Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

START GNIEZNO - sezon 2014 - [13.04.2014 - I kolejka PLŻ] GKM Grudziądz - Start Gniezno

speedhub - Pon Kwi 07, 2014 09:08
Temat postu: [13.04.2014 - I kolejka PLŻ] GKM Grudziądz - Start Gniezno
Inauguracja sezonu żużlowego w Grudziądzu. Jakie są nasze szanse na korzystny rezultat u jednego z potentatów I ligi i kandydata do awansu? Wbrew pozorom spore. Jeszcze kilka miesięcy temu nasz rozbity finansowo Start nie mógł z optymizmem patrzeć w przyszłość, ale teraz gdy mamy u boku wsparcie finansowe firmy Carbon a w kadrze bardzo ambitnych zawodników, co udowodniły sparingi, szansa na korzystny wynik w Grudziądzu istnieje.

Pisząc korzystny nie mam na myśli zwycięstwa, ale zbliżenie się lub przekroczenie granicy 40 punktów.

Moim zdaniem optymalny skład na mecz w Grudziądzu to:

1. Adrain Gomólski
2. Vadim Tarasenko
3. Jonas Davidsson
4. Damian Adamczak/Adam Skórnicki
5. Bjarne Pedersen.
6. Adrian Gała
7. ?? ?

W składzie są dwie niewiadome - kto zastąpi kontuzjowanego Piosickiego i czy w meczu wystąpi Adamczak, czy Skórnicki. Za tym drugim przemawia objeżdżenie (wiele pozytywnych wystepów w Anglii, bardzo ładny występ w Memoriale Smoczyka - pokonał kilku zawodników z E-ligi). Chciałbym aby pojechał Adamczak (ostatnio w 2012 roku zdobył w Gruzji 9pkt +bonus), ale rozum podpowiada Skórnickiego.

Jako ciekawostę napiszę, że w ostatnim meczu w Grudziądzu w barwach Lokomotivu najskuteczniejszym zawodnikiem był (mimo przegranej 55:35) Tarasenko - zdobwywca 11 puntków + bonus.

Liczę, że nasi swoja ambicją wywiozą z Gruzji minimum 40 punktów a być może pokuszą się o coś więcej.

szyna6 - Pon Kwi 07, 2014 09:47

Skład oczywiście taki jak u przedmówcy:

1. Adrain Gomólski
2. Vadim Tarasenko
3. Jonas Davidsson
4. Damian Adamczak
5. Bjarne Pedersen.
6. Adrian Gała
7. ?? ?

dla mnie powinien jechać Adamczak - dlaczego? może jeszcze nie zachwyca jednak stawia się na treningach/sparingach.....Skóra ok jeździ wszędzie....ale dla mnie nie licząc kilku turniejów Anglia nie jest żadnym wyznacznikiem.....

Realnie patrząc przed sparingami obstawiałbym wynik 58:32 .....po jazdach sparingowych 51:39.....

CEBUL - Pon Kwi 07, 2014 10:23

Skład taki jak wyżej. Adamczak zamiast Skóry. Wynik w okolicach 50:40 będzie naszym sukcesem. Pamiętajmy, że GKM musi, a my możemy.
Do_żylny - Pon Kwi 07, 2014 11:37

zbliżyć się do 40 mamy szansę ale wygrać raczej nie.
Zawodnicy wiedzą co mają robić i jakie są też wytyczne zarządu na ten rok.
Wygrywać mecze u siebie a nie wygrywać wszystkie mecze za wszelką cene.

speedhub - Pon Kwi 07, 2014 12:12

Do_żylny napisał/a:
zbliżyć się do 40 mamy szansę ale wygrać raczej nie.
Zawodnicy wiedzą co mają robić i jakie są też wytyczne zarządu na ten rok.
Wygrywać mecze u siebie a nie wygrywać wszystkie mecze za wszelką cene.

Sugerujesz, że w przypadku szansy na wygraną nasi będą ją celowo zaprzepaszczać? Osobiście nie sądzę, każdy punkt będzie na wagę utrzymania w lidze (jak na razie jesteśmy postrzegani jako jeden z kandydatów do spadku i musimy szybko udowodnić, że tak wcale nie jest).

Hyziu - Pon Kwi 07, 2014 12:37

Będzie miał Śledź spory dylemat pomiędzy Adamczakiem, a Skórnickim. Ja mam tylko nadzieję, że o wyborze zadecyduje faktyczna dyspozycja obu Panów sprawdzona na jakimś sensownym treningu w piątek lub sobotę, a nie koneksje Skórnicki-Śledź, Skórnicki-Zarząd. Osobiście wybrałbym Adamczaka, wydaje się ambitniejszy i po przegranym starcie może powalczyć, a ze Skórą może być różnie, ale tak j.w. najlepiej powinien zadecydować trening.
19SKS52 - Pon Kwi 07, 2014 18:51

Dla przypomnienia ostatnie wyniki Skórnickiego na torze w Grudziądzu, 2012:

