Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.plPytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania do SD
Autor Wiadomość
Hades 

Wiek: 37
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 555
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 12:13   Pytania do SD

Chcąc lepiej poznać nowe ugrupowanie i jego szanse w Gnieźnie na osiągnięcie czegoś mam kilka pytań, które mi się przydadzą w dalszej dyskusji. Proszę o konkretne i w miarę wyczerpujące odpowiedzi.

1. Co sądzicie o obecnym systemie społecznym i gospodarczym w Polsce, czyli czy go akceptujecie czy szukacie sposobów na jego naprawę?

2. Jak oceniacie działalność Straży Miejskiej w Gnieźnie?

3. Czy nowa grypa A\H1N1 jest poważnym zagrożeniem, czy też to tylko medialnie rozdmuchana sprawa, aby ktoś mógł zarobić na szczepionce wątpliwej jakości?

4. Czy Stefan Niesiołowski to waszym zdaniem wybitny polityk i kulturalny człowiek?

5. Czy turystyka jest tym kierunkiem, w którym powinno iść Gniezno, czy też należy szukać innych kierunków rozwoju miasta?

6. Jak oceniacie skuteczność pozyskiwania dotacji unijnych przez władze Gniezna?

7. Co sądzicie o takich organizacjach jak masoneria, Opus Dei, illuminaci?

8. Jaką rolę w grupie Bilderberg odgrywa Andrzej Olechowski?

9. Czy zgadzacie się z opinią, że za obecny kryzys odpowiada grupa chciwych ludzi, którym ciągle było mało pieniędzy?

10. Jakie jest wasze stanowisko w kwestiach aborcji, związków homoseksualnych, eutanazji?
 
     
SD 
Klub Gniezno


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 123
Skąd: Gniezno to nasz dom
Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 12:39   

