Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

START GNIEZNO - sezon 2014 - Start Gniezno - Orzeł Łódź

TeTris - Wto Maj 13, 2014 19:40
Temat postu: Start Gniezno - Orzeł Łódź
już 25 maja odbędzie się mecz z Orłem Łódź. pan Skrzydlewski zarzeka się, że puści do Gniezna samych juniorów w ramach odwetu. na pewno nie pojedzie Lindbaeck i prawdopodobnie Doyle. ;)

kolejny raz piszę: sprawdziłbym Kima Nilssona, który mógłby wskoczyć za kogoś z dwójki Gomóła/Skóra. do tej pory punkty Kima (2*,1*,0,2)

skład według mnie:
9.Jonas
10.Kim
11.Damian
12.Gomóła- tu jest chęć walki, ale trzeba mieć jeszcze szybki sprzęt ;)
13.Bjarne
14.Piesek
15.Gała

zapraszam do dyskusji! :)

witkacy - Wto Maj 13, 2014 20:15

A ma aż 7 juniorów? Podejrzewam, że przyjadą w takim składzie jaki mieli na Lublin. Ewentualnie mogą przyjechać bez Magnusa i Luny. Doyle i Antonio odpadają ze względu na kontuzje. Ciekaw jestem jak zaprezentuje się M. Drabik.
TeTris - Wto Maj 13, 2014 20:50

Lunna, Drabik, Drożdżowski, Matyjas i podobno rozmawiają z 2 polskimi i 1 zagranicznym. ;) żeby potem nie było, bo łatwo jest kogoś zakontraktować i puścić w jednym meczu. szczerze mówiąc wolę oglądać Lunne niż Puszaka. :)
szyna6 - Sro Maj 14, 2014 09:13

ja jestem pewien że pojadą w najsilniejszym składzie. Nie wierzę w jego opowieści o juniorach bo jaki miałoby to sens?. Uważam że naprawdę mają ciekawy skład u siebie są w stanie pokonać każdego a na wyjazdach zbijać bonusy - uważam że to tylko takie gadanie a do Gniezna zameldują się w najmocniejszym składzie i uważam że będzie to BARDZO ciężki mecz:

START:
1. Jonas
2. Gomólski / Kim Nillson (jeśli pojawi się na treningach i pokaże że beton mu nie straszny)
3. Adamczak
4. Skóra
5. Bjarne
6. Gała
7. Prosicki

ORZEŁ:
1. Lindback
2. Chrzanowski
3. Jamróg
4. Puszakowski
5 .Doyle
6. Drabik

uważam że mecz będzie bardzo zacięty a wynik moim zdaniem będzie 46:44 dla Startu. Łódź to dla mnie zespół z potencjałem ale zarazem wielka zagadka:

LINDBACK - może zdobyć w Gnieźnie 13 punktów a może 7 pkt.....
Chrzanowski - o niego jestem spokojny najsłabsze ogniwo w gnieźnie nie poszaleje
Jamróg - wyniki w tym sezonie mówią wiele wychowany na betonie w Tarnowie
Puszakowski - podobnie człowiek ZAGADKA - w tym sezonie jeździ bardzo dobrze jednak preferuje tor pod koło
DOYLE - uważam że jak kontuzja nogi nie przeniesie się na jego formę w Gnieźnie spokojnie wykręci około 12 pkt - bardzo liczyłem przed sezonem że dołączy do GNIEZNA
Drabik - jak dla mnie narazie objawienie, nasi juniorzy mogą mieć z nim kłopoty, dobry technicznie z dobrym sprzętem.

Oczywiście jeśli będą bez Lindback i bez Doyla to stawiam spokojnie 53:37 bo nie wierzę że ZORRO poszaleje na naszym torze no chyba że będzie miał atomowe starty.

Bardzo liczę na wygraną bo po tym meczu zapowiadją się 5 bardzo trudne mecze gdzie o punkty będzie niezwykle TRUNDO:

- wyjazd BYDGOSZCZ (która musi szukać punktów);
- DOM: RZESZÓW (mają dobrych zawodników którzy jeździli i znają nasz tor)
- wyjazd: RZESZÓW
- DOM: Bydgoszcz ( tutaj liczę że będą 2 punkty:) :)
- WYJAZD: Łódź

więc maksimum mobilizacja i przygotowanie się na Orzełka żeby nie było ŻADNEJ NIESPODZIANKI>

TeTris - Sro Maj 14, 2014 09:21

z tego co wiem to Doyle będzie miał przerwę koło 3 tygodni.
no masz rację, Chrzanowski zazwyczaj robił u nas albo audi albo 10-12. w występ Lindbaecka też nie wierzę, bo dopiero co przeszedł operację i również czeka go absencja. nie ma co się jarać składem Łodzi.

naprawdę teraz czekają nas ciężkie mecze i prawdopodobnie będziemy świadkiem pierwszych porażek...

speedhub - Sro Maj 14, 2014 12:35

TeTris napisał/a:

naprawdę teraz czekają nas ciężkie mecze i prawdopodobnie będziemy świadkiem pierwszych porażek...

Tylko się cieszyć, że do maksimum wykorzystaliśmy początek sezonu (mam nadzieję, że z Łodzią u siebie też wygramy).
Realnie patrząc na 5 meczów możemy wygrać tylko jeden z Polonią Bydgoszcz u siebie i to też po ciężkich bojach. Szczytem marzeń jest zwycięstwo u siebie ze Stalą Rzeszów i Bydgoszczy. Wygrane te postawiłyby nas w niezwykle korzystnej sytuacji w play offach.

Niestety po kontuzji Vadima pojawiła się luka w drużynie. Myślę, że moglibyśmy sprawdzić Nilsona, ale obawiam się, że Gomóła czy Skóra są pewniejsi. Chciałbym aby Adrian miał szybsze motory wtedy stać go na niezły wynik u siebie.

Zetorek - Sro Maj 14, 2014 22:35

mecz do jednej bramki 70-20 taki wynik obstawiam .....
speedhub - Czw Maj 15, 2014 06:21

Zetorek napisał/a:
mecz do jednej bramki 70-20 taki wynik obstawiam .....

Trudno :-) Zatem minimum 3 punkty dla Startu w dwumeczu. Mnie to nie martwi. Z pewnością działacze (tak jak w 2011 roku w meczu z Dauga) porozmawiają z zawodnikami a Ci zgodzą się odjechać za 50% sumy. Dodatkowo będzie okazja do 5 biegów Adriana i Michała.

