Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

Ogólnie - Fotografia ślubna

ambrozja - Wto Lip 24, 2007 21:03
Temat postu: Fotografia ślubna
Czy możecie mi polecić fotografa slubnego z Gniezna lub okolic,który robi niesztampowe zdjęcia?Tzn-nie chce zdjęć w studio ani żadnych kiczowatych ramek i udziwnień.Chciałabym aby było widać na nich emocje.I przy okazji czy możecie się wypowiedziec na temat tych zdjęć? :glupek2:

http://www.studioqk.pl/

abraxas - Wto Lip 24, 2007 21:20
Temat postu: Re: Fotograf ślubny
ambrozja napisał/a:
I przy okazji czy możecie się wypowiedziec na temat tych zdjęć? :glupek2:

Według mnie - wybierz tego fotografa, którego zdjęcia CI się spodobaja. Zarówno pod względem technicznym jak i artystycznym. Rzuciłem okiem na link, który podesłałaś i jak dla mnie (kilka fot zobaczylem) cos tam jest ciekawego.

Ale to Tobie (lub komus innemu) ma się podobać. To ten, dla którego ma to być pamiątka powinien wybrać. jeśli spodobają mu się np. dopalane lampą fotki to ok. One sa dla niego.

To w kwestii oceny. A polecić nic nie mogę. Bo nie znam :-)

ambrozja - Wto Lip 24, 2007 21:37

Dzięk za odpowiedźi!Wiem,ze to mnie sie muszą te fotki podobać-ale pytam z ciekawości o opinie :D
Raf - Sro Lip 25, 2007 16:45

Poklikaj na linki w moim podpisie i zapraszam na forum weselne :yes:
Są to moje prace, mam też jeszcze nieopublikowane z tego roku.

ambrozja - Sro Lip 25, 2007 20:57

Dzieki za propozycje.
Grzegorz - Sob Sie 04, 2007 12:13
Temat postu: Ciekawy plener na fotografie ślubną
Za kilkanaście dni ślubuję.
W związku z tym poszukuję ciekawych miejsc w okolicach Gniezna nadających się na sesję w plenerze.
Co możecie mi polecić?

Ola - Sob Sie 04, 2007 12:43

hm..
Czerniejewo?

kapusta - Sob Sie 04, 2007 12:44

fajne miejsce jak jest ładna pogoda.
Grzegorz - Sob Sie 04, 2007 12:54

Czerniejewo... owszem, brałem pod uwagę, jednak zbyt często pojawia się na fotografiach ślubnych podobnie jak "wenecja" z katedrą w tle.
Ola - Sob Sie 04, 2007 13:00

o
a moze cos takiego? =)

http://www.iv.pl/image/35737.jpeg

Grzegorz - Sob Sie 04, 2007 13:05

Czyżby park miejski?
abraxas - Sob Sie 04, 2007 13:07

Grzegorz napisał/a:
jednak zbyt często pojawia się na fotografiach ślubnych podobnie jak "wenecja" z katedrą w tle.

A jakiś konkurs jest w Gnieźnie i chcesz wypaść na tle pozostałych oryginalnie? To może jakies podwórko zapuszczone? Nikt takiego pewnie nie bedzie miał. Albo prosta startowa na stadionie przy Wrzesińskiej.

PRzecież fotografujecie SIEBIE przede wszystkim. By SIEBIE oglądać za ileś lat. A nie miejsca, które z Waszym ślubem nie miały nic absolutnie wspólnego.

Grzegorz - Sob Sie 04, 2007 13:35

No z tym zapuszczonym podwórkiem to nawet niezły pomysł i faktycznie - niepowtarzalny.
Jeszcze gdyby zdjęcia były czarno-białe lub w sepii byłoby można odnieść wrażenie, że zostały zrobione w trakcie II WŚ lub zaraz po niej.

Co do zdjęć przed/na stadionie się nie wypowiem bo nie chcę wywoływać zbędnych dyskusji.

Owszem, fotografujemy siebie ale chcemy by zdjęcia miały swój klimat i wcale nie muszą mieć nic wspólnego ze ślubem.

