Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

START GNIEZNO - sezon 2014 - Carbon Start Gniezno - PGE Marma Rzeszów, 14.09.2014 r.

CEBUL - Pon Wrz 08, 2014 09:55
Temat postu: Carbon Start Gniezno - PGE Marma Rzeszów, 14.09.2014 r.
Przed nami ostatni mecz przed naszą publicznością w tym sezonie. Trzeba godnie pożegnać naszych chłopaków, bo zrobili więcej niż mogliśmy oczekiwać. Marzy mi się ten mecz przy sztucznym oświetleniu. Co do samego meczu (dwumeczu). U siebie możemy powalczyć o dobry wynik. Liczę na nieznaczne zwycięstwo w granicach 48:42. W Rzeszowie wiadomo, kopa po jaja i pewnie z 60:30 dla miejscowych. W składzie na Rzeszów dokonałbym wymiany Davidssona na Kusa. Dać pojeździć naszym juniorom. Gała i Wawrzyniak powinni mieć gwarantowane 4 starty w tym meczu. Widać, że chłopaki walczą i im zależy. Skład:
Tarasienko, Adamczak, Kus, Gomólski, Pedersen, Gała, Wawrzyniak.

Sowa - Pon Wrz 08, 2014 10:44

Oba półfinały najprawdopodobniej będą o 14, ale nie widzę teraz potwierdzenia. :mruga:

P.S.
Dajcie już spokój z jakimiś Kusami i Rohanami...

Obiektywny - Pon Wrz 08, 2014 13:16
Temat postu: Re: Carbon Start Gniezno - PGE Marma Rzeszów, 14.09.2014 r.
CEBUL napisał/a:
Przed nami ostatni mecz przed naszą publicznością w tym sezonie. Trzeba godnie pożegnać naszych chłopaków, bo zrobili więcej niż mogliśmy oczekiwać. Marzy mi się ten mecz przy sztucznym oświetleniu. Co do samego meczu (dwumeczu). U siebie możemy powalczyć o dobry wynik. Liczę na nieznaczne zwycięstwo w granicach 48:42. W Rzeszowie wiadomo, kopa po jaja i pewnie z 60:30 dla miejscowych. W składzie na Rzeszów dokonałbym wymiany Davidssona na Kusa. Dać pojeździć naszym juniorom. Gała i Wawrzyniak powinni mieć gwarantowane 4 starty w tym meczu. Widać, że chłopaki walczą i im zależy. Skład:
TarA dla czego ostatni asienko, Adamczak, Kus, Gomólski, Pedersen, Gała, Wawrzyniak.

A dla czego ostatni? Jak nasi teraz odpuszczają to w najgorszym momencie! Nic by mnie nie ucieszyło jak wyeliminowanie Rzeszowa a przy takich ruchach kadrowych to........... :no:

CEBUL - Pon Wrz 08, 2014 13:23

Obiektywny napisał/a:
A dla czego ostatni?

Obiektywny bądź obiektywny i zobacz co ostatnio prezentuje nasza drużyna? U siebie mogą powalczyć, ale w Rzeszowie będzie totalna miazga. Oby nie powtórzył się Rybnik.

pocaluj_mnie - Pon Wrz 08, 2014 14:23

Przegrać możemy, nie ma problemy, bo z wyniku Startu w tym sezonie jestem zadowolony, ale chciałbym by pięć biegów odjechał Gała i ze 3-4 Wawrzyniak. Wynik dla mnie jest sprawą drugorzędną, a dla tych chłopaków rywalizacja z Larsenem czy Nichollsem to coś ciekawego.

A teraz z innej beczki - niedawno konkurencyjne forum obiegł cytat jednego ze stranieri jeżdzących w Gnieźnie: "W Gnieźnie co prawda nie płacą na czas, ale można po****ć za darmo". Mały quiz - kto wie, kto to powiedział?

CEBUL - Pon Wrz 08, 2014 15:48

Obstawiam Petera Ljunga.
Czebyl - Pon Wrz 08, 2014 15:56

Obstawiam Scotta Nichollsa.
Obiektywny - Pon Wrz 08, 2014 18:38

Seba U?
Hyziu - Pon Wrz 08, 2014 19:09

Ja stawiam na Watta ;)
pocaluj_mnie - Wto Wrz 09, 2014 06:56

Uprzedam - nie wiem, właśnie dlatego pytam, kto to mógł rzec.
Moim faworytem jest zdecydowanie Pater Ljung. O jego historiach co nieco słyszałem, no ale może chodzić o kogoś innego.