A na mecz do Łodzi wielka mobilizacja, aby trumiarzowi, emerytom (chrzanek, puzon, zorro) i alkoholikowi pokazać plecy i wywieźć 2 pkt.

CEBUL - Czw Maj 15, 2014 06:32

Spokojnie, nie znacie trumniarza? On jest znany z tego typu tekstów, że gdzieś pojedzie juniorami, gdzieś odda walkowera a jeszcze gdzie indziej specjalnie przegra mecz, bo nie chce wejść do play-off. Nie należy się tym panem podniecać. Są wybory, a jak wiadomo jego córeczka startuje, więc musi być o nim i jego nazwisku głośno. Obstawiam, że przyjedzie składem jakim pokonał Lublin. Wtedy wynik 53:37.
Do_żylny - Czw Maj 15, 2014 07:16

z tego co mówił kierownik rady nadzorczej zawodnicy mają tak skonstruowane kontrakty że wysokie wygrane nie będą dużym problemem wiec nie ma sie co martwić.
Niech się zjawi te 7 tys. kibiców na stadionie w podzięce dla chłopaków a bedzie git.
A że Skrzydlewski dużo gada głupot to nie od dziś wiadomo, jeszcze 2 lata temu tak nas szacunkiem darzył a teraz nami pomiota, normalne u trumniarza...

Do_żylny - Czw Maj 15, 2014 21:32

to sie robi szpital...
skóra kontuzjowany :(

Szabla - Czw Maj 15, 2014 21:49

O w mordę. Saura uziemiony. Szlag by trafił. W Macieja niestety nie wierzę, zatem Kim czy Rohan?
speedhub - Pią Maj 16, 2014 06:14

Szabla napisał/a:
O w mordę. Saura uziemiony. Szlag by trafił. W Macieja niestety nie wierzę, zatem Kim czy Rohan?

Na razie najświeższe doniesienia z Wysp mówią o kontuzjowanym mięśniu. Sqra nie ma złamań i to jest na chwilę obecną najważniejsze. Mecz za tydzień - może zdąży się przygotować... Myślę, że alternatywa jest ale w postaci dwóch niewiadomych... Bez treningu nie postawiłbym na żadnego z nich - Kim - Rohan.

CEBUL - Pią Maj 16, 2014 06:44

Przecież trumniarz przyjeżdża juniorami, więc w czym problem?
szyna6 - Pią Maj 16, 2014 07:40

CEBUL czy naprawdę wierzysz że przyjadą juniorami?..... przecież realnie patrząc oni mają szanse na 3 punkty z Gnieznem.....chodzi mi o bonus w Łodzi bo jak widać są tam świetnie spasowani.....

to jest tylko gadanie Skrzydlewskiego......spójrzmy realnie:

1. ZORRO - gotowy
2. JAMRÓG - gotowy
3. PUSZAKOWSKI - gotowy
4. GIZATULIN - juz pisał że będzie gotowy i liczy na występ w Gnieźnie
5. CHRZANOWSKI - gotowy

6. DOYLE - pisał że za 10 dni chciałby już jeździć - mówił o 2 dni temu więc licząć od wczoraj 10 dzień wypada w piątek 23......jak będzie pierwsze kółka kręcił bez bólu - JEST GOTOWY

7. Lindback - tutaj nie mam żadnych informacji, po jego kontuzji pisano że przerwa potrwa około 3 tygodni ale nic o nim nie piszą nie mam pojęcia czy zdąży na Start czy NIE?.....

więc naprawdę wierzycie że strzelą sobie w kolano i przyjadą najsłabszym składem?

jeśli potwierdziło by się o kontuzji SKÓRY to oni mają szanse w swoim najsilniejszym składzie nawet u nas wygrać......

19SKS52 - Pią Maj 16, 2014 08:53

Pewne jest, że juniorami nie przyjadą. Każdy już zna medialne show tego, co klientów szuka na torze :P . Mają ambitny skład, ale wyglądają wyłącznie na mistrzów swojego toru. Zobaczymy, ale mnie się wydaję, że mimo kontuzji, wygramy mecz bez problemu.
TeTris - Pią Maj 16, 2014 09:26

mnie kolejny raz cieszy postawa Kima Nilssona, który wygrywa z Ruudem, Sundstroemem czy Miśkowiakiem. widać, że powraca do formy z zeszłego sezonu i to na jego występ postawiłbym w meczu z Łodzią.
CEBUL - Pią Maj 16, 2014 11:29

szyna6 napisał/a:
CEBUL czy naprawdę wierzysz że przyjadą juniorami?.....

Przeczytaj mój post wyżej, a zobaczysz co to żart. Jest oczywiste, że trumniarz blefuje. Jest z tego zresztą znany. Mimo wszystko uważam, że z Orłem powinno być łatwiej niż z Loko, nawet mimo tego, że połowa drużyny Orła jeździła w Gnieźnie kiedyś (Anton, Zorro, Puszak, Doyle). No i najważniejsze, czyli w Orle mamy swojego 8 zawodnika. Jest nim wybitny taktyk Lech "dżezi, fresh" Kędziora, który z pewnością pomoże nam wygrać poprzez swoje decyzje w trakcie meczu.

nicolov - Pią Maj 16, 2014 12:48

Po pierwszej kolejce Rybnik też wydawał się być mocny ;] nie ma co panikować
TeTris - Sob Maj 17, 2014 11:44

z tego co mi wiadomo to Skórnickiego czeka miesięczna przerwa... kim więc jedziemy, skoro Wadim wraca na początku czerwca? na pewno wskoczy ktoś z trójki: Nilsson/Kus?Tungate.

tak poza tematem to od 2011 roku bardzo interesuje się karierą Craiga Cooka, młody, zdolny zawodnik, aż dziwne, że nikt go jeszcze nie zakontraktował. ;)

krychu90 - Sob Maj 17, 2014 13:53

chyba już nie taki młody skoro ma 27lat. Zdolny może i jest ale w Polsce nigdzie nie jeździł, a i też późno zaczynał przygodę z żużlem.
TeTris - Sob Maj 17, 2014 15:26

ale w lidze angielskiej spisuje się bardzo dobrze. dziś nasza dwójka zawodników- Matej Kus i Rohan Tungate zmierzą się w meczu Premier League (Berwick Bandits - Ipswich Witches). jestem ciekaw postawy Mateja, bo na naszym betonie nie miał szansy się jeszcze zaprezentować. najbardziej jestem ciekaw kto pojedzie w zamian za Adama Skórnickiego i jak będą dopasowane pary. z nieoficjalnych informacji wiem, że Kim Nilsson chce skupić się na lidze szwedzkiej i mecze ,z presją w tle' nie wchodzą w grę. zostaje nam tylko Matej i Rohan.
speedhub - Nie Maj 18, 2014 05:52

