Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PiSowstrzymywacze!! WYGRALIŚMY!!
Autor Wiadomość
lodolamacz 

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 10:35   

Sir Troll napisał/a:
Szanowny darasie, wcale nie przeczę, że J. Kaczyński czasami szybciej mówi niż myśli, ale jeśli tych nieopatrznych słów było tak wiele (oprócz ZOMO i wykształciuchów, zresztą to ostatnie to nie Kaczyńskiego) to proszę o odświeżenie mi pamięci.
J. Kaczyński ma konkretną wizję państwa, jest bardzo mocno przekonany o słuszności tej wizji i zdeterminowany żeby wprowadzić ją w życie. Rozumiem, że ta wizja może nie wszystkim odpowiadać, natomiast przypisywanie mu z tego powodu wszystkich najgorszych cech osobowości i umysłu, to bardzo delikatnie mówiąc gruba przesada.
Jeśli chodzi o więcej to: przypominam " dziadka z Wermacht'u" słowa, i sama sprawa, która była wyjątkowym chamstwem. Nikt, z PiSu, nigdy, ani sie od tego nie odciął, ani nie raczył uznać tego za niewłaściwe.
A jesli chodzi o wizję państawa...? To jest czymś wręcz żałosnym, że najpierw powołuje się na wysokie, ministerialne funkcje ludzi wątpliwej reputacji -vide sprawa Lipca, Netzla, Kaczmarka, Leppera, o morale których wystarczyło zapytać przecietnego Polaka ( O Lipca starczyło spytać p. prof Smorawińskiego).- a potem triumfalnie głosić, że własnie, o to walczymy z przestępcami ! Nawet w swoich szeregach ! No to już jest cynizm do potęgi.
To po co, w ogóle zadawano sobie trud, powoływania takich osób. Wystarczyło wziąść paru z Gębarzewa! Na to samo by wyszło!

Sir Troll 

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 11:04   

lodołamaczu, wiem, że Ty wiesz (i wszyscy forumowicze także), że to nie Kaczyński powiedział. J. Kurski za tą wypowiedź został najpierw usunięty ze sztabu wyborczego Lecha Kaczyńskiego, a następnie z klubu PiS. Przywrócony został, gdy okazało się, że dziadek Tuska rzeczywiście przez krótki czas "był na stanie" wehrmachtu. Tak więc władze PiS odcięły się od Kurskiego w sytuacji, gdy były podstawy do przypuszczeń, że kłamał.
Tak więc w tym momencie to Ty minąłeś się z prawdą.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 11:06   

lodolamacz napisał/a:
Wystarczyło wziąść paru z Gębarzewa! Na to samo by wyszło!

To jest właśnie ta retoryka, której nie rozumiem... Zauważ Lodołamaczy, że gdyby bez ostatniego akapitu zaistniał twój post inaczej byłby postrzegany i piszący również.

wuja 

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 12:37   

Sir Troll napisał/a:
J. Kaczyński ma konkretną wizję państwa, jest bardzo mocno przekonany o słuszności tej wizji i zdeterminowany żeby wprowadzić ją w życie. Rozumiem, że ta wizja może nie wszystkim odpowiadać, natomiast przypisywanie mu z tego powodu wszystkich najgorszych cech osobowości i umysłu, to bardzo delikatnie mówiąc gruba przesada.

Ciekawa wizja Państwa:
1. Podsłuchiwać wszystko i wszystkich.
2. Nagrywać wszystkie rozmowy, bo to się może przydać.
3. Prowokować do działań korupcyjnych, bo być może "rybka chwyci".
4. Oczerniać na lewo i prawo, bo zawsze coś przylgnie.

