Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Usterki aparatu?
Autor Wiadomość
Ola 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 19:54   Usterki aparatu?

Przegladajac zdjecia z dzisiejszej krajoznawczej wyprawy trafilam na 2 takie (zero obrobki):

Hm..
Orientuje sie ktos, co moglo spowodowac taki efekt i czy grozi to czyms powazniejszym?

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 20:16   

Nie sądzę aby miała to być jakakolwiek wina aparatu. Zadziałał po prostu jasnozielony filtr, świeżej wiosennej zieleni i ... i to wszystko.
Drogowskaz do leśnictwa z natury był pokryty glonami.

Poza tym, jak powinnaś pamietać - pewnie sceneria tak właśnie wygladała.
Nawet idealnie ustawiony balans bieli niewiele by tu zmienił, jak sądzę.

Tyle co do zielonej dominanty. A przyczyny powstania prążków nie znam. Myślałem z początku, że to przyczyna leżąca poza aparatem.
Marta podpowiada, że może jakiś błąd zapisu na karcie lub zużycie samej karty?

emigrant 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 20:18   

Ola napisał/a:
Orientuje sie ktos, co moglo spowodowac taki efekt i czy grozi to czyms powazniejszym?

Jeżeli pojawiło się to tylko na dwóch zdjęciach przy czym zrobiłaś ich kilkadziesiąt, to ja bym jeszcze dla eksperymentu spróbował zrobić ponownie tyle samo zdjęć i porównać czy znowu się problem powtarza. Jeżeli na innych się to zdarzy, to prawdopodobnie coś z maszyną w środku, ale rokować nie będę. Mam tylko pytanie, jak długo masz swój aparat?

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 20:23   

Tomasz Holka napisał/a:
Nie sądzę aby miała to być jakakolwiek wina aparatu. Zadziałał po prostu jasnozielony filtr, świeżej wiosennej zieleni i ... i to wszystko.

A ja myślę, że to jednak jest jakaś usterka. To nie chodzi tylko o zielony kolor, ale tam wyraźnie widać jakieś zakłócenia. Na całym zdjęciu są widoczne drobne prążki. To nie wygląda zbyt ciekawie.

Ola 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 21:06   

no o te prazki mi chodzi..

emigrant napisał/a:
Mam tylko pytanie, jak długo masz swój aparat?

prawie 2 lata.

emigrant 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 21:29   

Jeżeli dwa lata, to trochę wcześnie jak na taką poważną usterkę. Zrób tak jak mówiłem, kilka jeszcze takich prób. Jeżeli się powtórzy, to prawdopodobnie coś z maszyną. Wtedy najlepiej albo określić pytanie w google i wyszukać czy ktoś nie miał podobnego problemu albo po prostu najlepiej napisać do producenta. Serwis zostawiłbym na samym końcu - o ile próby potwierdzą usterkę.

Ola 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 21:38   

Ok.
Jak znajde czas, to jeszcze jutro pobrobuje..
Z ta i inna karta.

emigrant napisał/a:
wyszukać czy ktoś nie miał podobnego problemu

no wlasnie kumpel mi napisal, ze mial podobnie:
Cytat:
bo mi to wygląda na zjechaną matrycę po prostu...
no ja też tak miałem w głupie cyfrowym
najpierw słabo widoczne fioletowe kreski na niewielu zdjęciach
a potem coraz mocniej i coraz częściej
a potem całość była fioletowo zakreskowana
ja się poddałem jak mam być szczery ;/

emigrant napisał/a:
po prostu najlepiej napisać do producenta. Serwis zostawiłbym na samym końcu - o ile próby potwierdzą usterkę.

kiedys mnie ostrzegal Kapusta..
(mam minolte)
ze mam "liczyc na to, że się nie popsuje, bo firmy już nie ma i są problemy z serwisem"

emigrant 

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 21:50   

Ola napisał/a:
(mam minolte)

Heh, może to nie na miejscu, ale też miałem minoltę ale analoga. W sumie to do dziś mam gdzieś tam schowaną. Skrzynka miała zepsutą migawkę. To podobno w tej firmie normalka, że są problemy z optyką...

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sro Maj 28, 2008 22:09   

Ola napisał/a:
najpierw słabo widoczne fioletowe kreski na niewielu zdjęciach
a potem coraz mocniej i coraz częściej
a potem całość była fioletowo zakreskowana

Bardzo podobnie ma mój przeszło 4-letni Canon.
Ale ciekawa myśl z tą kartą...Szczerze mówiąc postawiłem już krzyżyk na moim pstrykadełku, ale mam jeszcze jakąś maleńką kartę praktycznie nieużywaną, więc spróbuję.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 17:09   

emigrant napisał/a:
To podobno w tej firmie normalka, że są problemy z optyką...

