Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

START GNIEZNO - sezon 2014 - [11.05.2014 - IV kolejka PLŻ] Start Gniezno - Daugavpils

speedhub - Wto Maj 06, 2014 10:06
Temat postu: [11.05.2014 - IV kolejka PLŻ] Start Gniezno - Daugavpils
Zbliża się mecz, który będziemy musieli pojechać w osłabieniu. Pytanie czy te osłabienie jest teoretyczne czy praktyczne, czy Skóra jest w stanie zastąpić Vadima? Mimo wszystko jesteśmy faworytem spotkania z Daugavpils i czwarte zwycięstwo powinno stać się faktem. Skóra przed meczem powinien odbyć minimum dwa treningi. Choć pamiętam, że w meczu sparingowym z Ostrowem oprócz pierwszego biegu spisywał się już poprawnie.

Należałoby się zastanowić na zmianie par. Czy Skóra-Gomóła nie jest czasem za słaba? Może wariant: Davidsson-Skóra, Adamczak-Gomólski, Pedersen-Gała byłby bardziej optymalny?

Na całe szczęście do zespołu wrócił Piosicki, który powinien być wzmocnieniem (co udowodnił w Lublinie)

TeTris - Wto Maj 06, 2014 10:17

wszyscy tak gadają, ale Łotysze mogą postawić nam opór i na pewno takiego pogromu jak z Rybnikiem nie będzie. Lebiediew, Puodżuks i Gustafsson powinni stanowić o sile Lokomotivu. bardzo szkoda Vadima... 2 miesiące z głowy, my w osłabieniu przez 4 mecze. (w tym 2 bardzo ważne, wyjazd w Bydzi i Rzeszów u siebie). dlatego proponuje trenerowi zrobić trening, zaprosić zawodników, niech Skóra rywalizuje, a może ktoś okaże się od niego lepszy? ze względu na brak Tarasienki zmieniłbym pary:

9.Jonas
10.Kim Nilsson ;)
11.Gomóła
12.Adamczak
13.Bjarne
14.Piesek
15.Gała

nie zapominajmy, że w składzie mamy jeszcze Kima Nilssona, Mateja Kusa, Rohana Tungate'a czy Macieja Fajfera. ;)
co do mezu to obstawiam wynik 50:40 dla Startu.

speedhub - Wto Maj 06, 2014 10:42

Ustawienie proponowane przez przedmówcę też ciekawe. Jutro Kim wraca po kontuzji i jestem ciekaw jak zaprezentuje się w Szwedzkiej Elitserien w barwach Rospiggarny. Jeśli poprawnie to trzeba go zaprosić na trening przed meczem z Dauga.

Łotysze mają w swoim składzie Puodżuksa i Gustafssona. Jeździli oni w Starcie, tor znają ale nigdy im tutaj nie szło - szczególnie Kosti, który wracając na nasz tor w barwach Łotwy nigdy nie punktował tak jak by mogło się spodziewać.

Moc Łotyszy tkwi w Bogdanovie, Lebiedievu oraz Schleinie (lubi u nas jeździć). Jest jeszcze Kilokarpia ;) który też lubi nasz tor podobno.

Do_żylny - Wto Maj 06, 2014 11:29

zwycięskiego zespołu się nie zmienia dlatego ustawienie par zostawił bym takie jakie było.
chłopaki się uzupełniają i jak jeden nie jedzie to drugi wskoczy.
Za wadima skóra i wynik 50:40 biore w ciemno.

pyskaty2 - Wto Maj 06, 2014 11:44

Para Gomóły-Wadim nie pasowała do siebie, obaj zawodnicy prezentują podobny styl jazdy, jeden na drugiego nie patrzył ;) Dlatego gdyby nie kontuzja według mnie doszłoby do zmiany pary. A w tej sytuacji... Nie wiadomo. Gomóla nie jest na tyle mocny, żeby prowadzić parę.

Może układ

Jonas
Gomóła
Adamczak
Kus/Skóra/Nilsson
Pedersen
Gała
Piosicki

W Gnieźnie nie wplynie to na wyniki, szkoda wyjazdu do Bydgoszczy, bo z Wadimem można byłoby tam wygrać...

speedhub - Wto Maj 06, 2014 11:57

pyskaty2 napisał/a:

Może układ

Jonas
Gomóła
Adamczak
Kus/Skóra/Nilsson
Pedersen
Gała
Piosicki

W Gnieźnie nie wplynie to na wyniki, szkoda wyjazdu do Bydgoszczy, bo z Wadimem można byłoby tam wygrać...

Przyznam się szczerze, że nie wiem skąd u was taka chęć by w drużynie wystąpił Kus. Widziałem go w Lesznie na sparingu i prezentował się podobnie jak Maciej Fajfer, a śmiem twierdzić że nawet gorzej - brak płynności w pokonywaniu łuku.

