Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry Internet ?
Autor Wiadomość
newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Czw Gru 17, 2009 22:47   

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Czw Gru 31, 2009 12:04   

No i powiem wprost- po mej interwencji jest wreszcie super od ponad miesiąca... Zatem polecić mogę- Serv-net, nawet pomimo "przejściowych trudności".

remikk 

Wysłany: Czw Gru 31, 2009 18:44   

No i po co te nerwy ?
A ja czekałem spokojnie, aż wszystko poprawią. Chciałbym jeszcze tylko, żeby doszli w te rejony z TV Cyfrową.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Czw Gru 31, 2009 19:27   

Nerwy były z powodu cynizmu i niechęci do przyznania się serwisu do błędu- a nie sugerowanie mi przeinstalowania systemu, kupna innego routera itd...

Wielki Wódz 

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 14:34   

Podobno w Niechanowie pod Gnieznem Era w tym roku ma uruchomić jakiś nowy nadajnik. Zna ktoś szczegóły? Czy ma to być związane z rozwojem ich sieci komórkowej czy internetowej (blueconnect)?

Kaczy 

Wysłany: Pią Sty 15, 2010 21:38   

pytanie:

mam ponad 3 lata już w sumie obecne łącze, tzn. radiówkę, płacę 40zł na miecha za 1mb. jest opcja posiadania czegoś szybszego w podobnej cenie w rejonach Osinca? bo po tym, ile przyszło mi płacić w Poznaniu stwierdzam, że tutaj przepłacam ;)

xmennn 

Wysłany: Nie Lut 21, 2010 22:08   

Witam.Ja mam radiówke INGNET ale jestem już troche zmęczony, ostatnio kłopoty z połączeniem, a jak juz się połącze, jeśli się w ogóle uda, to brak możliwości otwierania stron, odbierania poczty, tylko jakoś gg działa, albo jakieś pingi kosmiczne uniemożliwiające normalne korzystanie z internetu.Na swojej stronce ciągle piszą ,że to ataki hakerskie na sieci radiowe ...ale od dwóch lat niewiele się zmieniło, od początku lutego 2010 jakaś porażka, w sumie płace ale korzystać za bardzo się nie da.Kiedyś miałem Gecon i choć internet był teoretycznie wolniejszy to BYŁ i nie było problemów z połączeniami.Zastanawiam się nad zmianą operatora .Interesuje mnie NORNET albo VISNET albo nawet GECON.Może są tu użytkownicy tych sieci, interesuje mnie głównie dosęp drogą radiową , bo taki wchodzi w gre w moim przypadku.czy też w innych sieciach dało się odczuć ATAKI HAKERSKIE? czy tylko INGNET jest taki podatny?szczerze mówiąc mam ochote wrócić do geconu, choć droższy ale wtedy nie wiedziałem co to internet, a w tym INGNET to mam wrażenie,że niekiedy jakbym sam tam pracował w serwisie.Licze na opinie użytkowników NORNET,VISNET posiadających łącze radiowe, ew. ktoś kto ma gecon czy nadal jakość tego dostępu jest dość wysoka?Pozdrawiam

Weest 

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 17:00   

Z firmą INGNET miałem przyjemność przez 4 lata. Jako, że było to jedyne rozsądne rozwiązanie w 2005 roku to skorzystałem. Początkowo było ok, dopiero później zaczęły się problemy. Tam nie ma żadnych ataków. Firma krzak w której pracują dwie osoby. Gdy coś jest nie tak z łączem to zwykle ich odpowiedź brzmi : " To pewnie coś u pana. Nie ma pan włączonego czegoś w tle?" W sumie ta gadka już przestaje być śmieszna po trzecim czy czwartym razie. Przysyłają zwykle , by udowodnić, że jest u nich wszystko w porządku, wykres pingów z któregoś tam dnia. Na pięć razy zawsze dostawałem ten sam obraz. Dziwny zbieg okoliczności. Wrzucają po kilkadziesiąt osób na jeden nadajnik i łącza im tego nie dają rady "unieść' . Jak chciałem zrezygnować to mnie straszyli, nawet groźbami pobicia. Ba, nawet wyłączyli mi internet choć nie złamałem żadnego regulaminu. Szczęśliwie mamy Ochronę Praw Konsumenta i tam mi poradzono co zrobić i drani się pozbyłem. Oczywiście nawet sam musiałem ściągać antenę , bo serwisant się nie zgłosił, mimo,że to on powinien odebrać sprzęt. Nigdy i nikomu nie polecam tej firmy. Zdaję się ,że nawet faktur nie wysyłają klientom indywidualnym. O firmach o których wspomniałeś popytam znajomych. Ja sam obecnie mam 4MB w Satpolu i jestem zadowolony. Nie ma żadnej innej alternatywy? Np., coś na łączach TP?

