Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dalej z pedofilią wśród KK w Polsce...
Autor Wiadomość
emigrant 

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 12:09   

Boratynek jest typowym przykładem ateistycznej indolencji intelektualnej. Kościół prowadzi setki instytucji, które wspierają ubogich, samotne matki z dziećmi, rodziny wielodzietne, bezdomnych, przedszkola, domy dziecka, organizacje społeczne i młodzieżowe. Skala pomocy jest ogromna i tylko trzeba być prawdziwym kretynem, by pluć na taką pomoc i jej nie zauważać. Widać, że nigdy biedy się nie widziało i nie doświadczyło. Kościół przeznacza na ten cel rocznie kilkukrotnie więcej niż uzbiera np. wośp, ale nie będziemy mówić o statystykach, bo liczy się cel.

Czarne owce zdarzają się wszędzie, w każdym środowisku. Czy jeżeli jeden adwokat nie obroni mnie w procesie bo mu za mało dam pieniędzy za sprawę, to znaczy, że całe środowisko jest zakłamane? Tak to należy odczytywać. Tak samo w kontekście przestępstw seksualnych, o których bezczelnie mówi się tylko w kontekście Kościoła a nie ogólnie problemu jako takiego. Równie dobrze można zapytać, ile dzieci zostało zgwałconych przez lekarzy, adwokatów, pisarzy, górników, stolarzy, poetów, informatyków i internautów itd.?

Boratynek widać lubi pluć jadem na forach i w komentarzach na wszystko co związane z Kościołem. Jak się nie ma jaj w życiu, to ma się je w internecie i tyle.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 12:36   

Cytat:
Kościół prowadzi setki instytucji, które wspierają ubogich, samotne matki z dziećmi, rodziny wielodzietne, bezdomnych, przedszkola, domy dziecka, organizacje społeczne i młodzieżowe
pisząc plusy należy także ujawnić minusy. Aż setki? Jak nie wypiszesz to nie uwierzę...może jestem człekiem słabej wiary :PPP
Cytat:
Skala pomocy jest ogromna i tylko trzeba być prawdziwym kretynem, by pluć na taką pomoc i jej nie zauważać
sorry emigrant ale trzeba być naprawdę kretynem by postrzegać KK przez pomoc jaką oferują a nie brutalną rzeczywistość- czyli całkowite zatracenie swojego celu :D

Cytat:
Równie dobrze można zapytać, ile dzieci zostało zgwałconych przez lekarzy, adwokatów, pisarzy, górników, stolarzy, poetów, informatyków i internautów itd.?
jak byś był sumienny to niestety ale powinieneś napisać, że taki stolarz/internauta/poeta ( adwokat może się wywinąć ) idzie siedzieć a ksiądz jest wysyłany na misje tylko litości nie chciej przykładów ( chociazby Michalak z Winiar ). Sprawy pedofilii w kosciele sa ukrywane, w społeczeństwie juz nie.

Cytat:
Jak się nie ma jaj w życiu, to ma się je w internecie i tyle.
a ja mam jaja i chętnie się spotkam gdy ktoś wyrazi taką chęć- niezaleznie od wiary czy poglądów.

Nie popieram Boratynka ale Wy też ze swoimi tezami płyniecie, oj płyniecie...pozdrawia Was: i tutaj uwaga: KATOLIK :)

na koniec napiszę bo nie mam zamiaru tutaj dyskutować: udanego weekendu dla wszystkich, tych złych czy też dobrych...każdy jest człowiekiem tylko mamy odmienne poglądy ale szacunek się należy nawet najgorszemu z nas. :heej: :heej: :heej:

Boratynek 

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 13:21   

Cytat:

Błagam - nie poniżaj mnie każąc mi czytać Onet. Fantastyczne źródło wiedzy! Gratulacje!

Yaro to zacznij czytać (torę) :nauka: może to Cię nie obrazi, o ile wiesz co to takiego???
Cytat:

Równie dobrze można zapytać, ile dzieci zostało zgwałconych przez lekarzy, adwokatów, pisarzy, górników, stolarzy, poetów, informatyków i internautów itd.?

Emigrant dostrzegasz o jakiej instytucji jest mowa w temacie RELIGIA ?? ? :glupek2:
Cytat:
Nie popieram Boratynka ale Wy też ze swoimi tezami płyniecie, oj płyniecie...

Yaroo 

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 14:19   

Boratynek napisał/a:
zacznij czytać (torę) :nauka: może to Cię nie obrazi, o ile wiesz co to takiego???