W Bydgoszczy patrząc na ostatni ich mecz w Grudziądzu uważam, że bez Wadima możemy wygrać, ale będzie nieporównywalnie ciężko.

pyskaty2 - Wto Maj 06, 2014 20:13

Warto sprawdzić Kima Nilssona, dziś wrocił na tor, jedzie zawody w Szwecji. Na Łódź Skóra lub Nillson.
DarooM - Wto Maj 06, 2014 21:34

Dajcie sobie spokój z Kusem,chłopak ma 25 lat a z każdym rokiem jezdzi coraz gorzej.
Zapowiadał się bardzo dobrze,jako 17 latek w barwach Równe wykręcił u nas 17 albo 20 pkt :mruga:

Też postawiłbym na Skóre lub Nilssona,który dziś szału w Szwecji nie robi,ale ma z kim te punkty tracic...

witkacy - Wto Maj 06, 2014 21:40

Ja bym postawił na Skórę, który w sparingu z Ostrowem pozostawił według mnie lepsze wrażenie niż Gomólski. Jeśli się nie sprawdzi to dopiero wtedy pomyślał bym o Nilssonie.
TeTris - Wto Maj 06, 2014 21:48

tylko zobacz ile Skóra ma lat, a Nilsson jest młody i może zostać jeszcze u nas na parę lat. Kim jechał dziś nieźle, chociaż po wyniku 3+2 można sądzić, że ,,oczyścił'' naszych działaczy z nacisku kibiców by przyjechał tutaj na trening. byle potem nie było, bo według mnie jest to talent podobny do Linusa Sundstroema, niedocenianego zawodnika przez naszych, a teraz śmiga sobie Ekstralidze.
czy jest tak ciężko zwołać zawodnika na trening? myślę, że Nilsson by się zgodził, a wtedy obiecuje, że w parze z Davidssonem mniej niż 7-8 punktów nie zdobędzie.

także skład jak dla mnie:
9.Jonas
10.Kim
11.Gomóła
12.Adamczak
13.Bjarne
14.Piesek
15.Gała

i 50:40 do przodu! :)

Szabla - Sro Maj 07, 2014 09:25

Obiecujesz? na dodatek za kogoś? i jeszcze na kolejny dodatek w sporcie?
Obiecujesz konkretny wynik? Proszę Cię...

CEBUL - Sro Maj 07, 2014 10:02

Warto sprawdzić Skórę i Nilssona teraz, kiedy mamy 2 teoretycznie łatwiejsze mecze. Osobiście bardziej przemawia za mną wariant ze Skórą, ale niech sprawa wyjaśni się na treningu. Jeśli któryś z nich pojedzie poniżej oczekiwań w meczu można zastosować rezerwę i puścić Michała albo Adriana, którzy na naszym torze powinni czuć się dobrze. Aby być 100% pewnym utrzymania trzeba zdobyć 18 pkt. - tak wynika z wyliczeń. Zostało nam zatem jeszcze 12.
Hyziu - Czw Maj 08, 2014 10:12

Coś cisza nastała, a już od wczoraj mamy awizowane składy na to spotkanie.

Lokomotiv Daugavpils
1. Kjastas Puodżuks
2. Simon Gustafsson
3. Joonas Kylmaekorpi
4. Rory Schlein
5. Maksim Bogdanow
6. Iwan Pleszakow

Carbon Start Gniezno
9. Jonas Davidsson
10. Adrian Gomólski
11. Damian Adamczak
12. Wadim Tarasienko
13. Bjarne Pedersen
14.
15. Adrian Gała

Początek zawodów: 17:45
Sędzia: Maciej Spychała
Komisarz toru: Paweł Stangret

Przerwa Wadima w startach potrwa ok 4 tygodni więc powinien wrócić na mecz z Rzeszowem, na razie pewnie pojedzie za niego Adam. Ciekawe jak opiekunowie Adiego Gały rozwiązali powrót z Leicester, na kołach to jest ok 1600 km na przejechanie których mają ok 18 godzin.

speedhub - Czw Maj 08, 2014 10:50

Hyziu napisał/a:
Ciekawe jak opiekunowie Adiego Gały rozwiązali powrót z Leicester, na kołach to jest ok 1600 km na przejechanie których mają ok 18 godzin.

