Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
EURO 2008 w Gnieźnie?
Autor Wiadomość
Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 13:59   EURO 2008 w Gnieźnie?

Jak wiemy nasza kadra zakwalifikowała się do turnieju finałowego EURO 2008. Niewielu z nas pewnie wybiera się do Austrii i Szwajcarii żeby oglądać naszych piłkarzy w akcji. Są jednak tacy w zdecydowanej większości, którzy reprezentacje oglądać będą gdzieś w domu, barze itd… Co wy na to gdyby zamiast takiego oglądania w pubach i innych knajpach na rynku stanął taki oto telebim:

Jest szansa żeby coś takiego w Gnieźnie na czas EURO stanęło. Moim zdaniem byłoby to bardzo dobre rozwiązanie dla naszego miasta. Okoliczni sklepikarze by zyskali, właściciel pubów no i władze miejskie zyskałyby w oczach kibiców piłki kopanej w naszym mieście. Szczerze chciałbym bardzo, żeby cos takiego stanęło na rynku. Wszystko jednak w rękach władz miejskich.

Mike 
mieszko.gniezno.com.pl

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 15:28   

zgadzam się z Tobą Ukaszu ;) to bardzo dobry pomysł..tylko czy Gniezno to wykorzysta :whoeva:

Jacek Mańkowski 
GOSiR

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 15:58   

....na takich telebimach oglądałem w Berlinie półfinały Mistrzostw Świata ...świetna atmosfera, i choć nie tak świetna jak na stadionie to pomysł naprawde dobry

Artbialczyk 
ArturPlaya

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 19:02   

no szczerze przyznam ze jestem za. jest tylko kilka pub`ow gdzie mozna meczyk obejrzec ze znajomymi. zostaje tylko dom. a w tej sytuacji problem rozwiazany. i jaka atmosfera. good idea!

Dawcio 

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 21:23   

No świetny pomysł Ukasz. Może jakieś pisemko do władz miasta z prośbą ? :) Było by super oglądać na telebimie z wieloma innymi kibicami.

Ubik 

Wysłany: Pon Sty 07, 2008 09:37   

Ukasz napisał/a:
Okoliczni sklepikarze by zyskali, właściciel pubów no i władze miejskie zyskałyby w oczach kibiców piłki kopanej w naszym mieście.
Pomysł świetny. Tylko aby miał szansę powodzenia, wszyscy „zyskujący” musieli by partycypować w kosztach. Proszę nie zapominać, o tych, co zyskaliby najwięcej, czyli producentach browaru. :piwko:

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pon Sty 07, 2008 12:07   

Marcin Dubis napisał/a:
Pomysł świetny. Tylko aby miał szansę powodzenia, wszyscy „zyskujący” musieli by partycypować w kosztach. Proszę nie zapominać, o tych, co zyskaliby najwięcej, czyli producentach browaru. :piwko:

Panie Marcinie! Można przecież to bardzo dobrze wykorzystać. Kwota, za która ów telebim wraz z osprzętem byłby wynajęty może przecież pochodzić od sponsora. Powiedzmy kampanii piwowarskiej. Wtedy KP mogłaby rozstawić swoje stoiska tu i ówdzie. Jednak wtedy rodzi się problem – co z lokalnymi sprzedawcami, barami. 2 Gdzie to wszystko rozstawić, wydaje mi się ze rynek byłby pełny podczas oglądania spotkań. Alternatywą do rynku jest plac św. Wojciecha…

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Sty 07, 2008 16:24   

Ukasz napisał/a:
Jednak wtedy rodzi się problem – co z lokalnymi sprzedawcami, barami.

Przygotują konkurencyjną ofertę. Troszeczkę się wysilą zamiast liczyć na "i tak przyjdą.. bo i gdzie pójdą?". Proste.

kaszi 

Wysłany: Pon Sty 07, 2008 16:50   

Gdyby to przedsięwzięcie miało miejsce i zlokalizowane byłoby choćby na Placu Pielgrzyma, to główny sponsor imprezy, najprawdopodobniej jakiś browar, ma wyłączność na sprzedaż piwa (z własnym asortymentem nie można by było wchodzić), jakieś małe punkty gastronomiczne, toi toi i gotowe. ;)

Reszta, to już chyba należy tylko do kompetencji władz miasta i organów im podległym. :)

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pon Sty 07, 2008 18:32   

A to Euro to jakoś w czerwcu, tak?
To jeśli ktoś chciałby myśleć o czymś takim poważnie, to proponowałbym jak najszybbciej, bo coś mi się zdaje, że niedługo wszystkie firmy wynajmujące te elektroniczne cudeńka wywieszą kartki "telebimów w czerwcu brak"...