Sir Troll 

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 12:58   

A trochę bardziej konkretnie niż "na prawo i lewo"?

daras30 
speedway

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 13:04   

Sir Troll napisał/a:
to proszę o odświeżenie mi pamięci.
Czy przystoi premierowi mówic publicznie "spieprzaj dziadu", albo komentować niedaleko włączonych mikrofonów co myśli o danej reporterce,albo żądać od Tuska przeprosin wobec jego brata (kto tu nie szanuje prezydenta ?),albo mówić o 13 grudnia ,albo zawierać koalicje po czym publicznie mówic o warcholstwie a za chwilę z tym "warchołem podpisywac kolejne dziwne porozumienie,albo porwnywac Tuska i jego partie do mordercw ks.Popieluszki to tak po krotce ...

kaszi 

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 13:29   

Biedny Pan Donald :glaszcze: Dobrze, że PO zwyciężyło. Może media przestaną pokazywać, że je tylko chleb z żółtym serem. Na litość, zmieńce przyszłemu Panu Premierowi dietę! ;)

Sir Troll 

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 13:33   

"spieprzaj dziadu" było jeszcze przed zostaniem premierem.
Wypowiedzi o których piszesz można nazwać albo niestosownymi, albo (jak w przypadku reporterki) wpadkami (który polityk ich nie ma?) i na ich podstawie wyrobić sobie swoją opinię o "stylu bycia" J. Kaczyńskiego. Ale głębokim nieporozumieniem jest ocena działań prac sejmu i rządu przez ich pryzmat. Naprawdę uważasz, że to są najistotniejsze kryteria oceny?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 13:34   

daras30 napisał/a:
Czy przystoi premierowi mówic publicznie "spieprzaj dziadu",

Mijasz się z prawdą drogi kolego. Premier nie wypowiedział tych słów. Wypowiedział je brat a obecnie Prezydent RP Lech Kaczyński. Nie był jeszcze wówczas prezydentem ani jego brat premierem. Nie był nawet prezydentem Warszawy.

daras30 napisał/a:
lbo mówić o 13 grudnia
Co jest złego w mówieniu o 13 grudnia ?? Rozumiem, że chodzi o przyrównanie zwycięstwa PO do tej daty. Wyrwany z kontekstu element kampanii wyborczej...

daras30 napisał/a:
albo porwnywac Tuska i jego partie do mordercw ks.Popieluszki

Po az kolejny mijasz się z prawdą. Możesz przypomnieć kiedy miało to miejsce ??

wuja 

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 14:56   

Diabel-tasmanski napisał/a:
aras30 napisał/a:
albo porwnywac Tuska i jego partie do mordercw ks.Popieluszki

Po az kolejny mijasz się z prawdą. Możesz przypomnieć kiedy miało to miejsce

Bardzo niefortunna (jak zwykle) wypowiedź JK po ogłoszeniu wyników wyborów 2007.
Ale po TYM panu, niczego mądrego już się nie spodziewałem.

Żeby nie było, ze jestem wrogiem PiS-u, jako takiego.
Ma tylko niezbyt odpowiednich przywódców (Kaczyński, Dorn, Gosiewski, Cymiński, Kurski).
Bez tych krętaczy już dawno (2lata temu) PO dogadałoby się z PiS-em i mogłoby być przyzwoicie.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 15:32   

Równie niefortunna jak sformułowanie: "13 grudnia 1981 był pięknym dniem " I teraz uwaga konkurs... Kto jest autorem cytowanych słów ??

Naprawdę wydaje mi się, ze cytowanie słów wyrwanych z kontekstu w dodatku wypowiedzianych w emocjach w czasie kampanii nie jest najlepszym argumentem...
Nie ma polityków wolnych od takich wpadek.