TeTris napisał/a:
ale w lidze angielskiej spisuje się bardzo dobrze. dziś nasza dwójka zawodników- Matej Kus i Rohan Tungate zmierzą się w meczu Premier League (Berwick Bandits - Ipswich Witches). jestem ciekaw postawy Mateja, bo na naszym betonie nie miał szansy się jeszcze zaprezentować. najbardziej jestem ciekaw kto pojedzie w zamian za Adama Skórnickiego i jak będą dopasowane pary. z nieoficjalnych informacji wiem, że Kim Nilsson chce skupić się na lidze szwedzkiej i mecze ,z presją w tle' nie wchodzą w grę. zostaje nam tylko Matej i Rohan.

Premier League niestety, ale poziomem odstaje od naszej polskiej II ligi. Co prawda Kus spisał sie we wspomnianym meczu lepiej od Tungata, ale i tak chciałbym debiutu w naszych barwach Nillsona. Talent k
Kusa rozmienił się w ostatnich latach na drobne... byl to naprawdę dobrze zapowiadający się zawodnik.

TeTris - Nie Maj 18, 2014 08:53

wiesz... ja bym wolał zobaczyć całą trójkę w konfrontacji ze sobą, a wtedy można ustawić skład. nie zapominajmy jeszcze o Fajferze. :D
Ramenedes - Pon Maj 19, 2014 19:55

Skrzydlewski kontynuuje cyrk :)
http://www.sportowefakty....olityki-i-zuzla

speedhub - Pon Maj 19, 2014 22:25

Ramenedes napisał/a:
Skrzydlewski kontynuuje cyrk :)
http://www.sportowefakty....olityki-i-zuzla

Czy może ktoś się orientuje o jakim meczu pisze trumniarz? Z tego co pamiętam w sferze marzeń była dla Łodzi walka w decydującym o awansie do I ligi meczu. Jak jeździliśmy w Ii lidze to Łódź była cienka.

Cóż liczę że na nich zarobimy 5 punktów

Hyziu - Wto Maj 20, 2014 14:02

Też nie mam pojęcia o który mecz Panu Witoldowi chodzi, a tym bardziej o którego zawodnika. Z ciekawości sprawdziłem historię pojedynków i nie kojarzę nikogo kto mógłby pasować do jego teorii spiskowej. Może ktoś ma lepszą pamięć albo orientację.
pocaluj_mnie - Wto Maj 20, 2014 16:46

Myślę, że chodzi tutaj o Jordana Jurczyńskiego i ten mecz:

http://rlach.republika.pl/dmp/2005/gnlo_2.htm

Szabla - Sro Maj 21, 2014 08:38

O w mordę, mecz 60:29 w tyte, ale jeden zawodnik odmawiający startów w biegach nominowanych mógł odmienić losy. O ludzie...
Robota przy zwłokach jednak wypacza psychę :glupek2:

Hyziu - Sro Maj 21, 2014 10:35

No faktycznie o Jurczyńskim to całkiem zapomniałem.

Tymczasem w obozie wroga ;) Mads Korneliussen zawodnikiem Orła Łódź

Zatem możemy się go spodziewać dziś w awizowanych składach

ugo - Sro Maj 21, 2014 10:39

Hyziu napisał/a:
No faktycznie o Jurczyńskim to całkiem zapomniałem.

Tymczasem w obozie wroga ;) Mads Korneliussen zawodnikiem Orła Łódź

Zatem możemy się go spodziewać dziś w awizowanych składach

Przecież Witek wyraźnie mówi,że pojedzie dopiero od następnej kolejki 1 czerwca, a do nas przysyła rezerwy.

Hyziu - Sro Maj 21, 2014 10:47

Ja w jego słowa nie wierzę
ugo - Sro Maj 21, 2014 10:51

Hyziu napisał/a:
Ja w jego słowa nie wierzę

Poczekajmy na awizowane, ale on zrobi naszym działaczom na złość i przyśle juniorów żebyśmy popadli w jeszcze większe długi.

Szabla - Sro Maj 21, 2014 12:39

A jednak Squra połamany. Może to żaden news dla reszty, ale ja nigdzie nie natrafiłem wcześniej na potwierdzenie jak są skutki jego upadku.
speedhub - Sro Maj 21, 2014 13:09

Szabla napisał/a:
A jednak Squra połamany. Może to żaden news dla reszty, ale ja nigdzie nie natrafiłem wcześniej na potwierdzenie jak są skutki jego upadku.

Niestety to już trzecia kontuzja w naszym zespole w tym roku. W sumie ani jednego meczu nie dokończyliśmy w najsilniejszym zestawieniu, a tylko jeden zaczęliśmy (mecz w Lublinie).

Ciekawe jakie ruchy kadrowe nastąpią przed meczem z Orłem, którego trapią dziwne kontuzje (Jamróg). Czuję, że Trumniarz blefuje i przyjedzie do Gniezna w najsilniejszym zestawieniu na czele z alkoholikiem i Doylem.