Drogi Emigrancie, nie strasz Oli! Minolta to wielce zasłużona firma i ponadto zawsze wysoko oceniana.
Należy do wielkiej czwórki - Canon, Nikon, Minolta i Penatax, których czołowe wyroby były zawsze bardzo cenione i drogie.
W latach 80-tych, Minoltę pozycjonowano tuż za Nikonem, choć najlepszą optykę zawsze miał Pentax, który walczył był zawzięcie o prymat z Nikonem.
Zresztą jak czasy się zmieniają, także i opinie o sprzęcie nie pozostają jednakie. W latach 60-tych królował Pentax, potem Nikon pospołu z Canonem.
Teraz Minolty już nie ma, a nawet Konicy-Minolty, a na czoło wysunął się Canon przed Nikona borykajacego się z niepełnowymiarowymi matrycami.
Pentax dokleił się do Samsunga a resztę towarzystwa wsysnęła Sony.

Cieszy fakt, że małe niszowe firmy radzą sobie całkiem nieźle. Ot choćby Fuji, dzięki całkiem innej działalności na fotorynku i doskonałym matrycom.

Takie czasy.

emigrant 

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 18:40   

Tomasz Holka napisał/a:
Drogi Emigrancie, nie strasz Oli!

Nie straszę, mówię co mi przekazano od ludzi znających trochę bardziej na aparatach ode mnie. Dlatego Minolty już unikam, jedyne co, to korzystam z torby do tego aparatu ;)

Ola 

Wysłany: Czw Cze 19, 2008 19:49   

Andrzej napisał/a:
Ale ciekawa myśl z tą kartą...

zmienialam karte a problem i tak co jakis czas sie powtarza.

lodolamacz 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 13:59   

Ola napisał/a:
Andrzej napisał/a:
Ale ciekawa myśl z tą kartą...

zmienialam karte a problem i tak co jakis czas sie powtarza.
Jako laik, jesli mi wolno! To czy przypadkiem taki objaw nie jest spowodowany złym ustawieniem częstotliwości ISO

Ola 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 19:33   

lodolamacz napisał/a:
ako laik, jesli mi wolno! To czy przypadkiem taki objaw nie jest spowodowany złym ustawieniem częstotliwości ISO

w tym wypadku sama jestem jeszcze mniej zorientowana - nie mam pojecia, czy to moze miec wplyw :)

na poczatku myslalam, ze tylko przy kiepskim oswietleniu wychodzily takie zdjecia - pozniej pojawilo sie jedno robione w sloncu. chwila pozniej w takich samych warunkach wszystko ok.
teraz juz nie widze zadnych zaleznosci.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 20:03   

Kilka lat temu w mojej pierwszej cyfrówce również miałam dziwne usterki. Najpierw na niektórych zdjęciach zaczęły się pojawiać szerokie pasy w odcieniu fioletowym, potem również zaczęły się pojawiać paski z fragmentami innych zdjęć, w końcu awarii uległo również menu w tamtym aparacie. Po menu musiałam poruszać się prawie po omacku, bo zamiast niektórych napisów pojawiały się czarne paski. Niby można było nim jeszcze robić zdjęcia, ale to było trochę uciążliwe. Gdy oddałam aparat do naprawy, okazało się, że to by kosztowało prawie tyle, ile kosztował nowy aparat. Więc zrezygnowałam z naprawy.
Pewnie jest tak, że układy elektroniczne w cyfrówkach po jakimś czasie się zużywają i to się objawia w różnych dziwnych usterkach. Czasami tak bywa, że trzeba się z tym pogodzić, gdy naprawa nie jest opłacalna.

tara29 
tara29

Wysłany: Pią Lip 25, 2008 12:54   

Mam problem z moim aparatem cyfrowym i szukam pomocy...
Jest to zwykły Canon A430. Zabrałam go na plażę ,zrobiłam parę zdjęć i niestety przestał działać. Wyskakuje tylko informacja,,Błąd obiektywu, włącz aparat''.Być może że przyczyną jest piasek...Czy ktoś w Gnieźnie zajmuje się naprawą takiego sprzętu?i ile może kosztować jego naprawa ? pozdrawiam

emigrant 

Wysłany: Pią Lip 25, 2008 13:58   

tara29 napisał/a:
Mam problem z moim aparatem cyfrowym i szukam pomocy...
Jest to zwykły Canon A430. Zabrałam go na plażę ,zrobiłam parę zdjęć i niestety przestał działać. Wyskakuje tylko informacja,,Błąd obiektywu, włącz aparat''.Być może że przyczyną jest piasek...Czy ktoś w Gnieźnie zajmuje się naprawą takiego sprzętu?i ile może kosztować jego naprawa ? pozdrawiam

