Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skandynawia zwariowała?
Autor Wiadomość
yahu 

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 11:41   Skandynawia zwariowała?

Jakiś czas temu czytałem artykuł, że w Szwecji zakazano zwracania się do dzieci w przedszkolu w sposób "płciowy", czyli on lub ona. Należy używać określenia "ono", gdyż dziecko ma prawo samo zdecydować o swojej płci, a gdy jest takie małe to jest jeszcze nieświadome swojej płciowości.

A TUTAJ cyrk w Norwegii.
Możemy narzekać na Polskę, ale póki co żyjemy jednak (jeszcze) w normalnym kraju.

emigrant 

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 16:14   

Swojego czasu głośno było o pomysłach szwedzkich feministek. Jak wiadomo, mają one pewien wpływ na kształtowanie życia społecznego w Szwecji. Widziałem dwa pomysły z jakimi one wyskoczyły, niestety nie wiem z jakim skutkiem i czy zostały w ogóle jakoś wprowadzone w życie. Pierwszy to likwidacja pisuarów w męskich toaletach. Mężczyźni załatwiając swoje potrzeby na stojąco mają się niejako wywyższać nad kobietami (sic!). Druga to konstrukcja lejka (?), który kobieta sobie "przykłada" w celu oddania moczu, a co ma jej ułatwiać wykonywanie tego w "męskiej" pozycji. Ciekawe pomysły mają :)

Artur Kuczma 
Angel's Justice

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 19:53   

Takie lejki już istnieją:

;)

spokojny 

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 08:11   

yahu napisał/a:
Jakiś czas temu czytałem artykuł

Chodzi o ten w "Rzeczpospolitej"?

Patryk 
Administrator

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 10:28   

yahu napisał/a:
Możemy narzekać na Polskę, ale póki co żyjemy jednak (jeszcze) w normalnym kraju.

Normalnym ? to jakiś żart !! ja od prawie 3 lat poszukuje swojej córki

Cytat:
Słychać pytania... co na to sądy, policja... w końcu żyjemy w państwie prawa. Mogę tyko zaśmiać się głosem tak donośnym, że mógłby mury poruszyć. Kolejne rozprawy. Kolejne ponad 40 bezskutecznych widzeń z udziałem policji. Kolejne postępowania umorzone. Kolejne upokorzenia. Celowe odbieganie od głównego tematu... gdzie jest Ola...
Nie ma czegoś takiego jak prawo... żyjemy w cywilizacji ale dzicz pozostała.

reszta tutaj http://www.facebook.com/p...34149160&type=1

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 10:48   

mnie interesuje czy ta pani opuściła Norwegię oraz jak wypada porównanie Polski i Skandynawii w kwestii śmiertelnych pobić dzieci

yahu 

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 14:23   

@Patryk
Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale "przypadek norweski" jest inny bo tam państwo próbuje odebrać dziecko rodzicom.

@Spokojny
Czytałem gdzieś w necie.

@Emigrant
Takie "ciekawe" pomysły powstają gdy człowiekowi się przewraca w głowie od dobrobytu i wtedy musi sobie wymyślić jakiś problem. W Szwecji feministki są bardzo mocnym ugrupowaniem i często jest o nich głośno.

spokojny 

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 16:56   

yahu napisał/a:
@Spokojny
Czytałem gdzieś w necie.

Aha, rzepa to w necie puściła. Stek bzdur. Możesz zapomnieć.

emigrant 

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 17:21   

spokojny napisał/a:
Stek bzdur.

Jeśli możesz, to uzasadnij. Jestem ciekaw.

spokojny 

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 18:54   

emigrant napisał/a:
Jeśli możesz, to uzasadnij. Jestem ciekaw.

No w artykule panika, że "omujborze, chcą nam dzieci skołować" a w rzeczywistości chodziło o zabawki (lalki, misie itd.), które były neutralne genderowo. Trochę powisiało w sieci i zdjęli.

yahu napisał/a:
Takie "ciekawe" pomysły powstają gdy człowiekowi się przewraca w głowie od dobrobytu i wtedy musi sobie wymyślić jakiś problem.

Weź trochę wyhamuj z takimi tekstami. Fajnie i łatwo jest łykać bzdury dostarczane przez media (bezpłciowe dzieci, zabraniają mówić mama i tata, zabraniają wesołych świąt) a potem pisać o przewracaniu w głowach.

yahu 

Wysłany: Sob Lip 16, 2011 22:26   

spokojny napisał/a:
No w artykule panika, że "omujborze, chcą nam dzieci skołować" a w rzeczywistości chodziło o zabawki (lalki, misie itd.), które były neutralne genderowo. Trochę powisiało w sieci i zdjęli.

Nie chodziło o żadne bezpłciowe zabawki, chyba coś pomyliłeś tematy, albo czytasz bez rozumu.
spokojny napisał/a:

yahu napisał/a:
Takie "ciekawe" pomysły powstają gdy człowiekowi się przewraca w głowie od dobrobytu i wtedy musi sobie wymyślić jakiś problem.

Weź trochę wyhamuj z takimi tekstami. Fajnie i łatwo jest łykać bzdury dostarczane przez media (bezpłciowe dzieci, zabraniają mówić mama i tata, zabraniają wesołych świąt) a potem pisać o przewracaniu w głowach.