Rzeczywiście może to być wyzwanie, ale skoro Pieszczek zdążył na mecz o 19:00 w Gdańsku z Terenzano oraz Woźniak na wczesny mecz z w Grudziądzu (14:00) również z Terenzano to i Gałę powinno się udać. Na pewno będzie to dla niego spore wyzwanie logistyczne, którego wcześniej się nie podejmował. Zawsze może też wracać sam samolotem z Birmingham w niedzielę rano, wtedy w Poznaniu wyląduje z 1 przesiadką chyba o 16stej. Więc na mecz też powinien na styk zdążyć :)

Do_żylny - Czw Maj 08, 2014 12:40

14 godzin i to cały czas po autostradzie, dadza radę ;)
bardziej sie obawiam że późniejszy wynik niedzielny bedzie wyglądał 2,0,0 :/

CEBUL - Czw Maj 08, 2014 13:37

Po Grand Prix w Cardiff na drugi dzień zawodnicy jadą w lidze i nie ma problemu.
Hyziu - Czw Maj 08, 2014 14:06

CEBUL napisał/a:
Po Grand Prix w Cardiff na drugi dzień zawodnicy jadą w lidze i nie ma problemu.

Tak tylko większość z nich jedzie tam na innym sprzęcie niż ligowy i wracają samolotami, a Adrian chyba jeszcze nie dysponuje tak szerokim parkiem maszyn żeby mógł sobie na to pozwolić.

19SKS52 - Czw Maj 08, 2014 22:08

O co się martwicie panowie? Adrian jest pod opieką Darka Sajdaka, który już z wielu, wielu rund GP wracał na niedzielę do kraju.
Do_żylny - Pią Maj 09, 2014 09:54

jak narazie małe szanse na rozegranie meczu...
speedhub - Pią Maj 09, 2014 10:21

Do_żylny napisał/a:
jak narazie małe szanse na rozegranie meczu...

... z dwóch powodów - kiepska pogoda u nas ale jeszcze gorsza w Leicester (komunikat mówi, że w przypadku przełożenia na niedzielę RK IMŚJ, nasz mecz nie odbędzie się).

TeTris - Pią Maj 09, 2014 10:56

myślę, że nawet gdybyśmy pojechali juniorami Beśko-Piosicki to i tak byśmy ten mecz wygrali. szkoda, żeby Daugavpils jechało tyle kilometrów na marne...
Hyziu - Pią Maj 09, 2014 11:59

TeTris napisał/a:
myślę, że nawet gdybyśmy pojechali juniorami Beśko-Piosicki to i tak byśmy ten mecz wygrali. szkoda, żeby Daugavpils jechało tyle kilometrów na marne...

Niestety na takie rozwiązanie nie pozwala Regulamin DM I Ligi, który mówi, że w składzie drużyny może znajdować się tylko jeden zawodnik występujący jako "Gość", a i Beśko i Piosicki na tych zasadach występują u nas. Dlatego też Start się zabezpieczył i zgłosił do GKSŻ, wniosek o ewentualne przełożenie meczu w przypadku absencji Adriana, bo równie dobrze mając kogo wystawić do składu nie musieli by tego zgłaszać i wtedy mecz mógłby się odbyć. Pozostaje tylko trzymać kciuki, za pogodę w Leicester, albo też za długotrwałą niepogodę, bo jak będą prognozy że w niedziele też będzie padać to mogą odwołać całkowicie zawody i przełożyć na inny termin. Oby tylko Angolom nie przyszło do głowy puszczać tych młodych zawodników na korridzie, którą czasami można zobaczyć w TV na Angielskich torach po opadach deszczu.

TeTris - Pią Maj 09, 2014 12:43

dzięki za wytłumaczenie, Hyziu. myślałem, że Lublin w zeszłą niedzielę jechał z 2 gośćmi.
no to trudno, trzeba będzie przełożyć mecz. ;)

Do_żylny - Pią Maj 09, 2014 13:40

teraz popatrzcie ile może być niepotrzebnych poniesionych kosztów przez jeden zapis w regulaminie...
speedhub - Pią Maj 09, 2014 14:34

Do_żylny napisał/a:
teraz popatrzcie ile może być niepotrzebnych poniesionych kosztów przez jeden zapis w regulaminie...

Jaka jest aktualnie pogoda w Leicester możecie zobaczyć pod http://www.radareu.cz/?lng=pl

TeTris - Pią Maj 09, 2014 19:45

jak się zawodnicy prezentowali dzisiaj na treningu?
RoSe - Sob Maj 10, 2014 09:16

Do_żylny napisał/a:

Jaki głupi zapis ? Ten odnośnie braku możliwości występu dwoch gościa na pozycjach juniorskich ? Jeśli o to Ci chodzilo to się z Tobą nie zgodzę a wręcz stanowczo popieram akurat ten punkt regulaminowy.