3. Adam Skórnicki - 10+1 (1,0,1*,3,2,3)

2. Adam Skórnicki - 6+3 (1,2*,1*,1,1*)

Bartas0513 - Pon Kwi 07, 2014 22:45

Jestem tego samego zdania. Ewentualna wygrana zapoczątkowałaby pompowanie sztucznego i wymyślonego przez zarząd balona. Licze na ambitną postawę i zdobycie ok.40 pkt. Co do składu: Davidsson wcale nie jet takim pewniakiem, to że ogrywał samych kelnerów u nas to nie znaczy że w Gruzji zdobędzie 10+. Skóra: jak najbardziej, doświadczenie przemawia.
Marcineek - Wto Kwi 08, 2014 07:27

Tymi tekstami o "zarządzie", "koneksjach" i "pompowaniu balonika" to chyba jeszcze z zeszłorocznego rozpędu lecicie, co?
Do_żylny - Wto Kwi 08, 2014 08:17

Marcineek napisał/a:
Tymi tekstami o "zarządzie", "koneksjach" i "pompowaniu balonika" to chyba jeszcze z zeszłorocznego rozpędu lecicie, co?

a co jesli zawodnicy trafią z formą i i swoją ambicją wylądują na 1 miejscu? oczywiście takiego scenariusza na przestrzeni najbliższych 3 lat być nie może więc koneksje i zależności pomiędzy zarządem a jazdą zawodników są bardzo silne...
Przykre jest to że wynik i pozycja zespołu w tabeli w dużej mierzy zależy właśnie od zarządu a w mniejszym stopniu od samych zawodników...

speedhub - Wto Kwi 08, 2014 09:17

Rozważania na temat: "Jeździć tak aby nie zająć wysokiego (pierwszego) miejsca w tabeli" wydają mi się śmieszne. I liga jest w tym roku bardziej wyrównana niż w zeszłym, a przypominam, że taki Ostrów rok temu dzieliło zaledwie 2 punkty od awansu do fazy finałowej, a skończyli spadkiem z ligi.

Punktów musimy szukać przede wszystkim u siebie, ale każdy zdobyty na wyjeździe jest na wagę utrzymania (w tym bonusy).

Marcineek - Sro Kwi 09, 2014 08:04

Do_żylny napisał/a:
a co jesli zawodnicy trafią z formą i i swoją ambicją wylądują na 1 miejscu?

Chyba NIKT, ani w klubie ani na trybunach, nie obraziłby się na taki "problem". Zwycięstwa nakręcają publiczność na stadionie a frekwencja dla wykonania planu 3-letniego jest kluczową kwestią.
Co wtedy? Możliwości jest kilka, od pozyskania mega możnego sponsora (wiadomo, myślenie życzeniowe), po oddanie miejsca w E-lipie i dalszą jazdę w 1 lidze.

Naprawdę, obyśmy mieli tylko problem "nadmiaru" zwycięstw ;)

speedhub - Sro Kwi 09, 2014 10:36

Wyjaśniło się:

1. Jonas Davidsson
2. Damian Adamczak
3. Adrian Gomólski
4. Wadim Tarasienko
5. Bjarne Pedersen
6. Adrian Gała

Skład wydaje się optymalny. Słyszałem, że Skóra wczoraj na treningu regularnie przegrywał z Adamczakiem, Gomólskim i Tarasenko. Albo Damian dogadał się z motocyklami, albo Adam jest taki słaby?

Bardzo podoba mi się druga para Gomólski - Tarasenko. Młoda, waleczna, nieobliczalna. Ciekawe czy udowodnią do w Grudziądzu.

Szabla - Sro Kwi 09, 2014 10:50

Adamczak nawet jak był na etapie szukania - nie był wcale taki znowu słaby. A Skóra lata po Wyspach, pewnie był pierwszy raz na naszym torze. To nie mogło mu się udać.

Dla mnie najważniejsze, że tor i trening wyjaśnił ostateczne wątpliwości co do składu. A nie jakieś pojedynki korespondencyjne.

Co z juniorem? Dogadali kogoś?

Marcineek - Sro Kwi 09, 2014 12:58

speedhub napisał/a:
Albo Damian dogadał się z motocyklami

Adamczak dołączył do stajni Carbonu (dużo dobrej roboty robi w Starcie p. Sochacki i jego firma) i miał za co odebrać swoje "rakietki". Będzie z tego chłopaka pożytek!

speedhub napisał/a:
Bardzo podoba mi się druga para Gomólski - Tarasenko

No mi też się ona bardzo podoba. Zwłaszcza pierwsza jej część ;)
A Wadim może być czarnym koniem ligi, choć z takimi przypuszczeniami może lepiej poczekać do meczu z ROWem.

Do_żylny - Sro Kwi 09, 2014 13:55

czy są jakieś wieści kto pojedzie pod 7 ?
TeTris - Sro Kwi 09, 2014 13:59

pod 7 pojedzie Dominik Kossakowski.
DarooM - Sro Kwi 09, 2014 14:01

Do_żylny napisał/a:
czy są jakieś wieści kto pojedzie pod 7 ?

