Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ŻKS ROW Rybnik - Carbon Start Gniezno, 24.08.2014 r.
Autor Wiadomość
Hyziu 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 07:02   

Adrian, Kacper co dla nich za różnica, ważne że nazwisko się zgadzało. Swoją drogą Adrian tez ma złoto z tej imprezy.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 13:49   

Narazie jest niezbyt dobrze :O Tor to jedno wielkie kartoflisko, nasi składają się na dwa razy ( lub jak młodzieżowcy w ogóle )...kiepsko to widzę. Oby nie zakończyło się kontuzjami...

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 14:06   

Betoniarze pokazują co potrafią haha.
To jest po prostu śmiech na sali, dziwne, że Rybniczanie potrafią jakoś jechać !!

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 14:40   

Nie ma co ukrywać że tor się nie nadaje do jazdy...
Pewnie że czasami się uda coś tam przejechać ale to nie cross !!

Swoją drogą dla mnie najbradziej frajerskie podejście ma kierownictwo Startu które dopuściło do zawodów.
Gdyby jechał tu Toruń czy Zielona lub Gorzów to na 100% nie wyjechaliby na tor tylko oglądalibyśmy jazdę ciągników i ubijanie toru oraz lamenty zawodników wraz z kierownictwem w/w klubów.
Ale cóż trzeba mieć JAJA :yes:
PS.
Jonas i Adamczak :ups:
Jak słyszę komentatorów i barana Ślaka to się...nie powiem co :glupek2:

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 15:00   

Prawda jest taka, że my na innym torze niż betonowy nie umiemy jeździć. I to przed chwilą powiedział Rusiecki w tv.

maksior 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 15:59   

radkoski co ty chcesz od Ślaka,mówi otwarcie o amatorach z Gniezna.Taki Wieczorek 16 letni robi ich jak chce to niema o czym dyskutować,i za dwa tygodnie po meczu wypadamy z czwórki i wakacje.

Do_żylny 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 16:27   

jak by nie było to profesjonalistom nie przystoi, w takim razie mamy amatorów którzy po za torem w Gnieźnie nie istnieją..

NiePalJana 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 16:30   

Przegrana z Grudziądzem oznacza 5 miejsce i brak play off. Wtedy Start i Polonia będą miały po 17 punktów, a kto ma bonus w tej parze wiadomo.

Czebyl 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 17:38   

Rybnik wrócił do swoich 2 ligowych praktyk, czyli dziurawo i przyczepnie. A Śledź dziś pokazał za co go wyrzucili z Rzeszowa. Zwykła memeja, która nie potrafi się postawić. Ten mecz był spokojnie do przełożenia. Wie, że mamy typowych betoniarzy w składzie, a przyczepność i dziury spowodują naszą przegraną olbrzymią ilością punktów. Grudziądz jechał mecze w Bydgoszczy i Rybniku na porządnych torach, bo oni potrafią wywrzeć presję na arbitrze i komisarzu, żeby przeprowadzić dodatkowe prace na torze, a Śledź twierdzi, że jest fajnie i jedziemy. Niestety, ale jak w przyszłym roku nie trafimy ze składem, to Fajny Darek spuści nas do PLŻ 2 z taką samą gracją, jak zrobił to z Rzeszowem. Tam goście ustalali jaki chcą mieć tor, komisarz gorliwie wykonywał swoją pracę, a Dareczek patrzył. W trakcie meczu z kolei nie potrafił przeprowadzić sensownych zmian taktycznych, tak by zmienić niekorzystny wynik. Miejmy nadzieję, że po zakończeniu jego umowy (po sezonie 2015) klub się z nim rozstanie, oby tylko nie zdążył nas spuścić ligę niżej...

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 17:54   

Czebyl co ty p*****olisz ??

Akurat Śledź i Rusiecki mieli dzisiaj rację ze wszystkim o czym piszesz w swoim poście...Jechały obie drużyny, jedna umie radzić sobie z trudnymi warunkami, druga nie...

A jakie zmiany taktyczne on miał robić jak wszyscy nie jechali ??

Ogarnij się a potem pisz. Jesteśmy cieńcy i tyle. Trzeba zacząć nauczyć się jeździć na torach przyczepnych a nie tylko beton i beton i beton !!

