Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W jakich warunkach mieszkają ludzie w centrum Gniezna?
Autor Wiadomość
Boratynek 

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 12:18   

Panie Jerzy.
Tu nie potrzeba zapoznawać się z dokumentami, o jakich pan napisał. Wystarczy tylko wam patrzeć na ręce i na wasze poczynania, a opinie same się nasuwają. Tak więc, jak inni i sam umarzam, że to tylko zwykły populizm i galop do koryta. Ciekawe z czym jeszcze wyskoczycie po głosy wyborców ? a po wyborach i tak nas olejecie.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 12:47   

:papa2:
Boratynek napisał/a:
Panie Jerzy.
Tu nie potrzeba zapoznawać się z dokumentami, o jakich pan napisał. Wystarczy tylko wam patrzeć na ręce i na wasze poczynania, a opinie same się nasuwają. Tak więc, jak inni i sam umarzam, że to tylko zwykły populizm i galop do koryta. Ciekawe z czym jeszcze wyskoczycie po głosy wyborców ? a po wyborach i tak nas olejecie.

Boratynku napisz bardzo proszę co nazywasz populizmem w moich wypowiedziach dotyczących sytuacji nieruchomości zamieszkiwanych przez Gnieźnian w opisywanej części miasta? Bardzo Cię proszę odnieś się konkretnie do konkretów które przedstawiłem.
Pozdrawiam JP Lubbe : :papa2:

Boratynek 

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 14:56   

Cytat:
Bardzo Cię proszę odnieś się konkretnie do konkretów które przedstawiłem.
Pozdrawiam JP Lubbe : :papa2:
Jak widzę, to wszystkim swoim adwersarzom odpisuje pan ten sam tekst. A wystarczy odpisać na post diablo, a tym samym odpowie pan większości zainteresowanym, jak i mnie osobiście.

Robak 

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 15:37   

Panie Jerzy. A ja proponuje przejrzeć to, do czego odniosłem sie powyżej. Podpowiem,odpowiedziałem na Pańskie pytanie i to wszystko. Mydlenie oczu na jakich zasadach sa wypłacane diety mają akurat małe znaczenie bo gdyby Pan miał mieć DIETE ( tą z odżywiania) to Pan (chyba,że się mylę) oraz jakieś 99,9999999% kandydatów,Radnych,Posłów etc nigdy by nie kandydował.

p.s proszę tego nie traktować,jako atak na Pańską osobę.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Lis 05, 2014 09:50   

[quote="Robak)p.s proszę tego nie traktować,jako atak na Pańską osobę.[/quote]

Staram się konsekwentnie wypowiadać się merytorycznie na temat problemów ludzi a nie ludzi. Problem stanu nieruchomości położonych w starej części Gniezna jest bardzo trudny. Zajmuję się tym problemem od wielu lat i istniej możliwość zmiany na lepsze. Potrzeba tylko wiedzy ,wytrwałości i konsekwencji w działaniu.
pozdrawiam JP Lubbe :mruga:

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Lis 05, 2014 10:32   

[quote="Boratynek"]
Cytat:
A wystarczy odpisać na post diablo, a tym samym odpowie pan większości zainteresowanym, jak i mnie osobiście.

Odpisałem 27 października 2014r.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Lis 05, 2014 10:52   

Panie Jerzy,

Mógłby Pan napisać w jakim okresie czasu załatwiał Pan te sprawy odnośnie nieruchomości? Tzn czy to była jedna kadencja czy w ciągu kilku kolejnych.

Poproszę także o wypisanie co Pan zrobił dla innych części miasta lub dla obywateli spoza centrum ( bo rozumiem, że istotą Pana działań jest centrum ).

Dziękuje.

Boratynek 

Wysłany: Sro Lis 05, 2014 13:20   

diabolo napisał/a:
Panie Jerzy,

Mógłby Pan napisać w jakim okresie czasu załatwiał Pan te sprawy odnośnie nieruchomości? Tzn czy to była jedna kadencja czy w ciągu kilku kolejnych.

Poproszę także o wypisanie co Pan zrobił dla innych części miasta lub dla obywateli spoza centrum ( bo rozumiem, że istotą Pana działań jest centrum ).

Dziękuje.

Obawiam się, że odpowiedzi, jakiej oczekujesz Ty i inni wraz zemną, nie będzie - nawet pod względem merytorycznym jak napisał pan Jeży.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Lis 05, 2014 13:37   

diabolo napisał/a:
Panie Jerzy,

Diabolo wypisałem 3 moim zdaniem najważniejsze sprawy w obszarze polityki mieszkaniowej.
1. Uchwała o sprzedaży mieszkań dotyczy mieszkań w całym mieście nie tylko na Starówce. Miasto posiada nieruchomości w blokach, w domach jednorodzinnych i również w kamienicach a uchwała o zniżce dotyczyła wszystkich Gnieźnian zamieszkujących zasoby komunalne Gniezna a więc obowiązywała na terenie całego miasta. ( napisanie uchwały 2 godziny-realizacja kilka lat dopóki byli zainteresowani tj.do końca 2008r.)

