Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

Wybory 2010 - Wybory Samorządowe - Wyniki wyborów w Gnieźnie

Łojciec - Pon Lis 22, 2010 00:39
Temat postu: Wyniki wyborów w Gnieźnie
Jako, że pewnie już powoli komisje obwodowe kończą liczenie to chciałbym uprzejmie spytać, czy ma ktoś już jakieś informacje?
Majdan - Pon Lis 22, 2010 00:56

http://www.tv.gniezno.pl/...a_Kowalski.html
Łojciec - Pon Lis 22, 2010 01:00

A to nieciekawie. Liczyłem na II turę.
Majdan - Pon Lis 22, 2010 01:06

Ale są to narazie nieoficjalne informacje. Więc jeszcze może się coś zmienić...
Przemek B - Pon Lis 22, 2010 01:13

Nieciekawie...
newager - Pon Lis 22, 2010 07:16

Przed 6 też dostałem taką informację. "Ze źródeł zbliżonych do oficjalnych" ;) Ale kilka komisji na Tysiącleciu do świtu siedzi(ało).
cichy92 - Pon Lis 22, 2010 09:20

o godzinie 2:45, wyniki z połowy obwodów dawały obecnemu prezydentowi 54,5 %. Szczerze, to też liczyłem na drugą turę... Poczekajmy do oficjalnych wyników.
emigrant - Pon Lis 22, 2010 09:24

8 osób z SLD :olaboga: Wyniki do rady są nieciekawe, ale "prawica" sama pracowała nad tym. Kwestia z kim ułoży się PO. PiS zostanie na marginesie. Zawodnicy z ZG-GXIX - śmiech na sali.
Nadal dziwi fakt, że wchodzą ludzie, którzy w opinii społeczeństwa otwarcie są podejrzewani o... eh :pada:

szczypi - Pon Lis 22, 2010 10:00

wiadomo o której będą oficjalne wyniki ?
Aragorn - Pon Lis 22, 2010 10:49

Według moich obliczeń wyniki na prezydenta miasta wyglądają następująco:

1. Jacek Kowalski - 55,11% (13 571 głosów)
2. Dariusz Pilak - 14,43% (3 553)
3. Zbigniew Dolata - 13,25% (3 263)
4. Robert Gaweł - 11,86% (2 920)
5. Małgorzata Cichomska - 5,36% (1 319)

Czyli potwierdziło się, że II tury w Gnieźnie nie będzie.

JudytaA - Pon Lis 22, 2010 11:14

No i bardzo dobrze!Nie rozumiem co was tak smuci?Druga tura to następne wydane pieniądze
Hades - Pon Lis 22, 2010 12:03

A ja twierdzę, że wielu ludzi jest po prostu głupich i nie potrafią kierować się w czasie głosowania merytorycznymi argumentami. Ja jestem sekretarzem Rady Osiedla Piekary, zabiegałem o wiele rzeczy, by poprawić warunki na osiedlu. A tu proszę, jakaś dziewczyna, co to wywiesiła tylko plakat dostała więcej głosów do powiatu niż ja. Dyrektor szkoły więcej, a co zrobił dla osiedla?
Jak mieszkańcy przyjdą do mnie z jakimś problemem to pierw niech się udadzą do radnych, których wybrali. Nie będę się podlizywał ludziom, teraz będę ich strofować.

Aragorn - Pon Lis 22, 2010 12:15

W Gnieźnie II tury nie będzie za to w pobliskim Trzemesznie jak najbardziej tak. Wyniki przedstawiają się tam następująco:

1. Krzysztof Dereziński - 40,06% (1 961 głosów)
2. Marek Gotowała - 30,85% (1 510)

3. Mariusz Kowalczyk - 14,81% (725)
4. Zygmunt Nowaczyk - 8,48 (415)
5. Benedykt Nitka - 5,80 (284)

lodolamacz - Pon Lis 22, 2010 12:21

JudytaA napisał/a:
Nie rozumiem co was tak smuci?
PROGRAM WYBORCZY (!) :hmmm: :zdziwko: Prezydenta Jacka Kowalskiego.
Proponuję sobie skopiować.

fitnes - Pon Lis 22, 2010 12:25

cóż... trzeba uszanować głos ludu.
mnie już na szczęście w tym Gnieźnie nic już nie trzyma. :papa:

Hades - Pon Lis 22, 2010 12:26

lodolamacz napisał/a:
PROGRAM WYBORCZY (!) Prezydenta Jacka Kowalskiego.
Proponuję sobie skopiować.

Słusznie, informuję, że po 10-ciu miesięcach od dnia wybrania Prezydenta Miasta można przeprowadzić referendum lokalne w sprawie jego odwołania. Tak więc Jacek Kowalski ma 10 miesięcy, żeby zacząć realizować swój program, inaczej trzeba będzie faktycznie rozważyć kwestię referendum lokalnego.

Zsamot - Pon Lis 22, 2010 13:38

P. Prezydent powinien podziękować wszystkim kontrkandydatom- proponuję za 4 lata wystawić 8-miu kandydatów...
Frank Black - Pon Lis 22, 2010 13:43

Jacol mordo Ty moja ! :hahaha: nawet oszołoma Lubbego zabraknie :jupi:
Zsamot - Pon Lis 22, 2010 13:50

A za 4 lata prawica wystawi o 4 więcej kandydatów i będzie biadolić. Widać gołym okiem, że podział : lewica miasto, prawica: powiat jest już ustalona.
newager - Pon Lis 22, 2010 14:00

Na PKW jest oficjalny wynik 55,11 %

1. Cichomska Małgorzata - 1319 - 5.36%
2. Dolata Zbigniew - 3263 - 13.25%
3. Gaweł Robert Kazimierz - 2920 - 11.86%
4. Kowalski Jacek Wojciech - 13571 - 55.11%
5. Pilak Dariusz Józef - 3553 - 14.43%

Kolejno nazwisko, liczba głosów, udział procentowy.