Tomek Holka - Sob Sie 04, 2007 13:38

Ola napisał/a:
a moze cos takiego? =)

Wszyscy czerwoni z emocji.

abraxas - Sob Sie 04, 2007 15:06

Grzegorz napisał/a:

Owszem, fotografujemy siebie ale chcemy by zdjęcia miały swój klimat i wcale nie muszą mieć nic wspólnego ze ślubem.

Cóz ... z Twojego posta odniosłem wrażenie, że za wszelką cenę ma byc inaczej niż inni. A katedrę też można przeciez klimatycznie i inaczej niz tłumy pokazać. Z wykorzystaniem właśnie tych podwórek. Z 20 prawie lat temu, jak mały byłem obleciałem z aparatem otaczające Wzgórze Lecha podwórka i ... fajne klimaty odnalazłem.

Raf - Sob Sie 04, 2007 21:40

Full wypas to:
- park na terenie seminarium (wjazd od strony tyłu katedry), zalecam wcześniejszy kontakt z Księdzem - Rektorem w celu uzyskania zgody.
- dziś robiłem w parku na terenie nowego hotelu Pietraka, przy katedrze, noooo byłem pod wrażeniem :)
oto namiastka:

Diabel-tasmanski - Nie Sie 05, 2007 16:10

Polecam Dziekanowice. Bardzo rzadko wykonywane są tam zdjęcia ślubne. A jak komuś sielskei klimaty nie odpowiadają to może koszary ;)

P.S. Grzegorz a jesteś pewien ?? Bo wiesz... w razie czego jeszcze zdążymy Cię odbić :D

Grzegorz - Nie Sie 05, 2007 21:38

Cytat:
A jak komuś sielskei klimaty nie odpowiadają to może koszary ;)

A wiesz... nad tym się też zastanawiałem - tzn. może nie koszary ale myślałem nad płytą lotniska w Powidzu z samolotami w tle ;)

Cytat:
P.S. Grzegorz a jesteś pewien ?? Bo wiesz... w razie czego jeszcze zdążymy Cię odbić
Jestem pewien jak nigdy w życiu ;)
marcin_m83 - Wto Sty 05, 2010 21:30
Temat postu: Re: Fotografia ślubna
WOKALNA OPRAWA LITURGII ŚLUBNYCH
Uczennica poznańskiej szkoły muzycznej na wydziale wokalnym zaśpiewa na Waszym ślubie.
W REPERTUARZE POSIADAM:
• Ave Maria – J. S. Bach / Ch. Gounod,
• Ave Maria – F. Schubert,
• Ave Maria – G. Caccini,
• Panis Angelicus – C. Franck,
• O, Stworzycielu Duchu, przyjdź – pieśń,
• Psalm.

Kontakt:
• Tel. 784101288
• E-mail: maja_m@wp.pl

Diabel-tasmanski - Wto Sty 05, 2010 21:37

A "Amazing Grace"? :)
tim - Czw Kwi 15, 2010 21:42
Temat postu: Re: Fotografia ślubna
ambrozja napisał/a:
Czy możecie mi polecić fotografa slubnego z Gniezna lub okolic ...

Ja mam do polecenia super fotografa:
http://zdjeciaslubne-gnie...com/oferta.html

Wyróżnia się przede wszystkim bardzo niską ceną, zdjęcia w albumie w extra jakości.
Dużo dostaliśmy zdjęć na płycie, chyba ponad 1200, z czego można sobie w przyszłości dużo ciekawych fotek wywołać.
No a co nas powaliło, to FOTOKSIĘGA, każdy z rodziny nie mógł się napatrzeć na to wydanie, tak bajecznie się prezentuje :ok:

Co zwróciło naszą uwagę na samym początku, to podejście do klienta, wszystko rzeczowo wytłumaczone na spotkaniu, i dany szereg różnych możliwości do wyboru, przez co bez namysłu podpisaliśmy umowę ... jak się okazało, bardzo słusznie :mruga:
Co też ważne! Fotograf nie patrzy na zegarek, żeby zwiać od razu po oczepinach, wszystko na luzie bez ograniczeń czasowych, tak samo na plenerze.
Nie ma opcji, aby być niezadowolonym z tych usług ...
polecam :ok:

Robak - Czw Kwi 15, 2010 22:58

To brzmi prawie jak samo-reklama...
Parę złotych więcej( jak się domyślam) mamy profesjonalnego fotografa,z adresem studia itp..takich pstrykających, jest wielu i tanio i szybko i .... :ups:

magdalenad - Wto Sie 31, 2010 13:47

Polecam www.kkfoto.pl :mruga: to naprawdę godny polecenia fotograf, pełen zakres oferty: fotoksiążki, fotoalbumy, i wszelkie gadżety ślubne związane z fotografią u tego Pana są możliwe, a zdjęcia... hmmm trzeba zajrzeć na stronkę i samemu się przekonać:) Pozdrawiam wszystkich :) :mruga:
magdalenad - Sro Wrz 01, 2010 08:59

tak dla ułatwienia wklejam hiperłącze http://www.kkfoto.pl/index.php/start.html :mruga:
Tomek Holka - Sro Wrz 01, 2010 23:26

Cytat:
Ja mam do polecenia super fotografa
Cytat:
Polecam www.kkfoto.pl :mruga: to naprawdę godny polecenia fotograf

A ja polecam własną córkę! A co!
Oto i ona we własnej osobie:

A tu link do jej strony: http://www.martaholka.pl/

Co mogę o niej powiedzieć jako o fotografie ślubnym?

Może tylko tyle, że jako baba, czynnie uczestniczy w całej ceremonii, czyli np. w przerwie w upinaniu sukni panny młodej, wykonuje zdjęcia, poczym znów przydaje się jako tzw. pomoc ślubna do celów wszelakich.

Baby tak mają i już!

A do Gniezna sam ją zawiozę. Będę miał dobry pretekst!

PS: zdjęcie pochodzi z lotniska w Krzesinach, gdzie Marta razem z pokajdanymi kuplami z czegoś takiego; http://www.spfl.pl/ fotografowała samoloty.

ArtMoon - Sob Lis 13, 2010 18:11

A co tam ;) Ja polecam siebie :ups: :) Adres w stopce... Nie wiem czy moje foty są niesztampowe, jak napisał założyciel wątku bo nie mnie to oceniać, ale szczerze nienawidzę ramek, gwiazdek, serduszek i tym podobnych super "upiększających" dodatków :)
gapskykucko - Sob Lis 12, 2011 23:21

to ja polecam siebie

http://gapsky-kucko.blogspot.com/
http://www.facebook.com/gapskykuckophotography

Dwoje studentów ASP w Poznaniu. Stawiamy na kreatywność i jakość.
Zapraszamy do współpracy:)

studiofloris - Sro Lis 16, 2011 12:24
Temat postu: Fotoreportaż ślubny
No to zapraszam na www.studiofloris.pl
Dla nas nie ma żadnych ograniczeń.

Kenneth_Philips - Sro Lis 16, 2011 22:18
Temat postu: Re: Fotoreportaż ślubny
studiofloris napisał/a:
Dla nas nie ma żadnych ograniczeń.
Naprawdę żadnych?? Noc poślubną też fotografujecie?? ;)
piachol70 - Sob Sty 07, 2012 18:30

Witam !
A czy nie prościej jest przejść się po zakładach fotograficznych w Gnieźnie i porozmawiać z zawodowcami w ich zakładach ? Ustalić co chcecie , jak ma wyglądać i w jaki album te zdjęcia wkleić ? Szukacie fotografów po internecie, którzy od poniedziałku do piątku siedzą gdzieś za biurkiem albo w fabryce przerzucają towar aby na weekend udawać artystów ! No ludzie ! Jak tak dalej pójdzie to wynajmę panią z supermarketu aby dawała korepetycje moim dzieciom , bo jest dobra z matematyki.
Wiele razy widziałem zdjęcia "internetowych" fotografów. Na ich stronie wszystko wygląda pięknie a jak przyjdzie do ślubu to aparat przełączają na tzw. automat i walą tysiące zdjęć. Co dziesiąte jest poprawne i nawet nie wiedzą , że można poprzez funkcje manualne uzyskać lepsze zdjęcia.
No , ale coż .... Wasz wybór.
Pozdrawiam ! Piachol

