Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opera
Autor Wiadomość
newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 12:34   

Co do Opery, jak niedawno napisałem
Cytat:
przynajmniej raz na sesję program (Opera) się wiesza

Nie wiem dlaczego, ale ma to miejsce tylko na stronie... forum.gniezno.com.pl... :/

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 12:39   

newager napisał/a:
Nie wiem dlaczego, ale ma to miejsce tylko na stronie... forum.gniezno.com.pl... :/

To przez cenzurę ;]

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 12:52   

Też tak myślałem, ale odrzuciłem możliwość, bo czasem nawet zalogować się nie zdążę :D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 14:15   

Wystarczy że źle o nas pomyślałeś i już działa!
niegrzeczny chłpoczyk :nonono:

DaVe 

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 20:51   

OT:
Diabel-tasmanski napisał/a:
Wystarczy że źle o nas pomyślałeś i już działa!
hahaha, dobre :) to działa na zasadzie przekazu myśli :D
NMSP >> http://www.youtube.com/watch?v=6dyzWU8Cu9U
"Bo za granicą jest Diabeł" ;)

Ubik 

Wysłany: Sro Maj 19, 2010 18:45   

Zrobiłem to co zwykle. Zainstalowałem najnowszą. Działa. Wszystko działa, nie licząc niechlujnych stron. O tym dlaczego znowu Opera - w temacie "Firefox"

Wielki Wódz 

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 12:31   

W zeszłym tygodniu Opera (już chyba na zawsze) pożegnała się z moim komputerem. Dostała wiele szans, ale jakość jej działania niestety przesądziła o eksmisji. Korzystam z blueconnecta, z niezbyt dobrym zasięgiem, więc szybkość ładowania stron jest dla mnie kluczowa. Mimo opcji "Opera Turbo" inne przeglądarki radziły sobie lepiej, zarówno z szybkością, jak i jakością wyświetlania witryn. Goodbye, Opera...

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 13:57   

To się naprawdę dziwię, bo ja nawet na obciążonym necie nie narzekam na Opere, a nigdy nie mam problemów... Tylko nowy wygląd i funkcjonalność na początku mnie irytowały. Niemniej po pewnym czasie to człowiek się przyzwyczai. Poza tym są najlepsze skóry klawiaturowe.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 16:47   

A ja własnie przeszedłem na chroma i chromolę Operę :P Też za wiele szans dostała ;] Zostawiłem sobie na laptopie - jak będzie grzeczna i sie poprawi to będziemy rozmwiać

methANE 
here comes the morning after

Wysłany: Czw Lip 01, 2010 16:17   

chrome bije opere na głowę (szybkosc, wyglad), przeniosłabym się na niego ale szkoda ze ma ten zmieniający sie pasek w dolnym lewym rogu i nie ma narzedzia rozdzki : [

emigrant 

Wysłany: Pią Lip 02, 2010 00:07   

methANE napisał/a:
chrome bije opere na głowę (szybkosc, wyglad), przeniosłabym się na niego ale

Ale wpierw przeczytaj to co musisz zaakceptować przy instalowaniu Chrome. Zwłaszcza politykę prywatności ;-)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Sie 15, 2010 22:37   

Mimo kilkukrotnej aktualizacji mającej w domyśle zapewne usunięcie błędów, niestety funkcjonowanie Opery pozostawia wiele do życzenia. PRawdopodobnie pozegnam się z operetką na dobre.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Nie Sie 15, 2010 23:27   

niestety funkcjonowanie Opery pozostawia wiele do życzenia
co sie dzieje na przykład? Pytam, bo czesto funkcjonowanie Opery nie jest wina przegladarki

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Sie 15, 2010 23:51   

Błędy które podawałem wcześniej ustąpiły, ale były ewidentną wina przeglądarki :) W tej chwili pojawiają się na przykład problemy na stronach wymagających logowań. Tutaj także żadna inne przeglądarka Chrome, IE czy FF nie stwarza problemów tylko O.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 00:00   

