Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto na prezydenta RP?
Autor Wiadomość
44 

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 10:16   

Tomek Holka napisał/a:
znakomicie opłacanych!), to jest to medium najwyższej jakości

To wyjątkowa naiwność czy wciskanie innym kitu? To, że dziennikarz (chociaż odnosi się to wielu innych zawodów czy zajęć, którymi się ludzie parają) jest najlepiej zarabiającym w środowisku nie oznacza, że jest on najlepszym w swoich fachu.

Tomek Holka napisał/a:
o jakości mediów świadczy klasa dziennikarzy, którzy dla nich pracują

A to co innego.

Tomek Holka napisał/a:
Powtórne przekonanie wyborców, że PO to Żydzi i masoni, już się Jarosławowi K. nie udało

:) Najpierw Tomasz H. pisze, że to środowiska zbliżone do Maciarewicza i Kaczyńskiego wmawiały to ludziom, a w końcu, że Kaczyński jest za to odpowiedzialny. Co jeszcze będzie Pan wciskał?

Tomek Holka napisał/a:
Żeby skutecznie rządzić dla dobra kraju, trzeba dysponować najlepszymi fachowcami od gospodarki

Tomek Holka napisał/a:
PiS podczas swego dwuletniego eksperymentu w kierowaniu krajem nawet ministra finansów musiało wypożyczyć z PO

A pani Gilowska jest fachowcem, czy też odkąd weszła w skład rządu PiS z automatu straciła swoje cechy wybitnego ekonomisty?

A dlaczego z "rządu ekspertów" odszedł pan Gomułka? Dlaczego mówi takie słowa:

"Odchodząc z rządu, mówiłem, że niestety nie spodziewam się żadnych istotnych reform do końca kadencji. I tak się stało. Teraz słyszę, że PO nie przystąpi do reformy finansów przed wyborami samorządowymi. Później będą parlamentarne. I okazuje się, że nowy prezydent z PO w kwestii reform nie jest wcale pomocny." ?

Tomek Holka napisał/a:
Wszyscy najlepsi to ludzie z kręgów zbliżonych do PO

Odważne stwierdzenie :) Gdyby byli najlepsi to sumienie nie pozwalałyby im biernie milczeć, gdy premier zwiększa wydatki państwa, powiększa biurokrację, a dziury próbuje łatać podwyżką VAT-u, która z jednej strony niewiele rządowi przyniesie, a z drugiej odczują go wszyscy Polacy, co dla tych najbiedniejszych będzie szczególnie odczuwalne.

Panie Tomaszu skąd Pana wiedza na temat kompetencji ekonomistów zbliżonych do różnych środowisk politycznych?

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 11:09   

Ten VAT to tani pretekst dla mediów, za rządów PiS i PO były gorsze podwyżki: prądu, gazu- kto płaci rachunki ten doskonale wie, o ile mocniej go uderzyły- i uderzają- tylko media je nie nagłaśniały... Pomijam, ze za każdym idiotycznym zachowaniem gospodarczym rządu- zwłaszcza PiS-u, odczuwałem to przy wahaniach walut- zwłaszcza jednej- franka...Ten Vat- naprawdę znikomy problem, co nie zmienia faktu, że to efekt zbytniego lekceważenia problemów przez PO.
Co do nagonki "żydofiljnej"- nie ukrywam, ze moralna odpowiedzialność spada po części na p. J. K. dlaczego? Bo mając SILNĄ i właściwie OPINIOTWÓRCZĄ pozycje po tej stronie- NIGDY nie uczynił, by tego typu spekulacje/ pomówienia uciąć.

lodolamacz 

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 11:20   

44 napisał/a:

Tomek Holka napisał/a:
PiS podczas swego dwuletniego eksperymentu w kierowaniu krajem nawet ministra finansów musiało wypożyczyć z PO

A pani Gilowska jest fachowcem, czy też odkąd weszła w skład rządu PiS z automatu straciła swoje cechy wybitnego ekonomisty?
A więc gwoli śącisłości ! Owe 3 x 15%, z powodu których obecnie wiesza się psy na PO, nie były żadnym hasłem wyborczym tej partii, ale jesZcze gloszonymi przed wyborami propozycjami p. prof. Gilowskiej rzeczywiście będącej jeszcze wówczas czlonkiem PO.
Należy jednak wiedzieć że w środowisku ekonomicznym pani profesor znana jest że znakomicie rozumie ściąganie pieniądza do budżetu, niestety, znacznie trudniej wychodzi jej już umiejętne i rozsądne wydawanie. I to był jeden z powodów rozstania z PO.