maksior 

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 19:53   

Witam, mam pytanie jaki by był najlepszy internet na łączu TP.SA.obecnie mam NETIE.A czy SATPOL działa na TP.SA.?

xmennn 

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 22:27   

cos na łączch TPSA to w sumie ostatecznośc, bo juz kiedys z nich zrezygnowałem i z tel. stacjonarnego , tak więc czekałoby mnie zakładanie wszystkiego od początku a i tak się do nich zraziłem po tej akcji co to kończyła się ludziom umowa na czas okreslony na neostrade i dawali wszystkich na czas nieokreślony za prawie dwukronie większą opłate, oczywiście nikogo nie powiadamiając o tym.bo przeciez to wina użytkownika,że nie doczytał regulaminu,że musi na miesiąc przed zakończeniem umowy powiadomić TPSe co bedzie robić dalej, czy przedłużać, czy rezygnować.....wszystko by było ok, ale przed skończeniem mi się umowy z neostradą wydzwaniali co kilka dni z ich błękitnej lini,że to maja jakąś super mega oferte, jak to mozna z 5 zł zaoszczędzić powiedzmy, wykupując jakąś tam promocje, oczywiście o tym ,że zbliża się koniec umowy na neostrade nikt nie wspominał, a zanim się zorientowałem o co chodzi to mineły dwa miesiące i zamiast zapłacić powiedzmy 130zł za dwa miesiące zapłaciłem chyba z 260 zł, tak więc to się nazywa obsługa klienta, teraz u nich noeostrada coś koło50zł i utrzymanie lini 30zł, a za 80 to i w geconie moge mieć 1MB a byłem tam zadowolony.Zobaczymy, ING przysłało dziś info ,że juz dokonali naprawy łącza światłowodowego u ich ostawcy i wszystko będzie super!!

xmennn 

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 22:43   

tak więc Weest, gdyby udało się Tobie coś dowiedzieć o tych innych gnieżnieńskich dostawcach to , napisz, bo może nie tylko mi przydałaby się ta informacja, bo w sumie ciężko coś znależć na ich temat w internecie. chodzi mi zwłaszcza o indywidualny dostęp drogą radiową, chyba że może ktoś jeszcze miał jakieś doświadczenia z tymi firmami w ostatnim czasie.Miałem nadzieje,że może kablówka, na piekarach z czasem udostępni internet, ale z tego co pisali niedawno w przemianach to miasto nie za bardzo chce im iść na ręke przy modernizacjach i różnie to z nimi moze być

miało być tak super, a podczas pisania tych wiadomości raz mnie rozłączyło, zobaczymy jak będzie dalej

xmennn 

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 22:50   

Maksior satpol z tego co się orientuje to internet dostarczany przez kablówke a pewnie wiekszość dostawców i tak w większym lub mniejszym stopniu korzysta z łaczy oferowanych przez tepese. Mój szwagier ma netie i przeniósł się do niej z tepesy, a sporo gra na necie , w sieciówki gdzie liczą sie małe lagi, a jakby netia była zła to pewnie by z niej zrezygnował

xmennn 

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 23:07   

niby w ramach rekompensaty włączyli podwójną prędkośc łącza, ale co z tego skoro w ciągu powiedzmy 40 minut rozłączyło mnie z 3 razy i musiałem pewnie po minucie czekać aż uda mi się ponownie połączyć( co wcale nie było takie pewnie), tak więc musze poszukać jakiegoś innego rozwiązania. licze,że odezwą się również osoby które mają doczynienia z innymi firmami które wymieniłem (nornet, visnet,gecon)

newager 
PO jest mniejszym złem

Wysłany: Wto Lut 23, 2010 08:38   

Ja mam bezprzewodowy z UPC, nie narzekałem, ale ostatnio nawet odległość 3 metrów stanowi czasem zbyt duży dystans i gubi zasięg :/

44 

Wysłany: Wto Lut 23, 2010 13:29   

Cytat:
odległość 3 metrów stanowi czasem zbyt duży dystans i gubi zasięg :/

Ale to już chyba nie problem usługi, a sprzętu.

