Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kibicowskie grafitti
Autor Wiadomość
Scott. 

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 16:39   

Tylko wy nie rozumiecie, że tak już po prostu jest, tak się przyjęło we wczesnych latach 90' albo jeszcze wcześniej. Nie rozumiem w ogóle o co wam chodzi ;) . Muzzy my zajmiemy się wspieraniem drużyny, a ty samą drużyną i bądź pewien, że nikt ci domu\mieszkania nie wysmaruje ;) Pozdrawiam kumatych :ok:

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 17:30   

Nie rozumiem do czego ma doprowadzić ta "dyskusja"... Może ktoś z jednej albo drugiej strony mi to wytłumaczyć?
Jaki cel ma przekonywanie kogoś, kto zupełnie nie rozumie/akceptuje postawy drugiej strony? I to tyczy się zarówno jednych jak i drugich. Zarówno jedni jak i drudzy mają swoje argumenty (przykro przyznać ale słabiuchne) które nigdy nie trafią do adwersarzy.
Dlatego, jeśli mogę prosić, skończcie już tę jałową gadkę. Z góry dziękuję.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 20:45   

Marcineek kpisz sobie chyba, albo w ogóle nie przeczytałeś dyskusji. Mowa jest o fajnych i legalnych graffiti, do których większość pewnie nie ma nic przeciwko - oraz o wszelkiego typu bohomazach, malowanych na "cudzych" własnościach...które mają tyle wspólnego ze sztuką co nic.
Niestety na moje próby rozumnego podejścia do tematu - przeczytać mogłem jedynie, że nie rozumiem co to styl kibicowski. Twoja ocena niestety wpisuje się w tą samą tendencyjną i jak sam napisałeś jałową gadkę. No coż

adrenalina 

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 23:41   

Graffiti pojawia się, pojawiało się i będzie się pojawiało. Osoby, które są przeciwne nic na to nie poradzą. Tak na dobrą sprawę w Gnieźnie na razie nic ciekawego w tym temacie się nie pokazuje.

BTW. Muzzy, po ponad dwóch miesiącach już zaczynasz tańczyć jak Ci zagrają? Gratuluję!

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 01:05   

krzysssiek napisał/a:
a to może pozwolisz na pomalowanie jakimś ładnym gustownym wrzutem elewację swojego domu, co? napisz mi gdzie, ja chętnie sprawdzę swoje zdolności artystyczne

jeżeli mieszkasz w brzydkich komunistycznych blokach na winiarach,to może pozwól wymalować swoje drzwi od mieszkania - ozdobi to trochę wnętrze klatki schodowej, a listonosz kibic Startu chętniej będzie pukał do drzwi

mnie elewacja mojego bloku zwisa i powiewa, podobnie jak nie miałbym problemu z ładnym wrzutem na ścianie swojej kamienicy. moje drzwi są ładne, nowe a na dodatek nikt ich nie zobaczy bo są w środku.
tu nie chodzi o sprawdzanie-potrafisz to namaluj, nie to poćwicz pod wiaduktem.
ps czyli wywieszanie flag w klubowych barwach na oknach, balkonach również uważacie za dziwne?
ps2 znam kolesi co na osiedlu w Katowicach wymalowali swój balkon na niebiesko biało i walnęli wielką R.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 01:28   

Rozumiem, ze hasło estetyka zewnętrzna elewacji budynku to dla Ciebie Kapusto martwy zapis? To jest część wspólna. Jakby to był ich dom, to mogą nawet całą ścianę w R czy XYZ przemalować...

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 10:26   

Kenneth_Philips napisał/a:
Po raz kolejny: co mnie obchodzi Chorwacja. Spójrzmy na siebie. Filary wiaduktu i przejścia podziemne pod trasą, o której pisałem - też mają właściciela
Filary pod mostem? Dlaczego nie? Idealne miejsce na takie rzeczy. ;) Oczywiście legal i ze smakiem.

Co do pozwoleń to wydaje je administrator budynku a nie prezydent. ;)

Dinamo Zagrzeb dla nieświadomych ;)

Polska- Zabrze dla przeciwwagi. ;)

Włochy :)
Macie trzy przykłady z różnych krajów w tym z Polski i nawet dom prywatny jest wymalowany. ;)

krzysssiek 

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 13:41   

kapusta napisał/a:

moje drzwi są ładne, nowe a na dodatek nikt ich nie zobaczy bo są w środku.
.

sam sobie zaprzeczasz, no spójrz - drzwi są ładne dla ciebie. mi się mogą nie podobać, mogę je uznać za wyjątkowo brzydkie i chciałbym je nieco 'upiększyć' swoim wrzutem - to co,to że są ładne dla ciebie i jesteś ich właścicielem to już nie mogę ich sobie pomalować? może użyczysz jeszcze jakiejś powierzchni - może przyozdobimy twoje auto napisem "Start" - może wyjść trochę koślawo, ale to przecież nadal sztuka, która ci nie przeszkadza.
Jeżeli to sztuka, to dlaczego anomimowa? - może podpisuj się nazwiskiem pod swoim dziełem

chociaż po co pytam, powinienem kupić farbe i sam polamować,nie interesuje cię zgoda mieszkańców, wspólnoty, to dlaczego mamy się przejmować twoją zgodą?

wszystkim, którzy malują po cudzych ścianach bez zgody, życzę problemów prawnych - cywilnych i karnych. Zapłacicie właścicielowi raz, to się odechę.
Widzę także jedyny plus z tego wszystkiego -jak wiemy budżet państwa nie trzyma się najlepiej, to wspomożecie trochę finanse państwa (premier i budżetówki będą wam wdzięczne)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 13:55   

Antek, powiem tak...żadne z tych dzieł mi osobiście by nie przeszkadzała...szczególnie ta na domowej elewacji - bo to wręcz arcydzieło. Jak mniemam pierwsza też jest legalna - bo nie widać żeby była robiona na szybko. Co do drugiej mam już pewne wątpliwości czy jest legalna - ale reasumując graffiti mi nie przeszkadza jako takie.
Z naszego podwórka: jestem niemal że pewny, że większość tego typu dzieł w Gn nie jest legalnych - te pod wiaduktem i przejściach w szczególności...a przez to pośrednio ze sztuką nie maja wiele wspólnego. Nie każdy co ma w ręce puche jest artystą, a już tym bardziej jak na wykonanie dzieła ma 30sekund (ze strachu)

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 14:10   

Dla mnie rewelacja, estetycznie i z jajem. ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 14:45   

Antek napisał/a:
Co do pozwoleń to wydaje je administrator budynku a nie prezydent.

Ani prezydent ani administrator - właściciel. Co najwyżej admnistrator w imieniu właściciela.

Maniek1988 

Wysłany: Sob Lip 13, 2013 11:03   

Ostatnio po długim czasie wracając do Gniezna zauważyłem 4 grafy powstańcze. Orientuje się ktoś, czyje to dzieła- inicjatywa miasta, kiboli... i czy jest ich więcej? :)

pawelek 

Wysłany: Sob Lip 13, 2013 12:39   

Świeżutka akcja :)
http://gniezno.com.pl/tag/Murale.html

Odpowiedz do tematu