Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje zdjecia - Tomasz Holka
Autor Wiadomość
Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 16:06   

Tomasz Holka napisał/a:
Miałem też otworzyć temat o fotografowaniu dzieci, a nawet przygotowałem zabawę zatytułowaną "Odkryj oszustwo w fotografii"

No ale plany się zmieniają - jak wszystko dookoła.

Tyle ciekawych pomysłów... A dlaczego plany się zmieniły? :whoeva:
To jest bardzo intrygujące. Może spróbujesz swoje pomysły wcielić w życie? :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 18:43   

Aliena napisał/a:
Może spróbujesz swoje pomysły wcielić w życie?

Znaczy odkryć oszustwo w fotografii ?? :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 19:16   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Znaczy odkryć oszustwo w fotografii ?? :)

No właśnie to oszustwo w fotografii najbardziej mnie zaintrygowało :)

abraxas 

Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 19:20   

Aliena napisał/a:

No właśnie to oszustwo w fotografii najbardziej mnie zaintrygowało :)

Byc może w planach była pogawędka i pokazanie różnorakich złudzeń optycznych osiąganych poprzez stosowanie róznego rodzaju układów opytcznych - czyli różnorakich obiektywów.

No ale możemy tylko gdybać ...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Paź 03, 2007 10:31   

Fotografia potrafi kłamać, oszukiwać i zwodzić. I to jeszcze jak!!
Dzieje się tak dlatego, że dysponuje najbardziej wiarygodnym dowodem - zdjęciem.
Trochę "kłamie" sam aparat i obiektyw, bo jak sama nazwa wskazuje - obiektyw widzi rzeczywistość obiektywnie, - a człowiek niestety nie.
Ten fakt przetłumaczył się niejako w słynne okreslenie - "jak wyszło??" - czyli jak obiektyw przetłumaczył trójwymiarową rzeczywistość na dwuwymiarowy obraz.
Czasami zdarza się, że dramatyczna scena wygląda na zdjęciu zwyczajnie. Zdarza sie też odwrotnie.
Wszystkim chyba znany jest fakt, że niektóre osoby są fotogeniczne - a inne nie, choć w rzeczywistości wyglądają bardzo atrakcyjnie.
Najczęściej jednak oszukuje fotograf.
Dawniej przez stosowanie fotomontażu, lub podkładanie w reportażach zdjęć z zupełnie innych miejsc niż głosi podpis.
Obecnie możliwości oszukiwania w fotografii jeszcze się zwiększyły. To dzięki, lub raczej "w skutek" obrabiania zdjęć w komputerowych programach graficznych.
Dawniej zdjęcie mogło stanowić nawet dowód sądowy. Obecnie sprawa wygląda znacznie bardziej problematycznie.
Na prestiżowych konkursach fotograficznych kiedyś dopuszczano wyłącznie prace wykonane na slajdach ze względu na fakt braku możliwości jakiegokolwiek oszukiwania.
Dzisiaj wymaga się przedstawienia t.zw. surowych plików.

Znane są liczne przykłady ingerencji fotografii w polityczne losy wielu przywódców, partii, posłów i senatorów a nawet całych państw.
W Polsce zdjęcia z Lechem Wałęsą wydobyły z niebytu medialnego przywódców opozycyjnego podziemia. No i pomogły obalić komunizm.

W sumie rola fotografii i najróżniejszych manipulacji z nią związanych jest większa niż się nam wydaje.

A wśród zdjęć tego tematu jest zamieszczone wyraźne kłamstwo, choć nieco trudne do wykrycia.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pią Paź 05, 2007 15:37   

Tomasz Holka napisał/a:

A wśród zdjęć tego tematu jest zamieszczone wyraźne kłamstwo, choć nieco trudne do wykrycia.