JudytaA - Pon Lis 22, 2010 14:10

Mnie to Bardzo cieszy :yes:
newager - Pon Lis 22, 2010 14:15

To, że są wyniki, czy to, że wygrał Jacek? Przekonał Cię pierogami? ;)
JudytaA - Pon Lis 22, 2010 14:26

Tak To, że wygrał Pan Jacek .A pierogów nie jadam
newager - Pon Lis 22, 2010 14:28

Wolny kraj :)
einstein - Pon Lis 22, 2010 14:33

Wiadomo coś o wynikach do rady powiatu??
zaiks - Pon Lis 22, 2010 14:36

Na stronach PKW są też wyniki do rady miasta - http://wybory2010.pkw.gov...000/300301.html Jeszcze bez nazwisk, ale z liczbą oddanych na wszystkich kandydatów głosów. Pan Lubbe, cóż miał w swoim okręgu mocniejszych kandydatów, jednak może uważać się za pechowca, bo kilku wybranych radnych będzie miało słabszy wynik. A jeśli pan wiceprezydent Andrzejewski ponownie złoży mandat radnego, to chyba będziemy mieć rekord, żeby radnym 70 - tysięcznego miasta została osoba z poparciem 70 głosów...
newager - Pon Lis 22, 2010 14:41

einstein napisał/a:
Wiadomo coś o wynikach do rady powiatu??
Jeszcze nie.

Ciekawie prezentuje się gmina Gniezno. PSL wzięło wszystko. Leman wójtem i 8 (z 15) mandatów w radzie.

problemowy - Pon Lis 22, 2010 15:09

http://wybory2010.pkw.gov...300.html#tabs-3 tutaj masz wyniki do Rady powiatu
einstein - Pon Lis 22, 2010 15:11

problemowy napisał/a:
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/300000/300300.html#tabs-3 tutaj masz wyniki do Rady powiatu

to są bardzo szczątkowe dane bo dotyczą 87 oddanych głosów :)

EDYTA:
Pojawiły się wyniki do powiatu WYNIKI POWIAT LINK

newager - Pon Lis 22, 2010 15:47

Po aktualizacji strony PKW z 15:25:53 - dane nie uległy zmianie w Gnieźnie.
zaiks - Pon Lis 22, 2010 16:06

einstein napisał/a:
Pojawiły się wyniki do powiatu WYNIKI POWIAT LINK
Prezydent zostaje ten sam, ale w powiecie coś czuję, że szykuje się zmiana tronu.

Jeśli zaś chodzi o kandydatów do sejmiku, to chyba Gniezno nie ma żadnego przedstawiciela. Pan Prezydent Trepiński daleko w tyle - nawet za niejakim Mateuszem Czerwińskim z Mosiny. Zaskakująco duże poparcie dla tego kandydata w Gnieźnie :D

newager - Pon Lis 22, 2010 16:22

Mandaty w RP

za informacjelokalne.pl:

Cytat:
Platforma Obywatelska – 8 mandatów:
- Tomasz Budasz
- Marian Pokładecki
- Dariusz Pilak
- Radosław Sobkowiak
- Włodzimierz Losik
- Krystyna Żok
- Rajmund Gąsiorek
- Ewa Mądra

Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7 mandatów:
- Jerzy Imbierowicz
- Zdzisław Kujawa
- Jacek Kowalski
- Marek Szóstak
- Anna Wójcik-Starczewska
- Telesfor Gościniak
- Jan Gorzelańczyk

Prawo i Sprawiedliwość – 5 mandatów:
- Tadeusz Pietrzak
- Marcin Makohoński
- Andrzej Kwapich
- Zbigniew Bręklewicz
- Maciej Łykowski

Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska-Gniezno XXI – 4 mandaty:
- Krzysztof Ostrowski
- Robert Gaweł
- Marek Gotowała
- Emilia Dutka

Polskie Stronnictwo Ludowe – 2 mandaty:
- Stanisław Szczepański
- Rafał Skweres

Stowarzyszenie Wielkopolanie - 1 mandat:
- Krzysztof Dereziński

Przy czym na pewno dwa nazwiska się zmienią. Jacek Kowalski i ktoś z duetu Dereziński/Gotowała.

Brakuje Winiarskiej i członka Krawczyka.

emigrant - Pon Lis 22, 2010 16:29

zaiks napisał/a:
Zaskakująco duże poparcie dla tego kandydata w Gnieźnie

Myślę, że wyborcy kierowali się skojarzeniami ;)
newager napisał/a:

Przepraszam, ale po przeczytaniu tego zdania po prostu padłem :hahaha:

newager - Pon Lis 22, 2010 16:41

emigrant napisał/a:
Przepraszam, ale po przeczytaniu tego zdania po prostu padłem
Za skojarzenia odpowiada kojarzący ;]

W mieście zabraknie m.in. Kruczka.

zaiks - Pon Lis 22, 2010 16:44

newager napisał/a:
W mieście zabraknie m.in. Kruczka.
I Stacha :jupi: Misiaka Naszego :)
newager - Pon Lis 22, 2010 16:48

No cóż... 175 głosów...

Ciekawie wygląda także wynik glosowania w DPS:

http://wybory2010.pkw.gov...3bd4d4ec47.html

lodolamacz - Pon Lis 22, 2010 17:09

Ciekawe też że 27 letni Ł Naczas pociągnął do rady aż z 8 pozycji na liście i słabym wynikiem 69 letnia p. Sajewską Haline.
Ubik - Pon Lis 22, 2010 18:44

emigrant napisał/a:
Zawodnicy z ZG-GXIX - śmiech na sali.

emigrant napisał/a:
newager napisał/a:

Przepraszam, ale po przeczytaniu tego zdania po prostu padłem :hahaha:

Emigrant, co Ciebie tak raduje w słabym wyniku ZG ?

Masz do nich coś osobistego?

emigrant - Pon Lis 22, 2010 19:07

Ubik napisał/a:
co Ciebie tak raduje w słabym wyniku ZG

Po pierwsze, pisałem o ZG-GXXI a nie o ZG. Drugie, jeżeli mamy uściślać to porażka osób, które ostatnie miesiące chodziły z nosem w chmurach myśląc o wyborach jak o swoich pewnych wygranych traktując innych z ugrupowania zwyczajnie lekceważąco, jeśli nie gorzej. Rozwlekać na ten temat się nie będę. Te wybory to porażka tej "koalicji", które za bardzo uwierzyła w swoją siłę demagogii (właściwie grupy osób). Po wynikach widać, że to nie trafia do społeczeństwa, które jak widać woli pierogi. Wylano cement, który wczoraj zamienił się w beton, zwany dalej SLD. To samo się tyczy PiS, tylko, że tych mi aż żal.

Andrzej - Pon Lis 22, 2010 19:45

A mogłby ktoś napisać kilka zdań o nowych członkach Rady Miasta? Interesują mnie głównie:
Sławomir Graczyk
Anna Krzymińska
Tadeusz Purol
Monika Twardowska
Andrzej Wdzięczny

newager - Pon Lis 22, 2010 19:54

Andrzej napisał/a:
Sławomir Graczyk
Flanelowa koszula w spodniach. Tyle wiem.