A bez tych osób nie tylko byłaby koalicja z PO ale sądzę, ze PiS-u nie byłoby wcale... Byłoby częścią PO...

kaszi 

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 15:47   

I teraz uwaga konkurs... Kto jest autorem cytowanych słów
Dokładnie tak Pan Tusk nie powiedział, to było podane jako przykład pięknego dnia :P A jaka jest nagroda?? :D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 15:51   

Podobnie jak powyższego porównania dokładnie nie dokonał Jarosław Kaczyński i właśnie dlatego powiedziałem, że to są złe przykłady. Emocjonalne ze względu na cytowanych i cytujących. Jaka nagroda ?? Wiadomo !! Stawiasz mi piwo ;)

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 15:55   

Sir Troll napisał/a:

Na fantastycznym blogu Daniela Passenta (Polecam!) w komentarzach Magrud pisze:

Cytat:
Szanowny Panie Redaktorze!
Piotr Tymochowicz użył wobec Jarosława Kaczyńskiego określenia “psychopatyczny agresor”. Został póżniej za to zatrzymany w aferze pedofilskiej, a nstępnie “podłączony” do mafii paliwowej. Nie było z powody tych bezprawnych szykan większego oburzenia, chodziło wszak o sympatyka A. Leppera, czyli, w naszym polskim tyleż wąskim, co specyficznym kręgu kulturowym, ex definicione “podczłowieka”.
Otóż istota “psychologicznego” problemu premiera polega na braku zdolności do empatii. To właśnie psychiatria określa mianem psychopatii.
To również tłumaczy, dlaczego niejeden często inteligentny człowiek ma ograniczony kontakt z rzeczywistością.
Psychopata jest całkowicie skrępowany, a raczej uwięziony we własnym ego. Z tej, też jedynie perspektywy poznaje świat i na tę jedyną modłę jest w stanie go kształtować.
O ile dla neurotyka problemem są inni, a tych można unikać, o tyle dla psychopaty piekło samotności i niezaspokojonej nigdy woli jest immanencją, stałym żródłem napięcia i złości.
Oczywiście, nikt z nas nie jest na tyle odważny, by poznać prawdę o sobie i w sobie samym odkryć trapiące nas zło.
Do ucieczki przed prawdą służą więc takie mechanizmy obronne jak wyparcie czy projekcja. Obraz Polski, jaki od 18 lat sprzedawał nam Jarosław Kaczyński, jest więc dla niego rzeczywistością. Rzeczywistością o tyle wygodną, iż dającą się bez przeszkód modelować, w zależności od dorażnych potrzeb jej twórcy. Charakterystyczna dla tego typu ludzi jest żelazna wola i głębokie zaangażowanie w kreowany przez nich świat. Czasami aż do zatracenia. Stąd myleni są często z idealistami, a niektórzy ich żelazną, nagą i bezwzględną wolę mylą z charyzmą.
Łatwo ich natomiast rozpoznać. Przy całej swojej inteligencji, nie są zdolni do uczenia się na własnych błędach. Działają jak zaprogramowane automaty. Ich nieruchoma, niepoddająca się emocjom twarz jest znakiem rozpoznawczym.
Świetnie tłumaczy to także metafizyka Schopenchauera.
Ot, i cała prawda o naturze ojca rewolucji moralnej. Żeby on mógł być dobry i mądry, my musieliśmy stać się głupi i żli.
Otwarte natomiast pozostaje pytanie, jak długo mógł zwodzić tak wielu? Zwiódł przecież także Tuska.

Coś w tym jest...

daras30 
speedway

Wysłany: Pią Paź 26, 2007 23:43   

[quote="Sir Troll"]
Cytat:
Wypowiedzi o których piszesz można nazwać albo niestosownymi, albo (jak w przypadku reporterki) wpadkami (który polityk ich nie ma?)
Proszę mi wymienic wpadki Kwaśniewskiego (nie licząc pijaństwa),albo Bartoszewskiego lub Pawlaka ?Jeżeli nie mam oceniać Jarosława przez pryzmat tego co słyszę na co dzień to w jaki sposób mam sobie wyrobic o nim zdanie ?
Cytat:

Ale głębokim nieporozumieniem jest ocena działań prac sejmu i rządu przez ich pryzmat.
Być może jest to błąd jednak nie tylko Kaczyński ma wpadki na swoim koncie ,ma je też Kurski,Cymański,Gosiewski często tak bywa że liderzy odpowiadają za wizerunek całej partii ( Samoobrona ,LPR ) Tak więc dlaczego nie miał bym oceniać PiSu w ten sposób ?W zasadzie prace sejmu się nie odbywały bo trudno ten cyrk który często sie tam odbywał nazwać pracami, efektów też w zasadzie prawie nie ma...
Cytat:
Naprawdę uważasz, że to są najistotniejsze kryteria oceny?
Może i nie ale zachowanie liderów PiSu aż w oczy kole....