Czy dobrze rozumiem, że chodzi o to, że wśród Twoich zdjęć, które tutaj zamieściłeś, znalazło się jakieś kłamstwo? Oglądam te zdjęcia uważnie, ale nie widzę w nich nic dziwnego i nie potrafię tego kłamstwa wykryć.
A może jakaś mała podpowiedź... Jakiego rodzaju to jest to kłamstwo? Fotomontaż? Scena na zdjęciu wyglądająca inaczej niż było w rzeczywistości? A może wśród zdjęć z Zamościa znalazło się zdjęcie z jakiegoś innego miasta? Ja się poddaję i nie potrafię tego kłamstwa wykryć :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 21:36   

Tomaszu,przez miesiąc nie wrzuciłeś tu żadnej swojej fotki.Aparat zarośnie ci pajęczyną :ups:

becia 

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 21:39   

zofia Nałkowska napisał/a:
Tomaszu,przez miesiąc nie wrzuciłeś tu żadnej swojej fotki.

Pani Zofijo - nie miesiąc a ponad rok !!
O ile dobrze znam się na tych cyferkach przy postach ;)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 21:44   

Tomaszu,przez miesiąc nie wrzuciłeś tu żadnej swojej fotki.Aparat zarośnie ci pajęczyną :ups:

Faktycznie - dawno nie miałem okazji fotografować, a nie umiem fotografować przy okazji - ot tak.
Ale spokojnie, jak będę miał coś ciekawego do pokazania - pokażę.

Trochę z tym zachodu bo zdjęcia trzeba skanować - i stąd kłopotliwość, że tak się wyrażę.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 01:13   

Wreszcie wyciągnąłem film, który tkwił w świeżo odnowionym Canonie.
Okazało się, że film tkwił tam od wiosny i jakoś nie miałem okazji go dokończyć.
Zaczyna się od spaceru po remontowanej wiosną Łodzi (zdjęcia można powiększać przez kliknięcie w kadr)

To oczywiście słynna Piotrkowska. Zaczyna się właśnie tutaj - czyli na Placu Wolności.

A to nasz ratusz (jakaś **** wmatroniła mi się w kadr)

Plomba ze szkła wciśnięta pomiędzy kamieniczki.

Pomnik Kościuszki i ciągle przesiadujący tam ludzie.

A to, stara studnia - jak widać wszystko w tym samym miejscu.

A to już sama Piotrkowska, długa na 5 równych kilometrów i tramwajobus, który przypominać ma pierwsze w Łodzi i jednocześnie w Polsce - tramwaje.

Takich pomników jest przy Piotrkowskiej kilka. Ten przedstawia słynnych łódzkich fabrykantów.

Ogródki jeszcze nie rozpanoszyły się na ulicy - mamy więc wiosnę.

A to równoległa do Piotrkowskiej, Zachodnia. Wyludniona i bez samochodów za sprawą budowy Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.

Pałac Izraela Poznańskiego, który kiedyś w narożnej sali chciał wyłożyć podłogę złotymi pięciorublówkami.
Za pałacem rozciąga się dawne imperium tego fabrykanta, czyli obecna Manufaktura.

To wejście do rzeczonej, przez bramę dawnej fabryki, wprost na na liczący 27 hektarów obiekt.

To główny plac spacerowy. Obok sklepy w dawnych budynkach fabrycznych, no i oczywiście nowoczesna galeria, wielka jak Titanic.

Tak Galeria wygląda w środku. Dwa poziomy i setki sklepów (raczej drogo!)

Widoczny w głębi zasadniczy budynek fabryczny to obecnie wykańczany hotel. Robi duże wrażenie!

A to najmniejsze budynki fabryczne. Ciekawym co tam mogło się mieścić??

Trzeba przyznać, że wyszła im (?) ta Manufaktura.

Film zdradził, że byłem też w Gnieźnie. Ale niczego szczególnego nie odkryłem. Ot, - standardowe ujęcia.

A może w poziomie ??

Pojechałem też na działkę do przyjaciół. Tak dla przyjemności + aparat dla przyjemności dodatkowej.

No i ostatni już spacer po Łagiewnickim lesie. Ten odległy o 5 km od Manufaktury kompleks leśny, ma powierzchnię około
1 200 hektarów i jest największym lasem w granicach miasta w całej Europie.

Słynne kapliczki Św. Antoniego i Św. Rocha, stoją dokładnie na źródłach Bzury.

No i sama Bzura - jak widać mało imponująca o tej porze roku.

No i to już koniec! Taki los filmu, jak brakuje czasu by fotografować.
36 kadrów - lepszych i gorszych, przewaga takich sobie.