Ja mam problem tylko z bankowością internetową, ale to wina firmy, nie zaś przeglądarki. Co do stron z logowaniem- żadnych problemów. Dla mnie- wciąż- lider. ;)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 22:14   

Błędy które podawałem wcześniej ustąpiły, ale były ewidentną wina przeglądarki :) W tej chwili pojawiają się na przykład problemy na stronach wymagających logowań. Tutaj także żadna inne przeglądarka Chrome, IE czy FF nie stwarza problemów tylko O.
hehe...na jakiej podstawie twierdzisz, ze byly ewidentna wina przegladarki?? A skoro ustapily to w changelogu znajdziemy wpis w FIX: gniezno.com.pl? ;)

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 22:30   

Mimo kilkukrotnej aktualizacji mającej w domyśle zapewne usunięcie błędów, niestety funkcjonowanie Opery pozostawia wiele do życzenia. PRawdopodobnie pozegnam się z operetką na dobre.
Mam 10.61 i nawet to szacowne forum, które nie raz doprowadzło mnie do szału (jedyna strona, która szwankowała pod operą) działa :D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 08:59   

Kenneth_Philips napisał/a:
hehe...na jakiej podstawie twierdzisz, ze byly ewidentna wina przegladarki??

OK - nie ja tak twierdzę :)

newager napisał/a:
nawet to szacowne forum, które nie raz doprowadzło mnie do szału (jedyna strona, która szwankowała pod operą) działa

Cóż - mi forum nigdy nie szwankowało. Też mogę tak piłkę odbić. Zresztą nie ja pisałem php BB :D Ale jak widać Opera nastręcza najwięcej trudności. Jednemu nie działa forum, innemu strony wymagające logowania innemu coś jeszcze innego. I podobno to nigdy nie jest wina opery...

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 09:15   

Cóż - mi forum nigdy nie szwankowało.
Tobie nie wypada mówić nic innego :PPP
Ale jak widać Opera nastręcza najwięcej trudności.
Ja nie trawię FF. Już IE wolę :ups:
Jednemu nie działa forum
Jeśli chodzi o mnie, to póki co czas przeszły :P
innemu strony wymagające logowania
Na to nie narzekam. No może na podwójne logowanie na forum.gniezno.com.pl ;]
I podobno to nigdy nie jest wina opery...
To wina Zydów i masonów ;) Czasem wystarczy mieć poprzestawiane ustawienia w zaporze albo innych ciasteczkach. Generalnie Opera przypadła mi najbardziej do gustu. Chyba tylko z Safari nie korzystałem.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 10:24   

newager napisał/a:
Tobie nie wypada mówić nic innego

Nie przesadzajmy. Tak ajk napisałem - forum biega na php BB więc w czym miałbym bronić autora oprogramowania? Bez sensu. Po prostu pisze jak jest.
newager napisał/a:
a nie trawię FF. Już IE wolę

No każdy lubi coś innego. Ja tam na FF nie narzekałem. Przejscie na Operę wydawało się poczatkowo trafną decyzją. Niestety z każdym tygodniem stwierdzam, ze błedną.
newager napisał/a:
Czasem wystarczy mieć poprzestawiane ustawienia w zaporze albo innych ciasteczkach.

Nic nie dąło. Po za tym sprawdzam na dwóch kompach :P U siebie. W firmie funkcjonowanie portalu na przegladarkach sprawdzamy na sześciu różnych kompach.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 23:42   

Polecam krótki filmik: http://www.dobreprogramy....ideo,20131.html dotyczący:
- Opery
- standardów
- for internetowych
z FanZlotu dopreprogramy.pl

lodolamacz 

Wysłany: Pią Paź 01, 2010 15:29   

Ale jak widać Opera nastręcza najwięcej trudności. Jednemu nie działa forum, innemu strony wymagające logowania innemu coś jeszcze innego. I podobno to nigdy nie jest wina opery...
No od pewnego czasu po kliknięciu prawym klawiszem myszy przeglądarka wyłącza się. Może ktoś wie w czym problem. Inne przeglądarki działają normalnie.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pią Paź 01, 2010 18:20   

