Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

Rugby - Boisko dla Tytana

miszczu - Czw Maj 28, 2009 20:00
Temat postu: Boisko dla Tytana
Przed chwilą się dowiedziałem od znajomego z klubu, że nasi Tytani zostali "wystrzeleni w kosmos" z boiskiem. Miało być ono na Wrzesińskiej na żużlu. Tam sie urzędasy ze Startu i miasta zgodziły, było to z tego co wiem z rok temu. Ostatnio prezes klubu dostał pismo od wyżej wymienionych panów z wykrętką że boiska nie bedzie bo trzeba je poszerzyc bo beda dmuchane bandy i boisko do rugby się nie zmieści. Bandy zajmują no maksymalnie metr. Dlaczego to pisze? Żeby pokazać Gniezno od prawdziwej strony-obiecują i za przeproszeniem w
Mod Info:
[
*** robią]
kulki lecą ;] . Pisząc to chciałem tylko i wyłącznie to pokazać, może w jakimś stopniu pomoge naszym rugbystom znalezc dom :P GNIEZNO OTWARTE NA SPORT. Ciekawe jaki. Żużel i Mieszko które spada do 4 ligi. Amen.

/Rozumiem złość jednak proszę nie używać takich słów na forum. /Dawcio

eloOnora - Pią Maj 29, 2009 08:59

miasto otwarte tylko na zuzel... tak powinno to brzmiec
miszczu - Pią Maj 29, 2009 11:22

Dodam jeszcze że zamiast wyróżnionego zwrotu w kulki lecą było w h** lecą :P I proszę tego nie wycinać bo po to jest cenzura w języku Polskim żeby jej uzywać. Wracając do tematu. Podobno przez obecne "boisko" Tytanów ma przebiegać rondo. Czy to prawda? Jeżeli tak gdzie będziecie grać?

Swoją drogą jestem też ciekawy jakie dotacje dostaje Tytan w porównaniu do np. Startu. Wg. mnie miasto powinno coś robić w kierunku rozwoju rugby, bo z pewnością jest to sport ciekawszy niż żużel w którym jeździ się w kółeczko i sypie żwirem na widownie. Kiedyś chyba wpadne na trening Tytanów o ile klub będzie jeszcze miał miejsce do grania.

Ivan - Pią Maj 29, 2009 11:36

miszczu napisał/a:
Wg. mnie miasto powinno coś robić w kierunku rozwoju rugby, bo z pewnością jest to sport ciekawszy niż żużel w którym jeździ się w kółeczko i sypie żwirem na widownie.

Twoje zdanie . Moje jest takie że żużel jest ciekawszy , bardziej czysty , bez "przemocy" .

Po za tym stadion TŻ Start Gniezno będzie remontowany , bo jest szansa na finał IMŚJ właśnie w Gnieźnie , ale to wymaga zmian na stadionie. I nie dziwię się że wolą robić remont aby stadion był bardzo dobrym obiektem żużlowym , niż robić zlepek na stadionie że to i to. Potem powstały by problemy z treningami w układzie Tytani na stadionie Startu .

Tak zawodnicy Startu mają prawię wolną rękę jeśli chodzi o trenowanie na torze , a przy założeniu że Tytani byli by na nim , nie ma opcji treningów , bo nie da się tak że ktoś na murawie , jakaś piłka i żużlowiec jeżdżący .

Stadion Startu był żużlowo - hokejowy. Od czasu jak hokeiści mają swój obiekty na Paczkowskiego , jest to typowo żużlowy obiekt i niech tak zostanie.

Chcemy mieć porządny stadion żużlowy. A nie jakaś dziwną hybrydę.

A czy Gniezno jest tylko otwarte na żużel , może i tak ale to właśnie żużlowcy promują Gniezno w Polsce .

eloOnora - Pią Maj 29, 2009 12:28

ivan ty chyba nie rozumiesz o co tak naprawde tu chodzi.... glownie rozchodzi sie to ze stadion nalezy do gosiru a ten mial zrobic boisko do rugby tak to mialo wygladac... a ze dzialacze startu maja wiecej do powiedzenia od wlasciciela to tu juz jest cos nie tak i o to tak napradwe chodzi w tym wszystkim!! nasi radni chcieli nas uciszyc i udlalo im sie!! POZA TYM CZY ZUZLOWCY MAJA TRENINGU NA TORZE CODZIENNIE?! nie samym zuzlem czlowiek zyje... ciekawe co bedzie na drugi rok jak start nie osiagnie wyniku w tym sezonie... ?? ?
Ivan - Pią Maj 29, 2009 12:42

Wynik Startu w tym sezonie to utrzymanie się w 1 lidze i nikt na nic więcej nie liczy .
I nic to nie zmienia , żużel był i będzie . Czy to II Liga czy I Liga nic się nie zmienia.

A co do tego że człowiek nie tylko żużlem żyje. To ja też mógł bym marudzić , bo nie ma miejsca w Gnieźnie gdzie można uprawiać szermierkę i mieć pretensje do całego świata.

Tak stadion jest Gosiru , ale patrząc na to pod względem marketingowym / zarobkowym , to co im się bardziej opłaca ? Mieć na nim tylko TŻ Start , czy TŻ Start + wydatki na przystosowanie trawy dla Was ?

No działacze Startu mają dużo do powiedzenia , bo oni starają się o modernizacje stadionu , szukają sponsorów , załatwiają środki finansowe na remonty .

Nie nie mają codziennie treningów , ale chodzi o to że na stadionie zostaje banda dmuchana , która kosztuje nie mało. I ona tam musi być , bo zdejmowanie , chowanie jej , to za dużo zachodu .

Ale w przy tanim stanie spraw jak Ty to widzisz ? Nasi przed meczami jeżdżą dość dużo , są treningi ,potem jest przygotowanie toru na mecz. To nie są pierdoły i wymagają czasu. Więc przykładowo piątek , sobota i niedziele odpada. Bo wątpię że zostali byście wpuszczenie na obiekt w momencie kiedy nawierzchnia jest przygotowana na mecz i trwają prace na trawie z ustawianiem reklam itd.

eloOnora - Pią Maj 29, 2009 15:22

zapewniam startu nikt z nas nie chce wyrzucic z tego stadionu chodzi o zwykle podzielenie sie ale to i tak jest juz przeszlosc... kiedys byl tam hokej i nikt nie narzekal... najgorsze jest to ze nie wygral sport a uklady.... ciekaw jestem kto zgarnie hajs dzieki takiemu rozwojowi spraw... ciekawi mi kto rzadzi stadionem wlasciciel [gosir] czy 'najemca' [start]
Ivan - Pią Maj 29, 2009 15:25

Coś chyba nie rozumiesz co napisałem.
Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 16:04

Ivan - kto twoim zdaniem powinien decydować o losach obiektu?
Ivan - Pią Maj 29, 2009 16:06

Diabel-tasmanski napisał/a:
Ivan - kto twoim zdaniem powinien decydować o losach obiektu?

Zarządca , ale tak jak pisałem jeśli myślą marketingowo / finansowo , to raczej im się to nie opłaca . Bo to nawierzchnia itd , bramki . I raczej mnóstwo sporów z TŻ Start Gniezno potem.

kapusta - Pią Maj 29, 2009 16:15

w jakim sensie się nie opłaca? dlaczego likwidować bandy? rugbyści je zniszczą? durne to twoje rozumowanie. skąd załatwia Start środki na remont? z Urzędu Miasta? Start płaci takie pieniądze, że miastu się nie opłaca wpuścić tam Tytana? tor przygotuje się przed lub po meczu, reklamy ustawi w niedziele itd. kto nie wpuści Tytana? jak pozwoli GOSiR o Start chyba nie ma nic do powiedzenia.
tak w ogóle to powinni grać na Mieszku ale w Gnieźnie nic normalnie nie funkcjonuje

Ivan - Pią Maj 29, 2009 16:21

kapusta, po pierwsze wydaje mnie się że Start ma dużo do powiedzenia , oni opiekują się obiektem . To że to jest Gosir-u to jakoś tak i tak średnio do mnie przemawia.
Tak dostają kasę od Urzędu Miasta itd , ale dostają na modernizację stadionu żużlowego .

A co do toru itd. od zawsze jest to stadion żużlowy . Więc o co chodzi ?

Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 16:24

Czyli jeśłi jesteś na przykład właścicielem kamienicy a ktoś nią zarządza to może dowolnie dobudować balkon albo windę nawet jeśli Ty zmierzałeś w tym miejscu zbudować szyb kominowy?
Andrzej - Pią Maj 29, 2009 16:28

Ivan napisał/a:
Tak stadion jest Gosiru , ale patrząc na to pod względem marketingowym / zarobkowym , to co im się bardziej opłaca ? Mieć na nim tylko TŻ Start , czy TŻ Start + wydatki na przystosowanie trawy dla Was ?

Pod względem marketnigowo/zarobkowym to najbardziej opłaca się wypożyczyć maszyny, które wyburzyły Polanex i z nich zrobić użytek.
Wtedy odpada koszt utrzymania obiektu, dotacje dla klubów a i grunt można sprzedać.
:mruga:

Ivan - Pią Maj 29, 2009 16:29

Eeee?

Ale czy Start coś robi wbrew woli Gosiru ?
To że ma pewne zdania na temat tego co ma dziać się na stadionie , ma takie prawo , od lat oni zajmują ten obiekty , w tej chwili poczynili pewne kroki aby ten obiekt wyglądał coraz , lepiej i żeby go przystosować do zawodów takich jak IMŚJ . I najwidoczniej pomysł Tytanów i całej infrastruktury nie pasuje do tego co ma dziać się z torem i murawą.

Tak jasne widać że Start jest faworyzowany , ale nie ma co ukrywać jest jedną z nielicznych drużyn w Gnieźnie które mają sukcesy , miejscem które potrafi ściągnąć 10 tys ludzi w popołudnie. Więc nie ma co się dziwić.

Wydaje mi się że lepszym miejscem jest boisko Mieszka...niż stadion Startu.

Ivan - Pią Maj 29, 2009 16:30

Andrzej napisał/a:
Ivan napisał/a:

Pod względem marketnigowo/zarobkowym to najbardziej opłaca się wypożyczyć maszyny, które wyburzyły Polanex i z nich zrobić użytek.
Wtedy odpada koszt utrzymania obiektu, dotacje dla klubów a i grunt można sprzedać.
:mruga:

W Toruniu tak zrobili ;) i jak widać na tym dość dobrze wyszli ;)

Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 16:34

Ivan napisał/a:

No własniw w tym rzecz ze nie wiemy czyja wola ma tu znaczenie decydujące...

Ivan napisał/a:
To że ma pewne zdania na temat tego co ma dziać się na stadionie , ma takie prawo , od lat oni zajmują ten obiekty , w tej chwili poczynili pewne kroki aby ten obiekt wyglądał coraz , lepiej i żeby go przystosować do zawodów takich jak IMŚJ

Sorry Ivan ale to akurat nie jest uzasadnienie :)

Ivan napisał/a:
I najwidoczniej pomysł Tytanów i całej infrastruktury nie pasuje do tego co ma dziać się z torem i murawą.

Ponieważ?

Ivan napisał/a:
nie ma co ukrywać jest jedną z nielicznych drużyn w Gnieźnie które mają sukcesy

Nooo to widać jakie masz pojęcie o sporcie. Od kilku lat Start ma na koncie jeden ligowy awans... Co do sukcesów innych to wystarczy dobrze poszukać. Choćby na forum...

Ivan napisał/a:
miejscem które potrafi ściągnąć 10 tys ludzi w popołudnie

Wyborców Ivan, wyborców...

Ivan napisał/a:

Bez komentarza....

kapusta - Pią Maj 29, 2009 16:36

Ivan napisał/a:
Eeee?

To że ma pewne zdania na temat tego co ma dziać się na stadionie , ma takie prawo , od lat oni zajmują ten obiekty , w tej chwili poczynili pewne kroki aby ten obiekt wyglądał coraz , lepiej i żeby go przystosować do zawodów takich jak IMŚJ . I najwidoczniej pomysł Tytanów i całej infrastruktury nie pasuje do tego co ma dziać się z torem i murawą.

Tak jasne widać że Start jest faworyzowany , ale nie ma co ukrywać jest jedną z nielicznych drużyn w Gnieźnie które mają sukcesy , miejscem które potrafi ściągnąć 10 tys ludzi w popołudnie. Więc nie ma co się dziwić.

jakie są te sukcesy? wymień te które pamiętasz
korzystają z nie swoich obiektów(wie ktoś ile płacą najmu) i to jest argument by o nich decydować? co start robi takiego z murawą, że Tytan im przeszkadza? sądze, że nowa murawa, bramki(demontowane) i zaplecze socjalne( z którego Start również skorzysta) to wszystko czego rugbystom potrzeba. nie żądają podgrzewanej murawy, oświetlenia i zadaszonego boiska

Sebol93 - Pią Maj 29, 2009 16:39

http://www.start.gniezno....ewsfull&id=2623

Boisko miało już być na stadionie Startu...ale jednak nasi żużlowcy stwierdzili,że wolą zrobić na murawie tor do mini żużla...nie będe tej sytuacji komentowal

Ivan - Pią Maj 29, 2009 16:40

Czyich ? Bo nie wiem , jakoś żadnej agitacji wyborczej nie widziałem na stadionie...

Ivan napisał/a:

Bez komentarza....

Dlaczego ? Przecież po pierwsze wielkość murawy na Mieszku jest większa , po 2 stadion piłkarski to stadion piłkarski , nie ważne jaka piłka ;)

Cytat:
Nooo to widać jakie masz pojęcie o sporcie. Od kilku lat Start ma na koncie jeden ligowy awans... Co do sukcesów innych to wystarczy dobrze poszukać. Choćby na forum...

A czy piszemy w kontekście ostatnich 2/5 lat czy ogólnie ?
A co sukcesów TŻ Start można zaliczyć 2 turnieje , w tym tegoroczny z bardzo dobrą obsadą . Czyli powrót żużla na wysokim poziomie do Gniezna , jest to sukces klubu.

Ivan napisał/a:

To że ma pewne zdania na temat tego co ma dziać się na stadionie , ma takie prawo , od lat oni zajmują ten obiekty , w tej chwili poczynili pewne kroki aby ten obiekt wyglądał coraz , lepiej i żeby go przystosować do zawodów takich jak IMŚJ

Sorry Ivan ale to akurat nie jest uzasadnienie :)

Jak nie ? Stadion jest w trakcie modyfikacji , remontów.
Więc wydaje mnie się że jednak Start ma pewne prawo głosu kto będzie na tym obiekcie po za nimi . Skoro jest to obiekt typowo żużlowy. W większości miast jest to norma stadion żużlowy = tylko żużel , bez kombinowania i innych klubów.

Ivan - Pią Maj 29, 2009 16:42

Sebol93 napisał/a:
http://www.start.gniezno.pl/index.php?event=news&eventid=newsfull&id=2623

Boisko miało już być na stadionie Startu...ale jednak nasi żużlowcy stwierdzili,że wolą zrobić na murawie tor do mini żużla...nie będe tej sytuacji komentowal

A ja skomentuje i w końcu , gdzieś młodsza młodzież będzie mogła uczyć się jazdy. Tak jak to jest w Szwecji , Dani . A nie walki na dużym torze. I brawo dla TŻ Start Gniezno.

Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 16:46

Ivan napisał/a:
Czyich ? Bo nie wiem , jakoś żadnej agitacji wyborczej nie widziałem na stadionie...

Na taka zmianę musiał zgode wyrazić właściciel. Sam sobie resztę dopowiedz.

Ivan napisał/a:
Dlaczego ? Przecież po pierwsze wielkość murawy na Mieszku jest większa , po 2 stadion piłkarski to stadion piłkarski , nie ważne jaka piłka ;)

No i odsyłam Cię do całej historii od początku i co do tego gdzie mieli grać rugbyści. Najpierw się zorientuj a potem wypowiadaj.

Ivan napisał/a:
A czy piszemy w kontekście ostatnich 2/5 lat czy ogólnie ?

No każdy pisze w takim kontekście jak mu wygodnie. Ale ogółnie to moze być jeszcze gorzej...

Ivan napisał/a:
Start ma pewne prawo głosu kto będzie na tym obiekcie po za nimi

A to już inaczej brzmi...

Ivan napisał/a:
Skoro jest to obiekt typowo żużlowy.

Od kiedy? Z tego co mi wiadomo był to kiedyś hipodrom. Potem stadion hokejowo-żuzlowy. To co decyduje o tym, ze nagle stał się obiektem typowo, jak twierdzisz żużlowym? Czyjeś słowo?

Ivan napisał/a:
W większości miast jest to norma stadion żużlowy = tylko żużel , bez kombinowania i innych klubów.

W innych miastach wyprowadzenie psa = kupa na chodniku - mamy z nich brać przykład?

Sebol93 - Pią Maj 29, 2009 16:46

Ivan...ale problem jest taki,że nawet jeśli by tego mini toru nie zbudowali to młodsza młodzież i tak będzie miała gdzie jeździć.Tytan wręcz przeciwnie...na naszym "boisku" prędzej czy pozniej coś powstanie i zostaniemy "bezdomni"

P.S. Znaczy problem jest ten,że Start OBIECAŁ nam boisko...

Ivan - Pią Maj 29, 2009 16:49

Sebol93 napisał/a:
Ivan...ale problem jest taki,że nawet jeśli by tego mini toru nie zbudowali to młodsza młodzież i tak będzie miała gdzie jeździć.Tytan wręcz przeciwnie...na naszym "boisku" prędzej czy pozniej coś powstanie i zostaniemy "bezdomni"

Ale jest duża różnica w szkoleniu na dużym torze a na mini torze...
Ale nie o tym temat.

Z jednej strony bardzo szkoda że nie macie miejsca .
A ten teren który leży odłogiem po lewej stronie gosiru (ul.Paczkowskiego) przed skate parkiem ?

Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 16:52

Ivan napisał/a:
A ten teren który leży odłogiem po lewej stronie gosiru (ul.Paczkowskiego) przed skate parkiem ?

Chyba nie zdajesz sobie sprawy Ivan jaki jest koszt zrobienia boiska...

Ivan - Pią Maj 29, 2009 17:00

Ivan napisał/a:

Chyba nie zdajesz sobie sprawy Ivan jaki jest koszt zrobienia boiska...

Nie nie zdaje sobie sprawy. Ale przecież jakaś petycja , środki nie wiem , jeśli jest minimalna szansa to chyba warto jej szukać..

Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 17:12

No właśnie w drodze wielomiesięcznych dyskusji, ustaleń, analiz, szukania środków ustalono najlepszą możliwą lokalizacje - stadion Startu. Po czym za plecami zainteresowanych decyzję zmieniono. I o tym piszemy.
Sebol93 - Pią Maj 29, 2009 17:19

Ivan! przeczytaj sobie informacje zawarte w tym linku
Kod:
http://www.start.gniezno.pl/index.php?event=news&eventid=newsfull&id=2623

Przeczytaj uważnie bo widze,że mimo swojego wieku :ups: czytanie ze zrozumieniem Ci nie idzie...

Michooo - Pią Maj 29, 2009 17:20

Ivan napisał/a:
miejscem które potrafi ściągnąć 10 tys ludzi w popołudnie

uuuuuuuuuuuuuła! Diable!
za to z czystym sumieniem możesz strzelić sobie bana :faja:

miszczu - Pią Maj 29, 2009 17:53

Przeczytałem tu że rugby to brutalny sport, i z tej wypowiedzi wynika że w rugby chodzi tylko o to żeby sie po napierniczać. :glupek2: Miałem okazję prae razy w rugby zagrać, i faktycznie po meczu jest się troche poobijanym ale kontuzje w rugby są tak częste jak w piłce nożnej więc z tego wynika że wcale tak brutalny sport to nie jest, a nawet jeżeli jest ludzie lubią popatrzeć jak ktoś kogoś ostrzej zszarżuje, czy nawet popełni na kimś faul polegajacy na wystawienie ręki biegnącemu.

Edit
i nie ze sobie zmyślam o tym rugby ale troche sie tym interesuje :P

Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 19:12

Michooo napisał/a:
uuuuuuuuuuuuuła! Diable!
za to z czystym sumieniem możesz strzelić sobie bana

Gdyż,Ponieważ?

miszczu napisał/a:
Przeczytałem tu że rugby to brutalny sport

Ja też i w zasadzie uznałem, że to należy elegancko przemilczeć. BOks jest brutalny? Sport olimpijski? O co chodzi w sporcie? Jaka jest jego najwieksza wartość? Jaka najwieszka korzyść społeczna? Takie pytania powinni sobie zadać Ci, którzy podejmują takie decyzje o jakich tu dyskutujemy. Niestety mam wrazenie że zadaja jednak sobie pytanie ile potencjalnych szabli zasiądzie na trybunach...

Ukasz - Pią Maj 29, 2009 19:28

sorry Ivan, ale co post to strzał w koleno.. dziwie sie ze jeszcze siedzisz.

Piszesz ze stadion przy ulicy wrzesinskiej zawsze był żużlowy - bzdura i brak znajomosci historii miasta i obiektu.

Start Gniezno ma tyle do gadania na temat samego obiektu co zyd za okupacji. Przepraszam najmocniej za mocne słowa, ela tak to mniej wiecej wyglada. Działacze STartu, moga ewentualnie sugerowac zmiany, potrzeby etc prawowitemu zarządcy.

Jeżeli po wielu dyskusjach z władzami miasta uzgodnono, że Stadion przy ulicy wrzesinskiej bedzie udostepniony również dla rugbystów to teraz wycofywanie sie z tego jest ponizej krytyki, podobnie jak zamykanie komus drogi do tego obiektu.

Pisanie o kolizji iteresów/treningów itd.. jest kolejnym strzałem wkolano. Jestesmy dorosli, ludzie potrafia sie porozumiewac i umawiać jak dorosli. Siada dwóch trenerów i co miesiac ustala sobie nowy grafik. Trudne ?? Wcale!! Tylko to jest sztuczne robienie problemu.

Michooo - Pią Maj 29, 2009 19:58

Michooo napisał/a:
uuuuuuuuuuuuuła! Diable!
za to z czystym sumieniem możesz strzelić sobie bana

Gdyż,Ponieważ?

Ponieważ myślę że w tym 10tysięcznym tłumie nie wszyscy są wyborcami.

To poważne nadużycie :clever:

Poza tym należy mieć nadzieję że wśród tych co chcą aby na nich głosować są też tacy, którzy robią coś dla miasta nie tylko w celu przypodobania się 10tysiącom ludzi. Jeśli jest pośród ‘gnieźnieńskiej władzy’ choć jedna taka osoba, ona też mogła poczuć się urażona.

Kenneth_Philips - Pią Maj 29, 2009 20:48

Ukasz napisał/a:
Pisanie o kolizji iteresów/treningów itd.. jest kolejnym strzałem wkolano. Jestesmy dorosli, ludzie potrafia sie porozumiewac i umawiać jak dorosli. Siada dwóch trenerów i co miesiac ustala sobie nowy grafik. Trudne ?? Wcale!!

