Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

Strefa Metro - Solarium czy słońce? - jak uzyskać zdrową opaleniznę

selena22-s1 - Nie Maj 20, 2007 22:58
Temat postu: Solarium czy słońce? - jak uzyskać zdrową opaleniznę
Zawsze modna to bedzie natura.... prostota i piekno kobiety.... tylko co zrobic z biała skora skoro odmawia posłuszenstwa i nie chce sie zbrazowic??? balsamy brazujace czy biel symbolizujaca czytosc....

Posty zostały wydzielone z tematu: "Moda" / Aliena

---- - Nie Maj 20, 2007 23:25

co masz na myśli mówiąc że nie chce się zabarwić ? przecież teraz jest mnóstwo sposóbów na to by uzyskać piękną opaleniznę... wbrew teriom jakie kiedyś panowały solarium jest mniej szkodliwe niż wystawianie skóry na słońce to jedna z możliwości, pozostają także kremy tzw. samoopalacze czy też chusteczki brązujące, również solria natrysowe są ostatnio na topie. Tak więc wcale nie trzeba być bladą i straszyć białą karnacją :)
czarek - Nie Maj 20, 2007 23:39

Karolina napisał/a:
Tak więc wcale nie trzeba być bladą i straszyć białą karnacją

Dlaczego straszyć??
"Biała" skóra ma swój urok...!!

---- - Nie Maj 20, 2007 23:55

ostatnio chyba większość kobiet zreszta jak widzę na ulicach również i mężczyzn dąży do osiągniecia ciemnej karnacji, jakby brak opalenizny był wyznacznikiem braku podązania za trendami może stąd moje ostre stwierdzenie
czarek - Pon Maj 21, 2007 00:02

Może stąd ;)
Ale to już chyba sprawa gustu... mi podobają sie bardziej kobiety z białą karnacją :-D

---- - Pon Maj 21, 2007 00:07

jak sam powiedziałeś kwestia gustu... każda zmora znajdzie kiedyś swego amatora, a karancja na pewno jest w tym wypadku mało istotnym detalem
selena22-s1 - Pon Maj 21, 2007 08:14

ale to juz wszytsko było... solaria natryskowe ..moze i to najlepsze ale nie zawsze wychodzi to ładnie ... brak profesjonalizmu:( solaria .. to wogole odpada ..... czyli co...balsamy brazujace...??? ale i tak w efekcie skora nie jest taka piekna jak przy naturalnym opalaniu... bez zadnych plamek.... .... :) :):) Biała karnacja .... nhmmm
---- - Pon Maj 21, 2007 08:32

wszytsko zależyod tego jakiego kremu koloryzującego użyjesz, na rynku jest dostępnych sporo marek różnej jakości wiadomo, że jeśli wybierzesz ten średniej klasy zawsze będzie widać że oplaniezna jest bardzo sztuczna. Krem musi być dopasowany do rodzaju skóry i wyjściowego koloru karnacji zatem najlepiej jest zasięgnąc rady kosmetyczki.
alfa - Czw Cze 14, 2007 02:58
Temat postu: SOLARIUM w Gnieźnie...
witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!! :jupi: mam mały problem... szukam i szukam i znaleść nie mogę!!! potrzebuję dobrego solarium!!! dobrego! nie koniecznie taniego!!! tylko błagam- nie IBIZA!!!
POLECAJCIE PROSZĘ!!! :olaboga:

Ukasz - Czw Cze 14, 2007 07:52

:hmmm:

