Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc dla Adriana Gały
Autor Wiadomość
arkadiusz 

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 23:53   Pomoc dla Adriana Gały

Za chwil kilka , dni kilka bedzie bardzo ważny mecz i napewno kibiców pełen stadion mam taką małą propozycje może jakaś sciepa na sprzet do Adriana który jest załamany brakiem kasy na remonty i najpotrzebniejsze akcesoria do motorów.Może jakieś puszki przed wejsciem na korone stadionu może pomoc SGIF ? Może warto pare złociszy uzbierac dla Adriana, za sezon lub dwa chłopak sie odwdzięczy dobrymi wynikami ?

odludek 

Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 11:55   

Nie lepiej znaleźć sponsora(-ów)?
Poza tym na publiczną zbiórkę pieniędzy trzeba mieć zgodę.

speedhub 
speedhub

Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 16:15   

Mi też żal Adriana, ale jeszcze bardziej żal Zarządu Startu Gniezno.

Nie wiem czy pamiętacie? Rok 2002 u nas Cegła, walka na całego o Ekstraligę, pełne trybuny, mecze z Zieloną Górą, Rybnikiem... Pełne trybuny raczące się wspaniałą walką naszych (Hućko, Łukaszewski, wspomniany Cegła, KJ i MJ z Hamillem, N. Pedersenem i innymi sławami) a na trybunach UWAGA! Zbiórka pieniędzy na RAMĘ do motocykla niezwykle utalentowanego Łukasza Linette. Pytam się jak to możliwe, że kluby nie stać na ramę do motocykla. Przecież to niedorzeczne!!!!

Przecież to jest jawna kpina, a teraz sytuacja się powtarza. Potrzebującym jest kto inny, też utalentowany Adrian Gała. Pasibrzuchy z Zarządu podpisują z nim zimą ugotę finansową uwaga na 500 zł (słownie pięćset złotych). U nas gwiazdy z Grand Prix pełne trybuny, sposor tytularny, a nie ma pięniędzy dla chłopaka (od 2 do 3 tysięcy)???? Przecież to zarobek za jeden punkt Bjarne Pedersena!

Powiem Wam, że gdyby inne kluby szły podobnym tokiem rozumowania co nasi działacze to nigdy nie wybiliby się tacy żużlowcy nie posiadający korzeni żużlowych w rodzinie jak: Bartosz Zmarzlik, Emil Sayfutdinow (zaczynał jako 16 latek w Polonii Bydgoszcz), Janowski, Jamróg, Pulczyńscy. Może byli bogatsi...

Ale to klub a nie do jasnej.... My kibice mamy pomagać Adrianowi. To zasr.... ny obowiązek Zarządu pomóc chłopakowi.

krychu90 

Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 18:42   

speedhub troche popłynąłeś. Jest w tym co piszesz trochę racji ok. Zawodnik (chyba) dostał pomoc od Startu na początku sezonu, teraz o ile dobrze wiem jest zawodnikiem Kolejarza Rawicz, jest tam na wypożyczeniu więc oni też powinni pomagać swoim zawodnikom. Przytaczasz talenty Zmarzlika, Janowskiego i innych. To powiem tobie że gdyby rodzina Zmarzlików nie była zamożna to Bartek nie miałby takich wyników. Kiedyś Komarnicki czy nawet sam Bartek gdzieś wywiadzie powiedział że w sprzęt inwestuje ojciec który ma firme. W dzisiejszych czasach niestety tak to wygląda, żużel staje się sportem dla nielicznych, niestety rzemieślnicy mają gorzej, liczy się ten co ma kasę lub możnych sponsorów.

speedhub 
speedhub

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 09:35   

krychu90 napisał/a:
speedhub troche popłynąłeś. Jest w tym co piszesz trochę racji ok. Zawodnik (chyba) dostał pomoc od Startu na początku sezonu, teraz o ile dobrze wiem jest zawodnikiem Kolejarza Rawicz, jest tam na wypożyczeniu więc oni też powinni pomagać swoim zawodnikom.

Sezon Kolejarza Rawicz już się zakończył i zawodnik jest teraz nasz, ale nie to jest sendem sprawy. Najważniejsze jest to, że nie mówimy tutaj o setkach czy dziesiątkach tysięcy złotych, ale o kwocie rzędu tysięcy złotych.

Zawodnik nie ma sprzęgła do motoru, a w silniku przydałoby się wymienić kilka części aby chłopak mógł kontynuuować przgodę ze speedwayem i dalej jeździć. Czy to tak olbrzymi wysiłek dla klubu?? Powtarzam od 2 do 5 punktów Bjarne Pedersena to jest pieniądz którego oczekuje Gała.