Jeżeli jest to faktycznie wina piasku i nie zostało przy tym uszkodzone mechanicznie jakieś urządzenie, to sądzę, że naprawa aparatu jest opłacalna bo wiąże się z przeczyszczeniem skrzynki z ziarenek piasku. Jeżeli natomiast został uszkodzony jakiś mechanizm, nie daj Boże optyczny, to niestety ale trzeba się liczyć z tym, że naprawa aparatu może być droższa niż kupienie nowego.
Jeżeli aparat został kupiony w sklepie firmowym, który jest renomowany przez producentów tego aparatu, to można tam otrzymać informacje na temat serwisu sprzętu co wiąże się z długim oczekiwaniem a i nie wiadomo jaki będzie efekt diagnozy. Myślę, że jeżeli aparat będący jeszcze na gwarancji nie zepsuł się z winy piasku, to jest szansa na darmową naprawę z tym, że tylko w serwisie Cannona.
W Gnieźnie z tego co wiem jest kilka osób, które zajmują się naprawą aparatów cyfrowych. W przypadku mojego starego Cannona, udałem się do HiFi (w piwnicy MOK) i tam otrzymałem numer telefonu do takiego serwisanta z Gniezna. Aparatu jednak tam nie dałem, bo uszkodzenia przekraczały jego wartość ;)

Ola 

Wysłany: Pią Lip 25, 2008 14:10   

Rozumiem, że wyciągałaś baterie itd :)

Znam faceta, który zajmuje się naprawą cyfrówek dla gnieźnieńskich serwisów - mogę załatwić bez problemu dojście bezpośrednie. Będzie taniej.

Jak jesteś zainteresowana, to wal na pw.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Wto Mar 22, 2011 23:51   

Tja... Szukam rzetelnego serwisu. Na Gniezno szczerze mówiąc nie liczę. Pewnie Poznań. W moim canonie S3 IS nawalił mechanizm wysuwający obiektyw ;/ Optyka jest OK.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 00:05   

Patrzyłeś po forach specjalistycznych? W Gnieźnie- naprzeciwko MOK-u przyjmują, facet spoza miasta naprawia, wpierw upewnia się do chęci naprawy ze strony klienta- wycena. ;)

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 00:57   

Fotoplastyka? Nie, nie pytałem. Aparat nawalił dziś po południu. Fora jak to fora. User A napisze, że pan Zdzisio jest super, a pan Jacuś daje ciała, a user B napisze odwrotnie. Tu pewnie będzie to samo, ale Was "znam" ;] A i teren bardziej wybadany. Ogólnie przewijają się cztery zakłady, z czego dwa z przewagą negatywnych opinii (głównie przetrzymywanie sprzętu w nieskończoność), pozostałe dwa to Fotooptyka - Naprawa niejakiego Szczepana Kostrzewskiego i http://www.foto - naprawa.com/ (link celowo zepsułem). Ale ja się nie znam... Przejdę się jutro na Łubieńskiego w takim razie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 08:37   

newager napisał/a:
Ogólnie przewijają się cztery zakłady, z czego dwa z przewagą negatywnych opinii (głównie przetrzymywanie sprzętu w nieskończoność),

Mógłbyś je wymienić...

newager napisał/a:
link celowo zepsułem

Ponieważ? Gdyż?

newager napisał/a:
Na Gniezno szczerze mówiąc nie liczę. Pewnie Poznań.

Dla ścisłości. W Gnieźnie z tego co mi wiadomo nikt nie naprawia. Tylko przyjmują,
a serwis w Poznaniu.

Do tej pory korzystałem z jednego serwisu no i jak na razie nie mogę wydać opinii

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 10:35   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Mógłbyś je wymienić...
Mógłbym.

Fotooptyka-Naprawa. Kostrzewski S.
Kuźnicza 13, Poznań
61 862 63 23
(Pan Szczepan ;) )

Centrum Serwisowo Fotograficzne
Ignacego Prądzyńskiego 14, Poznań
61 649 61 40 ‎
(kiedyś Wspólna 41)

Fotoserwis
ul. Galileusza 8, Poznań
61 862 51 21

Foto-Błysk - Zakład naprawy sprzętu fotograficznego
Kossaka 5, Poznań
61 866 65 66

Ponieważ? Gdyż?
Nie chcę się narazić na kryptoreklamy etc. ;]
W Gnieźnie z tego co mi wiadomo nikt nie naprawia. Tylko przyjmują,
a serwis w Poznaniu.
Tyle to i ja wiem.
na razie nie mogę wydać opinii
Ponieważ? Gdyż?

lodolamacz 

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 12:29   

http://www.e-csi.pl/

PeŁEN PROFESJONALIZM naprawy i w cenach przystepnych + Koszty wysyłki. Formularz zgłoszeniowy i szczegóły w zakładce na stronie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 13:21   

newager napisał/a:
Nie chcę się narazić na kryptoreklamy etc. ;]

Nie siej defetyzmu

newager napisał/a:
Ponieważ? Gdyż?

Nie było ceremonii zamknięcia :)

Robak 

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 17:58   

Znam pana "Czesia" ( celowo zmieniłem imię :mruga: ) w Gnieźnie,który naprawia takie sprawy.Jesli będziesz zainteresowany,odezwij się na PW.

Pan "Czesio" nie jeden aparat już naprawiał....ale Twój wybór

Odpowiedz do tematu