Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Unia Tarnów - Start Gniezno, 30 czerwca godz. 18:30
Autor Wiadomość
Nicky 

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 16:04   

Ja tylko powiem tyle ,że gdyby nie Ci Panowie " z wzajemnej adoracji " to nie było by żużla w Gnieznie od pamiętnego pożaru na Ukrainie i w latach pozniejszych, nie było chętnych do prowadzenia tego klubu. '
a do Tarnowa po bonus, chociaż koledzy Cieślak- Plech się ułożą ;]

ponk 

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 16:57   

antyjagus napisał/a:

Spłycasz temat niewiarygodnie i dziwię się, że tak potrafisz, właśnie TY.

nie wierzę w to co czytam... przecież to są niezaprzeczalne fakty-zostały podpisane zbyt wysokie kontrakty na które nie ma pokrycia. Koniec kropka.

antyjagus napisał/a:
Wysokości kontraktów Lindbaecka i w szczególności Ułamka ustalił rynek

a co to jest "rynek"? ufo przyleciało i kazało "rynkowi" ustalać ceny- czy Rusiecki (nie mając finansowego zabezpieczenia) licytował się z połową Ekstraligi o Lindbacka i z 2-3 klubami o Ułamka samemu podbijając stawki tak długo aż inni odpadli?? Trzeba było mieć "jaja" i kilka miesięcy temu zrobić tak jak Wrocław a nie teraz lamentować i doszukiwać się "okoliczności" i 2go, 3go i 4go dna...

antyjagus napisał/a:
Podkreślę raz jeszcze Zarząd przegrał - przegrał w ruletce.

czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że prowadzenie Spółki która w dużej mierze finansowana jest z publicznych pieniędzy to nie jest ruletka?? jeśli chcesz mi powiedzieć, że tak właśnie jest prowadzony ten klub- to jestem zdumiony, że ta katastrofa spotyka nas dopiero teraz.

antyjagus napisał/a:
pieniądze na miarę konkretnych zasileń budżetu klubów od podmiotów prywatnych są gwarantowane umowami w 2-3 klubach, reszta odbywa się na zasadach, które powodują, że wynik jednego meczu może zburzyć płynność finansową na długie miesiące.

to jest HIT! innymi słowy- zimą 2012/ 2013 Pan Arek z Panami Zdzichem, Rychem, Jankiem, Grzechem, Heńkiem, Władziem i Wieśkiem ustalił(na gębę oczywiście), że na wiosnę dostanie od nich 4 miliony złotych... niestety w/w Panowie po pierwszym meczu sezonu 2013 się rozmyślili i Pan Arek wraz z kibicami i zawodnikami zostali w czarnej doopie... http://i1.wowy.pl/c9d0c99...338c9/brawo-gif

antyjagus napisał/a:
Jak tego uniknąć - zakończyć zabawę na poziomie drugiej ligi

a znasz takie powiedzenie, które byłoby świetną odpowiedzią na pytanie zadane przez Ciebie w pierwszej części powyższego zdania... MIERZYĆ SIŁY NA ZAMIARY!!!

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 18:56   

Nicky napisał/a:
Ja tylko powiem tyle ,że gdyby nie Ci Panowie " z wzajemnej adoracji " to nie było by żużla w Gnieznie od pamiętnego pożaru na Ukrainie i w latach pozniejszych, nie było chętnych do prowadzenia tego klubu

Co nie oznacza że mają klub prowadzić dożywotnio...

Nicky 

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 20:33   

ponk napisał/a:
antyjagus napisał/a:

Spłycasz temat niewiarygodnie i dziwię się, że tak potrafisz, właśnie TY.

nie wierzę w to co czytam... przecież to są niezaprzeczalne fakty-zostały podpisane zbyt wysokie kontrakty na które nie ma pokrycia. Koniec kropka.antyjagus"]Wysokości kontraktów Lindbaecka i w szczególności Ułamka ustalił rynek

Cytat:
Ponk: a co to jest "rynek"? ufo przyleciało i kazało "rynkowi" ustalać ceny- czy Rusiecki (nie mając finansowego zabezpieczenia) licytował się z połową Ekstraligi o Lindbacka i z 2-3 klubami o Ułamka samemu podbijając stawki tak długo aż inni odpadli?? Trzeba było mieć "jaja" i kilka miesięcy temu zrobić tak jak Wrocław a nie teraz lamentować i doszukiwać się "okoliczności" i 2go, 3go i 4go dna...