Czebyl 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 18:03   

O zmianach taktycznych pisałem w kontekście pracy Śledzia w Rzeszowie, a nie Gnieźnie to po pierwsze. Po drugie, to kto niby miał walczyć na tym kartoflisku o te punkty? Asekuracyjnie jeżdżący Davidsson i Pedersen, niedoświadczony Wawrzyniak czy może Gała, który składa się na 3 razy w łuki w Bydgoszczy? Jak nie oni, to może kiepsko jeżdżący na wyjazdach Adamczak i Gomólski mieli pociągnąć wynik?! Nie mieliśmy ŻADNYCH argumentów, żeby zrobić na tym torze 31 punktów. Jak zobaczyłem ten tor i usłyszałem wypowiedzi Jonasa to było wiadomo, że ten mecz mamy wysoko przegrany już przed 1 biegiem. Mógłbym się założyć o duże pieniądze, że Grudziądz na tak przygotowany tor w ogóle by nie wyjechał. Śledź pozwolił na upokorzenie Startu na oczach całej Polski, ale to nic, jest fajnie i jedziemy dalej, prawda? Całym złem oczywiście są zawodnicy zatrudnieni w bankrucie za pięć dwunasta.

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 18:03   

Rademenes
Teraz ale dowaliłeś....
Rusiecki opowiadając te banialuki strzelił sobie nie w kolano ale w głowę -będąc ich szefem opowiada z miną amatora że nie potrafią (...rozumiem że nikt ze Startu) jeździć na "takim" torze - to ja się pytam po jaki ch... ich zatrudniał ?? Chyba że nie powiedział im przed sezonem że na takim torze będą jeździć.
Amatorka pełną gębą...i to jeszcze w tv.
No i Śledź - tutaj wychodzi tzw."miękka fajka"
Mogą sobie rękę podać - obydwoje dobrze że nie padli na kolana przed swoimi pracownikami/zawodnikami - teraz wiem dlaczego Start jest w tym miejscu gdzie jest.Gdzie tam im do Jankowskiego czy Dobruckiego - lata świetlne. Dla nich partnerem może być Kowalik, Kędziora albo...Śledź
PS
Z jednym się zgadzam.
Jonas się nadaje ale tylko na tor na którym potrafi jechać czyli "panna z mokrą głową" jak i w PL, tak i w Szwecji.
Prawdziwym liderom sprzed lat ze swoją postawą do pięt nie dorasta...

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 18:13   

Co dowaliłem ?? Taka jest prawda i ja wiem o tym od kilku lat i wreszcie cała Polska też się dowiedziała !!

Do_żylny 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 18:32   

To że profesjonalistom nie przystoi taka jazda to już pisałem ale jest też druga strona medalu.
Naszym założeniem było utrzymanie w tym sezonie i wielu z was (tak jak i ja) się nawet modliło o żużel w Gnieźnie. Jak to zostało podkreślone przed sezonem mamy zbieraninę tych których inne kluby nie chciały więc czego my oczekujemy? Za chwilę sie okaże że będąc play offach i przegrywając ostatni mecz o I miejsce w extralidze będziecie rzucać mięsem że nie awansowali to eligi.

TeTris 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 19:55   

dobra panowie, nie owijajmy w bawełnę, dziś to była kompromitacja na skalę światową. ;] po co nam Davidsson, który już odpuszcza po starcie puszczając gaz. nasi w 1 biegu w ogóle nie byli zorientowani, gdzie jest zielone światło... istna amatorka. ciekawym faktem jest też to, gdy trener mówi: ,jedziesz jako taktyczna'', zawodnicy odpowiadają: ,,nie, nie''... jak mamy tak jechać w PO to już lepiej objedźmy tylko ten mecz z GKMem, dostańmy do 30 i znów balon pęknie. ;) kontraktujemy całą pakę zawodników- Nilsson nieprzygotowany do ligi zupełnie, chociaż było wiadomo, że może startować, Kus w ogóle nie dostaje szansy treningu, jest olewany, telefony nie są od niego odbierane. zupełny brak profesjonalizmu... no i jeszcze Śledź, który po fatalnym biegu Adamczaka poklepuje go po ramieniu. no pytam się za co?!
nie mówmy o meczu o 1 miejsce w PLŻ, bo my nawet nie zajdziemy do PO.
właśnie teraz spadliśmy na czwarte miejsce. Łódź w takim składzie zrobiła 44 punkty na Grudziądzu.