Witam Serdecznie!
Na początku serdecznie chciałbym podziękować za zainteresowanie nowym ugrupowaniem na terenie Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego jakim jest Stronnictwo Demokratyczne oraz za pytania kierowane w naszym kierunku. Chcę jednocześnie zapewnić, że na wszystkie zadane pytania będziemy starali się w miarę wyczerpująco odpowiadać. Proszę jednak
o cierpliwość związaną z czasem udzielenia przez nas odpowiedzi, gdyż każdy z nas pracuje zawodowo i w związku z powyższym nie zawsze jest możliwość spojrzenia w Internet i udzielenia natychmiast stosownych odpowiedzi.
Jeśli chodzi o pytania zadane przez Prezesa Stowarzyszenia KOLIBER Oddział Gniezno.
Otóż skierowane do nas pytania, z jednej strony są bardzo ciekawe, a z drugiej zaś strony, na część z nich odpowiedzi winny udzielić inne osoby, do których tak de facto są one skierowane. Ale po kolei.
Pytanie 1. „Co sądzicie o obecnym systemie społecznym i gospodarczym
w Polsce, czyli czy go akceptujecie czy szukacie sposobów na jego naprawę?"
Przede wszystkim zacznę od tego, że Polska posiada gospodarkę wolnorynkową Stąd skoro określamy się jako partia o poglądach wolnorynkowych, a wręcz liberalnych
w zakresie gospodarki, nie widzę powodów dla których mielibyśmy dążyć do
zmiany tej sytuacji. Przede wszystkim chcemy się skupić nie na ulepszaniu
gospodarki, bo jak historia pokazuje, Ci którzy chcieli ją na siłę ulepszać zazwyczaj ją psuli. Dlatego też uważamy, iż należy się skupić przede wszystkim na ułatwianiu życia
przedsiębiorcom, którzy dają miejsca pracy, obniżać koszty pracy, obniżać podatki, tworzyć strefy ekonomiczne ułatwiające rozwój, stawiać na rozbudowę infrastruktury. Skupimy swe wysiłki na ulepszaniu warunków działania w Polsce a nie majstrowaniu przy gospodarce.
Uważamy, iż solą naszej ziemi jest rzemiosło, kupiectwo, mała i średnia przedsiębiorczość, dla której dotychczas nic nie zrobiono. My podchodząc do rozwiązań i ulepszeń wymienionych wyżej, chcemy dla tej grupy przedsiębiorców jak najlepiej i z pewnością będziemy dążyli do tych rozwiązań z pełną determinacją.
Pytanie 2. „Jak oceniacie działalność Straży Miejskiej w Gnieźnie?
Naszym zdaniem SM nie spełnia swoich elementarnych zadań. Ich dotychczasowa działalność sprowadza się jedynie do wystawiania wideo rejestratorów. W naszym programie znajdzie się w dziale Bezpieczeństwo zadanie pt. Straż Miejska to nie tylko wideo radar. Chcemy, aby SM swoje zadania skupiła wokół bezpieczeństwa w naszym mieście, szczególnie w miejscach szczególnie zagrożonych. Będziemy chcieli wprowadzić i zwiększyć liczbę patroli interwencyjnych, których zadaniem będzie głównie czuwanie nad bezpieczeństwem w mieście. Ale aby tego dokonać to również trzeba odpowiednich ludzi w SM, z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami. Chcemy też, aby patrole te odbywały się we współpracy z Policją. Poza tym dobrze by było wprowadzenie tzw. Dzielnicowych strażników, celem prowadzenia bieżących rozmów z mieszkańcami i identyfikowaniem na bieżąco niebezpieczeństw w danych dzielnicach miasta, jak również problemów alkoholowych i narkotykowych. Również SM winna czuwać nad bezpieczeństwem komunikacyjnym szeroko rozumianym.
Pytanie 3. „Czy nowa grypa A/H1N1 jest poważnym zagrożeniem, czy też to
tylko medialnie rozdmuchana sprawa, aby ktoś mógł zarobić na szczepionce
wątpliwej jakości?".
I to właśnie jedno z tych pytań, które winno zostać skierowane do specjalistów, czyli lekarzy, epidemiologów. Jedynie co możemy powiedzieć, to to, że taka choroba istnieje i cały czas się rozprzestrzenia, coraz więcej jej ognisk się pojawia. Czy jest zbytnio rozdmuchiwana? Na początku taki fakt miał miejsce, natomiast teraz sprawa, jak sam Pan zauważa, już sporo ucichła. Na temat jakości szczepionki proszę pytać specjalistów. Zazwyczaj bywa tak, że jeśli coś „wybuchnie”, to ktoś na tym czerpie ogromne korzyści. Zapewne zanim ukazała się ta szczepionka i weszła w obieg, winna ona zostać odpowiednio zbadana i poddana określonym testom. Czy tak było w tej sytuacji? O to proszę pytać również fachowców.
Pytanie 4. „Czy Stefan Niesiołowski to waszym zdaniem wybitny polityk
i kulturalny człowiek?"
Stefan Niesiołowski to człowiek niewątpliwie bardzo zasłużony dla Polskiej Demokracji, lecz oczywiście wiele jego wypowiedzi jest bardzo kontrowersyjnych. Odpowiadając na to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedzieć co to oznacza "wybitny polityk" . Zapewniam, że definicji może być tak samo dużo jak rozmówców. Dla mnie Stefan Niesiołowski to barwna postać polskiej polityki, często wyrażający trafne poglądy. Lubię go, lecz to moje subiektywne zdanie opierające się na podobnych do Niesiołowskiego poglądach o braciach Kaczyńskich, którzy swoją obecnością bardziej szkodzą niż służą Polsce. Nie użył bym jednak wobec Niesiołowskiego określenia "wybitny polityk". Dla mnie takim wybitnym politykiem był, niestety, świętej pamięci Bronisław Geremek.
Pytanie 5. „Co turystyka jest tym kierunkiem, w którym powinno iść Gniezno, czy też należy szukać innych kierunków rozwoju miasta?