Hyziu - Sro Maj 21, 2014 15:23

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:
1. Jakub Jamróg
2. Kamil Matyjas
3. Mariusz Puszakowski
4. Mads Korneliussen
5. Nike Lunna
6.
7. Mikołaj Drożdżowski

Start Gniezno:
9. Jonas Davidsson
10. Adrian Gomólski
11. Damian Adamczak
12. Wadim Tarasenko
13. Bjarne Pedersen
14.
15. Adrian Gała

Początek meczu: godzina 13:45
Sędzia: Krzysztof Meyze

Szabla - Sro Maj 21, 2014 15:47

Te awizowane są nic nie warte, trumniorz mówi wyraźnie, że Korneliussen pojedzie dopiero w następnym meczu, ale jest w awizowanym. Jamróg jakieś dziwne zapalenie oskrzeli, ale też zaawizowany. Chrzanka nie ma, ale może wskoczyć za Matyjasa równie dobrze. Zorro nie jedzie, nie wiadomo czy Doyle się zmieści w tych 10 dniach o których mówił.
Nicky - Sro Maj 21, 2014 17:16

Kędziora dziś mówił w audycji klubowej że jedzie Mads.
Czekają na Chrzanowskiego czy zdarzy z Rosji i na potwierdzenie Doyla.
Jamróg też pojedzie.

speedhub - Sro Maj 21, 2014 21:16

Do formy wydaje się wracać Gomóła, w lidze duńskiej zdobył 10 pkt. a w jednym z biegów pokonał Iversena
Szabla - Sro Maj 21, 2014 23:59

Cytat:
Rzeczywiście, w naszych barwach startować będzie Mads Korneliussen. Jednak Duńczyk pomoże nam dopiero w następnym spotkaniu z ROW Rybnik

Cytat:
Wzięliśmy go, bo był dostępny. Trener widział go w zespole i złożyliśmy mu propozycję. Na mecz w Gnieźnie na pewno będzie w składzie, bo nie mamy tylu juniorów, żeby odjechać to spotkanie.

Komentarz chyba zbędny
:x

TeTris - Czw Maj 22, 2014 08:45

pewnie dla wielu informacja zbędna, ale pokazuje głupotę gadania pana Skrzydlewskiego- Zorro był wczoraj w Gnieźnie razem ze swoim gnieźnieńskim mechanikiem. ;)

kto wystąpi pod ,12'? jeśli miałby to być Kim bądź Rohan to powinni śmigać z Davidssonem, ale to tylko moje przemyślenia. ;)

to prawda, że nasi chcą zakontraktować polskiego seniora? w przypadku (odpukać!!!) kontuzji kogoś z dwójki Gomólski/Adamczak, wskoczyć może tylko Maciej Fajfer. ktoś ma jakieś informacje?

Hyziu - Czw Maj 22, 2014 11:04

Już wygrałam!!! Cieszy się Joanna Skrzydlewska po wieczornej "burzy mózgów" w Orle. Jedziemy do Gniezna walczyć o zwycięstwo!
Wokół meczu ze Startem pojawiło się zbyt wiele kontrowersji i niepotrzebnej wymiany zdań - zaznacza honorowy prezes Orła - Szczególnie ciężkie były rozmowy z tatą, dla którego słowo jest droższe pieniędzy i dlatego chciał odpuścić mecz w Gnieźnie. Jeżeli działacze Startu nie mają sobie nic do zarzucenia, to ok. Ja nie mogę się zgodzić na to, byśmy nie szanowali kibiców zarówno Orła, jak i Startu. To jest sport i nie dopuszczę, aby łódzcy fani byli skazani na te przepychanki i ich efekty. Dlatego gwarantuję, że do Gniezna pojedziemy w najsilniejszym możliwym składzie!!! Musiałam przekonać trenera i niektórych zawodników o tym, że nie ma co czekać na spotkanie w Rybniku, tylko już w Gnieźnie powalczyć o zwycięstwo. Czy się uda? To jest sport i wszystko może się zdarzyć. Ja chcę 8 czerwca powiedzieć kibicom Orła, że zrobiliśmy wszystko, aby byli dumni ze swojego klubu. Nawet w parlamencie nie było tak ostrych dyskusji jak te w środowy wieczór, ale wiem, że było warto...

Żródło: http://www.orzel.lodz.pl/news/1243,Juz-zwyciestwo!

Zobaczymy co z tego wyniknie, ale może jednak nie będzie to taki jednostronny pojedynek ;)

radkoski - Czw Maj 22, 2014 15:04

Jak dla mnie jednak nierówno pod sufitem mają w Łodzi...
Dziecinada jakich mało - mam nadzieję że baty będą konkretne

Szabla - Czw Maj 22, 2014 17:13

TeTris napisał/a:
pewnie dla wielu informacja zbędna, ale pokazuje głupotę gadania pana Skrzydlewskiego- Zorro był wczoraj w Gnieźnie razem ze swoim gnieźnieńskim mechanikiem. ;)

"gnieźnieński mechanik" zapewnia, że Zorra w tym meczu nie będzie

tony187 - Czw Maj 22, 2014 17:28

TeTris napisał/a:

Przecież on nigdzie indziej nie jeździ poza Polską i od środy w Gnieźnie czeka na niedzielny mecz licząc na to, że ktoś go na tor wpuści ;)

Zetorek - Czw Maj 22, 2014 18:41

Większych bzdur nie czytałem ostatnio jak na tu na forum...Magnus obecnie przebywa w domu w Szwecji i szykuje sie na sobotnie eliminacje do Mistrzostw Europy wiec przestańcie wypisywać bzdury...a co do meczu na tą chwile czyli na dziś na godzinę 19-40 powołania do meczu nie dostaliśmy i nie zanosi się żebyśmy dostali. W sobotę startujemy w Żarnovicy i na tą chwile na tym sie skupiamy. Pozdrawiam normalnych kibiców i mimo że może okazać sie że spotkanie będzie do jednej bramki licznie wypełnią stadion i będą kibicować Rycerzom obu zespołów...
TeTris - Czw Maj 22, 2014 21:24

tak, tak, a w niedzielę Magnus będzie w składzie. ;) wszystko dla pana prezesa. :)
radkoski - Pią Maj 23, 2014 09:21

Pożyjemy, zobaczymy ;)
Robak - Pią Maj 23, 2014 12:23

radkoski napisał/a:
Jak dla mnie jednak nierówno pod sufitem mają w Łodzi...
Dziecinada jakich mało - mam nadzieję że baty będą konkretne

a mi sie wydaje,ze byl to starannie zaplanowany teatrzyk wyreżyserowany przez Skrzydlewskiego. W końcu padlo nazwisko kandydata do europarlamentu...

Do_żylny - Nie Maj 25, 2014 07:06

Za matyasa zorro a za lunne doyle. Ciekawy mecz się szykuje.
P.n.e. kędziora w spocie wyborczym!