A wujek Google nic nie mówi?

problemowy - Pon Lis 22, 2010 19:58

Andrzej napisał/a:
Sławomir Graczyk
Anna Krzymińska
Tadeusz Purol
Monika Twardowska
Andrzej Wdzięczny
A inni? Ktoś pokaże całą listę?
Andrzej - Pon Lis 22, 2010 20:05

newager napisał/a:
Tyle wiem.
Mało ;)
newager napisał/a:
A wujek Google nic nie mówi?
No własnie niewiele...
problemowy napisał/a:
A inni? Ktoś pokaże całą listę?

Mówisz - masz:
SLD
- Łukasz Naczas
- Halina Sajewska
- Ryszard Karmoliński
- Henryk Gędek
- Stanisław Dolaciński
- Tadeusz Purol
- Robert Andrzejewski
- Jan Budzyński
PO
- Mierosława Arndt
- Mirosław Skrzypkowski
- Jaromir Dziel
- Michał Glejzer
- Sławomir Graczyk
- Maria Kocoń
- Jerzy Chorn
ZG–GXXI
- Ryszard Niemann
- Bogusława Młodzikowska
- Arkadiusz Masłowski
- Dariusz Igliński
- Anna Krzymińska
PiS
- Monika Twardowska
- Andrzej Wdzięczny
- Beata Tarczyńska

Boratynek - Pon Lis 22, 2010 20:07
Temat postu: Wyniki wyborów w Gnieznie
Hades napisał/a:
A ja :glupek2: twierdzę, że wielu ludzi jest po prostu głupich i nie potrafią kierować się w czasie głosowania merytorycznymi argumentami. Ja jestem sekretarzem Rady Osiedla Piekary, zabiegałem o wiele rzeczy, by poprawić warunki na osiedlu. A tu proszę, jakaś dziewczyna, co to wywiesiła tylko plakat dostała więcej głosów do powiatu niż ja. Dyrektor szkoły więcej, a co zrobił dla osiedla?
Jak mieszkańcy przyjdą do mnie z jakimś problemem to pierw niech się udadzą do radnych, których wybrali. Nie będę się podlizywał ludziom, teraz będę ich strofować.
Z Twojego postu można wywnioskować że nie otrzymałeś dostateczną ilość głosów na które tak liczyłeś, i postanowiłeś to wszem i każdemu zakomunikować.Ja proponuje abyś zrezygnował i z tego stanowiska jakie obecnie zajmujesz,bo to co napisałeś na forum to świadczy że jesteś obrażony na brak miejsca przy korytku,a straszenie że jak ktoś do Ciebie przyjdzie to będziesz ich strofować jest co najmniej GŁUPIE!!!!! i nie godne sekretarza rady osiedla.A nazywanie ludzi głupimi jest nie etyczne tym bardziej że z tymi głupkami jak ich określiłeś masz na co dzień do czynienia.Na mój cytat nie musisz odpisywać bo pewnie nic mądrego nie napiszesz.Nie głupi mieszkaniec Piekar,(fajnie że się przyznałeś że się podlizywałeś wezmę to pod uwagę przy następnych wyborach)
lodolamacz - Pon Lis 22, 2010 20:15

newager napisał/a:
Andrzej napisał/a:
Sławomir Graczyk
Flanelowa koszula w spodniach. Tyle wiem.
ZacZynał polityke jak wielu : "Nowe Gniezno" ... Pasjonat jazdy rowerem górskim, tak nawet półprofesjonalnie, trochę też chyba biegal... Tyle wiem .
wuja - Pon Lis 22, 2010 21:37

Boratynek napisał/a:
Hades napisał/a:
A ja :glupek2: twierdzę, że wielu ludzi jest po prostu głupich i nie potrafią kierować się w czasie głosowania merytorycznymi argumentami. Ja jestem sekretarzem Rady Osiedla Piekary, zabiegałem o wiele rzeczy, by poprawić warunki na osiedlu. A tu proszę, jakaś dziewczyna, co to wywiesiła tylko plakat dostała więcej głosów do powiatu niż ja. Dyrektor szkoły więcej, a co zrobił dla osiedla?

No, cóż, Marek - tak jak jego guru - obraził się i koniec.

Hades - Pon Lis 22, 2010 22:42

Boratynek napisał/a:
Na mój cytat nie musisz odpisywać bo pewnie nic mądrego nie napiszesz.Nie głupi mieszkaniec Piekar,(fajnie że się przyznałeś że się podlizywałeś wezmę to pod uwagę przy następnych wyborach)

Nigdy się nikomu nie podlizuję. A ty należysz do tych myślących, którzy głosując patrzyli na programy kandydatów, ich osiągnięcia etc, czy masz to nieszczęście należeć do tych, którzy głosują patrząc tylko na barwy partyjne i ładne buzie na plakatach? A może co gorsza wcale nie głosowałeś?
Ja mam rację i wybory to pokazały, ale widzę, że prawda niektórych boli, a niech tam boli.
Mnie dziwi tylko, że niektóre osoby, co nic nie robią dostały więcej głosów niż ja (a nawet pewnie nie wiedzą, jakie są problemy na osiedlu Piekary). Chociaż w mojej komisji to otrzymałem więcej głosów niż niejedna mocna osoba.

Wuja, ja się nie obraziłem. Nie obrażam się, tylko ubolewam nad ludzką głupotą. Na kogo Pan głosował w wyborach prezydenckich jeśli można spytać? Mam nadzieję, że był to wybór w oparciu o program kandydata i jego osiągnięcia, a nie w oparciu o barwy partyjne.

Zsamot - Wto Lis 23, 2010 01:10

Cytat:

Cytat:
Wuja, ja się nie obraziłem. Nie obrażam się, tylko ubolewam nad ludzką głupotą.

Ależ nie ma tutaj sprzeczności, prawda? Motłoch nie wybrał mnie- no to po mnie choćby potop. Warto zapamiętać, że nie wolno tego pana urażać, bo ma mściwe tendencje. Najlepiej zatem nie narażać na ryzyko wybrania, bo a nuż tam będą kolejne nerwy...

Marcineek - Wto Lis 23, 2010 07:48

Hades napisał/a:
Ja mam rację i wybory to pokazały

Bo moja racja jest najmojsza i bardziej mojsza niż twojsza! ;)

wuja - Wto Lis 23, 2010 08:27

Hades napisał/a:
Na kogo Pan głosował w wyborach prezydenckich jeśli można spytać?