Nie ośmieszajmy sie my kibice, tak jak było 10 lat temu kiedy zbierano do puszek na ramę do motoru Linette.

Co nasz zarząd potrafi zrobić wobec żużlowców nie mających poparcia wśród sponsorów (będących w zarządzie) i nie mających taty będącego blisko klubu to wiemy.. Przykład Gały i podpisywanie z nim ugody na spłatę należności 500 zł.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 09:59   

speedhub: Jaki masz interes w sraniu w gniazdo zwane Start Gniezno na kilka dni przed najważniejszym meczem w sezonie?

wojtek - remake 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 11:04   

Marcineek napisał/a:
speedhub: Jaki masz interes w sraniu w gniazdo zwane Start Gniezno na kilka dni przed najważniejszym meczem w sezonie?

Podłączam się. :ok: Bo chyba jakiejś części naprawdę poprzewracało się w dupach i warto było znaleźć jakiś segment, w który można było uderzyć. Bo jak już awans jest naprawdę blisko, to nie można rąbać za to, że się oddala. Orężem stał się czwarty junior zespołu. Niesamowite. Jeśli jest wychowankiem, to w tych czasach robi wszystko, by wspomóc ten Klub. Tymczasem, skończyły mi się zabawki = Start Gniezno fu, Prezes fu! :whoeva: Ręce opadają.

speedhub 
speedhub

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 13:15   

Marcineek napisał/a:

Sorry, nie takie miałem założenie. Po prostu szlag mnie trafił jak widzę, że kibice chcą robić zbiórkę kasy jak kiedyś dla Linette gdy w klub jest na fali i za chwilę może przy pełnych trybunach wjechac do E-ligi.

Takie zbiórki mogą robić kibice w Krośnie, w Krakowie ale nie u nas... to poniżające.

Oczywiście moim marzeniem jest awans do E-ligi i tym żyję nie od dziś nie od tego sezonu.

Hapayek 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 14:46   

A ja rozumiem speedhuba jesteśmy od kilku sezonów mocnym pierwszoligowcem a w tym wiedziemy prym w walce o elite .Mamy nowoczesny stadion niedługo oswietlenie, w składzie 2zawodnikow GP a robienie zbiorki to trochę wstyd i nie na miejscu.A na bazę sprzętową dla Adriana przyjdzie czas nie każdy miał od razu przykładowo 2motocykle od klubu zapewnione.
Właściwie nie wierze w to ,że nie ma na czym jeździć ,szkółka ma pewnie trochę tego sprzętu i na jakieś turnieje młodzieżowe powinno wystarczyć.;)

krychu90 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 14:52   

Hapayek się mylisz, mówisz ze nie każdy ma 2 motory zapewnione, to uwierz Adrian dostał od klubu dwa kompletne motocykle przed sezonem! Dopóki kilka dzwonów nie zaliczył to było ok, a teraz nie ma na czym jeździć.

Bartas0513 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 16:04   

Kwestią jest to czy ma kontrakt amatorski czy profesjonlny( czy jakos tak). Jeżeli amatorski to zasranym obowiązkiem klubu jest mu fure podstawić, jeżeli nie to heloł, podpisując kontrakt wiedział co gdzie i ile dostanie. Osobną sprawą jest to że koledzy z Rawicza mogli go też jakoś wesprzeć...

ponk 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 19:12   

Hapayek napisał/a:
Mamy nowoczesny stadion

:peace: dobre!!! nie wiedziałem, że plastikowe siedziska (nie mylić z krzesełkami) na wale ziemnym to "nowoczesny stadion ;)
a tak na poważnie to myślę, że wypowieź Marcinka powinna zakończyć temat- a przynajmniej zawiesić go do poniedziałku!

Hapayek 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 20:03   

Cytat:
Cytat:
ponk napisał/a:
dobre!!! nie wiedziałem, że plastikowe siedziska (nie mylić z krzesełkami) na wale ziemnym to "nowoczesny stadion

Wiesz wydaje mi się ze mogę tak powiedzieć ,chociażby te nasze plastiki mamy cały stadion a w elidze nie kazdy ma,kryta trybuna był remont, sale konferencyjne ,monitoring ,otoczenie wokół stadionu ,nieźle zorganizowana przestrzeń ,porównując do innych pierwszoligowców to prezentujemy pod tym wzgledem dużo wyzszy poziom.
Dla mnie nasz stadion też jest nowoczesny.Zapewne nie przypadkiem dostaje się imprezy wysokiej rangi;)

