Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prognozy Hadesa, czyli czy Marek Nowak moze byc prezydentem.
Autor Wiadomość
Hades 

Wysłany: Sob Sty 03, 2009 16:40   

W sumie ja też mogę się pobawić w jasnowidza.
Realne przepowiednie Hadesa:
- Kryzys gospodarczy się pogłębi i odczuje go poważnie Polska.
- Polacy pracujący na zachodzie będą masowo zwalniani i wrócą do Polski.
- Bezrobocie osiągnie nawet 30%.
- Gdy oznaki kryzysu będą widoczne Tusk poda się do dysmisji by mieć jeszcze szansę na prezydenturę, a winą za skutki kryzysu będzie obarczony nowy premier.
- Niewykluczone są wcześniejsze wybory i przegrana PO.

Teraz proroctwa takie fantastyczne, ale być może w części realne:
- Po wyborach powstaje koalicja nie z miłości, ale z konieczności PiS i ugrupowania lewicowe.
- Na scenę polityczną wchodzi Polska XXI z niedużym poparciem koło 6%.
- Rok 2010 to wybory samorządowe, w Gnieźnie następny prezydent będzie się nazywać Nowak...

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 17:23   

Hades napisał/a:
Wizja głębokiego kryzysu jest sztucznie podsycana, aby wyciągnąć od podatnika kasę na przeciwdziałanie kryzysowi
Hades napisał/a:
Co ma upaść niech upadnie, jak jest słabe
Hades napisał/a:
- Gdy oznaki kryzysu będą widoczne Tusk poda się do dysmisji by mieć jeszcze szansę na prezydenturę, a winą za skutki kryzysu będzie obarczony nowy premier.
nie poda się na pewno.
Hades napisał/a:
Dotrwa do końca kadencji, choć z dużym wysiłkiem
Hades napisał/a:
- Po wyborach powstaje koalicja nie z miłości, ale z konieczności PiS i ugrupowania lewicowe.
Hades, chyba w to sam nie wierzysz
Hades napisał/a:
Z poparciem 3% -do sejmu nie wejdzie,nie przekroczy progu wyborczego
Hades napisał/a:
- Rok 2010 to wybory samorządowe, w Gnieźnie następny prezydent będzie się nazywać Nowak...
Nie zagrożony jak dotąd Jacek Kowalski, choć nowa rada da mu dobrze popalić, oj da.

Hades 

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 17:51   

Obecna kadencja Parlamentu kończy się w 2011 roku na jesieni. Wtedy to przejmujemy przewodnictwo w UE. Niewyobrażam sobie tego przewodnictwa w samym środku kampanii wyborczej. Z tego też powodu muszą być wcześniejsze wybory.

Cytat:
Co ma upaść niech upadnie, jak jest słabe

No dobrze, ale co z tymi bezrobotnymi? Co jak dla nich nie będzie pracy?

A Nowak może być prezydentem w naszym mieście... :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 18:05   

Hades napisał/a:
Niewyobrażam sobie tego przewodnictwa w samym środku kampanii wyborczej.
Polak potrafi. Damy sobie radę.
Hades napisał/a:
No dobrze, ale co z tymi bezrobotnymi? Co jak dla nich nie będzie pracy?

Obecny kryzys jest kryzysem nadprodukcji w pewnych gałęziach. Wystarczy rozwinąć te, w których nadprodukcja nie występuje i uzyskać równowagę zatrudnienia. Bo o całkowitym zlikwidowaniu bezrobocia mowy być nie może, ale można je utrzymać na przyzwoitym poziomie.
Hades napisał/a:
A Nowak może być prezydentem w naszym mieście..
Może , owszem, ale nie teraz. Teraz Kowalski bis

wuja 

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 21:04   

zofia Nałkowska napisał/a:
Hades napisał/a:
A Nowak może być prezydentem w naszym mieście..

Może , owszem, ale nie teraz

Zosiu, odszukaj sobie i poczytaj posty niejakiego Marka Nowaka na tym i "starym" forum i zastanów się czy chciałabyś za prezydenta Nowaka , bo ja na pewno nie!

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 22:20   

wuja napisał/a:
Zosiu, odszukaj sobie i poczytaj posty niejakiego Marka Nowaka
A Hadesowi o tego pana Marka Nowaka chodziło? Bo przyznam się, że poszłam śladem, typu jak nie Kowalski, to Lewandowski, albo Nowak lub Walczak- taki bliżej nieokreślony Polak-Gnieźnianin. ale jeśli chodzi Hadesowi o tego, a nie innego, to on nigdy prezydentem nie będzie. I nie potrzebuję do tego szklanej kuli. Nawet , gdyby miał poparcie ugrupowań politycznych, to zaręczam,że byłaby III wojna,tylko nie światowa ,a nasza lokalna.
A ja byłabym pierwsza na barykadzie. :ups:

Hades 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 09:43   

Przecież Nowak ma poparcie społeczne i zaufanie wielu ludzi. Co niby nie pozwala mu na zostanie prezydentem Gniezna w przyszłości? Nie ma takiej rzeczy. Nowak ma szansę na prezydenturę. Jedynie neoliberałowie go przekreślają bo nie jest jednym z nich, ale oni krytykują każdego kto nie jest jednym z nich. Zresztą Nowak uczynił wiele dobrego dla swojego osiedla.