Robak - Sob Sty 07, 2012 20:08

piachol70- a nie wiesz,że liczy się kasa.U takiego "fotografa" z netu,będzie taniej bo jak sam napisałeś,posadka w tygodniu jest gdzie indziej a taki Zakład Fotograficzny i ludzie w nim pracujący,muszą zapłacić ZUS,US itp.

Swoją drogą moi znajomi kilka lat temu,miał właśnie takie zdjęcia słynnych braci z okolicy....Pani Młoda na zdjęciu pozowanym ma zamknięte oczy :ups: ,no ale ważne,że były o połowę taniej,smutna prawda

ArtMoon - Sob Sty 07, 2012 20:08

Kolego Piachol. Pani z supermarketu może mieć większe pojęcie z matematyki niż niejeden fachowiec, profesjonalista, który poza ramy szablonu nie wychodzi. Tak samo jest z niejakimi fotografami z własnymi zakładami. Jak za przeproszeniem koń na którym siedziała panna młoda zwalił kupę, to tak było na zdjęciu w formie papierowej, bo panu profesjonaliście nie przyszło do głowy, że można to w szopie czy innym programie zastemplować, widziałem ostatnio taki "kwiatek". Inna sprawa, też widziałem nie raz produkcje walone z automatu w ciemnym kościele, gdzie poza manualem nic by się nie sprawdziło... no i się nie sprawdziło. Ludzie widzą, każdy wybiera dla siebie kompromis między jakością a ceną usługi. Pozdrawiam.
gapskykucko - Nie Sty 08, 2012 20:10

zdecydowanie popieram panów. Piachol, panowie z zakładów o których wspominasz często robią takie rzeczy, że płakać się chce bo nie ma odpowiedniej ilości zakładów konkurencyjnych. Tych zakładów nie ma dlatego, że prowadzenie firmy w naszym kraju nie jest tanie dlatego bardzo duża cześć ludzi pracuje w supermarkecie i robi naprawdę godne zdjęcia w weekendy. Jeśli nie jesteś wymagający jeśli chodzi o zdjęcia to idź do zakładów, jeśli oczekujesz naprawdę dobrych, oryginalnych, przemyślanych zdjęć to szukaj gdzie się da. Co do automatu i manuala, nie interesuje mnie jak ktoś zrobiłby te zdjęcia, te zdjęcia mają być takie jak ja chce a jakimi środkami to osiągnie to już nie moja sprawa. To chyba tyle co miałbym do powiedzenia w tym temacie. pozdrawiam
piachol70 - Sro Sty 11, 2012 14:01

