Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Połączenie głośników z kompem i TV
Autor Wiadomość
Kukiz 
BJJ

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:00   Połączenie głośników z kompem i TV

Witam, chciałbym połączyć sprzęt TV z komputerem i głośnikami 5.1
Narysowałem to na małym schemacie:

Jak na rysunku: podłączenie głośników zarówno do komputera i telewizora. No i połączenie TV z komputerem by obraz z monitora był widoczny na telewizorze.
Proszę o pomoc. Jakie wejścia/ wyjścia musza miec głośniki, komputer i telewizor? Czy muszę dokupywać jakieś dodatkowe kable?
No i podaje sprzęt jaki mniej więcej mnie interesuje:
głośniki: http://www.comp4you.eu/pr...ontent=C1400628
TV: tu nie mam czegoś konkretnego na oku, jednak interesuje mnie jakiś LCD 37 calowy, full HD.
chyba znajdzie się jakiś spec z konkretną wiedza? :wink:
pzdr.

Ivan 

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 23:37   

Na pewno karta graficzna z HDMI :) jeśli HD obraz z kompa na tv chcesz i wtedy chyba najlepsza była by http://www.morele.net/tel...rv685dg-274992/

Yoda1313 
Yoda1313

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:47   

Tak jak napisał Ivan - komp -> TV po HDMI. Co do konsoli to nie wiem, jakie ma wyjścia TV(HDMI, Komponent, VGA?). Co do podłączenia tych głośników to niestety kabelków będzie sporo. Głośniki mają wejścia - 4 x stereo oraz 1 x 5.1 - więc podłączenie wielu źródeł 5.1 będzie kłopotliwe (chyba, że z konsoli ma być stereo, więc nie mam problemu). Wiem, że może kosztować więcej, ale do takiego zastosowania może byłby lepszy jakiś zestaw amplitunera z zestawem 5.1. Pytanie czy już coś z tego sprzętu masz - co masz zamiar kupić - i najważniejsze - ile chcesz na to kasy przeznaczyć.

Ivan 

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 11:54   

Jeśli xbox to chyba ma hdmi , więc
Kod:

xbox -> tv <- komp
        |
      głosniki

Edit :)
HDMI z xboxa360 daje w sobie sygnał audio do TV.
HDMI z kompa też , ale należy wcześniej podpiąć 2 pinowy kabelek audio z kart dźwiękowej do karty graficznej , wtedy w HDMI mamy i audio.

Pozostaje sprawa podłączenie całości pod te głosniki , a bez ampitunera to raczej kiepsko to widzę.

Yoda1313 
Yoda1313

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 12:04   

>Zawsze między kompem a głośnikami można pociągnąć przewód (ale wtedy będzie to stereo) i podpiąć kompa do gniazda aux.

Raczej odwrotnie od kompa do głośników po 5.1 (3 kabelki jack > chinch) - no chyba że są TV z analogowym wyjściem 5.1 - ostatnio nie szukałem więc jestem troszkę do tyłu z modelami TV.

Ivan 

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 12:13   

Tu ładny , dość tani i markowy :)
http://allegro.pl/item937...a_domowego.html

Yoda1313 
Yoda1313

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 12:29   

Wiem że jestem maruda :yes:

Sprzęcik pewnie ma ładny dźwięk ale brak wejść 5.1 - szkoda...

Kukiz 
BJJ

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 21:20   

Jak czytam wasze rady to jest jeszcze gorzej :wink:
Za dużo z tego nie kapuje.

może zacznę od najprostszych spraw. Xbox ma osobny kabel HDMI, i dodatkowe 6 kabelków typu chinch. Dźwięk jest z TV więc chyba nie trzeba podłączać głośników do Xboxa.

Znajomy w sklepie polecał mi coś takiego w cenie ok. 2000zł
http://www.allegro.pl/ite...000_mpeg_4.html

Głośniki wspominane:
http://www.comp4you.eu/pr...ontent=C1400628

Przykładowo gdy mam film na kompie w jakości 720p to czy muszę mieć jakiś dodatkowe połączenie by obraz z monitora był widoczny na ekranie TV?

