Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

Ligi Zagraniczne - Kolejny brutalny faul.

Ukasz - Pią Maj 09, 2008 09:36
Temat postu: Kolejny brutalny faul.

Kod:
Środowy mecz 1. Bundesligi pomiędzy Hamburgerem SV i Werderem Brema mógł się koszmarnie zakończyć dla chorwackiego napastnika HSV Ivicy Olicia. 28-letni zawodnik tylko sporemu szczęściu może zawdzięczać, że nie odniósł poważnej kontuzji głowy, po tym jak golkiper Werderu Tim Wiese zaatakował go w stylu karateki.
Gdyby w 42. minucie niemiecki bramkarz mocniej trafił korkami w twarz Chorwata, ten mógłby się pożegnać z udziałem w finałach mistrzostw Europy. Brutalny faul, za który Wiese dostał tylko żółtą kartkę, Franz Beckenbauer nazwał po prostu próbą zabójstwa.

- Nikt nie ma prawa w ten sposób powstrzymywać rywala. Za to powinna być czerwona kartka i kilka miesięcy przerwy w grze - mówił Kaiser: najbardziej utytułowany piłkarz w historii niemieckiego futbolu: zdobył pięć medali (w tym dwa złote) mistrzostw świata jako piłkarz i trener.Wiese natomiast w ogóle nie przejął się tą krytykę, ani tym, że mógł spowodować u Olicia bardzo poważne obrażenia.

- Najpierw zagrałem w piłkę, a dopiero potem trafiłem go w twarz. Poza tym nie była to moja wina, bo to on wbiegł na mnie. Dobrze zdawał sobie sprawę, jak ryzykuje - mówił z uśmiechem na ustach bramkarz Werderu.

Ładnie sie wyrabia... Ciekawe jakie jeszcze sposoby zeby zatrzymac zawodnika wymysla piłkarze. Zapasy czy Rugby ??

Dawcio - Pią Maj 09, 2008 09:45

Za to tak jak mówi Kaiser powinno być kilka miesięcy odpoczynku od piłki. Nie wiem czy ci sędziowie mają podobny styl sędziowania do polskich, że widzą tego co nie mają widzieć?
piotrek92gno - Pią Maj 09, 2008 15:09

Ja bym coś napisał ale nie oglądałem tego meczu i nie wiem jak to było czy był na 5 metrze bramkarskim itp
Dawcio - Pią Maj 09, 2008 15:13

To nie ma różnicy. Zobacz gdzie jest piłka a gdzie Wiese i Olic.
piotrek92gno - Pią Maj 09, 2008 15:20

Obejrzałem filmik i to było po za polem karnym, ewidentny faul, myśle że na czerwień ale na pewno szedł na piłkę, trochę się podpalił wcześniejszymi paradami...
marian543 - Sro Lut 15, 2017 09:36

tych fauli jest coraz więcej w sporcie

click Page