Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Start Gniezno - Unia Leszno 28.07.2013, godz. 16:00
Autor Wiadomość
CEBUL 

Wysłany: Czw Sie 01, 2013 12:50   

Marcineek napisał/a:
Spadamy jednak z podniesionym czołem

Zgadza się. Popatrzcie komu wyrwaliśmy 6 z 8 punktów? Medalistom z poprzedniego sezonu. Mistrzom, Unii Tarnów aż 3!. Wicemistrzom z Gorzowa 1 i brązowym medalistom 2. Wynika z tego, że im trudniejszy czy bardziej utytułowany przeciwnik drużyna bardziej walczy.

Można jeszcze wyżej podnieść to czoło pokonując Bydgoszcz i zajmując 9 miejsce.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Czw Sie 01, 2013 12:54   

z_trybuny napisał/a:
do tego wstyd na całą Polskę.

...mieć takich kibiców.

Gdzie ten wstyd? z czego? Że rzeczywistość pokazała jakim wysiłkiem jest Ekstraliga? I że nie było wystarczających sił, by go unieść? To jest wstyd? Pomijam fakt, że było kilka meczy, gdzie rolę grało kilka punktów. Jak inaczej by to wyglądało w tej chwili, gdyby się te kilka punktów w tym pojedynkach odwróciło na nasza korzyść.

I w jaką Polskę? Myślisz, że w Radomiu to do kogoś dotarło, że Gniezno spada? Albo że wcześniej awansowało? Albo w Ostrołęce? Szczecinie? Koszalinie?

pocaluj_mnie 

Wysłany: Czw Sie 01, 2013 14:05   

Cytat:
Ktoś spaść musiał a że wypadło na nas, cóż.

Wypaść, to mogą liczby w losowaniu Dużego Lotka. :-) Start okazał się być najsłabszy lub prawie najsłabszy i niestety z wielu powodów nie udźwignął tego trudnego sezonu, gdzie aż trzy drużyny spadają. Żadna z innych drużyn nie dostała u siebie tak wysoko jak czerwono - czarni u siebie z Falubazem czy Włókniarzem. Poza tym, co ciekawe, zawsze mogliśmy wybierać optymalną kadrę na mecz, nieprzetrzebioną kontuzjami. To inni mieli /mają z tym problemy, a jakoś są wyżej od nas.
Nie mam jednak powodu by się wstydzić tego spadku. Walczyliśmy na ile potrafiliśmy.

Cytat:
Popatrzcie komu wyrwaliśmy 6 z 8 punktów?

Sęk w tym, że nie ma rywali wyżej punktowanych. Nie ma to teraz większego znaczenia, najwyżej na "otarcie łez", choć na pewno będzie co wspominać. :-)
Inna sprawa, że dwie najlepsze drużyny zeszłego sezonu o których wspomniałeś teraz mogą nie wejść do play -off więc pewien prestiż z pokonania tych zespołów jest mniejszy - obecnie najsilniejsze wydają się "Lwy" czy też żużlowcy z Myszogrodu :-) zaś bardzo dobrze radzą sobie na wyjazdach "Byki" z Leszna (pięć zwycięstw).
Jak dla mnie o spadku zadecydowały przede wszystkim problemy finansowe (także w trakcie kontraktowania zawodników), problem z przygotowaniem toru na W25 i chyba pewne zlekceważenie przeciwników i w związku z tym przecenienie własnych możliwości.

Postscritpum

Oby tylko został Damian i Oskar.

z_trybuny 

Wysłany: Czw Sie 01, 2013 14:37   

Marcineek napisał/a:
z_trybuny napisał/a:
do tego wstyd na całą Polskę.

Wstyd na całą Polskę? Kpisz czy o drogę pytasz? Ktoś spaść musiał a że wypadło na nas, cóż.
Spadamy jednak z podniesionym czołem, przegrywając mecze po walce i często minimalnie.

powiedz to sponsorom którzy nie chcą sie utożsamiać z takim klubem. Swoim kupionym bilecikiem za dużo nie wskurasz.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Sie 01, 2013 19:43   

z_trybuny napisał/a:
powiedz to sponsorom którzy nie chcą sie utożsamiać z takim klubem.

