Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz stadionowy
Autor Wiadomość
Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 11:00   

Taka mała "przestroga". Polskie "organy" wchodzą na kolejny poziom absurdu:

Cytat:
Zakaz stadionowy dla kibica
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował wejść na stadion Legii przed meczem z Ruchem Chorzów bez biletu. 25-letni Przemysław J. próbował wykorzystać sytuację i „przytulił” się do posiadacza ważnej karty. Po przedstawieniu zarzutów mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ma też dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe.

Policjanci zabezpieczający mecz przy stadionie Legii zostali poinformowani przez pracownika ochrony, że jeden z mężczyzn wszedł na stadion bez karty kibica. Mężczyzna wykorzystał kibica wchodzącego przed nim i przecisnął się przez bramki. Mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyznę. 25-letni Przemysław J. był nietrzeźwy. Został przewieziony do izby wytrzeźwień, gdzie spędził noc. W organizmie miał 2,4 promila alkoholu.

Policjanci ze śródmiejskiej dochodzeniówki przedstawili mu zarzuty naruszenia miru (wtargnięcia) stadionowego. Jak tłumaczył kibic – nie pamięta, co się działo i dlaczego tak zrobił.

źródło:www.policja.waw.pl

Cytat:
Przed Sądem Rodzinnym stanie z kolei 14-latek, który usiłował wnieść na stadion race. Mniej szczęśliwy jest inny kibic Ruchu, który za wniesienie na stadion dwóch piw otrzymał karę dwóch lat zakazu stadionowego oraz 2000 złotych grzywny.

Cytat:
Ponadto na klub Ruch Chorzów nałożono karę finansową w wysokości dwudziestu tysięcy złotych w związku z nagannym zachowaniem kibiców tego klubu podczas meczu 19. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych, palenie flag z symbolami drużyny gości, rzucanie śnieżkami w sędziów asystentów, szczególne natężenie wulgarnych okrzyków, wywieszenie transparentu niezwiązanego z meczem).

Jak się mierzy "szczególne natężenie"? Jaka jest granica "szczególności"? ;)

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 11:33   

Marcineek napisał/a:
Taka mała "przestroga". Polskie "organy" wchodzą na kolejny poziom absurdu:

Cytat:
Przed Sądem Rodzinnym stanie z kolei 14-latek, który usiłował wnieść na stadion race. Mniej szczęśliwy jest inny kibic Ruchu, który za wniesienie na stadion dwóch piw otrzymał karę dwóch lat zakazu stadionowego oraz 2000 złotych grzywny.

mnie ciekawi ile dostanie koleś co z szybkością 150 km/h przemknie przez osiedlę. skoro 2 piwa to 2000 :zdziwko:

maniak 

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 14:09   

No akurat taki co przemknie przez osiedle ze 150 km/h na liczniku powinien dostać taką karę że się w papcie nie zmieści bo stanowi realne zagrożenie. Potrąci matkę z dzieckiem, dostanie 7 lat za spowodowanie śmiertelnego wypadki i co to jest.
Ale w Polsce tak jest iż najłatwiej skazać takiego co dwa piwa miał w kieszeni i doj***c karę aby statystyki wykrywalności przestępstw podnieść.
A sprzedawali by piwo na stadionie jak kilka lat temu (nie po za jego koroną jak teraz) to zaraz chętniej browary sponsorowały by kluby, kluby miały by więcej pieniędzy itp.
mam 26 lat na żużel zacząłem chodzić od 1995 i pamiętam że w okół mnie jako brzdąca było pełno ludzi z plastikowymi kufelkami piwa. Każdy był szczęśliwy.
A burdy? Nie oszukujmy się kto chcę zrobić to i tak je zrobi, wypije coś mocniejszego przed wejściem, przemyci coś w kieszeni itp. Ale to jest Polska kraj absurdów.
Teraz największą zadymę na stadionie robią właśnie ci którzy wypili sporo przed wejściem na stadion.

OsaSKS 
Ekstraliga, Start Gniezno!