Czytałem. Spokojnie. Wiem co to takiego. Jeżeli zaś Ty nie rozumiesz, że w Onecie redagują matoły (tu właśnie nie boję się użyć takiego stwierdzenia), to niestety sobie nie pogadamy. Nie będę pozostawał na poziomie Onetu, Faktów i Urbana.
Emigrant swoim postem wyczerpał istotę sprawy. Ty jej nie widzisz. Trudno. Nic się z tym nie da w takim razie zrobić.
A ponieważ od dzisiaj mam dłuuuugi urlop i jutro wyjeżdżam w świat, włączam luz i wszystkim mówię - pozdrowienia!
Są ważniejsze rzeczy niż trawienie się jadem wewnętrznym :peace:

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 14:29   

się teraz porządzę!
Cytat:
mam dłuuuugi urlop i jutro wyjeżdżam w świat, włączam luz i wszystkim mówię - pozdrowienia
przyjemności życzymy...całe forum :jupi:

Boratynek 

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 16:32   

Cytat:
A ponieważ od dzisiaj mam dłuuuugi urlop i jutro wyjeżdżam w świat, włączam luz i wszystkim mówię - pozdrowienia!

No to życzę przyjemnego wypoczynku,oraz ciekawych doznań :mruga:

Boratynek 

Wysłany: Czw Lip 25, 2013 09:11   

Yaroo napisał/a:
Boratynek napisał/a:
zacznij czytać (torę) :nauka: może to Cię nie obrazi, o ile wiesz co to takiego???

Czytałem. Spokojnie. Wiem co to takiego. Jeżeli zaś Ty nie rozumiesz, że w Onecie redagują matoły (tu właśnie nie boję się użyć takiego stwierdzenia), to niestety sobie nie pogadamy. Nie będę pozostawał na poziomie Onetu, Faktów i Urbana
Emigrant swoim postem wyczerpał istotę sprawy. Ty jej nie widzisz. Trudno. Nic się z tym nie da w takim razie zrobić.
Są ważniejsze rzeczy niż trawienie się jadem wewnętrznym :peace:

Można śmiało by powiedzieć Yaroo, że mój stosunek do KK jest taki sam jak twój do onet.pl bo jak dobrze się rozejrzysz na forum to z całą pewnością stwierdzisz że nie tylko ja czytam onet, ale i wielu innych piszących na tym forum,linki wstawiane przez piszących właśnie są z onet.pl, oczywiście nie wszystkie, i tak sobie pomyślałem że te osoby mogą się poczuć nie co urażone znając Twój stosunek do w/w strony, tym bardziej że one je przeglądają, oraz używają linków do dyskusji...

Boratynek 

Wysłany: Sro Sie 21, 2013 18:13   

Jak widać to polski Episkopat żyje w jakimś oderwanym od rzeczywistości środowisku. Hierarchowie kościoła chyba nie zauważyli, że mamy XXI w,a nie XVIII. Paradoksalnie wrogami kościoła katolickiego nie są środowiska lewicowe, czy nawet sam Palikot lub "wojujący" ateiści.
Największym wrogiem kościoła jest on sam oraz jego własna i skostniała struktura i całkowite niezrozumienie zmian zachodzących w polskim społeczeństwie. Przedstawiciele episkopatu zamiast doprowadzić do rewolucji dostosowującej działania kościoła do społeczeństwa postindustrialnego traktują je czyli (społeczeństwo) jak grupę niepiśmiennych i bosych chłopów drżących przed autorytetem kościoła, i wizją ognia piekielnego.
Niezwykle cieszy mnie fakt, iż kościół katolicki w Polsce skończy tak samo marnie jak kościół w Irlandii, czego im życzę z całego serca, i może wtedy problem pedofilii w KK zostanie raz na zawsze rozwiązany.

Boratynek 

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 08:17   

Zarzuty pedofilii dla polskiego nuncjusza. Duchowni zaskoczeni. "Wydawał się pobożnym człowiekiem"
********************************************************************************
Duchowni zaskoczeni. !!

"To rzecz niesłychana" Zaskoczeni że dał się złapać,to niesamowite jak mógł być tak nieostrożny... :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 20:17   

powiesić za jaja na środku Watykanu...niech zobaczą jaką są wylęgarnią zla. Proszę mi tu nie pisać, że to jest przypadek, jednostkowa sprawa bo Kościół na świecie kojarzy się wyłącznie z homo i pedofilią. Nie bez powodu...tylko Polacy to taki głupi naród, że księży traktuje jak jakieś chore guru, nietykalne...a to są zwykli ludzie, których czyny są tuszowane na masową skalę w imię...wiary? nóż mi się otwiera...ty

ps. jak ktoś ma zamiar napisać, że w społeczeństwie też są pedofile niech się walnie zdrowo w łeb.

