Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sejm rozwiązany !
Autor Wiadomość
wuja 

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 13:06   

lodolamacz napisał/a:
Myślę że wystarczyłoby gdyby w ramach owej pracy wqyborca, jeden z drugim, zadał sobie trud czy człowiek na którego głosauje , to przynajmniej ktos przyzwoity moralnie i etycznie, bo większośc wyborców, ani tego nie raczy zrobić.

Drogi Piotrze!
Przy obowiązującej Ordynacji Wyborczej to jest niemożliwe. Ty zagłosujesz na uczciwego człowieka na (dajmy na to) 4 pozycji na liście, ale ugrupowanie na które głosujesz na 1 miejscu na liscie umieściło "gnojka", którego Ty nie znasz i to właśnie on zostanie posłem

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 14:25   

Oo to jeszcze nie wszystko. Ugrupowanie żeby zaistnieć musi mieć ludzi w innych okręgach. Zwykle jest tak, że tylko normalnych się nie znajdzie więc upycha się listy różnej maści dziwolągami. No i jeśli partia uzyska dobry wynik (najczęściej dzięki "lokomotywom") to dzięki ordynacji zassa tych magików na Wiejską

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 14:52   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Zgodie z Bushido miłosierdzie jest ujmą

Toż z miłą chęcią bym przywalił. Ale sława mołojecka stoi na przeszkodzie i przeświadczenie, że i bez przywalenia dam sobie radę.

Podziałało

Jasne ....... poczucie własnej godności! A nie Twoje domniemane zabiegi.

lodolamacz napisał/a:
Sorry Tomasazu! Ale ja nigdy na tego głosy bym nie oddał, i jeszcze muszą minąć ze dwa pokolenia nim kogokolwiek namówię do oddania głosu na kandydata z opcji Niewałęsy.

I dla mnie to było niełatwe! Ale wybrałem udział w wyborach!

Ten sposób myślenia też nie jest mi bliski

Wystarczy powiedzieć wreszcie jaki jest!
Do tej pory krytykujesz wszystkich, a sam w domyśle wiesz.... ale nie powiesz!
Nie dla plebejskich uszu diabelskie mądrości.

Wolałem jednak pieniącego się Wałęsę niż chwiejącego się nad grobem pomordowanych w Charkowie i naigrywajacego się z papieża Kwacha.

lodolamacz napisał/a:
i szukającego po Polsce dyplomu mgr.

To i ja z Wami. Ale jak to można było przewidzieć na wyborach?

Wybacz. Nie traktuj tego osobiście ale już raz to napisałem - nie wyobrażam sobie rozmowy z tak emocjonalnie zaangażowanym dyskutantem. Szczególnie na żywo.

Nie mam czego wybaczać i osobiście nie traktuję.
Wyobraźni jednak Ci brakuje. Oj, brakuje! Nawet nie wyobrażasz sobie jak bardzo!
Zdziwił byś się.

przy odgórnym założeniu, że Kaczyńscy są 100% złem jest dla mnie chora.

To wmawianie choroby w bok i zaklinanie rzeczywistości. Nikt nie jest z gruntu zły ani też z gruntu dobry.

Istnieje takie prawdopodobienieństwo. Choć do końca tego pewnien nie jestem.

Istnieje i wierzę, że to możliwe.
Jednak spieranie się o wybór właściwej drogi, to podstawa demokracji. Nikomu nie szkodzi.
Szkodzi tylko cynizm, gra na uczuciach prostych ludzi i przekonywanie, że czarne jest białe z podłymi intencjami że ciemny naród to kupi!
Spór o drogę to nie gra! Kto spierając się gra - jest zwyczajnie nieuczciwy!

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 15:05   

Tomasz Holka napisał/a:
poczucie własnej godności!

Myślałem, że skromność i rozsądek. Szkoda. TO mnie tylko utwierdza.

Tomasz Holka napisał/a:

To twoja opinia. Gdybys czytał uwanie to byś wiedział.

Tomasz Holka napisał/a:
Wyobraźni jednak Ci brakuje

Zdecydowanie jest to ta rzecz, której zawsze miałem w nadmiarze

Tomasz Holka napisał/a:
o wmawianie choroby w bok i zaklinanie rzeczywistości

To skończ z tym.