Mnie czasem wyłącza się przy próbie otwarcia plilku .pdf bezpośrednio z google.

wuja 

Wysłany: Pią Paź 01, 2010 21:46   

Już miesiąc temu wywaliłem Operę i wstawiłem Firefoxa. Opera zaczynała mi "wariować" - nie wiem jak to nazwać, ale co jakiś czas monitor był podzielony na prostokąty i trzeba było resetować cała grupę.
Dzisiaj włączyłem operę na komputerze mojego zleceniodawcy i po zadaniu uruchomienia w ostatniej konfiguracji po prostu "wyskakiwała".
A wiec Operze zdecydowanie dziękuję>

PS
przy okazji może ktoś mi wytłumaczy łopatologicznie, dlaczego czasami samoistnie przełącza mi się klawiatura programisty na polski, co skutkuje między innymi zamianą y i z (co zdarzyło mi się podczas pisania tego tekstu).

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pią Paź 01, 2010 21:52   

Kliknąłeś pewnie 3-5 razy shift... To w panelu sterowania wyłącz.
Mi Opera działa super: tylko ostatnio namieszałem z menedżerem haseł.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pią Paź 01, 2010 21:58   

wuja napisał/a:
dlaczego czasami samoistnie przełącza mi się klawiatura programisty na polski, co skutkuje między innymi zamianą y i z (co zdarzyło mi się podczas pisania tego tekstu).
Shift + Ctrl Po ponownym naciśnięciu klawiszy wszystko wraca do normy :)

lodolamacz 

Wysłany: Sob Paź 02, 2010 21:07   

wuja napisał/a:

PS
przy okazji może ktoś mi wytłumaczy łopatologicznie, dlaczego czasami samoistnie przełącza mi się klawiatura programisty na polski, co skutkuje między innymi zamianą y i z (co zdarzyło mi się podczas pisania tego tekstu).
Na dolnym niebieskim pasku kliknij prawym klawiszem - kliknij "Paski narzędzi" - kliknij "Pasek języka". Na tym dolnym niebieskim pasku z prawej strony przed zegarem i innymi ikonkami pojawi się skrót PL i małe dwie ikonki które po najechaniu kursorem wyświetlą "Przywróć" i pod nią "Opcje" - kliknij "Opcje" - kliknij "Ustawienia". W oknie "Ustawienia" zaznacz j. angielski i Stany Zjednoczone i kliknij "usuń". Ufff ! Koniec ! Masz święty spokój już żadne "y" nie zmieni się na "Z"

PS.
Wuja! za Twoją rada wywaliłem operę .. Miałem dość! zainstalowałem Firefox.

Ubik 

Wysłany: Nie Paź 03, 2010 12:00   

Ja ciągle poszukuję mojej przeglądarki. Od dłuższego czasu zatrzymałem się na Operze. Niezależne programy, np Peacekeeper nie pozostawiają złudzeń,która chodzi dobrze. Niemniej jednak dla takiego zwykłego użytkownika jak ja, liczą się bardziej odczucia subiektywne. Te często pomimo obiektywnych zalet Opery - są odmienne. Aktualnie podobno najszybszy jest Chrome, ale nie pojmuję zupełne tej przeglądarki.

Jak jest na co dzień, pokazują statystyki forum. ( Na dole)

STATYSTYKI

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Paź 03, 2010 12:21   

Nie działa poprawnie panel poczty na home.. aLe to też pewnie nie jest wina opery...

Z dotychczas używanych przeglądarek najwyżej cenię Firefoxa. Zdecydowanie.

rom 

Wysłany: Nie Paź 03, 2010 16:44   

Odnośnie Opery, potrzebuję pomocy w uruchomieniu funkcji :Sprawdzanie pisowni". Funkcja w poprzedniej wersji działała, ale po zaktualizowaniu nie mogę jej uruchomić.
Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz do tematu