Najprawdopodobniej Kossakowski :mruga: na sztuke...

Jestem ciekawy większości forumowiczów,którzy tak wyzywali Adriana,chcieli robic protesty,żeby nie było go w Starcie,gdy będzie przywoził ważne punkty w Grudziądzu,a nie daj Boże wygra nam mecz...

Do_żylny - Sro Kwi 09, 2014 14:19

Skórnicki według mnie jest w starcie jako rezerwa jak by coś w razie W
Jemu samemu chyba tez już nie chce się łamać kości za bardzo...
Na brak jazdy nie może narzekać bo wszędzie go chcą, więc myslę że brak miejsca w składzie nie jest dla niego jakimś problemem.

BGDZ - Sro Kwi 09, 2014 15:06

TeTris napisał/a:
pod 7 pojedzie Dominik Kossakowski.

Myślicie,że nie wywalczy miejsca w składzie Wybrzeża na niedzielę ?

Marcineek - Sro Kwi 09, 2014 15:52

DarooM napisał/a:
Jestem ciekawy większości forumowiczów,którzy tak wyzywali Adriana,chcieli robic protesty,żeby nie było go w Starcie,gdy będzie przywoził ważne punkty w Grudziądzu,a nie daj Boże wygra nam mecz...

A jakiej reakcji oczekujesz? Że ludzie którym nie podobało się to, co napisał A. Gomólski wyskoczą na tor i pozwolą mu zrobić sobie "bukake in your face"? A może wsiąść do ciężkiego sprzętu budowlanego i zaorać Wrzesińską zgodnie z życzeniem Adrianka? Kolejna biedronka się przecież przyda.

Poza tym, zobaczymy jak A.G. pojedzie gdy pozostali będą się ścigać na poważnie.

DarooM - Sro Kwi 09, 2014 18:26

Marcineek napisał/a:
DarooM napisał/a:

A jakiej reakcji oczekujesz? Że ludzie którym nie podobało się to, co napisał A. Gomólski wyskoczą na tor i pozwolą mu zrobić sobie "bukake in your face"? A może wsiąść do ciężkiego sprzętu budowlanego i zaorać Wrzesińską zgodnie z życzeniem Adrianka? Kolejna biedronka się przecież przyda.

Obrazek

Poza tym, zobaczymy jak A.G. pojedzie gdy pozostali będą się ścigać na poważnie.

Jestem przekonany,że będziecie go jeszcze nie raz oklaskiwac;)

Do_żylny - Sro Kwi 09, 2014 20:06

transmisja video będzie na itvl
Bartas0513 - Sro Kwi 09, 2014 23:58

Jeżeli miałbym dywagować nt. przebiegu meczu to minusem biegi 11 i 12. Reszta mniej więcej na remis, zadecyduje dyspozycja dnia. Takie pytanie: czy wiadomo ile będzie nas w Gruzji?
Marcineek - Czw Kwi 10, 2014 08:00

Cytat:
Jestem przekonany,że będziecie go jeszcze nie raz oklaskiwac;)

Nie będę, tak jak niektórzy, wypowiadać się za innych. Minie sporo czasu i Adrian będzie musiał zrobić wiele (nie, nie na torze) żeby ode mnie usłyszeć brawa. Choć wiem że ma to centralnie w głębokim poważaniu, że tak samo jak reszta "śmiesznego sektora z "fanatykami"" jestem "WIELKĄ frajernią i patologią".

A jeśli ktoś nie ma godności albo lubi jak inny facet życzy mu "bukake in your face" (są na świecie różne zboczenia), to będzie oklaskiwał A.G. bo ten przejechał 4 kółka w lewo szybciej...

Bartas0513, nie ma co nadmuchiwać balonika. W sparingach było nad wyraz dobrze, jednak należy pamiętać że to tylko sparingi gdzie jedni jadą żeby się pokazać i odbudować psychicznie a inni sprawdzają ustawienia maszyn... Będzie co ma być, lepiej się mile zaskoczyć niż rozczarować.

Obiektywny - Czw Kwi 10, 2014 10:43

A ja twierdze że forma Adika to wypadkowa testowania sprzętu rywali. Prawdziwa wartość jest wykazywana w meczach o punkty a nie w jakiś tam test meczach. Ja osobiście będę gwizdał na niego przy prezentacji bo nie o sam wynik sportowy tu chodzi. Każdy ma swoje spojrzenie na sprawę. Pojedzie dobrze to napiszę że pojechał OK! dla drużyny i nic więcej. Nie jestem typem człowieka, że jak mi ktoś splunie w twarz to 12 punktami to zmyje i się szybko rozgrzeszy a co nie którzy tak rozumieją.
Do_żylny - Czw Kwi 10, 2014 11:16

Obiektywny napisał/a:
A ja twierdze że forma Adika to wypadkowa testowania sprzętu rywali. Prawdziwa wartość jest wykazywana w meczach o punkty a nie w jakiś tam test meczach. Ja osobiście będę gwizdał na niego przy prezentacji bo nie o sam wynik sportowy tu chodzi. Każdy ma swoje spojrzenie na sprawę. Pojedzie dobrze to napiszę że pojechał OK! dla drużyny i nic więcej. Nie jestem typem człowieka, że jak mi ktoś splunie w twarz to 12 punktami to zmyje i się szybko rozgrzeszy a co nie którzy tak rozumieją.

to co ma przyjść i ci zrobić laske abyś go "rozgrzeszył" ? zrobi 10 pkt źle zrobi 2 też źle...
ech gnieźnieńscy "kibice"...

maximus08 - Czw Kwi 10, 2014 11:43

Marcineek napisał/a:
że tak samo jak reszta "śmiesznego sektora z "fanatykami"" jestem "WIELKĄ frajernią i patologią".