MEGA trudne, biorac pod uwage potrzeby treningów, sparingów, przygotowania toru, zmienne warunki atmosferyczne, kalendarz zawodnikow, ochrone obiektu etc, etc. Coz albo nie rozumiesz specyfiki tego sportu, albo probujesz kolejny raz wrzucic kamyszek do ogrodu - jakim jest Start Gniezno.

kapusta - Pią Maj 29, 2009 21:34

Kenneth_Philips napisał/a:
Ukasz napisał/a:
Pisanie o kolizji iteresów/treningów itd.. jest kolejnym strzałem wkolano. Jestesmy dorosli, ludzie potrafia sie porozumiewac i umawiać jak dorosli. Siada dwóch trenerów i co miesiac ustala sobie nowy grafik. Trudne ?? Wcale!!

MEGA trudne, biorac pod uwage potrzeby treningów, sparingów, przygotowania toru, zmienne warunki atmosferyczne, kalendarz zawodnikow, ochrone obiektu etc, etc. Coz albo nie rozumiesz specyfiki tego sportu, albo probujesz kolejny raz wrzucic kamyszek do ogrodu - jakim jest Start Gniezno.

dla kogo? przecież większość zawodników nie jest związana z Gnieznem więc nie odbywa tu regularnych treningów. a uwierz, że w rugby deszcz nie stanowi problemu. w końcu kto komu tu ma stawiać żądania , Start miastu czy miasto Startowi? w d..ch się poprzewracało. dotacje, stadion i to wszystko mało :nonono:
jaka ochrona obiektu? w Bydgoszczy i Lublinie są stadiony żużlowo-piłkarskie i jakoś sobie radzą

Ivan - Pią Maj 29, 2009 21:35

Kenneth_Philips, z Ukaszem nie ma sensu , on wie wszystko lepiej.
Zna specyfikę tego sportu..i mu nie wyjaśnisz że mecz żużlowy wymaga strasznie dużo przygotowań...

Ivan - Pią Maj 29, 2009 21:35

kapusta napisał/a:
jaka ochrona obiektu?

Taka jak jest , stadion jest zamknięty ze względu na bandę dmuchaną która jest na obiekcie..

kapusta - Pią Maj 29, 2009 21:37

Ivan napisał/a:
kapusta napisał/a:
jaka ochrona obiektu?

Taka jak jest , stadion jest zamknięty ze względu na bandę dmuchaną która jest na obiekcie..

i co nie wpuszczą ich na trening? poje.b.a.ło was chyba do końca

Ivan - Pią Maj 29, 2009 21:40

kapusta napisał/a:
Ivan napisał/a:
kapusta napisał/a:
jaka ochrona obiektu?

i co nie wpuszczą ich na trening? poje.b.a.ło was chyba do końca

A jak mają ich wpuścić ? Przecież nie mają tam boiska. Więc o co chodzi ?

kapusta - Pią Maj 29, 2009 21:43

żeby mieli skoro im ktoś z władz miasta to obiecał. o nic więcej. a najwygodniej wpuścić bramą, tą którą do hotelu i parkingu się jedzie
slamer - Pią Maj 29, 2009 21:48

kapusta napisał/a:
Ukasz napisał/a:

dla kogo? przecież większość zawodników nie jest związana z Gnieznem więc nie odbywa tu regularnych treningów.

Kiepski argument.Zawodnicy nie związani z Gnieznem muszą stawić się na treningu conajmniej raz w tygodniu przed meczem.Dodatkowo nie wiem jak jest teraz ,ale szkółka pana Wawrzyniaka która liczy ok 10 adeptów ma też trening conajmniej raz w tygodniu,a zdarzały się treningi 2 razy w tygodniu.

Co nie zmienia faktu ,że drużyna rugbystów nie ma gdzie trenować.Trudno obiektywnie ocenić sytuację bo nie znamy 2 stron tego "konfliktu"

Ivan - Pią Maj 29, 2009 21:49

kapusta napisał/a:
żeby mieli skoro im ktoś z władz miasta to obiecał. o nic więcej. a najwygodniej wpuścić bramą, tą którą do hotelu i parkingu się jedzie

Jaką :D padłem :D może odwiedź Gniezno i zobacz...a potem pisz. Nie ma parkingu koło hotelu , nie ma wejście od hotelu na murawę...jedyne wejścia są od strony trybuny a ta część jest zamknięta ... po za czasem kiedy Start ma treningi.

slamer, o właśnie o szkółce zapomniałem że oni też mają treningi... i to jest dość ważna sprawa jeśli chodzi o żużel , bo bez młodzieży nie ma przyszłości w tym sporcie..
A jak wiadomo najlepsi są wychowankowie..

Kenneth_Philips - Pią Maj 29, 2009 21:50

kapusta napisał/a:
dla kogo?
No przede wszystkim dla Startu...bo ma sila rzeczy duzo wiecej do stracenia niz Rugby'sci

kapusta napisał/a:
przecież większość zawodników nie jest związana z Gnieznem więc nie odbywa tu regularnych treningów.
Cieslewicz, Jablonscy, Paluch, Puszakowski, Risager, Ljung, Slabon, Gomolski, Sitera, Kajzer, Fajfer...no rzeczywiscie mniejszosc kadry startu trenuje na obiekcie.

kapusta napisał/a:
a uwierz, że w rugby deszcz nie stanowi problemu.
Ale dla przygotowania toru ma niebagatelne znaczenie.

kapusta napisał/a:
w końcu kto komu tu ma stawiać żądania , Start miastu czy miasto Startowi?
tu nie chodzi o stawianie zadan. Poprostu teoria (zgoda miasta i klubu na uzyczanie boiska) to nie to samo co praktyka (problemy o ktorych pisalem wczesniej)

kapusta napisał/a:
w d..ch się poprzewracało. dotacje, stadion i to wszystko mało
Sensowniej dla Ciebie byloby dotowac Start..a potem utrudniac mu sensowne przygotowywanie do meczy??

kapusta napisał/a:
jaka ochrona obiektu? w Bydgoszczy i Lublinie są stadiony żużlowo-piłkarskie i jakoś sobie radzą
A klubik co sie zwie Tytan stac bedzie na ochrone obiektu w trakcie treningow, meczy itd??
kapusta - Pią Maj 29, 2009 21:54

Ivan napisał/a:
kapusta napisał/a:

Jaką :D padłem :D może odwiedź Gniezno i zobacz...a potem pisz. Nie ma parkingu koło hotelu , nie ma wejście od hotelu na murawę...jedyne wejścia są od strony trybuny a ta część jest zamknięta ... po za czasem kiedy Start ma treningi.
jest brama którą się wjeżdża na stadion, pierwsza jak się idzie od centrum. nią się dojeżdżało do hotelu (kiedyś) tą bramą mają ich wpuśćić bo tak jest według mnie najwygodniej bo od razu wejdą wszyscy. potem chłopaki myk na boisko i sobie potrenują. wiem, że trudno to tobie objąć rozumkiem ale postaraj się. jak nie ma bramy to mea culpa ale chyba płotu nie wymieniali. jak nie rozumiesz nadal to idź na jakiś trening i zobacz to sobie na żywo. powiem tobie że da się :glupek2:
Ivan - Pią Maj 29, 2009 21:59

Nie ma przejścia...hotel -> murawa. Jest siatką odzielająca teren hotelu od stadionu.

I pisz poprawie , bo czytać sie tego nie da.

Kenneth_Philips - Pią Maj 29, 2009 21:59

kapusta, jak nie masz pojecia...to nie zabieraj glosu. Na lukach jest zalozona banda, na stale i NIE MA bramy wejsciowej na tor od strony hotelu
slamer - Pią Maj 29, 2009 22:01

kapusta przyznaj sie kiedy ostatni raz byłeś na stadionie,bo zmiany nastąpiły przed sezonem 2008 :)
kapusta - Pią Maj 29, 2009 22:02

Ivan napisał/a:
Nie ma przejścia...hotel -> murawa. Jest siatką odzielająca teren hotelu od stadionu.

I pisz poprawie , bo czytać sie tego nie da.

w moim poście nie ma błędów więc to ty raczej zwracaj uwagę na pisownie.
gdzie ja napisałem że mają przez hotel iść? jak jest cieć na obiekcie to ich wpuści przez bramę a potem od trybuny. logiczne chyba?
ale się spece znaleźli
byłem jakiś rok temu ale chyba zaproponowana przeze mnie droga istnieje i jest krótsza niż jakiś spacer przez hotel
na czym się KP nie znam? chcesz sprawdzić moją wiedzę czy masz zamiar znowu się popłakać?

Ivan - Pią Maj 29, 2009 22:06

kapusta, ale nikt ich nie wpuści .

Zrozum człowieku że na tym stadionie dużo się zmieniło. Wjazd jest tylko do hotelu. Przejścia do hotelu na murawę / tor nie ma żadnego od strony hotelu.

Dozorca przyjeżdża pewnie tylko wtedy kiedy są treningi / przed nimi , bo przygotowanie nawierzchni jest robione.

A ciec.... co wiesz może u Ciebie tacy są.

A co do błędów , pisze się z dużej i małej litery , formy grzecznościowe itd.

W tym miejscu jest siatka...

Banda się nie otwiera.

kapusta napisał/a:
byłem jakiś rok temu ale chyba zaproponowana przeze mnie droga istnieje i jest krótsza niż jakiś spacer przez hotel

Nie nie ma. Bo od strony wjazdu też jest płot idący od płotu przy ulicy wzdłuż podejścia na łuk. Zamknięty też.

Kenneth_Philips - Pią Maj 29, 2009 22:07

Od strony wjazdu do hotelu jest plot uniemozliwiajacy swobodne wejscie na stadion. plot postawiony zostal przez sezonem 2008 kapusta
kapusta - Pią Maj 29, 2009 22:13

Ivan napisał/a:
kapusta, ale nikt ich nie wpuści .

Zrozum człowieku że na tym stadionie dużo się zmieniło. Wjazd jest tylko do hotelu. Przejścia do hotelu na murawę / tor nie ma żadnego od strony hotelu.

Dozorca przyjeżdża pewnie tylko wtedy kiedy są treningi / przed nimi , bo przygotowanie nawierzchni jest robione.

A ciec.... co wiesz może u Ciebie tacy są.

A co do błędów , pisze się z dużej i małej litery , formy grzecznościowe itd.

W tym miejscu jest siatka...
Obrazek
Banda się nie otwiera.

jak w końcu będą mieć tam boisko to cieć będzie na miejscu i ich wpuści zaproponowana przeze mnie drogą. skoro żużlowców może to i rugbystów również
co do błędów. skoro stosuję znaki interpunkcyjne to chyba łatwo załapać gdzie początek i koniec. a duża litera w odniesieniu do drugiej osoby jest oznaką szacunku, na który należy sobie zasłużyć. a na chwilę obecną nie widzę wśród oponentów nikogo takiego.
podsumowując
wasze argumenty o tym że nie wejdą są równie mądre jak wiedz KP o historii II wojny światowej. należy przywrócić normalność, że właściciel decyduje o obiekcie a nie użytkownik( bo nie wiem czy i ile płaci więc nie użyje określenia najemca) a skoro nie płaci tylko żeruje to niech nie zabiera głosu
co wy z tym hotelem pieprzycie jak potłuczeni?

Ivan - Pią Maj 29, 2009 22:15

kapusta napisał/a:
jak w końcu będą mieć tam boisko to cieć będzie na miejscu i ich wpuści zaproponowana przeze mnie drogą.

Nie będą , TŻ sie nie zgodzi , ma podobno powstać mini tor żużlowy.

A ty specu u siebie w mieście mąć wodę kijem . A nie tu.

kapusta - Pią Maj 29, 2009 22:17

Ivan napisał/a:
kapusta napisał/a:
jak w końcu będą mieć tam boisko to cieć będzie na miejscu i ich wpuści zaproponowana przeze mnie drogą.

Nie będą , TŻ sie nie zgodzi , ma podobno powstać mini tor żużlowy.

A ty specu u siebie w mieście mąć wodę kijem . A nie tu.

a co ma Start do decydowania? ich obiekt?
w myśl durnych przepisów jestem mieszkańcem Gniezna więc nie pisz co jest moim miastem jak nie wiesz

slamer - Pią Maj 29, 2009 22:26

kapusta napisał/a:
a co ma Start do decydowania? ich obiekt?

Wiesz ,kto ponosił koszty całorocznego utrzymania obiektu? Start Gniezno ,a GOSiR przejmuje obiekt z dniem 1.06.2009 r.

Kenneth_Philips - Pią Maj 29, 2009 22:27

czesc posta mozna skwitowac tylko :hahaha: :hahaha:
Normalnosc to umiejetnosc synergii, wspolpracy opartej na porozumieniu...a nie narzucanie czyjejs woli i wizji. Az nadto banalne by bic z tego powodu piane

Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 22:35

Michooo napisał/a:

Niesety wszyscy są lub bedą.

Michooo napisał/a:
Poza tym należy mieć nadzieję że wśród tych co chcą aby na nich głosować są też tacy, którzy robią coś dla miasta nie tylko w celu przypodobania się 10tysiącom ludzi.

Nikt nie zabrania Tobie mieć nadzieję. Mam nadzieję że słyszałeś czyją jest matką :D

Michooo napisał/a:
To poważne nadużycie :clever:
Michooo napisał/a:
Jeśli jest pośród ‘gnieźnieńskiej władzy’ choć jedna taka osoba, ona też mogła poczuć się urażona.

Jełsi jest takak osoba to nie czułaby się urazona :)

MEGA trudne, biorac pod uwage potrzeby treningów, sparingów, przygotowania toru, zmienne warunki atmosferyczne, kalendarz zawodnikow, ochrone obiektu etc, etc.

Dokładnie tak samo jak i inne logistycznie średnio trudne przedsięwziecie. PRzypominam że o uostępnieniu boiska zdecydowano po trójstronnych rozmowach Miasto - Start - Tytan. Rozumiem że działacze Startu nie pomyśłeli ale jak rozmowy zakończono, decyzje podjęto to wrcióili do domów przemyśleli i stwierdzili że jednak to dl anich zatrudne. Po czym postanowili decyzje zmienić. Sami.

Naprawde taki obraz działaczy chcecie nam przedstawić?

sila rzeczy duzo wiecej do stracenia niz Rugby'sci

Mógłbym wiedziec ile więcej i czego? Konkretnie. I jaka to siłą rzeczy?

A klubik co sie zwie Tytan

Niech no prezez Wojtek lub Trener Biskp będa łaskawi napisac ile osób trenuje w tym klubku.

Ivan napisał/a:
TŻ sie nie zgodzi ,

No to w końcu czyj jest ten obiekt?

slamer napisał/a:
Wiesz ,kto ponosił koszty całorocznego utrzymania obiektu? Start Gniezno ,a GOSiR przejmuje obiekt z dniem 1.06.2009 r.

Rozumiem że z cięzko wyp
ot;Kenneth_Philips"]Normalnosc to umiejetnosc synergii, wspolpracy opartej na porozumieniu...a nie narzucanie czyjejs woli i wizji.

Szczególnie w sytuacji gdzie warunki dyktuje tylko jedna strona

Kenneth_Philips - Pią Maj 29, 2009 22:47

Dokładnie tak samo jak i inne logistycznie średnio trudne przedsięwziecie. PRzypominam że o uostępnieniu boiska zdecydowano po trójstronnych rozmowach Miasto - Start - Tytan. Rozumiem że działacze Startu nie pomyśłeli ale jak rozmowy zakończono, decyzje podjęto to wrcióili do domów przemyśleli i stwierdzili że jednak to dla nich zatrudne. Po czym postanowili decyzje zmienić. Sami.

Naprawde taki obraz działaczy chcecie nam przedstawić?
W newsie z 18 grudnia czytam o porozumieniu i woli wspolpracy w tej kwestii, a nie o umowie nieograniczonym uzytkowaniu boiska kosztem Startu Gniezno. Rozumiem, ze dla Ciebie to bardzo tudne do zrozumienia

Mógłbym wiedziec ile więcej i czego? Konkretnie. I jaka to siłą rzeczy?
Sportowo, finansowo, marketingowo i wizerunkowo. Malo??

Niech no prezez Wojtek lub Trener Biskp będa łaskawi napisac ile osób trenuje w tym klubku.
Od kiedy o wielkosci klubu decyduje liczba trenujacych???
kapusta - Pią Maj 29, 2009 23:04

skoro doisz kasę miejska to chyba ma. miasto powinno dawać na klub w którym trenuje jak największa liczba jego mieszkańców

Kenneth_Philips - Pią Maj 29, 2009 23:08

kapusta napisał/a:

skoro doisz kasę miejska to chyba ma. miasto powinno dawać na klub w którym trenuje jak największa liczba jego mieszkańców
Ok. To zalozmy internetowy klub grajacych w kreski. Jak sie nas zbierze 2tys, to z pewnoscia od miasta dostaniemy 10 baniek :peace: :hahaha:
Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 23:13

W newsie

Rozumiem że news ze strony Startu. Acha... ;]

Myślałem że istotne są fakty i ustalenia. Ale widzę, że istotniejsza jest treść newsa na klubowej stronie.

uzytkowaniu boiska kosztem Startu Gniezno

Aj ci niedobrzy rugbyści. Młyn na torze robili :D

Sportowo

;]

finansowo

;] ;]

wizerunkowo

:glupek2:

Malo??

Nie. Mi wystarczy

Rozumiem, że zasobność klubowej kasy, marketingowy rozmach i wizerunek :D

Jaja :)

kapusta - Pią Maj 29, 2009 23:25

kapusta napisał/a:

Ok. To zalozmy internetowy klub grajacych w kreski. Jak sie nas zbierze 2tys, to z pewnoscia od miasta dostaniemy 10 baniek :peace: :hahaha:

wykładajmy miejskie pieniądze na pensje w prywatnej firmie (klub jest chyba prywatny) :glupek2:
to chyba lepiej jak 50 chłopaków uprawia sport a nie siedzi pod blokiem sącząc piwo
ale ja może opacznie rozumiem rolę miasta jako organu wspierającego rozwój lokalnej społeczności

Kenneth_Philips - Pią Maj 29, 2009 23:33

Skoro tak: to alfo i omego przytocz fakty i pelna tresc ustalen pomiedzy miastem, Startem i Tytanem. Potem przytocz opinie biezaca wszystkich trzech stron. Ocenimy poziom dziennikarstwa. Ba nawet rzucam Tobie nawet gotowy temat do odswiezenia: Internetowej Bramy Miasta

Rozumiem, że zasobność klubowej kasy, marketingowy rozmach i wizerunek :D

Jaja :)
Nie, ale Ty wiesz lepiej
Diabel-tasmanski - Pią Maj 29, 2009 23:35

Rzucać to mozesz swojemu psu kość. A sam jakbyś sie zainteresował to byś wiedział. Ale jak widać niektórym wystarczy wiedza ograniczona do jednej internetowej witryny na tej podstawie formułują osądy w tak ważnych sprawach.

Nie, ale Ty wiesz lepiej

Po tym co napisałeś śmiem twierdzić że tak.

Kenneth_Philips - Pią Maj 29, 2009 23:35

ok kapusta, tkwij dalej w swoim nie-rzeczywistym swiecie...nie mam zamiaru ciebie wybudzac.
Turysta234 - Sob Maj 30, 2009 08:25

Ja tu czegoś nie rozumiem nie możemy mieć boiska na Mieszku bo robimy dziury co się z tym nie zgadzam bo piłkarze też je robią, na stadionie żużlowym już mieliśmy mieć boisko ale nie będziemy go mieć ponieważ Start się nie zgadza. To dla mnie jest rzecz jasna że w tym mieście niema miejsca dla Rugbystów.
slamer - Sob Maj 30, 2009 08:48

W tym mieście jak w każdym innym mieście w Polsce trudno znaleźć miejsce dla każdej grupy chcącej uprawiać sport .Drużyna KS Gniezno ma również problem z pełnowymiarową halą spełniającą wymogi choćby do rozgrywania meczów PP.Dlatego w Gnieźnie nie będzie koszykówki na choćby średnim poziomie, siatkówki,piłki ręcznej czy hokeja na lodzie, w Zakopanem nigdy nie będzie żużla,czy powiedzmy w Lesznie curlingu.
Kenneth_Philips - Sob Maj 30, 2009 09:00

slamer, co racja to racja...ale najwygodniej jest tkwic w przekonaniu, ze SG jest wrogiem nr 1 Rugby w Gnieznie. Ba nawet wszystkich innych sportow, skoro rok rocznie otrzymuje dotacje od miasta.
Ukasz - Sob Maj 30, 2009 09:04

Turysta234 napisał/a:
To dla mnie jest rzecz jasna że w tym mieście niema miejsca dla Rugbystów.

wniosek: :D

"Tytan Rugby szuka miasta do uprawiania Rugby... może być bez żużla" :)

smutna prawda...

slamer napisał/a:
Drużyna KS Gniezno ma również problem z pełnowymiarową halą spełniającą wymogi choćby do rozgrywania meczów PP.Dlatego w Gnieźnie nie będzie koszykówki na choćby średnim poziomie, siatkówki,piłki ręcznej czy hokeja na lodzie,
ale czyja to wina ?? Miasto majaca ponad 70tys mieszkanców nie ma hali widowiskowo sportowej... skandal co ??

Co do tego co napisałes... Twoja niewiedza mnie powala... ot chociażby piłka ręczna - mamy zespół w finale Pucharu Polski

Rozumiem, można być fanem, żuzla, kochać START czy to SKS czy też TŻ, ale nie można być zamkniętym tylko na jedna dyscypline.

Argumenty Startu i każdego kto jest przeciw ekipe Tytana sa smieszne... a im tylko obiecano boisko.. nic wiecej, wiec pora sie z obietnicy wywiazac, bo cała para tytana pojdzie w gwizdek i okaze sie pewnego dnia ze beda grali dla Mogilna, Wrześni czy innego Trzemeszna a to bedzie smiech na sali.

Ba nawet wszystkich innych sportow, skoro rok rocznie otrzymuje dotacje od miasta.
taaaak lwia jej częśc.... a pozostałym rzuca sie ochałpy. No ale nie to jest przedmiotem dyskusji. Jezeli miasto finansuje stadion, jego przebudowe renowacje etc... to ma najwiecej do gadania prawda ??
Turysta234 - Sob Maj 30, 2009 09:12

Kenneth_Philips wiem że to tak brzmi jak byśmy nienawidzili Startu, ale postaw się w sytuacji Tytana, trenujemy na boisku w za Polanexem który zburzyli i budują coś innego, przez to że coś tam budują to nam boisko zamienią na rondo i gdzie będziemy mogli trenować??
A że na stadionie żużlowym obiecano nam boisko, a Start teraz mówi coś innego to jak możemy być do nich pozytywnie nastawieni???

slamer - Sob Maj 30, 2009 09:15

slamer napisał/a:

Drużyna KS Gniezno ma również problem z pełnowymiarową halą spełniającą wymogi choćby do rozgrywania meczów PP.Dlatego w Gnieźnie nie będzie koszykówki na choćby średnim poziomie, siatkówki,piłki ręcznej czy hokeja na lodzie,
ale czyja to wina ?? Miasto majaca ponad 70tys mieszkanców nie ma hali widowiskowo sportowej... skandal co ??
[quote]
Słucham?Czy każde miasto mające ponad 70 tys mieszkańców takową posiada? Podam przykład Jastrzębskiego węgla (siatkówka),który do niedawna rozgrywał mecze w hali która mieści 500 osób.Nie mówiąc o infrastrukturze hal do gry w Piłkę ręczną w ekstraklasie kobiet czy mężczyzn,pomimo wicemistrzostwa świata 2007 i 3 miejsca na ME 2008
Cytat:
Co do tego co napisałes... Twoja niewiedza mnie powala... ot chociażby piłka ręczna - mamy zespół w finale Pucharu Polski

wiedza czy niedoinformowanie? bo to duża róznica....
Cytat:
Rozumiem, można być fanem, żuzla, kochać START czy to SKS czy też TŻ, ale nie można być zamkniętym tylko na jedna dyscypline.