eugeniusz - Sob Maj 10, 2014 12:28

Do_ żylety i innych zapisy regulaminów są bardzo dobrze skonstruowane w tym zakresie. Kluby a już nasz w szczególności musi zrozumieć ze zniszczył szkolenie i dziś musi korzystać z " gościa". Klub START Gniezno S.A i TŻ START Gniezno nie prowadzą szkółki od kilku lat podbierali adeptów z prywatnej szkółki Roberta Wawrzyniak. Dziś płacą a będzie jeszcze gorzej gdyż bez sporych pieniędzy nie ma szans na wyszkolenie dobrych juniorów.
Nicky - Sob Maj 10, 2014 13:52

Kiedy dziadek E.Związko przestanie opowiadac bajki???
TeTris - Sob Maj 10, 2014 15:33

z tego co Damazy mówił to jest mały % szansy na rozegranie meczu. po pierwsze leje w Leicester i nie odbył się trening (?!), a po drugie jutrzejsza pogoda też nie napawa optymizmem. Tungate nie jedzie jutro na 100%.
Do_żylny - Sob Maj 10, 2014 20:28

RoSe napisał/a:
Do_żylny napisał/a:

Jaki głupi zapis ? Ten odnośnie braku możliwości występu dwoch gościa na pozycjach juniorskich ? Jeśli o to Ci chodzilo to się z Tobą nie zgodzę a wręcz stanowczo popieram akurat ten punkt regulaminowy.

jeżeli przez nieobecność jednego zawodnika z czternastu ma się nie odbyć mecz a tym samym ktoś poniesie za to spore koszty to dla mnie nie jest normalne, wręcz chore.
Powinna być możliwość jakiegoś zastepstwa lub cokolwiek co rozwiąże taki problem.

RoSe - Sob Maj 10, 2014 21:55

Możesz mieć odmienne zdanie jak najbardziej :) Lecz najlepszym rozwiązanie jest mieć drugiego juniora z kontraktem w drużynie super gdy jest to wychowanek ! Mnie osobiście żaden zawodnik nie przyciągnie bardziej na stadion niż "swojak" a na pozycji juniorskiej o to najłatwiej. Dlatego przepis zakazujący uczestniczenia w meczu 2x gością w moim odczuciu jak najbardziej ok

Ps. A swoją drogą co my zrobimy w przypadku kontuzji ( odpukuje ) Adiego Gały ? Wiem, że w czerwcu gotowy do jazdy będzie D. Wawrzyniak ale gdy wcześniej taka sytuacja nastąpi to posiadamy kogoś w obwodzie ?

Do_żylny - Sob Maj 10, 2014 22:01

RoSe napisał/a:
Możesz mieć odmienne zdanie jak najbardziej :) Lecz najlepszym rozwiązanie jest mieć drugiego juniora z kontraktem w drużynie super gdy jest to wychowanek ! Mnie osobiście żaden zawodnik nie przyciągnie bardziej na stadion niż "swojak" a na pozycji juniorskiej o to najłatwiej. Dlatego przepis zakazujący uczestniczenia w meczu 2x gością w moim odczuciu jak najbardziej ok

Ps. A swoją drogą co my zrobimy w przypadku kontuzji ( odpukuje ) Adiego Gały ? Wiem, że w czerwcu gotowy do jazdy będzie D. Wawrzyniak ale gdy wcześniej taka sytuacja nastąpi to posiadamy kogoś w obwodzie ?

o mały włos ;) bo gała zaliczył dzwona, co prawda angole piszą o kontuzji barku ale klub podaje info że poprostu chcą spokojnie wrócić na mecz.

unreal86 - Nie Maj 11, 2014 19:47

Masakra ten dzisiejszy mecz. Nie poznawałem naszych na torze... jechali jak by już mieli hamulec wciśnięty... Gomólski i Gała fatalnie... Skóra zrobił swoje ale za łatwo traci pozycje... Mógł mieć więcej punktów. Jonas też bez rewelacji a Adamczak dał się objechać na końcu jak dziecko. Widać było że miał wolniejszy sprzęt. Raczej po bonusie. A cała afera z minionego tygodnia widać przyniosła efekty...
Do_żylny - Nie Maj 11, 2014 19:50

było ciężko, taki żużel, dzisiaj mieliśmy ewidentnie słabszy dzień ale dali rade.
8 pkt, start na czele, jest dobrze.

Obiektywny - Nie Maj 11, 2014 20:12

Jak na klub który chce się utrzymać, to chyba nie liczy się styl zwycięstw a same punkty do tabeli? ;] Mamy liderke, wielkie szanse na PO i to się liczy :) Spadek nam raczej nie groźny.
19SKS52 - Nie Maj 11, 2014 20:20

unreal86 napisał/a:
Adamczak dał się objechać na końcu jak dziecko.