"igzakli", zabolało chyba nawet bardziej niż
Marcineek napisał/a:
"bukake in your face"

Adi, shame on U, fit fit fit :no:

Obiektywny - Czw Kwi 10, 2014 11:49

Do_żylny napisał/a:
Obiektywny napisał/a:

to co ma przyjść i ci zrobić laske abyś go "rozgrzeszył" ? zrobi 10 pkt źle zrobi 2 też źle...
ech gnieźnieńscy "kibice"...

Zrobi ci 10 pkt i już będziesz srał i pałał wielka miłością do Gumaka. Człowieku mam swoją dumę i tyle w temacie i żadne 10 pkt nie sprawi że będe robiuł mu laskę jak ty !

Hyziu - Czw Kwi 10, 2014 13:02

Naprawdę nie macie ciekawszych tematów, tylko odgrzewanie po raz n-ty starego kotleta? Każdy niech patrzy na siebie i robi co uważa za słuszne, a jeżeli już tak bardzo lubicie Adriana to załóżcie sobie oddzielny temat i tam sobie piszcie na jego temat. Marcinek ty jesteś Adminem, a sam wprowadzasz syf na forum. To jest wątek o danym spotkaniu i każda tego typu wstawka nie na temat powinna być odpowiednio nagradzana, bądź kasowana, a nie ty jeszcze bardzie podburzasz dyskusję wrzucając swojego screena.
Koniec mojego OT

Wracając do tematu, bardzo się cieszę że o wyborze zadecydowała dyspozycja na torze, chociaż to tylko skład awizowany i w Grudziądzu może on być nieco inny, ale pożyjemy zobaczymy. 40 punktów wywiezione z Gruzji będzie dużym sukcesem. Osobiście stawiam na 53:37 dla GKM

walekgno - Czw Kwi 10, 2014 19:56

ja jestem zdania, że mecze towarzyskie traktujemy zbyt poważnie. Skąd u nas taki huraoptymizm, i myśli o wygranej na torze pretendenta do awansu? Nie wiem. Jak dla mnie to będziemy mieć problem z przekroczeniem 30 pkt a na moje przeczucie to zawiodą ci co na nich najbardziej liczymy. A.G i W.T. mój typ to 62-28.
Do_żylny - Czw Kwi 10, 2014 21:44

walekgno napisał/a:
ja jestem zdania, że mecze towarzyskie traktujemy zbyt poważnie. Skąd u nas taki huraoptymizm, i myśli o wygranej na torze pretendenta do awansu? Nie wiem. Jak dla mnie to będziemy mieć problem z przekroczeniem 30 pkt a na moje przeczucie to zawiodą ci co na nich najbardziej liczymy. A.G i W.T. mój typ to 62-28.

a kto ma zrobić te 62 pkty dla GKM ?? ? Kościuch, Dryml, Bober?
a jak ułamek trafi akurat w ten mecz co robi 0,d,2,1 to naprawdę może być im gorąco...
Jeżeli w sparingu rozjeżdżamy ich jak masło to chyba na tej podstawie możemy pewne, niewielkie chociaż nadzieje na korzystny wynik prawda? Przynajmniej nadzieje na walkę jak równy z równym. I na to liczę.

byniu - Czw Kwi 10, 2014 23:41

Panowie i Panie! Mam dwa miejsca w aucie na wyjazd plus bilety do klatki tez ogarne jak ktos szybko sie zglosi! Jesli jest ktos zainteresowany prosze odpisywac tutaj i podac numer telefonu! W piatek okolo 14 bede jechal do klubu po bilety, okolo 12 sprawdze forum i sie skontaktuje jesli ktos bedzie zianteresowany i poda numer telefonu!
Pozdrawiam

byniu - Pią Kwi 11, 2014 07:46

post wyzej nieaktualny! Pozdrawiam
Szabla - Pią Kwi 11, 2014 08:29

Ale gdzie niby te głosy, że wygramy w Guzji? bez przesadyzmu. I to w obie strony. Bo lania do 28 też się nie spodziewam. Myślę, że zakręcimy się w okolicach 37 pkt.
A Ułamek minimum 10 pkt, w I lidze nie strzeli 0, d, 2, 1.

speedhub - Pią Kwi 11, 2014 09:29

Patrząc na dyspozycje naszych byłych "gwiazd" - Ułamek, Lindbeck to wygląda na to, że będą silniejsi niż w zeszłym roku i są wstanie w każdym meczy robić 10+ pkt. W Grudziądzu będzie ciężko przekroczyć 40 pkt, patrząc na rosnącą formę Seby, Jelenia, i solidnych na swoim torze Kościucha i Karpova...
NiePalJana - Pią Kwi 11, 2014 13:02

Karpov w zeszłym sezonie na torze w Grudziądzu miał średnią 2,421, także para Jeleń - Karpov na torze w Grudziądzu wydaję się być piekielnie silna.

