Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje najciekawsze fotografie - fujifilm
Autor Wiadomość
fujifilm 

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 20:14   Moje najciekawsze fotografie - fujifilm

mam taki plik, ZIP i tam dwieście fotografii, byłbym wdzięczny gdyby ktoś z Was
rozpakował sobie i wybrał kilkanaście godnych uwagi, takich, z których można coś wyciągnąć, które można pokazac innym ;) ))

ok?

http://s008.wyslijto.pl/i...292369389748680

Ola 

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 23:00   

wszystko zalezy od tego, komu i w jakim celu bedziesz je pokazywal..

na kazdym zdjeciu jest cos ciekawego.
poki co, wybralam nie robiace najwieksze wrazenie, tylko typowe pod moj gust.
w zdjeciach budynkow przewaznie razila mnie zbyt mocna obrobka lub ta "zamglona" ramka.
przepraszam, ze pisze tylko o wadach.. ale tak bedzie szybciej ;)

fujifilm napisał/a:
z których można coś wyciągnąć

167 (ucielabym kadr kawalek za pajakiem - zeby powstal kwadrat i delikatna kompozycja po przekatnej)
29 (krzywy kadr i nieciekawe kolory)
76 (kiepskie kolory)
26 (mam wrazeni, ze kolory zbyt pod magente podchodza)
90 (ucielabym troche od lewej, zeby nie przeszkadzal prawy gorny rog)

fujifilm napisał/a:
które można pokazac innym

103, 13, 136, 164, 211

i takie, moze nie do pokazania, ale mi zapadly w pamiec :)
129 (motyw :P )
224 (klimat :ok: )

fujifilm 

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 06:53   

super! dzięki!

emigrant 

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 08:45   

23, 26, 30
47 - jeżeli troszeczkę "poprawi" się kontrast czerwieni :)
61, 75 ( lubię okna :) ),
131, 142,
164 - zdecydowałbym się uciąć, bo horyzont za bardzo na środku, najlepiej to trochę ziemi zabrać, tak może do maków :)
167 wykadrować :yes: ,
184,
197 - ładne kropeli rosy
224 - ma coś w sobie

becia 

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 11:45   

Tak na szybko, to najbardziej "wpadły mi w oko" :

61 - podoba mi się ujęcie tematu z kwiatem na pierwszym planie - fajny sielski klimacik.
W ogóle w większości fotki z oknami uważam za udane :)

78 - podoba mi się, ponieważ robi wrażenie jakby nie było to zdjęcie a malowany ręcznie pejzaż - piękny...

197 - super fajne makro - przykuwa wzrok - do tego piękne kolory :ok:

227 - bardzo nastrojowa fotka tylko ja chyba bym ją trochę przycięła, żeby z prawej strony nie było widać tego pudełeczka (domyślam się, że to chyba od alarmu...) i w tej sytuacji również trochę od góry aby latarenka znalazła się w mocnym punkcie :)

poza tym bardzo podobają mi się wszystkie zdjęcia makro z owadami - szczególnie te z motylami - podziwiam za wytrwałość, bo domyślam się, że niełatwo było uchwycić te ruchliwe stworzonka :mruga:

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Lut 02, 2008 11:18   

fujifilm napisał/a:
mam taki plik, ZIP i tam dwieście fotografii, byłbym wdzięczny gdyby ktoś z Was
rozpakował sobie i wybrał kilkanaście godnych uwagi

Mam prośbę, abyś w przyszłości postarał się umieścić te zdjęcia tak, aby były widoczne bez konieczności ściągania. Wtedy z pewnością więcej osób z chęcią zobaczyłoby te zdjęcia. Tym bardziej, że z serwera wyslijto.pl, takie pliki już zazwyczaj po kilku tygodniach są usuwane. Jeżeli chciałeś pokazać taką dużą ilość zdjęć, jest wiele serwerów, albumów internetowych, które oferują taką możliwość. Ja polecam http://www.chomikuj.pl/ , dlatego, że tam mógłbyś wysłać właśnie taki plik ze zdjęciami w formacie zip. Takie pliki są tam automatycznie rozpakowywane i zdjęcia są widoczne na serwerze, bez konieczności ściągania. Na forum podałbyś tylko link i nikt nie musiałby ściągać zdjęć, aby je obejrzeć. Dlatego polecam, abyś w przyszłości skorzystał z takiej możliwości, jeśli chciałbyś pokazać dużą ilość zdjęć.

fujifilm napisał/a:
byłbym wdzięczny gdyby ktoś z Was
rozpakował sobie i wybrał kilkanaście godnych uwagi, takich, z których można coś wyciągnąć, które można pokazac innym

Myślę, że powinieneś sam spróbować wybrać takie zdjęcia, które właśnie Tobie najbardziej się podobają. Tych zdjęć jest dużo, więc trudno dokładnie napisać, co najbardziej się podoba w poszczególnych zdjęciach, a co mógłbyś poprawić. Myślę, że każda osoba, która pasjonuje się fotografią, po zrobieniu zdjęcia ma jakieś wyczucie, czy to zdjęcie jej się podoba i czy chciałaby je komuś pokazać. Może powinieneś bardziej posłuchać własnej intuicji, a z pewnością wybrałbyś takie zdjęcia, które warto pokazać.