Przecież od tego mamy marketingowców, prawda?

ponk 

Wysłany: Czw Sie 01, 2013 21:26   

Pyskaty napisał/a:
Poza tym, co ciekawe, zawsze mogliśmy wybierać optymalną kadrę na mecz, nieprzetrzebioną kontuzjami. To inni mieli /mają z tym problemy, a jakoś są wyżej od nas.

z tym się nie zgodzę... przecież ponad połowę sezonu jedziemy bez Lindbacka, który miał być liderem tej drużyny... dla mnie ADHD ;) to też kontuzja.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Pią Sie 02, 2013 09:02   

ponk napisał/a:
Pyskaty napisał/a:
Poza tym, co ciekawe, zawsze mogliśmy wybierać optymalną kadrę na mecz, nieprzetrzebioną kontuzjami. To inni mieli /mają z tym problemy, a jakoś są wyżej od nas.

z tym się nie zgodzę... przecież ponad połowę sezonu jedziemy bez Lindbacka, który miał być liderem tej drużyny... dla mnie ADHD ;) to też kontuzja.

Tylko, że za Toninho nie można było zastosować ZZ-tki, bo on wszędzie jeździł, tylko nie w Polsce. :P
Mój znajomy jest barmanem w pewnym dość renomowanym gorzowskim pubie. Przed i po GP w Gorzowie Toninho był widziany nie tylko w tym przybytku, ale i we wszystkich knajpkach na bulwarze nad Wartą.
Na drugi dzień po zawodach wszyscy jego znajomi wrzucali na FB zdjęcia z bardzo wesołym i radosnym Szwedem :-) który jakoś nie przejmował się słabszym występem w turnieju :-) jak i czymkolwiek innym :-)
Prezes twierdził, że "słowa o jego złym prowadzeniu się to zwykłe plotki". Hmm..no tak, Gorzów jest jak Londyn, nie brakuje osób, z którymi można byłoby naszego zawodnika pomylić :-)

A tak na serio, to ciekawi mnie, ile w odstawieniu Lindbacka było jego słabej jazdy, a ile tego, że ma on bardzo wysoki kontrakt i trzeba było być może już po meczu ze Stalą Gorzów (5 maja) szukać oszczędności w klubowej kasie. A pamiętajmy, że za zeszły rok Start wisiał mu 500.000 zł ( wg tego co mi wiadomo) i o tę kwotę powiększono mu tegoroczny kontrakt, czyniąc go dosyć lukratywnym dla żużlowca. Tymczasem już po szóstej kolejce Antonio nie został zaproszony. Co się zatem stało z kwotą zeszłorocznego zadłużenia?

pyskaty2 

Wysłany: Pią Sie 02, 2013 09:32   

Oj pyskaty, pyskaty... Chyba przesadzasz z tymi 500 tys zl :) Bo ja z kolei słyszałem, że tyle to on zarobił, więc trudno, żeby wisieli mu całą kwotę :)

A co do zachowania Antonta, to też słyszałem różne rzeczy, ale problem polega na tym, że ja nigdy nie widziałem żadnego zdjęcia na kórym jest nawalony jak szpadel :) Holder, Ward... owszem, ale Antona jakoś nie widzialem :) Wszyscy tylko piszą i piszą... Pokażcie, a uwierzę w pełni :)

DarooM 

Wysłany: Pią Sie 02, 2013 20:11   

Edddddd napisał/a:
Ciekawe ubot90 jak Ty wyglądasz?! Zamiast głupio stukać na klawiaturze - idź i pomóż, to, poza zaangażowaniem, nic nie kosztuje. Można by wiele napisać o tym sezonie w ekstralidze żużlowej. Wiem, że znakomity wpływ na nasze wyniki sportowe miał kompletny niewypał w postaci zakontraktowania Lindbaecka - no ale kto to wiedział?! Mimo to, ja odczuwam wielki żal, rozczarowanie. Wierzyłem w tą drużyne od samego początku. Kupiłem karnet - po tym jak został mi skradziony kupowałem bilety jednorazowe - bo po łomocie z Falubazem, po porażce z Rzeszowem, po "pięknych przegranych" ja nadal widziałem światło w tunelu. I naprawdę nie przekona mnie nikt, że nie mogliśmy wygrać za "3" z Gorzowem i Lesznem na własnych śmieciach... Czy to było naprawdę aż tak wiele?! I mimo, iż niemal wszyscy skazywali nas na pożarcie od bardzo dawna, to w tym momencie mielibyśmy 13 punktów....- jeden mniej od Wrocławia i Rzeszowa; trzy punkty straty do Gorzowa i 5 punktów przewagi nad Bydgoszczą... W perspektywie mecz u sibie z Gryfami oraz mecz o wszystko we Wrocławiu. A teraz? Nie mamy nic... Dlaczego? Wydaje mi się, że ludzie, którzy siedzą w tym sporcie i jednocześnie reprezentują czerwono czarne barwy zbyt szybko uwierzyli w to, że rzeczywiście jesteśmy słabi. Szkoda, bo prawdziwych facetów poznaje się po tym jak kończą, nie zaczynają. My natomiast zaczeliśmy i skończyliśmy kompletnie bez wyrazu, bez woli walki, bez pomysłu...