Nie wiem co łykasz ale to nie mój problem.

spokojny 

Wysłany: Pon Lip 18, 2011 14:15   

Pokaż może ten artykuł, porównamy sobie to co podały media polskie, z tym co napisano gdzie indziej. Na razie powtórzyłeś bzdury z tekstu Rzepy: nie zakazano zwracać się w sposób płciowy, owszem używa się "ono", ale wobec gości, którzy odwiedzają przedszkole, a nie dzieci; dziecko nie wybiera sobie płci, tylko swobodnie role społeczne.

yahu 

Wysłany: Wto Lip 19, 2011 07:58   

Niestety, żałuję ale nie znalazłem tego tekstu.
A jak w takim razie odniesiesz się do "przypadku norweskiego"? Uważasz że to normalne?

spokojny 

Wysłany: Wto Lip 19, 2011 15:07   

[quote="yahu"] Niestety, żałuję ale nie znalazłem tego tekstu. [quote="yahu"]

A to dziwne.

yahu napisał/a:
A jak w takim razie odniesiesz się do "przypadku norweskiego"? Uważasz że to normalne?

Ale co? Że państwo lub ngosy interweniują w pewnych sytuacjach? Tak, normalne. A o tym konkretnym przypadku mamy za mało informacji, więc nic nie sądzę.

yahu 

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 09:18   

Ingerencja w życie człowieka ma swoje granice, a te zostały tutaj przekroczone ewidentnie. Czy dziecko było maltretowane fizycznie lub psychicznie? Tego nie wiem dokładnie, ale zakładam że nie działo się w tym domu nic alarmującego. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi pomysły na wychowanie dzieci, ale to temat na osobną dyskusję.

emigrant 

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 09:50   

http://www.rp.pl/artykul/...rzedszkole.html ??

I jednocześnie pisali też o tym w Super Expresie i Fakcie. Odnosi się to do jednego przedszkola jak widać, ale ziarenko już zostało zasiane.

spokojny 

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 12:30   

yahu napisał/a:
Czy dziecko było maltretowane fizycznie lub psychicznie? Tego nie wiem dokładnie, ale zakładam że nie działo się w tym domu nic alarmującego.

A to ciekawe.

emigrant napisał/a:
I jednocześnie pisali też o tym w Super Expresie i Fakcie. Odnosi się to do jednego przedszkola jak widać, ale ziarenko już zostało zasiane.

I na jakichś portalach katolickich, tzn. ziarenko czego?

yahu 

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 14:05   

spokojny napisał/a:
yahu napisał/a:
Czy dziecko było maltretowane fizycznie lub psychicznie? Tego nie wiem dokładnie, ale zakładam że nie działo się w tym domu nic alarmującego.

A to ciekawe.

Gdyby tak było to rodzice by mieli problemy, nie sądzisz?

spokojny napisał/a:

emigrant napisał/a:

I na jakichś portalach katolickich, tzn. ziarenko czego?

Zbyteczna ironia.
A że zapytam z ciekawości, jakie źródło informacji jest jedynie słuszne?

spokojny 

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 14:15   

yahu napisał/a:
Gdyby tak było to rodzice by mieli problemy, nie sądzisz?

Przecież mieli.

yahu napisał/a:
Zbyteczna ironia.
A że zapytam z ciekawości, jakie źródło informacji jest jedynie słuszne?

Ale tam nie ma ironii. Nie ma jedynie słusznych, skąd taki pomysł?

emigrant 

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 21:22   

spokojny napisał/a:
tzn. ziarenko czego?

Według mnie - ziarenko głupoty, które w krajach rozwiniętych bardzo dobrze kiełkuje. Niestety.

spokojny 

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 21:40   

emigrant napisał/a:
Według mnie - ziarenko głupoty, które w krajach rozwiniętych bardzo dobrze kiełkuje. Niestety.

Aha, bo pewnie takie nongenderowe przedszkole boli całe życie. Jak dobrze, że taka głupota jeszcze do nas nie dotarła.

emigrant 

Wysłany: Sro Lip 20, 2011 21:57   

spokojny napisał/a:
Jak dobrze, że taka głupota jeszcze do nas nie dotarła.

No dokładnie :-)

spokojny 

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 09:26   

emigrant napisał/a:
No dokładnie

A co w tym widzisz głupiego?

startfan 

Wysłany: Czw Lip 21, 2011 21:43   

Zrób sobie analyze całego tematu jak Jacek Gmoch to sie dowiesz.

spokojny 

Wysłany: Sob Lip 23, 2011 09:16   

A Twoja Stara nie może dla mnie zrobić tej analizy?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lip 23, 2011 10:42   

Panowie spokój. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

skorpione 

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 23:48   

Dla większości z nasz takie podejście jest niewyobrażalne. Jesteśmy inaczej wychowani lecz pewnie za 50 lat też do tego dojedziemy. Nasze podejście się także zmienia.

Artur Kuczma 
Angel's Justice

Wysłany: Sro Sie 31, 2011 03:25   

skorpione napisał/a:
Dla większości z nasz takie podejście jest niewyobrażalne. Jesteśmy inaczej wychowani lecz pewnie za 50 lat też do tego dojedziemy. Nasze podejście się także zmienia.

Obyśmy do tego nie doszli...

Odpowiedz do tematu