Na dworze ponad 30° słonce grzeje niesamowicie a Ty solarium szukasz ?? Na słonecko :) opalenizna bedzie z pewnoscia zdrowsza :okulary:

alfa - Czw Cze 14, 2007 13:35

o nie mój drogi :nonono: :mruga:
promienie solaryjne niczym nie różnią się od słonecznych. wyższość soleczki polega na czasie naświetlania- solarium max 10 min a słoneczko... :yes:

wuja - Czw Cze 14, 2007 13:55

alfa napisał/a:
o nie mój drogi :nonono: :mruga:
promienie solaryjne niczym nie różnią się od słonecznych. wyższość soleczki polega na czasie naświetlania- solarium max 10 min a słoneczko... :yes:

a poza tym promienie solarium mogą dotrzeć tam, gdzie słonko nie zagląda :ups:

kabzik - Czw Cze 14, 2007 14:31

czas naswietlania nie ma nic do rzeczy. tutaj chodzi o natezenie promieniowania UV ( promieniowanie - bo szkodliwe w duzej mierze). na solarce masz o wiele wieksze dlatego tak szybko i nienaturalnie sie opala .. bleeee ochydna taka opalenizna....

a solarium jest jeszcze na winiarach na lokietka obok sklepu Polber i kiedys bylo jeszcze na grzybowie przy szpitalu. nie wiem czy nadal jest.

taal_vitaal - Czw Cze 14, 2007 14:42

alfa to fakt!!! ibiza odpada- mi doradzono tam kiedys nawet 20 min!!! a skora czerwona !kiedy mowie o tym w innych salonach- NIE DAJA WIERAY!!!
najleprze wedlog mnie (a uwierz ze zwiedzilam wiele salonow) to [b]DEJAVU W PASAZY NA
TUMSKIEJ na przeciwko resteuracji "piatki".
maj jedno ale za to bardzo dobrze odpdlajace lozeczko, czas zuzycia lamp do wgladu i jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo by nie bylo wiedac opalenizny!!!
poza tym przy tych lampach ktore maja max opalania to 7/8 minut!!!
PIEKNA OPALENIZNA I REWELACYJNA CENA!!!
wyprobuj koniecznie!
pozdrawiam wszystkich ;] [/b]

kaszi - Czw Cze 14, 2007 15:45

alfa napisał/a:
promienie solaryjne niczym nie różnią się od słonecznych.
hmmm ciekawe :) może jak przestanie świecić słońce, to będą świecić solaria... =]
alfa - Sob Cze 16, 2007 10:05

taal-vitaal dzieki!!! mielas racje!!! DEJAVU NA TUMSKIEJ JEST REWEKACYJNE i chłopaki tez :mruga:
troche trudno bylo znalesc ale teraz juz wiem o istnieniu pasazu tumskiego :ups:
pozdrawiam

Gladiator - Nie Cze 17, 2007 19:30

a może lepiej naturalny odcień skóry, zdrowo i modnie teraz:)
bonanno - Nie Cze 17, 2007 21:21

Witam
Gladiator napisał/a:
a może lepiej naturalny odcień skóry, zdrowo i modnie teraz:)

a tam głupoty gadasz, przecież
taal_vitaal napisał/a:
najleprze
jest solarium :PPP
aniolek - Nie Cze 17, 2007 22:26

najlepsze to solarium jest, ale chyba zimą :jezor:

teraz polecam zdrowsze słonko naturalne---> :okulary:

a jak przyjdzie zima to bardzo dobre "słonce" grzeje na chudoby, na przeciwko mleczarni a obok myjni:):):)

Diabel-tasmanski - Nie Cze 17, 2007 23:48

Gladiator napisał/a:
może lepiej naturalny odcień skóry, zdrowo i modnie teraz

Popieram

aniolek napisał/a:
teraz polecam zdrowsze słonko naturalne--->

Popieram

Skóra zdrowa = skóra ładna. Nieważne jak i gdzie opalona. Skóra spalona = skóra niezdrowa = skóra nieładna :P

Ubik - Nie Cze 17, 2007 23:54

Wędzone makrele w tym sezonie niemodne!
Gladiator - Pon Cze 18, 2007 07:46

Marcin Dubis napisał/a:
Wędzone makrele w tym sezonie niemodne!