Jest jeszcze jedna rtzecz, która rzuca cień na panią Gilowska. Za prezydentury Lecha Kaczyńskiego była jego doradcą finansowym i nie byłoby to niczym nagannym, gdyby nie fakt, że w tym samym czasie była członkiem Rady Polityki Pienięznej... I niby nie jest to prawnie zabronione, jednak specjaliści jednoznacznie stwierdzają że taka sytuacja jest niedopuszczalna i stanowiła ewenement na skalę europejską

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 11:29   

lodolamacz, jak śmiesz bluźnić! :nonono: :nonono: :nonono: Prawie Sprawiedliwi to jedyna słuszna partia!

A tak serio - ktoś kiedyś powiedział: "Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw zniży cię do swojego poziomu, a potem pokona cię doświadczeniem". Niesposób się z tym niezgodzić. Do Jarosława K. ŻADNE słowa nie docierają. Wszak nie wmówisz mu, że to co białe jest białe.

To co się dzieje, to farsa na skalę galaktyki. Tylko dobre wychowanie i wykształcenie (znam ewentualne konsekwencje) nie pozwalają mi używać języka innego niż literackiego - choć pewnie nie raz wyłamałem się z tego.

44 

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 13:15   

Zsamot napisał/a:
Ten VAT to tani pretekst dla mediów, za rządów PiS i PO były gorsze podwyżki

Może i masz rację, co nie zmienia faktu, że podrożeje w zasadzie wszystko wbrew propagandowej nagonce.

Zsamot napisał/a:
NIGDY nie uczynił, by tego typu spekulacje/ pomówienia uciąć

Skoro tego nie głosił, to nie musiał niczego ucinać. Pamiętam jak Lech Wałęsa apelował, by Żydzi w Polsce zaczęli się ujawniać. Chwilowo urażony był tym np. Adam Michnik. Nie kojarzę natomiast podobnych słów któregokolwiek z braci Kaczyńskich. Mało tego - zdaje się, że Lech Kaczyński miał wyjątkowo dobre kontakty z Żydami. Jak to możliwe skoro "wiadomo", że był sterowany przez J. Kaczyńskiego?

lodolamacz napisał/a:
gloszonymi przed wyborami propozycjami p. prof. Gilowskiej rzeczywiście będącej jeszcze wówczas czlonkiem PO

Mało tego - rzeczywiście mającej zostać później ministrem, prawda? To był to program PO czy nie? Ja wiem, że Platforma nad wyraz często tłumaczy, że poglądy głoszone publicznie przez ich pierwszoplanowych członków nie są poglądami partii. Może PO nie ma jasnych poglądów?

lodolamacz napisał/a:
trudniej wychodzi jej już umiejętne i rozsądne wydawanie

Nie wiem czy rzeczywiście to był powód rozstania Z. Gilowskiej z PO, ale jeśli, to tym gorzej dla rządu, bo teraz większość ekonomistów wyraża pogląd, że Platforma źle wydaje pieniądze - wspomniał o tym nawet L. Balcerowicz.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 13:32   

44 powiedz Zofii co jest takiego dobrego w Yaro, czym można by się zachłysnąć i uznać, że to on powinien być prezydentem w spadku po Lechu i jego kadencja prezydencka nie byłaby nieporozumieniem? Nie łącz proszę w odpowiedzi rządów Po, lecz tylko samą osobę JK.

lodolamacz 

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 15:15   

44 napisał/a:
Może PO nie ma jasnych poglądów?
żadna partia nie ma jasnych pogladów! One się ewoluują w zależności od wielu czynników, np: katstrofalne powodzie !
Zbyt prosto patrzysz na wiele spraw.
Ale skończ już to nie ten temat.

Najnowsze rewelacje Jaroslawa "Zaprzysiężenie prezydenta było wynikiem śmierci mojego brata"

Jakaż horendalnie idiotyczna teoria spiskowa tkwi w rozumowaniu tego człowieka...

A swoją drogą, co by powiedział gdyby wygrał ?

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 15:51   

newager napisał/a:
Nigdy nie polemizuj z idiotą
Dzięki ci wielkie Newager za te słowa!
Nie tylko zresztą te, bo z całością twej wypowiedzi zgadzam się co do joty!

Jeżeli cokolwiek tutaj piszę, to czynię to nadzwyczaj starannie, rzetelnie i w najbardziej wyważony sposób na jaki mnie stać.
Nawet wtedy, gdy komentuję wypowiedzi lub zdarzenia, które wołają o pomstę do nieba już na pierwszy rzut oka lub pierwszy dźwięk, który do ucha wpadnie.

Staram się ponadto pisać tak starannie i jasno a przy tym uczciwie aby nikt nie miał wątpliwości co mam na myśli i jaki w istocie jest sens moich wypowiedzi.