TeTris - Wto Wrz 09, 2014 10:44

Start Gniezno przed chwilą udostępnił na fb, że mecz z Rzeszowem zaczynamy o godzinie 16 po czym... go usunął. myślę, że zjawi się troszkę osób na tym meczu. według mnie skład na mecz ze Stalą powinien wyglądać tak:

9.Adrian Gomólski
10.Rohan Tungate- najprawdopodobniej, zależy od pogody, by na darmo nie jeździł, a jeśli będzie padać parę dni wcześniej to wystąpi Maciej Fajfer
11.Vadim Tarasienko
12.Damian Adamczak
13.Bjarne Pedersen
14.Adrian Gała
15.Dawid Wawrzyniak

TeTris - Sro Wrz 10, 2014 13:01

ktoś wie co się dzieje z Kennim Larsenem? wszyscy na fb jak i twitterze życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia...
19SKS52 - Sro Wrz 10, 2014 14:36

Kit z Larsenem, lepiej zadać pytanie dlaczego bilety znów są za 25zł, co dla osób w wieku liceum/technikum jest troche nie fair
Hyziu - Sro Wrz 10, 2014 14:41

Jedna cena biletów spowodowana jest podrabianymi biletami i wałkami na bramkach, które przepuszczały takie bilety.
19SKS52 - Sro Wrz 10, 2014 14:49

Tylko jaka jest ta cena? Brak podziału trochę krzywdzi młodsze osoby, np w wieku 17-19 lat, które w zasadzie ledwo co wyszły z gimnazjum (czyli darmowo) a płacą już równowartość osoby wchodzącej na bilet normalny 25, mimo, że większosc takich osób nie zarabia. A brak biletu studenckiego, szkolnego to oczywiście przedstawienie bezradności klubu w sprawie wałków.
Szabla - Sro Wrz 10, 2014 15:13

1. Kenni Larsen
2. Paweł Miesiąc
3. Maciej Kuciapa
4. Scott Nicholls
5. Peter Ljung
6. Łukasz Sówka

9. Damian Adamczak
10. Kim Nilsson
11. Rohan Tungate
12. Wadim Tarasienko
13. Adrian Gomólski
14. Dawid Wawrzyniak

tego się nie spodziewałem...

adek1479 - Sro Wrz 10, 2014 15:15

Szkoda że nie ma Bjarne..
TeTris - Sro Wrz 10, 2014 16:41

i bardzo dobrze! w końcu zobaczycie, że Rohan ma talent!
19SKS52 - Sro Wrz 10, 2014 16:59

Wiesz, Apator Toruń też bez wątpienia miał utalentowaną drużynę w tym roku... :)
FC Strzała - Sro Wrz 10, 2014 17:30

TeTris napisał/a:
ktoś wie co się dzieje z Kennim Larsenem? wszyscy na fb jak i twitterze życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia...

Zapalenie płuc,gość może się nie wykurować(mają jeszcze Klinda)

FC Strzała - Sro Wrz 10, 2014 17:34

Szabla napisał/a:
1. Kenni Larsen
2. Paweł Miesiąc
3. Maciej Kuciapa
4. Scott Nicholls
5. Peter Ljung
6. Łukasz Sówka

9. Damian Adamczak
10. Kim Nilsson
11. Rohan Tungate
12. Wadim Tarasienko
13. Adrian Gomólski
14. Dawid Wawrzyniak

tego się nie spodziewałem...

Bjarne zasłużył sobie na ten mecz jak nikt inny,dawać go pod 11 i jazda,

Do_żylny - Sro Wrz 10, 2014 17:48

klub chyba jednoznacznie dał znać awizowanym skaldem kogo nie zobaczymy w przyszłym sezonie.
Szabla - Sro Wrz 10, 2014 19:38

Sugerujesz koniec przygody Pedersena?
marcin83gno - Sro Wrz 10, 2014 22:19

To jest niemal pewne ze Pedersena nie bedzie u nas Grabarz mocno naciska na niego :-)
Ramenedes - Czw Wrz 11, 2014 08:10

Grabarz ?? Sugerujesz, że szykuje mu kwaterę na Witkowskiej ?? :PPP
Domyślam się, że chodzi o trenera Grabowskiego ??

