Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie na grilla z rodziną?
Autor Wiadomość
kaem70 

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 09:01   Gdzie na grilla z rodziną?

Czy są jeszcze w okolicy Gniezna ogólnodostępne miejsca na jeziorami, gdzie można pogrilować z rodzinką?

Frank Black 

Wysłany: Sro Maj 02, 2012 14:09   

Ja zawsze robiłem na działce w Gnieźnie więc ciężko powiedzieć...

Odnośnie grilla wczoraj miałem małe spięcie z jedną wstrętną babą :) dość często jestem na terenach kampusu UAM Morasko z racji, że mieszkam blisko wybieram się tam na spacery, rower itd. za każdym razem widziałem, że masa ludzi tam grilluje, miło spędza czas itd. Postanowiłem wczoraj wsiąść grilla i zrobić sobie majówkę. Pech chciał, że pomimo kilkunastu grillów na całym terenie jednej babie przeszkadzał akurat mój. Groziła mi strażą miejską, mandatami etc. tak więc postanowiłem zadzwonić do SM i uzyskać informację odnośnie grillowania. Okazało się, że nie ma żadnych przeciwwskazań w grillowaniu na terenie miasta Poznania przy zachowaniu (100 metrów od lasu i budynków). Spełniałem te wymagania. Pokusiłem się nawet o obdzwonienie UAM i zostałem ciągle przełączany z wydziału do rektora itd. nikt nigdy nie skarżył się na to, że ludzie w wolnym czasie na Morasku sobie grillują.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sro Maj 02, 2012 22:05   Re: Gdzie na grilla z rodziną?

kaem70 napisał/a:
Czy są jeszcze w okolicy Gniezna ogólnodostępne miejsca na jeziorami, gdzie można pogrilować z rodzinką?

grillującym nad jeziorem chętnie wsadziłbym węgiel drzewny w d.pę. ja idę nad jezioro odpocząć, popływać, poleżeć na kocu a nie wdychać smród smażonej kiełbasy. gorsze jest tylko grillowanie na balkonie. chcesz smrodzić to rób to tak żeby innym nie przeszkadzać.

krychu90 

Wysłany: Czw Maj 03, 2012 01:17   

kapusta, ale ty problemowy jesteś. Mówisz smród kiełbasy czy innego mięsiwa, a znając życie to sam zajadasz się z miłą chęcia gdy tylko nadarzy się okazja i pogoda pozwoli. Chcesz poleżec, odpocząć i popływać to zapraszam na Termy Maltańskie tam otworzyli zewnętrzną plaże i nie ma tam osób grillujących.
A tak teraz na poważnie, to powiedz mi gdzie ludzi mają iść w taki miły sposób spędzać czas? Na balkonie w chacie, zabronione. Nie każdego stać na działke czy też nie każdy ma przed domem ogródek, a tak jak Frank pisze prawo jest takie że jeżeli jest odpowiednia odległość od pewnych miejsc to można robić grilla.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 03, 2012 09:05   

Myślę że państwo powinno odpowiadać na społeczne zjawiska społeczne, choćby konsumpcyjne. W tym przypadku utworzyć miejsca do grillowania. Problem by się rozwiązał - miłośnicy wdychania kiełbaski grillowaliby w jednym miejscu, a Ci którzy tego zapachu nie lubią, odpoczywaliby w innym... No ale nasze państwo nie reaguje nawet na sprawy oczywiste, wiec to i tak tylko teoria, a konflikt pomiędzy grillującymi i nie grillującymi pozostanie tak długo, ąz ktoś uzna, że grilowanie jest szkodliwe a grille i kiełbasa będą sprzedawane z napisem: "Minister Zdrowia ostrzega"

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Czw Maj 03, 2012 21:13   

krychu90 napisał/a:
kapusta, ale ty problemowy jesteś. Mówisz smród kiełbasy czy innego mięsiwa, a znając życie to sam zajadasz się z miłą chęcia gdy tylko nadarzy się okazja i pogoda pozwoli. Chcesz poleżec, odpocząć i popływać to zapraszam na Termy Maltańskie tam otworzyli zewnętrzną plaże i nie ma tam osób grillujących.
A tak teraz na poważnie, to powiedz mi gdzie ludzi mają iść w taki miły sposób spędzać czas? Na balkonie w chacie, zabronione. Nie każdego stać na działke czy też nie każdy ma przed domem ogródek, a tak jak Frank pisze prawo jest takie że jeżeli jest odpowiednia odległość od pewnych miejsc to można robić grilla.

wyobraź sobie, że nie. byłem na kempingu gdzie grill był na wyposażeniu i jakoś przez 2 tygodnie nie skorzystałem.
prawo prawem ale pewne zasady powinny obowiązywać. mogę 10 godzin dziennie puszczać sobie jakąś hard corową (np Walls of Jericho http://www.youtube.com/watch?v=LFvoS9V-7ys ) i wszystko będzie zgodnie z prawem jeżeli nie przekroczę decybeli. chciałbyś być moim sąsiadem w takim przypadku?

Xenna 

Wysłany: Nie Maj 06, 2012 17:14   

zawsze będą za i przeciw, ale cóż faktycznie fajnie by bylo jakby wybrać jakies strefy, które dałyby podzial i tym chcącym grilować i tym co zapach kiełbachy powoduje reakcje agresywne :) nie wiem tylko czy się doczekamy takich wydzielonych miejsc - wątpię!
Tymczasem gdzie w Gnieźnie spedzacie swój wolny czas ?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Maj 06, 2012 17:23   

Niedaleko mnie mieszka tak rodzinka; chyba nie pracują, bo non stop grillują. Na łazienkach, na łące, skoro świt, odpalają grilla i siedzą. Przytaszczyli jakieś stare meble i już tam zostały forever. Jak dla mnie to trochę taki miejski folklor, a;le faktem jest ze trzymają się w sporej odległości od nazwijmy to "ciągów komunikacyjnych" pozostając zabawnym elementem krajobrazu Łazienek. Gdyby byli bliżej, pewnie ktoś już by ich zlinczował.

Xenna 

Wysłany: Nie Maj 06, 2012 17:38   

Ja czekam kiedy taksówkarzom z mojej ulicy przyjdzie do głowy grila robić w ciepłe dni - to idealnie by się komponowało z ich manierą otwartych drzwi od strony ulicy rzecz jasna, albo z steczeniem na środku ulicy a nie chodniku...kidyś przejeżdzając urwę jakiemuś celowo drzwi!!!
wracając jednak do teamtu grila, widziałm kilka razy jak ludzie robią sobie spotkanka "przy parówkach" :P na małych ogródkach, takich co są tóż przy blokach - przyznaje kiedy otworzy się balkon a zapachy i mały gwar rozmów, dociera do domowników mieszkających nawet na wyższych piętrach nie jest to fajnym planem.
Jednak czy w Gnieźnie są jakies miejsca w ktorych da się zrobić grila nie przeszkadzając innym ? - np. nasza "wenecja", albo "Łazienki" ?? ?

Odpowiedz do tematu