Boratynek 

Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 22:39   

Cytat:
niech zobaczą jaką są wylęgarnią zła.

Byłbym skłonny określić to mianem wynaturzenia, bo akurat do tego określenia pasuje jeszcze wiele innych synonimów, no ale pozostawmy to jako zło.
Cytat:
Proszę mi tu nie pisać, że to jest przypadek,

To jest właśnie przypadek, jeden z wielu przypadków jakie występują w kręgach kk, na całym świecie.
Cytat:
bo Kościół na świecie kojarzy się wyłącznie z homo i pedofilią.

No i niemającą końca pazerności,począwszy od Watykanu, a skończywszy na wiejskiej parafii, pozostawiam (ustalenie według własnych obserwacji.)
Cytat:
których czyny są tuszowane na masową skalę w imię...wiary?

Ci co nabiorą wody w usta, mogą mieć inne zdanie, bo będzie obawa przed ekskomuniką.

Brak słów :whoeva: czasem zastanawiam się nad określeniem (przekazywania wartości chrześcijańskie,) jaką moc mają te słowa, i jak są postrzegane przez katolików ??

yahu 

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 14:33   

diabolo napisał/a:
Proszę mi tu nie pisać, że to jest przypadek, jednostkowa sprawa bo Kościół na świecie kojarzy się wyłącznie z homo i pedofilią.
O każdym policjancie lub lekarzu napiszesz że kojarzy się tylko z łapówkami? Tematy negatywne zawsze zajmują w mediach czołowe miejsce.

diabolo napisał/a:

ps. jak ktoś ma zamiar napisać, że w społeczeństwie też są pedofile niech się walnie zdrowo w łeb.
A nie ma? Nie popadajmy w skrajności.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 21:10   

Cytat:

O każdym policjancie lub lekarzu napiszesz że kojarzy się tylko z łapówkami? Tematy negatywne zawsze zajmują w mediach czołowe miejsce.
tak znam więcej księży którzy nabroili niż policjantów/lekarzy łapówkarzy.Coś jeszcze? Z mojej parafii-z tego co pamietam bo juz nie chodzę od lat: dwóch wysłanych na misję, jeden okazał się gejem który rozbił rodzinę ( tak mam dowody bo znałem tą rodzinę którą rozbił, tatuś byl ukrytym gejem ), 80% z nich ma dzieci, jeden korzystał namiętnie z osiedlowej *** i widziałem jak się zabawiają w aucie...ja nie jestem jakimś krzykaczem, ale człowiekiem wierzącym mającym po prostu sumienie i jak widzę co oni wyprawiają to mnie szlag trafia...
Cytat:

A nie ma? Nie popadajmy w skrajności.
i własnie przez takich ludzi jak Ty czują się TOTALNIE bezkarni...to nie są zwykli ludzie ale misjonarze, jak tego nie rozumiesz to nie ma sensu bym pisał dalej...facet który jest pedofilem idzie siedzieć...POKAŻ MI KSIĘDZA któremu udowodniono ten czyn i jest za kratkami to zaczniemy dyskutować. Powodzenia!

mamy inne priorytety. Ja wolę dzieci, Ty? Wybielać kler.

a co do tuszowania sprawy: idealny przykład z Winiar i ksiedzem M. Tydzien wczesniej zanim go zawinęli był się pożegnać bo jechał na misję ( służył w Inowrocławiu ). Jak się okazało chcieli go wysłać bo był pedofilem ale policja ich uprzedziła. Dodam: rodzina WIELCE KATOLICKA...coś o Twoich poglądach na wiarę i KK ( także ją znam ). Szkoda czasu na takie dyskusje. Ja mam fakty, Ty posługujesz się teorią i uogólnieniami więc się nie dogadamy. Zostawiam ten temat samemu sobie.

Pzdr

ps. jedyna nadzieja w młodym narybku...bo starzy myślą tylko jednym...