I tu się mylisz,ale to nie temat na pokazywanie wiedzy dotyczącej innych dscyplin.Ogólnie rozumianym sportem interesuje się od 1990 roku świadomie.Na tematy piłkarskie nie wypowiadam się ponieważ nie czuje się emocjonalnie związany z klubami,ale sledze na bieżąco wszystkie ważniejsze wyniki w ligach europejskich.
Pozostałymi dyscyplinami interesuje sie mniej lub bardziej,ale ogólne pojęcie raczej posiadam....

Ukasz - Sob Maj 30, 2009 09:26

slamer napisał/a:
Słucham?Czy każde miasto mające ponad 70 tys mieszkańców takową posiada? Podam przykład Jastrzębskiego węgla (siatkówka),który do niedawna rozgrywał mecze w hali która mieści 500 osób.Nie mówiąc o inbfrastrukturze hal do gry w Piłkę ręczną kobiet czy mężczyzn

zrob prosta kalkulacje... ile w ostatnich 3 latach miasto wydalo na SPORT KWALIFIKOWANY i policz... czy dałoby sie z tego postawic hale (+ srodki zewnętrzne) ??

slamer napisał/a:
to nteresujesz sie tym sportem czy nie ?? :D

Cytat:
I tu się mylisz,ale to nie temat na pokazywanie wiedzy dotyczących innych dscyplin.Ogólnie rozumiany sportem interesuje się od 1990 roku świadomie.
chyba nie do końca swiadomie skoro nie nzasz potrzeb poszczególnych klubów i gloryfikujesz sport, który nie jest masowy a dla mas :)
eloOnora - Sob Maj 30, 2009 09:32
Temat postu: akie byly prowadzone
wiecie gdzie trenuje tytan?! boisko za polanexem gdzie jest pelno dziur a jak sie sie zle nadepnie to moze sobie kostke skrecic lub gdy bedzie sie mialo szczescie i upadnie na szklo od butelek ktorego jest tam mnostwo bedize tylko pociety ale to jest jeszcze nic niedlugo bedize tam rondo i tytani rozgrzewke beda zaczynac od biegania wokol ronda :glupek2: Szukalismy miejsca na boisko i znalezlismy je razem z wladzami miasta ( poza nieszczesnym startem wchodzilo w gre boisko na bylej jednostce wojskowej teraz to jest teren pwsz bylo takze mieszko). Z tego co wiem (moge sie mylic) to gosir przejal stadion przy wrzesinskiej po to zeby bylo latwiej zrobic w srodku boisko a wyszlo tak ze start robi co chce.... Poza tym smieszy mnie fakt ze przy rozmowach jakich byly prowadzone na temat wyremontowania boiska tzn, skucia betonu doprowadzenia do porzadku murawy i zkupu slupow sciaganych ktorych przy meczy zyzlowym wogole nie ma nie bylo na to pieniedzy i gosir chcial od nas duze pieniadze a teraz nagle sa pieniadze na zrobieni mini toru w srodku???? PARANOJA!
slamer - Sob Maj 30, 2009 09:35

Ukasz napisał/a:

slamer napisał/a:
to nteresujesz sie tym sportem czy nie ?? :D

Interesowanie się sportem nie obliguje mnie do tego by znać wszystkie wyniki wszystkich grup wiekowych danej dyscypliny

[quote="Ukasz"]chyba nie do końca swiadomie skoro nie nzasz potrzeb poszczególnych klubów i gloryfikujesz sport, który nie jest masowy a dla mas [quote]
A Ty znasz potrzeby poszczególnych klubów? Czy odnosisz się w tym miejscu tylko do Tytana?

Ukasz - Sob Maj 30, 2009 09:43

slamer napisał/a:
Interesowanie się sportem nie obliguje mnie do tego by znać wszystkie wyniki wszystkich grup wiekowych danej dyscypliny
no ale... skoro jestes z Gniezna to wypada wiedziec co w trawie piszczy :P no chyba ze skupiasz sie tylko na jednej druzynie a na reszta klapy na oczach.
slamer napisał/a:
A Ty znasz potrzeby poszczególnych klubów?
jakich klubów, których ??
Pracujac tam gdzie pracuje mam stały kontakt z władzami wielu klubów nie raz siadziemy przy kawie i obgadamy co potrzeba i jak mozna temu zaradzić. Zatem poprzez taki system wiem co komu potrzeba, a przynajmniej staram sie ;)

slamer - Sob Maj 30, 2009 09:50

Ukasz napisał/a:
slamer napisał/a:
no ale... skoro jestes z Gniezna to wypada wiedziec co w trawie piszczy :P no chyba ze skupiasz sie tylko na jednej druzynie a na reszta klapy na oczach.

Powiedz to kibicom Legii Wisły Śląska Wrocław,Lecha Poznań(tym z Poznania) czy choćby Falubazu ... ;)
Ukasz napisał/a:

Pracujac tam gdzie pracuje mam stały kontakt z władzami wielu klubów nie raz siadziemy przy kawie i obgadamy co potrzeba i jak mozna temu zaradzić. Zatem poprzez taki system wiem co komu potrzeba, a przynajmniej staram sie

Chwała Tobie za to :)

cwb - Sob Maj 30, 2009 10:23

Internauci, Koledzy z Tytana...
To już chyba koniec naszych nadziei na boisko treningowe na stadionie żuzlowym przy ulicy wrzesinskiej. Czyzbysmy uwierzyli na słowo, tym dla ktorych dane slowo znaczy tyle ile obietnica wyborcza?

Jestesmy miastem otwartym na sport- zgadzam sie - na jeden. na lewoskrętnych. I nie mam tutaj na mysli skojarzen z lewicowym prezydentem, choc takie tez sie nasuwaja. Prezydent daje dotacje na zuzel, prezydent inauguruje sezon "jedziemy po zwyciestwo", prezydent zalozy szalik, prezydent sie pokaze- prawie maskotka Startu Gniezna (w przypadku uhonorawia prezydenta tymze tytulem- /zrobi sie konferejce, pokazemy rezydenta w telewizji, zalozymy mu szalik/ roszcze sobie prawa autorksie i majatkowe do tego pomyslu. Nada się chlop znakomicie. Prezencje ma. Gadane też.

Po raz kolejny nie ma chyba sensu w jakich warunkach obecnie trenuje Tytan. Boisko dziurawe- naraża na dodatkowe kontuzje, potrzaskane butelki, a do tego psie odchody na kazdym kroku. Mysle, ze zaslugujemy na cokolwiek lepszego.
Ktorys z poprzednikow stwierdzil, ze nie bedzie zuzla w zakopanym, carlingu w lesznie, szermierki w gnieznie. I dobrze. Naklady inwestycyjne na wybudowanie stadionu żuzlowego w zakopanym są niewspólmiernie wysokie w porownaniu z otwarciem bramy dla rugbystow prawda?

Chwycilem sie niemal za glowe, gdy jeden z internautow zaczal sie obawiac o dmuchane bandy czy aby czasem banda niewyztych wyrotskow - zwanych dalej rugbystami , jej nie zniszczy.

Z pewnoscia dla rugbystow musi znalezc sie miejsce na treningi, bo nasza pozycja za polanexem, nie dosc , ze stanowi ryzyko samo w sobie, to jeszzcze istnieje ryzyko, że i ten plac zostanie nam zabrny

Proponuje zamiast opluwania sie wzajemnie, i wymieniania zyczliwosci podjac merytoryczna rozmowe, gdzie można Tytan usadowic.

ps. nie samym żuzlem żyje czlowiek.
Sztuka kompromisu to najtrudniejsza do opanowania sztuka walki.

kapusta - Sob Maj 30, 2009 10:31

slamer napisał/a:
Ukasz napisał/a:
slamer napisał/a:

Powiedz to kibicom Legii Wisły Śląska Wrocław,Lecha Poznań(tym z Poznania) czy choćby Falubazu ... ;)
Ukasz napisał/a:

Pracujac tam gdzie pracuje mam stały kontakt z władzami wielu klubów nie raz siadziemy przy kawie i obgadamy co potrzeba i jak mozna temu zaradzić. Zatem poprzez taki system wiem co komu potrzeba, a przynajmniej staram sie

tam akurat miasto powiedziało, że oba kluby dostają podobną kasę bo nie ma lepszych i gorszych dla miasta

slamer - Sob Maj 30, 2009 10:38

kapusta napisał/a:
slamer napisał/a:
Ukasz napisał/a:
slamer napisał/a:

Ukasz napisał/a:

tam akurat miasto powiedziało, że oba kluby dostają podobną kasę bo nie ma lepszych i gorszych dla miasta

Ja odniosłem się do kibiców a nie do miasta.Ilu chodzi kibiców na żeńską ekstraklase koszykówki? 1000-1500? i nie dlatego że jest za mała hala bo komplety mają tylko na meczach z Lotosem Gdynia.

Diabel-tasmanski - Sob Maj 30, 2009 11:02

No i właśnie dyskusja zjeżdża na charakterystyczne dla "żużlowców" tory - kto nie jest bezkrytyczny wobec tego co siedzieje wokól klubu ten jest wrogiem klubu i żużla w ogóle. Żal...

Ja życzę Startowi jak najlepiej. Niech ma minitor i siłownie, saune i skocznie narciarską. Neich ma wypasione bandy, trybuny i oświetlenie. Neich stadion będzie chlubą miasta, ba - kraju!

Odnoszę się tylko do sposobu załatwienia sprawy z działaczami Tytana. To jest wstyd i geranda. I jakbyście nie uzasadniali potrzeb i planów kubu czy miasta wobec stadionu na Wrzesińskiej to obietnica zostaął złamana i to za plecami zainteresowanych. A tego moi panowie nie obronicie...

eloOnora - Sob Maj 30, 2009 13:02

obietnica zostaął złamana i to za plecami zainteresowanych. A tego moi panowie nie obronicie...

i o to wlasnie chodzi!!

biskup - Sob Maj 30, 2009 16:44

Panowie!!! Ja mam tylko jedno proste pytanie?? Gdzie mam wziąć młodzież, która chce grać w rugby?? Do Fałkowa?? Kurczę to jest dla mnie osobista potwarz, ponieważ w projekt boiska rugby wpisanego w stadion MIEJSKI!!?? (wolne żarty) wpisany w tor Startu Gniezno miałem swój nie mały wkład!!! Dobrych kilka godzin spędzonych w GOSiRze!!! I o wiele więcej nerwów!!! A tu w poniedziałek przychodzi pismo z w/w GOSiR'u, że mogę iść sobie na polankę za byłym Polanexem, bo nikt nas w tym mieście nie chce!!! A ja nadal twierdzę, że w Gnieźnie jest wielki potencjał dla rugby!!! I żeby zamknąć usta wszelkim malkontentom pochwalę się, że nasz wychowanek w najbliższym czasie pojedzie na zgrupowanie kadry Polski seniorów!!! Mało!!! Oki no więc już w chwili obecnej mam 35 licencjonowanych zawodników przez PZR (Polski Związek Rugby) + około 15, którzy czekają za wydaniem licencji!!! Co mam zrobić, wziąć i całym młynem wejść i sterroryzować Urząd Miejski??? Ja naprawdę nie wiem, jak wpływać na dziwne układy rządzące w naszym mieście!!! Chcę szkolić młodzież i dorosłych z naszego miasta w pięknej dyscyplinie sportu jaką jest rugby i tak naprawdę mnie nie interesuje, czy ktoś jest politykiem, czy pracownikiem fizycznym!!! Ale niestety to polityczne rozgrywki i układy blokują mi szkolenie!!!
P.S. Nie dziwię się, że zimą uciekają mi grupy młodzieżowe!!! Skoro nie mamy nawet szatni i zawodnicy mają możliwość przebrania się na zajęcia albo pod chmurką albo w garażu!!!! jednego z zawodników to jest kpina!
Mieszkaniec Gniezna- miasta otwartego na sport!!!!

robertj - Sob Maj 30, 2009 17:34

Wszystko wiedzący Diabeł ,przebywający w Gnieźnie kapusta czy przynoszący dla klubu Start kupę kasy Ukasz jadą na władzę klubu żużlowego nie mając pojęcia dlaczego jest taka decyzja.Proszę więc jeżeli chcecie pisać jakieś głupoty w tym temacie o sprawdzenie informacji nie tylko w klubie Tytan bo można zauważyć ,że niektórzy mają jakieś "piekielne" kompleksy.
Diabel-tasmanski - Sob Maj 30, 2009 17:39

robertj, gdybyś chłopcze miał podstawową umiejętność czytania ze zrozumieniem nie napisałbyś tego co widnieje powyżej.
robertj - Sob Maj 30, 2009 17:46

Słuchaj kolego nie chłopcze bo razem w piaskownicy się nie bawiliśmy.Nie cwaniakuj tylko dowiedz się z innych żródeł a nie tylko z tych powyżej.
Diabel-tasmanski - Sob Maj 30, 2009 17:48

W przeciwieństwie do Ciebie znam spraweę nie tylko z jednego źródła. Byłem także na komisji na której zapadała decyzja. Jeszcze jakieś pytania?

Sądząc po zdolności czytania ze zrozumieniem to nie mogliśmy się bawić w istocie w jednej piaskownicy. Prawdopodobnie kiedy ja zdawałem maturę ty na muchy mówiłeś "Ptapty"

robertj - Sob Maj 30, 2009 17:56

Jeżeli znasz sprawę do końca a czytając Twoje posty do końca raczej tak nie jest to należy stwierdzić iż jesteś stronniczy i to bardzo a to tylko dlatego ,że nie lubisz żużla.Rugby może też nie lubisz ale jest temat gorący i musisz być w centrum.Proponuję sprawdzić temat do końca a nie upolityczniać sprawy !
robertj - Sob Maj 30, 2009 17:58

Po dopisaniu przez Ciebie ostatniego zdania myślę że masz jakiś problem ze sobą.I to duży,żegnam wielki moderatorze.
Diabel-tasmanski - Sob Maj 30, 2009 17:59

robertj napisał/a:
jesteś stronniczy

raz

robertj napisał/a:
nie lubisz żużla

dwa

robertj napisał/a:
Rugby może też nie lubisz

trzy

robertj napisał/a:
musisz być w centrum

cztery

robertj napisał/a:
nie upolityczniać sprawy !

pięć

kłamstw w jednym poście ;]

I jeszcze raz prosze przeczytać cała dyskusje i nie pleść bzdur.

Kenneth_Philips - Sob Maj 30, 2009 19:38

Ktos tu nie pierwszy raz myli pojecia. Wpierw neguje zuzel w Gnieznie, obraza powaznych, rozumnych i doroslych ludzi, ktorzy tez zuzel wspieraja i dla jego dobra pracuja, pisze klamliwe i jednostronne osady (dziennikarz tak??)...a potem z uporem maniaka probuje wmowic ze to krytyka. Ba zyczy mu jak najlepiej. Bzdura jak malo ktora.
Co gorsza na tej lysej, zlej kobyle ujezdza promujac Gniezno.com.pl !! ! i FGCPL. Ja juz wiekszej hipokryzji w zyciu nie widzialem. Do tego zamiast argumentow mamy tylko wyzwiska i epitetyw strone tu piszacych. :glupek2: :glupek2:

Wracajac do tematu...bo niektorzy maja ewidentne ciagoty do czepiania sie Startu, a nie proby znalezienia rozwiazania. To ja sie zapytam: dlaczego rygbysci nie moga wykorzystywac stadionu treningowego na Mieszku? Po pierwsze raczej nie powinno byc konfliktu z terminami, a do tego odchodzi problem zniszczenia trawy.

biskup - Sob Maj 30, 2009 20:12

Kenneth_Philips proszę przyjdź kiedyś pograć w rugby, a wtedy pojedziemy na górne boisko które nie jest boiskiem Mieszka Gniezno tylko częścią miejskiego stadionu, i na którym ja Ciebie kulturalnie i zgodnie z zasadami i przepisami rugby zaszarżuję. Jak tylko wyzdrowiejesz po tej eskapadzie to wtedy stwierdzisz, że nie da rady tam uprawiać rugby. Pozostaje jeszcze kwestia tego, że jak to już w Gnieźnie się przyjęło nikt nam nie pozwoli korzystać z obiektów miejskich!!! A przeszkodą będzie zarząd Mieszka, bo stwierdzi, że coś jest nie tak, a ja ponownie usłyszę, że prezydent Gniezna nie wyda polecenia administracyjnego nakazującego korzystanie nam z tych obiektów. Przypomnij sobie, jak to kulturalnie zostali przegonieni piłkarze z boiska hokejowego??? Teraz my (czyt. Tytan) zostaliśmy kulturalnie przegonieni ze stadionu miejskiego przy ulicy Wrzesińskiej (zanim jeszcze tam w ogóle cokolwiek zostało zrobione). I tak jak z zarządem Startu tak samo z Mieszkiem nie będzie można się dogadać. Jest jeszcze czarny scenariusz. Mianowicie taki, że zarówno zarząd Mieszka i Tytana podejmą się trudnej batalii zdobywania funduszy na górne boisko. I o dziwo uda nam się! To przy czarnym scenariuszu władze Mieszka zrobią taką samą hucpę jak z orlikiem i będą chciały mieć ten obiekt tylko dla siebie i niezgodnie z prawem zamkną go na kłódkę. Przypominam to jest czarny scenariusz, hipotetyczny i wymyślony przez zmęczonego całą tą sytuacją i sfrustrowanego trenera. Mi osobiście ani żużlowcy ani piłkarze w niczym nie przeszkadzają. Nawet cieszyłbym się, gdyby w Starcie, albo w Mieszku jeździli bądź grali sami Gnieźnianie. Niestety my rugby'ści przez każdego jesteśmy traktowani jako WRÓG??? Nie wiem dlaczego??? Może to pytanie powinienem zadać włodarzom w/w klubów??? Chociaż wiem, że gdybym je zadał, to otrzymał bym poprawną politycznie odpowiedź, że oni nawet kochają rugby, ale nie wpuszczą nas na swoje (czyt. miejskie) obiekty bo ........... nie.
I to tyle, co jest do powiedzenia w tym temacie. Mam jeszcze prośbę, żeby osoby biorące udział w dyskusji były kulturalne, trzymały się tematu i nie obrzucały siebie nawzajem błotem. To do niczego nie prowadzi!!!

Diabel-tasmanski - Sob Maj 30, 2009 21:55

Ktos tu nie pierwszy raz myli pojecia

w którym miejscu?

Wpierw neguje zuzel w Gnieznie

W którym miejscu?

obraza powaznych, rozumnych i doroslych ludzi

W którym miejscu?

pisze klamliwe i jednostronne osady

W którym miejscu?

na tej lysej, zlej kobyle ujezdza promujac Gniezno.com.pl !! ! i FGCPL

W któym miejscu?

Całkeim poważnie proszę o odpowiedź na te pytania.

Kenneth_Philips - Sob Maj 30, 2009 22:06

Dwie kwestie...nie wydaje mi sie zeby wlodarze Startu powiedzieli Wam nie tylko dla zasady. Musieli miec solidne argumenty i tyle.
Wracajac do boiska. Masz pewnie racje nie watpie. Ale myslisz, ze boisko Startu jest "bardziej miekkie" od tego na Mieszku??? Nie wydaje mi sie. Tam pewnie od 10 lat nie bylo zadnej pielegnacji. Mam na mysli podstawowe zabiegi, jak wertykulacja, aeracja przycinanie i podlewanie. Tym sposobem ta trawa jest takim samym betonem jak ta ziemia/piasek na Mieszku. Z naszej rozmowy mozna wysnuc pewien wniosek. Wy nie potrzebujecie jakiegos tam boiska, ale profesjonalnie przygotowanego boiska...gdzie bedziecie mieli komfort trenowania i grania

Turysta234 - Sob Maj 30, 2009 22:24

Wy nie potrzebujecie jakiegos tam boiska, ale profesjonalnie przygotowanego boiska...gdzie bedziecie mieli komfort trenowania i grania

Czy ty nie rozumiesz ze My chcemy tylko boiska o równej nawierzchni i bez żadnych dziur szkła i psich odchodów czy tobie jest tak ciężko przetłumaczyć to???

Może przyjdź sobie popatrzeć na nasz trening i ze spokojem porozmawiasz sobie z Trenerem to może po tym zmienisz zdanie, nie nie znasz tego klubu to wypisujesz takie farmazony

kapusta - Sob Maj 30, 2009 22:29

Dwie kwestie...nie wydaje mi sie zeby wlodarze Startu powiedzieli Wam nie tylko dla zasady. Musieli miec solidne argumenty i tyle.

jakie to? powinieneś je znać chyba?

Diabel-tasmanski - Sob Maj 30, 2009 22:41

No cóż ktoś, kto używa jako oręża w dyskusji zarzutów tak ciężkiego kalibru, i nie potrafi ich poprzeć przykładem, cóż... nie jest partnerem do rozmowy.
Kenneth_Philips - Sob Maj 30, 2009 22:50

Kto jak kto, ale akurat Ty znasz dokladnie odpowiedzi na każde zadane przez siebie pytanie. Odpowiadanie Tobie nie ma sensu...znow zareagujesz nerwowo usuwajac posty. :ups: :yes:
robertj - Sob Maj 30, 2009 22:53

Taaaaaa Kenneth masz rację jak ktoś ma kompleksy to tak się zachowuje...
Twój ostatni post nie na temat.
Następny skutkuje podwójnym ostrzeżeniem./Antek

Diabel-tasmanski - Sob Maj 30, 2009 22:57

No faktycznie zarzuty i inwektywy są właściwą formą dyskusji. I proroctwa do tego jeszcze :)

Nie wiem kto się zrobił nerwowy i komu zabrakło argumentów...

Kenneth_Philips - Sob Maj 30, 2009 23:05

Chesz miec rozmowe na argumenty. Prosze bardzo...ale tam gdzie nie bedziesz mial swobodnego dostepu do edytowania tresci moich wpisow i ich usuwania.
Diabel-tasmanski - Sob Maj 30, 2009 23:10

Twoja wypowiedź brzmi jak zarzut. Czego się boisz? Napiszesz zgodnie z regulaminem to nic nie wyleci. Tu i tak połowa nadaje się do wyrzucenia i jakoś nie poleciała. Nawet tam gdzi eformułujesz obraźliwe i fałszywe zarzuty pod moim adresem. Wie c w czym problem?
Michooo - Sob Maj 30, 2009 23:12

Michooo napisał/a:
Niesety wszyscy są lub bedą.
Nie
Cytat:
Nikt nie zabrania Tobie mieć nadzieję. Mam nadzieję że słyszałeś czyją jest matką
słyszałem

To jedno z głupszych przysłów powszechnie używanych jakie słyszałem.
Wejdź do szpitala na oddział np.hematologii, spójrz w oczy jakiemuś pacjentowi lub jego rodzinie i powiedz tą sentencję.

http://www.cytaty.info/temat/nadzieja/1
Cytat:
Jełsi jest takak osoba to nie czułaby się urazona
Właśnie taka osoba czułaby się urażona.