Tomasz Holka napisał/a:
Ale jak to można było przewidzieć na wyborach?

Można było i niektórzy przewidzieli. Właśnie tym różni się mądrość od racjonalizmu.

Tomasz Holka napisał/a:
Szkodzi tylko cynizm, gra na uczuciach prostych ludzi i przekonywanie, że czarne jest białe z podłymi intencjami że ciemny naród to kupi!

Dorzuciłbym wykorzystywanie kanonów politycznej poprawności, uznawanie prawdy salonowej jako jedyną słuszną, [rasowanie białych kołnierzyków oraz wszystko co służy fałszowaniu rzeczywistości w celu osiągnięcia zamierzonego celu.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 17:02   

Tomasz Holka napisał/a:

Dorzuciłbym wykorzystywanie kanonów politycznej poprawności, uznawanie prawdy salonowej jako jedyną słuszną, [rasowanie białych kołnierzyków oraz wszystko co służy fałszowaniu rzeczywistości w celu osiągnięcia zamierzonego celu.

Dobra Diabeł! W porządku! Rozumiem, że tylko innym osobom te działania przypisujemy.

Generalnie zawsze będę twierdził, że warto być przyzwoitym! I tyle, a może aż tyle.

Tomasz Holka napisał/a:
poczucie własnej godności!

Myślałem, że skromność i rozsądek. Szkoda. TO mnie tylko utwierdza.

Tomasz Holka napisał/a:

To twoja opinia. Gdybys czytał uwanie to byś wiedział.

Tomasz Holka napisał/a:
Wyobraźni jednak Ci brakuje

Zdecydowanie jest to ta rzecz, której zawsze miałem w nadmiarze

Tomasz Holka napisał/a:
o wmawianie choroby w bok i zaklinanie rzeczywistości

To skończ z tym.

Tomasz Holka napisał/a:
Ale jak to można było przewidzieć na wyborach?

Można było i niektórzy przewidzieli. Właśnie tym różni się mądrość od racjonalizmu.

Wiesz. Przestało mi się chcieć! Albo już mi się nie chce ******** po próżnicy.

Masz rację! Jesteś zadowolony?

A ja usiądę sobie wygodnie w fotelu i popatrzę oraz posłucham komu nie warto być przyzwoitym w tej kampanii wyborczej.
To wystarczy do dokonania trafnego wyboru.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 17:08   

Tomasz Holka napisał/a:
Rozumiem, że tylko innym osobom te działania przypisujemy.

Blisko

Tomasz Holka napisał/a:
Generalnie zawsze będę twierdził, że warto być przyzwoitym! I tyle, a może aż tyle.

Ja również

Tomasz Holka napisał/a:
Przestało mi się chcieć!

Nie wierzę !!

Tomasz Holka napisał/a:
Masz rację! Jesteś zadowolony?

Nie. Ponieważ nie mówisz szczerze.

Tomasz Holka napisał/a:
To wystarczy do dokonania trafnego wyboru.

Nie to wystarczy zebyś był przekonany że takiego dokonałeś.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 18:02   

Tomasz Holka napisał/a:
Przestało mi się chcieć!

Nie wierzę

A jednak warto dać spokój! To łagodzi obyczaje i daje czas na .... na spokój, który każdemu jest potrzebny.

Nie. Ponieważ nie mówisz szczerze.

Tu nie o szczerość chodzi, tylko o chwilę zastanowienia nad tym do czego się dąży.

Nie to wystarczy zebyś był przekonany że takiego dokonałeś.

Dokładnie tak!
Ale wybory parlamentarne to suma wyborów subiektywnych dokonywanych w nadziei, że będą trafne.
Twój wybór i mój wybór nie będą dzięki temu zmarnowanymi głosami.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 18:04   

Tomasz Holka napisał/a:
u nie o szczerość chodzi,

Sam tak łatwo manipulujesz etyką, że nie dziw się że politycy w grze o znacznie większe stawki się gubią...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 18:28   

Sam tak łatwo manipulujesz etyką,

Dajże już pokój tym wduszaniom (w duszę) niebyłych faktów.