Witam ponownie !
Miałem problem z odpowiedzią na Wasze posty , bo musiałem poszukać dobrego rzeźnika , który zna się na medycynie , bo ostatnio coś mnie mięśnie bolą.... :PPP
a swoją drogą jeżeli ktoś uważa , że Pani z marketu może mieć lepsze pojęcie w matematyce niż niejeden "fachowiec" to gratuluje ścieżki edukacyjnej kolego.
Natomiast sprawa profesjonalizmu fotografów jest zależna także od ich doświadczenia. Jeżeli taki "internetowy" fotograf dostał od rodziców w prezencie aparat , zrobił ślub koleżance a później ogłasza się w necie to jakie ma doświadczenie ? Wejdzie do ciemnego kościoła i się totalnie pogubi. Kiedyś nie było tylu fotografujących. Dlaczego ? Bo trzeba było mieć doświadczenie aby nie "skopać" zleconej pracy. Teraz w czasach fotografii cyfrowej wystarczy spojrzeć czy zdjęcie wyszło , pozostaje tylko pytanie jak wyszło.
Zdaję sobie sprawę , że są lepsze lub gorsze zakłady fotograficzne , ale istnieje coś takiego jak dialog i można się wybrać na spacer po mieście i porozmawiać jakie zdjęcia ślubne chcemy i czy taki zakład może nam je wykonać. Przypominam , że początek tej dyskusji był właśnie o tym. Ludzie szukają w internecie fachowców i bardzo łatwo jest się zawieść na takim fotografie niż na kimś , kto na rynku jest o wiele dłużej i ma większe doświadczenie. Wystarczy tylko porozmawiać i ustalić co chcemy. Oczywiście , że zdarzają się tzw. czarne owce wszędzie , ale nie można tego uogólniać jak to robi gapskykucko.
Co do ceny. Robak ma rację. Każdy kto ma działalność musi stawki mieć wyższe. Natomiast płacąc mniej trzeba liczyć się z gorszą jakością usług. Tego nie przeskoczymy. Tak jak napisał Art Moon trzeba znaleźć kompromis pomiędzy ceną, jakością a ja dodałbym jeszcze stylem. Niedawno kolega opowiadał mi o przyszłym panie młodym , który wymyślił sobie zdjęcia ślubne w .... prosektorium. Czekam kiedy ktoś wymyśli sobie pogrzeb na dyskotece.
Kończąc mój zbyt długi post chciałbym tylko przestrzec przed zbytnim uogólnianiem usług które prowadzone są przez zakłady fotograficzne i porównywaniem ich z fotografami inernetowymi. Pozdrawiam !

ArtMoon - Czw Sty 12, 2012 12:45

piachol70 napisał/a:
to gratuluje ścieżki edukacyjnej kolego
po co ta ironia, moja ścieżka edukacyjna poszła w diametralnie innym niż matematyka kierunku. W dobie bezrobocia za kasą w markecie niejednokrotnie siedzą ludzie po studiach... ale wróćmy do tematu. Fakt, namnożyło się różnego rodzaju początkujących pstrykaczy, którzy pod choinką znaleźli lustrzankę z kitowym, ciemnym szkłem i wpadli na genialny pomysł łatwych pieniędzy z fotografii ślubnej. Foty robione w jpegach bo kto słyszał o RAW? walone z automatu na wprost lampą (wbudowaną), bez pomysłu i podstawowej wiedzy choćby z zakresu kompozycji kadru. Najgorsze jest to, że są na takie usługi klienci bo fotograf zrobi cały reportaż za "pińcet". Ostatnio spotkałem się z procederem kupowania portfolio, gdzie jako swoje na stronie fotografa wystawiane są zdjęcia kupione od innego. Niestety po pierwszym zleceniu życie szybko zweryfikuje doświadczenie i fachowość fotografa, tylko Państwa Młodych szkoda bo zamiast pięknej pamiątki będą mieli... wiadomo co. Wątek ten pewno czytają przyszłe pary młode więc udzielę pewnej rady. Będąc na spotkaniu u swojego przyszłego fotografa proście o pełne reportaże kilku Par Młodych, a nie sugerujcie się wybranymi przez fotografa zdjęciami. Jeśli to co zobaczycie w kilku reportażach będzie porównywalne jakościowo, technicznie i w podobnym do siebie stylu i co najważniejsze całość będzie wam odpowiadać to nic nie stoi na przeszkodzie żeby z taką osobą podpisać umowę. Ważne jest też czy fotograf posiada uprawnienia do fotografowania w kościołach i jest po kursie organizowanym w kurii oraz to czy posiada tzw backup, czyli drugi zestaw sprzętu fotograficznego. Aparat jest tylko urządzeniem i może się zepsuć w najmniej odpowiednim momencie np w połowie ślubu. Nawiązując do fotografów internetowych, często już wygląd strony www powinien dać wiele do myślenia. Jej zawartość, wiadomo, każdy ma inny gust i oczekiwania. Co zaś do fotografów ze swoimi zakładami, kiedyś w Gnieźnie, w gablocie jednego z nich wisiały rewelacyjne fotografie....skopiowane ze strony pewnego fotografa z pomorza. Wisiały do momentu aż ktoś nie zrobił zdjęcia gablocie i nie wysłał go ich autorowi. Tu tez zdarza się nabijanie klienta w butelkę.
piachol70 ludzie wpadają na najbardziej zwariowane pomysły jeśli chodzi o sesje plenerowe ale o prosektorium jeszcze nie słyszałem :D Widziałem plenery np na budowie, w koparce, w błocie bo akurat Pan Młody był tam inżynierem, może to prosektorium też z racji wykonywanego zawodu? ;) Teraz to ja się rozpisałem. Pozdrawiam wszystkich i zdrówka życzę bo pogoda faktycznie paskudna i grypowa.