Każdy wpis sprawdzam i skrupulatnie poprawiam tak - aby mógł być wyłącznie jednoznacznie zrozumiany.

Poczym się okazuje, że choć napisałem BIAŁE, to jakiś geniusz z lekkością motyla przekonuje, że CZARNE.
Cytat:
To co się dzieje, to farsa na skalę galaktyki.
Fakt!
Zatem Newager, twoja nauka ostatecznie mnie przekonała, że nie warto dalej strzępić sobie języka i tracić czasu na tych, którzy po prostu nie zasłużyli sobie na to aby jakąkolwiek uwagę im poświęcać.

Dziękuję.

44 

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 15:55   

zofia Nałkowska napisał/a:
44 powiedz Zofii

czym można by się zachłysnąć

Niczym. Nie spotkałem jeszcze takiego polityka.

uznać, że to on powinien być prezydentem w spadku po Lechu

Uważałem, że on byłby w tym momencie najlepszym prezydentem (a nie w ogóle, bo dużo bardziej cieszyłbym się - powtarzam to kolejny raz, ale niektórzy nadal twierdzą, że jestem fanem J. Kaczyńskiego - z prezydentury niestety nieżyjącego M. Płażyńskiego), ponieważ była to dla mnie największa gwarancja, że prezydent będzie stał na straży np. prawa do życia. Nie mam przekonania do tego, że w obecnej sytuacji nie zmieni się sytuacja z prawem do aborcji czy z eutanazją.

lodolamacz napisał/a:
Może PO nie ma jasnych poglądów?
żadna partia nie ma jasnych pogladów!

No właśnie. Nie zgadzam się, że żadna, natomiast do obecnie rządzącej pasuje. Więc logicznie rzecz biorąc musiałem wybrać takiego kandydata, który nie pozwoli PO (proszę wybaczyć Pani Zofio, ale ciężko w takiej sytuacji nie odnosić się do Platformy) sprawować rządów absolutnych, a jednocześnie będzie najbliżej moich poglądów przy realnych szansach w walce o fotel.

lodolamacz napisał/a:
Jakaż horendalnie idiotyczna teoria spiskowa tkwi w rozumowaniu tego człowieka...

Rzeczywiście teoria spiskowa, ale nie wiem czy będąc na jego miejscu nie myślelibyśmy podobnie. Poza tym nie wiemy zapewne wielu rzeczy, które dzieją się w świecie polityki. Rzeczy z pogranicza (a często już dawno w granicach) kryminału.

lodolamacz napisał/a:
żadna partia nie ma jasnych pogladów

Skoro takie jest Pana przekonanie, to czy boi się Pan zbyt daleko posuniętego ryzyka przy oddawaniu głosu?

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sob Sie 07, 2010 16:51   

A czy Płażyński nie był powiązany z PO? I skąd te teorie spiskowe, że PO uśmierci i wyskrobie (słownictwo ze stron propis-owskich/ toruńskich) ? Tak nagle w szale czy to długofalowy projekt?
Jak p. J.K. nie daje sobie rady z teoriami spiskowymi, czas zająć się czymś innym, tylko czym... Ano właśnie...

44 

Wysłany: Nie Sie 08, 2010 14:48   

Zsamot napisał/a:
A czy Płażyński nie był powiązany z PO?

Pytanie retoryczne?

Był. I - w moim przekonaniu - był jego największą wartością. Odszedł. Podobnie jak p. Olechowski, choć ten akurat mnie nie przekonuje.
Zsamocie - właśnie to jak cenię ś.p. M. Płażyńskiego powinno dawać do myślenia - mi nie przeszkadza to, że ktoś ma coś wspólnego z PO :) Nie postrzegam świata zero-jedynkowo. Dla niektórych to strasznie wygodne zaklasyfikować takich jak ja w pewnych ramkach, ale to duży błąd, z którego wyzwolić się nie potrafią. Nie mój problem. Ja znam swoje poglądy. Nikt nie zna ich lepiej.

M. Płażyński był gwarantem prezydenta o wielkiej kulturze osobistej, o dużym doświadczeniu, człowiekiem dla ludzi a nie odwrotnie, człowiekiem honoru. I - przede wszystkim - osobą zdolną do dialogu. Nie przypominam sobie, by kiedyś skompromitował się jakimiś słowami tak jak obaj główni kandydaci w minionych wyborach.
Teraz nie ma to już znaczenia.

Zsamot napisał/a:
I skąd te teorie spiskowe, że PO uśmierci i wyskrobie (słownictwo ze stron propis-owskich/ toruńskich) ?

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi w tym zdaniu - kto kogo uśmierci? Płażyński? I proszę o linka, bo nie wiem co to za strony.