Co prawda to nie do mnie ale Ponk wyobraz sobie sytuacje po Wielkim BOOM w Gnieznie ( awans , swięto CAŁEGO miasta na rynku ) , prezes Rusiescki mówi zatrudniamy np: Puszakowski, Kiełbasa, Suchecki itp i tym jedziemy byle spełnić prób minimalny KSM. Co by było wtedy klub nawet lutego-marca by nie dotrwał , KIBICE ,SPONSORZY chcieli mieć walke a przynajmniej na papierze. I ostatni kwiatek Ponk, sugerujesz się Wrocławiem , i teraz chciałbym żebyś przypomniał swoje posty na temat Taia jak odchodził z Startu? Przewidywałeś taką forme jego w tym roku?? a Wrocław i tak spadnie- już dawno zostało to ustalone. :ups:

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 20:43   

to tak jak z zawodnikami. są tacy co na 1 ligę są idealni, ale w ekstralidze się nie sprawdzą. jak widać władze mamy pierwszoligowe.
p.s. k..wa, ja to mam szczęście do prezesów ukochanych klubów- albo złodziej, albo nieudacznik :placze:

ponk 

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 21:44   

Nicky napisał/a:

Co prawda to nie do mnie ale Ponk wyobraz sobie sytuacje po Wielkim BOOM w Gnieznie ( awans , swięto CAŁEGO miasta na rynku ) , prezes Rusiescki mówi zatrudniamy np: Puszakowski, Kiełbasa, Suchecki itp

popadasz w skrajności... skład na który nas byłoby nas stać to nie musiał być wcale skład zawodników 2go ligowych i dobrze o tym wiesz... dla mnie nie do pojęcia jest fakt, że jeden z 2óch najbiedniejszych klubów w lidze podpisuje 4 kontrakty o wartości "milion plus"... mówiąc szczerze słów mi brakuje na to, żeby określić tą sytuację.

Nicky napisał/a:
I ostatni kwiatek Ponk, sugerujesz się Wrocławiem , i teraz chciałbym żebyś przypomniał swoje posty na temat Taia jak odchodził z Startu? Przewidywałeś taką forme jego w tym roku?? a Wrocław i tak spadnie- już dawno zostało to ustalone. :ups:

ale ja nie pisze o składzie jaki zbudował Wrocław tylko o podejściu jakie zimą zaprezentowali tamtejsi działacze... przekaz był jasny już od listopada: nie mamy pieniędzy na wyścig zbrojeń- dlatego nie będziemy z nikim się licytować!... I Sparta była w swoim postanowieniu konsekwentna do końca... tylko jeden kontrakt powyżej miliona- "Ogór"... Gdyby Start miał takie wydatki dzisiaj nie byłoby tematu długów...
ja nie pojmuję tego co się stało, nie dociera do mnie, że pieniądze skończyły się zanim sezon się na dobre zaczął...
i na koniec, żeby była jasność
Nicky napisał/a:
gdyby nie Ci Panowie " z wzajemnej adoracji " to nie było by żużla w Gnieznie od pamiętnego pożaru na Ukrainie i w latach pozniejszych, nie było chętnych do prowadzenia tego klubu

nikt z tym nie dyskutuje... szacunek należy się tym ludziom za lata spędzone w klubie i nikt im tego nie odbierze... niestety ekstraliga ich przerosła i trzeba to powiedzieć wyraźnie...

pajda24 

Wysłany: Sob Cze 29, 2013 14:35   

nie wiem co myśleć o aktualnej sytuacji naszego klubu, nie wygląda to najlepiej i nie wiadomo jak to się skończy. Może można było inaczej to poukładać, ale zawsze się jest mądrym po fakcie. Wiem jak podejmuje się decyzje w firmie, nie zawsze jest wszystko zapięte na ostatni guzik, jedne decyzje są mniej ryzykowne, inne wiążą się z ogromnym ryzykiem, podejmuje się je w ciemno.
Mieliśmy euforię po awansie, nasze marzenia się spełniły, nasz Zarząd osiągnął cel, który był poza naszym zasięgiem od kilkunastu lat. Oczekiwania były duże.
I nagle przyszło nam się zmagać kompletnie z inną rzeczywistością, a czas był nieubłagany, a tu trzeba było spełnić szereg formalności związanych z Ekstraligą, zbudować skład w oparciu o budżet, który wydaje mi się był oparty na pewnych założeniach, tyle kasy z biletów, tyle od sponsorów (może tylko jakiś % wpływów ze sponsorów był pewien, reszta na papierze).
Ok, ktoś pomyślał, zrobimy skład oszczędnościowy, to ludzie nie przyjdą, będzie ciężko o sponsorów, trzeba postawić na Antonio, który wydawało się będzie magnesem i będzie miał najlepszy sezon, do tego Zagar (tu szczerze pisząc miałem wątpliwości czy to będzie dobry ruch) doświadczony Ułamek, który coś tam zawsze przywoził i Bjerne, który może nie jest pewniakiem, ale jak zaskoczy to potrafi jechać. A zawodnicy do jazdy w Gnieźnie raczej w kolejce się nie ustawiali.
Dlaczego o tym piszę, bo wydaje mi się, że to nie były proste decyzje, można powiedzieć, że po to jest Zarząd, ale czy wszystkim firmom się udaje? Potrzebne jest coś takiego jak szczęście, niestety wygląda, że nas to szczęście ominęło, takie życie. Jak inaczej by to wyglądało, gdyby Antonio szalał na torze i trzaskał komplety, pojawiłby się sponsor przed sezonem, który by zagwarantował płynność (może był, ale się w ostatniej chwili wycofał?) wtedy byśmy uznali naszych włodarzy za geniuszy?
Ja mam tylko nadzieję, że nie znikniemy z mapy żużlowej i wyciągniemy z tej całej sytuacji wnioski. Co nas nie zabije, to nas wzmocni....