Nic dodać nic ująć :D :D

kabzik - Pon Cze 18, 2007 09:24

Diabel-tasmanski napisał/a:

Skóra zdrowa = skóra ładna. Nieważne jak i gdzie opalona. Skóra spalona = skóra niezdrowa = skóra nieładna :P

no i wlasnie.. facetom sie takie spalone nie podobaja, to dlaczego wszystkie na solarke biegna ? :|

Gladiator - Pon Cze 18, 2007 09:40

nie wszystkie :)
Ubik - Pon Cze 18, 2007 11:52

Reklamy solariów i opalania ( kosmetyków ) są wszędzie. Nietrudno je znaleźć. Dlatego wyszukałem trochę na NIE.
Miłej lektury.

Definicja tanoreksji

Artykuły

1 2 3 4

---- - Sro Cze 27, 2007 11:32

ja w tym roku stawiam na naturalna oplaeniznę z konieczności i to jeszcze w okrojonej wersji :)
Diabel-tasmanski - Sro Cze 27, 2007 19:59

To przy okazji dobra okazja aby sprawom zdrowia i urody przyjrzeć sie nieco dokłądniej :) :ok:
---- - Pon Lip 02, 2007 07:59

w moim przypadku chyba nie do końca bo aktualne odzwierciedlenie nie będzie wieczne :D
Diabel-tasmanski - Pon Lip 02, 2007 11:10

No i dlatego należy się przyjrzeć
alfa - Sro Lip 04, 2007 15:20

no i tyle z waszych porad :mruga:
jednak ja teraz polecam DEJAVU NA TUMSKIEJ. a tym ktorzy tak sie wymadrzali przesylam pozdrowionka i troche słonka, bo z tego waszego to niewiele pociechy :PPP
za oknem :pada: wiec moja propozycja sztucznego słoneczka górą :jupi:
taal-vitaal dzieki!!!

Ania - Nie Lut 15, 2009 11:39

Solarium w rozsadnej dawce nie jest niebezpieczne.
Ja polecam solarium na Winiarach, na osiedlu lokietka 26, tuz pod siedziba szkoly muzycznej Yamaha. Niektorzy mowia ze to ulica Biskupinska:)Ja z kolezanka tam chodze i jestesm zadowolona. Maja dobre lozka,juz po pierwszym razi ejest efekt.acha i jest tam tez kosmetyczka

femme fatale - Pią Lut 27, 2009 00:51

Solarium dziś- lifting przed 35..

Naukowca okiem patrząc.. czy słonko czy solarium.. UV zaczynają degradować DNA skóry od początku jej ekspozycji przyspieszając procesy starzenia się oraz prowadzą do powstania zmian nowotworowych.. niestety nawet niezbyt częste wizyty są szkodliwe.. a więc może jednak chemiczna opalenizna..? mało trwała ale bezpieczna..? a jeśli już bezpośrednia ekspozycja to z duża dawką rozsądku..

Aliena - Pią Lut 27, 2009 16:40

femme fatale napisał/a:
Solarium dziś- lifting przed 35..

Dokładnie. Czasami w środku zimy widzę osoby wyglądające jak skwarki. Dla mnie to wcale nie wygląda ładnie i trochę się dziwię, że niektóre osoby korzystają z solarium bez umiaru.
Ja preferuję naturalną opaleniznę. W solarium nigdy nie byłam i nie czuję takiej potrzeby. Choć zbyt długie smażenie się na słońcu też jest szkodliwe, ale korzystanie z rozsądkiem i umiarem z promieni słonecznych z pewnością nikomu nie zaszkodzi i przebywanie na słońcu też jest potrzebne dla zdrowia. Moim zdaniem najładniejsza jest delikatna, naturalna opalenizna.
Dobrym sposobem na delikatne przyciemnienie karnacji jest częste picie soku marchewkowego. Ale z tym też trzeba zachować umiar :)

Diabel-tasmanski - Pią Lut 27, 2009 16:45

Aliena napisał/a:
Ale z tym też trzeba zachować umiar :)

Żeby nie dostać zatwardzenia :D

A ja wolę nieopalone :)

Aliena - Pią Lut 27, 2009 16:57

Żeby nie dostać zatwardzenia :D

Zawsze wydawało mi się, że ten sok akurat działa odwrotnie :) Ale nie o to chodzi. W przypadku picia zbyt dużej ilości soku marchewkowego zdarza się, że skóra przybiera brzydki, żółty odcień. Dlatego wskazany jest umiar.