"Masz rację! Jesteś zadowolony?"

A kto przy zdrowych zmysłach może być zadowolony na takie dictum?
Chyba tylko dzieciak z podstawówki.

Więc daj już pokój.
Muszę lecieć do Ojca i do Matki. Spieszę się ich kochać.
Mam taki obowiązek i odpowiada mi on!
Zasad nie zaniedbuję!
Sam muszę być przekonany, że jestem przyzwoity!

mirekmaj 
drogowiec

Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 08:02   

Brawo ...coraz bardziej ich nie cierpie
http://wiadomosci.onet.pl/1602711,11,item.html
...widać gdzie mają zwykłych ludzi - imprezki to jest to :)

lodolamacz 

Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 10:07   

wuja napisał/a:
lodolamacz napisał/a:
Myślę że wystarczyłoby gdyby w ramach owej pracy wqyborca, jeden z drugim, zadał sobie trud czy człowiek na którego głosauje , to przynajmniej ktos przyzwoity moralnie i etycznie, bo większośc wyborców, ani tego nie raczy zrobić.

Drogi Piotrze!
Przy obowiązującej Ordynacji Wyborczej to jest niemożliwe. Ty zagłosujesz na uczciwego człowieka na (dajmy na to) 4 pozycji na liście, ale ugrupowanie na które głosujesz na 1 miejscu na liscie umieściło "gnojka", którego Ty nie znasz i to właśnie on zostanie posłem
Święta racja! Ale, mamy sie poddać ?
Tutaj w jednym z tematów ktoś wylicza, ile razy dany (gnieźnieński) poseł zabrał głos i na tej podstawie ocenia jego parlamentarną wartość.
Mnie generalnie mało co obchodzą wypowiedzi posłów z mównicy ( choć też to o czymś świadczy bo są też kompletni analfabeci w pisaniu i czytaniu ) bardziej skupiam sie na efektach jakie praca tych posłów daje dla mnie konkretnie, a już szczególnie dla mojego miasta-regionu i tutaj, ten który w tamtym temacie straszliwie krytykuje gnieźnieńskich posłów z PiS i PO nie zauważa że to głównie dzięki tym posłom Gniezno w tej kadencji uzyskało największe finansowe wsparcie z budżetu państwa. I pewnie, żeby być uczciwym bo nie jest on z mojej bajki, ale nawet poseł lewicy w tych sprawach nacisnął ten zielony guzik z krzyżykiem.
Piszę to dlatego, że bardzo bym chciał, że jeśli już ktoś zgłosuje, to ten krzyżyk niech postawi przynajmniej przy nazwisku człowieka stąd, a nie na kogoś z jakiegoś łańcuchowa, czy innego zadupia który potem ma moje miasto i powiat głęboko w dupie.
Wiem że to nie jest łatwe, ale kiedy mam przynajmniej minimum gwarancji że takiego ‘wybranego” spotkam na ulicy to będę mu przynajmniej mógł zwyczajnie w oczy spojrzeć i po ludzku spytać – A szanowny pan to zapomniał, po co na Wiejskiej się znalazł?
Głosujmy wyłącznie na ludzi z Gniezna lub najbliższej okolicy.
tyle przynajmniej możemy dzisiaj zrobić

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 11:00   

lodolamacz napisał/a:
Tutaj w jednym z tematów ktoś wylicza, ile razy dany (gnieźnieński) poseł zabrał głos i na tej podstawie ocenia jego parlamentarną wartość.

Chyba jednak nie tutaj :D Niemniej masz rację - to bzdura.

lodolamacz napisał/a:
choć też to o czymś świadczy bo są też kompletni analfabeci w pisaniu i czytaniu

CO nie przeszkadza im zabierać głos. Podobnie w sprawach, w których są antyfachowcami. Wypowiadają się chętnie i często. Zaraza.

lodolamacz napisał/a:
Piszę to dlatego, że bardzo bym chciał, że jeśli już ktoś zgłosuje, to ten krzyżyk niech postawi przynajmniej przy nazwisku człowieka stąd, a nie na kogoś z jakiegoś łańcuchowa, czy innego zadupia który potem ma moje miasto i powiat głęboko w dupie.