simongno 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 21:11   

Nie bardzo Was rozumiem drodzy forumowicze. Otóż czego mamy sie wstydzić zbierając ddo puchy kase na sprzęt dla Adriana????? Jest wychowankiem naszego klubu, rodowitym Gnieźnianinem, a prywatnie moim znakomym, któremu w ramach możliwości staram sie pomagac. Zaznaczam, że nie jestem sponsorem lecz pomagam w kwestiach akcesorii. Zatem słucham czego sie wstydzić mam jako kibic Startu w tym również kibic Adiego zbierając do puszki....??? Czerwoni powinni być członkowie menagery i inne pospólstwo lansujące sie i swoje firmy za pomocą Klubu. Czy wyłożenie dosłownie 2 tysięcy to tak dużo??? Oby czasami nasz sen o ekstralidze nie okazal sie tylko snem... Postawcie siebie na miejscu Adiego. Pracodawca ma Wam zapewnić np. auto służbowe i tak sie dzieje ale po pewnym czasie auto sie psuje, pracodawca nie płaci Wam na czas i auto macie zajechane. Co robicie..???

z_trybuny 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 21:16   

wstydzić sie to powinien zarząd za takie rzeczy żeby chłopakowi nie pomóc, ale tak jest nie ma układów nie ma pomocy, to samo czeka lisieckiego, ale on juz od przyszłego sezonu bedzie w innym klubie gdzie chcą go wspomóc a nie kopać w d....
swoją drogą wojtek jeszcze nie dostał kasy za pierwszy mecz na łotwie wiec o czym my tu mowimy....

tony187 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 21:56   

Może nie do końca na temat, ale, sorry, musiałem. Zdaję sobie sprawę z tego, że sytuacja z Adrianem jest chora w klubie, który za chwilę chce być w ekstralidze oraz z tego, że Wojtek nie ma tutaj lekko, ale jak widzę gdzie tylko się da użalania członków rodziny Wojtka i jego współpracowników nad jego losem to mnie cholera bierze, szczególnie w tak ważnym dla większości z nas momencie. Skoro jest tak źle to dlaczego sami zainteresowani o tym nie mówią? Może dlatego, że dostaliby za to od klubu "po łapach" lub "po kieszeni", a może dlatego, że są profesjonalistami. Wojtek za to, że zostawia swoje żale dla siebie ma z mojej strony pełen szacun, a co do Adriana - ja nie widzę problemu, aby wrzucić kilka złotych do puszki, jeśli będzie organizowana zbiórka dla niego. Chociaż uważam, że my kibice powinniśmy być ostatnimi, którzy "kupują" sprzęt dla jakiegokolwiek zawodnika jeżdżącego w klubie, którego i tak jesteśmy największym sponsorem.

simongno 

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 22:02   

Tony 187
Zgadzam sie w zupełności z Tobą. Jesteśmy ostatnimi którzy mogą pomoóc w ttym sezonie Adiemu, bo klub już go olał. Smutne to ale prawdziwe

daras30 
speedway

Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 23:20   

Nawet nie wiecie na co sie porywacie z ta zbiórką, wydaje mi sie ze aby była ona legalna to nawet juz czasu nie macie na pozałatwianie wszystkich spraw z tym związanych .
Poza tym temat ten winien byc zawieszony jak zauwazył Ponk przynajmniej do poniedziałku. Mam nadzieje, że wyciszycie sie chociaż na kilka dni a później mozna podyskutować .

victorski 

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 14:31   

.....Może sam zainteresowany sie wypowie( bo pewnie to czyta) o co tak naprawdę chodzi i co potrzebuje najbardziej. Myślę że to by wyjaśniło wszystkie wątpliwości i wzajemne obwinanie sie ...o wszystko.

ps. Oczywiście w przypadku zbierania kasy dla Adriana jestem za. Zapewne nie zaszkodzi a jedynie wyjdzie mu na dobre, bo wiadomo w tak młodym wieku każda złotówka na sprzecik sie przyda! A czy to wstyd? Wstyd to kraść a nie pomagać wychowankowi i nadziei na przyszłość

krychu90 

Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 15:04   

tak jak Daras juz powiedział, nie ma szans by legalnie to zorganizować na stadionie.. biurokracja

Qciek 

Wysłany: Sro Paź 03, 2012 11:35   

Wszyscy chcieli temat zawiesić do czasu decydującego meczu, lecz chyba na fali euforii nikt nie podjął tego tematu później. Co sądzicie o szkoleniu w Starcie. Odszedł Gomóła, Maciek skończył wiek juniora, Lisek ostatni rok będzie jeździł jako junior i został nam tylko Oskar. Tymczasem nowych zawodników na ich poziomie nie widać. Jest Gała który nie ma porządnego sprzętu, nie wiem jaki jest status Wawrzyniaka, który na sprzęt na pewno ma tylko pytanie jak go wykorzystuje. Dąbek i Kubasik dopiero zdali licencje, na razie niczego nie gwarantują lecz nie wolno ich skreślać. I tak z klubu który miał dobrych juniorów-wychowanków, niedługo możemy być zmuszeni do juniora spoza miasta i staniemy się armią najemników. Nawet szkółkowicze uciekaja jak najdalej od Startu i zdają licencje w Bydgoszczy!!! co wy o tym sądzicie? czy klub dobrze szkoli juniorów?