Kaczy 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 00:07   

daras30 napisał/a:

Proszę mi wymienic wpadki Kwaśniewskiego (nie licząc pijaństwa)

zaiste... pijaństwo to faktycznie fakt który można przeoczyć. pijany prezydent to tylko drobna usterka w normalnym państwie ;]

jeśli chodzi o spór PO-PiS i różne nieczyste zagrania: nie ustrzegli się ich ani jedni ani drudzy. tyle że PO miało za sobą nakręcaną przez niemal wszystkie media spiralę anty PiSowską.
ich kampania tak naprawdę oparła się na wytykaniu błędów PiS i głoszeniu ogólników które ludzie chcieli usłyszeć. PiS mówił jasno że w krótkim okresie cudu nie zrobią ale potrzebują czasu. PO obiecało cud. ale nie za bardzo mówią jak go zrobią i według mnie nie do końca mają pomysł. obym się mylił.

jeśli chodzi o wypowiedź J. Kaczyńskiego dla TV po ogłoszeniu wyników, to o ile dobrze pamiętam chodziło o redaktora gazety Fakty i Mity (mogę się mylić) który brał udział w zabójstwie ks. Popiełuszki. podkreślam że mogę się mylić ale chyba dobrze pamiętam

kaszi 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 02:03   

cewel napisał/a:
zaiste... pijaństwo to faktycznie fakt który można przeoczyć. pijany prezydent to tylko drobna usterka w normalnym państwie
W normalnym państwie, gdzie alkoholu praktycznie w ogóle się nie spożywa. =]

cewel napisał/a:
jeśli chodzi o spór PO-PiS i różne nieczyste zagrania: nie ustrzegli się ich ani jedni ani drudzy. tyle że PO miało za sobą nakręcaną przez niemal wszystkie media spiralę anty PiSowską.
ich kampania tak naprawdę oparła się na wytykaniu błędów PiS i głoszeniu ogólników które ludzie chcieli usłyszeć. PiS mówił jasno że w krótkim okresie cudu nie zrobią ale potrzebują czasu. PO obiecało cud. ale nie za bardzo mówią jak go zrobią i według mnie nie do końca mają pomysł. obym się mylił.
To chyba oglądałeś tylko te spoty wyborcze PiS-u, które nie wspominały o tym, że przeciwnicy mówią to, co słyszą na salonach, że straszy społeczeństwo prywatyzacją szpitali - nieudzieleniem pomocy dzwoniącemu - i obarczało tym PO... Co jak co, ale kampania wyborcza PiS-u była agresywniejsza w stosunku do PO niż odwrotnie. Choć może i mniej od reklamówek LiD-u.

Ubik 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 10:15   

Nie wypowiadałem się, bo nie głosowałem ani na jednych , ani na drugich. Socjalny program PiS nie trafia do mnie, nie podoba mi się też ogólna atmosfera tworzona przez PiS wokół sprawowania władzy. Przypominają mi się czasy, gdy każdy się bał. Niestety nie ufam też PO. Ich liberalizm gospodarczy jest marnej próby – vide gnieźnieńska PO w sprawie lokalnych podatków na ostatniej sesji Rady Miasta.
Przyznam jednak, że ogólnie wyrażana radość „pisowstrzymywaczy” udziela się wszystkim. Atmosfera trochę jak w 89 roku. Tylko żeby na tej atmosferze się nie skończyło.