Oczywiście turystyka jest jednym z ważniejszych kierunków. W naszym programie znajdzie się wiele zadań i priorytetów, które dotyczyć będzie turystyki i poprawy walorów turystycznych i rekreacyjnych naszego miasta i regionu. Aby jednak poprawić walory turystyczne miasta, Klub Stronnictwa Demokratycznego będzie działać i sprawiać, aby nasze miasto stało się znane zarówno z bogatego dorobku artystycznego, z ośrodków, w których ta kultura jest realizowana, ale również z tego, że Gniezno stanowi kolebkę polskiej państwowości. Będziemy w ramach rozwoju kultury realizować przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem walorów Gniezna, jako kolebki polskiej państwowości, wspieraniem działań mających na celu poprawę infrastruktury gnieźnieńskich instytucji i obiektów kulturalnych poprzez rewitalizację obszarów historycznych i poprzemysłowych z przeznaczeniem na działania kulturalne, edukacją kulturalną dzieci i młodzieży, rewitalizacją starówki o informacje upamiętniające różne historyczne wydarzenia, upowszechnieniem i promocją muzeum archidiecezjalnego, rewitalizacją i zagospodarowaniem okolicy jeziora Jelonek na np. prastarą wioskę, w której dzieci i młodzież mogliby poznawać rękodzieło i kulturę ludową okresu średniowiecza oraz z działaniami na rzecz rozwoju i większej aktywności gnieźnieńskiego teatru.
Oczywiście, poza turystyką są inne dziedziny, które zostaną również przez nas ruszone, które z pewnością przyniosą rozwój miasta, jak chociażby rozwój lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw, pozyskiwanie nowych inwestorów, rozwój infrastruktury sportowej, imprez kulturalnych, inwestycje w ochronę środowiska, inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową i gospodarkę odpadami, etc. Ale szczegóły podamy po zakończeniu konsultacji naszego programu.
Pytanie 6. „Jak oceniacie skuteczność pozyskiwania dotacji unijnych przez władze Gniezna?
SD jako priorytet przyjmuje rozruch miasta i prowadzenie inwestycji przy wykorzystanie środków unijnych. Do 2013 roku jest jeszcze trochę czasu i można wiele zrobić. Tylko do tego potrzeba chęci, wiedzy, doświadczenia i odpowiednich predyspozycji. Wydaje mi się, że u obecnych włodarzy tego wszystkiego brakuje. Ocenę wykorzystania środków unijnych chciałbym pozostawić Państwu. Jeśli miasta w przeciągu trzech lat rządów, zrealizowało 4 czy 5 projektów na w miarę średnią wielkość dotacji, o czym można przeczytać na stronie internetowej miasta, to sami państwo wystawcie ocenę? średnia wychodzi troszeczkę ponad jeden projekt na rok. Czy to dużo? Moim skromnym zdaniem to mizerota, patrząc chociażby na małe ośrodki miejskie i gminne skupione wokół Poznania.
Pytanie 7. „Co sądzicie o takich organizacjach jak masoneria ,Opus
Dei, illuminaci?"
Na świecie istnieją miliony różnych organizacji. Przypisywanie jakieś znaczącej roli kilku stowarzyszeniom tylko dlatego, że o działalności któregoś z nich nakręcono film fabularny jest dla mnie co najmniej śmieszne. Dziwi mnie, kto wymyśl takie bzdury mówiące o rządzeniu światem przez masonów, żydów, członków dziwnych organizacji. Mam wrażenie, że niektórym ludziom zależy na sianiu żałosnej propagandy, która ma
sprawić, że ludzie uwierzą w te mity i legendy. Zamiast wypisywać bzdury
o dużej roli takich organizacji nie popierając tego żadnymi merytorycznymi argumentami radzę zająć się problemami, które rzeczywiście dotykają zwykłych mieszkańców.
Pytanie 8. „Jaką role w grupie Bilderberg odgrywa Andrzej Olechowski?"
O to należy spytać samego Pana Andrzeja Olechowskiego. Pytanie jest już na
wstępie mocno atakujące i szukające jakiś żałosnych sensacji. Z grupą
Bilderberg jest tak, jak z anegdotą o kradzieży mercedesa na placu
wolności w Poznaniu. Ktoś kiedyś powiedział, że skradziono mercedesa
z Placu Wolności, a jak się okazało nie było to w Poznaniu, nie na Placu
Wolności, tylko na placu czerwonym, i nie skradziono mercedesa tylko rower,
i nie była to kradzież tylko pożyczenie. Tak samo jest z tą "słynną" grupą
Bilderberga. Kolejna zabawna, lecz niestety żałosna legenda o "światowym
nieformalnym rządzie". Ktoś kto wierzy w takie brednie, chyba naczytał się
za dużo komiksów.
Pytanie 9. „Czy zgadzacie się z opinią, że za obecny kryzys odpowiada grupa
chciwych ludzi, którym ciągle było mało pieniędzy?".
Kryzys finansowy jest efektem kryzysu nieruchomości w USA oraz napompowanej bańki finansowej, , która doprowadziła do załamania się rynku inwestycyjnego. Tworzenie teorii o kolejnym spisku i grupie "chciwych, rządnych władzy i kasy ludu" grupy, jest nie dość, że śmieszne, to wręcz idiotyczne. Zaraz dojdziemy do
absurdów, że kryzys wywołali przybysze z obcej planety bo chcą osłabić
Ziemie przed inwazją. Troszkę więcej dystansu do takich spraw.
Pytanie 10. „Jakie jest Wasze stanowisko w kwestiach aborcji, związków
homoseksualnych, eutanazji?".
Szanowni Państwo. 21 września br. w Warszawie przy ul. Chmielnej, Przewodniczący Rady Programowej SD Andrzej Olechowski rozpoczyna przedstawianie Programu SD. Proszę uważnie się wsłuchać i na bieżąco czytać artykuły i relacje, a zapewne wszystkie sprawy światopoglądowe zostaną przedstawione.
Mam nadzieję, że odpowiedzi udzielone są satysfakcjonujące i wyczerpują tematykę zadanych pytań.
Serdecznie dziękuję i raz jeszcze serdecznie wszystkich sympatyków zapraszam do bliższej współpracy z nami, a chcących coś dobrego dla miasta zrobić, a którym bliskie są nasze idee i stanowisko, zapraszamy w nasze skromne progi.
Z wyrazami szacunku
Piotr Mikołajczak
Przewodniczący Klubu Stronnictwa Demokratycznego w Gnieźnie
E-mail: piotr.mikolajczak.sd@wp.pl
Tel. 601-707-536
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Copyright Gniezno.com.pl ©
Wszelkie prawa zastrzeżone.
2002 - 2013