Sportowo, finansowo, marketingowo i wizerunkowo. Malo??
Nie. Mi wystarczy

;]

Po raz pierwszy tutaj dowiedziałem się iż na płycie boiska Startu planowany jest minitor. To świetny pomysł który może mieć istotny wpływ na działalność klubu. Jeżeli to był pomysł sterników Startu to tylko chwała im za to. Oni powinni kierować się tylko i wyłącznie dobrem jednego klubu.

Gdzie boisko dla rugbystów?
Gdzieś na pewno!
Gdzieś indziej…
Musi się znaleźć jakieś inne miejsce, które okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Szukanie tutaj winnych jakichś ustaleń jest błędem, ponieważ mając na myśli powstanie minitoru na Starcie dobrą decyzję, zastąpiono jeszcze lepszą.

Diabel-tasmanski - Sob Maj 30, 2009 23:20

Michooo napisał/a:
Nie

Czy mógłbys rozwinąć? :)

Michooo napisał/a:
Po raz pierwszy tutaj dowiedziałem się iż na płycie boiska Startu planowany jest minitor. To świetny pomysł który może mieć istotny wpływ na działalność klubu. Jeżeli to był pomysł sterników Startu to tylko chwała im za to. Oni powinni kierować się tylko i wyłącznie dobrem jednego klubu.

Gdzie boisko dla rugbystów?
Gdzieś na pewno!
Gdzieś indziej…
Musi się znaleźć jakieś inne miejsce, które okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Szukanie tutaj winnych jakichś ustaleń jest błędem, ponieważ mając na myśli powstanie minitoru na Starcie dobrą decyzję, zastąpiono jeszcze lepszą.

No i nikt tego tutaj nie neguje. Być może obecne plany są najlepszymi jakie można wymyśleć dla tego miejsca. Być może to one najbardziej się sprawdzą. Problem w tym że my nie o tym dyskutujemy.

Kenneth_Philips - Sob Maj 30, 2009 23:21

Diabel nie zgrywaj sie. Dobrze wiesz, ze masz alergie na moja osobe i wielokrotnie usuwales moje posty, ktore w zaden sposob nie naruszaly regulaminu. Ba nawet nie probowales udawac, na sile udawadniac np na PW, ze jest inaczej.
Tu nie chodzi o regulamin. Tu chodzi o Twoje widzimisie w decydowaniu jaki post pasuje Tobie do tematu, a jaki nie.
Ja sie niczego nie boje, nawet pogrozek kapusty...

Ten post jest zupełnie nie w temacie i zawiera osobiste odczucia autora. To co przekazuje powinno zostać przesłane poprzez PW lub zamieszczone w odpowiednim do tego dziale. Mimo to pozostawiam go aby można było w przyszłości ocenić, za co usuwane są posty tego użytkownika i na jakie tory sprowadza dyskusję.

Michooo - Nie Maj 31, 2009 12:06

Czy mógłbys rozwinąć? :)
Nie :) ,...zresztą byłoby to dalekosiężne zboczenie z tematu!! :-)
Cytat:
Problem w tym że my nie o tym dyskutujemy.
Problem w tym że dyskutujemy już o przeszłości, o czymś co obrało właściwsze tory.
Antek - Nie Maj 31, 2009 18:52

Mini tor to mozna zrobic gdzes na łące... ;]
Boisko na jednostce byloby pewnie ciekawym miejscem.
Moze biskup bys sie dogadal z PWSZ ??
Co do decyzji Startu podjetej za plecami Tytana to bez kometarza.
Nie maja prawa decydowac o uzytkowaniu stadionu.
Jestem kibicem Startu.Ale nie jestem tak slepo zapatrzony jak Kenneth czy Michooo.
Tytanowi nalezy sie to jak psu zupa.
Boisko za Polanexem nie nadaje sie do niczego teraz.
Ciekawi mnie co maja do powiedzenia dzialacze Startu w tej sprawie.
Wstyd im sie odezwac ??
Czy moze trzeba zapytac na antenie Radia Gniezno podczas jutrzejszej audycji.
A moze zrobimy debate w radiu na ktora zaprosi sie kogos ze Startu,Tytana i z Urzedu Miasta ??
Mysle ze tej debaty z zapartym tchem sluchaliby wszyscy gnieźnianie.
Czas jest odpowiedni.Za tydzień wybory... Ciekawe co mieliby do powiedzenia ci ktorzy tak latwo lamia dane slowo. ;]

Kenneth_Philips - Nie Maj 31, 2009 20:01

Oj Antek Antek...ja mam poprostu swoje zdanie. Chyba mam jeszcze prawo.
Kilka kwestii wyjasniajacych, bo dopisuje sie teraz kolejne historie:
1. problem boiska dla Rygbystow nie powstal teraz i bynajmniej nie z winy Startu Gniezno...
2. mowienie o tym, ze Start nie ma nic do gadania w kwestii obiektu jest malym przegieciem. Kto zatem wykorzystywal ten obiekt od lat???
3. pytanie retoryczne dla fanow zuzla: wolicie dobry speedway i zwyciestwa na Wrzesińskiej...czy fakt, zeby boisko zajmowali Rygbysci. Bo ja osobiscie, gdybym widzial choc 10% zagrozenia ze nie uda sie nalezycie przygotowac tor do meczu...takze podjalbym taka sama decyzje.
4. a czy ktos zastanowil sie jak taka wspolpraca mialaby wygladac w praktyce?? Dajmy na to w takim tygodniu jak ten mijajacy - gdzie aura nie rozpieszcza. Wolelibyscie komentarze po przegranym meczu np. z Poznaniem: "nie udalo nam sie przygotowac wlasciwie toru do spotkania. W czwartek i sobote treningi mieli Rugbysci" Wolelisbycie przepychanki o terminarz?? Czy te klapki na oczach przyslaniaja Wam rozum - by nie widziec jak dynamicznie w zuzlu moze zmieniac sie aktualna sytuacja pod kazdym niemal wzgledem
5. jestem pewien, ze Start jest w ciaglym kontakcie z miastem
6. jestem pewien, ze nie bedzie trzeba dlugo czekac na pelne wyjasnienie ze strony Startu w tej sprawie

Antek - Nie Maj 31, 2009 20:57

Cytat:
2. mowienie o tym, ze Start nie ma nic do gadania w kwestii obiektu jest malym przegieciem. Kto zatem wykorzystywal ten obiekt od lat???

Najpierw SKS teraz TŻ.I co z tego ?? ;]
3. pytanie retoryczne dla fanow zuzla: wolicie dobry speedway i zwyciestwa na Wrzesińskiej...czy fakt, zeby boisko zajmowali Rygbysci. Bo ja osobiscie, gdybym widzial choc 10% zagrozenia ze nie uda sie nalezycie przygotowac tor do meczu...takze podjalbym taka sama decyzje.

Wytlumacz mi w czym przeszkadzaja rugbysci w przygotowaniu toru ??
Rugbysci sa na plycie boiska a Ciagnik robi tor w tym samym czasie.Chyba ze ja sie nie znam.
W Lublinie jakos problemow nie maja. ;]
4. a czy ktos zastanowil sie jak taka wspolpraca mialaby wygladac w praktyce?? Dajmy na to w takim tygodniu jak ten mijajacy - gdzie aura nie rozpieszcza. Wolelibyscie komentarze po przegranym meczu np. z Poznaniem: "nie udalo nam sie przygotowac wlasciwie toru do spotkania. W czwartek i sobote treningi mieli Rugbysci" Wolelisbycie przepychanki o terminarz?? Czy te klapki na oczach przyslaniaja Wam rozum - by nie widziec jak dynamicznie w zuzlu moze zmieniac sie aktualna sytuacja pod kazdym niemal wzgledem

Wlasnie klapki na oczach maja dzialacze TŻ chyba.
A tutaj kibice czarnego sportu uprawiaja swieta wojne w obronie poczynań dzialaczy ktorzy zachowali sie nie fair.
Wracajac do przygotowania toru.
To moze podaj dobre argumenty w czym przeszkadza trening Rugby w przygotowaniu toru.Bo tego nie kumam. ;]
Zwalcie te klapy z oczu ktore tu Kenneth przytoczyles i otworzcie sie na innych.
Tylko nie rob tego tak jak robi to miasto Gniezno.Bo to miasto widzi tylko i wylacznie jedna dyscypline.
No moze dwie. ;]

kapusta - Nie Maj 31, 2009 21:06

Diabel nie zgrywaj sie. Dobrze wiesz, ze masz alergie na moja osobe i wielokrotnie usuwales moje posty, ktore w zaden sposob nie naruszaly regulaminu. Ba nawet nie probowales udawac, na sile udawadniac np na PW, ze jest inaczej.
Tu nie chodzi o regulamin. Tu chodzi o Twoje widzimisie w decydowaniu jaki post pasuje Tobie do tematu, a jaki nie.
Ja sie niczego nie boje, nawet pogrozek kapusty...

Ten post jest zupełnie nie w temacie i zawiera osobiste odczucia autora. To co przekazuje powinno zostać przesłane poprzez PW lub zamieszczone w odpowiednim do tego dziale. Mimo to pozostawiam go aby można było w przyszłości ocenić, za co usuwane są posty tego użytkownika i na jakie tory sprowadza dyskusję.

groziłem tobie? z tego co pamiętam to stwierdziłem, że znasz się na prawdziwym życiu jak świnia na gwiazdach. na dodatek w PW a ty poskarżyłeś się kilku osobom, jak facet z jajami
powiedz forumowiczom
ile Start za korzystanie oraz zainwestował w stadion?
ile dostaje od miasta oraz ile miasto włożyło w stadion?
jakie to super plany i za czyje pieniądze Start ma zamiar realizować?
mógłbym podać twoje dane, aby pokazać jaki jesteś "bezstronny" ale nie będę zniżać się do twojego poziomu

Na tym zakończmy przepychanki.Proponuje skupić się na temacie a resztę nie pasującą do tematu przenieść na PW/Antek

eloOnora - Nie Maj 31, 2009 21:07

3. pytanie retoryczne dla fanow zuzla: wolicie dobry speedway i zwyciestwa na Wrzesińskiej...czy fakt, zeby boisko zajmowali Rygbysci.

o co tobie chodzi co?! w czy mtobie przeszkadza rugby?! twoj tok myslenia nie jest zrozumialy dla mnie. "czy fakt, zeby boisko zajmowali Rygbysci" w tym miejscu przegiales i to dosc mocno - zapraszam na trening
a ty wiesz czym jest rugby bo zachowujesz sie tak jakbysmy mieli biegac po torze z pilka?
czlowieku moze znasz sie na zuzlu ale poza tym chyba nie masz pojecia o czym mowisz... w jaki sposob trening ma tobie kolidowac z ustawianiem toru??? trening trwa powiedzmy 2 godziny i normalne jest dla mnie to ze trzebaby ustalic kiedy trenujemy i koniec czy to jest takie trudne do zrozumienia dla ciebie? w calej tej dyskusji mowisz tylko i wylacznie o przygotowaniu toru jezeli to jest twoj jedyny argument to slabo... nie znasz slowa kompromis?

a co do boiska przy pwsz to z tego co wiem szkola ma juz plany zagospodarowania tego obiektu wiec jest lipa.

miszczu - Nie Maj 31, 2009 21:50

kapusta napisał/a:

z tego co się orientuje w klubie jest minimum 50 osób... z tego co czytałem na forum Tytana.

eloOnora nie dodałeś że na tym "boisku" jeżeli można to tak nazwać ludzie wypuszczają pieski aby zrobiły swoje, bo cięzko im iść 20 metrów dalej do parku...

Trenerze Biskupie-poparcie dla sterroryzowania naszego wspaniałego gnieźnieńskiego zarządu.

Kenneth_Philips polecam przeprowadzke na Poznańską. Z tego co mi wiadomo Tytani nie chcą stadionu na Wrzesińskiej na wyłączność a chcą murawe i szatnie! Żużlowcą by to z pewnością nie przeszkadzało! Ale nie wg ciebie Tytan przygotował spisek który ma na celu przejęcie stadionu.... Tacy ludzie jak Kenneth_Philips widocznie są w naszym rządzie i przez to żyjemy w takim chorym kraju jakim jest Polska, bo w ŻADNYM innym kraju z pewnością taka sytuacja nie miałaby miejsca, bo jeżeli by się zastanowić, Tytan ma dość dobre wyniki i z czasem mógłby przynosić zysk dla GOSIR'u jako właścicielą obiektu.... Ale żyjemy w Polsce i coś mi się zdaje że Tytan niedługo przestanie istnieć bo przez ich polanke mają zrobić rondo.

Kenneth_Philips - Pon Cze 01, 2009 09:55

No tak nowy wrog publiczny: Kenneth_Philips. Typowe
Do kapusty: chcesz moze jeszcze powiedziec, ze przez "zwykla" wiadomosc na PW straciles funkcje moderatora?? Nie no szczyt...
Do wszystkich: najbardziej przerazajace jest jak latwo dajecie sie manipulowac i jak latwo biezecie udziala w gierkach, ktore tu sa toczone. Gierkach opartych na klamliwych "newsach" ludzi o marnej reputacji. Na szczescie forum to nie rzeczywistosc. Tyle z mojej strony w tej kwestii.

eloOnora - Pon Cze 01, 2009 10:14

keneth jakie gierki???? czy ty myslisz ze tytan probuje manipulowac faktami??? a po drugieskoro jestes tak bardzo poinformowany to moze nam cos wyjasnisz o co tak naprawde chodzi bo jak narazie to z mojego punktu widzenia to ty masz jakies niemrawe te argumenty i nie operujesz zadnymi faktami.
Antek - Pon Cze 01, 2009 14:18

chcesz moze jeszcze powiedziec, ze przez "zwykla" wiadomosc na PW straciles funkcje moderatora?? Nie no szczyt...

Do Ciebie. kapusta sam odszedl. ;]
Wracamy do tematu. :)
najbardziej przerazajace jest jak latwo dajecie sie manipulowac i jak latwo biezecie udziala w gierkach, ktore tu sa toczone. Gierkach opartych na klamliwych "newsach" ludzi o marnej reputacji. Na szczescie forum to nie rzeczywistosc. Tyle z mojej strony w tej kwestii.

Forum to lustrzane odbicie rzeczywistosci.Tyle ze na pismie. ;]
Jak sie cos napisze to ciezko sie wykaraskac z tego. ;]
Za slowa bierze sie odpowiedzialnosc. ;]
A tu nikt z dzialaczy nie chce sie oficjalnie wypowiedzieć.Jak zawsze wszystko pod dywan sie zamiata.
Ale na szczescie jest forum.Sa media i sprawy nie da sie latwo wyciszyc.

Diabel-tasmanski - Pon Cze 01, 2009 19:36

Ja osobiście uważam że klub korzystający ze stadionu na takich zasadach jak Start jak najbardziej powinien mieć coś do powiedzenia. Tak pojmuję normalnie funkcjonujące partnerstwo.

Nie rozumiem natomiast sytuacji w której korzystający mógłby mieć decydujace zdanie, nawet wbrew sugestiom właściciela. Dlatego myślę, ze decyzje jednak podjęło miasto.

Kompletnie już niezrozumiała jest dla mnie także zmiana decyzji za plecami zainteresowanych. Jeśli taki jest poziom publicznej dyskusji to trudno się dziwić, że mamy tak jak mamy.

Teraz coś o krytyce. Niestety wokół gnieźnieńskiego żuzla utarło się jakoś tak, że własne zdanie wolno wyrażać tylko wtedy kiedy jest zgodne ze zdaniem zagorzałych miłośników tego sportu. Każe inne odbierane jest jako atak na żużel, na klub, jej działaczy i miłośników. Polecam adwersarzom pewne dwa bardzo stare japońskie przysłowia: "Człowiek, który wytyka mi prawdziwe błędy jest mym nauczycielem, ten który mnie słusznie gani jest mym przyjacielem, ten który mi schlebia jest moim wrogiem" oraz drugie "lojalna krytyka, choć może ranić uszy ma często dobre skutki, lekarstwo choć gorzkie, leczy"

Co do marnej reputacji. Jeśli ktoś sam pisze o sobie, że nie dyskutuje na argumenty, obrażą dyskutantów zarzutami ciężkiego kalibru, których nie popiera żadnymi przykładami to cóż trudno o gorszą reputację na forum. Jak dla mnie wszystko w tym temacie.

RugbyManiaS - Pon Cze 01, 2009 20:12

Ludzie czy wy nie wiecie o co chodzi w całej tej dyskusji
Zaczniemy od tego że jestem zawodnikiem Tytana Gniezno i co weekend trenuje na naszym obecnym a wkrótce byłym boisku tzw Polanexem...
na każdym metrze boiska jest coś co przeszkadza by trenować w normalnych warunkach...
ale co mieliśmy zrobić, gramy tam nadal ponieważ gdy robi się coś co się kocha to nie zważa się w jakich warunkach przychodzi nam to robić...
Ci co kochają rugby trenują na trawiastym placu z np. dziurami czy potłuczonymi butelkami.
Czasem przyjdzie do głowy ludziom którzy naoglądali się filmów bądź nagrali się w gry wyścigowe i zrobią sobie na boiku parę "kółeczek", gdzie najlepiej to zrobić
Na boisku na którym banda *** naparza się o piłkę...
tak rozumuje większość z ludzi którzy nie wiedzą na czym polega rugby...
Wracając do sprawy boiska przy ul. Wrzesińskiej...
Wy kibice Startu widzicie wszystko co dotyczy waszego ukochanego klubu
a zainteresujcie się tym że wasza duma i chwała przekładana ponad wszytko [przepraszam za słowa] wyruchała ponad 60 osób które trenują i miały nadzieje że wejdą na nowe boisko na którym nie będzie żadnego ronda i tym podobnych rzeczy.
Może któryś z tych co cały czas broni Startu ubliżając reszcie forumowiczom przyjdzie na trening i zobaczy jak to jest być zszarżowanym lub z całym impetem przeciwnika wbitym w ziemie...
zobaczycie wtedy czy lepiej gra się na boisku z trawą czy na placu z ziemią [górna płyta Mieszka]
Rugby w Polsce?! pewnie zanim zobaczyliście na tym forum rozmowę o naszym boisku to dowiedzieliście się ze takie coś istnieje...
w sobotę np. Polska Reprezentacja pokonała Belgię i zajmuje drugie miejsce w swojej dywizji 2A i gra w Kwalifikacjach do Mistrzostw Świata które odbędą się w 2011roku w Nowej Zelandii...
tak więc zapraszam wszystkich chętnych na trening nie musicie grac[bo pewnie co drógi z was nie ma do tego jaj] ale chociaż przyjdźcie popatrzeć i porozmawiać...
u nas na treningu można porozmawiać z każdym...
trenerem, prezesem także z zawodnikami.
Nasze treningi nie są zamknięty i nie trzeba się przeciskać z ochroną by widzieć nas chociażby...
my nie chcemy być znani, rozpoznawani na ulicach i wgl...
nie jesteśmy *** bez mózgu którzy myślą o tym żeby założyć klubową bluzę iść do baru i zrobić syf...
być dumnym z tego że Tytan Gniezno będzie siam postrach i zdanie o tym że tylko bijatyki nam w głowie...
w rugby liczy się tęga głowa, a nie napięte mięśnie...
boisko to podstawa by rugby mogło powstac i wpełni się roziwjac w mieście...
o ile wiem bo na żużel też czasem chodzę to tor już mamy a budowac mniejszy w środku to paranoja... jest to pomyśł na ostatnią chwilę wymyślony tak by odstąpic od tego co podjęte było i napisane nawet na oficjalnej stronie TŻ Start Gniezno...
najgorsze jest to że dowiadujemy się o podjętej decyzji za naszymi plecami...
jeszcze raz czekam na treningu na tych którzy mają jaja by porozmawiac z nami w cztery oczy a nie chowac się i byc mądrym za pomocą nicku...
sobota godzina 12:00

kapusta - Pon Cze 01, 2009 21:25

mam pomysł. wysyłajcie na mejla klubu i radnych zapytanie dlaczego tak rozwiązano sprawę?
RugbyManiaS - Pon Cze 01, 2009 21:26

myślisz że ktoś z radnych Tobie odpisze??
jeżeli tak to pewnie nie wszystko co by Cię interesowało

kapusta - Pon Cze 01, 2009 21:31

mnie nie ale wam, wyborcom jak dostanie 50 mejli, kilka wizyt na dużurach to może da radę
RugbyManiaS - Pon Cze 01, 2009 21:32

może i tak ale to do niczego nie poprowadzi...
Antek - Pon Cze 01, 2009 22:58

RugbyManiaS napisał/a:
może i tak ale to do niczego nie poprowadzi...

Poprowadzi. :)

Turysta234 - Wto Cze 02, 2009 16:43

a może Tv Gniezno ??
bear - Sro Cze 03, 2009 18:37

Zadne z gnieznieżskich pism ani innych medii nie odważy sie poruszyć tego tematu!!!! Trzeba szukać dalej!!! Dla niektórych lepszą opcją jest żeby młodzież stała z piwem ale w szaliku Startu niż wyładowała sie na boisku... Może trzeba szukać paktu z Mieszkiem? Oni też nie moga sie rozwinać przez brak kasy, której na Start nie brakuje... Na zachodzie czy chociaż w Gdyni piłkarze i rugbyści trenują i grają razem i myśle że i u nas mogłoby sie to udać!!! Mieszko dostaje pieniadze i na tym sie kończy, nikogo nie obchodzi czy wystarczy, jak i to czy Tytan ma gdzie trenować. Z takimi możliwosciami jakie mamy, to tylko zasługa Biskupa że sa takie osiągniecia!!! Dla Startu zawsze są propozycje i pieniadze,nawet jak palą sie maszyny to oglasza sie prawie żałobę narodową i zbiórke pieniedzy... A co z innymi sportami w tak dużym mieście?????? Ręce opadają... Gniezno-miasto otwarte na Sport..CZARNY....
Ivan - Sro Cze 03, 2009 18:53

bear, człowieku żużel jest "od zawsze" w Gnieźnie , dla dużej części ludzi z tego miasta to najważniejszy sport . I czego się dziwisz że pomogli po tym jak spaliły się maszyn na wyjeździe , to nie trampki za 30 zł , a sprzęt za duże pieniądze , bez którego nic nie można zrobić , a tym pretensjonalnym tonem pokazujesz ,tylko jakie masz/macie podejście do TŻ Start .

Jeśli nie rozumiesz tego jaka to tragedia stracić dobytek , "narzędzie pracy" które pozwala zarabiać , to nie ma sensu Tobie tego wyjaśniać , co znaczyło dla naszych zawodników to co się stało .