Człowieku, a jaką robotę zrobił Pedersenowi? Nie patrz wyłącznie na postawę na torze przez pryzmat punktów. Damian to młody fajter i sam start w 15 wyścigu to już jego osobisty sukces, będzie pracował a się rozwinie.

speedhub - Nie Maj 11, 2014 21:36

Mecz był pokazem taktyki z obu stron.

Lokomotiv wyścig 8, Lebiedievs może jechać jako rezerwa zwykła za Gustafssona ale jeszcze nie ma gotowego motocykla zatem Szwed jest wypuszczony do wyścigu, ale celowo dotyka taśmy. Tym samym Lebiedievs zyskuje ok. 8 minut.

Start Gniezno w wyścigu 13. Ludzie gwiżdżą na Davidssona, ktorego minął Bogdanovs. Ale zapominają, że Joonas wygrał nam mecz w tym biegu. W przypadku utrzymania 4 do 2 Lokomotiv zrobiłby podwójna taktyczną w nominowanych. 14 Kylmaekorpi, Bogdanovs 15 Lebiedievs Kylmaekorpi. I byśmy wyglądali jak dziś Leszno. Tylko się cieszyć, że nie ma już u nas Kędziory bo nigdy by tak nie zagrał jak Śledź.

Zwycięzców się. Nie sądzi. Myślę, że wynik nie jest zaskoczeniem, bo Loko zawsze u nas jedzie dobrze, tym bardziej, że trenują wiosna na naszym torze

Do_żylny - Nie Maj 11, 2014 21:55

speedhub napisał/a:

Start Gniezno w wyścigu 13. Ludzie gwiżdżą na Davidssona, ktorego minął Bogdanovs. Ale zapominają, że Joonas wygrał nam mecz w tym biegu.

niestety statystyczny kibic na stadionie nie sięga wyobraźnią tak daleko ;)

pyskaty2 - Nie Maj 11, 2014 22:36

Nie jest sztuką wygrywać jak wszyscy jadą, sztuką jest wygrać mecz kiedy forma ewidentnie nie jest najwyższa. Brawo dla chłopaków! Dla Gomóły za amitną walkę z Kilmakorpim, ale jest strasznieee wolny. Jak tak dalej będzie wypadnie ze składu. Gała też widać zmęczony podróżą. Zgadzam się, zę trzymanie Loko na 4 punkty to zagrywka Śledzia. W przeciwnym razie byłyby taktyczne wnominowanych. Uniknęliśmy tego.

Nie jest powiedziane, że na Łotwie nie wygramy.

unreal86 - Nie Maj 11, 2014 22:46

Już trochę ochłonąłem po tym meczu bo zafundowano nam niezły thriller i szczerze powiem, że nie byłem na takie coś przygotowany. Nastawiałem się na co najmniej piętnastopunktową spokojną wygraną. Dobrze jednak, że udało się wygrać i kolejne dwa duże punkty dopisać do tabeli. Jak jednak widać niczego nie można być pewnym w tym roku a o niespodzianki nie trudno.
veegeeta - Pon Maj 12, 2014 00:28

unreal86 napisał/a:
A cała afera z minionego tygodnia widać przyniosła efekty...
Po aferze nie ma śladu a dzisiejszy mecz to skutek deszczu który spadł przed meczem i zgrupowania Dźwińska w Gnieźnie przed sezonem.
speedhub napisał/a:
Start Gniezno w wyścigu 13. Ludzie gwiżdżą na Davidssona, ktorego minął Bogdanovs. Ale zapominają, że Joonas wygrał nam mecz w tym biegu. W przypadku utrzymania 4 do 2 Lokomotiv zrobiłby podwójna taktyczną w nominowanych. 14 Kylmaekorpi, Bogdanovs 15 Lebiedievs Kylmaekorpi. I byśmy wyglądali jak dziś Leszno. Tylko się cieszyć, że nie ma już u nas Kędziory bo nigdy by tak nie zagrał jak Śledź.
:ok: :yes:
Mało kto zauważył ten zabieg. Był on tak samo czytelny dla wytrawnego kibica jak perfidna taśma Simona. Darek ma naprawdę łeb na karku i nie musimy się raczej martwić o błędy taktyczne z jego strony. Nikt nie zwrócił też uwagi na pracę sędziego, który w moim przekonaniu popełnił dziś jeden kardynalny błąd - dopuścił Lebiediewa do biegu a nie powinien, ponieważ spóźnił się on na start całe 3 sekundy, podobna sytuacja miała miejsce w którymś z ekstraligowych meczy tydzień temu i sędzia wykluczył zawodnika bez mrugnięcia okiem. W momencie wyświetlania się na zegarze cyfry 0-00 zawodnik winien stać nieruchomo a Lebiediew był w trakcie podjeżdżania pod taśmę. Mecz jak najbardziej na plus, wolę minimalne wygrane od wysokich pewnych zwycięstw.
Wadim, wracaj do składu bo Twój brak też był dziś widoczny.

