Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakim sprzętem pstrykacie swoje fotki
Autor Wiadomość
Wojtek Wlkp 

Wysłany: Nie Gru 16, 2012 18:09   Jakim sprzętem pstrykacie swoje fotki

Tak jak w temacie czym robicie swoje fotografie;)

Ja zacznę Panasonic Lumix FZ-200 :) :peace:

Kenneth_Philips 

Wysłany: Nie Gru 16, 2012 21:01   

Jak mawiają sprzęt nie robi zdjęć, a fotograf który za nim stoi...ale temat ciekawy - nie tyle żeby się pochwalić...co przy okazji można poruszyć kilka ciekawych wątków, jak np. nauka.

1. pierwsze kroki stawiałem Minolta Z10 - ot taki aparacik rodzinny (nie mój osobiście), którym dużo fociłem i pojmowałem pierwsze parametry typu przesłona, migawka etc. wtedy to była dla mnie magia
2. moja pierwsza cyfrówka to hybryda Fuji FinePix S9500 - mega aparat, który przeżył mase wrażeń :) . Ogólnie dla amatorów baaaardzo bym polecił właśnie hybrydy, głównie dlatego że są mega-uniwersalne, ale też jednocześnie dają spore mozliwości do pojęcia wielu podstawowych kwestii związanych z fotografowaniem. Dają duże możliwości rozwoju :)
3. aktualnie mam w posiadaniu następujący zestaw: Nikon D5000 + ob.kit 18-55 VR + ob. 55-200 VR + ob. st. 35 1.8 VR z którego jestem zadowolony. Oczywiście apetyt wzrasta w miarę jedzenia, ale do prywatnych celów jak dla mnie starczy.

becia 

Wysłany: Nie Gru 16, 2012 21:48   

Kenneth_Philips napisał/a:
sprzęt nie robi zdjęć, a fotograf który za nim stoi...

To prawda, niemniej posiadany sprzęt z pewnością daje takie a nie inne możliwości i ma wpływ na jakość zdjęć.

pierwsze kroki (...) aktualnie mam ...

Wychodzi, że masz już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie sztuki - może pochwalisz się jakimiś fotami, bo nie widziałam w galerii Twoich prac (no chyba, że coś przeoczyłam).

Jeśli o mnie chodzi, to zaczynałam od tatowego Zenita, potem jakiś analogowy kieszonkowiec wyłącznie do zdjęć rodzinnych. Z czasem przeskok na cyfrówkę - tzw. mydelniczkę z obiektywikiem (czytaj kieszonkowiec marki kieszonkowiec). Ale, jak napisał Kenneth apetyt rośnie, więc kilka lat temu przesiadłam się na hybrydę Fujifilm s9600, bo kieszonkowiec za bardzo mnie ograniczał. Mam ją do dziś i wszystkie prezentowane zdjęcia pochodzą właśnie z tego aparatu. No może pomijając otworki, które zrobiłam aparatem własnej produkcji - z kartonu i odrobiny taśmy izolacyjnej :D

Miałam także całkiem niedawno okazję, za sprawą pewnego pozytywnie zakręconego fotoamatora i kolekcjonera z Łodzi, cofnąć się w czasie i poprzymierzać kadry spoglądając przez wizjer Canona EF starszego ode mnie ale w stanie fabrycznym wręcz. Niesamowite przeżycie a miny mijających mnie przechodniów, gdy trzymałam to cacko w ręce - bezcenne :)

Od niedawna także, za sprawą tego samego człowieka jestem w posiadaniu analogowego nikona f70. Praca migawki - muzyka dla uszu ale pierwsze kadry jeszcze przede mną, bo jak wspominałam w innym temacie coś mi wena nie dopisuje - chyba depresja zimowa :whoeva:

Kenneth_Philips 

Wysłany: Nie Gru 16, 2012 22:33   

Becia, kiedyś cośtam wrzucałem jeśli się nie myle...a teraz na nic niestety nie ma czasu :( o wenie już nie wspomnę

Wojtek Wlkp 

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 08:27   

Dokładnie nie chodzi tu o chwalenie się ale też o podjęcie jakieś dyskusji :mruga: Sam chciałem lustrzankę zakupić ale po zastanowieniach kupiłem Lumixa czemu bo przypuszczam że jak kupiłbym lustro to nie miał bym tyle siana żeby kupić obiektywy. Ale z tego Lumixa też jestem zadowolony. Ciągle go poznaje robię zdjęcia( czasem nie takie jak by się chciało ), ale myślę że z czasem wykorzystam go w pełni;) Jeszcze co muszę do niego kupić to telekonwerter, drugi akumulatorek i filtr UV , ale to nie od razu ;)

becia 

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 09:26   

kiedyś cośtam wrzucałem jeśli się nie myle

Chyba jednak nie albo już zdążyłeś usunąć - z ciekawości przeszukałam forum i niestety nie ma tam Twoich fot, a chętnie bym zobaczyła. Może uda Ci się kiedyś znaleźć chwilkę i wrzucić coś do galerii.

Wojtek Wlkp napisał/a:
Jeszcze co muszę do niego kupić to telekonwerter, drugi akumulatorek i filtr UV

Zapasowy akumulatorek jak najbardziej - z pewnością się przyda, zwłaszcza w zimne dni, kiedy szybciej traci na mocy. Zupełnie nie rozumiem jednak po co Tobie telekonwerter ? Wyczytałam w specyfikacji Twojego aparatu, że ma zakres ogniskowych 25-600 mm, więc całkiem przyzwoity szeroki kąt do naprawdę dużego tele (ja mam 28-300mm i w większości wystarcza).
Moim zdaniem możesz też sobie odpuścić filtr UV, jeśli odpowiednio dbasz o sprzęt, to jest zupełnie zbędny. Ja początkowo też się skusiłam ale tak szybko jak go założyłam, tak też szybko zdjęłam - po co fotografować przez szybę ;) Już lepiej zainwestować w filtr polaryzacyjny - bardziej praktyczny w wielu sytuacjach i ciekawe efekty można uzyskać, a z pewnością poprawić kolorystykę zdjęć w słoneczne dni.

P.S.
Tak na przyszłość - używaj proszę znaków interpunkcyjnych, bo może się zdarzyć sytuacja, że zostaniesz źle zrozumiany pisząc zdanie jednym ciągiem ;)

Wojtek Wlkp 

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 09:36   

Telekonweter przyda się do robienia przelotówek ( tzn robienie zdjęć samolotom komercyjnym co lecą na znacznej wysokości ).

becia 

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 10:30   

Wojtek Wlkp napisał/a:
przyda się do robienia przelotówek

O ile faktycznie spełni w tej kwestii swoje zadanie, bo z tego co się orientuję konwertery do hybryd mają wiele wad, a główną jest ograniczanie światła. Zanim dokonasz zakupu dobrze się zorientuj jak Twój aparat współpracuje z takimi przystawkami.

jan.dzban 

Wysłany: Czw Sie 06, 2015 12:38   

Posiadam Nikona D300 i Sigme 30mm f/1.4. Do fotek z wakacji wystarcza.

Planistigmat 
Piotr

Wysłany: Pon Sie 10, 2015 21:23   

D300 to stary, ale bardzo fajny sprzet. Tylko czy wystarczy Ci jeden obiektyw stałoogniskowy ?

Odpowiedz do tematu