Nicky - Nie Maj 25, 2014 09:52

Teraz widać ile znaczą słowa pseudo mechanika Magnusa.
:hahaha:

tony187 - Nie Maj 25, 2014 11:09

Nicky napisał/a:

Jeżeli ktoś jest samozwańczym "specjalistą i znawcą" to jakoś nie dziwią mnie takie komentarze...

eugeniusz - Nie Maj 25, 2014 11:30

tony 187; i tobie podobni po co obrażasz Zetora - wczoraj wracając z Żarnowca w godzinach nocnych Zoro otrzymał informacje że ma przyjechać na mecz do Gniezna. Początkowo Zoro nie był brany pod uwagę mieli jechać bezpośredni z Żarnowca do Szwecji.

Widać coś ważnego musiało się zdarzyć że słaby skład gości tak mocno wzmocniono. Zapowiada się ciekawy mecz dobra wiadomość dla kibiców oraz dla księgowego klubu START Gniezno gdyż nie będzie trzeba wydać kroci za punkty.

Tu należy pochwalić działaczy Orła Łódź że początkowe zamieszanie ze słabym składem się nie potwierdziło dla dobra widowiska sportowego.

tony187 - Nie Maj 25, 2014 11:48

eugeniusz napisał/a:
tony 187; i tobie podobni po co obrażasz Zetora - wczoraj wracając z Żarnowca w godzinach nocnych Zoro otrzymał informacje że ma przyjechać na mecz do Gniezna. Początkowo Zoro nie był brany pod uwagę mieli jechać bezpośredni z Żarnowca do Szwecji.

Panie Geniu następnym razem proszę spojrzeć na sygnaturę osoby cytowanej przeze mnie, a następnie przeczytać moją wypowiedź i dopiero wtedy wyciągać wnioski. Ja tam żadnej obrazy wobec Zetora nie widzę. No chyba, że jest Pan tak na jego punkcie przewrażliwiony...

radkoski - Nie Maj 25, 2014 12:02

eugeniusz napisał/a:

Tu należy pochwalić działaczy Orła Łódź że początkowe zamieszanie ze słabym składem się nie potwierdziło dla dobra widowiska sportowego

Nie wiem za co "chwalić" oszołoma z Łodzi ??
Zawsze gość ma "problemy" do Gniezna więc nie podpisuję się pod tymi gratulacjami za "zamieszanie"...

Maniek1988 - Nie Maj 25, 2014 14:54

Ufff mieliśmy trochę szczęścia... dobrze że Gomóła się przebudził...Jak widać wyrównany skład daje pozytywne rezultaty. Brawo dla Adamczaka...nie dał się Doyle'owi... a wcześniej Łodzianie dwa razy prostą nam ostro zamknęli...
eugeniusz - Nie Maj 25, 2014 16:35

Chciałbym Podziękować Prezesowi Arkadiuszowi Rusieckiemu za gest wobec byłego kapitana drużyny START Gniezno. Mała rzecz a cieszy oby więcej takich gestów - BRAWO
TeTris - Nie Maj 25, 2014 17:06

tak, tak. w czwartek mówiono o tym, że Zorro jedzie, a tutaj nagle dostaje dopiero wiadomosc w sobotę i to w dodatku po eliminacjach. przeraża mnie chamstwo Zetterstroema, im starszy tym głupszy, chamskie przedłużanie prostych i wbijanie kogoś w ,płot', każdy widział jak Damian odbił się od bandy. Korneliussen też do najmądrzejszych nie należy, bardzo dobrze, że Adrian pojechał z nim tak ostro. wielkie brawo dla Gomóły, nareszcie mądra jazda. plus dla Damiana, który był takim liderem znów dobry występ naszych młodzieżowców. szkoda 4 biegu, gdzie Gała domknął do bandy Bjarnego, gdy ten się napędzał. trzeba pogadac z Davidssonem, bo jest bardzo wolny. więcej treningów! Wadim w swoim stylu ostro i do przodu. dużo szczęścia, ale też tego nam trzeba.

teraz 1 czerwca po 40 punktów do Bydgoszczy!

tony187 - Nie Maj 25, 2014 17:28

Tym razem się udało, ale nasi Skandynawowie szału nie zrobili, na Bydgoszcz i Rzeszów taka ich jazda na bank nie wystarczy.

P.S. Widzę, że niektórzy do błędu się przyznać nie potrafią, prawda Panie Geniu?

Ramenedes - Nie Maj 25, 2014 18:25

Dziękujmy Kędziorze, że po 11 biegu nie wystawił RT ;] Widać jaki z niego bystrzacha :D

Co do naszych brawo Adi i Adamczak !! :ok:
Davidsson to typowy startowiec więc w takich meczach "na styku" jeśli nie wyjdzie spod taśmy pierwszy to jego wynik punktowy będzie mizerny.
Bjarne coś wolny dzisiaj.
Sędzia = sierota bo trzykrotnie powinien wręczyć upomnienia za niebezpieczną jazdę, za "wsadzanie w bande".

Zorro skretyniał na starość...niestety...nie spodziewałem się tego po nim.

P.S
Pozdrawiam serdecznie panią w wieku ok 60 lat która siedziała na pierwszym łuku niedaleko gniazda dla reportera tv. Bardzo ładnie pani kibicowała i
przeżywała jazdę naszych. Miło coś takiego zobaczyć ;)

Nicky - Nie Maj 25, 2014 18:25

Magnus= jego mechanik pokazali na co ich stać!!
Takiego chamstwa, wozenie po bandach ..... brak slow.
Zorro niech nie rżnie głupa przed kibicami ze nie wie o co chodzi :o ( cały stadion go wygwizdał i slusznie )

TeTris - Nie Maj 25, 2014 18:35

Ramenedes napisał/a:
Dziękujmy Kędziorze, że po 11 biegu nie wystawił RT ;] Widać jaki z niego bystrzacha :D

Co do naszych brawo Adi i Adamczak !! :ok:
Davidsson to typowy startowiec więc w takich meczach "na styku" jeśli nie wyjdzie spod taśmy pierwszy to jego wynik punktowy będzie mizerny.
Bjarne coś wolny dzisiaj.
Sędzia = sierota bo trzykrotnie powinien wręczyć upomnienia za niebezpieczną jazdę, za "wsadzanie w bande".

Zorro skretyniał na starość...niestety...nie spodziewałem się tego po nim.

P.S
Pozdrawiam serdecznie panią w wieku ok 60 lat która siedziała na pierwszym łuku niedaleko gniazda dla reportera tv. Bardzo ładnie pani kibicowała i
przeżywała jazdę naszych. Miło coś takiego zobaczyć ;)

a za kogo miał dać rezerwę? za juniora czy za Jamroga, który jechał dobrze?

