Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadek Roberta Kubicy
Autor Wiadomość
Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 15:31   Wypadek Roberta Kubicy

Od rane media donoszą o wypadku Roberta Kubicy w rajdzie Ronde di Andora.
Do chwili obecnej trudnno było znaleźć jakieś potwierdzone informacje na temat stanu jego zdrowia. Początkowo mówiło się, że jest ok, później doniesienia się pogarszały, włącznie z obawami o możliwości amputacji ręki.
Aktualnie prawdopodobnie Kubica jest operowany, a jedyne oficjalne informacje z obozu Lotus-Renault mówią o wielu złamaniach.
http://twitter.com/OfficialLRGP
Niestety nie należy być chyba optymistą...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 18:47   

Pewnie w tym sezonie nie wystartuje. Oczywiście żal Roberta i trzymam kciuki za jego zdrowie i pwrót na tory F1. Ale wydaje mi się, że należy zadać pytanie o jego odpowiedzialność. Cóz należy teraz tylko

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:00   

http://www.flickr.com/pho...in/photostream/
Dziura na wylot...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:01   

Chyba uratowno rękę Kubicy. To jest pierwsza dobra wiadomość

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:02   

Szkoda Roberta.. to mógł być przełomowy sezon...

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:02   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Chyba uratowno rękę Kubicy.
Żródło?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:44   

Gdzieś mi w tv mignęło przez chwilę.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:49   

Przyznaj się, żydomasońskie Fakty oglądałeś ;] Bo tam o tym wspominali.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:53   

Pytanie co rozumiemy pod "uratowano".... Jeśli to, że uniknięto amputacji, to było w miarę wiadomo już jakiś czas temu. Ostatnie info mówi o tym, że przywrócono krążenie w prawej ręce i złożono jej kości. I nie wiem jakie wnioski z tego wyciągać... co z mięśniami, nerwami...? Czas pokaże...
Z jednej strony to nie pianista, ale każdy kto widział kierownicę w F1 wie, że bez sprawnych dłoni się nie da....

Aha, no i przecież on już miał prawą rękę ciężko połamaną i miał w niej pewne z pół kilo żelastwa...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 19:56   

Znaczy, mieliśmy Polaka w F1. No i to chyba wszystko.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 20:01   

Andrzej napisał/a:
Jeśli to, że uniknięto amputacji, to było w miarę wiadomo już jakiś czas temu. Ostatnie info mówi o tym, że przywrócono krążenie w prawej ręce i złożono jej kości. I nie wiem jakie wnioski z tego wyciągać... co z mięśniami, nerwami...? Czas pokaże...

Wiesz.. nawet gdyby miał juz nie startować, to mimo to uważam ze Robert z dłonią jest lepszą informacją niż Robert bez dłoni.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 20:06   

Nie no, to jasne... ważne, że nie skończyło się gorzej, co patrząc na zdjęcia wcale nie było takie niemożliwe.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 20:24   

Andrzej napisał/a:
każdy kto widział kierownicę w F1 wie, że bez sprawnych dłoni się nie da....
Kierownicę można dostosować induwidualnie. No ale bez czucia to żadne zmiany nie pomogą.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 22:14   

Dla mnie ta dzisiejsza widomosc...jest bardzo tragiczna. Wpierw bylem zly - po pierwszych głupich doniesieniach w radio. Potem, jak dowiadywalem sie wiecej szczegolow...no i zobaczylem jak wyglada samochod...cieszylem sie, ze w ogole zyje. Nie musze chyba wspominac co by bylo...gdyby to zelastwo przeszlo jakies 30cm bardziej na prawo.
Zal przede wszystkim talentu, zal nowego sezonu (ja takze czulem, ze to bedzie przelomowy sezon na LRGP)...ale calym sercem wierze, ze wyjdzie z tego. Ze jeszcze nie raz pokaze wszystkim jakim jest fighterem i "cyborgiem". Jesli nie w tym sezonie...to na pewno za rok, dwa, ...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 23:07   

No i juz wiadomo, ze jutro o 9:30 oficjalny komunikat.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 15:21   

Kenneth_Philips napisał/a:
Dla mnie ta dzisiejsza widomosc...jest bardzo tragiczna. Wpierw bylem zly -
A ja, jestem zły do chwili obecnej!
Czarno widzę powrót Kubicy do ścigania w F1, nawet gdyby zdrowiał w tempie ekspresowym.
Ten sezon ma z głowy a team i sponsorzy czekać na Roberta nie będą.
Za plecami Polaka czai się spora grupa młodych wilków, która najprawdopodobniej wykorzysta nadarzającą się szansę w stu procentach.

