Forum.Gniezno.com.pl
Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego

Świat - Inwestycja w złoto czy bezpieczna

smartkursy - Czw Paź 06, 2016 14:02

Witaj, w perspektywie 20-30 lat to spokojnie wartość złota wzrośnie przynajmniej 2 krotnie. Wystarczy przeanalizować jego ceny z okresu 30 lat do tyłu. Więc możesz śmiało inwestować w złoto.
karollinnkkka - Czw Lis 03, 2016 14:28

Nie każda inwestycja jest bezpieczna musisz się też liczyć z ryzykiem jaki niesie ze sobą kupno złota, bo czasami ceny mogą być raz na dole raz na górze.
yanusz - Pią Gru 02, 2016 19:08

Dokladnie trzeba uwazac na spadki wartosci. Ze zlotem jest ten plus, ze zazwyczaj wraca do dobrej ceny bo jest jego ograniczona ilosc.
kajman - Wto Gru 19, 2017 11:02

Myślę, że najlepszą opcją jest inwestycja w akcje giełdowe. Są to długoterminowe inwestycje w firmy, które znasz i cenisz. Na stronie polskiego brokera TMS znajdziecie więcej informacji na ten temat: https://www.tms.pl/oferta/akcje-gieldowe. Myślę, że warto się nad tym zastanowić.
yanusz - Nie Lut 04, 2018 21:55

Zadna inwestycja nie jest w 100% bezpieczna.
natulka123 - Sro Mar 21, 2018 20:18

Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w fundusze inwestycyjne. Są stosunkowo bezpieczne i nie wymagają od inwestora takiej wiedzy, jak inne formy inwestycji. Jedną z platform, która umożliwia inwestowanie w nie jest http://www.viennalife.pl/...forma-funduszy/ (wymieniono na niej najpopularniejsze fundusze).
Karolinka234 - Pią Kwi 13, 2018 11:04

Tak naprawdę każda inwestycja wiąże się z jakimś ryzykiem. Gdyby tak nie było, to inwestowałby każdy i ludzie nie musieliby pracować, bo żyliby tylko z tego, co zyskali na takich inwestycjach. Ostatnio na przykład popularne jest inwestowanie w kryptowaluty. Jakiś czas temu spadł kurs bitcoina, co bardzo niektórych zmartwiło, na szczęście od niedawna bitcoin znowu rośnie, więc pojawiła się nadzieja ;) Ja jestem akurat z tych osób, które wolą zaryzykować i później cieszyć się zyskiem ;)