DarooM - Nie Maj 25, 2014 18:47

Dziś mecz wygrał nam jeden zawodnik :mruga:
Znienawidzony przez większośc forumowiczów A.G.
To co on dziś wyprawiał(całe szczęście) to poezja...
Rozprowadzał przeciwnikow jak mógł,Davidsson nawet tego nie potrafił wykorzystac.
Zamknięcie po starcie Magnusa i umozliwienie Bjarnemu napędzenie się i wyjscie na 2 pozycje.Brawo,brawo,brawo Adi!!!! :mruga:

Juniorka swoje zrobiła,ładnie tez Adamczak,Tarasienko dziś najmniej pkt,ale po kontuzji,waleczny jak zwykle.
Bardzo zawiedli mnie dziś skandynawowie,Davidsson poza jednym biegiem-tragedia
Ważne 5 z rzędu zwycięstwo,Hej Start! :start_2:

19SKS52 - Nie Maj 25, 2014 19:05

TeTris napisał/a:
Korneliussen też do najmądrzejszych nie należy, bardzo dobrze, że Adrian pojechał z nim tak ostro. wielkie brawo dla Gomóły

Jak Mads wiózł naszego w dechy to źle, ale jak Gomólski robi to samo (chyba nawet bardziej chamsko) to ok? W żużlu chyba nie chodzi o to. Każdy wie, że to prędkość i śmierć na każdym odcinku zagląda w oczy.

TeTris - Nie Maj 25, 2014 19:08

tylko nie zamknął mu aż tak bandy, że ta się wgięła. ;) ja czuję różnicę, a Ty?
pyskaty2 - Nie Maj 25, 2014 19:11

19SKS52 napisał/a:
TeTris napisał/a:
Korneliussen też do najmądrzejszych nie należy, bardzo dobrze, że Adrian pojechał z nim tak ostro. wielkie brawo dla Gomóły

Jak Mads wiózł naszego w dechy to źle, ale jak Gomólski robi to samo (chyba nawet bardziej chamsko) to ok? W żużlu chyba nie chodzi o to. Każdy wie, że to prędkość i śmierć na każdym odcinku zagląda w oczy.

Gomóła tym razem wcale nie szarżował, po prostu dojechał do bandy, ale nie w ten sposób co z Kilmakorpim. Korneliussen nie był na tyle blisko, natomiast Zorro i Puzom zamykali płoty będąc w bliskim kontakcie. Taka była różnica.

eugeniusz - Nie Maj 25, 2014 19:18

kto był z przodu czyli na prowadzeniu ?? ????????????????????????????????????????
pyskaty2 - Nie Maj 25, 2014 19:22

Tak, ale bez przesady. Nie nazwałbym tego prowadzeniem hehe

Brawo dla Gomóły za słowa po meczu do Dziesiątki.

TeTris - Nie Maj 25, 2014 19:25

w biegu 3 między Korneliussenem (albo Puszakowskim), a Adamczakiem, Damian wymijał któregoś z nich i został wpakowany, że aż banda się ugięła.
potem Zorro-Tarasienko, podobna sytuacja, tak jak mówiłem im starszy Zorro tym głupszy, szkoda, że u nas w 2012 tak nie jeździł. ;)
sytuacja z biegu 15- Gomóła domyka bandę Madsowi, praktycznie trącając mu przednie koło. jeśli chodzi Panu o to, że kto prowadzi może jechać jak chce i wozić kogoś po bandzie to gratuluje rozumu.

co takiego Adik powiedział w stronę ,10'?

Marvin- - Nie Maj 25, 2014 19:34

Eugeniusz - skąd tyle nienawiści do klubu, który kiedyś miałeś okazje prowadzić? Wszystko rozumiem, Zorro płaci synowi, daje pracę, ale zgadzam się z przedmówcami, że łódzki orzeł się nie patyczkował i pakowali w płot jak się patrzy, a zachowanie pracodawcy gnieźnieńskiego byłego zawodnika było śmieszne, doświadczenie wielka klasa, a zachowanie szczeniackie.

Zawsze, niezależnie od rywala, wyniku itd najważniejsze jest zdrowie.

WIELKA KLASA ADRIAN GOMÓLSKI! Co do jego akcji, dostosował się do warunków zaproponowanych przez gości.

szczypi - Nie Maj 25, 2014 19:40

TeTris napisał/a:
co takiego Adik powiedział w stronę ,10'?

Przeprosił za swoje zeszłoroczne słowa

eugeniusz - Nie Maj 25, 2014 19:40

TeTris - prowadzący dyktuje warunki na torze, wybiera ścieżki takie ma prawo. Siedzę na zawodach od 1976 roku zawsze na wyjściu z pierwszego łuku i tam widać dokładnie takie sytuacje. Problem leży w ocenie jak Zoro woził startując w naszych barwach to super gość, a jak podobny manewr zastosował już jako przeciwnik to wyzwiska. Wszyscy wożą i to jest normalne oby tylko całe zdarzenie nie zakończyło się karambolem. To nie szachy i wszyscy zawodnicy wiedzą o co w tym cyrku chodzi.
TeTris - Nie Maj 25, 2014 19:50

próbujesz na siłę usprawiedliwiać i Magnusa i swojego syna. to nie znaczy, że może w tak chamski sposób jechać z zawodnikiem po bandzie i wciskać go w nią, skoro jest ktoś szybki i jest obok niego. ja siedzę od 2002 roku prawie zawsze na drugim łuku i dziś te sytuację widziałem bardzo dobrze, więc proszę nie wmawiaj mi takich bzdur, bo to aż śmieszne. Zorro kogoś woził w naszych barwach? chyba ogony. wszyscy wożą? Gollob? Emil? wystarczyło dziś zobaczyć jak chłopaki zostawiali sobie miejsce pod bandą. jak Twój idol zawsze tak będzie jeździł to karambole same się pojawią. to nie szachy, ale też nie chodzi o to, żeby kogoś zabić.
Marcineek - Nie Maj 25, 2014 19:54

eugeniusz napisał/a:
prowadzący dyktuje warunki na torze, wybiera ścieżki takie ma prawo.