Z całą satysfakcją przyznaję, że mój kandydat wygrał te wybory, zaś jego główny konkurent okazał się małym, złośliwym, zakompleksionym człowieczkiem.
Jestem pewny, że wybrany przeze mnie Prezydent będzie rzeczywiście Prezydentem Wszystkich Polaków - nawet tych, którzy na Niego plują i ubliżają Jemu i Jego Małżonce.

newager - Wto Lis 23, 2010 08:33

Marcineek napisał/a:
Bo moja racja jest najmojsza i bardziej mojsza niż twojsza!
A moja i tak jest najmojsza ;]
emigrant - Wto Lis 23, 2010 09:04

wuja napisał/a:
jego główny konkurent okazał się małym, złośliwym, zakompleksionym człowieczkiem.

Wuja nie lubi Kaczyńskiego. Nie lubi patrzeć na swoje odbicie lustrzane.

A tymczasem wyników na PKW z powiatu nadal nie ma. Trochę dziwnie, że tyle czasu to zajmuje :hmmm:

yahu - Wto Lis 23, 2010 10:16

No to czekamy na realizację "zwycięskiego" programu wyborczego :)
Jest na tym forum ktokolwiek, kto wierzy w wykonanie choćby w 10% tego planu?
Pytanie nr 2, czysto teoretyczne: czy którykolwiek kontrkandydat pana Kowalskiego potrafiłby coś faktycznie zrobić?

wuja - Wto Lis 23, 2010 12:11

emigrant napisał/a:
Wuja nie lubi Kaczyńskiego

To prawda, bo nie lubię kłamców i oszustów.
emigrant napisał/a:
Nie lubi patrzeć na swoje odbicie lustrzane.

To jest Twoja osobista wycieczka przeciwko mnie, ale biorąc pod uwage Twoją miłość do guru - pomijam milczeniem.

zofia Nałkowska - Wto Lis 23, 2010 12:25

Panowie, mieszkańcy biorący udział w głosowaniu sami, samodzielnie zadecydowali kto ma ich reprezentować w radach i na stanowisku prezydenta miasta Gniezna. Można się z tym wyborem nie zgadzać, bo mamy inne zdanie i inne poglądy. Ale nie trzeba z tego powodu wykonywać wycieczek osobistych i podsycać jakiś niezadowoleń. Wyborcy obdarzyli te, a nie inne osoby zaufaniem. Trzeba uszanować wolę ludu, tak wypada i tak jest uczciwie. Ci rozczarowani mają prawo do kontroli reprezentantów i rozliczania ich z obietnic. Demokracji wciąż się uczymy. Idzie nam coraz lepiej:)
Boratynek - Wto Lis 23, 2010 13:00

Hades napisał/a:
Boratynek napisał/a:
Na mój cytat nie musisz odpisywać bo pewnie nic mądrego nie napiszesz.Nie głupi mieszkaniec Piekar,(fajnie że się przyznałeś że się podlizywałeś wezmę to pod uwagę przy następnych wyborach)

Nigdy się nikomu nie podlizuję. A ty należysz do tych myślących, którzy głosując patrzyli na programy kandydatów, ich osiągnięcia etc, czy masz to nieszczęście należeć do tych, którzy głosują patrząc tylko na barwy partyjne i ładne buzie na plakatach? A może co gorsza wcale nie głosowałeś?
Ja mam rację i wybory to pokazały, ale widzę, że prawda niektórych boli, a niech tam boli.
Mnie dziwi tylko, że niektóre osoby, co nic nie robią dostały więcej głosów niż ja (a nawet pewnie nie wiedzą, jakie są problemy na osiedlu Piekary). Chociaż w mojej komisji to otrzymałem więcej głosów niż niejedna mocna osoba.

Wuja, ja się nie obraziłem. Nie obrażam się, tylko ubolewam nad ludzką głupotą. Na kogo Pan głosował w wyborach prezydenckich jeśli można spytać? Mam nadzieję, że był to wybór w oparciu o program kandydata i jego osiągnięcia, a nie w oparciu o barwy partyjne.
To czy głosowałem to wyłącznie moja osobista sprawa, i to czy brałem pod uwagę barwy partyjne czy też wizerunek na plakatach to też moja sprawa i tylko moja.Kaczyński jak przegrał wybory na prezydenta Polski to też nie mógł się z tym pogodzić,i dlatego tak bardzo mi go przypominasz.mam nadzieję że nie jesteś tak zakompleksiony jak Guru PiS-u A na wyborach byłem, bo tak jak już pisałem w jakimś poście to napisałem wyraznie że sprawy dotyczące naszego miasta nie są mi obojętne.Ja mam tylko nadzieję że doczymasz słowa i będziesz starał się rozliczać tych co tak składali obietnice wyborcze.
newager - Wto Lis 23, 2010 13:26

Przepraszam, że przerwę tę jakże pasjonującą i merytoryczną dyskusję. Wyniki wyborów do sejmiku. Jeszcze ciepłe!

http://www.bip.umww.pl/po...5&res_id=909736

I zestawienie z naszego okręgu:

http://www.bip.umww.pl/po...5&res_id=909764

Mamy jednak swojego czlowieka :D

felixd - Wto Lis 23, 2010 13:43

http://demotywatory.pl/2315872

Ciekawe ile takich pojawi się jeszcze.

A przy okazji mam pytanie. Czy Prezydent ma jakieś problemy z nadciśnieniem? Strasznie purpurowy na twarzy zawsze.

Co do wyborów to tak jak pisała Zofia to nasze (mieszkańców) głosy i trzeba uszanować. Ale przy tej okazji stwierdzić muszę, iż widać wyraźnie co działa na wyborców, reklama.
Czekam oczywiście na wasze spostrzeżenia.

Pozdrawiam.

wuja - Wto Lis 23, 2010 14:10

Cytat:
Z całą satysfakcją przyznaję, że mój kandydat wygrał te wybory, zaś jego główny konkurent okazał się małym, złośliwym, zakompleksionym człowieczkiem.

żeby nie było nieporozumień - to dotyczyło wyborów Prezydenta RP.
W Gnieźnie mój kandydat przepadł\, ale na pewno nie był to Dolata.

Hades - Wto Lis 23, 2010 14:51

Boratynek napisał/a:
to czy brałem pod uwagę barwy partyjne czy też wizerunek na plakatach to też moja sprawa i tylko moja.

