Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podsumowanie sezonu 2014 w wykonaniu Czerwono-Czarnych

Jak ocenisz sezon w wykonaniu Startu w skali szkolnej?
1 - Źle.
0%
 0%  [ 0 ]
2 - Kiepsko.
0%
 0%  [ 0 ]
3 - Średnio, szału nie było.
8%
 8%  [ 2 ]
4 - Dobrze, chłopaki dali radę.
45%
 45%  [ 11 ]
5 - Bardzo dobrze, wiem, ze dali z siebie 100 %, wykonali plan na ten sezon.
16%
 16%  [ 4 ]
6 - Rewelacyjnie, zrobili więcej niż oczekiwałem/am.
29%
 29%  [ 7 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość
Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 11:49   Podsumowanie sezonu 2014 w wykonaniu Czerwono-Czarnych

Sezon się wczoraj zakończył więc można pokusić się pierwsze podsumowania mijającego sezonu.
I tak oto rozliczam zawodników:

Jonas Davidsson - zawodnik własnego toru radzący sobie tylko na twardym torze, na przyczepnym nie istnieje. Jak dla mnie do wymiany.

Bjarne Pedersen - Duńczyk zrobił swoje jak na kapitana przystało. U siebie jeździł bardzo dobrze choć słabsze mecze też mu się trafiały. Na wyjazdach było już gorzej. Myślę, że powinien pozostać w kadrze na następny sezon.

Wadim Tarasienko - waleczny ale też jeszcze nie do końca okiełznany. Potrafi przywieźć trójkę by za chwilę przywieźć 0... Trochę gorąca głowa ale również widzę go w Gnieźnie w 2015.

Adrian Gomólski - typowy krawężnikoś... Do tego najbardziej agresywny zawodnik 1-ligi... Szybki był tylko w jednym meczu kiedy jeździł na sprzęcie Kacpra... Z Adamczakiem powinni walczyć o miejsce na rok przyszły o ile pozostanie w Gnieźnie.

Damian Adamczak - hmmmmm.... początek niezły, później równia pochyła w dół... Zobaczymy jak przepracuje zimę i jak zaprezentuje się w sparingach. Potencjał ma ale niestety siedzi w nim jakaś blokada... Może jakieś wypożyczenie nie wypali z formą?

Adrian Gała - junior który poczynił bardzo duży progres do roku poprzedniego. Myśli na torze, nie unika kontaktu, walczy i skutecznie atakuje, choć zdarzają mu się niekontrolowane upadki... Lider formacji młodzieżowej.

Dawid Wawrzyniak - duży talent, ale przed nim jeszcze sporo nauki. Myślę, że z Gałą będą stanowić o sile juniorów Startu za rok.

Maciej Fajfer - zaszalał w Rzeszowie i tym jednym występem narobił ambarasu... Nie wiadomo czy miał dzień czy może zrobić się powtarzalny i w przyszłym roku jeździć w podstawowym składzie... Niewiadoma dla mnie, która pewnie zostanie w Starcie.

Michał Piosicki - był i się zmył, a szkoda bo jeździł bardzo dobrze. Leszno młodzieżą stoi i widać, że tam się nauczył jazdy. Będą mieć z niego pociechę jak tam zostanie.

O wynalazkach typu Tungate, Nilsson, Kus nic nie będę pisał bo po jednym czy dwóch meczach ciężko się ustosunkować do ich jazdy...

Uważam, że potrzebne są dwa wzmocnienia na pozycji krajowego seniora (Miśkowiak, Lampart, K.Gomólski, Baliński) i obcokrajowca (Kudriaszow, Woodward, Nicholls). Tym składem za rok ciężko będzie utrzymać się w 1 lidze, tym bardziej, że forma naszych zawodników systematycznie spada w dół im bliżej końca sezonu.