Tak ręce opadają jak się czyta takie posty jak Twoje.
I od kiedy Gniezno to duże miasto ?

cichy92 - Sro Cze 03, 2009 18:55

bear napisał/a:
Mieszko dostaje pieniadze i na tym sie kończy

Racja. Mieszko się kończy. :ups:

Jednak popieram myśl o nawiązaniu rozmów z Mieszkiem. Albo chociażby zainteresowanie się boiskami obok Orlika na Strumykowej. To chyba też należy do Mieszka? Jest miejsce. Tak w ogóle to gnieźnieńskie to jakie rugby? 7, 13 czy 15 osobowe?

bear napisał/a:
Ręce opadają... Gniezno-miasto otwarte na Sport..CZARNY....

Oj chyba nie. Bynajmniej nie tylko na Czarny. Fakt faktem większość miejskiej kasy przeznaczonej na sport idzie na Start. Kocham żużel ale nie jestem tego zwolennikiem. Teoretycznie (i praktycznie?) jest to klub zawodowy który powinien utrzymywac się z własnych pieniędzy jednak ostatnio w środowisku żużlowym były trudne chwile i myślę że pomoc była uzasadniona. Miasto dzięki temu zyskuje promocje na Polske np. przez Turniej Chrobrego.

A jeśli chodzi o miasto otwarte na sport wystarczy spojrzec na liste klubów dofinansowanych.... Bo danie pieniędzy to jest jakieś "otwarcie". Nie zmienia to faktu że dla rugbystów nie ma miejsca do gry. Musicie szukać. Ja trenuje badmintona. Przykładem wytrwałości w poszukiwaniu miejsca do gry (w tym przypadku badmintona) może być mój tata. Ponad 20 lat chciał założyć profesjonalny klub badmintona w Gnieźnie, z autorskim programem jego prowadzenia (tj. składki, pozyskiwanie sponsorów, miejsce do gry, zaplanowanie treningów, grup wiekowych, wydatków rocznych etc.) jednak na przeszkodzie stanęło właśnie miasto. Projekt nie spotkał się ze zgodą gnieźnieńskich radnych i poszedł do szafy. Po owych 20 latach udało się założyc klub. Jednak ze skąpym programem i wolniejszym czasem realizacji założonych celów z powodów zaplecza owego klubu. Po tych kilku latach na małej sali, z jednym kortem, w Gimnazjum nr 3, liczna grupa gnieźnieńskich badmintonistów (jest nas ponad 30 osób) trenujemy w hali Kolegium Europejskiego, na wymalowanych przez prywatne pieniądze kortach. Do czego zmierzam. Musicie szukać. Ja na pewno bd trzymał kciuki za Wasze powodzenie.

Sebol93 - Sro Cze 03, 2009 19:57

Cytat:
jakie masz/macie podejście do TŻ Start .

Jak najbardziej prawidłowe

Cytat:
, to nie trampki za 30 zł

Niewiesz ile kosztuje profesjonalny sprzęt do rugby więc nie pisz ze trampki za 30 zł

A tak wogóle jestem ciekaw,jak Ty Ivanie byś się zachowywał gdyby Start znalazł się w naszej sytuacji...

cichy92 - Sro Cze 03, 2009 20:02

Sebol93 napisał/a:
Niewiesz ile kosztuje profesjonalny sprzęt do rugby więc nie pisz ze trampki za 30 zł

To chyba było uogólnienie ze strony Ivana. Nie mające związku z rugby.

Ivan - Sro Cze 03, 2009 20:04

Sebol93, no na pewno nie tyle co sprzęt który się spalił...porównywanie nakładów finansowych w tych dwóch zupełnie innych sportach nie ma sensu , sprzęt żużlowy jest o wiele wiele droższy.
Cytat:
A tak wogóle jestem ciekaw,jak Ty Ivanie byś się zachowywał gdyby Start znalazł się w naszej sytuacji...

Jak Start był w pewnej sytuacji była strona www + petycja i dużo dużo podpisów w niej..

cichy92 - Sro Cze 03, 2009 20:06

Treaz wchodzimy w spekulacje. Nie oszukujmy się klub Tytan nie zbierze tyle podpisów co Start. Tego jestem pewien.

Wcześniej pojawiła się propozycja napisania do radnych. Zrobił to ktoś?

Ivan - Sro Cze 03, 2009 20:09

cichy92, ja tylko odpowiedziałem , a co zrobił bym to co robię jak mogę , plakat , stronę www. Pomógł bym klubowi tak jak umiem. A nie siedział wylewał żale na forum i płakał jaki ten świat jest fe i be.
Diabel-tasmanski - Sro Cze 03, 2009 20:09

Ivan napisał/a:
dużo dużo podpisów w niej..

Czyżby także spoza Gniezna?

Ivan - Sro Cze 03, 2009 20:10

Diabel-tasmanski, a co za różnica z jakiego miejsca ? Ważne kto się wtedy podpisał i ile tego było , jak wyglądał dzień kiedy był ustalany budżet i ile osób było pod Urzędem.
cichy92 - Sro Cze 03, 2009 20:11

Ivan napisał/a:
cichy92, ja tylko odpowiedziałem , a co zrobił bym to co robię jak mogę , plakat , stronę www. Pomógł bym klubowi tak jak umiem. A nie siedział wylewał żale na forum i płakał jaki ten świat jest fe i be.

Rozumiem i popieram Twoje zdanie.

Cytat:
Czyżby także spoza Gniezna?

Kibiców Startu można znaleźc poza Gnieznem...

Diabel-tasmanski - Sro Cze 03, 2009 20:19

Ivan napisał/a:
Diabel-tasmanski, a co za różnica z jakiego miejsca

No niestety Ivan jest to diametralna różnica.

cichy92 napisał/a:
Kibiców Startu można znaleźc poza Gnieznem...

Kórzy nie mają nic do budżetowych pieniedzy naszego miasta.

Ivan - Sro Cze 03, 2009 20:22

Diabel-tasmanski, nawet jeśli wykluczyć tych z po za Gniezna to i tak i tak ilość była by duża , próbowałem tą stronę www znaleźć , ale widocznie już nie ma jej..

Mniejsza o to . Mi chodzi o to że tylko widać płacz na forum , bo nie dali , bo obiecali i nie dali. Zróbcie akcje , petycje , odpowiednia ilość podpisów i wtedy może Wam się uda. Płaczem na forum nic nie zdziałacie.

cichy92 - Sro Cze 03, 2009 20:24

Kórzy nie mają nic do budżetowych pieniedzy naszego miasta.

Chcą tylko dobra klubu, który jest w tym mieście.

Jak to mówi mój nauczyciel od PO : DZIAŁAJ!

eloOnora - Sro Cze 03, 2009 21:40

Ludzie!!!! Skad sie niby wzielo "podejscie" rugbistow do TŻ??? Zrobili to co zrobili i nie bedzie to chwalone!!! A spekulacje na temat pieniedzy to jest inny temat chodzi o boisko a nie o pieniadze i to jest roznica. Tytan nie jest bokatym klubem i do tej pory jezdzimy na turnieje pokrywajac czesc kocztow z wlasnych kieszeni a poza tym to nie jest miejsce i czas zeby mowic o poniedzach. Brakuje nam miejsca do TRENOWANIA!

Ivan rozumiem to ze jestes kibicem startu w naszych szeregach znajduja sie tez fani startu ale postaw sie teraz w naszej sytuacji chcac rozwijac swoja pasje nie mozesz bo nie ma w miescie nato miejsca ;/ wyobraz sobie ze zuzlowcy trenuja na zrujnowanym torze gdzie o wywrotke nie trudno i zwieksza sie ryzyko kontuzji... my jestesmy wlasnie w takim martwym punkcie. I nie zycze takiej sytuacji zadnemu klubowi.

Turysta234 - Sro Cze 03, 2009 21:41

biskup napisał/a:
Mianowicie taki, że zarówno zarząd Mieszka i Tytana podejmą się trudnej batalii zdobywania funduszy na górne boisko.

cichy92 jak byś przeczytał wszystkie posty w tym temacie to powyżej jest napisane co do górnego boiska na mieszku

cichy92 napisał/a:
Tak w ogóle to gnieźnieńskie to jakie rugby? 7, 13 czy 15 osobowe?

7 i 15

Ivan napisał/a:
a tym pretensjonalnym tonem pokazujesz ,tylko jakie masz/macie podejście do TŻ Start .

Takie jak ma Start do nas (czyt. Tytana)

Ivan napisał/a:
Mniejsza o to . Mi chodzi o to że tylko widać płacz na forum , bo nie dali , bo obiecali i nie dali. Zróbcie akcje , petycje , odpowiednia ilość podpisów i wtedy może Wam się uda. Płaczem na forum nic nie zdziałacie.

A jak ty byś się zachował gdyby tobie coś obiecal,i a po 3 miesiącach zrobili cie w .....?????

Nikt z nas nie płacze tyko domagamy się boiska do trenowania. A co do akcji to nie jestem pewien ale Trener i Prezes jeszcze przed całą tą sytuacją zrobili akcje w UM czyli taką prezentacje o Rugby

Ivan - Sro Cze 03, 2009 21:46

eloOnora, może weź pod uwagę to co jest najważniejsze dla TŻ , a swoje żale zostaw dla siebie . Jeśli powstanie mini tor , który pomoże młodzieży się uczyć jeździć , to będzie to bardzo ważny krok w kierunku szkolenia młodzieży , które kiedyś w Gnieźnie było bardzo dobre i wtedy nasi wychowankowie robili nam wyniki.

Więc jeśli powodem rezygnacji z pomysłu boiska dla was na obiekcie , jest to powstanie mini toru , to ja się pod tym też podpisał bym. Co jak co nic nie podpisywaliście ? (chyba że coś przeoczyłem w tym temacie) Jeśli nie to na "gębę" to wiesz...dużo można. Zmienić zdanie każdy może . I jeśli jest szansa na powstanie mini toru . To niech to robią . To jest ważne dla żużla w Gnieźnie , trzeba patrzeć w przyszłość .

TŻ Start Gniezno też nie jest bogatym klubem . Zawodnicy sami kupują sobie sprzęt .
Turysta234 napisał/a:
A co do akcji to nie jestem pewien ale Trener i Prezes jeszcze przed całą tą sytuacją zrobili akcje w UM czyli taką prezentacje o Rugby

Taką to ....wiesz. Ja mówię o petycji która popisują mieszkańcy miasta.

A Start do Was jakie ma mieć podejście?
Zmienili zdanie , mają inne plany rozwoju , chcą robić finał IMŚJ . Więc co jest ważniejsze dla nich ?

Proszę Ciebie pierwszy i ostatni raz żebyś pisał wszystko w jednym poście a nie odpowiadał kazdemu w osobnych./Antek

eloOnora - Sro Cze 03, 2009 21:58

Ivan widze ze dyskusja z Toba nie ma najmniejszego sensu... Boisko do rugby daje mozliwosc takze dla mlodziezy. Tak czy owak boisko i tak w tym miejscu mie powatanie wiec musimy szukac innego miejsca.

Ivan powiedz tak szczerz teraz co myslisz o rugbistach??? Z Twoich wypowiedzi wynika ze myslisz stereotypowo. Banda *** ktora chce sie nawalac na zasady!!! Mylisz sie i to bardzo!!! To nie jest uliczna walka! Rugbisci to nie sa degeneraci!

Ivan - Sro Cze 03, 2009 22:04

eloOnora, nic nie myślę . A co mam myśleć. Oglądałem kilka raz w TV mecze i dla mnie jest to nudne. Nic ciekawego jak dla mnie.

Czy Ty czytasz całość czy wybierasz sobie to co Tobie odpowiada. Mówiłem o młodzieży uprawiającej żużel , mini tor daje im szanse opanowania techniki jazdy na mniejszym "owalu" oswojenia się z maszyną . Zanim zaczną jazdę na torze.

Młodzież musi chcieć coś robić czy to będzie piłka , bierki czy inny sport. Sama musi dać sobie szanse.

kapusta - Sro Cze 03, 2009 22:05

Ivan napisał/a:

TŻ Start Gniezno też nie jest bogatym klubem . Zawodnicy sami kupują sobie sprzęt .

a w innych klubach to dostają go z klubu? :glupek2: to zawodowcy i sami inwestują w swój park maszynowy.
piszcie zapytania do radnych bo klub nie odpowiada na kulturalne mejle podpisane imieniem i nazwiskiem. ale czego wymagać

Ivan - Sro Cze 03, 2009 22:09

kapusta napisał/a:
Ivan napisał/a:

a w innych klubach to dostają go z klubu? :glupek2: to zawodowcy i sami inwestują w swój park maszynowy.
piszcie zapytania do radnych bo klub nie odpowiada na kulturalne mejle podpisane imieniem i nazwiskiem. ale czego wymagać

A ty to tak wybiórczo czytasz że szkoda słów , może zobacz w odpowiedzi na co to było napisane...a zapomniałem...i tak wiesz lepiej.

Co do odpowiadania na twoje @ , myślisz że nie mają co robić w klubie ? Jesteś osobą nie związana z tą sprawą "gapiem" i mają się jakiemuś kapuscie "tłumaczyć" nie bądź śmieszny.

eloOnora - Sro Cze 03, 2009 22:09

Taka sama szanse moze dac mlodzierzy normalne boisko. Nie wiem czy masz dzieci ale puscil bys swoja pocieche na trening na murawe gdzie nie trudno o skrecenie kostki, wpadniecie w psia kupe czy w szklo. Ktos z was napisal o jakiejs petycji cos takiego nie przejdzie u nas bo.... tytan nie rozegral zadnego meczu w gnieznie a dlaczego bo nie ma gdzie!!! tymsamym nie ma kibicow bo jak tu mozna zatroszczyc sie o kibicow

Cytat:
Co do odpowiadania na twoje @ , myślisz że nie mają co robić w klubie ? Jesteś osobą nie związana z tą sprawą "gapiem" i mają się jakiemuś kapuscie "tłumaczyć" nie bądź śmieszny.

chcac zachowac twarz i dobra reputacje nalezy odpowiedzec dlaczego klub ktory NIE jest wlascicelem ma wlasne plany zagospodarowania terenu za plecami zainteresowanych!!! Gosir przejal stadion po to aby latwiej bylo wspolpracowa miedzy tytanem a tż (z tego co wiem a jak sie myle to niech mnie ktos poprawi) a tu sprawa ma zupelnie inny bieg

Ivan - Sro Cze 03, 2009 22:12

eloOnora, sam sobie odpowiedziałeś chyba dlaczego tak jest. Nie pokazaliście się w Gnieźnie , tak poważnie ile osób w mieście wie o tym że istniejecie ? Bo wydaje mnie się że bardzo mało.

Co do takich warunków od ponad 3 lat działamy jako nieformalna drużyna rycerska , "treningi" mamy na trawie koło gosiru i nie są to też odpowiednie warunki , ale lepiej tak niż wcale.

kapusta - Sro Cze 03, 2009 22:17

Ivan napisał/a:
kapusta napisał/a:
Ivan napisał/a:

A ty to tak wybiórczo czytasz że szkoda słów , może zobacz w odpowiedzi na co to było napisane...a zapomniałem...i tak wiesz lepiej.

jak napisałem mejla do Polonii Warszawa z pretensjami, że coś mi się nie podoba to rzecznik prasowy odpisał i dokładnie wyjaśnił co i jak. a napisałem, że jestem spoza Warszawy. czyli jak się chce to można. kto tu jest śmieszny? ja czy klub?

eloOnora - Sro Cze 03, 2009 22:21

ty jako wjak rycerz nie wiem jak to nazwac sam pewnie wiesz nie wazne, ty jako rycerz mozesz pojawic sie przy okazji na rynku gdy bedzie jakis festyn my z pilka na rynek nie pojdziemy i to jest diametranla roznica wiec nie mierz nas i was jedna miaro prosze. Jezdzimy na turnieje i jak mowimy gdzie i w jakich warunkach trenujemy to ludzie lapia sie za glowe i dziwia sie jak mozna do tego puscic i zaraz dada sie ze nasze miasto jest przepelnione takimi arogantami jak ty wlasnie to wtedy juz nikt sie nie dziwi.
Antek - Sro Cze 03, 2009 22:21

Ivan napisał/a:
eloOnora, może weź pod uwagę to co jest najważniejsze dla TŻ , a swoje żale zostaw dla siebie . Jeśli powstanie mini tor , który pomoże młodzieży się uczyć jeździć , to będzie to bardzo ważny krok w kierunku szkolenia młodzieży , które kiedyś w Gnieźnie było bardzo dobre i wtedy nasi wychowankowie robili nam wyniki.

Że co ??
Prosze Ciebie Ivan o rozsadek.
Mini tor mozna gdzies na łące w Owieczkach strzelić.Nie wymaga to az tak wielkich kosztow.
A poza tym przez tyle lat nie bylo Mini toru i jakos sobie Start radzil na duzym torze. ;]
Tytan ma 60 osob.I ten sport jest bardziej masowo uprawiany przez mlodziez niz speedway. ;)
Ivan napisał/a:
Więc jeśli powodem rezygnacji z pomysłu boiska dla was na obiekcie , jest to powstanie mini toru , to ja się pod tym też podpisał bym

No nie podchodzisz widze do tematu obiektywnie.Szkoda.
Ivan napisał/a:
I jeśli jest szansa na powstanie mini toru . To niech to robią . To jest ważne dla żużla w Gnieźnie , trzeba patrzeć w przyszłość .

To ja od przyszlego roku bede protestowal przeciwko pieniądzom na Start z Urzedu Miasta. ;]
Wtedy bede obiektywny. ;)
Prosze was.Spojrzcie na to obiektywnie pozbywajac sie sympati klubowych.
Spojrzcie na nich jak na kazdego innego sportowca.
Miasto i Start odbieraja im zapal.
To jest sedno problemu.
Zniechecaja ich do dalszego uprawiania tej dyscypliny. ;/

Edit:
Ivan napisał/a:
Nie pokazaliście się w Gnieźnie , tak poważnie ile osób w mieście wie o tym że istniejecie ? Bo wydaje mnie się że bardzo mało.

Skoro jest juz ich 60 osob w klubie to chyba wiedza.
Tyle ze ja jako kibic w meczu np nie mam szansy bo gdzie.Glowny watek tematu. ;]

Ivan - Sro Cze 03, 2009 22:22

kapusta napisał/a:
kto tu jest śmieszny? ja czy klub?

Musze odpowiadać ;p

Człowieku , widzę że Ty nie umiesz jak normalna osoba się zachowywać ,nie potrafisz w normalny sposób pisać . Zauważ że jest milion ważniejszych spraw w klubie niż jakieś boisko..dla kogoś. I że odpisać mogą , ale nic nie muszą , mają do tego pełne prawo , są stroną w tej sprawie.

eloOnora - Sro Cze 03, 2009 22:25

poza tym wszystkim osiagniecia do warunkow w jakich trenujemy sa ogromne. Powiem tylk oze nasz wychowanek jest w tej chwili na zgrupowaniu polskiego zespolu rugby 7 w wwa. Az strach pomyslec co by bylo przy normalnych warunkach ale kogo to obchodzi najwazniejsze ze jest start. :jupi:
Ivan - Sro Cze 03, 2009 22:26

eloOnora napisał/a:
ty jako wjak rycerz nie wiem jak to nazwac sam pewnie wiesz nie wazne, ty jako rycerz mozesz pojawic sie przy okazji na rynku gdy bedzie jakis festyn my z pilka na rynek nie pojdziemy i to jest diametranla roznica wiec nie mierz nas i was jedna miaro prosze. Jezdzimy na turnieje i jak mowimy gdzie i w jakich warunkach trenujemy to ludzie lapia sie za glowe i dziwia sie jak mozna do tego puscic i zaraz dada sie ze nasze miasto jest przepelnione takimi arogantami jak ty wlasnie to wtedy juz nikt sie nie dziwi.

To też nie jest takie proste , ale temat nie o tym.

Ja rozumiem o co chodzi , wiem czego potrzebujecie.
Żeby nie było że cham i buc ze mnie;)
Mogę pomoc tak jak umiem , zrobić stronę www z miejscem na petycje czy coś takiego.
Nie jestem przeciw , ale patrze na to w inny sposób . I trudno być mnie obiektywnym , bo dla mnie Start jest najważniejszy .

eloOnora napisał/a:
Az strach pomyslec co by bylo przy normalnych warunkach ale kogo to obchodzi najwazniejsze ze jest start. :jupi:

Dla wielu najważniejsze , wielu przebyło wiele km na mecze Startu i wielu wiele zrobiło dla tego klubu.

eloOnora - Sro Cze 03, 2009 22:29

a wlasnie... skad niby sa pieniadze na ten niby tor?? skora nie bylo ponoc wystarczjacych srodkow na slupu i skucie betonu co??????? nie bede tu pisal o jaka sume chodzi choc jest ona niewielka.
Ivan - Sro Cze 03, 2009 22:32

Widzisz i taki podejściem sami sobie trochę robicie syfu. Nie wiem skąd pieniądze , Start ma sponsorów , którzy dają na Start ,a nie na inne klubu na obiekcie. Więc jeśli mają kasę od jakiegoś sponsora to robią...dość logiczne.
eloOnora - Sro Cze 03, 2009 22:36

Dobrze ale gdzie my mamy zrobic sobie reklame na polanexie??? Ivan troche rozsadku. Spojrz na to:

http://www.gniezno.com.pl/10_12_2008_boisko.html

Dlatego jest to takim goracym tematem. Zwroc uwage na to ze bylo to trojstrone porozumienie.

Mysle ze piniadze ktore mialy byc na boisko beda na tor ;/

Marcineek - Sro Cze 03, 2009 22:39

W klubie z tego co przeczytałem trenuje około 50 osób. Niech każda z tych osób podpisze petycję to mamy 50 podpisów. Niech każda z tych osób poprosi swoich rodziców, dziadków, wujków i kuzynów (bardzo skromnie liczmy 5 osób z rodziny) to już jest 50+250=300 podpisów. Bardzo wątpię w to, że zawodnicy i "działacze" Tytana są odludkami. Niech każdy z nich przekona do podpisania 10 swoich przyjaciół, kolegów, znajomych. 50+300+500=850 osób!
Do tego jakaś mała akcja gdzie rugbyści przeszliby się po Gnieźnie i zbierali podpisy opowiadając ludziom o swojej sytuacji... Znów skromnie licząc niech zbiorą 150 (dla równego rachunku) podpisów. 50+250+500+150=1000osób!
TYSIĄC potencjalnych wyborców którym nie podoba się to, jak miasto traktuje młodzież, która nie chce się włóczyć i rozwalać śmietniki, tylko trenować.
Naprawdę sądzisz że nasi (bez)radni zignorują taki głos ludu i nie znajdą dla was miejsca gdzie moglibyście trenować?

ps. Mój podpis macie na 100%!

Ivan - Sro Cze 03, 2009 22:41

eloOnora napisał/a:
Dobrze ale gdzie my mamy zrobic sobie reklame na polanexie??? Ivan troche rozsadku.