Szabla - Czw Wrz 11, 2014 08:55

No to okaże się, jakiego mamy "kapitana"
Hyziu - Czw Wrz 11, 2014 09:01

Ramenedes napisał/a:
Grabarz ?? Sugerujesz, że szykuje mu kwaterę na Witkowskiej ?? :PPP
Domyślam się, że chodzi o trenera Grabowskiego ??

Myślę, że chodzi tutaj o Pana Witolda z Łodzi ;)

TeTris - Czw Wrz 11, 2014 09:07

Szabla napisał/a:
No to okaże się, jakiego mamy "kapitana"

Bjarne był u nas 3 sezony i to właśnie po 2013 roku pokazał, że jest kapitanem. najwidoczniej nasi go nie chcą, bo próbują stworzyć młody zespół. poza tym po tym co wygaduje na niego dwóch panów z naszej drużyny to również nie chciałbym jeździć. po tym co Bjarne zrobił to należy mu się wielki szacunek!

szkoda, że przerwaliśmy współpracę ze Scottym po sezonie 2012... bo chciał bardzo zostać u nas na kolejne sezony.

Szabla - Czw Wrz 11, 2014 09:41

A co kto mówi?
TeTris - Czw Wrz 11, 2014 09:50

a nasza dwójka juniorów prawie co bieg ma do niego pretensje, że jeździ tak, nie zostawia miejsca itp, itd. ;) po prostu pewien pan pojechał po Pedersenie jak po szmacie i tyle w temacie.
Szabla - Czw Wrz 11, 2014 09:52

Tetris - mnie chodziło co wygaduje na niego dwóch panów - o których wspominasz
Nicky - Czw Wrz 11, 2014 09:56

Nie siejcie fermentu i paniki. Od Bjarnego zacznie sie budowa skladu na 2015. Rozmowy juz zreszta trwaja. Jesli ktos nas mocno nie przebije a popyt na niego bedzie w 1lidze to tu zostanie.
Ramenedes - Czw Wrz 11, 2014 10:28

TeTris nie sugeruj się wywiadami w gazetach, które są często przekoloryzowane, a prawdziwymi informacjami !! Bo z każdym postem płyniesz...

Ale w jednym się z Tobą zgodzę, szkoda Scotta.

TeTris - Czw Wrz 11, 2014 10:52

@Ramenedes, ale mnie chodziło o tym co się słyszy w parkingu, jak wypowiadają się te dwie osoby o Pedersenie. nie chodzi tutaj tym razem o gazetę. a wie ktoś jaka kara spotka Gomółę?
Kaspi - Czw Wrz 11, 2014 11:30

piszecie kolejne śmieszne bajki :)
pocaluj_mnie - Czw Wrz 11, 2014 15:04

Co do tego, że szkoda Scotta, to do dziś pamiętam, jak sam się zastanawiałem, kto lepszy Bjarne czy on, przed sezonem 2013 r. I do dzisiaj nie wiem, jaką podjąłbym decyzję. Trudno stało się, ale pamiętajcie- tak jak każdy, tak i Scott traktował Gniezno jak jedno z wielu miejsc pracy. Ani on nie tęskni za Startem, ani my nie powinniśmy za nim.
TeTris - Pią Wrz 12, 2014 16:55

byłem dziś na treningu, na którym był Wawrzyniak, Fajfer, Rohan, Gomóła, Adamczak, Gała+Michalina.
bardzo dobrze Gała i Adamczak, Tungate wygrywał każdy start, ale gubił się na dystansie. trzeba przyznać, że bardzo niezły tor. ;) no i jestem pod wrażeniem jazdy Mike'a, który był bardzo szybki na dystansie. może znów chciałby tu jeździć? :D

19SKS52 - Nie Wrz 14, 2014 06:47

Spokojnie, od wczoraj bus Bjarne Pedersena stoi na parkingu pod klubem.
Szabla - Nie Wrz 14, 2014 09:00

To jeszcze nic nie znaczy, Jonas też jest w Gnieźnie i z tego co mówił wynika, że wylatuje w poniedziałek dopiero z Polski. A nie jedzie.
gustaw6666 - Nie Wrz 14, 2014 10:59