Szabla - Pon Maj 12, 2014 07:05

Kiedy padało? I jak mocno?
Hyziu - Pon Maj 12, 2014 10:57

Po dwóch pierwszych biegach myślałem że będzie to kolejny mecz do jednej bramki, na całe szczęście tak się nie stało i można było się trochę podenerwować w końcówce :) Szkoda trochę punktów Damiana w 10 biegu, które stracił przez swoją nieuwagę, ale jest młody i trzeba mu to wybaczyć. Co do czasu 2 minut to mogą wypowiadać się tylko ci co siedzieli na trybunie głównej. Dla mnie sędzia popełnił jeszcze jeden błąd włączając czas 2 minut, kiedy Piosicki jest jeszcze na torze, po chwili się poprawił i go wyłączył, po czym włączył ponownie, a zawodnik dalej stał jeszcze na murawie. Zanim doszedł do parku maszyn to została mu minuta na przygotowanie.
Szabla - Pon Maj 12, 2014 15:29

Abstrahując od pomyłki Damiana, bo skoro przeprasza za dwa ostatnie biegi, a w przedostatnim dowiózł trójkę do mety, to chyba się z emocji pomylił ;P O jakim deszczu mówi? i o jakim mówi veegeta?
We Wrześni nie wydarzyło się nic, co by mogło choćby w minimalnym stopniu wpłynąć na tor. A w Gnieźnie? Lało? Kiedy?

Chce sobie wyrobić opinię o tym meczu, ale ciężki temat. Skoro deszcz pokrzyżował i m trochę plany, to jakim cudem te podwójne wygrane się im przytrafiły w pierwszych biegach? To, że potem się Łotysze mogli spasować, nie oznacza, że nasi nagle musieli się jednocześnie pogubić. Bo zaczęli dobrze spasowani. Zatem skąd sytuacja roztrwonienia 10 pkt przewagi. Tzn. ja wiem, że się da (patrz Leszno rok temu), ale teraz sytuacja wygląda trochę inaczej.

Jesteście pewni taktyki z Jonasem w XIII biegu? Ja też tak sobie od razu pomyślałem, ale Kędziora skutecznie pozbawił mnie wiary w stosowanie taktyki w Gnieźnie.

19SKS52 - Pon Maj 12, 2014 15:53

Trumniarz zaczyna show: http://www.sportowefakty....-nowego-zawodni
Hyziu - Pon Maj 12, 2014 15:55

Deszcz popadał umiarkowanie intensywnie przez jakieś 15-20 min przed prezentacją. Miałem wrażenie, że naszym to było na rękę. Tor był mokry ale nie wydaje mi się żeby jakoś drastycznie się zmienił. Jedyne co mogło pokrzyżować plany to fakt że później sędzia już chyba nie pozwolił do końca meczu na wyjazd polewaczki (przynajmniej ja jej na torze nie widziałem ;) )
Davidsson ewidentnie w momencie kiedy zbliżył się do niego Bogdanows zamknął gaz przed wejściem w łuk, ale czy było to zamierzone, czy też ze strachu to już tylko wie on i działacze ;)

Szabla - Pon Maj 12, 2014 15:55

Taaa, zdrowo go wali w czerep. Obraził się i teraz zrobi na złość. Dziecko z piaskownicy.

Hyziu napisał/a:
Deszcz popadał umiarkowanie intensywnie przez jakieś 15-20 min przed prezentacją. Miałem wrażenie, że naszym to było na rękę. Tor był mokry ale nie wydaje mi się żeby jakoś drastycznie się zmienił. Jedyne co mogło pokrzyżować plany to fakt że później sędzia już chyba nie pozwolił do końca meczu na wyjazd polewaczki (przynajmniej ja jej na torze nie widziałem ;) )
Davidsson ewidentnie w momencie kiedy zbliżył się do niego Bogdanows zamknął gaz przed wejściem w łuk, ale czy było to zamierzone, czy też ze strachu to już tylko wie on i działacze ;)

Na ten deszcz, to ja też się załapałem, ale to raczej było roszenie. Bez jaj. Polewaczka się nie pojawiła, to fakt.

A co do Jonasa, to że zamknął gaz. to akurat u niego na dwoje babka wróżyła ;)

CRC - Pon Maj 12, 2014 15:56

Szabla padało przez jakieś 20 min. ok godz. 17: 10. może nie jakaś nawałnica, ale jednak troszkę tej wody spadło.
Na nurtujące cie pytanie, dlaczego od początku było ok a kłopociki zaczęły się później i nasi pogubili trochę ustawienia to sam powiedz ile razy w przerwach miedzy biegami widziałeś polewaczkę na torze?