speedhub 
speedhub

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 20:09   

Zawodnicy pojechali bardzo zachowawczo i nawet w najczarniejszy snach nie sądziłem, że stracimy bonus ! Jesteśmy dobrzy tylko na równych torach. W sumie czy z tym punktem bonusowym czy bez, zwycięstwo z Grudziądzem jest kluczowe. Tylko porażka z GKMem i zwycięstwo Bydgoszczy na Łotwie zamyka nam przedwcześnie sezon. nawet mając stracony punkt z Rybnika byśmy byli poza play off. Liczę że zabetonujemy gkm i będziemy mieć wtedy 2 miejsce w tabeli.

witkacy 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 20:28   

Wytrzymałem do 10 biegu, później przełączyłem program bo żal było oglądać pseudo jazdę naszych Orłów. Totalna klęska, szkoda, że widziała to cała Polska. Tor był równy dla wszystkich, ale to nasi wyglądali jakby dopiero 1 raz jeździli na żużlu. Jedyne plusy to mała kasa za punkty i odjechany mecz.

FC Strzała 

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 21:24   

NiePalJana napisał/a:
Przegrana z Grudziądzem oznacza 5 miejsce i brak play off. Wtedy Start i Polonia będą miały po 17 punktów, a kto ma bonus w tej parze wiadomo.

Dobrze licz kolego,możemy przegrać 44:46 i mamy bonus,a tak na poważnie to GKM dostanie w palnik jakiego dawno nie widział to są cieniasy że głowa mała.To co zrobili włodarze w tym meczu to woła o pomstę do nieba,chcieli odbębnić mecz i nie mieć dodatkowych kosztów(ściąganie zaw. na mecz itp)każdy szanujący się klub w ekstra nie wyjechałby na tor,jesteśmy małym klubem co nie oznacza że musimy się na wszystko zgadzać i na koniec nie byłoby telewizji nie było by meczu.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 08:37   

TeTris napisał/a:
jak mamy tak jechać w PO to już lepiej objedźmy tylko ten mecz z GKMem, dostańmy do 30 i znów balon pęknie. ;)

Jaki KU..WA balon? Ja przed sezonem się martwiłem czy w ogóle pojedziemy, potem czy się damy radę utrzymać taką zbieraniną (sorry, ale średnio wierzyłem w Gomółę, w cudowną przemianę Wadima albo komplety Jonassa w Gnieżnie) - tymczasem każdy z nich robi to, co było wileką zagadką. To ja się pytam - jaki balon? Czyż na Łukasika nie posypały się gromy, jak ten samopompujący się balon już kilka miechów temu przebił? OK - nie zrobił tego tak jak trzeba, ale ja się pytam - gdzie ten balon?

TeTris napisał/a:
no i jeszcze Śledź, który po fatalnym biegu Adamczaka poklepuje go po ramieniu. no pytam się za co?!

Ale co? miał go kopnąć w du.pę czy dać prosto w gębę prawego sierpa?

Mamy więcej niż ktokolwiek trzeźwo i realnie myślący mógł po tej drużynie oczekiwać. Mecz w Rybniku był kompromitacją, kolejną po Bydgoszczy - ale nadal jesteśmy w grze - i to grze, której w życiu bym nie zakładał przed sezonem.
A co do meczu - cóż - mimo wszystko miejscowi wiedzieli którędy jechać. A wystarczyło to wiedzieć w pierwszym łuku, no może przez maks pierwsze okrążenie. A potem jechali na półgwizdka, tak jak i nasi. Tor był totalnie do du.py i wystarczyło temat rozegrać w pierwszych 15 sekundach każdego biegu. I gospodarze to potrafili.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 09:05   

Cytat:
Mamy więcej niż ktokolwiek trzeźwo i realnie myślący mógł po tej drużynie oczekiwać. Mecz w Rybniku był kompromitacją, kolejną po Bydgoszczy - ale nadal jesteśmy w grze - i to grze, której w życiu bym nie zakładał przed sezonem.
Mam takie samo zdanie. Chłopacy zrobili więcej niż się po nich spodziewaliśmy! Jak zwykle co roku na tym forum pojawiają się niedorzeczne wpisy.

Co do meczu- dali d..py i tyle. Zdarza się. Niech tylko pozbierają się na Gruzję i dadzą im w palnik a każdy będzie nosił ich na rękach.