Oczywiście cieniem na każdego zawodnika kładzie się kompromitacja w Rybniku, za którą powinni klęczeć pod Katedrą. I nie szukajcie usprawiedliwień bo w Szwecji takie tory są codziennością, a kilku zawodników Startu ma lub miało okazję tam jeździć.
Tyle w temacie. O zarządzie i innych sprawach się nie wypowiadam bo to nie moja brocha.

19SKS52 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 13:37   

Moim zdaniem nie jesteśmy od Leszna gorsi w szkoleniu wychowanków... Przez ostatnie lata liderem młodzieżówki zawsze był gnieźnian- Gomólski Adrian, Oskar Fajfer, Adrian Gała, Kacper Gomólski. I po Gale pałeczkę przejmie Dawid Wawrzyniak. Nie jest najgorzej :) Tylko najgorsze jest zawsze to, co dzieje się z nimi po ukonczeniu juniorki

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 13:44   

Zgadza się - są w innym klubie ;P

A różnej maści Krakowiaki, Dąbki itp., itd. to nawet początku wieku juniorskiego w wydaniu ligowym nie doczekują w Gnieźnie.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 14:22   

Hitem jest to, że Burzyńskiego podkradł nam Falubaz. To apropos szkolenia juniorów w Gnieźnie.
Historia pokazuje, że co lepszy junior odchodzi z Gniezna już w wieku 18-19 lat, stąd Adrian Gała jeszcze u nas ze dwa lata pojeździ.
Co wy chcecie od Jonasa? Na dzień dzisiejszy jeździ zupełnie tak samo jak Hampel :peace:

Hyziu 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 14:37   

pocaluj_mnie napisał/a:
Hitem jest to, że Burzyńskiego podkradł nam Falubaz. To apropos szkolenia juniorów w Gnieźnie.
Historia pokazuje, że co lepszy junior odchodzi z Gniezna już w wieku 18-19 lat, stąd Adrian Gała jeszcze u nas ze dwa lata pojeździ.
Co wy chcecie od Jonasa? Na dzień dzisiejszy jeździ zupełnie tak samo jak Hampel :peace:

Adrian ma 19 lat więc po sezonie wg tej teorii powinien nas opuścić, ale pewnie tak się nie stanie bo dla niego liczą się barwy, a nie kasa. Takie mam wrażenie.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 14:44   

Wiesz, ja nie mam problemu z tym, że Adrian odejdzie ze Startu. Niemniej jak chce się rozwijać, to myślę, że warto iść drogą Kacpra i Oskara i w pewnym momencie z Gniezna odejść na "przyuczenie" do E-ligi.
Barwy są dla kibiców, zawodników bardziej interesują faktury. Światem rządzą pieniądze i przypadek.

Nicky 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 15:29   

Przed wszystkim trzeba podziękować i pogratulować : Działaczom , sponsorom, miastu i kibicom tego klubu. Dzięki tym wszystkim osobą klub jest rozliczony z zawodnikami za 2014r, oraz spłacona została 1/3 układu zgodnie z terminem. :jupi:
Odnośnie zawodników: To dziwi mnie że niektórzy tu nie widzą Bjarnego. Przypomne wam, że ten zawodnik nie uciekł po sezonie 2013r. Ten zawodnik ma 7srednią w 1lidze. Nigdy nie narzekał na kase, nigdy nie było z nim problemów w klubie. Moim zdaniem od tego zawodnika trzeba zacząć budowe składu na 2015r.