Szabla - Pon Maj 12, 2014 16:07

speedhub napisał/a:
Mecz był pokazem taktyki z obu stron.

Lokomotiv wyścig 8, Lebiedievs może jechać jako rezerwa zwykła za Gustafssona ale jeszcze nie ma gotowego motocykla zatem Szwed jest wypuszczony do wyścigu, ale celowo dotyka taśmy. Tym samym Lebiedievs zyskuje ok. 8 minut.

Oczywiście Kokin na konferencji zarzekał się, że tam nie było celowości; że jakby chciał, to by Lebiediewa puścił po prostu jako zwykłą, bez kombinowania, ale miał plan na rezerwy inaczej rozłożony w czasie. A Simon - młody, ambitny, chciał się zrehabilitować, ale aż za bardzo i wjechał w taśmę. I sytuacja go zmusiła do zmiany.
Ale fakt, Lebiediew do samego końca wyczekiwał, żeby pod tyłkiem mieć swój sprzęt, a nie podstawiony od kogoś, który już stał gotowy przy bramie.

radkoski - Wto Maj 13, 2014 10:59

Szabla napisał/a:
Na ten deszcz, to ja też się załapałem, ale to raczej było roszenie. Bez jaj.

Proszę przestań "męczyć" temat bo T.Gollob w Toruniu na zamkniętym stadionie miał problem ze spasowaniem się do toru i mówił że raz było parno, raz sucho i szukał aż znalazł więc dla Ciebie "roszenie" - dla zawodowca problem...
19SKS52 napisał/a:
Trumniarz zaczyna show: http://www.sportowefakty....-nowego-zawodni

Myślałem że prezio zmądrzał ale widzę że prosty facet zostanie prostym facetem, a przy okazji mam nadzieje że dostanie TĘGIE lanie od Startu u siebie...
PS.
Łaguta zażądał zaległości przerzuconych z poprzedniego sezonu (chodzi o 370 tys. zł), ale i też kwoty za podpis na ten rok (nieco ponad 600 tys. zł). – Chcę moje diengi (pieniądze – tłum. red.) – mówił Łaguta do Sukiennika dodając, że w innym razie nie pojedzie w meczu z Betardem Spartą Wrocław. Dodał też, że liczy na to, iż sponsor wymieni mu Chevroleta Camaro, którego dostał od sponsora w leasing, na nowiutkie Ferrari.
Bez komentarza...
espeedway 2014-05-12

Szabla - Wto Maj 13, 2014 11:24

Faktycznie, ale męczę temat. Już trzy strony postów o tym napisałem. Weź zluzuj. Od czego jest to forum? Nie od dzielenia się spostrzeżeniami i opcją na zadanie pytania innym?

A wracając do meczu, to opowiadać o pokrzyżowaniu planów przez deszcz to można jak po piątkowym treningu do niedzielnego meczu przeszły dwie ulewy, albo lało cała noc przed spotkaniem.
Ale nie, jeśli cały ten deszcz to było te 15-20 minut bezpośrednio przed spotkaniem.

To już bardziej mnie przekonuje fakt, że nie puszczano polewaczki przez deszcz i - kuriozalnie - spowodował on, że w trakcie meczu było im za sucho.

radkoski - Wto Maj 13, 2014 16:19

Rzeczywiście nie męczysz tematu... :ups:
Czebyl - Wto Maj 13, 2014 19:36

Zastanawia mnie bierność Adriana Gomólskiego. Wie, że ma bardzo wolne silniki, po powrocie Wadima może stracić miejsce w składzie, bo Skóra zaprezentował się w meczu z Daugavpils korzystniej od niego, a mimo wszystko nie szuka nowych rozwiązań sprzętowych. Powinien się uśmiechnąć do Wadima, żeby załatwił mu silnik od jego tunera, bo za kilka tygodni może oglądać mecze Startu z poziomu trybun. Wolałbym jednak oglądać Adriana niż Adama, ktory na pewno nie bedzie zabijal sie o Start.
Do_żylny - Wto Maj 13, 2014 20:18

chyba nikt nie ma wątpliwości że najsłabszym ogniwem w tej chwili jest Adrian .
Marcineek - Sro Maj 14, 2014 08:06

Czebyl napisał/a:
Wolałbym jednak oglądać Adriana niż Adama, ktory na pewno nie bedzie zabijal sie o Start.

Po tym jak w niedzielę Gomólski na przeciwległej prostej potraktował jednego z rywali (bodajże Kilokarpi), słowa "zabijał się o Start" nabierają nowego, dość niebezpiecznego znaczenia.