Szkoda!

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 16:57   

Tomek Holka napisał/a:
Czarno widzę powrót Kubicy do ścigania w F1, nawet gdyby zdrowiał w tempie ekspresowym.
Ten sezon ma z głowy a team i sponsorzy czekać na Roberta nie będą.

No to uwierz mi że będą. ;) Wpompowali w niego tyle kasy że poczekają ten sezon.
Szkoda Roberta... Ale najświeższe informacje napawają optymizmem. :)
Mam nadzieję że Robert wróci i to jak najszybciej do ścigania. :)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 18:14   

Antek napisał/a:
No to uwierz mi że będą.
Chciałbym w to wierzyć ale zdrowy rozsądek podpowiada coś całkiem innego.
A dla pompujących kasę liczy się przede wszystkim to, ile mogą stracić - a nie, ile już stracili.

No może jakiś team zdecyduje się na niego w przyszłości. Ale to już nie będzie team z górnej półki ani też najszybsze bolidy.

Robak 

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 19:36   

Tomek Holka napisał/a:
No może jakiś team zdecyduje się na niego w przyszłości. Ale to już nie będzie team z górnej półki ani też najszybsze bolidy.

No a ja bym się wstrzymał z takimi osądami.Dopiero minęła pierwsza doba po wypadku a już wszyscy wróżą zakończenie kariery. Trzeba być optymistą i wierzyć ,że wszystko będzie dobrze.Wiadomo jedno,media napompowały balonik do granic wytrzymałości.Jeszcze wczoraj,panował totalny chaos informacyjny. Już prawie "media",amputowały Robertowi rękę a tu dzisiaj okazuje się że nawet ma czucie w palcach,mimo mocnych środków przeciwbólowych.Wierzę,że jeszcze będziemy mieli pociechę z jazdy Roberta w F1.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 21:26   

Robak napisał/a:
wszyscy wróżą zakończenie kariery
Ja jeden, to jeszcze nie wszyscy. Ale dziękuję za uznanie.
Robak napisał/a:
No a ja bym się wstrzymał z takimi osądami.
Też chętnie bym się wstrzymał ale mi trudno i nieustannie złość mną targa!
Tyle sobie obiecywałem po tym sezonie! Nowy bolid, znakomite pierwsze jazdy.

A tu kupa!

r1 
69

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 13:09   

A Ja jestem pełen optymizmu. Coś mi się wydaje że pod koniec sezonu Robert wróci do ścigania!

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 16:07   

Cytat:
A Ja jestem pełen optymizmu. Coś mi się wydaje że pod koniec sezonu Robert wróci do ścigania!

Dokładnie takie same mam przeczucia. :)

Robak 

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 21:39   

Tomek Holka napisał/a:
Ja jeden, to jeszcze nie wszyscy. Ale dziękuję za uznanie.

Raczej chodziło mi o ogół,ale tak tez może być panie Tomaszu :mruga:

R1,Antek - i tak trzymać,już za parę miesięcy będziemy się cieszyć.... :yes:

pawelek 

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 17:14   

Dialog pomiędzy Briatore i Morellim:
- Kiedy Robert wróci do ścigania?
- A kiedy Formuła 1 zawita do Europy?

I tego się trzymajmy ;)

Wielki Wódz 

Wysłany: Pią Lut 11, 2011 08:55   

Pierwsza oficjalna wypowiedź Roberta po wypadku:
"Nie wystartowałem w rajdzie Monte Carlo, więc do sezonu chciałem przygotować się w może dwóch takich małych rajdach jak ten. Chodziło o koncentrację, ale... niestety. Wiem, że teraz będzie trudniej niż przy leczeniu wypadku z 2003 roku, muszę być ostrożniejszy. Dzięki startom w rajdach stałem się lepszym kierowcą. Może nie tyle w samej Formule 1, ale ogólnie. Nie jest tak, że jeździłem tam po kilkanaście razy w roku tylko po to, żeby realizować pasję."
(http://www.f1ultra.pl/index.php/top-story-f1/124160-pierwsza-wypowiedz-roberta-kubicy-po-wypadku.html)
Coś mi to wygląda na tłumaczenie się :whoeva: Niepotrzebnie.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pią Lut 11, 2011 21:49   

