Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Idę do szkoły ...
Autor Wiadomość
becia 

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 22:08   Idę do szkoły ...

No właśnie - do jakiej szkoły ??

To trudne pytanie, bo szkoły są różne i przygotowują dzieci i młodzież na różnym poziomie. Może spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie - która szkoła zapewni mojemu dziecku lepszy start na kolejnym etapie edukacji...

kaszi 

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 22:28   

Ale czy masz na myśli, czy wybrać szkołę publiczną albo prywatną, czy raczej selekcja miałaby się koncentrować wokół tych pierwszych? Bo z formalnego punktu widzenia to szkół państwowych się nie wybiera, do nich się podlega. :D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 23:10   

kaszi napisał/a:
Ale czy masz na myśli, czy wybrać szkołę publiczną albo prywatną,

A są w Gnieźnie prywatne podstawówki ??

kaszi napisał/a:
Bo z formalnego punktu widzenia to szkół państwowych się nie wybiera, do nich się podlega. :D

Bardzo się mylisz. Rejonizacja już nie istnieje. Teoretycznie wybierasz dowolną szkołę jaka Tobie odpowiada. Kto jak kto ale Ty powinieneś to wiedzieć :P

kaszi 

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 23:29   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Bardzo się mylisz. Rejonizacja już nie istnieje. Teoretycznie wybierasz dowolną szkołę jaka Tobie odpowiada. Kto jak kto ale Ty powinieneś to wiedzieć
A mógłbyś coś przytoczyć? Nie żebym w to powątpiewał, ale nie słyszałem/ czytałem o zmianie prawnej. Inną sprawą było to, że się raczej tego nie praktykowało - ja jestem tego wiernym przykładem :) A raczej, bo wykorzystywało się to, jak ktoś był niegrzeczny i wydalało się go do rejonowej szkoły, o ile była taka możliwość. :)

A są w Gnieźnie prywatne podstawówki
A ktoś wspomniał o Gnieźnie?? :D

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 23:35   

kaszi napisał/a:
ja jestem tego wiernym przykładem

Cóż za moich czasów też istniała :D Ale ja jestem dinozaurem :D Ty jesteś w takim razie małym dinozaurotkiem. :D

kaszi napisał/a:
A mógłbyś coś przytoczyć?

Kaszi... Google i jedziesz. A do kompetentnych źródeł alternatywnych też masz blisko :)

becia 

Wysłany: Wto Lis 06, 2007 11:30   

kaszi napisał/a:
Ale czy masz na myśli, czy wybrać szkołę publiczną albo prywatną, czy raczej selekcja miałaby się koncentrować wokół tych pierwszych?

Myślałam raczej o publicznych szkołach - z tego co się orientuję rejonizacji faktycznie już nie ma i to rodzic decyduje gdzie posyła dziecko. Co prawda najczęściej dzieci chodzą do szkół położonych najbliżej miejsca zamieszkania(więc wygląda tak jakby były przpisane do konkretnej szkoły ale tak nie jest - rodzice zapisują dzieci do najbliższej szkoły pewnie z wygody) lecz wybór jest możliwy. Sama znam dwie mamy mieszkające w jednym budynku, które posłały dzieci do dwóch różnych szkół.

A są w Gnieźnie prywatne podstawówki

http://www.porkom.com.pl/oszkole.php to jedyna jaka przychodzi mi do głowy - o innych nie słyszałam. A swoją drogą co myślicie na temat tych prywatnych szkół - czy to faktycznie lepszy start dla dzieci, czy też "kupione" wykształcenie ??

jentyk 

Wysłany: Pią Lis 20, 2009 13:49   

becia napisał/a:
http://www.porkom.com.pl/oszkole.php

Z tego co wiem (ze słyszenia oczywiście) to bym nie polecała. Nie wiem czy jest to szkoła na poziomie podstawówki. Chyba dopiero gimnazjum. Najczęściej chodzą tam uczniowie, którzy przez wagary i inne problemy powtarzają klasę. Tam często bez problemu kończą szkołę.

Jeśli chodzi o rejonizację, to jak najbardziej istnieje. Owszem rodzic może sobie wybrać szkołę nawet w innym mieście ale pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci z rejonu. Im szkoła nie ma prawa odmówić przyjęcia. No chyba, że z przyczyn zdrowotnych ale chyba nawet z tego powodu nie. Wtedy załatwia się np. nauczanie indywidualne.

Poza tym temat postu jest inny. Miało tu się zachwalać szkoły. Moim zdaniem nie ma znaczenia szkoła co nauczyciel. Najważniejszy jest ten od nauczania początkowego. On wpaja podstawy i jeżeli na tym etapie jest coś zawalone (czytanie, liczenie), to potem dzieciakowi jest ciężko.

rom 

Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 19:35   

Po prostu wysłać dziecko do szkoły muzycznej.

honia04 

Wysłany: Wto Gru 08, 2015 14:57   

rom napisał/a:
Po prostu wysłać dziecko do szkoły muzycznej.