Wg mnie w zaistniałej sytuacji Rohan + Kim to właściwe posunięcie. Do tego dołożyłbym jeszcze Mateja Kusa i zapowiedział, że mają dwa mecze, które są dla nich castingami przed sezonem 2015.
Ramenedes - Nie Wrz 14, 2014 17:13

Coś casting nie wyszedł :-)
TeTris - Nie Wrz 14, 2014 17:19

nie wyszedł, bo? według mnie jak i jeden tak i drugi, jeśli dopasują sprzęt to mogą byc mocni na naszym torze, rywalizowaliśmy dziś z drużyną o wiele lepszą od nas.
Piechu - Nie Wrz 14, 2014 19:55

Tetris weź skończ swoje wywody albo idz na trenera żużlowego i skończ pisać tutaj głupoty które nic nie wnoszą. Nadal martwią problemy sprzetowe Damiana Gomóły i Wadima trzeba coś pozmieniać na przyszły rok w sprzęcie
gustaw6666 - Nie Wrz 14, 2014 20:20

Nowy rok - nowe rozdanie.
Po dzisiejszym castingu stwierdzam, że seniorska kadra moich życzeń a.d. 2015 to:

Bjarne Pedersen
Wadim Tarasienko
Kim Nilsson
Rohan Tungate

Mirosław Jabłoński lub Kacper Gomólski
Damian Adamczak
Adrian Gomólski

Do tego rozsądnie sformułowane kontrakty, żadnych gwarancji 100% meczów, tak żeby każdy z kadry odjechał minimum połowę meczów. Ponadto rozsądnie skalkulowana punktówka w zależności od wyników - premie za zwycięstwo wyjazdowe, obcinka po blamażach ( np. poniżej 35 pkt ), premie za awans do finału ligi, obcinki za spadek itp. Żeby była motywacja do działań zespołowych.

Sezon na plus ale trzeba się nieco wzmocnić bo było trochę farta na początku sezonu i w 2015 roku paradoksalnie ten skład może nie wystarczyć nawet do utrzymania.
Przy czym uważam pozostawienie maksymalnej ilości aktualnych zawodników również za swoiste wzmocnienie, zwłaszcza w meczach u siebie.

TeTris - Pon Wrz 15, 2014 08:43

Piechu napisał/a:
Tetris weź skończ swoje wywody albo idz na trenera żużlowego i skończ pisać tutaj głupoty które nic nie wnoszą. Nadal martwią problemy sprzetowe Damiana Gomóły i Wadima trzeba coś pozmieniać na przyszły rok w sprzęcie

po 1 wolność słowa, więc nawet taka WAŻNA :hahaha: osoba jak ty mi nie zabroni. :D na trenera chętnie bym poszedł, ale mam za małe informacje. uważasz, że dyskusja na poziomie nic nie wnosi? no tak... przecież jesteś przyzwyczajony do twoich wywodów ze szkoły średniej. no i ostatnia rada- kariera mechanika czeka! skoro zauważasz takie kłopoty u zawodników, gdzie oni sami tego nie widzą. jesteś im potrzebny! :D

co do meczu to mimo wysokiego wyniku jeden z najładniejszych w tym roku. ;)

szpadyzornia - Pon Wrz 15, 2014 15:57

m.stadionowioprawcy.net/news/1393-start_gniezno_traci_flage_na_rzecz_fc_lecha_poznan_.html
Szabla - Pon Wrz 15, 2014 17:43

Świetne komentarze..."W Gnieźnie tylko Lech"...nie czaje jak można srać we własne gniazdo. Bo tym ta akcja dla mnie jest.
Hyziu - Wto Wrz 16, 2014 07:45

To nie kibice, to banda ***, którzy mózg mają poryty przez różne dziwne używki.
kapusta - Wto Wrz 16, 2014 10:23

Wóz albo przewóz. Teraz będzie wiadomo, co kto jest wart. Licze, że Start opanuje sytuację.
kaem70 - Sro Wrz 17, 2014 11:36

