Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenie pracowników PUP w Gnieźnie
Autor Wiadomość
Frank Black 

Wysłany: Wto Cze 25, 2013 08:41   

Janusz napisał/a:
Frank Black napisał/a:
nie nie jest wyłudzaniem pieniędzy od Państwa szkolenie wszystkich pracowników

Tak, tak z pewnością masz rację! Ciekawe, w jakiej sytuacji przyda się sprzątaczkom przetwarzanie informacji niejawnych??? :)
W mojej firmie przeprowadza sie odrębne szkolenia dla np. działu księgowego i pionu technicznego. Tu, w PUP wszystkich z włączeniem sprzątaczek, wrzucono do jednego worka. Teraz, gdy będzie szkolenie nt, nowych technik sprzątania koniecznie trzeba będzie wysłać kadrę kierowniczą :)

Powiedz, ale na poważnie z ręką na sercu, czy każde szkolenie, w którym brałeś udział było potrzebne? Czy nie były też takie, które dawały zarobić firmom szkolącym?

Piszesz: "Niemożliwe dla mnie jest to, że instytucja nadzorująca działanie PUP nie wiedziałaby na co oni tam zamówienia publiczne ogłaszają"
Pewnie wiedzą i śmieją się, że wydali tak mało :)
Weź przykład PZU i ich szkoleń, wystawnych rautów. Skoro może góra, to mały oddział w terenie też ma usprawiedliwienie.
Ciekawe, czy tego typu szkolenia też uznasz za podnoszące kwalifikacje?

Szkolenia w których brałem udział tak. Nie zdarzyło mi się być na szkoleniu z braku laku lub żeby ktoś zarobił. Co do jakości tych szkoleń też różnie bywało ale w większości byłem zadowolony. W sumie najnudniejsze było z ePUAP, no ale potrzebne. Może nie mam szczęścia ale nigdy nie byłem na wystawnym raucie. Widocznie trzeba szukać pracy w ZUS...

U mnie w Urzędzie nie ma opcji żeby było 1 szkolenie dla wszystkich pracowników bo jest nas grubo ponad 200 osób więc koszta były faktycznie ogromne.Tu było 62 osoby a nie 100. Jednak pytanie brzmiało czy było to wyłudzenie środków. Wydaje mi się, że osoba na stanowisku dyrektora PUP, główny księgowy i wszyscy święci, którzy podpisali się pod papierami potrzebnymi żeby ogłosić SIWZ wiedzieli co robią. Chyba, że to była pomroczność jasna... :ups:

Janusz 

Wysłany: Wto Cze 25, 2013 11:58   

Frank Black napisał/a:

U mnie w Urzędzie nie ma opcji żeby było 1 szkolenie dla wszystkich pracowników bo jest nas grubo ponad 200 osób więc koszta były faktycznie ogromne.Tu było 62 osoby a nie 100. Jednak pytanie brzmiało czy było to wyłudzenie środków. Wydaje mi się, że osoba na stanowisku dyrektora PUP, główny księgowy i wszyscy święci, którzy podpisali się pod papierami potrzebnymi żeby ogłosić SIWZ wiedzieli co robią. Chyba, że to była pomroczność jasna... :ups:

chyba nadal nic nie rozumiesz!
1. PUP to nie prywatny zakład pracy, bo prywaciarz nie wysłałby jednorazowo wszystkich pracowników na szkolenie. W 2012 roku pracowało w PUP 64 pracowników, nie wiem ilu w 2013 r.? Z tego 62 - czyli niemal WSZYSCY brali udział!!!
2. Czy wszystkie osoby zatrudnione w PUP mają dostęp do informacji niejawnych? Sprzątaczki też?
3. Czy to było szkolenie, czy szkolenie połączone z wigilią? Jeżeli to było szkolenie, to dlaczego był tam starosta?
4. Teraz już wiem, dlaczego bronisz swojego stanowiska - jesteś pracownikiem Urzędu
5. Wszystko mozna zrobić "legalnie" w białych rękawiczkach, ale czy w zgodzie z sumieniem?
6. W ubiegłym roku w PUP przyznano trzynastki, też zgodnie z prawem. Pytanie tylko za co??? W Gnieźnie jest ogromne bezrobocie a oni przyznali sobie trzynaste pensje i... nic z tym bezrobociem nie drgnęło. Ty obrońca pokrzywdzonych przyznasz rację, bo... jako urzędnik też masz 13-tkę! To wszystko mi wyjaśnia. Popracuj u prywaciarza, potem porozmawiamy. Oszczędności, oszczędności, oszczędności, a tu przeciwwaga!!! Oczywiście wszystko zgodnie z prawem. :)

Zwolnić 1/3 wszystkich urzędników, darmozjadów, a bedzie lepiej. Jak to jest powiedz, komputeryzacja w urzędach postępuje, a liczba osób zatrudnianych w urzedach rośnie :)

Ja mam tyle w tym temacie

Frank Black 

Wysłany: Wto Cze 25, 2013 15:14   

Słuchaj misiu kolorowy nie masz zielonego pojęcia o funkcjonowaniu Urzędu Pracy jak i również innych instytucji państwowych.