W pełni się zgadzam. Wiem też na kogo z panów posłów nie zagłosuję więc w zasadzie wybór mam prosty.

revolta 

Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 16:12   

Wlasnie wrocilem z urlopu i powoli przyzwyczajam sie do krajowych nowosci bo Polskie sprawy praktycznie nie istnieja w dunskich mediach ktore skupialy sie ostatnio na terroryzmie i zamieszkach w Kopenhadze.
Ciesze sie ze ten rzad zakonczyl swoja radosna tworczosc. Ale...
CO BEDZIE PO WYBORACH? CO SIE STANIE JEZELI NOWE WYBORY PRZYNIOSA PODOBNY UKLAD SIL W PARLAMENCIE? KOLEJNE LATA WSTYDU I KOLEJNY WIELKI SUKCES OBECNEJ WLADZY W NOWEJ ODSLONIE?
Nie wierze ze Polacy chca rozliczen i sposobu na kraj zgodny z idealami p. Kaczynskich, Leppera czy Giertycha. Problem polega na tym, ze wiekszosc z nas NIE CHODZI NA WYBORY.
Mam nadzieje ze wydarzy sie cud i frekwencja przekroczy chociaz 50%...

FaFik 

Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 17:57   

Wątpię wystarczy spojrzeć ile osób wyjechało w ciągu ostatnich 3lat zagranicę, teoretycznie mogą glosować w ambasadach i konsulatach, ale ilu z nich będzie sie chciało?

Pozdro.

jarek19790 

Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 17:58   

Zgadzam się z Lodołamaczem, powinniśmy głosować na ludzi z Gniezna lub okolic. Jeżeli ktokolwiek może reprezentować mieszkańców naszego miasta, to wybranie gnieźnianina daje na to nadzieję. Tomaszewski raczej się dostanie, ma swój stały elektorat. Pytanie: kto jeszcze ma szansę na mandat poselski?

Vicy 

Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 22:10   

może będzie lepiej teraz?
chociaż i tak Polska będzie Polską.. .

kaszi 

Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 06:39   

Witam serdecznie po przerwie!

Są sprawy, które budzą mój niepokój. Głosujcie wyłącznie na osoby z wewnątrz? Nie brzmi to nadto kategorycznie? Rozumiem, swój człowiek, ale wybory parlamentarne to wybór Posła RP, nie Posła z Gniezna. Druga sprawa to uleganie powszechnej tendencji i spłycanie możliwości wyboru do dwóch opcji - wszak występuje u nas system wielopartyjny. Należy pójść i zagłosować na kandydata z wyboru, nie anty-wyboru.

jarek19790 

Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 17:19   

kaszi napisał/a:
Witam serdecznie po przerwie!

Są sprawy, które budzą mój niepokój. Głosujcie wyłącznie na osoby z wewnątrz? Nie brzmi to nadto kategorycznie? Rozumiem, swój człowiek, ale wybory parlamentarne to wybór Posła RP, nie Posła z Gniezna. Druga sprawa to uleganie powszechnej tendencji i spłycanie możliwości wyboru do dwóch opcji - wszak występuje u nas system wielopartyjny. Należy pójść i zagłosować na kandydata z wyboru, nie anty-wyboru.

Problem w tym, że posłowie spoza Gniezna mają, mówiąc łagodnie, nasze miasto w nosie. No bo, co ich obchodzi los kompletnie obcych mu mieszkańców. Jeżeli ma coś zrobić dla dobra ogółu, to chce się przede wszystkim wykazać w swoim otoczeniu. Poseł z dajmy na to Konina nic nie zrobi dla Gniezna, no bo przecież wybierają go przede wszystkim w Koninie, a nie w Gnieźnie. Zatem ten argument nie jest zbyt solidny. Co do drugiej kwestii, to oczywiście że wybór z dwóch głównych nurtów jest ograniczający, ale sprawa jest znacznie poważniejsza. W tej chwili batalia się toczy o to, czy ktoś zdobędzie większość w parlamencie od razu, czy też będzie musiał zawierać koalicję. A jeżeli tak, to jaką. Mam wrażenie, że niewiele partii ma w tej chwili zdolność koalicyjną. Sondaże niestety ograniczają wybór do trzech , czterech możliwości (może pięciu). Reszta to polityczny folklor, nic nie znaczący w obecnej walce politycznej. Bogactwo, jak się okazuje, też może być problemem, gdyż pogłębia podziały, tworzy nowe i rozdrabnia polską scenę polityczną. Kończąc, ja też chciałbym zagłosować na kogoś spoza obecnego parlamentu, tylko kiedy zdaję sobie sprawę z tego, że mój głos oddany na PiS lub PO lub LiD może zadecydować o modelu przyszłej Polski, to nie chcę go marnować na polityczny folklor.