P.s. Dajcie już spokój Darkowi - chłopak chodzi tyle lat na żużel; widział już niemal wszystko w wykonaniu naszego zespołu - ale mimo to człowiek czasem nie wytrzymuje, bo jak się widzi taką chałturę to nerwy puszczają. A na oficjalnym kanale na FB klejbas dalej wkręca, że *** też złoto, tylko się nie świeci...i po co to?! Ile można mamić ludzi tanimi tekstami, które mają się nijak do rzeczywistości?!

Eddddd dzięki za te słowa,ale wiesz nikomu nic nie ujmując,połowa forumowiczów i znaffców to nieopierzone laiki które nie mają pojęcia,co to jest żużel chyba.
Większośc kibiców z sektora 9 i 10 to dzieciaki 15,16 letnie,którym można wmowic wszystko i we wszystko uwierzą.
Nie zamierzam już więcej w tym temacie pisac,ale każdy kto sądzi,że mecz przegraliśmy bo byliśmy słabsi...śmiech na sali.
Wyzywac na nich moge,ale na ostatni mecz i tak pójdę,bo chodzę zawsze.
Nieważne czy pojedzie Sitera,Adamczak,Gała czy też Dawid Cieślewicz wznowi kariere
:mruga:
Hej Start,Start to my a nie wy(cały sztab dowodzący)

pyskaty2 

Wysłany: Pią Sie 02, 2013 22:43   

A rok temu pewnie pierwszy pod niebiosa wychwalałeś cały sztab dowodzący. A co ma powiedzieć Wybrzeże które raz spada i raz awansuje. Raz wychwalali Polnego, żeby za chwilę z nim jechać. Bez sensu. Spadliśmy bo byliśmy sportowo MINIMALNIE słabsi. Tak minimalnie. Jakby Anton odpalił lub Ułamek byłby środek tabeli, a tak lecimy. Taki jest sport.

Ci ludzi są w klubie od 2005 roku, i co?? Zły żużel mieliśmy przez te wszystkie lata???
Ten sezon był najlepszym od 1998 roku. Takiego ścigania dawno nie widziałem.

Do_żylny 

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 10:24   

pyskaty2 napisał/a:
A rok temu pewnie pierwszy pod niebiosa wychwalałeś cały sztab dowodzący. A co ma powiedzieć Wybrzeże które raz spada i raz awansuje. Raz wychwalali Polnego, żeby za chwilę z nim jechać. Bez sensu. Spadliśmy bo byliśmy sportowo MINIMALNIE słabsi. Tak minimalnie. Jakby Anton odpalił lub Ułamek byłby środek tabeli, a tak lecimy. Taki jest sport.

Ci ludzi są w klubie od 2005 roku, i co?? Zły żużel mieliśmy przez te wszystkie lata???

to jedna strona medalu ale druga i według mnie większa to chore przepisy i to że spadają 3 drużyny.
Gdyby spadała jedna jeszcze bylibyśmy w sztosie, walka o utrzymanie by trwała, na trybunach było by sporo ludzi a i sponsorzy by sie nie odwrócili...