Wysłany: Nie Sie 14, 2011 02:37   

No zakazy jak byk dają ; ) Podobno pana W. w tym sezonie miało zabraknąć na trybunach stadionów w Polsce. A ten kto był na meczu w Bydgoszczy pewnie widział jak się świetnie bawił ; ) Najlepsze jest to że podczas gdy czekałem w kolejce po bilet, Pan W. wszedł na korone stadionu, po chwili wyprowadzało go 3 policjantów, po 10 minutach, okazując bilet przy wejściu, ponownie znalazł się trybunach : D

Startowiec4Ever 
START FANS HOOLIGANS

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 19:31   

*** formazony winiol pije wino psuje stadion itp znam lepiej winola niz wy wszyscy razem wzieci i wiem czemu tak postepuje a i po 2 winiol wcale duzo wina nie pije :mruga:

/pkt 13 regulaminu forum.

startfan 

Wysłany: Wto Wrz 27, 2011 19:56   

Startowiec4Ever napisał/a:
*** formazony winiol pije wino psuje stadion itp znam lepiej winola niz wy wszyscy razem wzieci i wiem czemu tak postepuje a i po 2 winiol wcale duzo wina nie pije

No to czemu tak postępuje ?

Tajwaniorz 

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 16:36   

http://www.12zawodnik.pl/...d:4f8def68879e8
Czy oni są normalni?

maksior 

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 17:06   

Petardy to niech se puszcza w sylwestra,bardzo dobrze że go drapli,przestroga dla innych.

ohm 

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 17:15   

Tajwaniorz napisał/a:
Czy oni są normalni?

trochę przesadzili jednak po coś jest regulamin. nie koniecznie, żeby go łamać. osobiście strasznie boję się petard (zwłaszcza takich na "zadrychę") a na stadionie też jest wuchta dzieciaków które tak na prawdę biegają wszędzie gdzie tylko można. a jak wiadomo petardy i fajerwerki są niebezpieczne w rękach nieodpowiedzialnych osób, ba nawet w tych odpowiedzialnych rękach. jeżeli jakikolwiek wypadek miałby miejsce na stadionie w związku z wybuchem pirotechniki to sporo osób mogłoby mieć z tego tytułu kłopoty.

kara jednak troche zbyt drastyczna.

Tajwaniorz 

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 17:23   

maksior, Ty się lepiej nie udzielaj bo Ty nie masz pojęcia o ruchu kibicowskim. ohm, Zdecydowanie przesadzili powinni wziąć mu tą petardę i wyrzucić.

maksior 

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 17:25   

Tajwaniorz jak ty masz pojęcie to się zapisz do Ruchu Palikota.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 17:36   

Kara zdecydowanie za surowa.
Trzeba było po przeszukaniu odebrać mu tę petardę, informując o tym, że jest to zakazane i tyle. Wiemy, że petardy są niebezpieczne, ale ta kara jest zdecydowanie zbyt surowa. Tyle ode mnie.

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 17:55   

Hmmmmm........

Ale drzecie PALIkota! :D

Niewątpliwie jestem przeciwko takim wybrykom, dobrze że gościa złapali.
Po co mu była ta petarda? Żeby poświecić w ciemności?

Ale kara jednocześnie zbyt surowa!

Pół roku zakazu i aloha!

Tajwaniorz 

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 18:06   

maksior, coś ci nie pasuje?
Pyskaty, Tak jak piszesz, ale wydaje mi się że to zależy od ochronny.

Real Betis 

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 18:30   

bzdura totalna z tym zakazem stadionowym. Szkoda że z każdym rokiem jest coraz gorzej. Kiedyś race można było wnosić bez najmniejszego problemu. Dziś sądy, więzienia i kary grzywny. Głupie to.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 20:24   

Real Betis napisał/a:
bzdura totalna z tym zakazem stadionowym. Szkoda że z każdym rokiem jest coraz gorzej. Kiedyś race można było wnosić bez najmniejszego problemu. Dziś sądy, więzienia i kary grzywny. Głupie to.

a widziałeś Ruch na WDŚ? też uważasz, że głupotą jest zakaz wnoszenia rac? rzucał ktoś w ciebie bengalem? kumpel na derbach Warszawy dostał w klatę butelką 200ml (pustą). miał siniaka, ale gdyby trafili go w głowę to byłoby zdecydowanie mniej zabawnie.

