Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

Forum historyczne - Powstańcy zdobywają koszary

Diabel-tasmanski - Nie Gru 30, 2012 19:12
Temat postu: Powstańcy zdobywają koszary
Druga w historii Gniezna inscenizacja historyczna poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu. Czy forowicze byli, widzieli? Jakie opinie, uwagi?
biskuppp - Nie Gru 30, 2012 19:36

Inscenizacja bardzo ciekawa. Nie obyło się bez kilku niedociągnięć, ale zapewne wynikły z emocji towarzyszących przedsięwzięciu. Jak było widać zainteresowanie było ogromne. Na końcu przy Mazurku Dąbrowskiego czułem się dumny z bycia Wielkopolaninem. Do tego Pan Gaweł potrafił podgrzać emocje okrzykami oraz słowami skierowanymi do widzów.
Podsumowując, wszystko na ogromny plus.

Diabel-tasmanski - Nie Gru 30, 2012 20:02

Niedociągnięcia związane z emocjami były w zasadzie niewidoczne. Mogły być ewentualnie słyszalne u pana prowadzącego narrację.

Zawiodły natomiast firmy zewnętrzne w sposób wołający o pomstę do nieba. ALe i to udało się jakoś przykryć wydaje mi się.

Wyszło godnie, mam nadzieję, że na taką historyczna edukację ie zabraknie w Gnieźnie pieniędzy nigdy.

pawelek - Nie Gru 30, 2012 20:08

Świetna inicjatywa, dobrze się to oglądało. Zainteresowanie było ogromne, co pokazuje, że jest zapotrzebowanie na takie akcje. Poza soczystym 'k***a', wpadki były praktycznie niezauważalne ;)
biskuppp - Nie Gru 30, 2012 20:37

Diabel-tasmanski napisał/a:
Niedociągnięcia związane z emocjami były w zasadzie niewidoczne. Mogły być ewentualnie słyszalne u pana prowadzącego narrację.

Racja, nie uściśliłem - chodziło o prowadzącego, reszta niezauważalna.

Za rok na 100% wybiorę się do Zdziechowy.

Diabel-tasmanski - Pon Gru 31, 2012 00:03

Jakby ktoś spróbował rozłożyć te imprezę na czynniki. Jak wielkie było to przedsięwzięcie logistycznie, organizacyjnie... to zda sobei sprawę, że potknięcia to były nikłe procenty, jeśli nie promile.

Wielkie brawa za cieżka robotę:

Robert Gaweł za bycie superrvisorem całego przedsewziecia i scenariusz.
Marcin Mamet i Andrej Rzyski oraz Wiara Lecha za tyle spraw że ciężko wymienić od finansów do fizycznej roboty na placu i oprawy
Mateusz Wrzesiński i Szlak Piastowski za ogarniecie papierów
Damian Weber za niesamowite zaangażowanie o takie dopięcie garnizonu, jak byśmy mieli do czynienia z prawdziwym wojskiem.

I cała reszta młodzeży, kibiców harcerzy i działaczy za zaangażowanie.

No i jeszcze jedna ważna rzecz. Impreza nie odbyła by się bez wielkiego odzewu sponsorów i osób fizycznych które wsparły przedsięwzięcie finansowo. Budujące jest to że na hasło Powstanie ludzie naprawdę otwierają portfele.

Joker - Wto Sty 01, 2013 18:44

Super sprawa! Warto było poczekać :)