Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

Sprzęt - W co aparat?

emigrant - Wto Lis 17, 2009 21:26
Temat postu: W co aparat?
Zamierzam się z wymianą torby, w której noszę aparat. Stąd pytanie:
Torba czy plecak?
Są różne wady i zalety jednego i drugiego. Torba jest szybka w "obsłudze" - otwarcie i wyciągnięcie aparatu to kwestia chwili.
Plecak jest jednak "wygodniejszy". Zwłaszcza w moim przypadku, kiedy poruszam się rowerem praktycznie wszędzie po mieście czy za miasto. Torba wtedy musi być co chwilę poprawiana na plecach no a i do plecaka więcej wejdzie.
Nie myślę o jakiś wielkich torbach na 10 puszek tylko póki co na aparat z obiektywem i filtrami ;)
Przy okazji jakieś namiary na dobre firmy by się przydało. Nie omieszkam dodać, że również tanie :-)

Diabel-tasmanski - Wto Lis 17, 2009 21:30

Warto się machnąć na targi. Takie jak na przykład te w Łodzi. Cały asortyment większości firm do przymierzenia na miejscu.
emigrant - Wto Lis 17, 2009 21:39

Mam tam rowerem pojechać? :-)
Diabel-tasmanski - Wto Lis 17, 2009 21:41

No nie wiem. Jak lubisz :)
remikk - Wto Lis 17, 2009 21:42

Diabel-tasmanski napisał/a:
Warto się machnąć na targi. Takie jak na przykład te w Łodzi. Cały asortyment większości firm do przymierzenia na miejscu.

Po torbę specjalnie do Łodzi ?
Polecam przejść się do sklepu foto i po przymierzać. Ja mam plecak Lowepro na dłuższe wypady, gdy trzeba nosić drugi obiektyw. NAtomiast na takie rekreacyjne wypady, gdy wiem, że będę standardowe krótkie szkło używał to mam taką poręczną małą torbę za 60 zł.

emigrant - Wto Lis 17, 2009 22:01

remikk napisał/a:
Polecam przejść się do sklepu foto i po przymierzać.

Raczej w Poznaniu mam rozumieć? Bo tutaj dostępne widziałem zazwyczaj coś w rodzaju tytki a nie torby.

Diabel-tasmanski - Wto Lis 17, 2009 22:02

emigrant napisał/a:
Raczej w Poznaniu

Najlepiej w Łodzi na targach :D

emigrant - Wto Lis 17, 2009 22:05

"Znowu ta Łódź..." chciałoby się rzec ;)
Diabel-tasmanski - Wto Lis 17, 2009 22:05

Łodź stolicą polskiej fotografii oraz opakowań do niej :D
abraxas - Wto Lis 17, 2009 22:08

emigrant napisał/a:
Torba czy plecak?
Są różne wady i zalety jednego i drugiego.

Występuje w przyrodzie takie "dwa w jednym". Plecak z jednym paskiem, zgrabnie się nosi na plecach, gdy potrzebujesz skorzystać jednym ruchem "to coś" przesuwasz do przodu i niczym kangur wyciągasz swoje cudeńka z torby. Najtańsze to nie jest, ale jest super.
Firmy nie podam niestety, ale to któryś z wiodących producentów "opakowań aparatowych".

remikk - Sro Lis 18, 2009 15:36

No właśnie mój plecaczek Lowepro jest tego typu. Doskonale się sprawdzał na koncertach, gdy trzeba było w tłumie zmienić obiektyw. :)