Zgadzam się.

utiompant 

Wysłany: Pią Paź 07, 2016 10:09   

biuro rachunkowe jelenia góra napisał/a:
No właśnie - do jakiej szkoły ??
To trudne pytanie, bo szkoły są różne i przygotowują dzieci i młodzież na różnym poziomie. Może spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie - która szkoła zapewni mojemu dziecku lepszy start na kolejnym etapie edukacji...

Witam, mój syn również bardzo interesuję się muzyką, zwłaszcza kompozycjami nowych utworów. I zastanawiam się bardzo, czy zaproponować mu szkołę tutaj w Gnieźnie, tej na ul. Mieszka I, czy może wysłać, go do innego miasta, z lepsza szkołą.
Ma ktoś jakieś opinie o tej szkole u nas?

Garbuzek77 

Wysłany: Pią Paź 14, 2016 13:31   

becia, Kochana musisz sama zobaczyć jakie jest Twoje dziecko czy powinno iść do szkoły artystycznej muzycznej sportowej a może do najlepszej szkoły gdzie kładą nacisk na matematykę lub biologie. Najważniejsze jest to ci dziecko lubi robi bo najgorsza to zmuszać dzieci do naszych marzeń... Ja pracowałam jako księgowa. Jelenia Góra zmieniła całe moje życie rzuciłam ta prace , która była super ale dla mojej mamy a nie dal mnie i teraz jestem kosmetyczką robię to co kocham . Pozdrawiam Cie ;)

Afrodyta12 

Wysłany: Sro Paź 26, 2016 11:05   

Teraz warto wybierać szkoły które dają podstawy do zawodu, liceum to już nie jest dobra szkoła, Już lepiej iść do tech np. rachunkowego, ekonomicznego albo kosmetycznego. Ja tak zrobiłam teraz pracuje w branży kosmetycznej wykonując zabiegi metoda FIFO super kasa i daje dobre zyski i satysfakcje ;-)

KONDZIOOO 

Wysłany: Sro Lis 02, 2016 12:08   

Zdecydowanie technikum, daje zawód po którym teraz jest wiele pracy na rynku. Studia kształcą ogólnie fajny czas i olewka totalna wydawanie pieniędzy na głupoty i imprezy. Poslij dziecko do technikum a później do pracy :) a czy ktoś wie może do kiedy Pit 37??Pozdrawiam !

CzarnaWww 

Wysłany: Sro Lis 30, 2016 15:27   

No to zależy co chcesz robić jeśli masz kasiastych rodziców to studia i laba przez 5 lat :D imprezy i alkohol :) ale jeśli nie masz kasy to lepiej nie tracić 5 lat życia i isć od razu do pracy :) to moje zdanie i uwierzcie że gdybym się mogła cofnąć to tak bym własnie zrobiła nawet mimo to iż moi rodzice są bogaci ... Teraz pracuje u taty w firmie jako księgowa Jastrzębie Zdrój. Ale moja pasją zawsze było gotowanie wiec chyba to rzucę i pojde do szkoły zawodowej na kucharkę.

Irenka 

Wysłany: Czw Gru 01, 2016 12:28   

Studia też są ważne :) Zawsze Ci którzy nie mają bogatych rodziców mogą dostać stypendia naukowe i socjalne :-) w wysokości jednomiesięcznej pensji :) po za tym teraz do każdej pracy wymagają studiów wyższych ;-) wiec to i tak i tak A ty Czarnaww Gdzie pracujesz dokładnie jako ta księgowa Jastrzębie Zdrój ?? ? ;-) Pozdrawiam

yemetr 

Wysłany: Sro Gru 14, 2016 09:12   

księgowa Przemyśl napisał/a:
po za tym teraz do każdej pracy wymagają studiów wyższych ;-)

No proszę cie, wcale nie trzeba studiów. Pracując w zawodach technicznych, jak np. elektryk, informatyk można spokojnie dostać pracę po technikum. te zawody są bardzo "chciane" na rynku pracy.

siemiza491 

Wysłany: Sro Gru 14, 2016 11:13   

Na studia warto się dobrze przygotować, dlatego polecam poczytać te artykuły:
1) http://www.szukamszkoly.c...iagnostycznych/
2) http://www.szukamszkoly.c...y-z-matematyki/
3) http://www.szukamszkoly.c...yla-tak-prosta/

yemetr 

Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 10:41   

Całkiem ciekawe te artykuły.
Ja w tym roku wysyłam swoje syna na studia. Chętnie poczytam więcej.

---
Anna
Była Księgowa Kraków

Odpowiedz do tematu