Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[13.04.2014 - I kolejka PLŻ] GKM Grudziądz - Start Gniezno
Autor Wiadomość
speedhub 
speedhub

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 10:08   [13.04.2014 - I kolejka PLŻ] GKM Grudziądz - Start Gniezno

Inauguracja sezonu żużlowego w Grudziądzu. Jakie są nasze szanse na korzystny rezultat u jednego z potentatów I ligi i kandydata do awansu? Wbrew pozorom spore. Jeszcze kilka miesięcy temu nasz rozbity finansowo Start nie mógł z optymizmem patrzeć w przyszłość, ale teraz gdy mamy u boku wsparcie finansowe firmy Carbon a w kadrze bardzo ambitnych zawodników, co udowodniły sparingi, szansa na korzystny wynik w Grudziądzu istnieje.

Pisząc korzystny nie mam na myśli zwycięstwa, ale zbliżenie się lub przekroczenie granicy 40 punktów.

Moim zdaniem optymalny skład na mecz w Grudziądzu to:

1. Adrain Gomólski
2. Vadim Tarasenko
3. Jonas Davidsson
4. Damian Adamczak/Adam Skórnicki
5. Bjarne Pedersen.
6. Adrian Gała
7. ?? ?

W składzie są dwie niewiadome - kto zastąpi kontuzjowanego Piosickiego i czy w meczu wystąpi Adamczak, czy Skórnicki. Za tym drugim przemawia objeżdżenie (wiele pozytywnych wystepów w Anglii, bardzo ładny występ w Memoriale Smoczyka - pokonał kilku zawodników z E-ligi). Chciałbym aby pojechał Adamczak (ostatnio w 2012 roku zdobył w Gruzji 9pkt +bonus), ale rozum podpowiada Skórnickiego.

Jako ciekawostę napiszę, że w ostatnim meczu w Grudziądzu w barwach Lokomotivu najskuteczniejszym zawodnikiem był (mimo przegranej 55:35) Tarasenko - zdobwywca 11 puntków + bonus.

Liczę, że nasi swoja ambicją wywiozą z Gruzji minimum 40 punktów a być może pokuszą się o coś więcej.

szyna6 

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 10:47   

Skład oczywiście taki jak u przedmówcy:

1. Adrain Gomólski
2. Vadim Tarasenko
3. Jonas Davidsson
4. Damian Adamczak
5. Bjarne Pedersen.
6. Adrian Gała
7. ?? ?

dla mnie powinien jechać Adamczak - dlaczego? może jeszcze nie zachwyca jednak stawia się na treningach/sparingach.....Skóra ok jeździ wszędzie....ale dla mnie nie licząc kilku turniejów Anglia nie jest żadnym wyznacznikiem.....

Realnie patrząc przed sparingami obstawiałbym wynik 58:32 .....po jazdach sparingowych 51:39.....

CEBUL 

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 11:23   

Skład taki jak wyżej. Adamczak zamiast Skóry. Wynik w okolicach 50:40 będzie naszym sukcesem. Pamiętajmy, że GKM musi, a my możemy.

Do_żylny 

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 12:37   

zbliżyć się do 40 mamy szansę ale wygrać raczej nie.
Zawodnicy wiedzą co mają robić i jakie są też wytyczne zarządu na ten rok.
Wygrywać mecze u siebie a nie wygrywać wszystkie mecze za wszelką cene.

speedhub 
speedhub

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 13:12   

Do_żylny napisał/a:
zbliżyć się do 40 mamy szansę ale wygrać raczej nie.
Zawodnicy wiedzą co mają robić i jakie są też wytyczne zarządu na ten rok.
Wygrywać mecze u siebie a nie wygrywać wszystkie mecze za wszelką cene.

Sugerujesz, że w przypadku szansy na wygraną nasi będą ją celowo zaprzepaszczać? Osobiście nie sądzę, każdy punkt będzie na wagę utrzymania w lidze (jak na razie jesteśmy postrzegani jako jeden z kandydatów do spadku i musimy szybko udowodnić, że tak wcale nie jest).