Co do mnie -mam 8 letnie doświadczenie zawodowe z czego połowę przepracowałem w instytucjach państwowych a połowę w prywatnych. Wiem jak to wszystko wygląda tu i tu, więc moje cztery litery nie przyrosły do stołka od początku kariery zawodowej. Srasz się, że urzędnicy dostali 13-tki? tak cię to boli? bardzo dobrze, że dostali bo pracują na to. W żadnym urzędzie w którym pracowałem nie było opierdalania się i spijania kawek jak to się powszechnie mówi o urzędnikach. Znam masę ludzi pracujących w urzędach - wykształconych, sumiennie pracowitych co robią za grosze i mogą zapomnieć o kredycie nie mieszkanie itd. Ci ludzie mają takie same problemy jak większość społeczeństwa. Z całą pewnością nie są darmozjadami.

Masz problem, że u prywaciarza tak Ci źle to się zwolnij i zatrudnij się w porządnej firmie a takich też nie brakuje gdzie możesz dobrze zarobić i mieć stabilną pracę. Będziesz zarabiać 3-4 razy tyle co szeregowy urzędnik i możesz jeździć na szkolenia z chlaniem itd. Może wtedy ta 13-ta pensja urzędnika nie będzie Cie tak bolała.

Zamiast wylewać pomyje w kierunku pracowników urzędów pomyśl i zmień swoje życie skoro tak Ci źle u tego prywaciarza. Jak Ci w Gnieźnie źle to spakuj manatki i się przeprowadź. Ja tak zrobiłem i nie narzekam. Nie czekam na mannę z nieba oraz na to, że miejsca pracy same się stworzą z godziwym wynagrodzeniem.

wbrew pozorom sprzątaczka też powinna wiedzieć co to są informację niejawne. Znam przypadki gdzie dokumenty wrażliwe zostały wyrzucane do kosza właśnie przez Panią sprzątaczkę, która codziennie przebywa w miejscach gdzie są takie dane przetwarzane.

A czemu tam był starosta nie wiem, być może on ma coś do powiedzenia w tej sprawie. Jego obrońca nie jestem.

P.S

chcesz zmieniać świat zacznij od siebie. kończę tą jałową dyskusję bo szkoda mi już czasu na takie osoby. Wiadomo wina Tuska i urzędasów - darmozjadów. Ave

Janusz 

Wysłany: Wto Cze 25, 2013 17:03   

Powiem na koniec krótko, czy się stoi, czy się leży trzynasta pensja się należy :)
Tu nie chodzi o zazdrość, ale logikę Twojego myslenia - należy się - tak jak wystawne wigilie, rauty, no tak, w zgodzie z przepisami, to i w zgodzie z własnym sumieniem. Niech bezrobotni widzą, jak urzędnicy się bawią!

Tymczasem trzynastka, tak jak wszelkiego typu deputaty, tak, tak, jeszcze takie są, to relikt przeszłości, wcale nie motywuje do lepszej pracy, a o to m.in. Tobie też chodzi.
Lepiej, aby te pieniędzmi docenić dobrych pracowników lub przeznaczyć na podwyżki.

Nie pracowałem w urzedzie, ale widzę pracę urzedników na co dzień, te hektolitry wypijanej kawy, opieszałość, brak doświadczenia i zrozumienia itp. itd.
No tak, ale co Ty możesz wiedzieć z innej, przeciwnej perspektywy, przecież przychodzą do urzędu nieroby, chamy i tylko przeszkadzają w pracy :) Przeczytaj, jak obrażasz bezrobotnych!

Tyle mam w tym temacie, pozdrawiam życzę miłego dnia :)

Frank Black napisał/a:
Znam przypadki gdzie dokumenty wrażliwe zostały wyrzucane do kosza właśnie przez Panią sprzątaczkę, która codziennie przebywa w miejscach gdzie są takie dane przetwarzane.
:) :) :) :) :) :)

PS A po pracy, tego wymaga szacunek, biurko należy uporządkować, a dokumenty pochować, a nie obarczać (lub wysyłac sprzataczkę na szkolenie) sprzątaczkę potem winą... Od tego masz ręce, więcej pokory i szacunku dla pracowników niższego szczebla. Ja dokumenty mam "pod kluczem". To Ty powinieneś przejść przeszkolenie nt. przechowywania dokumentów, bo z taką beztroską podchodzisz!

