Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stefan Andersson nowym trenerem Startu!
Autor Wiadomość
yahu 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 10:19   

Pyskaty napisał/a:

I nie zgodzę się z tym, że trener nie jest potrzebny. Większość zawodników to nie są żadni "profesjonaliści" mimo że nazwą się np. Ułamek Racing Team tylko "ludzie, którzy na żużlu chcą zarobić na życie" . Profesjonalistów to ja widzę może kilku w Polsce i kilku na świecie. A poza tym jednak większość pracowników (czyli żużlowców) jak nie ma nad sobą bata w postaci trenera z charakterem, to zaczyna odwalać manianę.
Jeśli zawodnicy mają podpisane kontrakty motywacyjne i punkty leżą na torze, to na pewno nikt nie musi ich nakłaniać do jazdy. Trener jest potrzebny przede wszystkim juniorom, zwłaszcza gdy mecz się nie układa, atmosfera jest napięta i należy z młodych zawodników zdjąć presję. Rutyniarze mają tylko zdobywać punkty co leży przecież w ich interesie.

Pyskaty napisał/a:

I pamiętajcie - Lechu jest jaki jest, ale ktoś go musiał zatrudnić i godzić się na ten bałagan, jaki powstał przez kilka lat. Prezes też za to ponosi odpowiedzialność, a o tym jakoś cicho sza.
Oczywiście że prezes odpowiada za pracowników których zatrudnia. To w ogóle nie podlega dyskusji.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 10:56   

yahu napisał/a:
Jeśli zawodnicy mają podpisane kontrakty motywacyjne i punkty leżą na torze, to na pewno nikt nie musi ich nakłaniać do jazdy. Trener jest potrzebny przede wszystkim juniorom, zwłaszcza gdy mecz się nie układa, atmosfera jest napięta i należy z młodych zawodników zdjąć presję. Rutyniarze mają tylko zdobywać punkty co leży przecież w ich interesie.

Skutek tego jest taki, że za "trenerkę" biorą się prezesi, którzy nie mają o tym bladego pojęcia, a powinni się zajmować jedynie zarabianiem pieniędzy. I potem mamy takich Komarnickich czy innych, dla których tak naprawdę trener jest figurantem. W Gnieźnie kilku było: Kowalik, Fajfer, Kujawski, Kędziora, a lwia część kibiców wiedziała, kto "rządzi", co było tajemnicą poliszynela.

Ktoś tu pisał, że "Lechu był marionetką". Ok, ale z własnej i nieprzymuszonej woli. Nikt za niego umowy nie podpisał, sam również godził się na to, że ktoś nim steruje. Nie róbcie mi tu ofiary życiowej z gościa, który sam kiedyś m.in namawiał do pobicia Ferrego, gdy pomysły na zwycięstwo się skończyły.

szpadyzornia 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 11:04   

Stefan A-jak dla mnie dobre posuniecie ,czasy "trenerów starych dziadków"skończyły się w latach 90-tych,gdzie w składzie było 6 polaków i jeden obcy!Teraz jest zawodowe,liczy sie dobry menago co dobrze po ustawia pary,zmobilizuje ,i "mądry"taktyk!czy Dymek nauczy jeździć Holte??Dobrucki -Protasiewicza?Kryjom -Golloba?? Piszecie czy przygotuje/zmieni tor-czy myślicie ze jakikolwiek menago/trener siedzi w ciągniku i szykuje tor w elidze oprócz ex Kedziory?Co innego trener szkóki/młodzieży

Winny Kedziora- ktoś polecieć musiał a jak to jest w innych dyscyplinach zawsze leci trener!A jak czytam nie których tutaj znafców co piszą "a co on może ze Sebuś nie jedzie"to brak mi słów,bo co mógł Smuda ze Lewandowski nie strzelał co mecz albo dlaczego Małysz miał kilku trenerów..

Teraz piszecie ze winny prezes...i ze trenerzy to byli i będą ,marionetki..a może sam prezes jest taka marionetka??Bo co może mieć do powiedzenia człowiek który z własnej kieszeni nie daje nic ,ba jeszcze pobiera wypłatę z tego klubu??

Jak dla mnie zawsze i wszędzie będą rządzić ludźmi,i rządzić w sporcie ci co maja kasę....

yahu 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 11:22   

szpadyzornia napisał/a:

Jak dla mnie zawsze i wszędzie będą rządzić ludźmi,i rządzić w sporcie ci co maja kasę....
Nie sądzę żeby w Tarnowie ktoś się wtrącał do pracy Cieślakowi. W ZG też mają zaufanie do Dobruckiego mimo że gówniarz z niego jak na warunki trenerskie. Jeśli trener ma charyzmę to nie da zrobić z siebie marionetki. Trzeba mieć niską samoocenę żeby odgrywać rolę słupa, nie tylko w sporcie.

marioo 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 13:04   

ponk napisał/a:

ktoś tutaj pisał, że Kędziora przynajmniej siedział w klubie od rana do wieczora... tylko co z tego wynikało?? tor zły, pary ustawine źle, prowadzenie drużyny w czasie meczu tragiczne... dobrze więc, że już w tym klubie nie bedzie spędzał ani minuty...

akurat to napisałem ja. Żebyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku, gdy nowy Szwed przyjedzie w sobotę, zrobią trening i to wszystko. A co z całym tygodniem, kto pomoże juniorom? Żebyśmy tylko na tym nie stracili, że juniorzy nie będą się rozwijać... i mam tutaj na myśli nie tylko Oskara i Liska.

Olgierd 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 13:10   

/pkt 13 regulaminu forum.

z_trybuny 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 13:36   

/pkt 13 regulaminu forum.

marioo 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 13:51   

odnośnie naszego noweto trenera. Mam nadzieję, że juniorzy nie zostaną sami na lodzie. Może Leon Kujawski dałby się przekonać na szkolenie tylko młodzieży?
Lisek w radiu mówił, że D. Sajdak chwilami jest jego trenerem, ponieważ pokazuje mu i uczy go wielu rzeczy. Jednak moim zdaniem to za mało, potrzebny jest trener, który raz pogrozi palcem, a raz pogratuluje - mimo wszystko pomoże.

tony187 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 14:20   

widziałem plan treningowy na ten tydzień. Jeżeli tak ma to wyglądać co tydzień to trafiliśmy z deszczu pod rynnę, a najbardziej "zmokną" juniorzy. A szczytem będzie sytuacja, w której komuś rozwali się sprzęt na sobotnim popołudniowym treningu, a w niedzielę będzie wyjazd do Tarnowa lub Rzeszowa. Ich mechanicy już na pewno się cieszą ;)

NS. 
NiceSport.pl

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 17:06   

Coś więcej o wyborze nowego trenera w rozmowie z członkiem Zarządu klubu >> http://nicesport.pl/zuzel...inem-sliwinskim

witkacy 

Wysłany: Czw Maj 09, 2013 23:30   

Pożyjemy zobaczymy. Może on będzie potrafił zmobilizować nasze Orły. Nie oczekuję od niego cudów. Szwecja to jednak inna bajka niż Polska. Faktem jest, że jeździł na naszych torach, ale to było dawno temu. Nie wiem czy do końca jest tak, że tylko on decyduje o składzie czy też musi się z kimś skonsultować czy też uzyskać akceptację "góry". Problemem będą też treningi juniorów, chyba, że zostanie zatrudniony jakiś trener specjalnie dla nich.

Odpowiedz do tematu