W zasadzie chodziło tu o potrzymanie aparacika w łapkach i sprawdzenie działania "nowego" sprzętu.
Ach! Ten dźwięk mechanicznej migawki!

No i przy okazji mogę pokazać Wam trochę Łodzi.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 10:07   

no Tomaszu, ale dałeś fotek! Moja uwagę szczególnie przykuła plomba ze szklana fasadą wkomponowaną pomiędzy stara zabudowę w Łodzi. Przyznam,że z lekka przypomina dom Kamyszka w Gnieźnie "pod 5" - w górnym poziomie, nawet ściany szczytowe i ich uskokowanie prawie identyczne. Wydaje mi się,że połączenie starego z nowoczesnym dla niektórych kontrowersyjne i zaskakujące bywa w późniejszym okresie dobrze ocenianie.
Podoba mi się również w Łodzi wykorzystanie starych kompleksów poprodukcyjnych i ich rewitalizacja. Ciekawa jestem, jak to wyjdzie na przykładzie obiektów pokoszarowych w Gnieźnie- bo w Łodzi cool!
Zdjęcie figur odlanych chyba w brązie, siedzących przy stole- jest fantastyczne!
Może gnieźnieński rynek ożywić takimi elementami?
Fotoreportaże z miejsc łódzkich, z Gniezna i wakacji u znajomych- w dobrych ujęciach i bardzo mi odpowiadają

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 12:11   

Nareszcie się doczekaliśmy nowych zdjęć :) Najbardziej mi się podoba stara studnia, pomnik łódzkich fabrykantów, tory tramwaju regionalnego i wszystkie zdjęcia z Manufaktury. A z gnieźnieńskich najbardziej mi się podobają gołębie w wersji pionowej, winorośl na działce i ostatnie, drewniane zdjęcie :) A z Łagiewnickiego lasu - trzecia fotka :ok: Bardzo fajne :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Sty 08, 2009 18:08   

plomba ze szklana fasadą

Myślę, że takich projektów nie jest zbyt wiele, jako że to chyba szkieletowa konstrukcja stalowa.
Pewnie można te rozwiązania adoptować do różnych celów. W Łodzi to siedziba banku.
połączenie starego

To w Łodzi szczególne zadanie! Co wyburzyć, co zostawić, a co uzupełnić nowym, to główne zmartwienie łódzkich władz.
wykorzystanie starych kompleksów poprodukcyjnych
To fakt! Manufaktura to tylko wizytówka. Ale i na pozostalych terenach pofabrycznych, których w Łodzi dużo - buduje się intensywnie od kilku lat.
Najbardziej ciekawe inwestycje, to nowoczesne mieszkania w budynkach fabrycznych na terenach fabryki Shaiblera Gromana (kurczę nie wiem jak to się pisze!) - tak zwane lofty.
Cena za metr - około 4000 - 5000zł! I tak taniej jak w Warszawie.
jak to wyjdzie na przykładzie obiektów pokoszarowych w Gnieźnie

Potrzebny niestety potężny inwestor!! W Łodzi inwestowali Francuzi.
Zdjęcie figur odlanych chyba w brązie, siedzących przy stole- jest fantastyczne!

Zdjęcie jest akurat takie sobie - ale pomysł budowania takich pomników fajny!
Na Piotrkowskiej jest jeszcze grający na fortepianie Artur Rubinstein, siedzący na ławeczce Julian Tuwim oraz odpoczywający na kuferku Bolesław Prus.
Wszyscy oczywiście związani z Łodzią i Piotrkowską.
Co ciekawe ulica Piotrkowska nosiła poczatkowo nazwę Trakt Piotrkowski. Tylko przez niechęć mieszkańców do długich nazw, "ochrzczona" została Piotrkowską i tak już pozostało.
Łodzianie i tak mówią potocznie Pietryna (czego to ludzie nie wymyślą)
Aliena napisał/a:
stara studnia

Stara studnia jest naprawdę stara. To pierwsze ujęcie wody głębinowej dla miejscowości Łódź (Plac Wolności był kiedyś rynkiem)
Aliena napisał/a:
A z Łagiewnickiego lasu - trzecia fotka

Faktycznie - sztafaż znacznie uatrakcyjnia obrazek i pokazuje skalę wielkości.
W Lesie Łagiewnickim żyją sarny i dziki. Widziałem także lisy, a nawet jelenia (chyba była to pani jeleniowa)
Na okalających las dzielnicach willowych, widok lochy z warchlakami to zwyczajna rzecz!

rul3z 

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 14:28   

Na jakim filmie robione były fotki ?