Hyziu - Sro Maj 14, 2014 11:20

Faktycznie strasznie go potraktował, zamknął mu drogę do bandy i tyle. Pół żużlowej Polski tak jeździ, taki sport. Jakoś na Wadima nie najeżdżałeś po meczu w Lublinie po jego dwóch szaleńczych akcjach, gdzie wpierw połamał Frankowa, a później siebie. Zdecydowanie bardziej niebezpieczne i z fatalnymi skutkami akcje. Skończcie już najeżdżać na chłopaka, bo już kilku zaszczutych zawodników nie ma wśród nas i później jest wielki płacz i lament. To jest nasz wychowanek i nie raz narażał swoje życie dla dobra naszego klubu, każdy może kiedyś pobłądzić i trzeba mu dać drugą szansę.
TeTris - Sro Maj 14, 2014 11:52

Marcineek napisał/a:
Czebyl napisał/a:
Wolałbym jednak oglądać Adriana niż Adama, ktory na pewno nie bedzie zabijal sie o Start.

Po tym jak w niedzielę Gomólski na przeciwległej prostej potraktował jednego z rywali (bodajże Kilokarpi), słowa "zabijał się o Start" nabierają nowego, dość niebezpiecznego znaczenia.

a jak Kylmaekorpi na ostatnim łuku wjechał wprost w Adriana z całą prędkością? to jest żużel, nie szachy, zobaczcie jak zawodnicy ostro jeżdżą na arenach międzynarodowych. jeśli chcemy powalczyć w Bydgoszczy i z Rzeszowem u siebie to trzeba pomóc Gomólskiemu ustawić te motory.

Marcineek - Sro Maj 14, 2014 14:09

Hyziu napisał/a:
zamknął mu drogę do bandy i tyle.

Hehehe... no niech będzie :) "zamknął mu drogę do bandy i tyle" :D

Hyziu napisał/a:
Pół żużlowej Polski tak jeździ, taki sport

Śmiem polemizować czy "pół żużlowej Polski tak jeździ" a tym bardziej czy taki sposób "zamykania drogi do bandy" jest właściwy w żużlu.

Hyziu napisał/a:
Jakoś na Wadima nie najeżdżałeś

Ależ ja na nikogo nie najeżdżam. Mój post był tylko reakcją na dość niefortunne określenie Czebyla.

Hyziu napisał/a:
Skończcie już najeżdżać na chłopaka, bo już kilku zaszczutych zawodników nie ma wśród nas i później jest wielki płacz i lament.

No jeśli moja niechęć do pana "bukake" ma go pchnąć do targnięcia się na swoje życie to może niech zmieni zawód na mniej stresujący. Proponuję kasę w Biedronce - byle nie wybudowanej przy Wrzesińskiej 25.

TeTris napisał/a:
a jak Kylmaekorpi na ostatnim łuku wjechał wprost w Adriana z całą prędkością?

Kilokarpii przez cały wyścig patrzył kiedy będzie choć trochę przed AG i będzie mógł się mu zrewanżować za to że ten "zamknął mu drogę do bandy i tyle". Choć tego nie popieram to jak Kuba Bogu tak Bóg Fidelowi.

TeTris napisał/a:
to jest żużel, nie szachy

Taa.. i właśnie dlatego tacy "dżentelmeni torów" jak Baliński czy N. Pedersen są tak uwielbiani na wszystkich stadionach świata.

Rozumiem że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" ale teksty o tym że "żużel to nie szachy" zostawcie dla siebie, zbyt wielu ludzi straciło zdrowie lub życie na torze żeby tak lekko podchodzić do chamskiej jazdy i "zamykania drogi do bandy i tyle".

TeTris - Sro Maj 14, 2014 14:19

każdy kto jeździ musi liczyć się z kontuzją bądź nawet utratą życia. taki sport. ;)
jakoś o ,bandyckich' zapędach Bogdanovsa min. w Landshut, gdzie poskładał Doyle'a nikt nie wspomina. wszyscy chcą wygrywać, a to, że niezbyt przepadacie za Gomólskim to już nie mój problem.

FC Strzała - Sro Maj 14, 2014 21:48

Witam
Za ten faul (to nie była ostra jazda)Adrian niech się cieszy że żółtej nie zobaczył,jak na prostej można wysuwać koło ja rozumie że jadąc z przodu dojeżdżasz do bandy i w ten sposób blokować ale to co zrobił Gomóła to szczyt chamstwa i niech się cieszy że tego dnia bardzo szybki Kylmaekorpi nie wjechał mu na plecy bo mógł mu zrobić krzywdę w ostatnim łuku jakby mu nie zostawił miejsca to nie zostałby wyprzedzony,koniec kropka