POPiS tak naprawdę, to koledzy, którzy pokłócili się o zabawki w piaskownicy. Ale że piaskownica jest jedna, to nie mogą się dogadać. Nie chcą, bo podkreślają w ten sposób jakieś (podobno) bardzo istotne różnice programowe. Może są. Poczekajmy kolejne dwa lata. Porównamy. Dla mnie – pracownika ochrony zdrowia – planowana podwyżka płac, choć miła, nie jest żadną zmianą programową!

Zobaczymy co zrobi inny kaczor. Tym razem Donald.

To chyba jest właśnie istota sprawy.

Tak czy owak, zawsze Nowak!

lodolamacz 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 10:43   

daras30 napisał/a:

Proszę mi wymienic wpadki Kwaśniewskiego (nie licząc pijaństwa)

No niestety, ale ten akurat element na pewnych szczeblach jest niedopuszczalny i dyskwalifikujący !

cewel napisał/a:
jeśli chodzi o wypowiedź J. Kaczyńskiego dla TV po ogłoszeniu wyników, to o ile dobrze pamiętam chodziło o redaktora gazety Fakty i Mity (mogę się mylić) który brał udział w zabójstwie ks. Popiełuszki. podkreślam że mogę się mylić ale chyba dobrze pamiętam
Problem w tym, że słowa te zostały podane w sposób sugerujący, jakiekolwiek związki wszystkich oponentów PiSu z tym parszywym pismem , a nawet z samym Piotrowskim. Inaczej, po cholere Jarosław Kaczyński by mówił,o piśmie mającym raptem kilka tys. nakładu i tak naprawdę nie mającego większego wpływu na poglądy znakomitej większości Polaków.
Ale powyższej wypowiedzi nie można traktować w oderwaniu od wcześniejszych w podobnym tonie, tak jak już na forum przytaczane - " wy jesteście tam gdzie było ZOMO" - No przepraszam, ale krążą różne opowieści o tym, gdzie byli i co robili Kaczyńscy w stanie wojennym, ale to i tak mało co mnie osobiście obchodzi. Ja wiem, gdzie wtedy byłem i wiem co robiłem, a on (J Kaczyński) dzisiaj do mnie mówi, że stałem po stronie ZOMO?!!! W kampani, w sposób szyderczy używa okresleń wobec lidera partii, z którą konkuruje, a z którą, nie ukrywam, ja sympatyzuję, tak jak wiele innych, milionów Polaków, że to : pomocnik Kwaśniewskiego i rozmawiać z nim nie ma sensu? To próba bezczelnego upokorzenia, nie samego Tuska, ale własnie tych milionów zwolenników PO. Uporczywe żądanie od PO deklaracji że: nigdy nie zawrze koalicji z LiD, to co to ma być ? To za kogo się uważa J Kaczyński...? że uzurpuje sobie prawo do wpływania na decyzje parti, której nie jest członkiem- czyżby Wielki Brat?
Cytat:
PiS mówił jasno że w krótkim okresie cudu nie zrobią ale potrzebują czasu
Problem w tym, że nie za bardzo próbowali cokolwiek zmieniać. Zajęli się, z jakąś chorobliwą manią, ścigania, podejrzewania wszystkich, o wszystko i wszędzie, to coś nie do zakceptowania, dla przeciętnego człowieka,
Cytat:
PO obiecało cud. ale nie za bardzo mówią jak go zrobią i według mnie nie do końca mają pomysł. obym się mylił.
Pomysły mają. Uważnie trzeba słuchać i czytać. A poza tym uzywając języka sportowego. Wolę kogoś kto startuje po to żeby zdobyć złoto, a nie kogos, kto mówi- no może jak będe w dziesiątce, ale na której olimpiadzie to jeszcze nie wiem, to będzie dobrze, a jak ósmy, to jeszcze lepiej - Ktoś taki juz na starcie spisuje sie na straty.
Jesli PO osiągnie choćby 50%, a sa specjaliści którzy mówią nawet o 30% z owego zapowiadanego "cudu" to będzie to sukces Polski.