W tym pliku znalazłam wiele interesujących zdjęć, które mogą się spodobać i chyba jest trudno wybrać tych kilka najlepszych. Zgodzę się z Olą, że wszystko zależy od tego, komu chcesz te zdjęcia pokazać i w jakim celu.
Zdjęć jest dużo i wśród nich znalazły się również takie, które mogą spodobać się mniej. Niektórym pomogłaby delikatna obróbka, jak choćby podkręcenie kolorów, aby były bardziej wyraziste, inne zdjęcia wyglądałyby lepiej w innym ujęciu. A inne są fajne i interesujące bez jakiejkolwiek obróbki.

Najbardziej podobają mi się te zdjęcia (w kolejności numerycznej ;) ):
1, 13 (tu tylko ta brązowa plamka troszeczkę mi przeszkadza), 23, 26, 40, 42, 44, 45, 47, 53, 61, 63 (tylko kolory mogłyby być bardziej wyraziste), 75, 103 (troszeczkę przycięłabym z prawej strony), 111, 114, 164, 170, 197, 224
i jeszcze podoba mi się jesienny klimat zdjęcia 78
i artystyczne ujęcie okna na zdjęciu 166.
Podobają mi się zdjęcia budynków z "zamglonymi" ramkami, choć w przypadku zdjęć 143 i 223 może byłoby jeszcze lepiej z większym kontrastem.
Inne zdjęcia podobają mi się trochę mniej, więc nie będę już ich wymieniać :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Lut 02, 2008 12:10   

Aliena napisał/a:
Mam prośbę, abyś w przyszłości postarał się umieścić te zdjęcia tak, aby były widoczne bez konieczności ściągania.

Całym sercem popieram!
Dla mnie - komputerowego prymitywa - takie zdjęcia są niedostępne!

mrs_bonejangles 
Wiktoria F.

Wysłany: Nie Lut 03, 2008 21:20   

Tomasz Holka napisał/a:

Dla mnie - komputerowego prymitywa - takie zdjęcia są niedostępne!

trzeba się było dokształcać .. :P

fujifilm 

Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 18:18   ponawiam prośbę ;))) może ktoś nowy się podzieli swoją opini

ponawiam prośbę ;) )) może ktoś nowy się podzieli swoją opinią ;) ))

może ktoś nowy powie, które 10-20 zdjęć z ponad 200 najbardziej się podobają ;) )))

http://s001.wyslijto.pl/i...465104851948868

fujifilm 

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 08:05   Wybierz moje 5 najciekawszych fotografii ;)

http://img519.imageshack....zychfotoiu0.jpg

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 13:37   

fujifilm napisał/a:

Moim zdaniem zdjęcia reportażowe powinny być pokazywane w całym zestawie i chyba nie warto wybierać tylko kilku najładniejszych. Wszystkie zdjęcia są fajne i każde ma coś w sobie. Bardzo mi się podobają, tylko szkoda, że są takie małe.
A co to za impreza i gdzie się odbywała?

fujifilm 

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 19:58   

ale na wystawie nie moge pokazac wszystkich tylko 5

prostsze już teraz jest

nie pomogłas mi

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 20:04   

fujifilm napisał/a:
nie pomogłas mi

Ani ja Ci nie pomogę! Poprostu sam musisz wiedzieć, które zdjęcia spełniają Twoje oczekiwania.

Mogę jedynie doradzić, abyś wybrał same portrety. Im prostsze - tym lepsze - żadnych malowańców.
(moje typy to 4, 12, 25, 26, 27)

fujifilm 

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 20:10   

Holka! dopuść do komputera Horpynę! niech ona wybierze!

(Horpyna obrabia zdjęcia setkami i zna się lepiej od Pana Holki na fotografowaniu)

Bardzo proszę o nieco więcej szacunku. Zwracanie się do kogoś po nazwisku jest niekulturalne / Aliena

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 20:14   

fujifilm napisał/a:
Holka!

No, no! Achtung Minen!

fujifilm napisał/a:
Horpyna obrabia zdjęcia setkami i zna się lepiej od Pana Holki na fotografowaniu

Jeszcze nie! Na obrabianiu co najwyżej.

abraxas 

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 08:33   

A moim skromnym zdaniem sztuka fotografowania przejawia się również w umiejętności wyboru. I to fotograf sam powinien wiedzieć, co chce ludziom pokazać. A jak nie wie, to znaczy, że chyba nie wie, co tak naprawdę chce osiągnąć.

fujifilm 

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 09:02   

A po co sa fora dyskusyjne skoro każdy sam wszystko najlepiej powinien wiedzieć ?