Tak, ale mam nadzieję, że podszedłeś do kwestii wyborów mądrze i nie brałeś tych rzeczy pod uwagę, co robiło niestety wielu innych.

Boratynek napisał/a:
Ja mam tylko nadzieję że doczymasz słowa i będziesz starał się rozliczać tych co tak składali obietnice wyborcze.

Rozliczać to akurat będę. Co ciekawe jeśli Kowalskie zechce zrealizować jakąś swoją obietnicę, którą zawarł w gazetce, a przyjdzie mi się żalić jakiś wyborca Prezydenta, że nie podobają mu się te działania to tego wyborcę ochrzanię. Skoro głosował na Kowalskiego to dlaczego jest niezadowolony, że Prezydent realizuje swoje obietnice? No jeśli ta osoba mi odpowie, że nie wiedziała nic o takich i owakich planach Prezydenta to też ochrzanię, że nie czytała jego programu. Co innego jeśli Prezydent Kowalski będzie robił coś zupełnie innego niż obiecywał, to też trzeba mieć na uwadze i wypominać. Nie tylko ja jednak powinienem rozliczać obecne władze, ale my wszyscy.

Boratynek - Wto Lis 23, 2010 18:44

Hades napisał/a:
Boratynek napisał/a:
to czy brałem pod uwagę barwy partyjne czy też wizerunek na plakatach to też moja sprawa i tylko moja.

Tak, ale mam nadzieję, że podszedłeś do kwestii wyborów mądrze i nie brałeś tych rzeczy pod uwagę, co robiło niestety wielu innych.

Boratynek napisał/a:
Ja mam tylko nadzieję że doczymasz słowa i będziesz starał się rozliczać tych co tak składali obietnice wyborcze.

Rozliczać to akurat będę. Co ciekawe jeśli Kowalskie zechce zrealizować jakąś swoją obietnicę, którą zawarł w gazetce, a przyjdzie mi się żalić jakiś wyborca Prezydenta, że nie podobają mu się te działania to tego wyborcę ochrzanię. Skoro głosował na Kowalskiego to dlaczego jest niezadowolony, że Prezydent realizuje swoje obietnice? No jeśli ta osoba mi odpowie, że nie wiedziała nic o takich i owakich planach Prezydenta to też ochrzanię, że nie czytała jego programu. Co innego jeśli Prezydent Kowalski będzie robił coś zupełnie innego niż obiecywał, to też trzeba mieć na uwadze i wypominać. Nie tylko ja jednak powinienem rozliczać obecne władze, ale my wszyscy.
I ja tak myślę :ok:
Sabu - Wto Lis 23, 2010 19:18

Wiem że temat tego jest trochę inny ale mam pytanie kiedy szanowni kandydaci posprzątają swoje śmieci które powiesili prawie na każdej lampie w Gnieźnie? Czekają aż deszcz i wiatr wszystko rozniesie po okolicy?
SLD widziałem sprzątało a gdzie reszta?

newager - Wto Lis 23, 2010 19:52

Mają trzydzieści dni. Od wczoraj.
newager - Sro Lis 24, 2010 08:42

Oficjalne wyniki

Sejmik Województwa Wielkopolskiego

http://wybory2010.pkw.gov...000/300000.html

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego

http://wybory2010.pkw.gov...000/300300.html

Rada Miasta Gniezna

http://wybory2010.pkw.gov...000/300301.html

Rada Gminy Gniezno

http://wybory2010.pkw.gov...000/300303.html

lodolamacz - Sro Lis 24, 2010 12:18

parę spostrzeżeń.
1. Duża ilość glosów oddanych na kandydata do sejmiku woj Czerwińskiego Zbigniewa świadczy tylko jak niska jest świadomość wyborców. Ten człowiek jest bardzo nieprzychylny Gnieznu, był mocno przeciwny dofinansowaniu do rozbudowy szpitala mówiąc wprost że takie same usługi mamy przecież w Koninie...

2. W powiecie prawdopodobnie mamy status quo . SLD chyba nie jest zdolny stworzyć większości żeby wybrać swojego starostę. Natomiast Ostrowski z Pilakiem znowu zewrą szyki i pewnie łatwo przekonają do siebie PSL i Wielkopolan.

3. Miastem rządzić będzie lewica,ale tak jak w minionych 4 latach tylko wykonawczo, bo rada jest mocno spolaryzowana i nie łatwo będzie to wszystko zebrać do kupy... Pewnie będzie tak jak było, każda ważniejsza uchwała zapadnie po wielkich sporach i politycznych podchodach...

W przypadku miasta, podobnie, jak w sejmiku, zdumiewa postawa wyborców Naczasa, który wykazał się niebywałym tupetem oznajmiając bez skrupułów że on to właściwie w Gnieźnie prawie że nie przebywa, tylko w W-wie, bo tam pracuje, ale będzie na głosowaniach. Szkoda, że tego ludziom nie mówił w kampanii!

Patryk - Sro Lis 24, 2010 12:30

oficjalne wyniki ze wszystkich gmin pojawiły się już w nocy u nas na portalu

http://gniezno.com.pl/tag...owe%202010.html

yahu - Sro Lis 24, 2010 12:42

lodolamacz napisał/a:

W przypadku miasta, podobnie, jak w sejmiku, zdumiewa postawa wyborców Naczasa, który wykazał się niebywałym tupetem oznajmiając bez skrupułów że on to właściwie w Gnieźnie prawie że nie przebywa, tylko w W-wie, bo tam pracuje, ale będzie na głosowaniach. Szkoda, że tego ludziom nie mówił w kampanii!

A ja się dziwię że się dziwisz :) W Gnieźnie nie mamy polityków tylko klasycznych "samograjków", którzy po prostu zajmują określone stołki.
Skoro wybory wygrywa dotychczasowy prezydent, który nie zdołał wyprowadzić miasta na prostą, to znaczy że jesteśmy pogrążeni w kompletnym letargu. Ludziom taka stagnacja (raczej równia pochyła) się podoba i nic na to nie poradzimy.

r1 - Sro Lis 24, 2010 13:30

Moje zdanie jest takie, że Kowalski mocno postawił na sport (żużel) i z tego też uzbierał sporo głosów. Dodatkowo dla szarego człowieczka był chyba najbardziej znanym kandydatem.
Stalówka - Sro Lis 24, 2010 14:47

Zatem niewiele zmian, cóż szkoda.
newager - Sro Lis 24, 2010 17:13

Stalówka napisał/a:
Zatem niewiele zmian
Chyba nie śledzisz specjalnie lokalnej polityki...
W mieście zabraknie np. Kruczka, Wichniewicz, Lubbego, Stachowiaka. W powiecie Winiarskiej, Krawczyka, Kocha. Pojawiło się sporo nowych twarzy.

kapusta - Sro Lis 24, 2010 21:43

szkoda, że nie wiadomo jakie ugrupowanie ma ile mandatów. dla mnie 90% tych nazwisk to są osoby anonimowe
newager - Sro Lis 24, 2010 21:59

Wiadomo :)

Tylko trzeba czytać między słowami - to fakt. Radni są opisani według numerów list wyborczych.

