Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyniki wyborów w Gnieźnie
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 23:13   

A dopuszczą?

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pią Gru 03, 2010 23:25   

Za naszego żywota - nie sądzę. Za dobrze im tak.

lodolamacz 

Wysłany: Pon Gru 06, 2010 13:06   

Odnotowania wymaga jesZcze jedyna dodatkowa rozgrywka naszego powiatu :
Burmistrzem Trzemeszna ponownie został wybrany Krzysztof Dereziński - 67.05 % głosów...
Pokonał Marka Gotowałę - 32. 95 %

Wybór ten to kolejna porażka Ugrupowania " Ziemi Gnieźnieńskiej" a niewątpliwy sukces
" Wielkopolan"

Hades 

Wysłany: Pon Gru 06, 2010 13:19   

Sukces PO w zasadzie, chociaż oni chyba raczej nie mieszali się do spraw wyborów w Trzemesznie. Zresztą to jedyny sukces "Wielkopolan".
Co w tych wyborów to w skali kraju wielkie partie straciły na znaczeniu, a wygrywały lokalne komitety. Ludzie widocznie mają dosyć partii politycznych. Może więc czas na wybory większościowe w samorządzie i do Parlamentu? Partie polityczne jednak się na to nie zgodzą, bo wtedy żadna z nich mogłaby nie mieć większości jeśli do Sejmu i Senatu zaczęliby wchodzić kandydaci niezależni i tak samo w samorządach. Zresztą partie polityczne nie będą wieczne, taka PO to wiecznie rządzić nie będzie, no bo dlaczego by miała? PZPR też nie rządziła wiecznie. Po prostu nadszedł czas na zmiany i na odejście od systemu partyjnego, albo chociaż ograniczenie jego roli.

lodolamacz 

Wysłany: Pon Gru 06, 2010 13:24   

Hades napisał/a:
. Zresztą to jedyny sukces "Wielkopolan".
Marku ! No nie jedyny, jest jeszcze z "Wielkopolan" Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu - to coś, jak na tak małe i naprędce formowane ugrupowanie.

Hades 

Wysłany: Pon Gru 06, 2010 14:23   

lodolamacz napisał/a:
Hades napisał/a:
. Zresztą to jedyny sukces "Wielkopolan".
Marku ! No nie jedyny, jest jeszcze z "Wielkopolan" Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu - to coś, jak na tak małe i naprędce formowane ugrupowanie.

No w sumie, jednak wpływu na władzę to mieć dużego nie będą w Gnieźnie. Co ciekawe, mimo że te stowarzyszenie to kolejne wcielenie PO to dużego poparcia nie uzyskali. Dlaczego? Otóż dlatego, że nie nazywali się PO. Cóż, ludzie nie patrzą na to kto co zrobił, kto co chce zrobić, ale kto z jakiej partii kandyduje, a szkoda, bo w Wielkopolanach znalazło się kilka naprawdę ciekawych nazwisk, ludzi którzy nadawaliby się do samorządu lokalnego.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Gru 06, 2010 17:57   

lodolamacz napisał/a:
Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu
Piotrze, naprawdę sądzisz, że to sukces? Przecież wszyscy wiedzą, że "W" to PO wg (byłego za rok) senatora Gruszczyńskiego. To taki sam sukces jak Czesław Kruczek na stołku zastępcy prezydenta. Czyli żaden. To zwykła zagrywka polityczna i nic więcej.

lodolamacz 

Wysłany: Pon Gru 06, 2010 18:18   

newager napisał/a:
lodolamacz napisał/a:
Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu
Przecież wszyscy wiedzą, że "W" to PO
No jasne ! Tylko co z tego, kiedy P G tym ograł "Ziemię" -straciła niemal wszystko.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Pon Gru 06, 2010 18:46   

lodolamacz napisał/a:
"Ziemię" -straciła niemal wszystko
A mnie tam ich w najmniejszym stopniu nie żal ;]

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 08:30   

Żal, czy nie żal- straciła. A w polityce liczy się skuteczność.
Rozumiem Hades, ze Jesteś rozgoryczony "głupimi "wyborcami, ale daruj takie porównania:
Cytat:
Zresztą partie polityczne nie będą wieczne, taka PO to wiecznie rządzić nie będzie, no bo dlaczego by miała? PZPR też nie rządziła wiecznie.
Bo to chyba przekłamanie i to takie tanie.