kaszi 

Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 00:32   

jarek19790 napisał/a:
Problem w tym, że posłowie spoza Gniezna mają, mówiąc łagodnie, nasze miasto w nosie. No bo, co ich obchodzi los kompletnie obcych mu mieszkańców. Jeżeli ma coś zrobić dla dobra ogółu, to chce się przede wszystkim wykazać w swoim otoczeniu. Poseł z dajmy na to Konina nic nie zrobi dla Gniezna, no bo przecież wybierają go przede wszystkim w Koninie, a nie w Gnieźnie. Zatem ten argument nie jest zbyt solidny.
Mnie chodzi, że z założenia poseł jest posłem Rzeczypospolitej nie Gniezna, a Polski. Od tego są struktury samorządowe. Aczkolwiek przyznam Tobie rację, poseł stara się jak najwięcej zdziałać dla regionu, z którego pochodzi. Co nie zmienia faktu, że powinien spełniać obowiązki przede wszystkim wobec kraju. Ale nie zgodzę się, że chociażby poseł z Konina ma w wielkim poszanowaniu wyborców z Gniezna (własnego okręgu wyborczego), jak zwróciłeś na to uwagę. To po pierwsze :)

Po drugie, skoncentrowałem się na zbyt kategorycznej opinii, która w założeniu nawiązuje do patriotyzmu lokalnego, która w skrajnej perspektywie może zostać odczytana następująco: bez względu na przedstawiane przez określoną partię polityczną poglądy, zagłosujmy na swoich ;)

Natomiast po trzecie, wyobraź sobie, że jesteś zagorzałym sympatykiem Polskiej Partii Pracy i równie gorąco należysz do zwolenników wyżej wspomnianego patriotyzmu lokalnego. Mieszkasz w Gnieźnie i głosujesz w okręgu wyborczym nr 37 i 36. Nietrudno sobie to wyobrazić, prawda? Zapoznajesz się z listą kandydatów i doznajesz szoku. Jak to? Mam zagłosować na Ziobrę z Tychów czy na Kamińską z Katowic?

Proszę sprawdzić i zapewniam, że nie jest to bubel PKW. :)

jarek19790 

Wysłany: Pon Paź 01, 2007 17:54   

Nie rozumiem do końca Twojej argumentacji, aczkolwiek ją szanuję. Krótko mówiąc to nie wina wyborcy, że jakaś mało znacząca partyjka wystawiła kandydatów na posłów tylko w niektórych okręgach wyborczych. Zmniejsza w ten sposób radykalnie swoje szanse na wejście do sejmu. W takim jednak wypadku wyborca ma dwie możliwości: zrezygnować z mało znaczącej partyjki i zagłosować na kandydata z innej partii ( w ramach tego okręgu wyborczego) bądź oddać głos na kandydata spoza jego okręgu wyborczego. Osobiście wybrałbym to pierwsze rozwiązanie, gdyż jestem przeciwny rozdrabnianiu polskiej sceny politycznej i istnieniu tzw. folkloru politycznego. Co do drugiego argumentu, to on tylko teoretycznie jest słuszny (tzn. w założeniu). W praktyce wygląda to tak, że posłowie z Podlasia nic nie robią dla poprawienia bytu mieszkańców wielkopolski. Krótko mówiąc, są posłami na sejm Rz-tej, ale działają głównie na rzecz swojego regionu. To jest dla mnie jasne i czytelne. Na szczęście w naszym okręgu wyborczym większość partii stworzyła swoje listy, dlatego wybór nie jest tak ograniczony jak piszesz. Kończąc swój wywód, wybór kandydata z naszego okręgu wyborczego daje mi przynajmniej namiastkę gwarancji, że przyszły poseł będzie chciał się przysłużyć lokalnej społeczności choćby po to tylko, aby zostać wybranym ponownie. Niestety wybór kandydata spoza mojego okręgu nawet takiej namiastki mi nie daje.