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 18:07   

rul3z napisał/a:
Na jakim filmie robione były fotki ?

To Fuji Reala 100ASA (21DIN)
Przyznam jednak, że na potrzeby ekspozycji na forum zdjęcia zostały tylko zgrubnie obrobione.
Wszystkie skany wykazywały nadmiar barwy żółtej, więc Marta ograniczyła się prawie wyłącznie do usunięcia dominanty
(i szlus!)

Bawić się w przyciemnianie czy rozjaśnianie już jej się nie chciało - a by się przydało, choćby ostatniemu zdjęciu naświetlonemu na ciemne drzewa.
Canon FTb z 1971-go roku, mierzy światło w sposób semipunktowy (12% powierzchni kadru)

No, ale córunie tak mają. Tatusiom zbyt wiele czasu poświęcać nie warto.
No, ostatecznie to żadna prezentowana tu klatka nie bedzie powiększana na papierze.
Więc pewnie mała strata.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Sty 14, 2009 22:38   

"No, ale córunie tak mają. Tatusiom zbyt wiele czasu poświęcać nie warto."

Trochę przekornie i przyznam niesprawiedliwie napisałem w poprzednim poście powyższe zdanie.
Zatem należy się Horpynce pochwała za wykonanie zdjęcia, które zamieszczam poniżej.

Fot. Horpynka (warto kliknąć w obrazek!)

Przy okazji dedykuję martowe zdjęcie wszystkim tym, którzy nie mieli szans wyjechać na zimowe wakacje.
Ja też niestety nie miałem!

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Sty 15, 2009 14:35   

Tomasz Holka napisał/a:
należy się Horpynce pochwała za wykonanie zdjęcia, które zamieszczam poniżej.

Świetne zdjęcie. Rzeczywiście należy się pochwała :)

Tomasz Holka napisał/a:
Przy okazji dedykuję martowe zdjęcie wszystkim tym, którzy nie mieli szans wyjechać na zimowe wakacje.
Ja też niestety nie miałem!

Ja o wyjeździe też mogę tylko pomarzyć, a zimowe widoki ostatnio oglądam najczęściej tylko przez okno, dlatego dziękuję za piękny widok na zdjęciu :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 21:09   

Oooo...! Dawno tu nie byłem. Alienka z postu powyżej, zdążyła się gdzieś zarzucić.

Szkoda Alienki, takim dobrym dzieckiem była maciupcia. Ile razy przejeżdżałem przez Witkowo, to wyglądałem Alienki, czy do Gniezna podrzucić jej nie trzeba.
No, ale do rzeczy! Parę zdjęć z wakacji, które wreszcie doczekały się wolnego czasu mojej Marty, by uzdatnić rzeczone do publikacji na forum.

Za oknem mróz i śnieg - a na zdjęciach upał, - niemiłosierny upał.

Wystarczy kliknąć w zdjęcia by się powiększały.

Tu mieszkałem przez trzy tygodnie! W tym małym domku na poddaszu. Gdyby nie dwa wielkie wentylatory, trudno by było wytrzymać.
Kaszuby - mała wioska Kłączno nad jeziorem Studzienniczym. Dookoła lasy i jeziora, więc pływałem, jeździłem na rowerze i ...
.. i oczywiście fotografowałem.

Niżej, wieża widokowa we Wdzydzach, na tak zwanym krzyżu. Widok zapiera dech w piersiach ale jest mało fotogeniczny.
Dlatego rozpocząłem od fotografowania fotografujących.

Dla siebie wybrałem zaś taki np. fragment;

Obok skansen, stąd nieco zdjęć zabytkowej architektury;

Kościołek był uroczy! Tylko wszędzie te furtki otwieram przed zdjęciem. Niby nic takiego a kościołek zaprasza.
A to kapliczka ze świątkim przy regionalnej chałupce;

Wiatrak holenderskich osadników był imponujący - ale na zdjęciu, tylko wiatrak i nic więcej. Pójdzie do kosza jeżeli Hipcia gdzieś nie schowa odbitki.