Nie wydaje mi się, żeby można to było te słowa tak odnieść.
Oczywiście teraz znajduje się część znawców w branży, którzy RK ganią. Z punktu widzenia LRGP brak odpowienich zapisów w kontraktach zawodników...to troche strzał w kolano (z punktu widzenia biznesowego). Ale rozumiem także bardzo dobrze słowa Bouliera, który wielokrotnie powtarzał że nie zamierza bronić pasji i chęci do ścigania. Rajdy są bardziej niebezpieczne...ale, jak pokazuje rzeczywistość mają wpływ na jazdę w F1. Jaki? Powiedzcie mi gdzie, jak nie podczas rajdów...można się nauczyć tak "ciasnego" ścigania na coraz większej ilości torów ulicznych.
Jakby ktoś zapomniał w jaki sposób RK wprowadzał w zachwyt:
http://www.youtube.com/watch?v=Tazrm6z_7T0

yahu 

Wysłany: Pon Lut 14, 2011 11:32   

A ja jestem zły bo na pechu Kubicy zyska największy pajac F1 czyli "kwik nikt" ;]
Niestety wygląda na to że Robert po ewentualnym powrocie do F1 będzie skazany na partnerstwo z tym irytującym Niemcem. Bo jakoś nie wydaje mi się żeby ten amator Pietrow był w stanie zwyciężyć w "team-mate war" ;]
Szlag mnie trafia!

Wielki Wódz 

Wysłany: Pon Lut 14, 2011 23:28   

Nie nazywałbym Heidfelda największym pajacem F1; nie ma tu też mowy o czyimkolwiek "zysku". To raczej wykorzystanie szansy w dość niespodziewanych okolicznościach. Formuła 1 to najwyższa liga w sportach motorowych, prawie każdy kierowca chce tam jeździć. Heidfeld nigdy nie ukrywał, że chce w tej lidze być jak najdłużej. Nie porzucił F1 dla DTM czy innej serii, ale podjął współpracę z Pirelli, testując nowe opony, i czekając na pozytywny - dla niego - rozwój sytuacji na rynku kierowców. Renault potrzebuje doświadczonego kierowcy, który w zastępstwie Kubicy będzie w stanie przez najbliższe miesiące (być może cały sezon) poprowadzić rozwój nowego bolidu. Wybór wskazaujący na Heidfelda jest oczywisty - ma doświadczenie wyścigowe i zna najlepiej z wszystkich kierowców nowe opony Pirelli.
Pietrowa na porażkę z góry nie skazuj. Spójrz na wyczyny Alonso w pierwszym sezonie jego startów w F1.
Jak na razie, czekajmy na zakończenie wszystkich zabiegów u Kubicy, który ten sezon śmiało może spisać na straty. Wierzę w jego słowa - że po powrocie ze szpitala, po takim wypadku, wróci silniejszy i bardziej zmotywowany. Kto stanie u jego boku jako "team-mate" nie ma żadnego znaczenia.

yahu 

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 08:38   

Wielki Wódz napisał/a:
Nie nazywałbym Heidfelda największym pajacem F1;

A pamiętasz jego odgrażanki w czasach jazdy z Kubicą w BMW? Koleś twierdził że ma większe umiejętności od Roberta :)

Wielki Wódz napisał/a:

nie ma tu też mowy o czyimkolwiek "zysku". To raczej wykorzystanie szansy w dość niespodziewanych okolicznościach.

Zysk dla Heidfelda jest oczywisty. Gdyby nie kontuzja Roberta, to dalej testowałby opony ;]

Wielki Wódz napisał/a:

Formuła 1 to najwyższa liga w sportach motorowych, prawie każdy kierowca chce tam jeździć. Heidfeld nigdy nie ukrywał, że chce w tej lidze być jak najdłużej.

Naprawdę nie interesują mnie marzenia tego kierowcy.

Wielki Wódz napisał/a:

Jak na razie, czekajmy na zakończenie wszystkich zabiegów u Kubicy, który ten sezon śmiało może spisać na straty. Wierzę w jego słowa - że po powrocie ze szpitala, po takim wypadku, wróci silniejszy i bardziej zmotywowany.

Też w to wierzę, ale świadomość dobrych występów Heidfelda na pewno mu nie pomaga.

Wielki Wódz napisał/a:

Kto stanie u jego boku jako "team-mate" nie ma żadnego znaczenia.

Ma znaczenie :)

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sro Lut 16, 2011 19:08   

Kwestia rozwiązana - Heidfeld oficjalnie potwierdzony na miejsce Kubicy.
Ciekaw jestem szczegółów uzgodnień, ale pewnie nie będzie nam dana ta wiedza.

Odpowiedz do tematu