Andrzej - Czw Lis 25, 2010 20:48

Tak sobie zrobiłem zestawienie kandydatów pod względem ilości zdobytych głosów. Wytłuszczeni ci, którzy zdobyli mandat.

1 Andrzejewski Robert Lech 976
2 Igliński Dariusz Maciej 777
3 Dziel Jaromir Wincenty 733
4 Budzyński Jan 675
5 Naczas Łukasz Piotr 637
6 Kocoń Maria Jolanta 617
7 Gędek Henryk 602
8 Skrzypkowski Mirosław Kazimierz 595
9 Tarczyńska Beata Józefa 518
10 Młodzikowska Bogusława Teresa 440
11 Glejzer Michał Jan 439
12 Masłowski Arkadiusz 422
13 Arndt Mierosława Kazimiera 371
14 Dolaciński Stanisław 370

15 Cichomska Małgorzata 319
16 Karmoliński Ryszard Jacek 303
17 Kruczek Czesław Witold 302
18 Galus Adam Stefan 285
19 Graczyk Sławomir Wojciech 284
20 Niemann Ryszard 271
21 Krzymińska Anna Maria 260
22 Wdzięczny Andrzej Mirosław 259

23 Lubbe Jerzy Paweł 253
24 Mikuła Leokadia 245
25 Purol Tadeusz 244
26 Ditbrener Aleksander Jan 214
27 Twardowska Monika 210
28 Buczkowski Paweł Włodzimierz 203
29 Murch Kamil Florian 198
30 Stachowiak Jerzy Stanisław 175
31 Tomczak Małgorzata Maria 175
32 Kiczyłło Paweł 170
33 Jabłoński Mirosław 169
34 Sip Sylwester Adam 169
35 Dębiec Jan Stanisław 168
36 Pilarczyk Elżbieta 167
37 Matławski Andrzej 162
38 Chorn Jerzy Zdzisław 161
39 Bartkowicz Marek 160
40 Rożek Mierosława Kazimiera 159
41 Popek Rafał 157
42 Frąckowiak Edward 147
43 Sajewska Halina Kazimiera 144

Diabel-tasmanski - Czw Lis 25, 2010 21:15

W powiecie jest podobne. Różnica między ZG a PO to jakieś 100 głosów. Różnica w mandatach prawie dwukrotna. No cóż, w moim odczuciu ta ordynacja uczciwa nie jest.
Zsamot - Czw Lis 25, 2010 22:07

Preferencja dla zwycięzcy???
Diabel-tasmanski - Czw Lis 25, 2010 22:14

Zdecydowanie. To jest chore.
Zsamot - Pią Lis 26, 2010 08:11

Wiesz, gdyby to była gwarancja, że silny zwycięzca zacznie coś czynić, to super, a tak- eliminacja sporej liczby osób, które odniosły jednak sukces- liczba głosów- a pozostają wykluczone... W tym momencie osoby bezpartyjne, typowy społecznik odpadną zawsze.
Diabel-tasmanski - Pią Lis 26, 2010 09:02

No niestety. System mający wspomagać silnych, w domyśle skuteczniejsze i sprawniejsze zarządzanie samorządem w rzeczywistości wciąga na listy miernoty. Potem te niekończące się dyskusje i sesje do późna w nocy.
lodolamacz - Pią Lis 26, 2010 13:28

Diabel-tasmanski napisał/a:
ordynacja uczciwa nie jest.
Niestety, ale wielu kandydatów również
Diabel-tasmanski - Pią Lis 26, 2010 16:48

lodolamacz napisał/a:
Niestety, ale wielu kandydatów również

Ale to nie wina ordynacji :D

newager - Pią Lis 26, 2010 17:22

Ale to nie wina ordynacji
Ależ oczywiście, że i wina ordynacji! Gdyby były jednomandatowe okręgi, to weszliby ci, którzy się do tego nadają, a nie ci, którzy są wyłącznie kolegami Gawła, Gruszczyńskiego czy Dolacińskiego.
lodolamacz - Pią Lis 26, 2010 18:20

obecna ordynacja nawet prowokuje do pewnych wymuszeń na osobach czasami przypadkowych żeby tylko zapełniały listy... Najgorsze że przy pewnym zbiegu okoliczności Zdarza się że ktoś taki potem uzyskuje mandat. Niemal na pewnika tak jest z panią pułkownikową.
lodolamacz - Czw Gru 02, 2010 17:59

Jak nieprzeniknione są ludzkie umysły ;
Wyniki głosowań w Domu Pomocy Społecznej ul Wrzesińska 21
Wybory samorządowe 2010 - listopad :
głosy na Prezydenta miasta :
Kandydat SLD - Jacek Kowalski 64,52%

A jak było w : Wybory na Prezydenta RP 2010 - czerwiec :
kandydat PiS - Jarosław Kaczyński 67.74%

Co za metamorfoza :olaboga:

Diabel-tasmanski - Czw Gru 02, 2010 18:24

Może zaszła wymiana mieszkańców...
Sabu - Pią Gru 03, 2010 13:47

lodolamacz, Głosuje się na ludzi a nie na partie..
Ubik - Pią Gru 03, 2010 18:08

Sabu napisał/a:
lodolamacz, Głosuje się na ludzi a nie na partie..
No - chciałoby się. W realiach metody d'Hondta, tylko tak się wydaje. W JOW-ach głosuje się na konkretnego człowieka, ale wówczas rola partii w regionach maleje. Dlatego nawet nie łudzę się obietnicom PO.
Diabel-tasmanski - Pią Gru 03, 2010 18:14

No właśnie. Andrzejewski złożył mandat. Ma go zastąpić Bartosz Wojciechowski. Miły chłopak. Problem w tym że otrzymał 72 głosy.
newager - Pią Gru 03, 2010 20:17

A co to za problem? Jak wspominaliście wyżej - taka ordynacja.
Diabel-tasmanski - Pią Gru 03, 2010 22:45

newager napisał/a:
taka ordynacja.