Chciałbym także ( choć to mało znaczy ) podziękować naszym kibicom, którzy wybrali się do Rybnika. Było Was słychać w TV jak cholercia. BRAWO!!!

TeTris 

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 09:29   

balon pt.,,jedziemy do końca' bądź też zmierzamy do PO'. ;) odnośnie Vadima to wcale nie byłem zdziwiony, tak samo podukt Jonasa, wiedziałem, że na betonie będzie silnym punktem drużyny. cały czas gadasz o tym balonie, a nie wiesz co się pod tymi słowami kryje. mieliśmy walczyć do końca, a to, że nie zdobyliśmy bonusu w Rybniku świadczy, że jesteśmy zwykłą frajernią, która nie potrafi walczyć, zawodnicy kapryśni, nie chcą jechać jako taktyczna. chyba tylko Gomóła wczoraj pokazał, że ma jaja, reszta pokazała DNO.

pamiętasz jaki był Ando jak w zeszłym roku był tutaj trenerem? :) według mnie za taką jazdę to powinien siedzieć na ławie do końca zawodów i dostać porządnego kontrolnego. ;) ja po Bydgoszczy nie byłem rozczarowany, bo wiedziałem z kim jedziemy i, że ten tor nam nie pasuje, mecz w Rzeszowie również zlałem, ale to co się stało wczoraj, porażki na dystansie z gwiazdami typu Bridger, Wieczorek, North na pewno są bardzo budujące. nie uważam byśmy byli dalej w grze, jakoś nie wierzę, że wygramy z Grudziądzem.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 09:55   

Jedna uwaga do Adriana Gały - jak już stajesz przed kamerą i reporter chce z Tobą chwilę porozmawiać,to zdejmij kask i poprawnie wymawiaj nazwy miast - nazwę "Leicester" czytamy "Lester", a nie "Lejczester".

Co do meczu to szkoda, że nie ma bonusa, ale dla nas najważniejszy jest mecz z Grudziądzem, który bezwzględnie trzeba wygrać choćby 46:44.

Do Śledzia nie mam żadnych pretensji i mi akurat zaimponował tym, że po czwartym biegu próbował jeszcze zachęcić naszych do walki. Wolę takie coś, niż gdyby biegał co chwilę do budki sędziego i żądał przełożenia spotkania.

CEBUL 

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 10:23   

Swego czasu Kolega FC Strzała wyśmiał mnie, kiedy zaproponowałem wyjazd do Rybnika składem oszczędnościowym. No więc pojechaliśmy najsilniejszym i chyba na tym należałoby zakończyć.
Totalną kompromitację zobaczyła cała Polska. Pierwotnie mecz miał się odbyć w późnych godzinach popołudniowych, kiedy tor byłby już znacznie lepszy, ale ze względu na TV wszyscy wiemy.
Przed ostatnią kolejką zrobiło się bardzo ciekawie. Wariantów jest wiele. Również taki, że Łódź ląduje na 2 miejscu a GKM na 4.
Co do Adriana Gały nie jest on magistrem filologii angielskiej i nie musi wiedzieć jak się wymawia nazwy miejscowości w Anglii - on ma zdobywać punkty. Czy Greg Hancock potrafił poprawnie i z wielką elokwencją wymówić Bydgoszcz gdy tam jeździł?

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 14:11   

TeTris napisał/a:
cały czas gadasz o tym balonie, a nie wiesz co się pod tymi słowami kryje.

Jeśli "cały czas" to dla Ciebie to samo co "część jednego posta" to OK - gadam o balonie cały czas.
A po drugie - no odkryłeś Amerykę - TAK - ja nie wiem co się pod tym balonem kryje. Dlatego napisałem poprzednio "Jaki KU..WA balon"

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 14:17   

pocaluj_mnie napisał/a:
Jedna uwaga do Adriana Gały - jak już stajesz przed kamerą i reporter chce z Tobą chwilę porozmawiać,to zdejmij kask i poprawnie wymawiaj nazwy miast - nazwę "Leicester" czytamy "Lester", a nie "Lejczester".