TeTris 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 21:54   

na początek brawa dla działaczy i sponsorów, którzy odbudowali dobre imię Startu Gniezno. sezon bardzo dobry, waleczni zawodnicy. no i ten zonk klubów, gdy wygrywaliśmy w ,takim' składzie wszystkie mecze jak leciały do czasu spotkania w Bydgoszczy. ;) dużym plusem jest spłacenie w terminie długu na ten rok, za to wielkie brawa. indywidualnie zawodników nie będę oceniał na + w tym roku na pewno Vadim, Gała, Wawrzyniak, Bjarne, Kim- od tych zawodników powinniśmy zacząć budowę składu na nowy sezon, pokazali, że nie ma dla nich straconych pozycji. :) chociaż... z jednej strony byłby to 4 sezon w naszych barwach Pedersena, mówi się, że co za dużo to niezdrowo. - dla Davidssona (szczególnie za wyjazdy i to kiwanie głową po starcie w Rybniku, gdy zostawał 30 metrów w tyle), Adamczaka, który początek miał dobry, a potem brak inwestycji w sprzęt, brak objeżdżenia w innych ligach. no i oczywiście największy minus tej drużyny- Adrian Gomólski, chyba najbardziej chamski zawodnik I ligi pod względem jazdy od bandy do bandy. myślę jednak, że po awansie Ostrovii wróci on na swoje stare ,śmieci'. szkoda jeszcze Piosickiego, ale niestety rolę drugiego juniora przejął Dawid. jestem neutralny wobec Kusa i Tungate'a, żebym potem znowu nie dostał ,ochrzanu'. ;)

sezon na plus poza wczorajszym blamażem i meczem w Rybniku , myślę, że oprócz sezonu 2011 jeden z ciekawszych. :ok:
zobaczymy co przyniesie nam okienko transferowe.

znafca1984 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2014 09:07   

TeTris napisał/a:
szkoda jeszcze Piosickiego, ale niestety rolę drugiego juniora przejął Dawid

A co my jesteśmy? Poligon doświadczalny Unii Leszno? To, że jeździ dwóch gnieźnian na juniorce w tym jeden świeżo po licencji to genialne rozwiązanie.
Osobiście jestem anty do tego zarządu i byłego Prezesa i to od kilku lat(Pan Sochacki jeszcze nie piastuje żadnego stanowiska więc to się jego osoby nie tyczy), ale za taką decyzję szacun. A czy to jest spowodowane finansami czy czymś innym to nie ma znaczenia - najważniejsze, że nie stawiamy na wątpliwej jakości młodzieżowców jak to miało miejsce w przesłości(Aspegren, Beśko, Sitera, Kajzer itp.)

TeTris 

Wysłany: Sob Wrz 27, 2014 09:32   

to po co kontraktujemy juniora? ;) trzeba było jechać do czerwca w 6, a nie truć tyłek i w najgorszym dla Michała momencie wypiąć na niego tyłek. ;] ja nie mówię, że Dawid jedzie źle, bla bla bla. chodzi po prostu o to, że Piesek przyszedł do nas z 3 silnikami, a teraz został z niczym, a klub w najtrudniejszej dla niego chwili nie okazał pomocy.

witkacy 

Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 19:53   

TeTris napisał/a:
chodzi po prostu o to, że Piesek przyszedł do nas z 3 silnikami, a teraz został z niczym, a klub w najtrudniejszej dla niego chwili nie okazał pomocy.

Rozumiem, ze chcesz by Start dał mu kasę na wyremontowanie silników?????!!!!!! On jest przecież zawodnikiem Unii Leszno, a do nas został wypożyczony. Dostawał kasę za punkty i tyle w temacie. A to że popsuły mu się wszystkie silniki to pech, tak bywa.

Co do tematu to raczej wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zapewnili utrzymanie Startu (a o to przed sezonem chodziło), a nawet awans do play - off. Do niektórych można mieć zastrzeżenia (np. Gomólski czy Jonas), ale przychodzili oni do nas po nieudanym poprzednim sezonie i do końca nie wiadomo co można było się po nich spodziewać, podobnie jak i Tarasienko. Na swoim poziomie pojechał Bjarne i nie wyobrażam sobie by go zabrakło w Gnieźnie w przyszłym roku. Bardzo dobrze rozwinął się Gała, także z dobrej strony zaprezentował się Wawrzyniak i w przyszłym sezonie powinien rozwinąć się jeszcze bardziej.

Zobaczymy jakie ruchy transferowe będą zimą. Z pewnością dużą rolę odegrają finanse.

Odpowiedz do tematu