A III wojenka światowa nie wybuchnie...

wuja 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 09:47   

Hades napisał/a:
Nowak ma poparcie społeczne i zaufanie wielu ludzi.

Wszystkich trzech!

PS:
Andrzeju, proponuję przenieść ostatnie posty do działu 'humor" z tytułem NOWAK NA PREZYDENTA

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:03   

Hades napisał/a:
Przecież Nowak ma poparcie społeczne i zaufanie wielu ludzi.
Nie wystarczające aby wygrać prezydenturę.Zresztą kto to jest Pan Nowak? Podejrzewam,że 3/4 Piekar nie wie o kogo chodzi.
Hades napisał/a:
Zresztą Nowak uczynił wiele dobrego dla swojego osiedla.
A możesz te dobra przybliżyć, bo jakoś nie mogę się doszukać super osiągnięć, którymi mógłby Pan Nowak zaskarbić sobie głosy wyborcze w pogoni do fotela prezydenckiego
wuja napisał/a:
Andrzeju, proponuję przenieść pstatnie posty do działu 'humor" z tytułem NOWAK NA PREZYDENTA
A dlaczego? Kononowicz jest śmieszny, szczęśliwy inaczej, a chciał zostać prezydentem RP i jakieś tam poparcie otrzymał, mimo,że wszystko chciał likwidować :ups:

Hades 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:19   

Wszyscy na Piekarach wiedzą kim jest pan Nowak. Co do jego osiągnięć, to nie znają ich ci, którzy nie chcą znać. Pan Nowak zabiegał o światła na Kłeckoskiej i nie tylko. Zobaczcie stronę internetową Rady Osiedla Piekary. Słynna akcja likwidacji Straży Miejskiej też dała efekty. Przecież ostatnio widać, że Straż Miejska lepiej działa.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:28   

Hades napisał/a:
Wszyscy na Piekarach wiedzą kim jest pan Nowak.
A ja ci mówię,że nie.
Hades napisał/a:
Co do jego osiągnięć, to nie znają ich ci, którzy nie chcą znać. Pan Nowak zabiegał o światła na Kłeckoskiej i nie tylko.
A myślisz,że to wystarczy, aby zostać prezydentem miasta?
Wg tego schematu, to każdy zrad osiedlowych już zasługuje aportem na to stanowisko.
Hades napisał/a:
Zobaczcie stronę internetową Rady Osiedla Piekary.
Strona to nie wszystko.Ja mam bloga,którego czytają tysiące i co z tego?
Hades napisał/a:
Przecież ostatnio widać, że Straż Miejska lepiej działa.
No widać, szczególnie na Piekarach :mruga:

Hades 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:39   

Co do Straży Miejskiej to miałem na myśli jej działania w skali całego miasta.
Droga Zofiu na Piekarach ludzie wiedzą kto to jest Nowak, jeśli twierdzisz inaczej to znaczy, że nie sprawdziłaś tego empirycznie, a jeśli tak, to w niewłaściwy sposób.
Przypomnę, że czasami szanse na prezydenturę mają ludzie, którzy nic nie zrobili. Proponuję prześledzić wybory na prezydenta Gniezna jakieś kilka lat wstecz np: rok 2002 i czy wszyscy kandydaci na to stanowisko zrobili tyle dla miasta?
Co do bloga to dobra rzecz, ale przez blogi nie zdobywa się poparcia, duża część elektoratu wie co to internet, ale nie korzystają z niego z takim rozmachem, bardziej z gg i e-maila, albo skype'a. Również to forum nie decyduje o tym kto zostanie radnym czy prezydentem miasta bo decyzja należy tu do nieprzewidywalnego elektoratu.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:47   

Hades napisał/a:
Droga Zofiu na Piekarach ludzie wiedzą kto to jest Nowak, jeśli twierdzisz inaczej to znaczy, że nie sprawdziłaś tego empirycznie, a jeśli tak, to w niewłaściwy sposób.

"I nic nas nie przekona że białe jest białe a czarne jest czarne" =] =] =] =]
Temat wybitnie do działu Humor! :)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:55   

Hades napisał/a:
Hadesie, Piekary, to nie całe Gniezno, a żeby być prezydentem, niestety trzeba mieć poparcie również innego elektoratu.Piekary znam bardzo dobrze,często tam bywam i zaręczam,że mam właściwy osąd sprawy.
Cytat:
Przypomnę, że czasami szanse na prezydenturę mają ludzie, którzy nic nie zrobili. Proponuję prześledzić wybory na prezydenta Gniezna jakieś kilka lat wstecz np: rok 2002 i czy wszyscy kandydaci na to stanowisko zrobili tyle dla miasta?
Oczywiście,że nie, ale mieli duuuuże zaplecze polityczne i kasę.
wuja napisał/a:
Hades napisał/a:
Nowak ma poparcie społeczne i zaufanie wielu ludzi.