jaka mądrość parlamentu...

newager - Pią Gru 03, 2010 22:56

mądrość parlamentu
Żebyś wiedział. Tylko głupi politycy dopuszczą do jednomandatowych okręgów.
Diabel-tasmanski - Pią Gru 03, 2010 23:13

A dopuszczą?
newager - Pią Gru 03, 2010 23:25

Za naszego żywota - nie sądzę. Za dobrze im tak.
lodolamacz - Pon Gru 06, 2010 13:06

Odnotowania wymaga jesZcze jedyna dodatkowa rozgrywka naszego powiatu :
Burmistrzem Trzemeszna ponownie został wybrany Krzysztof Dereziński - 67.05 % głosów...
Pokonał Marka Gotowałę - 32. 95 %

Wybór ten to kolejna porażka Ugrupowania " Ziemi Gnieźnieńskiej" a niewątpliwy sukces
" Wielkopolan"

Hades - Pon Gru 06, 2010 13:19

Sukces PO w zasadzie, chociaż oni chyba raczej nie mieszali się do spraw wyborów w Trzemesznie. Zresztą to jedyny sukces "Wielkopolan".
Co w tych wyborów to w skali kraju wielkie partie straciły na znaczeniu, a wygrywały lokalne komitety. Ludzie widocznie mają dosyć partii politycznych. Może więc czas na wybory większościowe w samorządzie i do Parlamentu? Partie polityczne jednak się na to nie zgodzą, bo wtedy żadna z nich mogłaby nie mieć większości jeśli do Sejmu i Senatu zaczęliby wchodzić kandydaci niezależni i tak samo w samorządach. Zresztą partie polityczne nie będą wieczne, taka PO to wiecznie rządzić nie będzie, no bo dlaczego by miała? PZPR też nie rządziła wiecznie. Po prostu nadszedł czas na zmiany i na odejście od systemu partyjnego, albo chociaż ograniczenie jego roli.

lodolamacz - Pon Gru 06, 2010 13:24

Hades napisał/a:
. Zresztą to jedyny sukces "Wielkopolan".
Marku ! No nie jedyny, jest jeszcze z "Wielkopolan" Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu - to coś, jak na tak małe i naprędce formowane ugrupowanie.
Hades - Pon Gru 06, 2010 14:23

lodolamacz napisał/a:
Hades napisał/a:
. Zresztą to jedyny sukces "Wielkopolan".
Marku ! No nie jedyny, jest jeszcze z "Wielkopolan" Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu - to coś, jak na tak małe i naprędce formowane ugrupowanie.

No w sumie, jednak wpływu na władzę to mieć dużego nie będą w Gnieźnie. Co ciekawe, mimo że te stowarzyszenie to kolejne wcielenie PO to dużego poparcia nie uzyskali. Dlaczego? Otóż dlatego, że nie nazywali się PO. Cóż, ludzie nie patrzą na to kto co zrobił, kto co chce zrobić, ale kto z jakiej partii kandyduje, a szkoda, bo w Wielkopolanach znalazło się kilka naprawdę ciekawych nazwisk, ludzi którzy nadawaliby się do samorządu lokalnego.

newager - Pon Gru 06, 2010 17:57

lodolamacz napisał/a:
Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu
Piotrze, naprawdę sądzisz, że to sukces? Przecież wszyscy wiedzą, że "W" to PO wg (byłego za rok) senatora Gruszczyńskiego. To taki sam sukces jak Czesław Kruczek na stołku zastępcy prezydenta. Czyli żaden. To zwykła zagrywka polityczna i nic więcej.
lodolamacz - Pon Gru 06, 2010 18:18

newager napisał/a:
lodolamacz napisał/a:
Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu
Przecież wszyscy wiedzą, że "W" to PO
No jasne ! Tylko co z tego, kiedy P G tym ograł "Ziemię" -straciła niemal wszystko.
newager - Pon Gru 06, 2010 18:46

lodolamacz napisał/a:
"Ziemię" -straciła niemal wszystko
A mnie tam ich w najmniejszym stopniu nie żal ;]
Zsamot - Wto Gru 07, 2010 08:30

Żal, czy nie żal- straciła. A w polityce liczy się skuteczność.
Rozumiem Hades, ze Jesteś rozgoryczony "głupimi "wyborcami, ale daruj takie porównania:
Cytat:
Zresztą partie polityczne nie będą wieczne, taka PO to wiecznie rządzić nie będzie, no bo dlaczego by miała? PZPR też nie rządziła wiecznie.
Bo to chyba przekłamanie i to takie tanie.
Hades - Wto Gru 07, 2010 10:20

Jakie porównania? Ja się odniosłem do dzisiejszej sytuacji, kiedy to przedstawia się PO jako jedyną godną rządzenia partię, która powinna być u władzy jak najdłużej. Jednak chciałem przekazać, co też zrobiłem, że nikt nie będzie u władzy wiecznie, posłużyłem się przykładem PZPR-u, która to partia długo rządziła, ale w końcu przyszedł kres ich władzy.
PO nie będzie trzymać się u władzy ponad 40 lat gdyż to nie jest możliwe. Ludzie mają ich coraz bardziej dosyć.
Ostatnio u nas w mieście słychać niepochlebne opinie od zawiedzionych wyborców, którym nie podoba się koalicja PO z SLD.
No i przestańcie w końcu tak idealizować tę Platformę Obywatelską, która odpowiada za obecną sytuację w kraju jako partia rządząca w końcu.

wuja - Wto Gru 07, 2010 10:59

Hades napisał/a:
przestańcie w końcu tak idealizować tę Platformę Obywatelską, która odpowiada za obecną sytuację w kraju jako partia rządząca w końcu.

No, właśnie:
PO winna katastrofy smoleńskiej
PO winna obfitym opadom deszczu i powodziom
PO winna nagłemu atakowi zimy
PO winna nieobliczalnym działaniom Jarosława
PO winna nieobliczalnym działaniom Palikota
PO winna przede wszystkim temu, że PiS przegrywa kolejne wybory.

Zsamot - Wto Gru 07, 2010 11:03

Kto ją idealizuje?! Jsteś sfrustrowany po klęsce wyborczej i tyle. Człowieku, wyłącz TVN, pralkę ale wyluzuj. To jest opis sytuacji powyborczej, a nie kącik życzeń.
Jak nie odróżniasz wyborów demokratycznych, które cię nie satysfakcjonuje i porównujesz do wyników "wyborów" ustawianych, to znaczy, że po prostu przekłamujesz rzeczywistość.
Tak PO może rządzić nawet 1000 lat, podobnie jak inna partia, która osiągnie sukces.