Kościuch-Dryml tu można powalczyć, bo Kościuch ma słabe starty, a jak wiadomo w Grudziądzu łatwo się nie wyprzedza.

walekgno - Pią Kwi 11, 2014 13:08

Dozylny
No te punkty mieliby właśnie zrobić ułamek kościuch karpov jeleniewski....
No właśnie.... W sparingu.....a mecz o punkty gdzie kasa leży na torze ma swoje prawa. Każdy ma swój typ a co będzie zobaczymy zaś:)
[/code]

Do_żylny - Pią Kwi 11, 2014 13:32

walekgno napisał/a:
Dozylny
No te punkty mieliby właśnie zrobić ułamek kościuch karpov jeleniewski....
No właśnie.... W sparingu.....a mecz o punkty gdzie kasa leży na torze ma swoje prawa. Każdy ma swój typ a co będzie zobaczymy zaś:)
[/code]

w grudziądzu nigdy nie było źle, żyjmy optymizmem :)

TeTris - Pią Kwi 11, 2014 13:49

chyba nie ma wątpliwości kto wygra ten mecz, mamy po prostu w tym roku inne cele, a zrobienie wyniku od 35-40 pkt trzeba będzie uznać za niezły. nie żebym nie wierzył w ten klub, po zeszłym sezonie staram się być obiektywny, a nie subiektywny.
szczególnie martwi mnie kto pojedzie pod 7? Beśko wypożyczony, a Kossakowski jedzie w niedzielę w Toruniu. nie ma co ukrywać, parę juniorów też mają lepszą.
obstawiam 51:39

Marvin- - Pią Kwi 11, 2014 14:30

Panowie, moim zdaniem jedziemy bez spiny, na luzie, co się uda to się uda, wynik 37-40 punktów będzie sukcesem.

Nie zdziwię się za to, gdy odpalimy od początku, osiągniemy kilku punktową przewagę i na fali euforii zdobędziemy Grudziądz, przypomnijmy sobie nasze inauguracje, nawet 2012 roku z Łodzią do 40 chyba, gdzie w dużej mierze brak trzeciego solidnego w Orle zadecydował, iż wygraliśmy.

Wierzę jednak, że po raz kolejny druga prosta będzie czerwono - czarna.

marcin83gno - Pią Kwi 11, 2014 16:04

Panowie na moje to zostaniemy bez 2 juniora na mecz w Grudziądzu !
Do_żylny - Pią Kwi 11, 2014 16:52

marcin83gno napisał/a:
Panowie na moje to zostaniemy bez 2 juniora na mecz w Grudziądzu !

to kibel, oddamy punkty za darmo... :/

Obiektywny - Pią Kwi 11, 2014 17:22

Cytat:
a jak ułamek trafi akurat w ten mecz co robi 0,d,2,1 to naprawdę może być im gorąco...
Jeżeli w sparingu rozjeżdżamy ich jak masło to chyba na tej podstawie możemy pewne, niewielkie chociaż nadzieje na korzystny wynik prawda? Przynajmniej nadzieje na walkę jak równy z równym. I na to liczę.

Może 62 punkty to za dużo jednak 55 mogę zrobić bo kto ma im w tym przeszkodzić? Adrian Gomólski? Wadim Tarasenko? Proszę Was mamy skład zrobiony z zawodników których nikt nie chciał i nie wygramy w Grudziądzu tylko dlatego że każdy z nich ma coś do udowodnienia..... :no: Chyba część ludzi się zagalopowała po dobrych sparingach, panowie to były TYLKO sparingi a liga to osobna bajka. Jednak skoro dla większości z Was sparingi są doskonałym wyznacznikiem formy to spójrzcie na Ułamka który ostatnio zdobył 10 punktów w 4 startach z Eligowcami, objeżdżał Walasków i Kildemandów jak chciał i już tego nie bierzecie pod uwagę ?? :whoeva:

A skoro rozjeżdżamy ich gładko w sparingu na własnym torze, to skąd przypuszczenia że w Grudziądzu nam dobrze pójdzie? Po tym sparingu można mówić że mamy dużą szanse na zwycięstwo z nimi przy W25 a nie na torze kandydata do awansu :ups:

Dla mnie priorytetem będzie przekroczyć 30 punktów a dobicie do 35 uznam za dobry wynik. Wolę się miło zaskoczyć ;]

maaagic - Pią Kwi 11, 2014 19:32
Temat postu: Re: [13.04.2014 - I kolejka PLŻ] GKM Grudziądz - Start Gniez
speedhub napisał/a:
Inauguracja sezonu żużlowego w Grudziądzu. Jakie są nasze szanse na korzystny rezultat u jednego z potentatów I ligi i kandydata do awansu? Wbrew pozorom spore. Jeszcze kilka miesięcy temu nasz rozbity finansowo Start nie mógł z optymizmem patrzeć w przyszłość, ale teraz gdy mamy u boku wsparcie finansowe firmy Carbon a w kadrze bardzo ambitnych zawodników, co udowodniły sparingi, szansa na korzystny wynik w Grudziądzu istnieje.