I jesli dobrze zrozumiałem. Bez tunera, na kompie poleci z głośników 5.1 stereo a na Tv już tylko 2.0?
Jeszcze jakbyście mogli napisać co da dodatkowo zakup tunera.
Dzięki za pomoc
pzdr.

Yoda1313 
Yoda1313

Wysłany: Pon Mar 01, 2010 23:05   

>może zacznę od najprostszych spraw. Xbox ma osobny kabel HDMI, i dodatkowe 6 kabelków typu chinch. Dźwięk jest z TV więc chyba nie trzeba podłączać głośników do Xboxa.

OK - HDMI to cyfrowy przesył audio - video, wiec masz na TV obraz i dźwięk - podłączenie po HDMI Xbox'a z TV załatwi sprawę - chyba, że Xbox ma gry z dźwiękiem 5.1 (nie wiem - nie mam) - na TV będzie 2.0 - wiadomo TV ma 2 głośniki.

Co do oglądania filmów to sprawa prosta - Obraz z kompa na TV po HDMI a dźwięk na głośniki i jest 5.1.

>Jeszcze jakbyście mogli napisać co da dodatkowo zakup tunera.

Może źle się wyraziłem w poprzednim wpisie. Chodzi o to, że głośniczki, co podajesz maja mało wejść dla dźwięku 5.1 (dokładnie jedno analogowe 6 x chinch) - być może dostępne są inne z większą ilością i różnorodnością wejść - ideał to, co oferują amplitunery czy wzmacniacze - analogowe (6 x chinch), optyczne oraz coaxial (to samo, co optyk, ale cyfrowy dźwięk jest przesyłany elektrycznie - 1 x chinch).

Te głośniczki są dobrym rozwiązaniem, gdy dźwięk 5.1 będziesz chciał uzyskiwać z kompa - oczywiście można inne rzeczy podłączyć, ale przełączanie 6 kabelków nie należy do przyjemności.

Pozostaje jeszcze pytanie czy masz możliwość odpowiedniego ustawienia głośników dla odbioru 5.1 grając na kompie czy oglądając film z kompa na TV.

Co do TV to ilość wejść / wyjść wygląda zadowalająco, wiele można podłączyć.

Kukiz 
BJJ

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 20:00   

Cytat:
OK - HDMI to cyfrowy przesył audio - video, wiec masz na TV obraz i dźwięk - podłączenie po HDMI Xbox'a z TV załatwi sprawę - chyba, że Xbox ma gry z dźwiękiem 5.1 (nie wiem - nie mam) - na TV będzie 2.0 - wiadomo TV ma 2 głośniki.

z tym 2.0 chodziło mi o to że przy podłączonych 6 głośnikach, dźwięk na TV poleci tylko z dwóch. Tak mi napisano na jakimś forum komputerowym.
Cytat:
Te głośniczki są dobrym rozwiązaniem, gdy dźwięk 5.1 będziesz chciał uzyskiwać z kompa - oczywiście można inne rzeczy podłączyć, ale przełączanie 6 kabelków nie należy do przyjemności.

Czyli rozumiem że nie ma opcji jakichś rozgałęźników by nie trzeba było przełączać kabli?
pzdr.

Yoda1313 
Yoda1313

Wysłany: Wto Mar 02, 2010 22:34   

>z tym 2.0 chodziło mi o to że przy podłączonych 6 głośnikach, dźwięk na TV poleci tylko z dwóch. Tak mi napisano na jakimś forum komputerowym.

szczerze... sorki... zgłupiałem i nie rozumiem pytania... musisz bardziej wyjaśnić... głośniki podłączone do TV? Po 2 x chinch stereo? Dźwięk z TV czy z kompa - bo to wielka różnica.

>Czyli rozumiem że nie ma opcji jakichś rozgałęźników by nie trzeba było przełączać kabli?

można kombinować ale nie jest to zbytnio wskazane... wszelkie połączenia równoległe na sygnale analogowym audio są zawsze ryzykowne - pojawiają się upływności / zakłócenia / a w skrajnym przypadku można sobie układy wejścia / wyjścia załatwić.

Jeśli masz ochotę to wywołaj mnie na GG - pogadamy.

Pozdrowienia.

Odpowiedz do tematu