Kaczy 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 11:42   

kaszi napisał/a:
cewel napisał/a:
zaiste... pijaństwo to faktycznie fakt który można przeoczyć. pijany prezydent to tylko drobna usterka w normalnym państwie
W normalnym państwie, gdzie alkoholu praktycznie w ogóle się nie spożywa. =]

spożywanie alkoholu w obrzydliwie wielkich ilościach w naszym kraju to sprawa normalna i prawdę mówiąc nic do tego nie mam. alkohol jest dla ludzi. tyle że głowa państwa "nawalona" czy to na jakiś uroczystościach w Polsce czy zagranicą to przesada. przynajmniej dla mnie.

Cytat:
To chyba oglądałeś tylko te spoty wyborcze PiS-u, które nie wspominały o tym, że przeciwnicy mówią to, co słyszą na salonach, że straszy społeczeństwo prywatyzacją szpitali - nieudzieleniem pomocy dzwoniącemu - i obarczało tym PO... Co jak co, ale kampania wyborcza PiS-u była agresywniejsza w stosunku do PO niż odwrotnie. Choć może i mniej od reklamówek LiD-u.

PO też twierdziło że ostatnie 2 lata to zastój i nic więcej i obarczało tym PiS. wytykali np. kompromitacje za granicą. tylko kto nie ma wpadek? bardzo chętnie zobaczę Tuska w otoczeniu władców innych państw i ciekawi mnie jak będzie się zachowywał. zobaczymy czy np. z jednego przejęzyczenia media zrobią aferę na cały kraj jak to bywa w przypadku barci Kaczyńskich.
poza tym czy ktoś zaprzeczy że przez 2 lata PiS a szczególnie Kaczyńscy byli wyśmiewani
na każdym kroku? i w większości przypadków były to żarty na poziomie dna.

Cytat:
Problem w tym, że słowa te zostały podane w sposób sugerujący, jakiekolwiek związki wszystkich oponentów PiSu z tym parszywym pismem , a nawet z samym Piotrowskim. Inaczej, po cholere Jarosław Kaczyński by mówił,o piśmie mającym raptem kilka tys. nakładu i tak naprawdę nie mającego większego wpływu na poglądy znakomitej większości Polaków.

tu chyba chodziło o to, że w tym piśmie PiS był obrażany a sprzyjało ono PO ale do końca sprawy nie znam. a po co mówił to nie wiem. trza by się go spytać :D

Cytat:
Uporczywe żądanie od PO deklaracji że: nigdy nie zawrze koalicji z LiD, to co to ma być ? To za kogo się uważa J Kaczyński...? że uzurpuje sobie prawo do wpływania na decyzje parti, której nie jest członkiem- czyżby Wielki Brat?

tutaj się z Tobą nie zgodzę. zakładam, że jako głosujący na PO nie chcesz żeby ludzie którzy rządzili przed 89 rokiem i jeszcze w latach 2001-2005 znów byli u władzy?! według mnie ludzi których wspiera Lech Wałęsa nie powinni nawet przez sekundę myśleć o koalicji z ludźmi których nienawidzili i tępili za czasów Solidarności. z drugiej strony przyznam że zachowanie Kaczyńskiego było nie do końca przemyślane. zachował się trochę jak dziecko.

Cytat:
Problem w tym, że nie za bardzo próbowali cokolwiek zmieniać. Zajęli się, z jakąś chorobliwą manią, ścigania, podejrzewania wszystkich, o wszystko i wszędzie, to coś nie do zakceptowania, dla przeciętnego człowieka,

ile razy byłeś podsłuchiwany/aresztowany/ czy coś takiego przez ostatnie 2 lata? oczyszczenie państwa z skorumpowanych cwaniaków i innych złodziei jest niezbędne według mnie aby państwo dobrze funkcjonowało i aby wszyscy mieli równe szanse. inaczej będą równi i równiejsi, czyli ci których stać aby "dać w łapę" i np. załatwić jakiś dokument wcześniej i ci którzy będą na głupią sprawę w urzędzie stracić kupę nerwów i czasu.