Panie Eugeniuszu proszę o podanie konkretnego punktu w regulaminie sportu żużlowego, który mówi o "prawie prowadzącego do dyktowania warunków na torze". Dla Pana, człowieka który wielokrotnie wymagał od adwersarzy poparcia swoich tez odpowiednimi regulacjami, chyba nie będzie to żadnym problemem.
Z góry serdecznie dziękuję.

eugeniusz - Nie Maj 25, 2014 20:08

Marcinek odpowiem pytaniem czy sędzia meczu wykluczył lub wymierzył karę zawodnikowi ?
19SKS52 - Nie Maj 25, 2014 20:10

eugeniusz napisał/a:
Problem leży w ocenie jak Zoro woził startując w naszych barwach to super gość, a jak podobny manewr zastosował już jako przeciwnik to wyzwiska.

Myślę, że wielu gnieźnieńskich kibiców szanowało Zorro, mimo ze odszedł ze Startu. Właśnie takimi chamskimi zachowaniami traci się ten szacunek, więc nie wiem, o co chodzi.

eugeniusz napisał/a:
Wszyscy wożą i to jest normalne oby tylko całe zdarzenie nie zakończyło się karambolem.

Ot, to. Niestety, 9 razy się uda, a za 10 karetka będzie zwoziła zawodnika z toru...

eugeniusz - Nie Maj 25, 2014 20:26

Sędzia zawodów nie dostrzegł naruszenia regulaminu paragrafu 69 co może oznaczać ze biegi były rozgrywane zgodnie z przepisami obowiązującymi w żużlu. Kibica niezadowolenie z decyzji sędziego zawodów nie jest argumentem w ocenie sytuacji na torze. Decyzje podejmowane przez sędziego podczas zawodów są ostateczne. Skoro nie dostrzegł niesportowego zachowania to oznacza że wszystkie zasady sportowej rywalizacji były zachowane.

Proponuje dokładnie przestudiować Regulamin a w szczególności pkt 66,67,68, 69 większość tu piszących nie czytała tych regulaminów.

marcin78 - Nie Maj 25, 2014 20:38

Witam,

Nie zabierałem bardzo dawno głosu na tym forum. Przyznam, że śledziłem je na bieżąco, niejednokrotnie "szlak" mnie trafiał, jak czytałem ten "stek bzdur" pisany przez niejakiego Eugeniusza, ale w dniu dzisiejszym nie wytrzymałem i postanowiłem w końcu napisać, skomentować, zabrać głos. Być może to będą ostre słowa, ale mam nadzieję, że w końcu dotrą do tej osoby. Panie, dlaczego nie "świeciłeś" swoimi mądrościami, jak Twój syn delikatnie mówiąc "kaleczył" ten sport? Był beztalenciem, pchanym przez Ciebie na siłę. A teraz proszę, jakie mądrości Pan wypisuję. Napiszę krótko cyt.: " SKOŃCZ PAN, WSTYDU OSZCZĘDZ...........

Nie pozdrawiam Pana

tom - Nie Maj 25, 2014 20:41

Eugeniuszu znam cię osobiście regulamim mam w tzw jednym palcu i powiem tobie tak Musisz wiedziec że sędzia móglby podjąc zupełnie odmienna od twej opinii decyzję w przypadku wypadku a ty wiesz przeciez że nie chodzi o to aby w żuzlu sobie zajeżdzac i powodować upadki . Idąc tym tokiem nigdy nie byłem zwolennikiem jazdy faul A.G i nie tylko , dlatego proszę nie bądź hipokrytą tym bardziej że chyba się zgodzisz że Zorro wyprzedzony=przegrany.
Marcineek - Nie Maj 25, 2014 20:50

eugeniusz napisał/a:
Skoro nie dostrzegł niesportowego zachowania to oznacza że wszystkie zasady sportowej rywalizacji były zachowane.

Sędzia nie dostrzegł faulu - faulu nie było.
Genialne w swojej prostocie.
Nie mam więcej pytań.

Nicky - Nie Maj 25, 2014 20:56

Mod Info:
[
Panowie nie miejcie nadziei że "team" Związków z Zorrem na czele przyzna się do OCZYWISTEGO błedu- to są ludzie bez honoru!!! Chamstwo ,pycha , nienawisc do klubu z Gniezna? z tego są znani oraz ten ich żalosny fan page.... :hahaha: Zorro niestety przesiąkł tym g****m jak w/w klan.]

Do_żylny - Nie Maj 25, 2014 21:46

beton jak zwykle zabił dzisiaj trochę ten mecz.
druga sprawa to odkąd pozmieniane zostały pary odtąd jedzie nam się "ciężej"

Bartas0513 - Nie Maj 25, 2014 23:19

Rzeczywiście meczyk nie za ciekawy. Dla kibiców na wyjściu to tragedia - ciągłe tumany kurzu na twarz. Fakt, tor może został wczoraj specyficznie przygotowany na opady i nieco nerwowości się wkradło na początku. Pragnę zaznaczyć że przed meczem w Grudziądzu i Lublinie też im tam lało i skończyło sie porażką drużyny gospodarzy - a więc nie jest z nami tak źle. Nasi stranieri chyba troszeczkę spoczęli na laurach - nie wiem czy to kwestia mentalności czy już tak popadli w samozachwyt nad swoim sprzętem że nie popracowali za dużo nad nim. Coś napewno mogą z tym zrobić. Może na Jonasa wpłynęła nie korzystnie podróż z Żarnowicy albo Magnus mu czegoś dolał po drodze, nie wiem :P

Co warte zaznaczenia, jak narazie jesteśmy bardzo pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu i zobaczymy na ile zostanie im pary i kasy na dalsze funkcjonowanie. Pełen szacun dla p. Sochackiego za jego wkład w reanimację tego klubu. Widać nie boi się trudnych wyzwań.

Co do p. Zetterstroema: nie wiem czy się Nickiego naooglądał czy może coś mu spadło na tę siwą głowę: TO BYŁ TYPOWY SYNDROM NICKIEGO. Sędzia chyba też trochę przespał ten mecz: upomnienie się należało ewidentnie. Wiadomo najwięksi hejterzy w regionie, rozumiejący wszystko na opak p. "Z" nie powiedzą nic złego na rączkę, która karmi. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niech sobie żyją w swoim świecie wyimaginowanych przez nich problemów. Wiadomo czymś trzeba ospamować ten ich śmieszny fanpage.