Wszystkich trzech!
no powiedzmy,że do wyborów będzie jeszcze 600 osób. To za mało aby być prezydentem, zwłaszcza,jeśli poglądy Pana Nowaka, są ujęte w jego wypowiedziach na starym i nowym forum. Świetlanej przyszłości politycznej w Gnieźnie nie widzę. Bo jak zauważyć można Hadesie- mamy tu beznadziejny, zmanipulowany elektorat.
Hades napisał/a:
Co do bloga to dobra rzecz, ale przez blogi nie zdobywa się poparcia
A przez stronę osiedlową tak? Każ Korwinowi-Mikke, Palikotowi, Senyszyn i etc. pisać na stronach swojego osiedla. Na pewno będą mieli wierny elektorat i poparcie
Hades napisał/a:
Również to forum nie decyduje o tym kto zostanie radnym czy prezydentem miasta bo decyzja należy tu do nieprzewidywalnego elektoratu.

No i właśnie dlatego,że i ja jestem z tego nieprzewidywalnego elektoratu, szanse pana Nowaka są znikome

wuja 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 10:55   

NOWAK ! KAWON

Na zewnątrz zielony - w środku czerwony!

Hades 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 11:15   

Nie pisałem, że przez stronę osiedlową zdobędzie się poparcie, ale strona czy blog to dużego poparcia nie przyniesie. Co do poglądów pana Nowaka, skoro ktoś jest przeciwny ideologii neoliberalnej to jest skazany na przegraną? Przecież Gniezno to nie jest miasto samych neoliberałów, oni są mniejszością. Ponadto to, że nie całe Gniezno o nim słyszało to znaczy, że musi przegrać? Zobaczcie ilu jest radnych w RM, o których wcześniej przed wyborami nikt nie słyszał? Jeśli chodzi o zaplecze polityczne to nie jest tak istotne jak dobra kampania i zespół ludzi, a Nowak takich ma, zresztą sam jest wykształcony i zna prawdę o pewnych rzeczach tych dotyczących zasad kampanii. (Tej prawdy głośno się nie wypowiada).

Zresztą my tu o Nowaku, a w budżecie jest przewidziana wyższa kwota na diety Radnych. Patrzcie mój post w temacie dotyczącym oceny prezydenta miasta w roku 2008.

kaszi 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 12:52   

Hades napisał/a:
Pan Nowak zabiegał o światła na Kłeckoskiej i nie tylko.
Jak to możliwe, że Hades stoi po stronie Światła? :mruga:

lodolamacz 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 18:28   

Hades napisał/a:

Fajnie, Marek, że jesteś z nami...Fajnie, że masz wiare...Fajnie, bo już tak w tym mieście nudno i siermiężnie, że tylko Ty możesz jeszcze, rozbawić, rozweselić i tchnąć nowwego ducha do działania... :tancze:
My liberałowie zaczynamy kochać Nowaka :cmok1:

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Gru 02, 2010 23:12   

Nie, żebym Cię nie lubił, ale
Hades napisał/a:

:hahaha:

problemowy 

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 15:43   

Cytat:

W sumie nie znam Cię ale... Co TY bierzesz? Albo to odstaw albo się podziel :D :hahaha:

Hades 

Wysłany: Sob Gru 11, 2010 15:15   

Tylko się cieszyć, nie jest tak źle, ale mamy kryzys, wzrost bezrobocia itd. PXXI się nie udało, jednak scena polityczna ponownie zaskoczyła.
Co ciekawe wielu Polaków na zachodzie jest zwalnianych i idą na zasiłek. Ci co wrócą do Polski to zasilają szeregi bezrobotnych.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sob Gru 11, 2010 21:30   

A na co liczyli wyjeżdżając? Na zostanie? Zwalnianych? Zasiłek? Skąd bierzesz te dane? Skoro pracował na -najczęściej- na czarno, to skąd zasiłek???

Hades 

Wysłany: Pią Gru 17, 2010 22:02   

Zsamot napisał/a:
A na co liczyli wyjeżdżając? Na zostanie? Zwalnianych? Zasiłek? Skąd bierzesz te dane? Skoro pracował na -najczęściej- na czarno, to skąd zasiłek???

Ci co pracowali legalnie to mają prawo do zasiłku. Poza tym wielu tam wyjeżdża ze względu na socjał. Czasem mam wrażenie, że wystarczy zmienić wiarę na Islam, wyjechać do Szwecji czy Niemiec i można całkiem dobrze żyć.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pią Gru 17, 2010 22:24   

Hades napisał/a:
wystarczy zmienić wiarę na Islam, wyjechać do Szwecji czy Niemiec i można całkiem dobrze żyć
Keine Grenzen! :)

Chłop z Mazur 

Wysłany: Pią Gru 17, 2010 23:46   

Hadesie, czy Ty masz jakiś związek z P. Markiem Nowakiem, znanym, wykształconym i cenionym działaczem osiedla Piekary?

Odpowiedz do tematu