Zsamot napisał/a:
Jak p. J.K. nie daje sobie rady z teoriami spiskowymi, czas zająć się czymś innym, tylko czym... Ano właśnie...

Nie odpowiedziałeś mi w innym temacie jaki - Twoim zdaniem - jest jedyny cel Kaczyńskiego.

Poza tym co to znaczy, że sobie nie radzi z teoriami spiskowymi?

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Sie 20, 2010 20:43   

Zsamot napisał/a:
I skąd te teorie spiskowe, że PO uśmierci i wyskrobie
44 napisał/a:

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi w tym zdaniu - kto kogo uśmierci?
To proste, mniej więcej jak konstrukcja cepa.

Zsamot! Przydał się na co post? Nie szkoda było czasu?

Ludzie myślą prosto. Lech nie pozwalał przekręcać i był za życiem. Kropka! Za tokiem myśli już nie nadążają, zwłaszcza jak je zapiszesz pojęciowym skrótem.
Zsamot napisał/a:
Jak p. J.K. nie daje sobie rady z teoriami spiskowymi, czas zająć się czymś innym, tylko czym...
Pewnie z tymi teoriami, to radzi sobie najlepiej, jednak powyborcza wolta Jarosława wygląda jak zakładanie sobie sznura na szyję.

W samym PiS-ie już się gotuje ale wodzowi nie podskoczysz, bo 47%!

Jakże jednak mądrzy ci Arabowie, którzy przecież od wieków głoszą, że jak Allah chce kogoś zniszczyć, to przede wszystkim odbiera mu rozum.

Byle tylko okazał się konsekwentny.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pią Sie 20, 2010 21:06   

Tomek Holka napisał/a:
powyborcza wolta Jarosława wygląda jak zakładanie sobie sznura
Jarek, nie bądź głupi, SKACZ!
Tomek Holka napisał/a:
W samym PiS-ie już się gotuje
Nawet Migalski stał się sceptyczny. Błaszczak nie wiedział co powiedzieć.

wielkopolek6 

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 15:16   

A to nowe zwyczaje bicie w opozycje a rządzący robią kompletną rozwałkę kraju i wszyscy się cieszą że jest ok a to że podatki rosną i bezrobocie to można przemilczeć i wymyślić kolejny temat zastępczy najlepiej coś na PiS oj polaczki polaczki.

lodolamacz 

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 16:55   

wielkopolek6 napisał/a:
A to nowe zwyczaje bicie w opozycje a rządzący robią kompletną rozwałkę kraju i wszyscy się cieszą że jest ok a to że podatki rosną i bezrobocie to można przemilczeć i wymyślić kolejny temat zastępczy najlepiej coś na PiS oj polaczki polaczki.
najlepiej to najpierw zapoznać sie z tytułem tematu, a potem cokolwiek "ciekawego" wpisać.
Bo tutaj to na ten przykład akurat temat brzmi "Kto na prezydenta RP?", a nie o opozycji, rzadzie, podatkach, bezrobociu ( ktore akurat nota bene spada, a nie rośnie).
I nie jestem dla Ciebie żaden "polaczek"

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 22:01   

lodolamacz napisał/a:
Bo tutaj to na ten przykład akurat temat brzmi "Kto na prezydenta RP?"
Pewnie Piotr, nie domyśliłeś się finezji wyrażania myśli we wpisie niejakiego wielkopolka6.
wielkopolek6 napisał/a:
rządzący robią kompletną rozwałkę kraju
... miało znaczyć, że gdyby prezydentem został Jarosław Kaczyński, to kraj nasz miodem i mlekiem by spłynął.
A tu te polaczki, w odróżnieniu od prawdziwych Polaków, szansy nie dostrzegli, cymbały jedne!
A tak całkiem na poważnie, to nie dziw się młodzieży, że jak coś zasłyszy z pisowskiej propagandy, to zaraz powtarza, by się nabytą wiedzą pochwalić.

PiS to dla młodych wielka szansa!

Niczego nie trzeba umieć, tylko powtarzać za prezesem wystarczy. Od myślenia jest prezes, więc jak napisze się na forum, że
wielkopolek6 napisał/a:
rządzący robią kompletną rozwałkę kraju
to nawet uzasadniać nie trzeba.

Pan prezes na wszystko ma gotowe uzasadnienie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Paź 07, 2010 18:34   

http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Paź 07, 2010 20:38   

Pana Profesora, Tomasza Nałęcza, podziwiam!

Jeżeli istnieje jakiś wzór absolutny, kulturalnego zachowania i ogłady, to Pan Profesor jest mu najbliższy.

Odpowiedz do tematu