kaszi 

Wysłany: Pon Paź 01, 2007 19:31   

Chciałbym poinformować, że PPP nie jest mało znacząca partyjką, a przynajmniej, co jest sprawdzalne, wystawiła swoich kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. A to, że w naszym okręgu, z list tej partii, startują kandydaci z okręgu katowickiego, to jedynie świadczy o tym, jak silne struktury tej frakcji skoncentrowały się w Katowicach. :)

Hmmm, z Twojego rozumowania wynikałoby, że parlamentarzyści działają jedynie dla własnego okręgu wyborczego, z których pochodzą. A jestem święcie przekonany, że posłowie nierzadko podejmują decyzje wykraczające poza granice Polski.

A co do podlaskiego posła =] , to chyba nie żądamy od niego pracy na rzecz Wielkopolski... przynajmniej w charakterze bezpośrednim. A w mojej opinii i założeniu prawnym :) , poseł powinien działać w trosce o Polskę, a nie tylko o własny region, przez co w pośredni sposób mógłby przysłużyć się i Podlasiu, i Wielkopolsce i innym częściom naszego kraju. ;)

jarek19790 

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 16:51   

Odnoszę wrażenie,że lekceważysz racjonalne argumenty i łapiesz mnie za słówka. Ja po prostu oceniam to, jak jest, a nie jak być powinno. Wedle prawa i norm poseł nie powinien kłamać, kraść, a jak jest - każdy widzi. Jest tak, że poseł z Katowic nie będzie miał bezpośredniego wpływu na rozwój naszego regionu, bo go po prostu nie zna, nie rozumie potrzeb mieszkańców, np. Gniezna, itd. Choćby nie wiem jak działał na rzecz Polski i Polaków, jego wpływ na rozwój naszego miasta będzie w najlepszym wypadku pośredni. Głosując na kandydata z Gniezna mam większą pewność, że jego wpływ na rozwój Gniezna będzie znaczny. Oczywiście, że jestem mieszkańcem Polski i interesuje mnie rozwój całego kraju, ale przede wszystkim mieszkam tu w mojej małej ojczyźnie i to jej dobro determinuje moje wszelkie wybory. Co do partii, o której wspominałeś, nie chciałbym Cię urazić, bo być może jesteś jej członkiem lub sympatykiem, powiem tak: niech Bóg da, aby przekroczyła próg 3-procentowy, choć jak wynika z sondaży są na to małe szanse. Mnie po prostu polityczny folklor nie interesuje.

kaszi 

Wysłany: Czw Paź 04, 2007 02:50   

jarek19790 napisał/a:
Ja po prostu oceniam to, jak jest, a nie jak być powinno.
Czyli jednak zgodzisz się ze mną? :)

Moje zdanie brzmi następująco. :) Nie jestem przeciwnikiem głosowania na "lokalnych" kandydatów, natomiast oponentem formułowania tego typu odezw. Zasady etyki poselskiej - jedna z nich wyraźnie sygnalizuje dbałość o interes publiczny, zapewne w wymiarze państwowym, nie tylko lokalnym.

Można jedynie dojść do wniosku, że nasza dyskusja pozbawiona jest celu. Albowiem nie stoimy po dwóch przeciwległych sobie biegunach. Jesteś "za", ale ja nie jestem przeciw. :)

A wzmianka o PPP miała być przykładem tego, że sympatycy partii mogą nie mieć możliwości wyboru "lokalnych" przedstawicieli.

PS. Moderatora, tak jak posła, obowiązują pewne zasady. Zobowiązując się do sprawowania tej funkcji, godzę się na odstawienie sympatii politycznych na boczny tor.

Odpowiedz do tematu