Hades - Wto Gru 07, 2010 11:09

Nic nie przekłamuję i nie kwestionuję wyniku wyborów, krytykuję PO i to co się po wyborach dzieje. Poza tym co do wyborów to nie mam żalu o wynik, większy żal mam do ludzi o to, że wielu z nich przy głosowaniu nie myśli tylko patrzą na szyld partyjny i na plakat. Ludzie, którzy przy głosowaniu nie kierują się merytorycznymi argumentami (program wyborczy, osiągnięcia kandydatów etc.) to nie powinni chodzić na wybory, gdyż przecież głosowanie to też odpowiedzialność zarówno jednej jak i drugiej strony. Radni odpowiadają przed wyborcami i muszą się z nimi liczyć, służyć im, albowiem pełnią rolę służebną wobec społeczności lokalnej, zaś wyborcy muszą egzekwować od swoich radnych realizację ich obietnic wyborczych, a nie siedzieć w domach i machnąć ręką na wszystko, bo to już postawa nieodpowiedzialna. Nauczmy się w końcu wymagać czegoś od tych, których wybraliśmy. Jak to zrobić? No a od czego są dyżury radnych, możliwości pisania petycji czy protestowania? Skorzystajmy z tego co nam daje demokracja. Ja bym sobie życzył zaś zmian w ordynacji wyborczej i wyborów większościowych z możliwością odwołania radnego jeśli nie spełnia naszych oczekiwań.
Zsamot - Wto Gru 07, 2010 11:30

Zgadzam się z Tobą, co do podejścia ludzi, ale ...tacy ludzie są- bezmyślni, wygodni. biorą szyld, bo bezpieczniej. to jak z kupnem sprzętu- wybiorę Sony, bo znam. ;) A Denona nie. ;D Nie ma edukacji prospołecznej w szkołach, wskazania na wartość głosu, odpowiedzialności za niego. To wymaga lat.
Hades - Wto Gru 07, 2010 11:34

Zsamot napisał/a:
To wymaga lat.

No i może dlatego trzeba zacząć już teraz? Jesteśmy z tym wszystkim zapóźnieni, gdyby społeczeństwo było bardziej odpowiedzialne to nie byłoby takich kłótni w polityce jak są teraz i tego całego chaosu, bo rządzący zaczęliby się liczyć ze społeczeństwem, zarówno ci w Warszawie, jak i lokalni włodarze.
W zasadzie to w samorządzie szybciej możemy wpłynąć na lokalne władze, ale ludzie muszą tego chcieć.

Diabel-tasmanski - Czw Gru 09, 2010 23:06

lodolamacz napisał/a:
No nie jedyny, jest jeszcze z "Wielkopolan" Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu - to coś, jak na tak małe i naprędce formowane ugrupowanie.

Lodołamaczu? No nie żartuj sobie proszę Cie? JAki to sukces jest? Przeciez on tam nie wszedł głosami wyborców! To najzwyklejsza polityczna nominacja. TO tak samo jakby powiedzieć, że NIVEA odniosła sukces polityczny, bo bez kampanii pani Jankowska - Matanda została członkiem zarządu... BTW - Trzemeszno źle wybrało, ale to jakby Trzemeszna problem.

newager - Czw Gru 09, 2010 23:25

rzeciez on tam nie wszedł głosami wyborców! To najzwyklejsza polityczna nominacja.
Napisałem to trzy dni temu ;]
Trzemeszno źle wybrało
A ja tam nie narzekam :D
Diabel-tasmanski - Czw Gru 09, 2010 23:27

newager napisał/a:
Napisałem to trzy dni temu

Ale nie w tym kontekście :P

newager napisał/a:
A ja tam nie narzekam

No well :D

Artur Kuczma - Czw Gru 09, 2010 23:36

Hades napisał/a:
Zsamot napisał/a:
To wymaga lat.

No i może dlatego trzeba zacząć już teraz? Jesteśmy z tym wszystkim zapóźnieni, gdyby społeczeństwo było bardziej odpowiedzialne to nie byłoby takich kłótni w polityce jak są teraz i tego całego chaosu, bo rządzący zaczęliby się liczyć ze społeczeństwem, zarówno ci w Warszawie, jak i lokalni włodarze.
W zasadzie to w samorządzie szybciej możemy wpłynąć na lokalne władze, ale ludzie muszą tego chcieć.

Bez obrazy Hadesie, ale z tego co czytam to piszesz o kłótniach u władzy itp., a moim zdaniem, Ty właśnie wprowadzasz tutaj największy element agresji...

newager - Czw Gru 09, 2010 23:46

Ale nie w tym kontekście
W tym :P
Artur Kuczma napisał/a:
Hadesie, ale z tego co czytam to piszesz o kłótniach u władzy itp., a moim zdaniem, Ty właśnie wprowadzasz tutaj największy element agresji...
Nowy Krzysztof Kolumb się znalazł :mruga:
Artur Kuczma - Czw Gru 09, 2010 23:50

newager napisał/a:
Artur Kuczma napisał/a:
Hadesie, ale z tego co czytam to piszesz o kłótniach u władzy itp., a moim zdaniem, Ty właśnie wprowadzasz tutaj największy element agresji...
Nowy Krzysztof Kolumb się znalazł :mruga:

Czasami i nowy Krzysiu się przyda ;)

Diabel-tasmanski - Pią Gru 10, 2010 00:40

newager napisał/a:
W tym

Ale nie dokładnie :P

Hades - Sob Gru 11, 2010 15:16

W programie koalicji nie wyczytałem żadnej propozycji budowy podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej. Czyli nadal brak nowych miejsc pracy i Gniezno jako noclegownia dla Poznania.
Zsamot - Nie Maj 22, 2011 02:56

Hades napisał/a:
Gniezno jako noclegownia dla Poznania.
Wiele miejscowości tak funkcjonuje i nie jest to nic złego... Trudno by każda była centrum Hi- Tec. Czas zapomnieć o minionej strukturze przemysłu w Gnieźnie.
ps. Hades- wkrótce koniec świata. ;) Poza tym poszedłem za Twym wezwaniem, od sierpnia 2010 nie oglądałem tv. ;) Żadnej.

elvis - Pon Wrz 05, 2011 14:03

Zobaczcie co się porobiło po wyborach?????

A gdzie jest Zsamot??