Hyziu 

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 13:37   

Będzie miał Śledź spory dylemat pomiędzy Adamczakiem, a Skórnickim. Ja mam tylko nadzieję, że o wyborze zadecyduje faktyczna dyspozycja obu Panów sprawdzona na jakimś sensownym treningu w piątek lub sobotę, a nie koneksje Skórnicki-Śledź, Skórnicki-Zarząd. Osobiście wybrałbym Adamczaka, wydaje się ambitniejszy i po przegranym starcie może powalczyć, a ze Skórą może być różnie, ale tak j.w. najlepiej powinien zadecydować trening.

19SKS52 

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 19:51   

Dla przypomnienia ostatnie wyniki Skórnickiego na torze w Grudziądzu, 2012:

3. Adam Skórnicki - 10+1 (1,0,1*,3,2,3)

2. Adam Skórnicki - 6+3 (1,2*,1*,1,1*)

Bartas0513 

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 23:45   

Jestem tego samego zdania. Ewentualna wygrana zapoczątkowałaby pompowanie sztucznego i wymyślonego przez zarząd balona. Licze na ambitną postawę i zdobycie ok.40 pkt. Co do składu: Davidsson wcale nie jet takim pewniakiem, to że ogrywał samych kelnerów u nas to nie znaczy że w Gruzji zdobędzie 10+. Skóra: jak najbardziej, doświadczenie przemawia.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 08:27   

Tymi tekstami o "zarządzie", "koneksjach" i "pompowaniu balonika" to chyba jeszcze z zeszłorocznego rozpędu lecicie, co?

Do_żylny 

Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 09:17   

Marcineek napisał/a:
Tymi tekstami o "zarządzie", "koneksjach" i "pompowaniu balonika" to chyba jeszcze z zeszłorocznego rozpędu lecicie, co?

a co jesli zawodnicy trafią z formą i i swoją ambicją wylądują na 1 miejscu? oczywiście takiego scenariusza na przestrzeni najbliższych 3 lat być nie może więc koneksje i zależności pomiędzy zarządem a jazdą zawodników są bardzo silne...
Przykre jest to że wynik i pozycja zespołu w tabeli w dużej mierzy zależy właśnie od zarządu a w mniejszym stopniu od samych zawodników...

speedhub 
speedhub

Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 10:17   

Rozważania na temat: "Jeździć tak aby nie zająć wysokiego (pierwszego) miejsca w tabeli" wydają mi się śmieszne. I liga jest w tym roku bardziej wyrównana niż w zeszłym, a przypominam, że taki Ostrów rok temu dzieliło zaledwie 2 punkty od awansu do fazy finałowej, a skończyli spadkiem z ligi.

Punktów musimy szukać przede wszystkim u siebie, ale każdy zdobyty na wyjeździe jest na wagę utrzymania (w tym bonusy).

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 09:04   

Do_żylny napisał/a:
a co jesli zawodnicy trafią z formą i i swoją ambicją wylądują na 1 miejscu?

Chyba NIKT, ani w klubie ani na trybunach, nie obraziłby się na taki "problem". Zwycięstwa nakręcają publiczność na stadionie a frekwencja dla wykonania planu 3-letniego jest kluczową kwestią.
Co wtedy? Możliwości jest kilka, od pozyskania mega możnego sponsora (wiadomo, myślenie życzeniowe), po oddanie miejsca w E-lipie i dalszą jazdę w 1 lidze.

Naprawdę, obyśmy mieli tylko problem "nadmiaru" zwycięstw ;)

speedhub 
speedhub

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 11:36   

Wyjaśniło się:

1. Jonas Davidsson
2. Damian Adamczak
3. Adrian Gomólski
4. Wadim Tarasienko
5. Bjarne Pedersen
6. Adrian Gała

Skład wydaje się optymalny. Słyszałem, że Skóra wczoraj na treningu regularnie przegrywał z Adamczakiem, Gomólskim i Tarasenko. Albo Damian dogadał się z motocyklami, albo Adam jest taki słaby?

Bardzo podoba mi się druga para Gomólski - Tarasenko. Młoda, waleczna, nieobliczalna. Ciekawe czy udowodnią do w Grudziądzu.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 11:50   

Adamczak nawet jak był na etapie szukania - nie był wcale taki znowu słaby. A Skóra lata po Wyspach, pewnie był pierwszy raz na naszym torze. To nie mogło mu się udać.