A internet to co to jest ? Najlepsza forma promowania , pokazania się.
Po za tym kurde jak się chce to można. Były Juwenalia , było pomyśleć że może jakieś "stoisko" wasze gdzieś , gdzie mogli byście powiedzieć coś o tym co robicie itd...czy zbierać podpisy...

pawelek - Sro Cze 03, 2009 23:17

Być może Start zachował się bardzo nie fair - jestem kibicem tej drużyny, dlatego nie podejmę się oceny sytuacji. Wydaje mi się jednak, że Tytan jest w stanie zebrać dużą ilość podpisów pod petycją o stworzenie porządnego boiska. Ile? Około tysiąca na pewno. Możecie liczyć także na podpis mój i wielu moich znajomych :yes:
Bones - Sro Cze 03, 2009 23:44

Ivan napisał/a:
Co do takich warunków od ponad 3 lat działamy jako nieformalna drużyna rycerska
Topos rycerza (wierność danemu słowu) vs. decyzja Startu Gniezno w sprawie Tytana. Ivan, żeś sobie narobił w zbroję...
Ivan - Czw Cze 04, 2009 06:39

Bones, a czy napisałem jaki wiem jeśli chodzi o "rycerstwo" nie chciałem tego rozwlekać , bo to nie o tym temat. Ale ok wczesne średniowiecze....a teraz przeproś za głupie docinki.
cichy92 - Czw Cze 04, 2009 06:40

Ale Ivan nie decyduje o losach i wydatkach klubu. (chyba). Ale ładnie podsumowane Bones :) . Pomysł który rzucił Marcineek jest dobry i bardzo realny. Nie wymagający dużej ilości pieniędzy. Właściwie w ogóle nie trzeba ich miec. Kartki, długopisy i na miasto. Skoro jest Was 50 (!), potem spotkanie, które podsumuje "zbiórkę" napisac krótki list i do Urzędu. Najlepiej jeszcze przed 7 (tutaj może byc problem)... Ja nadal trzymam kciuki za Wasze powodzenie. Oglądałem mecz Polska - Belgia i szczerze powiem, że gra jest brutalna jednak ciekawa. Na wyższym poziomie na pewno emocjonująca.
Marcineek - Czw Cze 04, 2009 10:31

cichy92 napisał/a:
Kartki, długopisy i na miasto. Skoro jest Was 50 (!), potem spotkanie, które podsumuje "zbiórkę" napisac krótki list i do Urzędu.

Żaden krótki list! Zakładając, że żaden z działaczy czy zawodników Tytana nie ma zdolności humanistycznych (ja np. nie mam) oraz że niektóre osoby jawnie na forum popierające starania klubu o boisko pomogłyby także "realnie"....
Myślę, że np. osoba Diabeł Tasmański (lub inna osoba znająca realia sportowo-miejskie) mógłby pomóc w napisaniu petycji o boisko. Petycji z prawdziwego zdarzenia a nie "krótkiego listu".
Redaktorzy/dziennikarze (np. Ukasz) mogliby pomóc napisać List Otwarty do radnych, który zostałby także przesłany do WSZYSTKICH mediów gnieźnieńskich, powiatowych a nawet wojewódzkich jak poznański dodatek do GW czy Głos Wlkp. Nie wspominam już o wszystkich portalach internetowych bo wydaje mi się to oczywiste. To, które z tych mediów (zwłaszcza gnieźnieńskich) opublikowałyby ten list i podniosły sprawę, byłoby dobrym "papierkiem lakmusowym" na ich niezależność i obiektywizm.
Do tego jakaś prosta, najprostsza (byle czytelna) strona www.boiskodlatytana.(xyz).pl na darmowym serwerze (no chyba że ktoś by wam użyczył) z domeną za 1zł i z dosłownie trzeba działami:
a) o co chodzi (czyli opisanie w jakiej sytuacji jest klub Tytan Gniezno i o co walczycie)
b) nasze działania (czyli opis zbiórki podpisów, treść petycji i listu otwartego, itp)
c) wyniki (czyli np skany z gazet, zrzuty ekranu z portali, odpowiedzi z UM, itp)

Powyższe działania nie kosztują NIC. Poza kilkoma/nastoma godzinami "pracy". Jednak w połączeniu z zebraniem zakładanego przeze mnie wyżej 1000 podpisów, mogą (a moim zdaniem nawet muszą!) przynieść wymierne rezultaty.

bear - Czw Cze 04, 2009 11:17

Widze ze niektorych osob nie da sie przekonac do rugby... Moze dlatego ze do tego sportu niestety trzeba miec jaja. Chodzilem,kibicowalem Startowi ale w koncu znudzilo mi sie ogladanie 4 jezdzcow lewoskretnych(moze gdyby sprobowali w prawo?? :ups: )... Sprawa nie polega na pieniadzach,ale na znalezieniu miejscado treningow!!!! Wtedy mozna pokazac miastu na czym polega ten sport, ze jest taka druzyna w pierwszej stolicy!!! Takze na ewentualne zamieszczanie reklam ewentualnych sponsorow... Roznica w tych dwoch sportach jest jedna: ile kibicow zuzla zasiadzie na motocyklu??? A kazdy kibic rugby moze smialo zalozyc korki i wbiec na boisko!!!
cichy92 - Czw Cze 04, 2009 13:13

bear napisał/a:
Sprawa nie polega na pieniadzach,ale na znalezieniu miejscado treningow!!!!

A czy owa petycja/storna internetowa musi dotyczyc tylko pieniędzy? Chyba nie. Zamiast tego można przecież napisac petycję o miejsce do gry i przedstawic ten problem jaśniej, prawda? Narazie tylko gadacie. Pomysłów od osób postronnych było już dużo.

cwb - Czw Cze 04, 2009 17:34

a moze Tytan zrobilby pokazwke na stadionie zuzlowym w czasie przerwy lub przed/po meczu ?

mysle, ze mieszkancom przypadlaby taka innowacja...

no i by sie w koncu o nas dowiedzial...:)

wiem, ze brzmi to moze jakbym chcial z Tytana masktoke klubowa zrobic.. ale taka jest prawda, ze o istnieniu tego klubu wie bardzo malo osob- moze stad nasza slaba sila przebicia i fakt, ze jestesmy postrzegani jako... choc w zasadzie to wogole nie jestesmy postrzegani:)

pozdrawiam

miras - Czw Cze 04, 2009 17:52

Jak dla mnie idealnym miejscem dla rugby jest stadion Mieszka,płyta zadbana brak reklam na murawie boisko odpowiednie,w sobotę gra Miecho a Tytan w niedzielę,nie wiem dlaczego tak uparliście się na Start,a na Strumykowej może wam uda się sciągnąc kibiców.
Antek - Czw Cze 04, 2009 18:17

miras napisał/a:
Jak dla mnie idealnym miejscem dla rugby jest stadion Mieszka,płyta zadbana brak reklam na murawie boisko odpowiednie,w sobotę gra Miecho a Tytan w niedzielę,nie wiem dlaczego tak uparliście się na Start,a na Strumykowej może wam uda się sciągnąc kibiców.

Bo tam jest lepszy obiekt.
Tam jest lepszys stadion.
A poza tym Start nie korzysta z plyty. ;]
Wiec mozna ja wykorzystac bez przeszkod. :)

Diabel-tasmanski - Czw Cze 04, 2009 18:32

Myślę, ze czas już ostudzić emocje. Zostawić argumenty jedynie słusznej racji. Przyjrzeć się dokładnie sytuacji dla jej rzetelnej oceny a przede wszystkim zastanowić się jak pomóć gnieźnieńskim Tytanom.
Turysta234 - Czw Cze 04, 2009 18:34

miras napisał/a:

Mieszka nie wpuści Tytana bo to ich boisko i nikogo innego nie będą wpuszczać oprócz piłkarzy.

A na Start z tego co mi Trener mówił to mu wciśnięto to boisko na stadionie żeby się nas na jakiś czas pozbyć i widocznie udało im się tylko na pare miesięcy ale widać że sprawa tylko na chwile ucichła

cwb pomysł dobry z tą pokazówką ale kto by chciał zdejmować reklamy i je ponownie zakładać?? sponsorzy TŻ nie byli by zadowoleni chyba??

cwb - Czw Cze 04, 2009 19:30

fakt, ze bedziemy moze troche wygladali jak cheerleadrki , ale jestem przekoanny o slusznosci takiej akcji.

jesli chodzi o zdjecie reklam i ulozenie ich ponownie stanowi najmniejszy problem- sami damy rade- tonie problem.

mysle, ze moznaby popertraktowac z zazadem startu na ten temat.

mysle ze wowczas rozwiejemy watpliwosci o rozwalonych bandach, zniszocznym torze, i roznych innych cech nam przypisywanych:)

do naszych oponentow: zeby walczyc z wrogiem NALEZY GO NAJPEIRW POZNAC:)

Proszę o korzystanie z opcji edycji posta/Antek

cwb - Czw Cze 04, 2009 20:06

Antuś nie gniwaj sie:)

a dla wsyztskich tych, ktorzy myśla - ze rugby to tylko bieganie za pilka

http://www.youtube.com/watch?v=-gXkXaiF_Q4

:)

Antek - Czw Cze 04, 2009 20:45

Cytat:
Myślę, ze czas już ostudzić emocje. Zostawić argumenty jedynie słusznej racji. Przyjrzeć się dokładnie sytuacji dla jej rzetelnej oceny a przede wszystkim zastanowić się jak pomóć gnieźnieńskim Tytanom.

Dokladnie. :)
Skoro na Polanexie bedzie rondo... To ciezka sprawa. :)
Moze rzeczywiscie ponosza nas nerwy.Bo w Gnieznie ludzie nie znaja rugby.Kazdy jest anty.
Bo liczy ssie Start.NO okej liczy sie.Ale miasta nie stac na budowanie nowych obiektow kazdej dyscypliny.
Wiec trzeba sobie pomagac.A nie rzucac klody pod nogi jeden drugiemu. :)
Moze rzeczywiscie Start nie moze wpuscic Tytana.
Ale mozna bylo postapic jak cywilizowani ludzie.Nie informowac jedni drugich przez neta. :)
Jak na moje bylo minelo.Teraz powinni sie wszyscy zjednoczyc i pomoc biedniejszym.
Przeciez podobno sport ma laczyc nie dzielic. :)

emigrant - Czw Cze 04, 2009 21:46

Antek napisał/a:
Skoro na Polanexie bedzie rondo...

Nie wiem w jakim celu mieliby tam je budować, ale ok ;)

W takim Kutnie postawiono swojego czasu na Baseball. Mają jedno z najlepszych boisk do tego sportu w Polsce, a przynajmniej tak było kilka lat temu. Nie wiem czy to była prywatna inicjatywa. Faktem jest, że ktoś się tym zainteresował. Ale czy ktoś potrafi wymienić chociażby gdzie jeszcze taka dyscyplina jest w Polsce trenowana? No nie wiem... tak samo jest z rugby. Za kilka lat to się zmieni. Im więcej ludzi będzie o tym słyszeć, tym lepiej.

cwb - Pią Cze 05, 2009 07:32

[quote="emigrant"]
Antek napisał/a:
Ale czy ktoś potrafi wymienić chociażby gdzie jeszcze taka dyscyplina jest w Polsce trenowana? No nie wiem... tak samo jest z rugby. Za kilka lat to się zmieni. Im więcej ludzi będzie o tym słyszeć, tym lepiej.

Ignorantia Iuris nocet... FACTI NON NOCET:) -takze emigrancie usprawiedliwiony jestes, ale mowienie o rzeczach o ktorych nie masz pojecia splendoru Tobie nie dodaje.

http://www.pzrugby.pl/seria_a.html

W Polsce jest liga rugby - tak jak pilki noznej, koszykowki czy jakiejkolwiek innej znanej Tobie dyscyplinie sportu (az boje sie wymienic slowo zuzel z racji na slepe zapatrzenie w lewoskrtetnych przez lwia czesc tego forum) .

Jesli w Gnieznie mamy postawic na sport i na szali mielibysmy polozyc rugby i zuzel , mysle ze powinno wygrac rugby - pisze o wadach i zaletach szkolenia mlodzikow

1. jest mniej kosztogenne niz zuzel
2. praktycznie kazdy chlopak moze biegac za jajem
3. jest mniej inwazyjne niz zuzel
4. nie wymaga specjalistycznego sprzeu
5. nie potrzeba zastepu mechanikow itp
6.i faktycznier dfla poczatkowego gracza trampki za 20 zł wystarcza

Twierdze, ze gdyby ogloszono nabor do gniezniej sekcji zuzla, oraz do klubu rugby - wiece j chetnych byloby na uganianie sie za jajem.

Ale nie... bo żuuuuużel...

Moim bardzo skromnym zdaniem, choc nie o tym tu temat. Sporty pierwszo drugoligowe powinny utrzymywac sie samodzielnie- do cholery?! Po co Ukaszek w szumnej grupie marketingowej skor miasto i tak doklada 500 000?

Powinno inwestowac sie w mlodziez, w sporty niszowe, rozwojowe- mowie o pieniadzach panstwocyh- gdzie nie ma mozliwosci pozyskania sponsora, bo jest o dla niego nieekonomiczne.

Jak mnie ten narod wybierze kierdys na prezydenta, to na zuzel zlotowki nie dam. Macie Ukasza wszechwiedzacego? Radzcie sobie sami.!

O!

Latajacy za jajem

RugbyManiaS - Pią Cze 05, 2009 07:34

czy Ty IVAN możesz grzecznie opuścic ten temat??
prosi Cię cały nasz klub :D
dziękuje z góry...
bo chyba nie wiez jak wygląda rugby..
myślę ze wydaje się Tobie ze jesteś taki fajny i odważny pisząc tak
i się myliśż:D
Ty o większośc Twoich kolegów kibiców piszecie tak bo się boicie powiedziec nam to prosto w twarz na treningu[sobota godzina 12.00 zapraszamy]

nie chodzi tutaj o to by sie wyzywaz i ubliżac na oba kluby
chodzi by znaleźc jakieś rozwiązanie...
nie wiesz co robimy i co robią przyjaciele klubu by coś wskura
a Ty pisząc ze siedzimy i wypłakujemy żale na forum powinieneś dostac za przeproszeniem w ryj i już :D
pozdrawaim cześc
P.S. przeczytaj uważnie PW ode mnie i wyciągnij z tego wnioski :D

Ivan - Pią Cze 05, 2009 07:55

RugbyManiaS, wnioski , to Ty wyciągnij z tego co napisałeś , jaki poziom prezentujesz . Czytałeś chociaż to co napisałem. Czy wydaje Ci się że czytałeś ?

Jak byś nie zauważył , zaoferowałem pomoc ze stroną. Ale po tym co napisałeś tu i na pw.
Które zresztą przekazałem do administracji , bo nie bawią mnie takie zachowania i jest to poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Chciałem pomoc , chciałem , bo już nie chce.

A tematu nie mam zamiaru opuszczać , dotyczy to tego co dzieje się w mieście , tego co ma być , czy może być i gdzie ma być i mam pełne prawo do wypowiadania się w każdym temacie . I to na tyle . Na Twoje posty nie mam zamiaru już odpowiadać.

RoSe - Pią Cze 05, 2009 07:56

Cytat:

Na pewno ten pomysł odpada... w sobote Miecho a w niedziele Tytan ?? a kiedy zagrają Młodziki, Trampkarze Młodsi, Trampkarze Starsi, Juniorzy Młodsi i Juniorzy Starsi ?? zresztą na płycie głównej w tygodniu trenują tylko seniorzy żeby nie masakrować boiska więc wątpie żeby chcieli wpuścić Tytana..

cwb - Pią Cze 05, 2009 08:08

RoSe napisał/a:
zresztą na płycie głównej w tygodniu trenują tylko seniorzy żeby nie masakrować boiska więc wątpie żeby chcieli wpuścić Tytana..

nas to najlepiej na pole wpuscic- rolnik wpusci popatrzy posmieje sie a i jeszcze pole mu przeoramy...

kapusta - Pią Cze 05, 2009 08:16

cwb, zbastuj bo takimi postami robisz tylko wstyd Tytanowi.
polecam taką metodę
http://umgniezno.e-urzad.zeto.lublin.pl/eUrzad/
proście rodziny, znajomych, zapchajcie im skrzynkę
ps szkoda, ze to nie za bardzo działaIV.

to skopiowałem ze strony miasta. już wiem, dlaczego Tytan nie ma boiska. warcaby ich wygryzły
Preferowane dyscypliny sportowe:
Władze Miasta wspierać powinny szczególnie dyscypliny sportowe o dużej tradycji i popularności, w których sportowcy osiągają sukcesy w kraju i poza granicami.
Tymi dyscyplinami sportu w Gnieźnie powinny być (układ alfabetyczny):
Hokej na trawie
Koszykówka
Lekkoatletyka i biegi długodystansowe
Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Tenis stołowy
Triathlon
Warcaby
Żużel
W/w dyscypliny sportowe są od wielu lat najpopularniejsze w mieście. W klubach te dyscypliny sportu trenuje najwięcej dzieci i młodzieży.
VI. Kluby sportowe i ich udział w rozgrywkach:
Podstawowymi partnerami społecznym samorządu gminnego w realizacji zadań w zakresie kultury fizycznej i sportu są:
szkolny związek sportowy
uczniowskie i szkolne kluby sportowe
kluby sportowe
organizacje i stowarzyszenia sportowe
organizacje pozarządowe
W mieście działają 63 kluby sportowe. Wiele klubów sportowych uczestniczy w rozgrywkach organizowanych przez polskie i okręgowe związki sportowe.

I Liga:
Żużel
Hokej na trawie kobiet i mężczyzn
Tenis stołowy kobiet
Warcaby stupolowe

II Liga:
Brydż sportowy
Szachy
Tenis stołowy mężczyzn

III Liga:
Piłka nożna

Kluby sportowe uczestniczące w rozgrywkach ligowych I, II i III ligi państwowej osiągają dobre wyniki sportowe. Młodzież uprawiająca sport w klubach uczestniczy we współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży. Gnieźnieńskie kluby uzyskują w tym współzawodnictwie znaczące sukcesy.
W każdym roku Prezydent powinien przyznawać nagrody specjalne sportowcom za wybitne osiągnięcia sportowe, trenerom za sukcesy w pracy sportowej oraz działaczom za wspieranie działalności sportowej. W chwili obecnej obok słabej bazy sportowej, największym problemem jest brak funduszy na prowadzenie działalności.

RugbyManiaS - Pią Cze 05, 2009 08:28

skor nie masz ochoty odpisywac na moje
to odpisuj reszcie drużyny ale nie gadaj takich bzdur...
chaiłeś pomóc chyba Startowi wyjśc z tej sytuacji i gdzieś nas ulokowac

a co do boiska na mieszku to na głównej płycie na pewno nie ma szans by trenowac czy grac, a na górnym gdzie są bramki, piasek i nic więcej nie da się grac...
uwieżcie nam na słowo że szarża boli gdzy upadasz a jednak trawa wchłanie więcej wody i można ją zpryskiwac wtedy będzie miękko i wgl...
ale nie chodzi o to bo nawet gdybyśmy mieli tam trenowac to doprowadzenie tego do stanu uwytkowania i rozgrywania meczy zajmie bardzo dużo czasu...
ja chciałbym tam grac ponieważ jest to wymiarowe boisko i proste....
tylko co na to mieszko...
uwieżcie że my robimy wszystko co w naszej mocy by za miesiąc nie robic rozgrzewki wokół ronda...

RugbyManiaS - Pią Cze 05, 2009 08:29

to jest wgl nie do uwieżenia....
warcaby i rugby...
sami powiedzcie co jest bardziej widowiskowe i gdzie by więcej osób przychodziło oglądac mecze...

Ivan - Pią Cze 05, 2009 08:35

Tak może petycja wyglądać...

http://tnij.org/tytan_gniezno

Więc jeśli chcecie , to napiszcie tekst na tą stronę ja to wrzucę . Może ktoś jakieś logo zrobi...
I będzie okej , zawsze coś...

RugbyManiaS - Pią Cze 05, 2009 08:38

ja się wpisałęm nawet na tą propozycje
bo jetem w stanie zrobic wszystk by pomóc klubowi i grac dla niego u siebie w mieście...

Ivan - Pią Cze 05, 2009 08:39

Więc jeśli chcecie , to napiszcie tekst na tą stronę ja to wrzucę . Może ktoś jakieś logo zrobi...
I będzie okej , zawsze coś...

cwb - Pią Cze 05, 2009 08:58

kapusta napisał/a:
cwb, zbastuj bo takimi postami robisz tylko wstyd Tytanowi.
polecam taką metodę

a tak wlasciwie to o co chodzi?

emigrant - Pią Cze 05, 2009 11:22

cwb napisał/a:
takze emigrancie usprawiedliwiony jestes, ale mowienie o rzeczach o ktorych nie masz pojecia splendoru Tobie nie dodaje.

Popytaj ludzi, którzy sportem może mniej się interesują. Kiedy znajomym powiedziałem, że w Gnieźnie mamy drużynę rugby, to nie kryli zdziwienia. Niektórzy nie wiedzieli, że mamy w Polsce nawet ligi. Tak więc widzisz, ignoranta ze mnie nie zrobisz a splendoru nie potrzebuję, brzydzę się nim.

miszczu - Pią Cze 05, 2009 11:32

Ivan napisał/a:
bear, człowieku żużel jest "od zawsze" w Gnieźnie , dla dużej części ludzi z tego miasta to najważniejszy sport . I czego się dziwisz że pomogli po tym jak spaliły się maszyn na wyjeździe , to nie trampki za 30 zł , a sprzęt za duże pieniądze , bez którego nic nie można zrobić , a tym pretensjonalnym tonem pokazujesz ,tylko jakie masz/macie podejście do TŻ Start .

Jeśli nie rozumiesz tego jaka to tragedia stracić dobytek , "narzędzie pracy" które pozwala zarabiać , to nie ma sensu Tobie tego wyjaśniać , co znaczyło dla naszych zawodników to co się stało .

Tak ręce opadają jak się czyta takie posty jak Twoje.
I od kiedy Gniezno to duże miasto ?

Dla wielu ludzi ważny sport-ok. Ale rugby dla mniejszości Gnieźnian jest też ukochanym sportem, o czym świadczy choćby fakt że 50 osób w Tytanie gra w tak h*** warunkach. Dla przypomnienia-pieski, smieci, bywa ze szklo, dziury w ziemi o które na pewno idzie się przewrócić w biegu, albo nabawić sie kontuzji. Start dostał potężne dotacje od miasta no bo ile kosztuje jeden taki motor? 50000zł? Za 20000zł można by zrobić Tytanom boisko na którym mogłyby być rozgrywane mecze międzynarodowe. Ivan ja ci powiem jedno. Farmazony pie***lisz konkretne. Bo jak pisałem wcześniej-myślisz że Tytani chcą wysadzić w kosmos żużlowców i przejąć stadion. Przynajmniej ja mam takie odczucie czytając te twoje zje***e posty. A w tramkach za 30zł to może sobie grac w piłkę halową, nie w rugby bo same buty do grania do koszt minimum 180zł na który nie każdy może sobie pozwolić. Dajmy na to jakieś nie obowiazkowe wyposażenie-ochraniacz na żeby od 20zł w góre. Na barki od 60 w górę. Kask od 80 w górę. Ochraniacze na piszczele też ok 80zł. Co daje w sumie 420zł. Połowa pensji części mieszkańców Gniezna.

Później piszesz że żużel jest o wiele droższym sportem. Więc dlaczego rada miasta nie może zainwestować zdecydowanie mniejszych pieniędzy w inny sport? Myślę że z czasem koszty by się zwróciły.

eleonora, ale jeżeli byście dostali jakieś pieniądze może na własną ręke byście znaleźli miejsce do trenowania, bo na naszych radnych nie ma co liczyć.