Van 

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 19:55   

No, ale znając życie i tak nikt (z władz w Gnieźnie) nie skorzysta z tego pomysłu...

Chodziaż byłoby super

Aha i mam pytanie

W jakich pubach w Gnieźnie będą mecze emitowne? Ktoś wie?

Bo nie mam polsatu, a tvp... Ech lepiej nie będę komentował

:/

Posty scalone - pamiętaj, że napisany post możesz edytować przez 30 minut. /Andrzej

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 21:10   

Jacek Mańkowski napisał/a:
pomysł naprawde dobry

Marcin Dubis napisał/a:
Pomysł świetny

Dwoje ludzi, którzy sa odpowiedzialni za pewne sprawy w tym mieście przyklasnęło i co ?? Jak się Panowie sprawy mają ?? Coś się ruszyło w tym temacie czy miasto przespało kolejny pomysł. ??

lodolamacz 

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 08:39   

Ukasz napisał/a:
2 Gdzie to wszystko rozstawić,
..A może alternatywą byłby dziedziniec przed LO i MPPP.
Może CEG w to włączyć? szkolą przecież na Euro 2012, to i mieli by praktykę. ;)

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 09:28   

Gdzie rozstawić? Stadionów w Gnieźnie nie ma? Mieszko? Start? Boisko Stelli na Konopnickiej?

Szkoda tylko, że jest to dyskusja typowo akademicka a mecze przyjdzie nam znów oglądać w domu/barze.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 09:42   

lodolamacz napisał/a:
..A może alternatywą byłby dziedziniec przed LO i MPPP.
w środku dnia... wykluczone, spiekota i dramaturgia. Natomiast pod wieczór jak najbardziej fajne i przyjemne miejsce, zwłaszcza gdy zajdzie słońce jest tam całkiem miło.
Marcineek napisał/a:
Gdzie rozstawić? Stadionów w Gnieźnie nie ma? Mieszko? Start? Boisko Stelli na Konopnickiej?
Rynek, albo Plac Św. Wojciecha. To są moim zdaniem miejsca gdzie można zmieścic spore ilości ludzi. Plac Św Wojciecha jest o tyle lepszy ze jest na całej powierzchni równy i w miare pojemny więc całkiem spora liczba kibiców mogłaby się tam zebrać.

emigrant 

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 10:02   

Ukasz napisał/a:
Rynek, albo Plac Św. Wojciecha. To są moim zdaniem miejsca gdzie można zmieścic spore ilości ludzi. Plac Św Wojciecha jest o tyle lepszy ze jest na całej powierzchni równy i w miare pojemny więc całkiem spora liczba kibiców mogłaby się tam zebrać.

Albo hipodrom. Jutro odbywać się tam będą juwenalia, więc zobaczymy czy spełnia swoje funkcje. Z tego co mi się wydaje, częściowo zasłonięty jest przez drzewa więc może być przyjemnie nawet w ciągu dnia.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 10:16   

Jak widać propozycji padło nie mało. Podany jest nawet link do firmy zajmującej się całym tym sprzętem, jest pomysł, jak widać wielu się podoba i teraz kwestia tylko czy ktokolwiek z UM się zainteresuje tym tematem. Na razie zainteresowani najbardziej milczą.

MikołajDorożała 
MikołajDorożała

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 11:24   

Powiem tak Ukasz, temat ten jak wiesz podjąłem parę miesięcy temu...
Dostałem zapewnienie od jednego z decydentów, iż pomysł się bardzo podoba i będzie lobbowany u prezydenta.
Dziś wypada zapytać, jaki finał będzie miała ta sprawa i zapytam o to na najbliżeszj komisji lub sesji. Ubolewam nad braiem chęci do działania, bo tylko tak można nazwać odrzucanie ciekawych i kreatywnych pomysłów. Argumenty pieniężne mogą również być zasadne, ale bez przesady...

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 12:06   

Cytat:
Powiem tak Ukasz, temat ten jak wiesz podjąłem parę miesięcy temu...
Dostałem zapewnienie od jednego z decydentów, iż pomysł się bardzo podoba i będzie lobbowany u prezydenta.
Ale czy od tamtego czasu poza jakąś rozmową było jakieś lobby z Twojej strony na poszczególnych komisjach czy też spotkaniach z decydentami?
Cytat:
Argumenty pieniężne mogą również być zasadne,