Nicky 

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 11:34   

pyskaty2 napisał/a:

Dokładnie :brawo: Przegraliśmy Ekstralige minimalnie ( frajerskie porażki i tu winić zawodników trzeba!!! )-zapłaciliśmy również frycowe jako beniaminek.

tony187 

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 12:24   

Tak, brońmy działaczy. Oni są w końcu bez winy. Niech nadal ustalają wirtualne budżety, podpisują kontrakty bez pokrycia, a później niech narzekają, że wszystkiemu winien jest rynek, kryzys i przede wszystkim kibice.

scyzoryk2000 

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 13:18   

A który klub ma pokrycie finansowe w 100% ? Każdy klub funkcjonuje na podstawie kibiców i sponsorów. sponsorzy to podstawa, a jeśli w Gniezno przepierdalało na samym starcie wszystkie mecze to sponsorzy nie płacili... proste przeniosło się to na frekwencję i mamy taką sytuację jaką mamy, nie mam zamiaru bronić tutaj zarządu, ale nie ma co zrzucać winy na zarząd, Jedynym winnym spadku i sytuacji finansowej jest Anton, zabrał nie małą kasę odjechał kilka meczy i tylko w jednym zrobił przyzwoity wynik i wrócił do swojego ukochanego sportu (kreski procenty i wesołe papierosy) ;]

ponk 

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 19:56   

Nicky napisał/a:
Przegraliśmy Ekstralige minimalnie

Minimalnie to Ekstraligę przegra Wrocław albo Rzeszów... my mamy 8 punktów na koncie i jesteśmy lata świetlne za resztą stawki...
Nicky napisał/a:
zapłaciliśmy również frycowe jako beniaminek.

że co?? jakie frycowe?? każdy z naszych zawodników (nie licząc młodych- ale akurat oni nie zawiedli) od lat jeździ na najwyższym poziomie- GP, ekstraliga, elitserien... przegraliśmy bo:
1. zarząd nie zwolnił Kędziory po poprzednim sezonie
2. zarząd podpisał wirtualne kontrakty
3. Lindback "poszedł w tan''...
co to ma wspólnego z "frycowym"???
Nicky- wybacz- ale zastanawiam się czy ktoś Tobie płaci za to pisanie? bo, że "pyskaty2" jest na "zleceniu" to wszyscy wiemy :ups:

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 21:58   

ponk napisał/a:
1. zarząd nie zwolnił Kędziory po poprzednim sezonie
2. zarząd podpisał wirtualne kontrakty
3. Lindback "poszedł w tan''...
co to ma wspólnego z "frycowym"???
Nicky- wybacz- ale zastanawiam się czy ktoś Tobie płaci za to pisanie? bo, że "pyskaty2" jest na "zleceniu" to wszyscy wiemy

Krótko.Konkretnie.Na temat. :ok:

Czebyl 

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 22:30   

Naszą drużynę zjadły wirtualne kontrakty. Już przed sezonem obawiałem się, że nie wszystko jest ok (Seba nieprzyjeżdżający na sparingi, niesamowita niemoc sprzętowa Świderskiego na początku sezonu). Moi znajomi podzielali ten niepokój i niestety okazało się, że papierki lakmusowe w postaci osób Ułamka i Świderskiego doskonale odzwierciedliły sytuację finansową, w której znalazła się nasza drużyna. Prawda jest taka, że na każdym meczu musiałby być komplet widzów, bilety musiałyby kosztować tyle, co na Falubaz i wtedy można by myśleć o domknięciu budżetu (domyślam się jednak, że nawet to nie pozwoliłoby wyjść po sezonie na 0). Pójdę na ostatni mecz z Bydgoszczą, a potem mam nadzieję, że Rusiecki ze świtą odejdą. Mam dość wiecznego zamydlania oczu kibicom, nieterminowego płacenia zawodnikom itd. Mogę chodzić na 2. ligę, ale żeby w końcu w klubie nastała NORMALNOŚĆ.

marcin83gno 

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 22:51   

MUSZĘ CIĘ ZMARTWIĆ KOLEGO NASZ PREZES NAWET NIE MYŚLI O TYM ŻEBY ODEJŚĆ CHCE ZA ROK AWANSOWAĆ DO EKSTRALIPY BĘDĄC WŁODARZEM KLUBU !

marcin83gno 

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 22:55   

A tak wogóle to jestem ciekawy czy jest ktoś chętny na stanowisko prezesa !!

pyskaty2 

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 07:21   

Czebyl napisał/a:
Naszą drużynę zjadły wirtualne kontrakty. Już przed sezonem obawiałem się, że nie wszystko jest ok (Seba nieprzyjeżdżający na sparingi, niesamowita niemoc sprzętowa Świderskiego na początku sezonu).