Frank Black 

Wysłany: Wto Cze 25, 2013 22:55   

Janusz napisał/a:
Powiem na koniec krótko, czy się stoi, czy się leży trzynasta pensja się należy :)
Tu nie chodzi o zazdrość, ale logikę Twojego myslenia - należy się - tak jak wystawne wigilie, rauty, no tak, w zgodzie z przepisami, to i w zgodzie z własnym sumieniem. Niech bezrobotni widzą, jak urzędnicy się bawią!

za to logika twojego myślenia i czytania ze zrozumieniem zasługuje na wyśmianie :hahaha:
co zrobić w każdym społeczeństwie takie niereformowalne głowy się znajdą. ty wiesz lepiej niż pracownicy urzędów czy zapracowali na 13-tki czy nie. Czy ty jesteś wiernym odbiorcą TVN24 i gazety "Fakty". Bo twoje argumenty brzmią żywcem wyjęte jak z "Faktu" :D

chyba muszę urząd zmienić bo nie doświadczyłem jeszcze tych wystawnych wigilii oraz rautów :hmmm: jestem załamany :(

Janusz napisał/a:

Lepiej, aby te pieniędzmi docenić dobrych pracowników lub przeznaczyć na podwyżki.

No i popisałeś się kompletnym brakiem wiedzy i realiów pracowników w instytucjach państwowych. Rozumiem, że uważasz, że przełożeni daliby nagrody, podwyżki tym najlepszym urzędnikom? :) Mit i bajka, kase dostałyby największe dupowłazy i partyjne sługusy. Szeregowy pracownik by tych pieniędzy na oczy nie zobaczył.

Janusz napisał/a:

Nie pracowałem w urzedzie, ale widzę pracę urzedników na co dzień, te hektolitry wypijanej kawy, opieszałość, brak doświadczenia i zrozumienia itp. itd.

jesteś jasnowidzem lub innym medium, że widzisz te hektolitry kawy wypitej? piją rozpuszczalną czy sypaną? :D

Janusz napisał/a:

No tak, ale co Ty możesz wiedzieć z innej, przeciwnej perspektywy, przecież przychodzą do urzędu nieroby, chamy i tylko przeszkadzają w pracy :) Przeczytaj, jak obrażasz bezrobotnych!

stwierdzenie faktu to nie obraza no bo jak można obrazić od nieroba osobę, która do pracy nie chce iść bo wygodnie żyje jej się na koszt państwa z zasiłków i lewizny? nigdzie nie napisałem, że wszyscy bezrobotni tacy są. Jest ich znacznie więcej niż się Tobie wydaje, Ciekawe dlaczego o tym w "Fakcie" nie poczytasz. Lepiej zrzucić i tak na urzędasów a patologia niech żyje dalej i się rozmnaża jak gremliny.

Janusz napisał/a:

PS A po pracy, tego wymaga szacunek, biurko należy uporządkować, a dokumenty pochować, a nie obarczać (lub wysyłac sprzataczkę na szkolenie) sprzątaczkę potem winą... Od tego masz ręce, więcej pokory i szacunku dla pracowników niższego szczebla. Ja dokumenty mam "pod kluczem". To Ty powinieneś przejść przeszkolenie nt. przechowywania dokumentów, bo z taką beztroską podchodzisz!

kolejny raz nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Tak to były moje dokumenty bo ty to widziałeś i wywnioskowałeś buhaha twoja zdolność interpretacji jest powalająca! zapewne rodzice są z Ciebie dumni :D Ja nie mam szacunku dla sprzątaczki? koleś widzę, że jesteś zwykłym trollem internetowym i wystarczająco już Ciebie nakarmiłem. Tak więc na koniec możesz mnie pocałować w urzędniczy odbyt ! :)

najlepiej powiedz o wszystkim mamie, bo zachowujesz się jak dzieciak :glupek2:

Janusz 

Wysłany: Sob Cze 29, 2013 15:58   

Frank Black napisał/a:
Nie chce mi się po prostu wierzyć, że Dyrektorka PUP w Gnieźnie świadomie by zorganizowała "szkolenie" z środków z FP dla wszystkich pracowników + organizowanie na to zamówienia publicznego nie licząc się z tym, że będzie to skontrolowane prędzej czy później.

No to w takim razie Jesteś słabej wiary :)
Kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej wykazała, że pieniądze na to szkolenie zostały wydane w sprzeczności z obowiązującymi przepisami. Radni powiatowi jednak - w większości - nie życzyli sobie dalszego badania tej sprawy i wniosek radnego stowarzyszenia Gniezno XXI odrzucili.
I co Ty na to???

za Wikipedią: Regionalna izba obrachunkowa (RIO) – państwowy, zewnętrzny i niezależny organ kontroli i nadzoru jednostek samorządu terytorialnego oraz innych podmiotów określonych w ustawie, w zakresie gospodarki finansowej (budżetu) i zamówień publicznych.

Frank Black napisał/a:
w Gnieźnie podejrzewam, że 100 będzie spokojnie. Wątpię aby mieli sale na tyle osób na szkolenie.

czyli średnio na 80 bezrobotnych powiatu gnieźnieńskiego przypada 1 urzędnik!!! Nie wiem ile dokładnie jest pośredników pracy w PUP, wtedy te dane byłyby bardziej realne, ale w czasach powszechnej komputeryzacji liczba urzędników powinnna z roku na rok maleć.

Odpowiedz do tematu