Polityka prywatności

Korzystanie z tej witryny oznacza akceptację regulaminu

Polecamy:
Agencja Interaktywna www.by.pl | Gniezno.com.pl |

Gniezno.com.pl jest firmą niezależną oraz samofinansującą i nie korzysta ze wsparcia środków publicznych; rządowych, samorządowych ani UE.

Właścicielem Gniezno.com.pl oraz Forum.Gniezno.com.pl jest firma Patryk Pawlak Sp. z o.o. z siedzibą w Gnieźnie, 62-200 Gniezno zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Poznaniu - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z kapitałem zakładowym w kwocie 5000 złotych w całości opłaconym. KRS: 0000475702, NIP: 7842490681, REGON: 302504149

Forum.Gniezno.com.pl stanowi integralną część portalu Gniezno.com.pl i z tego tytułu wszystkie elementy serwisu objęte są ochroną prawną. Powielanie, kopiowanie i wykorzystywanie jakiejkolwiek części jest dozwolone wyłącznie do celów osobistych. Wykorzystywanie do celów komercyjnych tylko za zgodą Gniezno.com.pl z zastrzeżeniem, iż nie mogą być one w żaden sposób modyfikowane.
Wypowiedzi użytkowników forum są ich prywatnymi opiniami. Gniezno.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi naruszające dobra osób trzecich ani za prawdziwość informacji przedstawianych przez użytkowników. Korzystający z forum ponoszą wyłączną odpowiedzialność za czyny i zachowania naruszające prawo i skutki takich zachowań.
Serwis Gniezno.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam, ogłoszeń oraz informacji dostarczonych przez osoby trzecie.

Nasze serwisy:
Gniezno.com.pl | Agencja Interaktywna www.by.pl | Forum.Gniezno.com.pl

Informacje:
Kontakt | Reklama | Regulamin | Osoby odpowiedziane za forum | Załóż swój dział | Zostań moderatorem

Realizacja: Gniezno.com.pl & Agencja Interaktywna www.by.pl