2.Zmiana umowy o zarządzaniu nieruchomościami : walka o zmianę trwała ponad rok a jej potrzeba wynikała z wyników kontroli NIK I RIO. Ta zmiana dotyczy wszystkich mieszkańców Gniezna ponieważ pieniądze z czynszów zasilają budżet miasta a nie URBIS.
( to była najtrudniejsza sprawa jaką kiedykolwiek się zajmowałem)

3. Komisja mieszkaniowa : prawie 60 mieszkań trafiło do Gnieźnian komisja pracowała 1,5 roku.
Nie ma sensu w tym temacie pisanie o wielu innych działaniach ,które podejmowałem ponieważ temat dotyczy warunków mieszkaniowych w Gnieźnie.
pozdrawiam JP.Lubbe

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Lis 05, 2014 16:48   

Ok czyli wniosek jest jeden- Pan chce zwrócić uwagę tych wyborców, których interesuje tylko i wyłącznie sprawa nieruchomości.
O reszcie Pana dokonaniach nie ma co pisać, bo nie o tym jest temat. Jednak z pkt widzenia marketingu politycznego zalecam Panu, by założyć temat z całym swoim programem odnoszącym się do wielu płaszczyzn funkcjonowania miasta ( infrastruktura, gospodarka itd itp ). Myślę, że rozsądnym i realnym programem zdobędzie Pan więcej elektoratu niż tym tematem a o jego zdobycie przecież Panu chodzi. ;)

Jak Pan widzi, ja i wielu innych forumowiczów cały czas na to czekamy. Może warto spróbować? Zjednać sobie internautów to już pół sukcesu i pól mili mniej do końcowego sukcesu.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 09:16   

diabolo napisał/a:
Jak Pan widzi, ja i wielu innych forumowiczów cały czas na to czekamy.

Trzy sprawy moim zdaniem najistotniejsze ( oprócz mieszkaniówki) to:
1. Kupno koszar na Wrzesińskiej zapewnienie siedziby dla PWSZ.
2.Przebudowa ul. Witkowskiej.
3. Zieleń miejska.
ad1. Należałem do grupy tych "walczących " o zakup koszar i uruchomienie PWSZ. Nawet uczestniczyłem w zorganizowaniu i przeprowadzeniu naboru studentów na pierwszy rok studiów.
ad2. Przebudowa Witkowskiej jest dowodem na mądrą współpracę trzech samorządów: miasta Gniezna, powiatu i województwa.

ad3. Od 2002r nie mogłem się pogodzić ze stanem terenów zielonych w Gnieźnie. Sprawdziłem przetargi na utrzymanie zieleni i okazało się że są bardzo dziwne. Np. Miasto zapłaciło ponad 100tys. zł za usługi transportowe polegające m. in. na dowożeniu pracowników do parku i przez 8 godzin płatnych samochód z kierowcą czekał na koniec
pracy.
Takich absurdów było wiele nie sposób wymienić wszystkie.Po dyskusji, którą wywołałem ogłoszono przetargi na utrzymanie zieleni i efekty były widoczne. ( nie wiem jak to teraz funkcjonuje ale stan zieleni pogorszył się).
Zajmowałem się wieloma innymi sprawami ale nie ma sensu o tym pisać.
Tylko wspomnę że kiedyś Straż Miejska w weekendy patrolowała miasto do 4 rano co również było moja inicjatywą. :heej:

Boratynek 

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 17:14   

Cytat:
Przebudowa ul Witkowskiej

Na jakim odcinku miałaby być ta przebudowa i czym byłaby ona podyktowana panie Jeży :?:

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Lis 12, 2014 10:07   

Boratynek napisał/a:
Cytat:
Przebudowa ul Witkowskiej

Na jakim odcinku miałaby być ta przebudowa i czym byłaby ona podyktowana panie Jeży :?:

Drogi Boratynku czy Ty naprawdę nic nie rozumiesz. W poście ,którego część cytujesz piszę o tym co zostało już zrobione. Nigdy nie byłeś na ul. Witkowskiej?
Pozdrawiam JP.Lubbe

skorpione 

Wysłany: Pią Lis 14, 2014 20:27   

Jerzy Lubbe napisał/a:
skorpione napisał/a:
i Pan to zmieni?
Tak?

Skorpione a jak się Tobie wydaje po co startuję do Rady Miasta?

Ponawiam moje pytanie. Na które nie udzielił Pan odpowiedzi.

Pan to zmieni?
Tak?

Nie mam pojęcia po co Pan startuje do Rady Miasta.

skorpione 

Wysłany: Pią Lis 14, 2014 20:30   

Jerzy Lubbe napisał/a:

Tylko wspomnę że kiedyś Straż Miejska w weekendy patrolowała miasto do 4 rano co również było moja inicjatywą. :heej:

Policja nocą - TAK
Straż Miejska - NIE, nie widziałem jeszcze nigdy aby straż coś dobrego robiła dla mieszkańców (poza mandatami za parkowanie, prędkość),

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sob Lis 15, 2014 10:59   

Straży Miejskiej powinny zostać odebrane uprawnienia do używania fotoradarów. By nie drenować za bardzo budżetu proponuje by strażnicy patrolowali takie miejsca jak centrum miasta, Tysiąclecie, Winiary itd pod względem psich kup. To co się dzieje na moim Tysiącleciu woła o pomstę do nieba. Wszystkie trawniki zawalone psimi odchodami mimo iż np. koło mnie jest zaraz polana w okolicy hali Gosir ( 50-100m dalej od trawników ). Mało kto tam chodzi. Wszyscy pod blokami. Mało tego...właściciele nie widzą nic złego w tym, że ich psiaki "sikają na samochody". Przerzucenie działań SM w te sfery na początku przyczyni się do oburzenia właścicieli psów jednak z perspektywy czasu będzie to z korzyścią dla wszystkich. SM zarobi na nieposłusznych obywatelach ( mandaty ), mieszkańcy bez psów będą mieli czystsze trawniki a psiaki w większym stopniu będą wyprowadzane na większe tereny zielone a nie tylko wokół bloków. Przecież to jest chore, że wypuszczając dzieciaki pod blok trzeba liczyć się z ciągłym czyszczeniem ich butów po powrocie. Nawet w piaskownicach są psie odchody! Jak ktoś chce mieć psa np. w bloku niech weźmie też za to odpowiedzialność!

Odpowiedz do tematu