Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ginekolog
Autor Wiadomość
atedanreb 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 12:09   ginekolog

mam prośbe jako że przygotowuje sie do bycia mamą chciałabym sie dowiedzieć na temat ginekologów w Gniexnie, którego polecilibyście jak godnego . Chce, żeby moja ciąża była dobrze poprowadzona a ja zebym była spokojna o mojego maluszka

becia 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 12:50   

Na początek - gratuluję decyzji i życzę by maleństwo dobrze się rozwijało, przyszło na świat zdrowe i rosło na pociechę swoich rodziców. :)

Co zaś do pytania, to trudno doradzić w tak delikatnej kwestii...

Najlepiej by był to lekarz, do którego ma się już zaufanie - co z lekarzem, do którego do tej pory chodziłaś - czy nie może poprowadzić Cię również przez ten szczególny okres jakim jest ciąża i doprowadzić do szczęśliwego rozwiązania ??

atedanreb 

Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 13:42   

podobno Lisowska jest dobra i Ernst tez. Maja własny sprzęt (a to wazne nieukrywam).

becia 

Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 12:22   

atedanreb napisał/a:
podobno Lisowska jest dobra i Ernst tez

zależy co kto rozumie pod pojęciem "dobry lekarz"...

atedanreb napisał/a:
Maja własny sprzęt

Właśnie - czy własny sprzęt jest wyznacznikiem tego, czy lekarz jest dobry, czy nie ?? Czy raczej nie powinna się liczyć wiedza, profesjonalizm, udzielanie wyczerpujących informacji i podejście do pacjentki...

No i o jaki sprzęt właściwie chodzi, bo wydaje mi się, że większość lekarzy raczej dysponuje swoim sprzętem do przeprowadzania badań.

lula 
lula

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 20:17   p dr Aleksandra Lisowska

P doktor Lisowska
"wiedza, profesjonalizm, udzielanie wyczerpujących informacji i podejście do pacjentki"
miła i mądra kobieta
kolejka pod drzwiami to faktczna rekomendacja
uważności i starannosci nie zastepuje mdłą paplaniną i ornamentyką słowną w czym przoduje dzis większość ginekologów szczegolnie facetów ;/
mozna się poczuc komfortowo i zaopiekowanym i skupić się juz tylko na maluszku :)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:31   

Odnosze wrazenie pijarowskiej tendencyjnosci uzytkownika lula.
Ja slyszalem o dr Lisowskiej calkim inne opinie...

lula 
lula

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 10:36   

Kenneth_Philips napisał/a:
Odnosze wrazenie pijarowskiej tendencyjnosci uzytkownika lula.

ze to niby pierwszy jedyny moj post i reklama
kazdego najpierw cos zainspirowuje zanim z biernego widza stanie sie uczestnikiem czyz nie. temat mi bliski czasowo a wczesniej sama szukalam w necie opinii o gnieznienskich ginach.

co człowiek to opinia (pewnie kolega swoją opinię ukształtował na podstawie cudzych bo nie sadzę żeby był kiedykolwiek pacjentem :)
choć rzeczywistość zaskakuje co krok i mogę się mylić

pierwszy raz trafiłam przypadkiem i potem też słyszałam różne zdania (raczej z przewagą pozytywow

ale pozniej zdecydowałam się świadomie - 1/ wolałam korzystać z usług kobiety po raczej nieprzyjemnych doswiadczeniach z ginekologami płci meskiej. 2/ Poza tym to fajna babka, inteligentna, taktowna i mozna z nia swobodnie pogadac. dla mnie to wazne dlatego ja chwale. facet tego raczej nie zrozumie.
3/ jest tez dobrym poloznikiem. i nie oleje pacjentki - moze nie byc wylewna , mila ale jest uwazna i odpowiedzialna.
takie jest moje zdanie poparte doswiadczeniem.
i ze spokojnym sumieniem moge polecic pytajacej powyzej mamie in spe.

revolta 

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 11:04   

Kenneth_Philips napisał/a:
Ja niestety rowniez... Wszystko z pewnoscia zalezy od problemu z jakim dany lekarz musi sobie poradzic.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 22:30   

Oczywiscie osobiscie nie chadzam do ginekologow (z wiadomych przyczyn)...chociaz w ostatnim roku dosc regularnie u jednego sie zjawialem. Co sie tyczy opinii nt. ten danej grupie fachowcow musze sie opierac na opinii kobiet mi najblizszych i znajomych. U mnie w rodzinie temat ten nie tabu. O tym sie dyskutuje i chcac niechac moge cos wiecej o tych opiniach napisac.
CO do mojej reakcji na post, wybacz lula, ale fora dyskusyjne sa przepelnione jednopostowych uzytkownikow, dla ktorych konta zalozono w jednym celu - reklamy. Sam Twoj odzew w tym temacie swiadczyc moze, ze sie chyba jednak mylilem.