Hades 

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 10:20   

Jakie porównania? Ja się odniosłem do dzisiejszej sytuacji, kiedy to przedstawia się PO jako jedyną godną rządzenia partię, która powinna być u władzy jak najdłużej. Jednak chciałem przekazać, co też zrobiłem, że nikt nie będzie u władzy wiecznie, posłużyłem się przykładem PZPR-u, która to partia długo rządziła, ale w końcu przyszedł kres ich władzy.
PO nie będzie trzymać się u władzy ponad 40 lat gdyż to nie jest możliwe. Ludzie mają ich coraz bardziej dosyć.
Ostatnio u nas w mieście słychać niepochlebne opinie od zawiedzionych wyborców, którym nie podoba się koalicja PO z SLD.
No i przestańcie w końcu tak idealizować tę Platformę Obywatelską, która odpowiada za obecną sytuację w kraju jako partia rządząca w końcu.

wuja 

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 10:59   

Hades napisał/a:
przestańcie w końcu tak idealizować tę Platformę Obywatelską, która odpowiada za obecną sytuację w kraju jako partia rządząca w końcu.

No, właśnie:
PO winna katastrofy smoleńskiej
PO winna obfitym opadom deszczu i powodziom
PO winna nagłemu atakowi zimy
PO winna nieobliczalnym działaniom Jarosława
PO winna nieobliczalnym działaniom Palikota
PO winna przede wszystkim temu, że PiS przegrywa kolejne wybory.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:03   

Kto ją idealizuje?! Jsteś sfrustrowany po klęsce wyborczej i tyle. Człowieku, wyłącz TVN, pralkę ale wyluzuj. To jest opis sytuacji powyborczej, a nie kącik życzeń.
Jak nie odróżniasz wyborów demokratycznych, które cię nie satysfakcjonuje i porównujesz do wyników "wyborów" ustawianych, to znaczy, że po prostu przekłamujesz rzeczywistość.
Tak PO może rządzić nawet 1000 lat, podobnie jak inna partia, która osiągnie sukces.

Hades 

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:09   

Nic nie przekłamuję i nie kwestionuję wyniku wyborów, krytykuję PO i to co się po wyborach dzieje. Poza tym co do wyborów to nie mam żalu o wynik, większy żal mam do ludzi o to, że wielu z nich przy głosowaniu nie myśli tylko patrzą na szyld partyjny i na plakat. Ludzie, którzy przy głosowaniu nie kierują się merytorycznymi argumentami (program wyborczy, osiągnięcia kandydatów etc.) to nie powinni chodzić na wybory, gdyż przecież głosowanie to też odpowiedzialność zarówno jednej jak i drugiej strony. Radni odpowiadają przed wyborcami i muszą się z nimi liczyć, służyć im, albowiem pełnią rolę służebną wobec społeczności lokalnej, zaś wyborcy muszą egzekwować od swoich radnych realizację ich obietnic wyborczych, a nie siedzieć w domach i machnąć ręką na wszystko, bo to już postawa nieodpowiedzialna. Nauczmy się w końcu wymagać czegoś od tych, których wybraliśmy. Jak to zrobić? No a od czego są dyżury radnych, możliwości pisania petycji czy protestowania? Skorzystajmy z tego co nam daje demokracja. Ja bym sobie życzył zaś zmian w ordynacji wyborczej i wyborów większościowych z możliwością odwołania radnego jeśli nie spełnia naszych oczekiwań.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:30   

Zgadzam się z Tobą, co do podejścia ludzi, ale ...tacy ludzie są- bezmyślni, wygodni. biorą szyld, bo bezpieczniej. to jak z kupnem sprzętu- wybiorę Sony, bo znam. ;) A Denona nie. ;D Nie ma edukacji prospołecznej w szkołach, wskazania na wartość głosu, odpowiedzialności za niego. To wymaga lat.

Hades 

Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:34   

Zsamot napisał/a:
To wymaga lat.