Ivan dalej piszesz że mini-tor ma pomoc szkolić młodzież... nie lepiej od początku uczyć ich jeździć na normalnym torze? To tak jakby młodzi rugbyści czy nawet piłkarze uczyli się grac na nie wymiarowym boisku. Skutki czegoś takiego będą raczej mało efektywne. Budowa mini-toru zapewne nigdy nie nastąpi bo jest to tylko wykręt żeby się Tytanów pozbyć... A jeżeli rugby jest dla Ciebie nudne to albo nie masz jaj albo jesteś kobietą...

Teraz piszesz o młodzieży uprawiającą żużel. Niech sobie to trenują ale zwróć uwagę że to sport dla bogatych... bo bez sponsora to raczej przeciętne dziecko daleko nie zajdzie. A w rugby może grać każdy. Bogaty czy biedny. Wystarczą buty i ubranie i wcale to nie musi być nie wiadomo jaki sprzęt żeby się nauczyć grac.

Cytat:
Żeby nie było że cham i buc ze mnie;)

Tymi wszystkimi postami takiego z siebie zrobiłeś.

Pisałeś jeszcze kto wie że w Gnieźnie istnieje klub rugby. Otóż każdy kto czyta gazety związane z Gnieznem. Kilkukrotnie widziałem artykuły dotyczące Tyana i jego wyników które prezentowały się dobrze.

Twoje głupie posty na bok.

Marcinek ma dobry pomysł wg. mnie. Niech każdy Tyta zbierze podpisy od rodziny i znajomych, idźcie na rynek z piłką i jakimiś młodszymi i starszymi zawodnikami i sobie coś pograjcie, a w między czasie jedna osoba niech zbiera podpisy. Myślę też że młodsi zawodnicy wycyckali jeszcze by podpisy od nauczycieli. Wg mnie nie macie na co czkeać i zrobić taką akcje bo nic innego już chyba nie zrobicie

Marcineek - Pią Cze 05, 2009 12:24

miszczu napisał/a:
Ivan dalej piszesz że mini-tor ma pomoc szkolić młodzież... nie lepiej od początku uczyć ich jeździć na normalnym torze? To tak jakby młodzi rugbyści czy nawet piłkarze uczyli się grac na nie wymiarowym boisku. Skutki czegoś takiego będą raczej mało efektywne. Budowa mini-toru zapewne nigdy nie nastąpi bo jest to tylko wykręt żeby się Tytanów pozbyć...

Z wieloma Twoimi słowami się zgadzam. Jednak w/w są absolutną bzdurą.. Ale to wątek na inny temat więc prosiłby adwersarzy "miczcza" o nie ciągnięcie go w nieskończoność.

Diabel-tasmanski - Pią Cze 05, 2009 13:02

Turysta234 napisał/a:
Mieszka nie wpuści Tytana bo to ich boisko

tak samo jak stadion na Wrzesińskiej jest Startu...

Słuchajcie no jest problem. Mysłe, ze nie ma tutaj nikogo kto chciałby xle dla tytana. Moze po prostu potrzeba nowego obiektu. Jeśli jest społeczna potrzeba to władze powinny na nia odpowiedzieć.

A co do mini toru to z ego co mi wiadomo to jest na razie pomysł, idea... Do realizacji tak samo blisko jak do nowego boiska dla Tytana.

miszczu - Pią Cze 05, 2009 16:04

Turysta234 napisał/a:
Mieszka nie wpuści Tytana bo to ich boisko

tak samo jak stadion na Wrzesińskiej jest Startu...

Słuchajcie no jest problem. Mysłe, ze nie ma tutaj nikogo kto chciałby xle dla tytana. Moze po prostu potrzeba nowego obiektu. Jeśli jest społeczna potrzeba to władze powinny na nia odpowiedzieć.

A co do mini toru to z ego co mi wiadomo to jest na razie pomysł, idea... Do realizacji tak samo blisko jak do nowego boiska dla Tytana.

Nikt nie chce źle ale też nie ma nikogo kto chce i może pomóc...

I jeszcze wracając do minitoru, trzymam się swojego zdania że najlepiej jest wysłać młodych od początku na duży tor... Akurat w tym sporcie trzeba się do kilku rzeczy przyzwyczaić trzeba, a do tych rzeczy z pewnością należy tor.

Marcineek - Pią Cze 05, 2009 16:11

Cytat:
I jeszcze wracając do minitoru, trzymam się swojego zdania że najlepiej jest wysłać młodych od początku na duży tor... Akurat w tym sporcie trzeba się do kilku rzeczy przyzwyczaić trzeba, a do tych rzeczy z pewnością należy tor.

Chyba bardziej trzeba przyzwyczaić się do motocykla.. wyrobić prawidłowy nawyk składania się w łuku... itp itd. Jazda w kółeczko na 350m torze nic takim dzieciakom nie daje. Ale skoro chcesz się trzymać swojego zdania "bo tak".. to się trzymaj.

Nikt tu nie chce pomóc? Nie wiem czy "miszczu" to ktoś z Tytanów.. mam nadzieję że nie.. i że Tytani widzą tu kilka osób którym los ich miejsca do treningów i meczy nie jest obojętny.

miszczu - Pią Cze 05, 2009 16:39

Czytaj dokładnie. Nie ma nikogo kto może cos zrobić w sprawie boiska bo osoby które chcą coś zrobić są ale to są szare osoby które moga co najwyżej popisać na forum...
RugbyManiaS - Pią Cze 05, 2009 16:41

tak widzimy i doceniamy to że ludzie[starsi i młodsi] chcą oglądac rugby...
takich ludzi powinno byc więcej co promują coś nowego i odmiennego można powiedziec..
a nie zapatrzonych w jeden sport i kochających go nad życie i nie mających z nim nic wspólnego oprócz tego że są kibicami...

myśle ze nie jeden z was przyszedł by na rugby usiadł na ławce[bo o trubunach nie ma mowy pewnie] czy nawet na kocu na trawie wypił by sobie piwko czy sok....
bo fajnie
Mod Info:
[
lepiej iśc i popatrzec jak przegrywa\wygrywa Start za 18\25 złotych gdzie cały czas jeżdża w lewo i nic z tego, czy]
przyjśc i popatrzec jak Tytan wygrywa\przegrywa za darmo bo za rugby w Polsce nie płaci się za bilety i obejrzec widowiskowe akcje i starania całej drużyny...
MISZCZU,
my nie chcemu pieniędzy od miasta na buty,ochraniacze piłki itp...
chociaż nie ukrywając przydało by się to bo nie każdego stac na rodzaj obuwia który byłby odpowiedni dla niego...
w naszym klubie liczą się umiejętności, ambicja, chęci do gry a nie kto z jakiego jest domu...
ale wracając do tematu
my chceliśmy tylko boiska!!!
/dobra.. dość tych przepychanek na linii "czy żużel jest fajniejszy niż rugby". Proszę zaprzestać kolejnych prowokacji zarówno z jednej jak i drugiej strony. Czynny opór przed zastosowaniem się do prośby zaowocuje ostrzeżeniami.

cwb - Sob Cze 06, 2009 08:56

a mam małe pytanie do, bo nie mogłem byc na ostatnich treningach- czy prawdą jest, że nasz trener podczas treningu na "naszym boisku" złamał/skrecil kostke?

pozdrawiam

miszczu - Sob Cze 06, 2009 09:27

RugbyManiaS, źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to jakie są koszty "uzbrojenia" do gry w rugby a jakie do żużla, i że Tytan mógłby dostać dotacje żeby poszukać miejsca do gry na własną rękę, skoro nikt nie chce Was przygarnąć.
eloOnora - Sob Cze 06, 2009 09:29

to prawda i nie skrecil kostki tylko zlamal noge, barabi byl u trenera w szpitalu i z tego co mowil to Biskup mial lub bedzie mial operacje. noga nie zlamana w kostce tylko chyba ta kosc piszczelowa. Wszystko stalo sie w ostastni czwartek podczas treningu.

miszczu napisał/a:
RugbyManiaS, źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to jakie są koszty "uzbrojenia" do gry w rugby a jakie do żużla, i że Tytan mógłby dostać dotacje żeby poszukać miejsca do gry na własną rękę, skoro nikt nie chce Was przygarnąć.

zbyt duzy koszt na taka operacje.. a poza tym nawet jesli bysmy dostali pieniadze na to, to budzet na nowy rok bedzie za to jakies pol roku jeszcze potem czas na skladanie wnioskow i rozpatrzenie ich to sa kolejne miesiace i poszukanie nowego miejsca to za dlugi czas bo pewnie do konca roku nie bedizemy mieli gdzie grac ;/

miszczu - Sob Cze 06, 2009 14:09

Ale coś w tej sprawie musicie zrobić bo jak nie zrobicie nic to o rugby w Gnieźnie można zapomnieć...
RugbyManiaS - Nie Cze 07, 2009 11:54

my Gnieznu nie damy zapomniec o rugby :D
nawet jak będziemy mieli grac na jakieś wiosce pobliskiej...
tylko co my teraz mozemy zrobic...
meia się nami nie zainteresują a pojedyńcze artykuły w miejskiej gazecie nic nie poradzą

Ivan - Nie Cze 07, 2009 12:05

RugbyManiaS, a boisko w Dusznikach ? To przy szkole ? Może tam jest większa szansa dogadania się ? Niż w naszy miescie ? Pytam bo tak jak pisałem nie jestem przeciw. Po prostu mam troche inne spojrzenie na ta sprawę , ale pomoc w jakiś sposób chce , bo jesli dzieki wam ma być głośno o Gnieźnie , to przecież trzeba zrobić coś żeby się udało :)
RugbyManiaS - Nie Cze 07, 2009 12:16

szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda to boiko bo nigdy na nim nie byłem :D
ale warto by było jechac i sprawdzic...
dzięki ż esię do nas potrafiłeś przekonac
bo powinniśmy próbowac znaleźc porozumienie i jakieś opcje gdzie nas umiejscowic a nie cisnąc na siebie przez głupie posty

Ivan - Nie Cze 07, 2009 12:43

RugbyManiaS, to jest pełno wymiarowe boisko , przy szkole . "piłkarskie" zaraz na przeciw budynku szkoły . Może tam uda wam się dogadać z dyrektorem szkoły / gminą.
Że gracie tam , a przy okazji uczycie młodych grać ? Coś na zasadzie przyszkolnego klubu ?

Nie wiem jak to ze strony prawnej może wyglądać , ale może warto w taki sposób próbowac ?

Wróć , nie Duszniki , a Szczytniki Duchowne :)

bear - Nie Cze 07, 2009 19:15

Co do naszego Trenera: noga złamana,w kostce nie w piszczelu. Na szczescie prawdopodobnie obejdzie sie bez operacjiii A jak znam Romka to za dwa miesiace bedzie w pelni sil... Na ta chwile jest uziemiony (a raczej zagipsowany) w domu.. Pozdawiam i zycze zdrowia!!!!
Diabel-tasmanski - Nie Cze 07, 2009 20:26

Dołączam się do życzeń. Trzymaj się Biskup i wracaj do zdrowia! I treningów!
RugbyManiaS - Sob Cze 13, 2009 12:09

no niestety nie :(
operacja jednak bedzie potrzebnaa

RoSe - Nie Cze 14, 2009 23:21

Wiadomo już coś na temat boiska ? Będzie zorganizowana jakaś akcja promująca rugby w Gnieźnie ?
kaki - Pon Cze 15, 2009 09:37

czytałem po dwa razy wypowiedzi Ivana bo nigdy nie przypuszczałem że tak mało argumentów może docierać do człowieka ale to tak na marginesie;)
idąc jego tropem proponuję aby każdy klub wyraził chęć organizacji MŚJ i władza będzie musiała pomóc przy jednoczesnym wykolegowaniu rzekomych partnerów
gdzieś zostało też napisane że piłkarze zostali wywaleni z paczkowskiego ale z tego co mi wiadomo to ta trawa potrzebuje do "istnienia wody" a że piłkarze zimą zaczynają trenować dość szybko to boisko nie mogło zostać odpowiednio przygotowane i mogło dojść do poważnego uszkodzenia trawy od mrozów
jestem kibicem każdego sportu w naszym mieście ale wydaje mi się trochę nie na miejscu jest takie traktowanie macosze sportów rzekomo gorszych od żużla na Boga ile jeszcze można tam pompować pieniędzy
chyba najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja każdej inicjatywy prowadzącej do tego aby młodzież nie zachlała się i nie skończyła w przytułkach i zaoszczędzone pieniądze przekazać na jedną dyscyplinę
sądzę że mój temat nie jest za bardzo w temacie za to przepraszam
Panie Ivanie błagam zanim napiszesz kolejny raz pomyśl i niech do ciebie przemówią argumenty innych tu piszących naprawdę rozsądnych ludzi

a i na koniec tak niech Tytan jedzie grać do Szczytnik hokeiści i hokeistki niech jadą do Holandii tam jest bardzo dużo boisk, koszykówka do USA wtedy miasto będzie miało uciążliwe klubiki z głowy a Start niech się przeniesie do Torunia nowy stadion będzie łatwiej o większe imprezy

RoSe - Pon Cze 15, 2009 10:10

No przecież jak dla mnie Start może zostać :)
SteLLar - Wto Cze 16, 2009 09:09

I właśnie przez takie podejście osób związanych z czarnym sportem wywoływana jest dyskusja typu "czy żużel jest fajniejszy niż rugby/inna gnieźnieńska dyscyplina". A później się dziwicie czemu osoby dla których ważne jest dobro innych dyscyplin nie lubią klubu z Wrzesińskiej.

Mam wrażenie, że Wy po prostu nie rozumiecie sportu, jego idei. Mamy w mieście tak mało boisk i kiedy w końcu ktoś (Tytan) wpada na pomysł by reaktywować te co od lat leży odłogiem, inny klub (TŻ "Start nie mylić z Start 1954) wpada na pomysł, że lepiej to boisko zniszczyć i wyorać na nim owal, bo przecież trzeba to zrobić akurat teraz, na zielonej murawie, bo przecież nie ma do tego bardziej odpowiednich miejsc. Paranoja. A temu wszystkiemu patronują urzędnicy miasta otwartego na sport i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Z ubolewaniem stwierdzam ,że w Gnieźnie nie ma kibiców, są tylko pasjonaci tego nietypowego sportu motorowego.

Sam miałem okres w swoim życiu, kiedy nie opuszczałem meczu żużlowego w Gnieźnie. Samo przeszło, czego i Wam życzę, dla dobra gnieźnieńskiego sportu.

RoSe - Wto Cze 16, 2009 09:24

Napisałem tego posta z ironią. Ale tu są same żale na ten temat. Nikt nie chcę podjąć jakichkolwiek ruchów. Boisko samo się zrobi ? Jeśli władze miasta mają ten klub głęboko w 4 literach to nie można bezczynnie siedzieć przed monitorem ! Trzeba działać, promując tą dyscyplinę w Gnieźnie. Podejrzewam, że 99 % mieszkańców Gniezna nie zna nawet takiego klubu więc po co wydawać pieniądze ? A co za problem zrobić stoisko np na środku rynku opowiadając o tym sporcie i klubie ? przy okazji zbierając podpisy, dając do myślenia naszemu Puchatkowi :)
Marcineek - Wto Cze 16, 2009 09:50

SteLLar napisał/a:
Mam wrażenie, że Wy po prostu nie rozumiecie sportu, jego idei.

Świetnie że Ty rozumiesz :heej: :heej: :heej:

Czy Tytani zrobili cokolwiek w sprawie boiska? Czy w momencie konfliktu z działaczami Startu załamali ręce i postanowili tylko wylewać swoje żale na forum? Szkoda że nikt z Tytanów nie podjął nawet zdaniem mojego "projektu" napisania petycji i zorganizowania akcji podpisów.. widać jest kiepski.. lepiej pożalić się na forum i w kółko wałkować jaki to żużlowy Start jest "be" ku uciesze innych "rozumiejących sport i jego ideę".

SteLLar - Wto Cze 16, 2009 10:23

Okazuje się teraz, że Tytani nic nie zrobili w sprawie boiska. To o czym my piszemy? Co to jest, jak nie próba wywołania publicznej debaty na ten temat. I z czego się ten temat wziął?
Zawsze można powołać grupę marketingową. W sumie świetny pomysł. Tylko jest mały szkopuł - trzeba mieć na to środki. Dla Was nie ma prostszej rzeczy jak działalność w takim klubie.
Tylko realia są nieco inne.
W optymalnych warunkach mogłoby wyglądać to tak:
- od rana do pracy,
- jak się uda wyrwać to może do urzędów/GOSiR-u, a nuż coś się uda załatwić,
- w domu sprawdzanie maili, wykonywanie telefonów, bo trzeba zadbać o sprawy organizacyjne klubu,
- późnym popołudniem na trening,
- a wieczorem na forum - bo może ktoś zauważy nasze istnienie.
I na forum niespodzianka: Marcineek przedstawił "projekt".
Ot, pomoc osób którym jest bliski sport.
Tylko żeby mieć jeszcze stałe godziny pracy... Ale działacz sportowy ma ważniejsze marzenia.

RoSe - Wto Cze 16, 2009 13:41

I co teraz w Gnieźnie wszystko ma się sprowadzać do spraw "Tytana" ? Chcecie żeby ten klub istniał walczcie jeśli nie dajcie sobie spokój. Obwiniacie cały świat za to, że Tytan nie ma gdzie grać... ja wam źle nie życzę, przeciwnie z chęcią przyszedł bym na jakiś wasz mecz i zapoznał się z tym sportem. Być może ciekawym...
RugbyManiaS - Wto Cze 16, 2009 14:15

czy wy wszyscy macie whiskas zamiast mózgu?~!
myślicie że my siedziemy na dupach i nic nie robimy??
to się mylicie
to już nie ma sensu pisac o tym wszyskim bo z tego co widzę to nie wiecie co się dzieje a wiecie najwięcej

RoSe - Wto Cze 16, 2009 15:25

No to możesz nas oświecić jakie ruchy zostały poczynione ? Może rzeczywiście czegoś nie wiemy.. A te epitety możesz zachować dla siebie.
biskup - Wto Cze 16, 2009 15:35

Panowie dyskutanci z forum!!! W sprawie boiska działaliśmy bardzo dużo przez ponad rok, w końcu zostało nam ono obiecane a my nadal pracowaliśmy w tej sprawie. Niestety zostaliśmy wysadzeni w kosmos i już nie ważne kto to zrobił. Ja nie zostawię tej sprawy z boiskiem tak jak jest teraz i nadal będę nękał, prosił, namawiał, agitował i męczył władze naszego miasta o miejsce do gry!!! Niestety jutro mam operację nogi bo złapałem kontuzję. Obiecuję jednak wszystkim (zarówno tym za jak i tym przeciw rugby), że jak tylko stan zdrowia mi na to pozwoli to ruszę do kolejnej walki z niechęcią i spychologią naszych władz. A za wszelkie sugestie dotyczące tego, jak to rozwiązać bardzo dziękuję, na pewno niejeden z Waszych pomysłów zostanie wykorzystany.
P.S. Pozdrowionka dla wszystkich forumowiczów i jedna prośba nie obrzucajcie się błotem ,bo to jest bez sensu!!!

RoSe - Wto Cze 16, 2009 23:32

Życzę pomyślnie zakończonego zabiegu. Co do boiska, mam nadzieję, że w końcu coś w tej sprawie ruszy.. oczywiście ze strony władz.
RugbyManiaS - Czw Cze 18, 2009 09:30

jeśli tylko chcecie to zapraszam np dzisiaj o godzinie 16 zobaczyc jak wygląda trening prowadzony wspólnymi siłami przez zawodników pod nieobecnoś Trenera...
zobaczycie jak bardzo dużo wysiłku i dobrej pracy wykonujemy na treningu...
można także przyjśc pograc...
zapraszam

RoSe - Czw Cze 18, 2009 09:46

A na jakim "boisku" odbywa się ten trening ? Na "Polanexie" czy już nie tam ?
Turysta234 - Czw Cze 18, 2009 10:15

Jeszcze na Polanexie
RoSe - Czw Cze 18, 2009 19:32

Z piwkiem na trawce w słoneczku można rugbyy oglądać jak najbardziej. Zaciekawił mnie dzisiejszy trening. Szkoda tylko, że musicie trenować w tak żałosnych warunkach ;/ .
eloOnora - Czw Cze 18, 2009 21:31

zycie...
cwb - Czw Lip 09, 2009 21:13

znowu cisza?
biskup - Pią Lip 10, 2009 20:05

No cóż na tyle już się pozbierałem po operacji, że rozpocząłem już kolejną rundę walki o boisko dla rugby'stów. Co z tego przyjdzie pokaże czas. Ale mogę wszystkich uspokoić, że nie siedzę z założonymi rękoma i nie płaczę!!! Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów w te przepiękne, deszczowe wakacje :-]
RugbyManiaS - Pon Lip 13, 2009 22:42

brawo Trener oby tak dalej wszystko szło już bez zbędnych kontuzji :D
pozdro

Diabel-tasmanski - Wto Lip 14, 2009 08:30

Biskup pamiętaj, ze możesz liczyć na naszą pomoc. Jak trzeba będzie zrobimy akcję taką że Świat ne widział ;)
Ukasz - Czw Lip 16, 2009 01:14

hehe :D zrobimy zrobimy... a mamy mozliwosci, mamy ;)
cwb - Czw Lip 16, 2009 16:27

Ukasz napisał/a:
hehe :D zrobimy zrobimy... a mamy mozliwosci, mamy ;)

No taaaak :) usta pelne obietnic i dwie lewe do roboty:)

Czyny, nie cuda

Proszę darować soe podobne uwagi. Za naruszenie regulaminu - nagroda.

Ukasz - Czw Lip 16, 2009 23:38

Cytat:
No taaaak usta pelne obietnic i dwie lewe do roboty:)
mimo podpisu Diabła... i nagrody. Chciałbym zebys rozwinał wątek... i napisał co Ty zrobiłes dla Tytana
cwb - Wto Lip 21, 2009 21:01

rozmawiajac z Toba podnoszę Tobie rangę, czego czynic nie musze i nie chce

Czego Ty chlopie w zyciu się nie imałeś.. - w mieszku gniezno slyszalem, ze potrzebuja tez jakiegos speca od PR: )

Widzę, ze nie dotarło. Trudno. Każda kolejna podwójna wypowiedź będzie skutkowała bogatszą nagrodą.

RugbyManiaS - Sob Sie 15, 2009 13:04

wszyscy twierdzą że załamaliśmy ręcę i nic nie robimy dalej...
a tutaj jednak nie!!
mamy boisko nawet z dostępem do natrysków i szatni!!!