Dla mnie najważniejsze, że tor i trening wyjaśnił ostateczne wątpliwości co do składu. A nie jakieś pojedynki korespondencyjne.

Co z juniorem? Dogadali kogoś?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 13:58   

speedhub napisał/a:
Albo Damian dogadał się z motocyklami

Adamczak dołączył do stajni Carbonu (dużo dobrej roboty robi w Starcie p. Sochacki i jego firma) i miał za co odebrać swoje "rakietki". Będzie z tego chłopaka pożytek!

speedhub napisał/a:
Bardzo podoba mi się druga para Gomólski - Tarasenko

No mi też się ona bardzo podoba. Zwłaszcza pierwsza jej część ;)
A Wadim może być czarnym koniem ligi, choć z takimi przypuszczeniami może lepiej poczekać do meczu z ROWem.

Do_żylny 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 14:55   

czy są jakieś wieści kto pojedzie pod 7 ?

TeTris 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 14:59   

pod 7 pojedzie Dominik Kossakowski.

DarooM 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 15:01   

Do_żylny napisał/a:
czy są jakieś wieści kto pojedzie pod 7 ?

Najprawdopodobniej Kossakowski :mruga: na sztuke...

Jestem ciekawy większości forumowiczów,którzy tak wyzywali Adriana,chcieli robic protesty,żeby nie było go w Starcie,gdy będzie przywoził ważne punkty w Grudziądzu,a nie daj Boże wygra nam mecz...

Do_żylny 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 15:19   

Skórnicki według mnie jest w starcie jako rezerwa jak by coś w razie W
Jemu samemu chyba tez już nie chce się łamać kości za bardzo...
Na brak jazdy nie może narzekać bo wszędzie go chcą, więc myslę że brak miejsca w składzie nie jest dla niego jakimś problemem.

BGDZ 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 16:06   

TeTris napisał/a:
pod 7 pojedzie Dominik Kossakowski.

Myślicie,że nie wywalczy miejsca w składzie Wybrzeża na niedzielę ?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 16:52   

DarooM napisał/a:
Jestem ciekawy większości forumowiczów,którzy tak wyzywali Adriana,chcieli robic protesty,żeby nie było go w Starcie,gdy będzie przywoził ważne punkty w Grudziądzu,a nie daj Boże wygra nam mecz...

A jakiej reakcji oczekujesz? Że ludzie którym nie podobało się to, co napisał A. Gomólski wyskoczą na tor i pozwolą mu zrobić sobie "bukake in your face"? A może wsiąść do ciężkiego sprzętu budowlanego i zaorać Wrzesińską zgodnie z życzeniem Adrianka? Kolejna biedronka się przecież przyda.

Poza tym, zobaczymy jak A.G. pojedzie gdy pozostali będą się ścigać na poważnie.

DarooM 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 19:26   

Marcineek napisał/a:
DarooM napisał/a:

A jakiej reakcji oczekujesz? Że ludzie którym nie podobało się to, co napisał A. Gomólski wyskoczą na tor i pozwolą mu zrobić sobie "bukake in your face"? A może wsiąść do ciężkiego sprzętu budowlanego i zaorać Wrzesińską zgodnie z życzeniem Adrianka? Kolejna biedronka się przecież przyda.

Obrazek

Poza tym, zobaczymy jak A.G. pojedzie gdy pozostali będą się ścigać na poważnie.

Jestem przekonany,że będziecie go jeszcze nie raz oklaskiwac;)

Do_żylny 

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 21:06   

transmisja video będzie na itvl

Bartas0513 

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 00:58   

Jeżeli miałbym dywagować nt. przebiegu meczu to minusem biegi 11 i 12. Reszta mniej więcej na remis, zadecyduje dyspozycja dnia. Takie pytanie: czy wiadomo ile będzie nas w Gruzji?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 09:00   

Cytat:
Jestem przekonany,że będziecie go jeszcze nie raz oklaskiwac;)

Nie będę, tak jak niektórzy, wypowiadać się za innych. Minie sporo czasu i Adrian będzie musiał zrobić wiele (nie, nie na torze) żeby ode mnie usłyszeć brawa. Choć wiem że ma to centralnie w głębokim poważaniu, że tak samo jak reszta "śmiesznego sektora z "fanatykami"" jestem "WIELKĄ frajernią i patologią".