No i może dlatego trzeba zacząć już teraz? Jesteśmy z tym wszystkim zapóźnieni, gdyby społeczeństwo było bardziej odpowiedzialne to nie byłoby takich kłótni w polityce jak są teraz i tego całego chaosu, bo rządzący zaczęliby się liczyć ze społeczeństwem, zarówno ci w Warszawie, jak i lokalni włodarze.
W zasadzie to w samorządzie szybciej możemy wpłynąć na lokalne władze, ale ludzie muszą tego chcieć.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 23:06   

lodolamacz napisał/a:
No nie jedyny, jest jeszcze z "Wielkopolan" Michał Powałowski w Zarządzie Powiatu - to coś, jak na tak małe i naprędce formowane ugrupowanie.

Lodołamaczu? No nie żartuj sobie proszę Cie? JAki to sukces jest? Przeciez on tam nie wszedł głosami wyborców! To najzwyklejsza polityczna nominacja. TO tak samo jakby powiedzieć, że NIVEA odniosła sukces polityczny, bo bez kampanii pani Jankowska - Matanda została członkiem zarządu... BTW - Trzemeszno źle wybrało, ale to jakby Trzemeszna problem.

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 23:25   

Diabel-tasmanski napisał/a:
rzeciez on tam nie wszedł głosami wyborców! To najzwyklejsza polityczna nominacja.
Napisałem to trzy dni temu ;]
Trzemeszno źle wybrało
A ja tam nie narzekam :D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 23:27   

newager napisał/a:
Napisałem to trzy dni temu

Ale nie w tym kontekście :P

newager napisał/a:
A ja tam nie narzekam

No well :D

Artur Kuczma 
Angel's Justice

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 23:36   

Hades napisał/a:
Zsamot napisał/a:
To wymaga lat.

No i może dlatego trzeba zacząć już teraz? Jesteśmy z tym wszystkim zapóźnieni, gdyby społeczeństwo było bardziej odpowiedzialne to nie byłoby takich kłótni w polityce jak są teraz i tego całego chaosu, bo rządzący zaczęliby się liczyć ze społeczeństwem, zarówno ci w Warszawie, jak i lokalni włodarze.
W zasadzie to w samorządzie szybciej możemy wpłynąć na lokalne władze, ale ludzie muszą tego chcieć.

Bez obrazy Hadesie, ale z tego co czytam to piszesz o kłótniach u władzy itp., a moim zdaniem, Ty właśnie wprowadzasz tutaj największy element agresji...

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 23:46   

Ale nie w tym kontekście
W tym :P
Artur Kuczma napisał/a:
Hadesie, ale z tego co czytam to piszesz o kłótniach u władzy itp., a moim zdaniem, Ty właśnie wprowadzasz tutaj największy element agresji...
Nowy Krzysztof Kolumb się znalazł :mruga:

Artur Kuczma 
Angel's Justice

Wysłany: Czw Gru 09, 2010 23:50   

newager napisał/a:
Artur Kuczma napisał/a:
Hadesie, ale z tego co czytam to piszesz o kłótniach u władzy itp., a moim zdaniem, Ty właśnie wprowadzasz tutaj największy element agresji...
Nowy Krzysztof Kolumb się znalazł :mruga:

Czasami i nowy Krzysiu się przyda ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Gru 10, 2010 00:40   

newager napisał/a:
W tym

Ale nie dokładnie :P

Hades 

Wysłany: Sob Gru 11, 2010 15:16   

W programie koalicji nie wyczytałem żadnej propozycji budowy podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej. Czyli nadal brak nowych miejsc pracy i Gniezno jako noclegownia dla Poznania.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 02:56   

Hades napisał/a:
Gniezno jako noclegownia dla Poznania.
Wiele miejscowości tak funkcjonuje i nie jest to nic złego... Trudno by każda była centrum Hi- Tec. Czas zapomnieć o minionej strukturze przemysłu w Gnieźnie.
ps. Hades- wkrótce koniec świata. ;) Poza tym poszedłem za Twym wezwaniem, od sierpnia 2010 nie oglądałem tv. ;) Żadnej.

elvis 

Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 14:03   

Zobaczcie co się porobiło po wyborach?????

A gdzie jest Zsamot??

Odpowiedz do tematu