Cytat:
Pomysły mają. Uważnie trzeba słuchać i czytać. A poza tym uzywając języka sportowego. Wolę kogoś kto startuje po to żeby zdobyć złoto, a nie kogos, kto mówi- no może jak będe w dziesiątce, ale na której olimpiadzie to jeszcze nie wiem, to będzie dobrze, a jak ósmy, to jeszcze lepiej - Ktoś taki juz na starcie spisuje sie na straty.
Jesli PO osiągnie choćby 50%, a sa specjaliści którzy mówią nawet o 30% z owego zapowiadanego "cudu" to będzie to sukces Polski.

to jak? wolisz kogoś co chce zdobyć złoto ale z 30% planu też się ucieszysz? to ja wole kogoś kto małymi krokami chce dojść do celu i roni coś w tym kierunku niż kogoś kto ma plan na 100% ale on nie wypala i ma 30% tego co chciał.

możliwe że mylę się co do PO i PiS. to okaże się za 4 lata i teraz to tylko gdybanie i nic więcej.

daras30 
speedway

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 13:20   

lodolamacz napisał/a:
No niestety, ale ten akurat element na pewnych szczeblach jest niedopuszczalny i dyskwalifikujący !
Muszę się tutaj zgodzic nie można bagatelizowac takiego zachowania jednakże wymieniłem jeszcze Bartoszewskiego ,Pawlaka i na pewno duża większość nigdy nie miała takich wpadek jak bracia Kaczyńscy w tym Jarosław.
cewel napisał/a:
kompromitacje za granicą. tylko kto nie ma wpadek?
No to napisz kto miał wpadki ,ale zastrzegam większe od :odwróconej flagi na samochodzie rządowym ,Czeskie flagi pomiędzy naszymi i europejskimi na spotkaniu naszego rządu z przedstawicielami UE, nieznajomość imion swoich ministrów i.t.d
cewel napisał/a:
oczyszczenie państwa z skorumpowanych cwaniaków i innych złodziei jest niezbędne
a kto powiedział że PO nie będzie ścigać cwaniaków ?? ?

Kaczy 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 14:20   

Cytat:
No to napisz kto miał wpadki ,ale zastrzegam większe od :odwróconej flagi na samochodzie rządowym ,Czeskie flagi pomiędzy naszymi i europejskimi na spotkaniu naszego rządu z przedstawicielami UE, nieznajomość imion swoich ministrów i.t.d

dobra masz mnie nic mi na pierwszą myśl nie przychodzi. niemniej zobaczymy jak PO będzie się wpadek wystrzegać.

Cytat:
a kto powiedział że PO nie będzie ścigać cwaniaków ?? ?

no więc dlaczego wielbiciele PO podnoszą głos że PiS goni korupcje itp.?

daras30 
speedway

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 14:46   

cewel napisał/a:
PiS goni korupcje itp.?
PiS nie gonił korupcji tylko ją wytwarzał a później niszczył ,a jeszcze później jak to Tusk powiedział jako pierwsi wystawiali pierś po medale ....

Kaczy 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 15:21   

daras30 napisał/a:
cewel napisał/a:
PiS goni korupcje itp.?
PiS nie gonił korupcji tylko ją wytwarzał a później niszczył ,a jeszcze później jak to Tusk powiedział jako pierwsi wystawiali pierś po medale ....

skoro tak uważasz... zobaczymy co Tusk zrobi w tym temacie.