Wracajac do tematu. Kazdy ma prawo do wyrazania swojego zdania. O dr Lisowskiej opinie, jakie slyszalem to np. takie ze kilkakrotnie nie raczyla zejsc do rodzacej pacjentki - z ktora miala kontakt przez caly okres ciazy, a wiedziala ze jej pacjentka wlasnie rodzi (nie mowiac juz ze za taka opieke miala zaplacone). Co do wspomnianego dr Gliniewicza mam mieszane odczucia. Z jednej strony z racji piastowania roli ordynatora poziom, jaki reprezentuje jednostka OP jest zawodowa...z drugiej strony wiem, ze prywatnie mozna zalatwic u niego duuuuzo wiecej dla rodzacej. No ale to niestety kosztuje. To jest smutny obraz gnieznienskiej medycyny. Mialem ta "przyjemosc" obcowac z tym tematem przeszlo pol roku temu - kiedy z zona razem rodzilismy syna. A poniewaz porod potoczyl sie tak, a nie inaczej (nie chce wnikac w szczegoly) nie wyrobilem sobie najlepszego zdania o dr Gliniewiczu. Z drugiej strony czlowiek chyba powinien sie cieszyc z tego - ze chociaz niczego nie spartolili.
Podczas porodu i okresu przed-porodowegp mielismy tez kontakt z dr Juste (bez komentarza) oraz dr Walkiewiczem. O tym panu to mozna by duzo napisac - niestety zadne dobre slowa. Arogancki, ordynarny, niekulturalny, prostacji i ...

Z opinii mi znajomych obserwuje, ze mimo wszystko kobiety wola jednak w tych sprawach mezczyzn. Wielokrotnie spotkalems sie z opinia, ze byli bardziej profesjonalni, delikatni. Niektore kobiety-lekarze (na pewno nie wszystkie - nie mozna uogolniac) maja tendencje do "rzeznikowania".

Biorac te wszystkie opinie, doswiadczenia i wzajemny kontakt z ginekologiem, ktory w pelni zaopiekowal sie moim synem - na dlugo przed jego narodzinami - z cala pewnoscia, jako fachowego ginekologa - moge polecic dr Ernsta. Wlasciwie, gdyby nie on - zmuszeni bylibysmy szukac dobrego lekarza poza granicami naszego miasta.
Pozdrawiam

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 10, 2008 22:40   

lula napisał/a:
nieprzyjemnych doswiadczeniach z ginekologami płci meskiej.

oś takiego!! Opowiedz o tym...

lula napisał/a:
Poza tym to fajna babka, inteligentna, taktowna i mozna z nia swobodnie pogadac. dla mnie to wazne dlatego ja chwale. facet tego raczej nie zrozumie.

Tak faceci zwykle są uosobieniem chamstwa i zaprzeczeniem taktu...

Ja polecam dr Oszkodar. Jeśli już w Gnieźnie to zdecydowanie polecam właśnie tę osobę.

atedanreb 

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 10:57   

chyba sie przejde do Lisowskeij "na zwiady" i wybadam ją !! nie ukrywam dla mnie to wazne żeby mogła sie czuc przy ginekologu swobodnie i miec do niej zaufania. tym bardziej, że powierzę jej moje nienarodzone jeszcze dziecko :tancze:

becia 

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:27   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Ja polecam dr Oszkodar. Jeśli już w Gnieźnie to zdecydowanie polecam właśnie tę osobę.

Taaak. Zdecydowanie.
W ostatniej ciąży właśnie ona opiekowała się moją osobą.
Byłam bardzo zadowolona - pełen profesjonalizm.
Poleciła mi ją znajoma pielęgniarka, więc raczej wiedziała co mówi - nie zawiodłam się.