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 09:48   

fujifilm napisał/a:
A po co sa fora dyskusyjne skoro każdy sam wszystko najlepiej powinien wiedzieć ?

Akurat to powinien wiedzieć! Chyba, że się fotografuje z taką pewną nieśmiałością i nie bardzo wie czy to co chciało się pokazać jest w istocie takie zajmujące.

Zdjęcie na konkurs powinno być jak piękna dziewczyna - powinno zatykać z wrażenia.
Wystarczy w zupełności, że zatyka Ciebie.

abraxas 

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 11:37   

fujifilm napisał/a:

Cóż ... nie sztuką jest pstryknąć 200 fotek i powiedzieć "wybierzcie sobie". Należy umieć być swoim własnym krytykiem.

Oczywiście nikt nie zabroni Ci w ten sposób prezentować swoich fotografii. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie na temat nieumiejętności wybrania :-)

Grzegorz 

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 15:41   

fujifilm napisał/a:

2, 12, 26, 29 i gdyby nie zasłonięta twarz to było by 24. Na 29 mogłeś temu niebieskiemu panu nie obcinać głowy ;)

Co do formy prezentacji zdjęć, zgadzam się z przedmówcą.

fujifilm 

Wysłany: Sro Gru 17, 2008 16:09   mam problem z kalendarzem - proszę o radę

Wyprodukowaem kalendarz ścienny na rok 2009 przy pomocy firmy superfoto.pl. Rozmiar A3 - 13 stron z moimi własnymi fotografiami. Na górze są napisy bo każda fotografia została wyróżniona w jakimś konkursie (chyba przesadziłem). I nie wiem czy zatrzymać go w domu czy dać zaprzyjaźnionej rodzinie w prezencie. Czy to jest obciach ? Czy nie obicachowy kalendarz ? mnie się nie podoba ale to moje bardzo subiektywne nastawienie :( (( niewiem co zrobić...

calendasz.zip

Byłbym wdzięczny gdybyście ściągneli plik ZIP i ocenili go ;)

calendasz.zip

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sro Gru 17, 2008 17:01   

fujifilm napisał/a:
Byłbym wdzięczny gdybyście ściągneli plik ZIP i ocenili go ;)

Ja niestety nie mogę zobaczyć, bo ten plik jest zbyt duży, a internet mam powolny. Ale podarowanie komuś kalendarza z własnymi zdjęciami to moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Niestety nie mogę stwierdzić czy nie jest obciachowy, bo tego kalendarza nie widziałam.

Radioactive 

Wysłany: Sro Gru 17, 2008 17:41   

Ja pobrałam. Kalendarz jest super. Prezentuje się bardzo dobrze. Bez obaw możesz dać go na prezent. Nie ma mowy o obciachu.
Gdybym miała miejsce to sama chętnie bym sobie taki powiesiła. :)

fujifilm 

Wysłany: Sro Gru 17, 2008 21:52   

czy ktos jeszcze widział ten obciachowy kalendarz :glupek2:

Nexx 

Wysłany: Sro Gru 17, 2008 21:53   

Dawaj, super prezent jeśli ktoś używa kalendarzy :)

fujifilm 

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 11:09   Mój pokaz slajdów - PREZENTACJA - .EXE - zapraszam!

PREZENTACJA - .EXE

http://rapidshare.com/fil...gala-W.exe.html

mój najnowszy pokaz slajdów - zapraszam do obejrzenia!

Grzegorz 

Wysłany: Wto Lis 03, 2009 19:32   Re: Mój pokaz slajdów - PREZENTACJA - .EXE - zapraszam!

fujifilm napisał/a:
PREZENTACJA - .EXE
http://rapidshare.com/fil...gala-W.exe.html
mój najnowszy pokaz slajdów - zapraszam do obejrzenia!

Chciałem obejrzeć prezentację, skoro zaprosiłeś - ale nie mam zamiaru zakładać płatnego konta Permium na RapidShare:
Cytat:
Error
You want to download the following file:

http://rapidshare.com/fil.../Domagala-W.exe | 53673 KB

This file can only be downloaded by becoming a Premium member

fujifilm 

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 13:52   Prezentacja - pokaz slajdów EXE - pytanie?

Mam prezentację, pokaz slajdów EXE z dźwiękiem i nie wiem jakim programem to zamienić na film DVD aby można było obejrzec na odtwarzaczu DVD. Bardzo proszę o nie dawanie mi rad w stylu "poszukaj sobie gdzieś tam w ggogle".

prezentacja-exe-skompresowana.zip

Odpowiedz do tematu