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Sob Cze 29, 2013 16:12   

pajda24 napisał/a:
Dlaczego o tym piszę, bo wydaje mi się, że to nie były proste decyzje, można powiedzieć, że po to jest Zarząd, ale czy wszystkim firmom się udaje? Potrzebne jest coś takiego jak szczęście, niestety wygląda, że nas to szczęście ominęło, takie życie

Oczywiście że nie są to proste decyzje ale jeśli ktoś jeździ w I lidze i wie jaka ciężka walka czeka jego klub w Ekstra to nie przyjmuje strategii pierwszoligowej tylko szuka ludzi z doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej i wtedy można na nich zrzucać odpowiedzialność. Jeśli nie ma takich osób to sam odpowiada z ludźmi wokół klubu za całokształt działalności , a zarazem jednocześnie nie udaje jak w "najlepszej" sportowej przyśpiewce - nic się nie stało Start... - po prostu trzeba posypać głowę popiołem i powiedzieć gdzie, i KTO konkretnie dał ciała łącznie ze swoim gronem: zarządu, marketingu, trenera, zawodników i sponsorów. Teraz obniżką biletów nic nie zwojują...

Ale skoro Rusiecki mówi że:
Nasza sytuacja jest bardzo trudna i nie robimy z tego tajemnicy. Zresztą podobnie jest w wielu innych klubach, w których nikt nie chce o tym głośno mówić - mówi sternik czerwono-czarnych.(2013-06-28, 18:30 s.f)
Tymbardziej że: Sebastian Ułamek, Piotr Świderski i Bjarne Pedersen stanowili o sile zespołu tarnowskiego w 2009 roku podczas startów w I lidze.(2013/06/29 11:51 żużel24)
Jeśli tak jest to luz: siadam na stadionie i...jestem spokojny.

19SKS52 

Wysłany: Nie Cze 30, 2013 19:12   

Piękny mecz, ale niestety Wrocek dziś nas dobił...

antyjagus 

Wysłany: Nie Cze 30, 2013 19:29   

19SKS52 napisał/a:
Piękny mecz, ale niestety Wrocek dziś nas dobił...

Dobre. Jeśli wygralibysmy z Czewa to wynik z Wroclawia nie bylby problemem, bo leca cwaniaki z Gorzowa i z Zagarem moga sie pozegnac.

Do_żylny 

Wysłany: Nie Cze 30, 2013 19:59   

jestem ciekaw jaki jest układ bo zawodnicy nie zgodzili sie na obnizke wynzgrodzeń do 40%

Nightmare 
Król Kibiców Startu

Wysłany: Nie Cze 30, 2013 20:10   

Do_żylny napisał/a:
jestem ciekaw jaki jest układ bo zawodnicy nie zgodzili sie na obnizke wynzgrodzeń do 40%

40%? przypadek? nie sądze....
A tak ogólnie to nasi pokazali walecznośći i myśle że zdobywając 3 z gorzowem i 3 w rzeszowie mozna powalczyć o PO

Do_żylny 

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 07:36   

Nightmare napisał/a:
Do_żylny napisał/a:

40%? przypadek? nie sądze....
A tak ogólnie to nasi pokazali walecznośći i myśle że zdobywając 3 z gorzowem i 3 w rzeszowie mozna powalczyć o PO

dobrze że walczą, ale raczej chcą nabić punktów aby później dochodzić kasę przez prawników. na extraligę w przyszłym roku i tak nie ma żadnych szans pod względem finansowym więc nie ma czegoś takiego jak pozostanie startu w elidze.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 08:39   

Czyli wcześniej - w przegranych meczach, i tych pięnkie minimalnie, i tych po frajersku, i tych z ostrym łomotem - nie chcieli tych punktów (czytaj: pieniędzy) ponabijać sobie?
:o

