Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sklepy z odzieżą ciążową
Autor Wiadomość
Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 15:01   Sklepy z odzieżą ciążową

Za kilka miesięcy po raz kolejny zostanę ciocią :jupi: Przyszła mama już zaczyna martwić się, w co się ubierać. W związku z rosnącym brzuszkiem postanowiła wybrać się na zakupy, dlatego szuka informacji, gdzie można znaleźć sklepy z odzieżą ciążową. Wiem, że we Wrześni i w Poznaniu są takie sklepy. A czy w Gnieźnie również można znaleźć sklep z odzieżą dla przyszłych mam?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 19:14   

Z tego co mi wiadomo to typowego sklepu z odzieżą ciązową nie ma. Możną jednak taką nabyć na Zielnym Rynku na ul. Warszawskiej oraz w Galerii Gniezno w Grey Wolf'ie

becia 

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 21:56   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Z tego co mi wiadomo to typowego sklepu z odzieżą ciązową nie ma

Faktycznie - to duża bolączka przyszłych mam. Ostatnio takie zakupy robiłam prawie 2 lata temu ale zdaje się, że od tego czasu nic się w tej kwestii nie zmieniło :(

Diabel-tasmanski napisał/a:
Możną jednak taką nabyć na Zielnym Rynku

To prawda - po wejściu (mały sklepik w ciemnym pomieszczeniu w suterenie) pierwsze wrażenie nie jest najlepsze lecz przyszła mama faktycznie może znaleźć tam coś dla siebie. Przyznam, że sama często korzystałam z zasobów tego sklepiku - w cenie jednego ciucha z "markowego" sklepu można tam kupić kilka fajnych łaszków (ale raczej takich na co dzień niż od święta - choć nie wiem jak jest tam teraz).
Dużym plusem jest to, że w kupowanych rzeczach bezpłatnie dokonują przeróbek na życzenie - np. skracanie (przynajmniej tak było jeszcze "jakiś" czas temu). ;]

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 07:53   

Jeśli mówimy o tym samym miejscu na Zielony Rynku, to teraz chyba jest tam komis artykułów dziecięcych.

----

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 08:30   

niestety w Gnieźnie w tym temacie wybór jest marny :( zdecydowanie w moim odczuciu jedynym sensownym sklepem jest właśnie Grey Wolf ale i tak jak już lepiej jest wybrać się do Poznania np. w Plazie jest sklep Nivena

wuja 

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 11:05   

Uważajcie, aby odmienna orientacja nie przyczepiła się do tytułu, bo oni by też chcieli mieś "rodziny".
A tak na temat, spróbuj na Wyszyńskiego, kawałek za kościołem św Michała jest sklep "wielkorozmiarowy". Moze tam będą mieli coś na ciążę.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 11:13   

przecież każdy sklep firmy odzieżowej jak np reserved czy H&M lub C&A ma dział z ciuchami dla kobiet w ciąży. wiem co mówie :D
ps ale nie wiem, czy takie sklepy są w Gnieźnie :D

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 17:21   

Karolina napisał/a:
niestety w Gnieźnie w tym temacie wybór jest marny :( zdecydowanie w moim odczuciu jedynym sensownym sklepem jest właśnie Grey Wolf ale i tak jak już lepiej jest wybrać się do Poznania

Szkoda, że nie ma takich sklepów. Gdyby znalazł się ktoś mądry, kto chciałby założyć sklep z dużym wyborem fajnych ciuszków dla przyszłych mam, z pewnością zrobiłby na tym dobry interes. Myślę, że w Gnieźnie i w okolicach Gniezna jest wiele przyszłych mam, które chciałyby zrobić zakupy w takim sklepie. Dobrze, że przynajmniej istnieje kilka sklepów, które w swojej kolekcji posiadają również odzież ciążową, choć w takich sklepach wybór tych ciuszków jest z pewnością niewielki. Może rzeczywiście najbardziej rozsądnym wyjściem są zakupy w Poznaniu.

kapusta napisał/a:
przecież każdy sklep firmy odzieżowej jak np reserved czy H&M lub C&A ma dział z ciuchami dla kobiet w ciąży. wiem co mówie :D
ps ale nie wiem, czy takie sklepy są w Gnieźnie :D

W Gnieźnie nie ma takich sklepów jak H&M lub C&A, a w Reserved nigdy nie zauważyłam odzieży ciążowej. Niestety w gnieźnieńskich sklepach odzieżowych asortyment jest najczęściej bardziej ograniczony, niż np. w Poznaniu.

becia 

Wysłany: Pią Lis 09, 2007 08:19   

Aliena napisał/a:
Niestety w gnieźnieńskich sklepach odzieżowych asortyment jest najczęściej bardziej ograniczony