magheru - Pią Cze 01, 2012 20:10

Nie pozostaje mi nic innego jak dorzucić link: http://marekpodolczynski.com
Fotograf123 - Sro Cze 06, 2012 20:24

Mogę polecić Pana Adama, wspólpraca ukladała się wysmienicie i jesteśmy zadowolenia,

Strona: http://adamtrzcionka.pl

ocetowy - Sob Cze 09, 2012 16:46

Polecam piatego fotografa ślubnego w Polsce: www.gubala.pl
szisza - Pon Cze 25, 2012 19:59

Każdy poleca jakiegoś Pana fotografa a ja polecę Panią fotograf tak dla odmiany: www.juliamolner.com
mr. ktoś - Sob Wrz 01, 2012 19:30

Ja szczerze polecam fotografa z mojego podpisu!
kasiowska - Czw Kwi 28, 2016 12:20

szisza napisał/a:
Każdy poleca jakiegoś Pana fotografa a ja polecę Panią fotograf tak dla odmiany: www.juliamolner.com

Ja również polecam! :)

Tomek Holka - Sob Kwi 30, 2016 10:54

Hej! :heej: Sto lat tutaj nie zaglądałem. :-D

Jak widzę, tylko "ślubna" jeszcze dycha, a w temacie polecenia, polecenia i jeszcze raz polecenia, coraz to innych i oczywiści godnych zaufania fotografów ślubnych. Którego z nich wybrać? :co:
Pozwólcie proszę, że sprzedam Wam pewną radę, czemu ostatecznie nie powinniście się dziwić, bo przecież "wujek dobra rada" od tego właśnie jest. :D

Zatem, uwaga!

Oglądając wykonane wcześniej zdjęcia, czy to w albumie ślubnym przyjaciół, czy w portfolio lub na stronie fotografa, zwróćcie baczną uwagę na suknię ślubną panny młodej. :yes:

Suknia ta zwykle jest biała i zazwyczaj bardzo ozdobna, czyli z mnóstwem koronek, falbanek i innych ozdobników, których nazw nie potrafię nawet wymienić.
Na zdjęciu wszystkie te falbanki i koronki, a także fałdy w których suknia się układa muszą być widoczne i to w najdrobniejszych szczegółach! Im więcej odcieni bieli na sukni, tym lepiej! :yes:

Zatem, jeżeli na zdjęciu ślubnym, zobaczycie pannę młodą, która zamiast sukni "ubrana jest" w białą, jakby wyciętą z papieru, białą plamę, to od razu zrezygnujcie z usług fotografa, który to zdjęcie wykonał. :dokitu:

Niedopuszczalne też jest, gdy suknia panny młodej pokryta jest w większości białymi plamami, a koronki i inne ozdoby widoczne są tylko fragmentarycznie.

No i tyle - mam nadzieję, że nieco pomogłem wszystkim gnieźnieńskim nowożeńcom. :-)
Jeszcze tylko dobry (!) przykład prawidłowo wyglądającej sukni i ... już. :-)

Warto powiększyć zdjęcie.

Zwróćcie uwagę, że i na ciemnym garniturze pana młodego widoczne są szczegóły w cieniach, choć materiał z którego był wykonany jest gładki.

Pignot - Czw Sie 11, 2016 11:16

Taki tip zwróć uwagę na to żeby ten fotograf w swojej ofercie miał zdjęcia artystyczne na wesele bo naprawdę jest to świetna technika robienia zdjęć i świetnie one się prezentują warto takie coś mieć zrobione.