Boratynek 

Wysłany: Sob Wrz 07, 2013 16:33   

yahu napisał/a:
Cytat:

A Ty pewnie uważasz że incydent nie miała miejsca,i że nic takiego się nie stało,ot po prostu, nuncjusz apostolski i delegat papieski "lubił młodych chłopców"

I ty reprezentujesz kk ?? stając w obronie faktów o których już huczy na całym świecie, nie tylko nie potępiasz tego zboczeńca, ale swoim wpisem niejako stajesz po jego stronie, prawdziwy z Ciebie katolik... :brawo:

yahu 

Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 08:05   

Boratynek napisał/a:
yahu napisał/a:
Cytat:

A Ty pewnie uważasz że incydent nie miała miejsca,i że nic takiego się nie stało,ot po prostu, nuncjusz apostolski i delegat papieski "lubił młodych chłopców"

I ty reprezentujesz kk ?? stając w obronie faktów o których już huczy na całym świecie, nie tylko nie potępiasz tego zboczeńca, ale swoim wpisem niejako stajesz po jego stronie, prawdziwy z Ciebie katolik... :brawo:

Przejdź jeszcze raz przez edukację szkoły podstawowej bo widać czytanie ze zrozumieniem kuleje aż piszczy. W którym miejscu napisałem że incydent nie miał miejsca? Gdzie ja bronię księdza pedofila??

Każdy ksiądz podlega prawu karnemu. Jeśli je złamie, sprawą powinna się zająć policja. Dla mnie sprawa jest prosta: jest wina, jest kara. Zasada ta dotyczy każdego człowieka, ksiądz nie jest żadnym wyjątkiem, ani świętą krową. Nie lubię jednak wkładania wszystkich do jednego worka i tworzenie chorych stereotypów. To jest zwyczajna nagonka, która nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością i rzeczywistością.

Diabolo jakie Ty masz fakty? Że każdy ksiądz to pedofil? No proszę Cię... To że są takie przypadki w kościele jest niezaprzeczalnym faktem, ale wyciągasz niesprawiedliwie daleko idące wnioski. Ja na ten przykład znam więcej przypadków pedofilii w szkolnictwie i jakoś nie uważam że każdy nauczyciel jest zboczony.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 22:14   

yahu-chcąc ze mną rozmawiać czytaj dokładnie co piszę dobrze? Bo popisujesz się ignorancją w tym momencie :) nie uważam każdego księdza za pedofila ale uważam, że są oni w 80-90% źli...pedofilia, homoseksualizm, grzechy ciężkie jakie popełniają wykluczają ich w moich oczach do bycia kapłanem. KAPŁAŃSTWO to sakrament dany od Boga i ludzie którzy go doznają powinni być na wskroś czyści...jeśli nie są to po co cała sfera sacrum? Lepiej przejdźmy do tezy, że człowiek ma swoje pożądania/instynkty i się im opierają ( co notabene powinno ich wykluczyć z posługi bożej bo grzeszą notorycznie i do tego np. krzywdzą dzieci ). Ja wyciągam niesprawiedliwie idące wnioski? To dlaczego każdy ksiądz z jakim mam kontakt ma coś na sumieniu? To co- mam takiego pecha? Pewnie wg Ciebie tak...dlatego napisałem, że rozmowa z Tobą nie ma najmniejszego sensu bo każde moje twierdzenie, każdy fakt obracasz przeciwko mnie i na swoją korzyść...a ja tylko opisuję rzeczywistość, to co widzę, to co znam a nie teorie i to jak to powinienem przestrzegać wszczepiając w to swoją miłość do KK. Nie odpisuj mi, podaruj sobie. Uważaj sobie jak chcesz i dalej broń świętych kapłanów Boga...szkoda, że nie mojego Boga i tego, który dał nam 10 przykazań i stworzył świat. TAK- mam tutaj rację. Obecnie kapłani pełnią posługę nie Bogu ale sobie...w 80-90%.

Co mnie szkolnictwo i nauczyciele obchodzą? Oni nie są sługami Boga, to nie oni mają szerzyć słowo boże...człowieku-obudź się i pisz na temat.

Niech każdy z nas idzie swoją drogą. Nie mam do nikogo żalu, każdy ma swoje racje, swój pogląd. Opuszczam ten temat na zawsze bo jak widać, tutaj nie osiągniemy żadnego kompromisu.
Pozdrawiam
ps. nie wyzywajcie się, to niczemu nie służy.

Boratynek 

Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 09:06   

yahu napisał/a
Cytat:
W którym miejscu napisałem że incydent nie miał miejsca? Gdzie ja bronię księdza pedofila??

A zrozumiałeś co ja napisałem ?? bo chyba masz tak zawalony umysł że wszystko to co czytasz przypisujesz sobie - błąd totalny. Ja pisząc to, dałem do zrozumienia, że w twoim poście można się doszukać niejako obrony tego zboczeńca, i pedofila, i nie napisałem że Ty go bronisz.
Polecam sprawdzenie słowa (przenośnia) to może zrozumiesz co i jak czytać.

Odpowiedz do tematu