Magik 

Wysłany: Sro Paź 03, 2012 12:15   

Qciek napisał/a:
Dąbek i Kubasik dopiero zdali licencje, na razie niczego nie gwarantują lecz nie wolno ich skreślać. I t

Kubasik jest DOBRY tylko..... no właśnie SPRZĘT!!!

Qciek 

Wysłany: Sro Paź 03, 2012 14:11   

No właśnie i wszystko się rozbija o sprzęt. Czy nie sądzicie że warto zainwestować troszkę sianka w młodych i potem mieć z nich pociechę? Gała, Kubasik, Dąbek, oni czekaja na jakaś pomoc, a Wolniewiński wybrał Bydgoszcz, by mieć jakieś szanse na rozwój.

krychu90 

Wysłany: Sro Paź 03, 2012 14:26   

No i co naszym gadaniem zmienimy? Nic, jeżeli w klubie nie pomogą to my (kibice) nie mamy na nic wpływu. Nie wiem o co lamenty teraz. Adrian, i reszta zawodników, zamiast "płakać" na portalach społecznościowych czy też na forum to powinni iść do prezesa. Niestety Start nigdy nie był kasiasty by podstawiać sprzęty juniorom, jak Gorzów i inne wielkie ośrodki. U nas sami zobaczcie, junior który dobrze jeździ to ten co ma żużlowe nazwisko i za którym idą sponsorzy. Widocznie do nazwiska Gała nie ciągną sponsorzy jak do Gomólskich czy Fajferów.

daras30 
speedway

Wysłany: Czw Paź 04, 2012 14:56   

krychu90 napisał/a:
junior który dobrze jeździ to ten co ma żużlowe nazwisko
Taa bo Gała to przeciez nie jest "żużlowe" nazwisko .... ;]

krychu90 

Wysłany: Czw Paź 04, 2012 18:08   

Darek, jesteś inteligentny więc dziwie się że tylko kawałek zacytowałeś.
,,... ma żużlowe nazwisko i za którym idą sponsorzy" (lub jak wolisz, nazwisko do którego lgną sponsorzy)

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 17:20   

krychu90 napisał/a:
Darek, jesteś inteligentny więc dziwie się że tylko kawałek zacytowałeś.
,,... ma żużlowe nazwisko i za którym idą sponsorzy" (lub jak wolisz, nazwisko do którego lgną sponsorzy)

Krychu co to znaczy za którym idą sponsorzy? Myślisz że sami pukają do nich i pytają się: "Przepraszam? Czy mogę was za sponsorować? "
No ludzie! Bez chodzenia od firmy do firmy, od drzwi do drzwi. Nic się nie osiągnie. A sponsorów ściąga się tez dobrymi wynikami na torze w chociażby zawodach juniorskich. ;)

speedhub 
speedhub

Wysłany: Sob Paź 20, 2012 19:35   

Nie wiem jak Wy, ale ja cieszę się z dzisiejszego medalu A. Gały. Zawodnik mimo, że jechał na bardzo wolnym motocyklu, pokazał serce i desperację w walce o medal MMPPK. Kto wie jakby miał silnik z prawdziwego zdarzenia i był w barwach Startu to może i my cieszylibyśmy się z podium.

Może walka z Jamrogiem nie była do końca fair, ale Gała pojechał z sercem dla swojej drużyny i myślę, że w tego zawodnika trzeba zainwestować. Gała zdobył punkt, który przyczynił się do brązu Warszawy i tym samym 4 miejsca Startu.

Na koniec powiem tak: bardziej cieszę się z jego medalu w barwach Warszawy niż gdyby Start zdobył złoty medal MMPPK.

victorski 

Wysłany: Sob Paź 20, 2012 20:13   

speedhub napisał/a:

Na koniec powiem tak: bardziej cieszę się z jego medalu w barwach Warszawy niż gdyby Start zdobył złoty medal MMPPK.

To coś z Tobą nie tak !
Co prawda zdobył punkt (świetna jazda mimo osiołka) ale o medalu decydowały też inne (pozostałe 5) biegi gdzie zawodnika ze Start-u trudno szukać w barwach Warszawy. Za to w barwach Startu jechało 3 wychowanków i dla ciebie medal Gały jest cenniejszy od niedoszłego medalu Gniezna ? Dziwne!

Odpowiedz do tematu