Do wspomnianej pani Lisowskiej też chodziłam swego czasu ale nie w ciąży, więc się nie będę wypowiadać - zwłaszcza, że było to dość dawno temu i mogło się wiele zmienić.

jentyk 

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 18:31   

Będąc w ciąży musiałam trafić do szpitala więc w krótkim czasie poznałam naszych ginekologów. Pan ordynator (dr Gliniewicz) do dżentelmenów nie należy, dr Juste zrobił na mnie dobre wrażenie. Podczas badań informowała mnie co się dzieje z maleństwem i jaki jest mój stan zdrowia. Dr Walkiewicz nie wiem dlaczego ale mnie do siebie nie przekonał. Kontakt z nim miałam tylko na obchodach i do tego stał z boku ale wydała mi się jakiś taki... Ale słyszałam dobre opinie na jego temat. Dr Oszkodar też zrobiła na mnie nie zbyt miłe wrażenie. Przy badaniu nie wiedziała czego szukać. Dr Erst miły i sympatyczny. (Byłam u niego prywatnie kilka razy. Nie narzekam.) Leżałam w szpitalu 2 tygodnie więc trochę się "przeze mnie" przewinęło tych lekarzy. Moje opinie opieram na jakiś tam krótkich spotkaniach więc mogą być nieadekwatne do rzeczywistości.

Moim lekarzem jest dr Lisowska. Chodzę do niej "państwowo". Uważam ją za dobrego lekarza. W ciąży na czas znajdywała zagrożenia. I może uchroniła przed zbyt szybkim porodem. Wylewna to może i ona nie jest ale mam do niej zaufanie. A oto chyba chodzi. Wprawdzie było by miło jakby w szpitalu podeszła i zapytała się o samopoczucie ale jakoś bez tego przeżyłam i nie zamierzam zmieniać lekarza.

Wylewna za to jest pani Nowak ale jako fachowiec... :no: To jest lekarz na pierwszą wizytę u ginekologa. Miła i sympatyczna więc pierwszą wizytę będzie się dobrze wspominać. Ale żeby wykryła jakieś problemy? Chyba, że przypadkiem. Może krzywdzę, tą opinię ale na jej temat nasłuchałam się najgorszych opinii. I najwięcej.

jentyk 

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 18:36   

Aha. W szpitalu był jeszcze jeden lekarz, PAN Nowak (chyba, że pokręciłam nazwisko). Podobno w Gnieźnie nie przyjmuje. Nazwaliśmy go "weterynarz". Miał tylko wieczorne obchody. W ogóle nie patrzył co jest napisane w karcie. I najchętniej to by wypisał cały oddział do domu. Nie ważne czy może pacjentka może wyjść czy nie. Dobrze, że takie decyzje są podejmowane rano. Miałyśmy z niego niezły ubaw. No i dobrze, że badań nie robił. Bo nie wiem co by stwierdził.

ela123 
ela123

Wysłany: Pią Mar 08, 2013 09:23   

Witam :papa2: Dr Lisowska to najlepszy lekarz jakiego spotkałam chodzę do niej już 22 lata i nie powiem o niej złego słowa.Prowadziła moje 3 ciąże i gdyby nie ona ta ostatnia nie wiadomo jak by się skończyła.Jest sumienna i potrafi się przyznać jak pojawi się poważniejszy problem że nie da rady, bo nie miała takiego przypadku(oczywiście jak się coś dzieje poważnego)i kieruje do specjalistów do Poznania.Co do opieki rodzącej nie zgodzę się z opinią że nie interesuje się pacjentką .Przy mnie była za każdym razem kiedy rodziłam w czasie drugiej ciąży gdy zaczęłam rodzić przyjechała w czasie swojego urlopu.Mam wiele przykładów jak potrafi zająć się pacjentką , ale radzę samemu się przekonać i iść na pierwszą próbną wizytę.Lekarza zawsze można zmienić. :heej:

bilisa 

Wysłany: Nie Wrz 27, 2015 11:46   

Sugeruj się opiniami innych kobiet. Zapamiętaj kilka nazwisk. Idź na próbną wizytę.

guskawoj 

Wysłany: Czw Lis 23, 2017 15:37   

Ja miałam bardzo fajnego ginekologa w http://www.rzeszow.pro-fa...ly/ginekologia/ . Jestem zadowolona ogólnie ze szpitala.. Poród bezproblemowy i bardzo miła opieka!

Odpowiedz do tematu