Ambitna kadra mówisz? A pamiętasz te słowa? - "Adrian Gomólski niebawem w nowej biedronce usiądzie na kasie, bo żużlowcem już żadnym nie będzie. Niedługo (po wejściu w wiek seniora) skończy się też jazda Kacpra w dobrych klubach. ".

Oj ludzie, ludzie. Szybko zapominacie kto nas z błotem mieszał. No ale jak widać za parę punktów na treningu można odkupić swoje winy i z niczego stać się BARDZO AMBITNYM ZAWODNIKIEM.

radkoski - Pią Kwi 11, 2014 20:16

Taki urok gnieznienskiego kibica...
marcin83gno - Pią Kwi 11, 2014 23:35

Piotr Besko wystapi w niedziele info pewne
Obiektywny - Sob Kwi 12, 2014 07:33

marcin83gno napisał/a:
Piotr Besko wystapi w niedziele info pewne

Chyba Patryk ..... :ups:

Michalfazi - Sob Kwi 12, 2014 09:35

Obiektywny napisał/a:

A skoro rozjeżdżamy ich gładko w sparingu na własnym torze, to skąd przypuszczenia że w Grudziądzu nam dobrze pójdzie? Po tym sparingu można mówić że mamy dużą szanse na zwycięstwo z nimi przy W25 a nie na torze kandydata do awansu :ups:

Dla mnie priorytetem będzie przekroczyć 30 punktów a dobicie do 35 uznam za dobry wynik. Wolę się miło zaskoczyć ;]

Pytasz skąd przypuszczenia, że dobrze pójdzie nam w Grudziądzu? Może stąd że zawsze w Grudziądzu nam dobrze szło, jak również Grudziądzowi u nas. Spowodowane to jest moim zdaniem bardzo podobnymi torami. U nas twardo i w Grudziądzu również twardo i tutaj doszukiwałbym się tego dlaczego w naszych meczach jest tyle równości i emocji.

Ja przed meczem jestem optymistą :))

marcin83gno - Sob Kwi 12, 2014 10:05

:ups: no tak moj bład
diabolo - Sob Kwi 12, 2014 10:56

jeżeli nasi zdobędą tam więcej jak 42 pkt to można śmiało ich uznać za faworytów do pierwszej czwórki =]

ps. przy pełnych optymalnych składach oczywiście z zastrzeżeniem, że nie będzie kontuzji i totalnej klapy jakiegoś lidera- z obydwu stron :D

smiechu83 - Sob Kwi 12, 2014 13:49

Mam pytanko nie jestem zapisany na liscie a mam okazje jechac samochodem wpuszcza mnie do klatki
speedhub - Sob Kwi 12, 2014 14:04
Temat postu: Re: [13.04.2014 - I kolejka PLŻ] GKM Grudziądz - Start Gniez
maaagic napisał/a:
speedhub napisał/a:

Ambitna kadra mówisz? A pamiętasz te słowa? - "Adrian Gomólski niebawem w nowej biedronce usiądzie na kasie, bo żużlowcem już żadnym nie będzie. Niedługo (po wejściu w wiek seniora) skończy się też jazda Kacpra w dobrych klubach. ".

Oj ludzie, ludzie. Szybko zapominacie kto nas z błotem mieszał. No ale jak widać za parę punktów na treningu można odkupić swoje winy i z niczego stać się BARDZO AMBITNYM ZAWODNIKIEM.

Gdzie w moim tekście widnieje nazwisko Gomólskiego, że przytaczasz moje słowa z ubiegłego sezonu? Proszę czytać ze zrozumieniem, a dopiero później udzielać się na forum.

19SKS52 - Sob Kwi 12, 2014 16:42

Tak, na miejscu kupisz bilety i zostaniesz dopisany, czyli wejdziesz do klatki.
walekgno - Nie Kwi 13, 2014 13:04

Transmisja na necie?
TeTris - Nie Kwi 13, 2014 15:56

tak sobie patrzę i po 6 biegu prowadzimy 15:21. :o jestem w małym szoku, fakt faktem, to początek, ale nasi jeżdżą bardzo dobrze. :D
Do_żylny - Nie Kwi 13, 2014 16:57

teraz wszyscy przeproszą co pisali o pogromie.
Cała drużyna na plus, są jednak dwa problemy:
- gomólski za dużo cwaniakuje
- jonas davidson - zawodnik tylko naszego toru.
Reszta na plus, na swoim poziomie.
Wiedziałem że ułamek i mecz zawali :)