Real Betis 

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 21:57   

szczerze myślałem że stać Cię na więcej. Na szczęście nie dostałem i mam nadzieję że ani ja ani nikt inny nie dostanie, ale zgodnie z tym co mówisz to telefonów komórkowych też nie powinno się wnosić bo rzucone mogą stanowić zagrożenie dla innych. Osobiście potępiam rzucaniem rac w rywala. Prosty powód, szkoda racy ;)

Jeśli chodzi o WDŚ to można było to przewidzieć, że skończy się mniejszą lub większą awanturą, tak samo jak derby w stolicy.

Ten zakaz wnoszenia środków pirotechnicznych jest dla mnie bzdurą ponieważ jak w większości przypadków bierze się odpowiedzialność grupową, a nie konkretnych osób. Mówiąc na własnym przykładzie. Takie malutkie żuczki jak kibice Startu nie mogą wnosić rac ( chociaż nic nie zrobili )bo ktoś 200 km dalej coś zrobił.

Pamiętam dobrze jak kilka lat temu z chłopakami odbieraliśmy race potem szybko na stadion i nikt nie miał żadnych problemów z tego tytułu. Teraz są sądy więzienia zakazy stadionowe. bzdura

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 07:32   

kapusta napisał/a:
a widziałeś Ruch na WDŚ? też uważasz, że głupotą jest zakaz wnoszenia rac?

Mimo, że pytanie nie było do mnie, odpowiem. Tak. Uważam, że głupotą jest zakaz wnoszenia rac.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 15:39   

maksior napisał/a:
Petardy to niech se puszcza w sylwestra,bardzo dobrze że go drapli,przestroga dla innych.

Widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Cytat:

Tajwaniorz jak ty masz pojęcie to się zapisz do Ruchu Palikota.

Odpowiem za niego. A Ty co? Z PiSu jesteś? ;)Trącasz mnie Holką.
Ramenedes napisał/a:

Niewątpliwie jestem przeciwko takim wybrykom, dobrze że gościa złapali.

Dobrze? A niby w jakim sensie dobrze?
Ramenedes napisał/a:
Po co mu była ta petarda? Żeby poświecić w ciemności?

Pewnie była hukowa. Więc wątpię by hukowe świeciły.
kapusta napisał/a:
a widziałeś Ruch na WDŚ? też uważasz, że głupotą jest zakaz wnoszenia rac? rzucał ktoś w ciebie bengalem? kumpel na derbach Warszawy dostał w klatę butelką 200ml (pustą). miał siniaka, ale gdyby trafili go w głowę to byłoby zdecydowanie mniej zabawnie.

Myślałem że stać Ciebie na bardziej rozgarniętą wypowiedź.
Jestem przeciw zakazowi wnoszenia rac. Co do WDŚ to też oglądałem.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 19:31   

tak samo jestem przeciwnikiem zakazu picia w miejscu publicznym. panowie, dopóki ubrane na czarno bałwany rzucają race w sektor gości nigdy nie będzie zgody na race. niestety nasz naród nie może mieć za dużo swobody :whoeva:
jestem zwolennikiem opraw, flag i rac, ale niestety w naszych warunkach race czasami służą do zupełnie innych celów niż tylko ładna oprawa.
ps petardy wam również nie przeszkadzają?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 19:56   

Petardy również mi nie przeszkadzają.

kapusta napisał/a:
niestety nasz naród nie może mieć za dużo swobody :whoeva:

Mocne! heh... Proponuję od razu zabór. Najlepiej rosyjski bo w niemieckim w sumie jakieś swobody moglibyśmy uzyskać... :ok: A tak to wujek Putin za mordę polaczków chwyci, powie co mogą a czego nie, i będzie pięknie! Co nie kapusta? :)

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 20:05   

wiesz co powiedział mój wykładowca? Polacy to taki naród co trzeba im rozum do głowy wbijać pałą poprzez dupę.
co do zaborów to w pruskim było zdecydowanie gorzej niż w rosyjskim, Prusacy byli lepiej zorganizowani.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 20:35   

Gratuluję wzorców. Koledzy po warszawskim szalu mają podobne?
A co do zaborów to trochę więcej się zmieniło u naszych zachodnich sąsiadów niż u "wielkiego brata"... Niemiecka demokracja musiałaby nam pozwolić na więcej niż rosyjskie widzimisię wujka P.

KoloStadionu 
Persil

Wysłany: Nie Cze 10, 2012 22:18   

cos o oszłomie z Rosji.xdd
http://euro.wp.pl/title,N...1e9b7&_ticrsn=3

Odpowiedz do tematu