Podsumowując: cel na ten sezon już raczej zrealizowany więc to połowa sukcesu. Teraz tylko trzymajmy kciuki za relizację układu zawartego z wierzycielami. I co najważniejsze: Wszyscy do Bydgoszczy !

eugeniusz - Pon Maj 26, 2014 06:44

W całym tym cyrku najbardziej śmieszne jest wyzywanie Zetora. Zetor prowadzi własne życie daleko od ojca, Jak stary coś chlapnie publicznie to mu się zbiera może wreszcie od********cie się od niego gdyż ojca i matki się nie wybiera. Ponadto to nie ma znaczenia u kogo pracuje, facet wykonuje to co lubi. Skończył studia magisterskie, ma uprawnienia trenera sportu żużlowego, zna jeżyk obcy, zdobył medale jako trener dla klubu z ul Wrzesińskiej 25. oraz jest uczynnym człowiekiem. To że ojciec wali swoje dyrdymały to jego prywatna sprawa. Każdy ma prawo do własnej oceny widowiska w mojej ocenie nie było przekroczenia przepisów i czas aby to dotarło do adwersarzy mojej osoby.
Ramenedes - Pon Maj 26, 2014 07:35

TeTris napisał/a:
a za kogo miał dać rezerwę? za juniora czy za Jamroga, który jechał dobrze?

Po 11 biegu były jeszcze 4 biegi ;)
W 12 biegu Kędziora powinien wycofać Doyla który było widać, że ma problemy sprzętowe od samego początku (wyszedł mu tylko jeden bieg, a miał defekt nawet na próbie toru) i wstawić Jamroga. Wtedy miał szansę ratować wynik. Ale na całe szczęście dla nas pokazał swój kunszt trenerski dopiero w 14 biegu ;)

Hyziu - Pon Maj 26, 2014 11:12

Tak jak często i gęsto się nie zgadzam z Panem Eugeniuszem, tak teraz ma on racje. Nie pochwalam chamskiej jazdy jednak to jest sport kontaktowy i każdy walczy o jak najlepszy wynik dla swojej drużyny. Mecz był na styku i każdy punkt był na wagę zwycięstwa. Jestem pewien, że gdyby w takich sytuacjach znaleźli się nasi zawodnicy i nie zamknęli by rywali, co w efekcie końcowym spowodowałoby naszą przegraną to zostaliby wygwizdani i zbesztani błotem, oczywiście większość będzie teraz zaprzeczała, ale śledzę to forum od kilku dobrych lat i czytam co niektórzy piszą.
Powyższe nie zmienia jednak faktu, że Pan sędzia powinien nagrodzić ostrzeżeniami Zetterstroema i Puszakowskiego. Jednak ten sędzia zawsze robił nam pod górkę, w szczególności w meczach w Gnieźnie.

Pozdrowienia dla wszystkich, którym klapki na oczach pozwalają szerzej spojrzeć niż tylko na swój ukochany klub. ;)

Szabla - Pon Maj 26, 2014 12:35

Ponoć zwycięzców się nie ocenia, a niektórzy już mają "ale" do naszych stranieri.
W czym jest problem?
W Jonasie? Ok - nie błyszczał. Wyszedł mu jeden bieg (plus jeden start - w niestety powtórzonym I biegu), ale czy to jest powód, żeby już włosy z głowy rwać? To był jego trzeci mecz w Gnieźnie, w poprzednich strzelił z bonusami komplet i 10 pkt (mogło być 11, ale puścił w XIII biegu Bogdanowa, żeby zablokować Łotyszom taktyczną). Więc może dajmy człowiekowi prawo do słabszego dnia i nie bijmy jeszcze piany.
Bjarne ma 9+2? Na prawdę słabo? ZAWSZE ma walić 13-14 i koniec, tak?

A co do Wadima, to trener wyraźnie powiedział, że jechał tylko dlatego, że go drużyna potrzebowała, a jego zadaniem było nie wozić zer. Myślę że 5 pkt w czterech startach można uznać za wypełnione zadanie?

Poza tym - gospodarze zawsze po deszczu są w gorszej sytuacji. A lało nieźle, bo z tego co wiem tak, jak we Wrześni. Goście i tak jadą w ciemno, na chybił trafił ustawienia, a gospodarze najczęściej są dopasowani z treningu. I niech nikt mi teraz nie pisze, że to zawodowcy, że na swoim torze powinni wiedzieć jak się zachowa po deszczu i w którą stronę pójść ze sprzętem. Bo za przeproszeniem to gó..o prawda. Za wiele meczy już widziałem i zbyt długo jestem kibicem, żeby łykać takie głodne kawałki. Darek Śledź też parę słów o tym wspomniał, ale nie chciał się zasłaniać torem - i chwała mu za to. Tym nie mniej - Gruzja i Lublin się nie pozbierali na swoich torach po deszczu. My daliśmy radę, a już były plecy i realny strach.

Zatem cieszmy się, a nie marudźmy.

Pomarudzić to można, ale na sędziego. Puzon tak finezyjnie zamknął Damianowi płot, że o mało co i by zabrał bandę ze sobą. Hak wyrwał w każdym razie. I sędzia nic. To samo potem z Zorrem.

Szabla - Pon Maj 26, 2014 12:56

Nicky napisał/a:

Generalnie, to Kędziora przyznał, że jedyną niewiadomą co do składu był Chrzanowski. Ta niewiadoma stała się wiadomą, kiedy podpisali kontrakt z Madsem i został zatwierdzony. W tym momencie było jasne, że nie jedzie Chrzanek tylko puszczą Duna. I wszystko z kategorii znaków zapytania.
A że pojedzie Zorro i Doyle to w Łodzi - wedle słów naczelnego taktyka RP - wiedzieli od dwóch tygodni.
Także jedna wielka szopka Skrzydlewskiego. I w tym świetle niestety widać, że ktoś tu mija się z prawdą co do powołania Zorra. Bo chyba nie ściemniali go aż do nocy poprzedzającej mecz.
BTW - z Żarnowca? ;P

Zetorek - Sro Maj 28, 2014 01:02

oj niestety ale sciemniali...inaczej wiedzieli ze wracamy do gno zrobic motory i znikamy do szwecji ...nie po to bukowalismy prom na niedziele wieczor zeby pozniej z niego zrezygnowac..Kolego Nicky powiem tylko tak
Mod Info:
[
odpierdooool]
sie ode mnie ok!!!

/ostatni raz bez ostrzeżenia.