A jeśli ktoś nie ma godności albo lubi jak inny facet życzy mu "bukake in your face" (są na świecie różne zboczenia), to będzie oklaskiwał A.G. bo ten przejechał 4 kółka w lewo szybciej...

Bartas0513, nie ma co nadmuchiwać balonika. W sparingach było nad wyraz dobrze, jednak należy pamiętać że to tylko sparingi gdzie jedni jadą żeby się pokazać i odbudować psychicznie a inni sprawdzają ustawienia maszyn... Będzie co ma być, lepiej się mile zaskoczyć niż rozczarować.

Obiektywny 

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 11:43   

A ja twierdze że forma Adika to wypadkowa testowania sprzętu rywali. Prawdziwa wartość jest wykazywana w meczach o punkty a nie w jakiś tam test meczach. Ja osobiście będę gwizdał na niego przy prezentacji bo nie o sam wynik sportowy tu chodzi. Każdy ma swoje spojrzenie na sprawę. Pojedzie dobrze to napiszę że pojechał OK! dla drużyny i nic więcej. Nie jestem typem człowieka, że jak mi ktoś splunie w twarz to 12 punktami to zmyje i się szybko rozgrzeszy a co nie którzy tak rozumieją.

Do_żylny 

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 12:16   

Obiektywny napisał/a:
A ja twierdze że forma Adika to wypadkowa testowania sprzętu rywali. Prawdziwa wartość jest wykazywana w meczach o punkty a nie w jakiś tam test meczach. Ja osobiście będę gwizdał na niego przy prezentacji bo nie o sam wynik sportowy tu chodzi. Każdy ma swoje spojrzenie na sprawę. Pojedzie dobrze to napiszę że pojechał OK! dla drużyny i nic więcej. Nie jestem typem człowieka, że jak mi ktoś splunie w twarz to 12 punktami to zmyje i się szybko rozgrzeszy a co nie którzy tak rozumieją.

to co ma przyjść i ci zrobić laske abyś go "rozgrzeszył" ? zrobi 10 pkt źle zrobi 2 też źle...
ech gnieźnieńscy "kibice"...

maximus08 

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 12:43   

Marcineek napisał/a:
że tak samo jak reszta "śmiesznego sektora z "fanatykami"" jestem "WIELKĄ frajernią i patologią".

"igzakli", zabolało chyba nawet bardziej niż
Marcineek napisał/a:
"bukake in your face"

Adi, shame on U, fit fit fit :no:

Obiektywny 

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 12:49   

Do_żylny napisał/a:
Obiektywny napisał/a:

to co ma przyjść i ci zrobić laske abyś go "rozgrzeszył" ? zrobi 10 pkt źle zrobi 2 też źle...
ech gnieźnieńscy "kibice"...

Zrobi ci 10 pkt i już będziesz srał i pałał wielka miłością do Gumaka. Człowieku mam swoją dumę i tyle w temacie i żadne 10 pkt nie sprawi że będe robiuł mu laskę jak ty !

Hyziu 

Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 14:02   

Naprawdę nie macie ciekawszych tematów, tylko odgrzewanie po raz n-ty starego kotleta? Każdy niech patrzy na siebie i robi co uważa za słuszne, a jeżeli już tak bardzo lubicie Adriana to załóżcie sobie oddzielny temat i tam sobie piszcie na jego temat. Marcinek ty jesteś Adminem, a sam wprowadzasz syf na forum. To jest wątek o danym spotkaniu i każda tego typu wstawka nie na temat powinna być odpowiednio nagradzana, bądź kasowana, a nie ty jeszcze bardzie podburzasz dyskusję wrzucając swojego screena.
Koniec mojego OT

Wracając do tematu, bardzo się cieszę że o wyborze zadecydowała dyspozycja na torze, chociaż to tylko skład awizowany i w Grudziądzu może on być nieco inny, ale pożyjemy zobaczymy. 40 punktów wywiezione z Gruzji będzie dużym sukcesem. Osobiście stawiam na 53:37 dla GKM

Odpowiedz do tematu