A ja wolę nieopalone :)

:ok:

Diabel-tasmanski - Czw Maj 28, 2009 10:25

http://fitness.wp.pl/well...iz-myslisz.html

Krótki poradnik zanim wlezie się po lampy

Diabel-tasmanski - Pon Lis 16, 2009 18:07

Opalanie w solarium może wkrótce podlegac ograniczeniom ;]

http://kobieta.wp.pl/gid,...l?T%5Bpage%5D=1

Zsamot - Wto Lis 17, 2009 13:49

No i byłoby super, bo jak ktoś sam łazi i się podgrzewa, to niech potem i się leczy sam. Ja też wolę nieopalone, bo po solarze wyglądają jak po samoopalaczu w wersji max... No i skóra mocno się starzeje...
revolta - Wto Lis 17, 2009 20:26

Ja tez zdecydowanie wole jasniejsza lub po prostu naturalna karnacje. Naduzywanie solarium jest chyba jakas forma uzaleznienia i w wielu przypadkach efekty sa tragiczne.
Kobiecie ktora to robi byc moze wydaje sie ze wyglada ladnie ale efekt jest odwrotny - skora wyglada dziwnie, jest zniszczona i nieprzyjemna w dotyku. Do tego oczywiscie dochodzi chemia roznych balsamow i kremow ktore maja zadanie przywrocic skorze w miare normalna elastycznosc i gladkosc...

singnoral - Sro Gru 30, 2015 16:13

Mi zdarza się bywać na solarium w http://salonlibra.pl/. Myślę, że solarum stosowane z umiarem jest ok.
poczytna - Pon Lut 08, 2016 10:44

Pomysł z solarium jest wysoce irracjonalny. Tutaj wszystko o "zaletach" korzystania z tego typu rzeczy: https://hipokrates2012.wordpress.com/2012/10/10/solarium/. Jak dla mnie regularne korzystanie z solarium jest jak wybielacz dla naszego przełyku, z tym, że to drugie zabija od razu ;)
carmena - Pią Kwi 01, 2016 23:20

Tylko naturalne słońce. Jak dla mnie solarium odpada.
krystyna123 - Wto Kwi 12, 2016 13:02

Stawiam wyłącznie na naturalną opaleniznę i słońce :) dużo w okresie letnim chodzę i spędzam czasu na słońcu, wiec nie jest trudno się opalić.
konczita90 - Pią Kwi 29, 2016 14:39

natura :)

asian - Pią Maj 20, 2016 15:13

Ja podobnie jak @krystyna123 wolę naturalną opaleniznę. Latem, kiedy tylko mogę spędzam czas na słoneczku i opalam się ;) Osobiście nie przepadam za solarium...
hanka32 - Wto Cze 07, 2016 15:04

Nie jestem zwolenniczką solarium. Zdecydowanie wolę opalać się leżąc nad morzem, nad jeziorkiem czy na działce.
Kasia25 - Wto Cze 28, 2016 15:38

Byłam kilka razy na solarium, jednak zdecydowanie wolę naturalną opaleniznę.
kalarepa456 - Wto Lip 05, 2016 10:56

Zdecydowanie słońce, naturalna opalenizna jest lepsza niż solarka. Poza tym po solarium skóa szybciej się niestety niszczy :(
q1aser - Pią Sie 05, 2016 16:57

A przy okazji tematu zapytam jakie macie sposoby na cellulit? W necie widzę że polecają takie tabletki http://najlepszedlakobiet...apteka-allegro/ , ale czy to dobre jest? Macie z tym jakieś doświadczenia? Chętnie poczytam opinie :nauka:
MirekTuber - Nie Paź 30, 2016 18:32

Tyko słońce, znacznie zdrowsze!