Nasi "wielcy" gwiazdorzy po meczu dziękowali kibolom przy ich trybunie, a całkowicie olali grupę około 50 dzieciaków z rodzicami, którzy stali przy wejściu w pierwszy wiraż i czekali na możliwość uzyskania autografów. ŻADEN z zawodników nie pofatygował się by chociaż na chwilę podejść, podpisać parę kartek czy zdjęć i przybić parę "piątek". Działacze klubu z szerokimi uśmiechami na twarzach w ogóle nie zwrócili uwagi na czekającą grupę najmłodszych kibiców. A szkoda, bo kiedyś tradycyjnie po meczu zawodnicy wychodzili na tor i przez bandę rozdawali autografy...Dzieciaki z zawodem na twarzy pytały się dorosłym dlaczego nikt do nich nie przyszedł....Szkoda, że nikt z działaczy nie pomyślał, żeby w taki sposób podziękować małym kibicom za ten sezon.
zandir - Czw Wrz 18, 2014 07:01

kaem70 napisał/a:
Nasi "wielcy" gwiazdorzy po meczu dziękowali kibolom przy ich trybunie, a całkowicie olali grupę około 50 dzieciaków z rodzicami, którzy stali przy wejściu w pierwszy wiraż i czekali na możliwość uzyskania autografów. ŻADEN z zawodników nie pofatygował się by chociaż na chwilę podejść, podpisać parę kartek czy zdjęć i przybić parę "piątek". Działacze klubu z szerokimi uśmiechami na twarzach w ogóle nie zwrócili uwagi na czekającą grupę najmłodszych kibiców. A szkoda, bo kiedyś tradycyjnie po meczu zawodnicy wychodzili na tor i przez bandę rozdawali autografy...Dzieciaki z zawodem na twarzy pytały się dorosłym dlaczego nikt do nich nie przyszedł....Szkoda, że nikt z działaczy nie pomyślał, żeby w taki sposób podziękować małym kibicom za ten sezon.

A czy Ty widziałeś by nasi działacze przejmowali się kiedyś kibicem???? Działacze nie potrafią zrozumieć jednego - żużel to jest towar który oni sprzedają, a mecz jest sklepikiem, czasami do tego sklepiku ktoś chodzi chodzi z sentymentu, a czasami ktoś idzie i przez niemiłą obsługe już nie wraca. Towar który mamy serwowany już od jakiegoś czasu to bubel i dzziałacze niech nie są zszokowani niską frekwencją, bo sami na to zapracowali. Kilka ostatnich meczy zostało potraktowanych tylko na odjechanie i nagle wszyscy notują spadek formy poza "Heniem", ale tylko jemu jakoś jeszcze chciało się ścigać.

TeTris - Czw Wrz 18, 2014 07:35

można było poczekać 15 minut przed bramkami, koło pierwszego łuku, bo można było sobie porozmawiać, porobić zdjęcia z zawodnikami czy nawet wejść do parku maszyn.
Do_żylny - Czw Wrz 18, 2014 14:08

kaem70 napisał/a:

jak byś miał mało sytuacji w ciągu sezonu aby dostać autograf i zrobić fotkę, wyluzuj majty.

Szabla - Czw Wrz 18, 2014 14:20

Dokładnie, po Gruzji jak za dawnych czasów (w sensie sprzed nadętej zakazo-ekstra-lipy) wyszli w pas bezpieczeństwa, wszyscy, bez wyjątku. Także w tym roku nie jest tak źle z tą dostępnością po meczu.
gozdagno - Pon Wrz 22, 2014 21:02

ktoś wie o co chodzi:
post a rusieckiego z twittera

Czebyl - Pon Wrz 22, 2014 21:35

Podejrzewam, że nie ma komu pojechać w Rzeszowie. Davidssonowi się nie opłaca, bo na przyczepnym nie zrobi zbyt wielu punktów, Kus cały sezon olewany też może dał sobie spokój, Pedersen ma Finał Indywidualnych Mistrzostw Elite League, Nilsson nie ma pewnie jak przyjechać, a Tungate ma mecz w Premier League. Zostaje Gomólski, Adamczak, Maciej Fajfer. Może przekonają Davidssona i Nilssona, a jak nie, to będzie trzeba ściągnąć jakiegoś zagraniczniaka na kontrakcie warszawskim i Patryka Fajfera na sztukę.
TeTris - Wto Wrz 23, 2014 06:22

tak to jest jak dość szybko zaczyna się palić za sobą mosty. ;) Matej jeszcze nie dał decyzji, ale szczerze mówiąc wątpię by się zgodził, tak bardzo chciał tu jechać, a został olany. na Jonasa w czwartek też bym nie liczył, jedyne co możemy zrobić to wrzucić Gałę bądź Wawrzyniaka pod seniora i jechać jednym juniorem, ale wtedy pewno do 20... na zakontraktowanie jest chyba za późno.