Zluzuj majty. Żużlowiec ma jeździć a nie być mistrzem języków obcych. 90% Polaków mówi na Leicester Lejczester.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 14:24   

Z tą wymową to gruba przyczepka, haha. Gdyby jeszcze Angole mieli do każdej sytuacji jeden wariant wymowy, który można by powielać przy podobnych przypadkach. Ale nie ma tak dobrze.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 07:29   

Każdy zawodnik powinien dbać o swój wizerunek. Jego częścią jest nie tylko skuteczność na torze i osiągane wyniki, ale także znajomość języków obcych. Adrian zapewne uczy się angielskiego od szkoły podstawowej, występuje na Wyspach i chyba nie oczekuję zbyt wiele, by wiedział, jak się poprawnie wymawia jedno miasto. Z tego powodu Anglicy bardzo doceniali młodego Cegielskiego, gdy ten świetnie mówił po angielsku.

Nie bez znaczenia było to, że mecz był pokazywany w telewizji, a więc rozmowie Adriana mógł przysłuchiwać się potencjalny sponsor.

Mam świadomość, że mogą być różne wersje fonetyczne danego słowa, ale nie przyczepiłbym się do słowa "Manchester" czy "Menchester", bo sam nie wiem, jak jest poprawnie i chyba nie tylko ja. Tutaj chyba nie może być wątpliwości, że Adrian popełnił błąd. Niemniej ma chłopak dopiero 17 lat (czyli dla mnie jest dzieckiem- ja w tym wieku też nim byłem), stoi na początku swojej kariery i jeszcze pewne błędy może popełniać i za tydzień nikt nie będzie o tym pamiętał, także ja. Sam Gała chyba woli jedną osobę, która mu na coś zwrócił uwagę, niż stu poklepywaczy.
A teraz biorąc na tapetę moich adwersarzy:

Cytat:
Co do Adriana Gały nie jest on magistrem filologii angielskiej i nie musi wiedzieć jak się wymawia nazwy miejscowości w Anglii - on ma zdobywać punkty. Czy Greg Hancock potrafił poprawnie i z wielką elokwencją wymówić Bydgoszcz gdy tam jeździł?

To nie jest wiedza na poziomie magistra filologii angielskiej - ciekawe czy wiesz, co w ogóle jest wykładane na tych studiach- ale w sumie nic nadzwyczajnego.
Co do Hancocka - on się chyba polskiego nie uczył przez lata. Zresztą Greg raczej polskie nazwy miast mówi poprawnie, choć z amerykańskim akcentem.
Cytat:
Zluzuj majty. Żużlowiec ma jeździć a nie być mistrzem języków obcych. 90% Polaków mówi na Leicester Lejczester.

....chyba w Łubowie.
Hubert "Kat" Wagner zwykł mawiać, że sportowiec musi mieć coś w głowie i dobry siatkarz nie może być głąbem. Z tego powodu robił nawet kartkówki swoim zawodnikom.
Już nie powiem za to, który z wychowanków Startu w tym roku powiedział takie zdanie

Cytat:
Zdobyłem 6 punktów, czyli jest o 600% lepiej niż ostatnio

przy czym ostatnio było 0...
Temat Adriana uważam za zakończony.

godziu 

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 07:31   

Dajcie chłopakowi spokój .... =]
Nawet kiedyś Kaczor zamiast Boruc mówił Barubar....więc... ;]
Teraz liczy się mecz przy Wrzesińskiej.... z odwiecznym rywalem....
Wiec trzeba patrzeć w tym kierunku....

Hyziu 

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 07:50   

pocaluj_mnie napisał/a:
Co do Hancocka - on się chyba polskiego nie uczył przez lata. Zresztą Greg raczej polskie nazwy miast mówi poprawnie, choć z amerykańskim akcentem.

Greg występuje w naszej lidze od ponad 20 lat i jako profesjonalista powinien przez tak długi czas opanować chociaż podstawy naszego języka żeby móc się wypowiedzieć po polsku.
Ale co tam lepiej gnoić "Polaka", że nie potrafi wypowiedzieć poprawnie nazwy miasta, a chwalić "Amerykanina" za to że potrafi wymówić nazwy polskich miast, z amerykańskim akcentem. Takie to Polskie... :whoeva:

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 07:56   

Tak, lepiej zamknijmy temat Adriana zanim pójdzie to w śmieszność...

Cytat:
ciekawe czy wiesz, co w ogóle jest wykładane na tych studiach- ale w sumie nic nadzwyczajnego.
nie muszę wiedzieć, od tego Ty jesteś Wikipedio ;)

Odpowiedz do tematu