Uwielbiam takie chałupki! Bielizna na sznurze stwarza wrażenie, że ktoś tam mieszka, podobnie jak otwarta furtka zapraszała do kościołka.

Za to zwykły kosz na odpadki potrafi wszystko zepsuć.

Niedaleko Kościeżyny, w Szymbarku, jakiś łebski biznesmen zorganizował atrakcje dla gawiedzi.
Największą był ten dom na głowie. W sumie, masa samochodów, masa ludzi i coś w rodzaju nieustającego festynu + piwo
... i kiełbaski z rożna.
Moim zdaniem, można dać sobie spokój.

Niedaleko Kłączna, gdzie mieszkałem, Bytów - miejsce gdzie czyniło się potrzebne zakupy różnistych wiktuałów.
W Bytowie zamek, skąd tylko w zasadzie to zdjęcie wydawało mi się ciekawe;

Sam Bytów, to urocze miasteczko, co ważne, zadbane i czyste (samorządy!). Niestety do Bytowa wyjeżdżałem tylko wtedy, gdy nie było pogody, Stąd nieciekawe niebo ponad urokliwymi kamieniczkami.

Na koniec symbol tej krainy jezior i lasów na pagórach, czyli taka sympatyczna rodzinka łabdziędziów na jeziorze.
Mają miejsce do ruchu?

Mają! No i po to właśnie je pokazałem, hi, hi.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 22:43   

Ech tam Tomaszu! Dupa nie do kosza! Toż wiatrak lepciejszy niż ta chałupa. Chałupa ma za wąski kadr. Szerzej, więcej i bez przypału byłoby interesujęcej. A przyjżdzaj na wiosnę to się zorganizujem na wspólny plener w Dziekanowicach. Martę dla odminy zapraszam do Powidza.

Tomek Holka napisał/a:
Moim zdaniem, można dać sobie spokój.

Oj Tomaszu - kompletnie się nie zgadzam! Te n skansen jest wyjątkowy. Poza chałupą na głowie, jet na przykład arcyciekawa ekspozycja poświęcona sybirackim zesłańcom. Druga poświecona kaszubskiemu ruchowi oporu... Oj Oj

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 23:50   

Chałupa ma za wąski kadr. Szerzej, więcej i bez przypału
Bo to kapliczkę ze świątkiem fotografowałem a nie bynajmniej chałupę.

Przypału? Gdzież tam przypał? Zdaje się, że programy do obróbki zdjęć zmieniły wśród młodych fotografujących optykę patrzenia na zdjęcia.

Wszystko co nie wyostrzone i wysycone na maksa kolorem jest do kitu. Zdjęcie ma być lepsze technicznie niż była fotografowana natura.
A zdjęcie wiatraka, pomimo że superostre i superwysycone jest nieciekawe. Ot wiatrak - jaki jest, każdy widzi. Popatrzeć, odłożyć i tyle.
Pomimo, że oblazłem go kilka razy dookoła i naprzymierzałem kilkadziesiąt kadrów z których wykonałem kilka, wiatrak jak to wiatrak - za nowy, bez historii, bez odciśniętego piętna lat - jak dzidziuś - jedynie ładny. To za mało!
Ten skansen jest wyjątkowy.

Wyjątkowy jest, tyle, że to nie skansen. Tam są ze dwa miniskanseny + dziwa dla turystów, jakieś jadłodajnie i kiełbaski,
no i niewykończony, acz wielgaśki hotel w środku tego terytorium.
Trudno znaleźć myśl przewodnią tego miszmaszu.

Prawda! Moją uwagę zwrócił przepiękny dworek ryglowy, polski, choć z pruskiego muru.
Identyczny ale oryginalny, stoi w Salinie nad jeziorem, niedaleko elektrowni szczytowo pompowej w Żarnowcu, w gminie Gniewino.