Yyyy, Seba nie jeździł w sparingach? Sorry, ale pierwsze słyszę ;)

Chyba łatwiej było zarządowi oddać stery rok temu, po awansie. Taki był pomysł, zarząd miał trafić w ręce sponsora, ale... ten wycofał się w ostatnim momencie, a teraz w ogóle nie chodzi na mecze. Jak prezes odejdzie to obawiam się, że żużla nie będzie w Gnieźnie przez wiele kolejnych lat.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 08:30   

I wiesz to na pewno? Bo ja od kilku nie znających się wzajemnie osób słyszałem coś innego. Mam na myśli to wycofanie się sponsora w ostatnim momencie.

Nicky 

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 10:09   

Cytat:
"Czebyl, że Rusiecki ze świtą odejdą.

Kto za nich??? KONKRETNE NAZWISKA poprosze!!! Gdyby nie ta "swita " już dawno Startu Gniezno by nie było!!!

z_trybuny 

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 11:50   

Nicky napisał/a:
Cytat:

Kto za nich??? KONKRETNE NAZWISKA poprosze!!! Gdyby nie ta "swita " już dawno Startu Gniezno by nie było!!!

przecież to kibice sukcesu, są zwycięstwa skanduja imie prezesa są porażki to wywożą na taczce, ot cały sekret.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 12:05   

Cytat:
przecież to kibice sukcesu, są zwycięstwa skanduja imie prezesa są porażki to wywożą na taczce, ot cały sekret.

Skończysz z tymi kibicami sukcesu? Bo to już nudne...wielu tu z nas chodziło na żużel jak TY na kupkę mówiłeś papu...trochę pokory.
co do propagandy sukcesu i zachowań- źródło swe mają w klubie, oni pompowali ambicje, nadzieje- oni tego chcieli a teraz nagle nie mieli z tym nic do czynienia? Pomyśl.

Nicky- już dostałeś angaż w klubie? :PPP :D
Cytat:
Gdyby nie ta "swita " już dawno Startu Gniezno by nie było
-uwielbiam- co by było gdyby...ja tak zawsze mówię jak nie wygrywam w totka :D
ps. krytyka jest słuszna ale nie przesadzajmy z drugiej strony. Wyciszmy emocje, piszmy ale racjonalnie. Taki apelek :d

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 12:53   

Dokładnie to samo chciałem napisać, ani nie jest tak, że gdyby nie zarząd, to byśmy widzieli żużel jak świnia gwiazdy, ani też nie jest tak, że zarząd jest wszystkiemu winny.
Bo i sytuacje w jakiej przyszło im pracować mieli bardzo nieróżową, ale sami do pieca też dowalili. Nie ma się co oszukiwać. Każda moneta ma dwie strony.

MuMiNeK 
MuMiNeK

Wysłany: Wto Sie 06, 2013 23:06   

pyskaty2 napisał/a:
Czebyl napisał/a:
Naszą drużynę zjadły wirtualne kontrakty. Już przed sezonem obawiałem się, że nie wszystko jest ok (Seba nieprzyjeżdżający na sparingi, niesamowita niemoc sprzętowa Świderskiego na początku sezonu).

Yyyy, Seba nie jeździł w sparingach? Sorry, ale pierwsze słyszę ;)

Chyba łatwiej było zarządowi oddać stery rok temu, po awansie. Taki był pomysł, zarząd miał trafić w ręce sponsora, ale... ten wycofał się w ostatnim momencie, a teraz w ogóle nie chodzi na mecze. Jak prezes odejdzie to obawiam się, że żużla nie będzie w Gnieźnie przez wiele kolejnych lat.

Normalnie, po tych słowach, to prezesa należałoby co najmniej kanonizować, jesli nie beatyfikować. Święty człowiek - takie poświęcenie.

MuMiNeK 
MuMiNeK

Wysłany: Wto Sie 06, 2013 23:07   

Nicky napisał/a:
Cytat:

I bardzo dobrze.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Sie 07, 2013 08:32   

Nie ma to jak lekką ręką zlikwidować część historii miasta, bo nie tylko sportu.
To proponuje jeszcze, żeby również katedry "nie było - i bardzo dobrze". Tylko stoi i słońce zasłania.

Odpowiedz do tematu