Powiedziałabym, że nawet mocno ograniczony - problem znaleźć w ogóle coś "większego" o ciążowych ciuchach nie wspominając... Dominują ciuchy w rozmiarach S i M a jeśli już są jakieś L, XL, czy XXL to ma się wrażenie, że chyba przez pomyłkę znalazła się tam metka z takim rozmiarem, bo niczym nie różnią się od tych pierwszych (wiem co mówię ;) ). Zaś jeśli już się na coś trafi faktycznie w tym rozmiarze, to nie jest to "ostatni krzyk mody" i młoda dziewczyna, czy kobieta wygląda w tym na o 20 lat starszą.
Tak więc przyszła mama, która w czasie stanu błogosławionego wychodzi poza rozmiarówkę nazwijmy to "młodzieżową" ma ogromny problem. Albo szuka poza Gnieznem albo w internecie albo zwyczajnie idzie do krawcowej coś sobie skroić na miarę...

----

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 00:00   

niestety to co napisała becia to prawda, dotąd mieściłam się w rozmiarze S lub M chwiliwo z oczywistych względów jest to niemożliwe i dopiero teraz widzę jaki problem mają dziewczyny kobiety, które od zawsze były lepiej zbudowane a tez chciały się ładnie ubrac koszmar...

becia 

Wysłany: Nie Sty 13, 2008 00:05   

Andrzej napisał/a:
Jeśli mówimy o tym samym miejscu na Zielony Rynku, to teraz chyba jest tam komis artykułów dziecięcych.

Przechodziłam dziś tamtędy i komis faktycznie jest choć nie w tym samym miejscu a kawałek dalej.
Sklep z ciuchami ciążowymi nadal jest tam gdzie był - czyli w pierwszej piwnicy po prawej idąc od przychodni weterynaryjnej w stronę targowiska - komis jest w drugiej piwnicy. :)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Lip 28, 2008 22:34   

Zauważyłam, że przy Bednarskim Rynku pojawił się salon odzieży i bielizny ciążowej. Otwarcie już 1 sierpnia. Miejmy nadzieję, że sklep będzie dobrze zaopatrzony. Z napisów na sklepie wynika, że będzie można nabyć tam również wyprawki i ubranka dla dzieci.
Może w końcu ktoś zauważył, że takie sklepy są potrzebne :)

jentyk 

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 16:55   

Sklep z odzieżą ciążową jest koło targowiska blisko Misterium. Rzeczy nie należą do najtańszych. Ja zaopatrywałam się w necie. Szukałam takich gdzie były podane dokładne wymiary ciuchów. Gdzieś jeszcze jest sklep ciążowy ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie go widziałam. Może to ten koło weterynarza?

jentyk 

Wysłany: Czw Lis 19, 2009 16:56   

reserved mamy ale nie kojarzę by były tam ubrania ciążowe

Czajka 

Wysłany: Pią Sty 28, 2011 13:16   

Zanim kupicie ciążowe ciuszki, polecam przeczytać co nieco - odzież ciążowa - kilka spraw na które trzeba zwrócić uwagę :)

jentyk 

Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:25   

mamy już H&M ale czy jest tam odzież ciążowa? jakoś jej nie zauważyłam; wprawdzie nigdy nie zabawiłam w tym sklepie długo; mając dziecko już nie ma człowiek tyle czasu na bieganie po sklepach

mirekk 

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 13:07   

Moja żonka bieliznę ciążową zamawiała tutaj http://ekskluzywna.pl/bielizna-ciazowa w sumie przed samym porodem bo do końca nie wiedziała jaki rozmiar będzie ptorzebny, ogromny plus za szybką wysyłkę.

marc3l 

Wysłany: Nie Kwi 15, 2018 14:59   

Wbrew temu co sie uwaza odziez ciazowa moze posluzyc nam nie tylko podczas jej trwania ale takze w pozniejszym czasie. Nie chodzi tutaj jedynie o sam fakt tego, ze cialo kobiety musi wrocic do dawnych ksztaltow. Zreszta odrazu dzieje sie to w bardzo malej liczbie przypadkow. Najwazniejsza jest tutaj wygoda noszenia swoich ubran .. nie moga byc zbytnio za ciasne poniewaz moga powodowac nawet problemy z krazeniem w miejscu najwiekszego ucisku .. co nie jest dobre. Moja znajoma znalazla bardzo przystepne rozwiazanie tego problemu .. mianowicie legginsy ciazowe https://www.gatta.pl/pl/o...gginsy-ciazowe/ ktore bardzo dobrze dopasowuja sie do sylwetki przy czym sa bez uciskowe dzieki zastosowaniu specjalnego materialu. Dodatkowym ich atutem sa mikrokapsulki z mentolem ktore chlodza nogi. Oczywiscie nie znaczy to, ze nalezy zrezygnowac w ten czas z ubrania sie w to co nam sie podoba .. trzeba znlezc alternatywe i uzyc swojej wyborazni :)

Odpowiedz do tematu