Oryginał jest zachwycający, kopia ładna i na tym koniec.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Gru 04, 2010 00:30   

Tomek Holka napisał/a:
Bo to kapliczkę ze świątkiem fotografowałem a nie bynajmniej chałupę

A to zdjęcie jest bez zarzutu. Ja myśłe to z widzącymi gaciami...

a ze wiatrak nowy. Pomyśl dlaczego... I dlaczego zapraszam do Dziekanowic.

Tomek Holka napisał/a:
Wyjątkowy jest, tyle, że to nie skansen

Jest i nie. ALe cąłego nie zwiedziłeś. Śpiesz się powoli Tomaszu

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Gru 04, 2010 00:44   

Ja myśłe to z widzącymi gaciami...
Masz ci los, westchnął Kubuś Puchatek.

Taka pastelowo akwarelowa scenka się nie podoba?
ALe cąłego nie zwiedziłeś.
Chyba zwiedziłem cały, ale prawdę powiedziawszy, bardziej mnie to miejsce denerwowało niż zachwycało.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Gru 08, 2010 23:33   

W ostatniej prezentacji wspomnień wakacyjnych, Diabłowi spodobał się holenderski wiatrak.
No to czemu nie pokazać jeszcze?

Kliknięcie w zdjęcie - powiększa obrazek!

A to, wspomniana poprzednio kopia ryglowego dworku polskiego, którego oryginał znajduje się w Salinie nad morzem.

Niżej, nieco uzupełnienia do skansenu we Wdzydzach. Ta chałupka niżej, to podobno też dworek, choć wygląda znacznie skromniej! Brak sztafażu stwarza wrażenie, że zdjęcie jest nieco pustawe.
Jeszcze niżej już prawdziwe chłopskie zabudowania, wraz z żurawiem a także sztafażem. Brak słońca zmienił ciepłe kolory na zimne, nieprawdaż?

Wracamy na chwilę do Bytowa. Tak wygląda główna ulica w tym mieście.
Pewnie nie nazywają jej jednak kareją ani po łódzku pietryną.

A to słynna baszta w Bytowie wraz z resztką świątyni, której była kiedyś częścią i pomnikiem Jana Pawła.
W Bytowie działa nawet klub kolarski, Baszta Bytów, co zresztą było widać na okolicznych chopiatych szosach - ale za to naprawdę przeuroczych!
Niebo mdłe - ale cóż - bushido nie zezwala na dorabianie lepszego.

A to, raz jeszcze zamek krzyżacki w Bytowie, tyle, że nieco inaczej niż poprzednio.

Na koniec, jeszcze raz widok wieżowy we Wdzydzach, chyba najlepszy dowód, że tak szerokie i mało zróżnicowane panoramy raczej nie powinny być fotografowane bez przedniego planu.
Turyści na wieży robili to jednak zawzięcie. Dlaczego ?? Przyznam, że nie mam pojęcia. Przecież na ekranikach ich cyfrówek od razu można było zobaczyć, że to kupa.

Fotomanek zaś, nie byłby sobą, gdyby nie kombinował jak tu stworzyć fenomenalny kadr.
No i wysmażył takie cuś.
W tajemnicy dopowiem, że to jedyne zdjęcie z Martą w kadrze jakie wykonałem tego lata.

Fenomenalnej klaty nie znalazłem. Ale cóż - próbować trzeba, hi, hi!

Grzegorz 

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 14:48   

Zdjęcia ogląda się przyjemnie, cieszą kolory.
Niestety kadrowanie całkiem nie po mojemu, w zasadzie tylko przy jednym zdjęciu nic mi nie przeszkadza, mam na myśli widok wieżowy we Wdzydzach.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Gru 12, 2010 23:18   

Grzegorz napisał/a:
kadrowanie całkiem nie po mojemu
Jeżeli założyć, Grzesiu, ze wszyscy bezbłędnie naświetlamy oraz nie mamy innych technicznych kłopotów, to różnimy się jedynie kadrowaniem i wyborem tematów.

Zatem to prawidłowość.

becia 

Wysłany: Wto Gru 14, 2010 12:23   

Zdecydowanie najlepsze (wg mnie oczywiście) są zdjęcia z wieży widokowej we Wdzydzach.
Podoba mi się zarówno pierwsze, jak i drugie ujęcie. :ok:

Całkiem nieźle ogląda się również widok z okienka na zamku w Bytowie.

Odpowiedz do tematu