Sam mam Satpol (2MB) i nigdy jeszcze nie było problemów. Polecam.

macinho 

Wysłany: Pią Mar 12, 2010 20:11   

Witam
Kończy Mi się umowa z obecnym operatorem i chciałbym zasięgnąć waszej opini.
Co polecacie Netię czy SERV-Net, a może coś zupełnie innego?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Mar 12, 2010 22:55   

ie miałem do czynienia z Netią ale nie słyszałem pochlebnch opini. ZA to rozmowa z telemarketerem Netii wczoraj zwaliła mnie z nóg ;]

Serv-Net polecam zdecydowanie pod warunkiem ze kabel

wuja 

Wysłany: Sob Mar 13, 2010 06:46   

Diabel-tasmanski napisał/a:

Popieram

birki 

Wysłany: Nie Mar 14, 2010 12:58   

W Gnieźnie istnieje również taki operator jak DAMIX, który przejął część infrastruktury WLAN od Serv-Net'u. Firma ta intensywnie i systematycznie dokonuje modernizacji i rozbudowy istniejących nadajników jak i dalszą rozbudowę infrastruktury sieciowej. Firma ta działa (lokalnie) w Gnieźnie oraz okolicznych miejscowościach, a także w Zdziechowie, Łubowie, Kłecku. DAMIX posiada również swoją infrastrukturę sieciową na obszarze Kleczewa, Ślesina i okolic, a także na terenie województwa mazowieckiego.

Strona operatora: www.damix.biz

Luis 

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 09:16   

Cytat:
A orientuje się ktoś, czy na Winiarach jest "po kablu" czy radiówka? ;)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 12:56   

Winiary chyba całe są okablowane

roberto321 

Wysłany: Sro Sie 11, 2010 15:57   

Witam
Ja posiadam na skiereszewie łacze z NETI WIMAX 2MB i działa bez zarzutu.
Czy jest jakaś alternatywa dla NETI rozchodzi sie tylko o skiereszewo??

remikk 

Wysłany: Czw Sie 12, 2010 07:05   

newager napisał/a:
Ja mam bezprzewodowy z UPC

Pierwsze słyszę, żeby UPC miała nadajniki bezprzewodowe. Czy też po prostu masz do domu kabel, a w domu routerek bezprzewodowy ?

stas 

Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 09:28   Witam

Jeśli chodzi o alternatywę WiMAX dla Netii jest jeszcze firma Inea która ma nadajniki na Winiarach i ul. Witkowskiej. Ja mieszkam na oś.Piekary dzwoniłem do nich zasięg jest. Internet dają do 4 Mbt

Scott. 

Wysłany: Pią Lut 11, 2011 14:31   

birki napisał/a:
W Gnieźnie istnieje również taki operator jak DAMIX, który przejął część infrastruktury WLAN od Serv-Net'u. Firma ta intensywnie i systematycznie dokonuje modernizacji i rozbudowy istniejących nadajników jak i dalszą rozbudowę infrastruktury sieciowej. Firma ta działa (lokalnie) w Gnieźnie oraz okolicznych miejscowościach, a także w Zdziechowie, Łubowie, Kłecku. DAMIX posiada również swoją infrastrukturę sieciową na obszarze Kleczewa, Ślesina i okolic, a także na terenie województwa mazowieckiego.

Strona operatora: www.damix.biz

Nie polecam! Od czasu kiedy wykupili serv-net są same problemy! Na początku roku 2010 było wszystko ok, ale od wakacji stopniowo zaczęli mi obniżać prędkość aż internet całkowicie padł. oczywiście gadka, że to na pewno coś ode mnie. Na serwis czekałem 4 dni mimo, że codziennie były telefony. W końcu przyjechali i :niby: naprawili tak niby że od tamtego czasu ping mi skacze co minute, w żadną gre sieciową nie idzie pograć bo mam niesamowite lagi. Zapomniałem też napisać że w nocy powinienem mieć 1mb a mam dalej tak samo jak w dzień. W czasie dnia internet tak jakby zniża mi się o połowe na pare sekund i tak w kółko. Po telefonicznej interwencji usłyszałem że jak sie nie podoba to można napisać reklamację. Nawet nie chcieli pomóc. i tak siedzę nimi dalej i nic nie można zrobić.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 20:43   

Cytat:
W Gnieźnie istnieje również taki operator jak DAMIX, który przejął część infrastruktury WLAN od Serv-Net'u. ...
Ale dział reklama to chyba w innym dziale, nie tu miejsce na stawianie sobie darmowych laurek.

hubercik23 

Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 00:53   

Kocham technologię. Mogę o niej gadać godzinami! To naprawdę fascynujące. Nie sądzicie? Jesteśmy teraz gdzieś, gdzie 15 lat temu nikt by nie pomyślał! W tamtych czasach mało kto wiedział, że istnieje coś takiego jak Internet. Mało kto domyślał się, że w telefonach będzie można z niego korzystać, a także mało kto spodziewał się, że rozwinie się on aż tak szybko. Koniecznie zerknijcie sobie na tekst o 4K - http://poznan.naszemiasto...rt,t,id,tm.html - pokazuje, w którym kierunku idziemy ;)

trotef 

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 05:55   

Dobry to taki z prędkością na poziomie minimum 30 mb/s - ale realną prędkością 30mb/s.

Odpowiedz do tematu