kaszi 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 16:21   

cewel napisał/a:
PO też twierdziło że ostatnie 2 lata to zastój i nic więcej i obarczało tym PiS. wytykali np. kompromitacje za granicą. tylko kto nie ma wpadek? bardzo chętnie zobaczę Tuska w otoczeniu władców innych państw i ciekawi mnie jak będzie się zachowywał. zobaczymy czy np. z jednego przejęzyczenia media zrobią aferę na cały kraj jak to bywa w przypadku barci Kaczyńskich.
poza tym czy ktoś zaprzeczy że przez 2 lata PiS a szczególnie Kaczyńscy byli wyśmiewani
na każdym kroku? i w większości przypadków były to żarty na poziomie dna.
To jest prawo opozycji by krytykować decyzje adwersarzy. Jeżeli gracze z podstawowej jedenastki nie grają zbyt dobrze i z tą opinią zgadzają się rezerwowi, to mają czekać z założonymi "nogami"? ;) Krytykuje się raczej grających, nie siedzących. A wiadomym celem tych drugich jest grać "pierwsze skrzypce". Mimo tego, że obie strony grały już w podstawowym składzie, ale w innych klubach :D )

cewel napisał/a:
spożywanie alkoholu w obrzydliwie wielkich ilościach w naszym kraju to sprawa normalna i prawdę mówiąc nic do tego nie mam. alkohol jest dla ludzi. tyle że głowa państwa "nawalona" czy to na jakiś uroczystościach w Polsce czy zagranicą to przesada. przynajmniej dla mnie.
Według Twojego punktu widzenia - nie zgadzam się. Uważasz, że Polska jest normalnym krajem... (choć nie wiem, co to ma oznaczać) Dobrze. Twierdzisz również, że normalną sprawą jest spożywanie alkoholu w dużych ilościach... To zadaję pytanie, dlaczego normalny Prezydent, normalnego kraju, w którym normalne jest spożywanie nadmiaru alholkolu, nie może sobie normalnie wypić? =]

Kaczy 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 17:17   

kaszi napisał/a:

Według Twojego punktu widzenia - nie zgadzam się. Uważasz, że Polska jest normalnym krajem... (choć nie wiem, co to ma oznaczać) Dobrze. Twierdzisz również, że normalną sprawą jest spożywanie alkoholu w dużych ilościach... To zadaję pytanie, dlaczego normalny Prezydent, normalnego kraju, w którym normalne jest spożywanie nadmiaru alholkolu, nie może sobie normalnie wypić? =]

no niech sobie pije. poza tym trochę się czepiasz ;p to że większość Polaków jest co rusz nawalona niektórzy nawet co dzień nie znaczy ze prezydent może być pijany bo to już przesada. jest różnica między piciem i pójściem do domu a piciem i pójściem na oficjalne międzynarodowe spotkanie.

wuja 

Wysłany: Sob Paź 27, 2007 20:20   

cewel napisał/a:
o że większość Polaków jest co rusz nawalona niektórzy nawet co dzień

Ejże Cewel, co nieco przesadziłeś. Chyba ze obracasz się w takim nawalonym środowisku.

lisek1979 
Łukasz

Wysłany: Nie Paź 28, 2007 14:41   

Witam,
Niestety muszę przeprosić wszystkich POLAKÓW, nie byłem na WYBORACH :(
Ubolewam nad tym bardzo, choć wyniki wyborów bardzo mi się spodobały.
Nie poszedłem do urny ponieważ byłem ponad 300km od Gniezna i z powodów zawodowych nie mogłem wrócić:(
Jednak, czekałem do 22.55 na wyniki .... odetchnełem z ulgą widząc że nie ma już leperów i giertychów w sejmie:)
Położyłem się spać i od tego czasu jakoś spokojny jestem o losy naszego kraju...
Szanowałem PIS za to że bardzo starali się zmienić nasz kraj... ale gardze nimi za to, że z rządzy władzy dali krzywdzić naród Leperowi oraz Giertychowi.
Dla PO i PSL mam jedną radę : Nie popełniać błędów PISu i nie kłócić się tylko PRACOWAĆ... w pierwszej kolejności robić to co da nam przyszlość a nie babrać się w przeszłości.
A co do CBA to musi zostać i ścigać... bo prawie wszyscy polacy lubią BRAĆ :(
Pozdrawiam wszystkich którzy głosowali (bez względu na jaką partię głosowali), jesteście dobrymi POLAKAMI.

Odpowiedz do tematu