Do_żylny 

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 08:44   

Szabla napisał/a:
Czyli wcześniej - w przegranych meczach, i tych pięnkie minimalnie, i tych po frajersku, i tych z ostrym łomotem - nie chcieli tych punktów (czytaj: pieniędzy) ponabijać sobie?
:o

dobrze wiesz że od ostatniego meczu sytuacja w klubie, a w zasadzie u sponsorów, zmieniła sie diametralnie bo nikt nie chce kłaść już kasy. Poprzednie mecze nic do tego nie mają.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 09:14   

Nie widzę żadnego związku - teraz kiedy nie ma kasy zawodnicy chcą nabijać punkty, żeby je sądownie odzyskiwać (nie wiem z czego, bo majątek klubu zapewne jest obłedny), a wczesniej kiedy (być może) jakaś kasa była, to punktów nabijac nie chcieli?
Teoria nadal, nazwijmy to, dziwna...

speedhub 
speedhub

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 09:21   

Zawodnicy pokazali ducha walki w Tarnowie. Po meczu z Częstochową wydawać się mogło, że już wszystko przesądzone. Ale oni chcą walczyć ! Musimy wesprzeć ich w najbliższą niedzielę w meczu ze Stalą Gorzów. W przypadku zwycięstwa za 3 punkty, możemy zabrać ukochaną drużynę Komarnickiego ze sobą do I ligi, albo też otworzyć sobie drogę do pozostania wśród najlepszych.

Wierzę w Start, wierzę, że jesteśmy wstanie wygrać 3 mecze u siebie za 3 i wywalczyć bonus we Wrocławiu.

Do_żylny 

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 09:30   

speedhub napisał/a:
Zawodnicy pokazali ducha walki w Tarnowie. Po meczu z Częstochową wydawać się mogło, że już wszystko przesądzone. Ale oni chcą walczyć ! Musimy wesprzeć ich w najbliższą niedzielę w meczu ze Stalą Gorzów. W przypadku zwycięstwa za 3 punkty, możemy zabrać ukochaną drużynę Komarnickiego ze sobą do I ligi, albo też otworzyć sobie drogę do pozostania wśród najlepszych.

Wierzę w Start, wierzę, że jesteśmy wstanie wygrać 3 mecze u siebie za 3 i wywalczyć bonus we Wrocławiu.

myslę że wygramy za 3, stal jest słaba bez z/z i myślę że bedzie im bardzo cieżko ugrać cokolwiek do konca sezonu...
a jak widać chłopakom długi nie przeszkadzają.

DarooM 

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 11:12   

Tego bonusa załatwił nam Matej na samej mecie o pół koła przed Madsenem.
Wielki szacunek i wielkie podziękowania dla tego chłopaka.Ratuje nam tyłek w ostatnim momencie.
Ogółem seniorzy pojechali dobrze,z wyjątkiem naszego kapitana.
Ułamek wreszcie przyzwoity mecz na wyjezdzie(tor tarnowski akurat zna dobrze)
Bardzo ładnie śmigał też Watt.po 2 słabych meczach dokonał prac przy sprzęcie i efekty były widoczne.
Minimalne,bardzo minimalne szanse na utrzymanie pozostają.Jedziemy do końca.
Trzeba koniecznie wygrac za 3 z Gorzowem.Innej opcji nie ma.HEJ START :mruga:

raiden 

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 18:24   

Pierwsze wydanie programu Speedway FM - żużel na 104,3 FM w trakcie wakacji. Powróciliśmy do tego, co działo się wczoraj w Tarnowie, gdzie przypomnijmy rywalizowali żużlowcy Lechma Start Gniezno. Do tego przegląd ligowej kolejki, z wizytą w Danii podczas SGP i na innych torach w Europie. Gość programu - rozmowa z Karolem Andrzejczakiem, właścicielem firmy Kary DESIGN. Zapraszamy!! http://radiogniezno.wrzut...fm_-_01.07.2013

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Pon Lip 01, 2013 21:23   

Niestety we mnie pesymizm...
Praktycznie w każdym meczu tradycją się stało że ktoś nie...jedzie.
I tu jest przyczyna która "zabija" na razie Ekstraligę w Gnieźnie.

Marzę o jeździe na koniec z "twarzą"...
PS.
Bonus dla mnie niespodzianka.

rygu 

Wysłany: Sro Lip 03, 2013 18:16   

radkoski napisał/a:
Niestety we mnie pesymizm...
Praktycznie w każdym meczu tradycją się stało że ktoś nie...jedzie.
I tu jest przyczyna która "zabija" na razie Ekstraligę w Gnieźnie.
.

witam
niestety macie sytuację jaką unia tarnów miała 3 sezony temu gdzie nie było meczu żeby któryś zawodnik nie zawalił taki sport.

gdyby ktoś chciał oglądnąć zawody z niedzieli to tu jest meczyk : Unia Tarnów - Lechma Start Gniezno

pozdr

Odpowiedz do tematu