Hyziu - Nie Kwi 13, 2014 17:02

Jedyne słowo jakie ciśnie się po meczu dla chłopaków to : SZACUN !!
vsv - Nie Kwi 13, 2014 17:35

Obiektywny napisał/a:
Cytat:

Może 62 punkty to za dużo jednak 55 mogę zrobić bo kto ma im w tym przeszkodzić? Adrian Gomólski? Wadim Tarasenko? Proszę Was mamy skład zrobiony z zawodników których nikt nie chciał i nie wygramy w Grudziądzu tylko dlatego że każdy z nich ma coś do udowodnienia..... :no: Chyba część ludzi się zagalopowała po dobrych sparingach, panowie to były TYLKO sparingi a liga to osobna bajka. Jednak skoro dla większości z Was sparingi są doskonałym wyznacznikiem formy to spójrzcie na Ułamka który ostatnio zdobył 10 punktów w 4 startach z Eligowcami, objeżdżał Walasków i Kildemandów jak chciał i już tego nie bierzecie pod uwagę ?? :whoeva:

Zaszalałeś bracie.
godziu - Nie Kwi 13, 2014 18:25

=] =] =] =] =] =] =] =]
Właśnie taka mina po meczu.... Szeroki uśmiech od ucha do ucha....
Cała drużyna na wielki "+ :yes: "
Każdy wykonał swoje zadanie , niektórzy nawet w 110% (Damian i Wadim)...
O Biarne już nie pisze.... bo wyrasta nam na takiego " małego Toniczka"....
Dzieki Biarne za przywiązanie do Naszego klubu....
Brawo też juniorka....
Miło słyszeć w eterze że pierwsza ligowa niespodzianka była w Grudziądzu...
Hej start....

Obiektywny - Nie Kwi 13, 2014 18:39

Kolega vsv jakoś przed meczem bałeś się odpisać?

Mogę powiedzieć jedno........ To co chłopacy zrobili to jedno wielkie ŁAŁ :ok: Wiadomo że spadł deszcz który mógł gospodarzy jakoś wybić z rytmu ale oglądałem relacje na tej lubelskiej telewizji i jestem w szoku, Tarasenko bardzo szybki na wielki plus. Mimo wszystko możemy mieć kłopot z Jonasem, chyba to jednak nie będzie lider na 10 punktów w meczu. :no: Podobnie zresztą Gomóła, ale Pedersen i zwłaszcza Adamczak zrobili dzisiaj kawał dobrej roboty! Jest to milowy krok do utrzymania a następne mecze pokażą czy nasi mogą walczyć o 1 czwórkę :ok:

godziu - Nie Kwi 13, 2014 18:52

I najważniejsze....
oby za dzisiejszym niespodziewanym wynikiem ....
niespodziewanie powiększyło się grono sponsorskie.... :yes:
jest szansa.... :peace:

przemko830 - Nie Kwi 13, 2014 18:59

godziu napisał/a:
I najważniejsze....
oby za dzisiejszym niespodziewanym wynikiem ....
niespodziewanie powiększyło się grono sponsorskie.... :yes:
jest szansa.... :peace:

dokładnie, bo sponsorów chyba nigdy za dużo:)
i gratki dla żużlowców, każdego punkty się liczą

kapusta - Nie Kwi 13, 2014 20:09

Da radę wstawić jakąś relację? Ile osób od nas było?
Wąglas - Nie Kwi 13, 2014 21:31

W Grudziądzu już pewnie burzowo. Wielkie plany i nadzieje na awans, a tu przyjeżdża ekipa, która ledwo uszła z życiem po zeszłorocznych bojach i objechała kandydata do awansu. Reasumując, chciałbym coś powiedzieć... Nie mnóż planów przez ułamki, bo dostaniesz w mig załamki :ups: :D
marunia - Nie Kwi 13, 2014 21:40

No to sie zaczyna :start_1: :start_2:
Nie wierzyłem w wygrana raczej myślałem ze dostaniemy po gaciach...
W końcu Ułamek zaczął wygrywac nam mecze :yes:
Cała drużyna na plus....
1. Jonas Davidsson - 6 (1,3,0,2,0)-szału nie ma jak na zawodnika który ma nas ciągnąć w tym sezonie chociaż lepsze 6 niż 0
2. Damian Adamczak - 10+1 (d,2*,3,3,2)-krajowy lider tyle w temacie
3. Adrian Gomólski - 4 (3,1,0,w)-bardzo wazne punkty dzisiaj zdobył i twierdze ze stac go na wiecej...
4. Wadim Tarasienko - 9+1 (0,3,1,2*,3)-super bomba wygrał nam mecz
5. Bjarne Pedersen - 11 (3,2,2,3,1)-lider
6. Adrian Gała - 4+1 (3,w,1*)-kolejny dobry wychowanek
7. Patryk Beśko - 2+1 (2*,0,d)-swoje zrobił

coś czuje ze po 2 kolejkach liderem bedzie Start Gniezno :yes: :yes: :yes:

Startowiec. - Nie Kwi 13, 2014 21:50

Mecz... To co zrobił Vadim w 14 biegu to poezja speedwaya!
o Bjarne już nie wspomnę, bo to jest facet "z jajami", nie dość, że swoje zrobił w dzisiejszym meczu to jeszcze nie uciekł z tonącego okrętu! Pamiętam dobrze jak wielu psioczyło, kiedy przenosił się z Tarnowa do nas, a tu WIELKI zawodnik z niego się zrobił!
Adamczak? Fenomen, widać, że dogadał się ze sprzętem, wielki plus dzisiejszego meczu.
Davidsson troszkę zawiódł, ale na niego liczę na naszym owalu.
Gomólski hmmm... swoje zrobił, jak na zawodnika, który miał się nie łapać do składu to i tak sporo, choć wydaje mi się, że troszkę za dużo "gwiazdorzy" już. Zastanawia mnie, skąd u niego kevlar Azotów? Nie zdążyli mu uszyć? Sponsor jakiś większy? Pożyczony od brata?
Gała, klasa chociaż troszkę przedobrzył raz.
Beśko na pewno lepszy od Dąbka, swoje tak naprawdę zrobił, bez niego tego zwycięstwa by nie było, dzisiejszy mecz pokazał że bieg juniorski wiele znaczy.

Wydaje mi się, że dobrze nad wszystkim czuwa trener Śledź, ustawienie na nominowane też świetne. Na razie baja, denerwują jedynie niektóre osoby w zarządzie, typu Imbierowicz, czy jak mu tam, wielka gwiazda, łapy w kieszeni a nic sam nie potrafi zrobić. Ostatnio śmiać mi się chciało, jak na turnieju par pokazywał panu Szterbie jak malować pola startowe, no hola gościu ma kilkanaście lat doświadczenia, kilkadziesiąt namalowanych linii a tu jakaś gruba ryba z łapami w porach będzie mu rozkazywać? Chyba co niektórym sodówka do główki odbija!!! :glupek2: :glupek2:

arkadiusz - Nie Kwi 13, 2014 21:55

=] brawo brawo za wygrany mecz , Wadim w 14 biegu poszedł cudownie:)
Hmm co do kewlara Gomóły też mnie zastanawia że nie jedzie w naszym Startu?

19SKS52 - Nie Kwi 13, 2014 22:30

Dobry mecz, dobry wyjazd, gdyby nie mandaty byłoby idealnie. Do zobaczenia za tydzień.
adek1479 - Nie Kwi 13, 2014 23:01

Dokładnie z tymi mandatami to była przesada.. No ale cóż i tak uważam że to był bardzo udany wyjazd radość kibiców po akcji wadima w 14 biega <3333333
RoSe - Pon Kwi 14, 2014 09:03

Piękny wyjazd ! I piękna historia ! Klub z prawie 3 milionowym długiem, montujący skład z niechcianych zawodników, niebędący pewny jutra objeżdża papierowego tygrysa na ich torze ! Poezja ! Co do 14 biegu Tarasa... brawo brawo brawo !

Ps. Jeśli chodzi o doping.. było ok jednak stać nas o wiele więcej ! Potraktujmy to jako "pierwsze śliwki robaczywki" oraz wybudzenie się z zimowego snu ;)

SKS !

rademenes - Pon Kwi 14, 2014 18:05

Startowiec. napisał/a:

...
Na razie baja, denerwują jedynie niektóre osoby w zarządzie, typu Imbierowicz, czy jak mu tam, wielka gwiazda, łapy w kieszeni a nic sam nie potrafi zrobić. Ostatnio śmiać mi się chciało, jak na turnieju par pokazywał panu Szterbie jak malować pola startowe, no hola gościu ma kilkanaście lat doświadczenia, kilkadziesiąt namalowanych linii a tu jakaś gruba ryba z łapami w porach będzie mu rozkazywać? Chyba co niektórym sodówka do główki odbija!!! :glupek2: :glupek2:

Temu Panu odbija i to nie od dziś, moja radość po wygranej trwała tak długo dopóki w Galerii na SyFach nie zobaczyłem tego Pana, zaraz powróciły koszmary minionych lat.
Póki p.Imbierowicz i Rusiecki "kręcą" się wokół Startu nie zostawię w klubowej kasie ani złotówki.

radkoski - Pon Kwi 14, 2014 20:23

Cyt. "Ułamek długo się dopasowywał jako zawodnik Startu dopiero wczoraj dał Startowi zwycięstwo LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE" :mruga: :yes:
macmax - Pon Kwi 14, 2014 21:15

Znakomity wynik, zupełnie się tego nie spodziewałem, liczyłem na 38 pkt, ale wygrana w eksperymentalnym składzie po olbrzymiej zawierusze finansowej to prawdziwy rarytas. Bardzo dziękuję za pozytywne emocje i nakręcenie na cały tydzień! W poniedziałek wszyscy na mecz!
walekgno - Wto Kwi 15, 2014 09:08

Szok to dla mnie mało powiedziane. Nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałbym wygranej Startu a tu prosze. Speedway potrafi być piękny i zaskakujący. Gratulacje dla całej drużyny.