Ukasz - Sob Sie 15, 2009 22:48

Cytat:
mamy boisko nawet z dostępem do natrysków i szatni!!!
mogłbys napisac cos wiecej ??
Gdzie?
Kto jest włascicielem?
na jakiej zasadzie uzytkujecie obiekt?
itd...

eloOnora - Nie Sie 16, 2009 09:23

to nie jest do konca tak jak napisal manias... mamy miejsce do trenowania, ale ono itak nie spelnia zadnych wymogow wiec jeszcze dlugo nie zobaczycie meczu rugby w gnieznie
Ukasz - Nie Sie 16, 2009 10:13

to nadal nie zmienia faktu ze nikt nie wie gdzie owo miejsce sie znajduje ;/
RugbyManiaS - Nie Sie 16, 2009 10:39

po prostu mamy gdzie trenowac ale żeby nie zapeszac narazie zostanie to tajemnicą
Ukasz - Nie Sie 16, 2009 23:38

a dla nowych graczy, zainteresowanych tematem ? Skad maja wiedziec gdzie owe treningi sie odbywaja?
eloOnora - Pon Sie 17, 2009 08:46

treningi sa na polanexie badz tez kawalek dalej na strzelnicy, jak wszystko bedzie dopiete na ostatni guzik to bedziemy mogli dyskutowac, treningi sa bez zmian sobota godzina 11.00 czwartek godz 16.00 na polanexie.
RugbyManiaS - Pon Sie 17, 2009 14:48

nowe boisko do trenowania ruszy od września
nie wiadomo jeszcze dokładnie którego
a narazie nic zmianie nie uległo...
jedynie sobota 22.08 nie ma treningu ponieważ jest turniej w Skorzęcinie organizowany przez nas

problemowy - Sro Lut 17, 2010 21:16

coś ucichło o boisku. rewitalizacja miasta przedstawiona na stronie miasta dodany plan na lata 2010 - 2015 i nic nie jest napisane o boisku do rugby. :no: :no: :no: nie ładnie moi drodzy państwo
problemowy - Wto Kwi 06, 2010 23:19

Przybliżę temat... Gnieźnieńscy Rugbyści odbywali treningi na boisku szkolnym przy ul.Cieszkowskiego w Gnieźnie... Niestety dziś przed treningiem Dyrektor ZSP 2 w Gnieźnie odmówił dalszej współpracy... Co za tym idzie TYTAN GNIEZNO nie ma gdzie trenować... Zatem jeśli znasz kogoś kto ma jakąś wolną polanę większych trochę rozmiarów niż 10x10m(no może przesadzam, trochę większe) to zgłoś się i spróbuj pomóc RUGBYSTOM. ONI NAPRAWDĘ NIE MAJĄ SIĘ GDZIE PODZIAĆ! LINK DO APELU NA NK O BRAKU BOISKA DLA RUGBYSTÓW
TS BASKET - Sro Kwi 07, 2010 09:31

problemowy napisał/a:
Niestety dziś przed treningiem Dyrektor ZSP 2 w Gnieźnie odmówił dalszej współpracy...
Można się dowiedzieć jakimi argumentami posłużył się pan dyrektor odmawiając dalszej współpracy. Znam pana dyrektora osobiście - to porządny człowiek, na pewno sympatyk sportu i nie wydaje mi się aby wygonił rugbystów ot tak bez przyczyn bo mu się znudziło ;]
problemowy - Sro Kwi 07, 2010 13:22

TS BASKET napisał/a:
Można się dowiedzieć jakimi argumentami posłużył się pan dyrektor odmawiając dalszej współpracy. Znam pana dyrektora osobiście - to porządny człowiek, na pewno sympatyk sportu i nie wydaje mi się aby wygonił rugbystów ot tak bez przyczyn bo mu się znudziło ;]

Pan Dyrektor stwierdził że zbyt bardzo niszczymy trawę... Rugbyści teraz szukają "na gwałt" miejsca do treningów...

Ziela - Sro Kwi 07, 2010 13:37

A poszukajcie gdzieś na obrzeżach Gniezna jakieś polany, albo na ustroniu jest boisko do piłki nożnej z tym że piaszczyste.
problemowy - Sro Kwi 07, 2010 14:21

Ziela napisał/a:
A poszukajcie gdzieś na obrzeżach Gniezna jakieś polany, albo na ustroniu jest boisko do piłki nożnej z tym że piaszczyste.
chodzi mniej więcej o to że zawsze jest jakiś właściciel terenu... i musi on na to wyrazić zgodę... dlatego są prowadzone poszukiwania wszędzie w Gnieźnie i okolicach. Ktoś może ma jakiś wolny teren albo zna kogoś kto chciałby pomóc to prosiłbym o tą pomoc.
Ziela - Sro Kwi 07, 2010 14:45

No ale tam grają wszyscy bo to boisko dla wszystkich a zarządza nim spółdzielnia mieszkaniowa.
Ukasz - Sro Kwi 07, 2010 14:49

Pod Gnieznem w Szczytnikach Duchownych jest fajne boisko trawiaste.... całkiem sporawe. Kwestia odgadania sie z dyrekcja placówki.

Pytanie... Przed czym trenujacie ? Jakieś zawody, liga ?

problemowy - Sro Kwi 07, 2010 14:59

w tą niedziele z tego co wiem mają Odbyć się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów... poza tym Tytan Gniezno gra w Lidze Rugby 7

Klasyfikacja po 12 turniejach:
1.Włókniarz Zgierz 64 punkty/6 turniejów;
2.BBRC Łódź 56/4;
3.AZS AWFiS Gdańsk 56/4;
4.ŁKS Łódź 49/3;
5.Flota Gdynia 43/3;
6.Zduńska Wola RK 42/4;
7.Juvenia Kraków 40/2;
8.RC Ruda Śląska 40/4;
9.Alfa Bydgoszcz 35/2;
10.Orkan I Sochaczew 34/2;
11.RC Biało/Czarni Nowy Sącz 31/4;
12.AZS Politechnika Wrocław 30/2;
13.Skra Warszawa 26/2;
14.Arka Rumia 26/3;
15.UTM Kiszyniów 24/1;
16.Gentlemens RC Łódź 23/3;
17.Budowlani Łódz 21/1;
18.Unislavia Unisław 21/2;
19.Czarni I Bytom 20/2;
20.RC Częstochowa I 20/2;
21.NHRK Kraków 17/3;
22.Sparta Żychlin 16/6;
23.Kosmaz Koszalin 16/1;
24.Orkan II Sochaczew 15/1;
25.Czarni II Bytom 15/1;
26.Tytan Gniezno 15/3;
27.Koliber Sosnowiec 14/2;
28.Tytan Kutno 13/3;
29.Gorce I Raba Niżna 12/2;
30.Sparta Jarocin 11/1;
31.AZS AWF Warszawa 11/1;
32.LZS Bezrzecze 9/1;
33.Szerszenie Toruń 9/1;
34.RC Jasło 8/2;
35.Frogs Warszawa 5/1;
36.AZS UZ Szczecin 5/1;
37.Kaskada Szczecin 3/1;
38.Juvenia II Kraków 3/1;
39.Gorce II Raba Niżna 3/1;
40.RC Częstochowa II 3/1;
41.Czarni Pruszcz Gdański 3/1;
42.Bartlowizna Goniądz 2/2;
43.49 Pułk Śmigłowców Pruszcz 1/1;
44.Fabrykanci Pabianice 1/1;
45.Akademia Marynarki Wojennej 1/1;
46.Feniks Starachowice 1/1.

problemowy - Sro Kwi 07, 2010 16:33

Moi drodzy :) mam miłe wieści od Łukasza Lubczyńskiego organizatora koncertów z serii "Pod Lupą", że z sceny podczas najbliższego koncertu dnia 16 kwietnia od godziny 19 w Centrum Kultury EsTeDe będzie przedstawiony problem rugbystów. Wstęp na koncert w cenie 5 zł, a występują: Jerry Melon oraz Usta Mariana.
Podziękowania z mojej strony dla Łukasza za zainteresowanie się sprawą.
Z pozdrowieniami Problemowy

Damian1204 - Sro Kwi 07, 2010 17:10

Świetnie =] To miło i z Twojej strony, ze strony pana Łukasza i innych, co się angażują :-)
problemowy - Sro Kwi 07, 2010 17:30

Szczerze sam jestem pod wielkim wrażeniem :) i jestem bardzo zadowolony z kontaktu z Łukaszem i że będzie z sceny przedstawiona cała sytuacja
Ukasz - Czw Kwi 08, 2010 19:39

Cała czyli jaka ?

Twoim zdaniem kto ponosi wine i czym sie ona przejawia ? O ile w ogole ktos jest winny.
Kto powinien pomóc i dlaczego?
Czego oczekuje Tytan?
Jakie są koszta przygotowania boiska zeby mozna było rozgrywac mecze ligowe?

problemowy - Czw Kwi 08, 2010 21:56

Ukasz napisał/a:
Cała czyli jaka ?
Taka że Tytan pozostał na lodzie z boiskiem... że brak jest funduszy, że poszukują sponsora... i myślę że trener Tytanów jeszcze coś doda od siebie w ogóle o Rugby. Wszystko zależy od tego ile zostanie przeznaczone czasu dla trenera Biskupskiego.

Ukasz napisał/a:
Twoim zdaniem kto ponosi wine i czym sie ona przejawia ?
Trudno tutaj wskazywać w ogóle jakieś osoby konkretnie. Myślę że ogólnie można określić osoby odpowiedzialne za sport w Gnieźnie... osoby te w ogóle widać że nie przejawiają chęcią dyskusji dojścia do jakiegokolwiek kompromisu. Nikt nie stara się nawet poszukać miejsca które miasto mogłoby konkretnie wskazać na miejsce do treningów. Sam osobiście wysyłałem maile do Prezydenta, do dyrektora Gosiru, do RM, do radnych do których znalazłem kontakty i w sumie nic z tego nie wynikło. Nikt nie odpisał poza radnym Dorożałą nie zwrócił uwagi na ten problem. Jedynie ta osoba mnie napawa optymizmem w tym mieście.
Ukasz napisał/a:
Kto powinien pomóc i dlaczego?
Tak jak osoby odpowiedzialne... Prezydent mający chyba sporo do powiedzenia, Miasto jako właściciel obiektów sportowych w mieście: stadionu żużlowego oraz stadionu miejskiego przy ul.Strumykowej. Jak sama nazwa wskazuje jest to stadion miejski i każdy powinien mieć do niego dostęp. Gosir jako zarządca wszystkimi obiektami w mieście. Tak jak pisałem wyżej p.Dyrektor Gosiru nawet nie odpisał na moje maile. RM też powinna pomóc w poszukiwaniu miejsca i ewentualnie wyznaczyć takie miejsce. Co rusz słychać o nowych inwestycjach w mieście być może taki inwestor mógłby zbudować od podstaw boisko tak jak było z inwestorem budującym Galerię Gniezno... dał pieniądze na wykonanie boisk z sztuczną nawierzchnią dla szkół w Gnieźnie.
Ukasz napisał/a:
Czego oczekuje Tytan?
Ciężko mi to określić jako osobie z boku ale przynajmniej zrobie to obiektywnie. Moim zdaniem Tytan Gniezno potrzebuje przede wszystkim miejsca do treningów. Po prostu boiska trawiastego. Rugbystom brakuje podstawowego sprzętu poza piłkami to z tego co wiem mają dwie już w kiepskim stanie tarcze, kilka słupków i kilka piłek. Każda pomoc dla klubu się najzwyczajniej przyda.

Ukasz napisał/a:
Jakie są koszta przygotowania boiska zeby mozna było rozgrywac mecze ligowe?
Tutaj ta liga polega na tym że są organizowane turnieje na które przyjeżdża każdy kto może, każdy klub którego na to stać i wyrazi chęć uczestnictwa w tym turnieju. Według mojego rozeznania żeby takie coś zorganizować potrzebne jest przede wszystkim boisko z liniami o wymiarach 100 m x 70 m., bramka w kształcie litery H gdzie poprzeczka musi być zawieszona na wysokości 3 m a odległość między słupami odległość między słupami wynosi 5.6 metra.
Raz na innym forum już moje szacunkowałem takie koszty tak więc tekst z tamtąd:
Koszt:
koszt bramek szacowałbym na ok.5000-6000zł myślę że koszty można byłoby obniżyć gdyby bramki były zrobione przez jakieś przedsiębiorstwo w gnieźnie(trepko,akwa)firmy które mają kontakt z metalem i mają do nich dostęp, myślę że zlecenie wykonania to firmie obniżyłoby koszty do jakiś 2000-3000 i ochraniacze na brakmki (na słupy) koszt na dwie bramki ok 2000 oraz ewentualne wyrównanie terenu i wysianie trawy koszt ok 10000max do tego kreda do wykonania linii max 2000. to są takie szacowane koszty przeze mnie ale dokładnie się nie orientuję w tym... część prac na pewno rugbyści sami by wykonali i wykonywali by gdyby takie boisko powstało. każdy dołożyłby wszelkich starań aby boisko powstało po jak najmniejszych kosztach. jeśli boisko trafiło na start trzeba byłoby dosiać trawę skuć betony na łukach i koszt bramek byłby wyższy bo w czasie zawodów żużlowych nie może nic stałego stać w koronie toru dlatego bramki musiałyby być ruchome.

Ukasz - Czw Kwi 08, 2010 22:16

Trudno sie nie zgodzić w wielu kwestiach, które tutaj podniosłes. Sam swego czasu za jajem ganiałem. Jednak musisz mieć na uwadze, to że Urząd Miejski wspiera juz nascie dyscyplin w rożnej formie. Wnioski sie pisze i "jakieś" pieniądze sie znajdują w konkursach/przetargach itd...
Nie można jednak naszego samorządu traktować jak krowy dojnej bo dla wszystkich nie wystarczy. Miasto wspiera żuzel bo jest najpopularniejszy, wspiera mieszko - sam nie wiem dlaczego :ups: wspiera koszykówke i laskarzy - dyscypliny wiodące i z tradycjami w Gnieźnie. Broń Boże nie jestem anty do Was. Całym sercem popieram Wasze starania, wiem jednak ze nie można zawsze liczyć na UM.

Czy ktoś z Was wybrał sie do Starostwa ? Swego czasu Starosta Ostrowski deklarował jaki to z niego miłosnik sportu. Może parlamantarzyści ? Panowie wybory niedlugo - trzeba uderzyć w ten dzown :mruga:

Problemowy powiedz mi mniej wiecej jak wyglada strategia pozyskiwania sponsorów dla rugbystów? Czego oczekujecie a co dajecie w zamian ?

Co do bramek na stadionie przy Wrzesińskiej to podczas spotkania inauguracyjnego z Gdańskiem (lany poniedziałek) były bramki do piłki kopanej na murawie stadionu - tylko złożone - przylegały do ziemi (to jest jakiś sposób).

Przykładowo, zanim rozpoczenie sie kolejna batalia w sprawie boiska z władzami lokalnymi proponuje stworzyć strone poparcia dla Tytana - nich każdy kto popiera inicjatywe wpisze sie na strone - moze uzbiera sie 5tys moze 15tys podpisów - bedzie to jakis argument.

Co do kokalizacji - ciekawy teren jest przy hali GOSiRu na Paczkowskiego.

problemowy - Czw Kwi 08, 2010 22:38

Ukasz napisał/a:
Nie można jednak naszego samorządu traktować jak krowy dojnej bo dla wszystkich nie wystarczy.
Szczerze ja tak nie sądzę... Myślę że trzeba zacząć od dyskusji jednak nikt nie traktuje Klubu Tytana Gniezno poważnie i nikt zbytnio nie przejmuje się Rugbystami. A moim zdaniem czas zacząć zmieniać nastawienie Gnieźnieńskich urzędników na bardziej poważne i bardziej z pozytywnym nastawieniem do klubu.
Ukasz napisał/a:
Czy ktoś z Was wybrał sie do Starostwa ?

Ja osobiście wysyłałem maile. Z tego co słyszałem Władze klubu również starają się odwiedzać Starostę. Z jakim skutkiem sami wszyscy widzimy.
Ukasz napisał/a:
Może parlamantarzyści ?
Również próbowałem się skontakować z Gnieźnieńskimi parlamentarzystami i skutek był taki sam... Zero zainteresowania sprawą. Miałem taką nadzieje że p.Tomaszewski jako taka osoba bliska sportu która często obejmuje patronaty nad różnymi imprezami sportowymi odpowie. Jednak się zawiodłem...
Ukasz napisał/a:
Problemowy powiedz mi mniej wiecej jak wyglada strategia pozyskiwania sponsorów dla rugbystów?
Tym się zajmuje sekretarz klubu którym jest Radosław Biskupski. Z tego co informował na innym Gnieźnieńskim forum w fazie tworzenia jest film promocyjny klub. Jednak to pytanie jest bardziej do niego niż do mnie. Ja osobiście szukam osoby chętnej która za free zrobi takie bardziej profesjonalne fotki tak jak to było z koszykarzami przed jedną z Gnieźnieńskich imprez.
Ukasz napisał/a:
Co do bramek na stadionie przy Wrzesińskiej to podczas spotkania inauguracyjnego z Gdańskiem (lany poniedziałek) były bramki do piłki kopanej na murawie stadionu - tylko złożone - przylegały do ziemi (to jest jakiś sposób).
Z tego co wiem w trakcie meczu żużlowego żadna stała konstrukcja nie może być w koronie stadionu... chodzi właśnie o takie coś jak bramki. Mimo wszystko żużlowcy startując w takich zawodach, bardzo dużo stawiają-zdrowie a nawet najcenniejsze życie. Z tego powodu popieram akurat takie coś, żeby bramki były demontowane.
Ukasz napisał/a:
Przykładowo, zanim rozpoczenie sie kolejna batalia w sprawie boiska z władzami lokalnymi proponuje stworzyć strone poparcia dla Tytana - nich każdy kto popiera inicjatywe wpisze sie na strone - moze uzbiera sie 5tys moze 15tys podpisów - bedzie to jakis argument.
Też o tym myślałem ale jeszcze o tym nie pisałem :]
Ukasz napisał/a:
Co do kokalizacji - ciekawy teren jest przy hali GOSiRu na Paczkowskiego.
Dodam więcej... Jest bardzo ciekawy... tylko z tego co słyszałem, gdzieś mi się obiło o moje uszy że ma powstać drugie boisko hokejowe. Jest to teren Gosiru. Jednak jak pisałem wcześniej próbowałem kontaktować się z dyrektorem Gosiru. Niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi. I to jest dowód że rugbyści nie są traktowani poważnie.
Ukasz - Czw Kwi 08, 2010 22:54

problemowy napisał/a:
Sam osobiście wysyłałem maile do Prezydenta, do dyrektora Gosiru, do RM, do radnych do których znalazłem kontakty i w sumie nic z tego nie wynikło.

problemowy napisał/a:
Ja osobiście wysyłałem maile.

problemowy napisał/a:
Również próbowałem się skontakować z Gnieźnieńskimi parlamentarzystami i skutek był taki sam... Zero zainteresowania sprawą. Miałem taką nadzieje że p.Tomaszewski jako taka osoba bliska sportu która często obejmuje patronaty nad różnymi imprezami sportowymi odpowie.

powiem tak... maila mozesz wysłac do cioci, babci siostry itd... maile w urzedach czy biurach parlamentarnych sa zbywane i nie sa traktowane powaznie. Wiec jezeli ktos chce byc traktowany powaznie to powinien sam sie powaga sytuacji wykazac.

problemowy napisał/a:
Jest to teren Gosiru. Jednak jak pisałem wcześniej próbowałem kontaktować się z dyrektorem Gosiru. Niestety nie dostałem żadnej odpowiedzi. I to jest dowód że rugbyści nie są traktowani poważnie.
ot przyklad.

co do fotek - kwestia umowy barterowej - tylko ponawiam pytanie "co wy jestescie w stanie zaoferowac ?"

problemowy - Czw Kwi 08, 2010 23:16

Ukasz napisał/a:
co wy jestescie w stanie zaoferowac ?
Dla miasta promocja na turniejach z cyklu LR7. Odbywają się one w całej Polsce. Dla sponsora tak samo. Kwestia dogadania się. Jak wykorzystać np.Nazwę firmy itp. czy jakoś miejsce na koszulce wynająć. Sukcesów obiecać jednak nie można boisko weryfikuje wszystko. Ale z pewnością można obiecać zaangażowanie wszystkich w to co robią. Jednak Wy jest to za dużo.... Jestem osobą postronną która sama stara się działać, nie jestem związany w żaden sposób z klubem a chcę mu pomóc.
Ukasz napisał/a:
co do fotek - kwestia umowy barterowej
gdyby takowe fotki się ukazały z pewnością byłby reklamą dla fotografa. Dlatego z pewnością, fotograf coś z tego by miał. Myślę że jeszcze każdy po treningu-sesji w miłym towarzystwie chętnie wypiliby piwo za udany trening-sesję :D . Jeśli takie coś by powstało na pewno zostałoby tutaj pokazane. Coraz częściej się spotykam z miłymi słowami że dobrze że staram się zwrócić uwagę na to co się tutaj dzieję. i bardzo miło mi z tego powodu.
Ukasz napisał/a:
powiem tak... maila mozesz wysłac do cioci, babci siostry itd... maile w urzedach czy biurach parlamentarnych sa zbywane i nie sa traktowane powaznie. Wiec jezeli ktos chce byc traktowany powaznie to powinien sam sie powaga sytuacji wykazac.

W takim razie po co tacy ludzie podają kontakty pod postacią maila??? Internet jest coraz powszechniej stosowanym środkiem przekazu i kontaktu miedzy ludźmi i wydaję mi się że takie coś jak mail czy wizyta w biurze parlamentarzysty powinna być tak samo traktowana. I szczerze tak jest. Trener Biskupski na innym forum przytaczał przykład wizyty u Prezydenta miasta umówionej miesiąc wcześniej... Gdzie przybyli do Gniezna przedstawiciele Polskiego Związku Rugby mieli się spotkać z Prezydentem... Jednak się spotkali z jego zastępcą bowiem Sam prezydent miał Ważniejsze Sprawy... To ja się pytam dlaczego i po co w ogóle takie umawianie istnieje?

Ukasz - Pią Kwi 09, 2010 10:03

problemowy napisał/a:
gdyby takowe fotki się ukazały z pewnością byłby reklamą dla fotografa. Dlatego z pewnością, fotograf coś z tego by miał. Myślę że jeszcze każdy po treningu-sesji w miłym towarzystwie chętnie wypiliby piwo za udany trening-sesję . Jeśli takie coś by powstało na pewno zostałoby tutaj pokazane

wystarczy udac sie do jakiegos ogarnietego salonu i przedstawic sprawe - dogadac umowe. Zaproponowac przykładowo umieszczenie baneru reklamowego na stronie www itd... Koszykówke robilo fotostube - moim zdaniem zrobili to dobrze.

problemowy napisał/a:
Trener Biskupski na innym forum przytaczał przykład wizyty u Prezydenta miasta umówionej miesiąc wcześniej... Gdzie przybyli do Gniezna przedstawiciele Polskiego Związku Rugby mieli się spotkać z Prezydentem...

A wiceprezydent vel zastepca to nie prezydent ??
Chodzi o zakres kompetencji... Prezydent tak na dobra sprawe ma za zadanie "klepnąc" dana kwestie, zastepca - wysłuchac, przedstawic, zaopiniowac, podnieśc do dyskusji. Nie zawsze udział "pierwszego" jest konieczny. Nie mniej tak jak napisałem wyzej. Ida wybory - warto przycisnąć. Dla niektórych to bedzie szansa na kolejne głosy, albo ich brak.