Szczerze powiem, że aspekt finansowy jest śmieszny, jeżeli miasto stać na ściągnięcie Krawczyka, który pewnie swoje wziął to dlaczego nie miałoby być miasta stać na ustawienie takiego telebimu na jakiś okres czasu. Jeżeli nie stać to świadczy to tylko o poziomie miasta i jego włodarzy. A jeżeli nie stać to istnieje zawsze opcja pozyskania sponsora na to przedsięwzięcie, które z pewnością będzie się cieszyć zainteresowaniem tłumów.

pozdrawiam

kaszi 

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 12:48   

Ukasz napisał/a:
Szczerze powiem, że aspekt finansowy jest śmieszny, jeżeli miasto stać na ściągnięcie Krawczyka, który pewnie swoje wziął to dlaczego nie miałoby być miasta stać na ustawienie takiego telebimu na jakiś okres czasu. Jeżeli nie stać to świadczy to tylko o poziomie miasta i jego włodarzy. A jeżeli nie stać to istnieje zawsze opcja pozyskania sponsora na to przedsięwzięcie, które z pewnością będzie się cieszyć zainteresowaniem tłumów.
Koncert Krawczyka z pewnością także był opłacany przez sponsorów. I tu mozna by było zadać pytanie, ile Kompania Piwowarska przeznaczyła pieniędzy na sponsoring, by mogła sprzedawać piwo w czasie koncertu?

I nie wyobrażam sobie sytuacji, gdyby telebim miał być wyłącznie postawiony za pieniądze z budżetu. Co więcej, najlepiej by jak największe wydatki pokryli sponsorzy. Sponsorowi strategicznemu, zapewne jakiemuś browarowi, oddać wyłączność na sprzedaż alkoholu. Jak wcześniej pisałeś o miejscowych barach... One i tak nie będą partycypować w kosztach, więc nimi nie ma co się za bardzo przejmować. Kibice po meczach i tak się spokojnie nie rozejdą po domach i gdzieś jeszcze poszaleją... Także i duży, i mały mógłby zarobić.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 17:55   

kaszi napisał/a:
I nie wyobrażam sobie sytuacji, gdyby telebim miał być wyłącznie postawiony za pieniądze z budżetu.
Napisze Tobie tak... jezeli ma to byc dla mieszkanców to moze byc finansowane z kieszeni mieszkanców (podatki itd...). Natomiast przeraża mnie fakt braku zainteresowania tym tematem. Dlaczego nie zrobić czegoś co inne miasta robia co roku (jakieś kina plenerowe itd...) dlaczego nie zrobić czegoś przy okazji święta piłki kopanej ??

kaszi 

Wysłany: Pią Maj 09, 2008 18:49   

Ukasz napisał/a:
kaszi napisał/a:
I nie wyobrażam sobie sytuacji, gdyby telebim miał być wyłącznie postawiony za pieniądze z budżetu.
Napisze Tobie tak... jezeli ma to byc dla mieszkanców to moze byc finansowane z kieszeni mieszkanców (podatki itd...).
Nasi włodarze już tak niezorganizowani nie są, by nie znaleźć strategicznego sponsora. Jeżeli można uzyskać pieniądze ze środków zewnętrznych, to należy to jak najbardziej zoptymalizować. Na drogi miejskie, chodniki, itp. - sponsorów nie znajdziemy.

Ukasz napisał/a:
Natomiast przeraża mnie fakt braku zainteresowania tym tematem. Dlaczego nie zrobić czegoś co inne miasta robia co roku (jakieś kina plenerowe itd...) dlaczego nie zrobić czegoś przy okazji święta piłki kopanej
A z tym się zgadzam w całej rozciągłości.

MikołajDorożała 
MikołajDorożała

Wysłany: Sob Maj 10, 2008 00:18   

Ukasz, rozmawiałem na komisjach poruszając ten temat kilka razy. Ponadto miałem rozmowę prywatną m. in. z prezydnetem w tej sprawie, który prosił o kontakt z jednym z zastępców. Zrobiłem to i dostałem zapewnienie ustne, że temat telebimu będzie podjęty, gdyż jest ciekawy.
Byliśmy nawet w Warszawie na targach reklamy. Przeprowadziliśmy rozmowę z jedną z firm zajmujących się telebimami. Waldek dostał do nich numer i dzownił. Chcieli przyjechać zrobić pokaz, ale prosili o gwarant, że skorzystamy z telebimu... a nie wycofamy się po ich gratisowym show.
Temat, że tak powiem umarł...
Jesli masz pomysł, cóż jeszcze mogę zrobić, to wal śmiało, bo ręce opadają;-(

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Maj 10, 2008 01:07   

MikołajDorożała napisał/a:
Zrobiłem to i dostałem zapewnienie ustne, że temat telebimu będzie podjęty, gdyż jest ciekawy.
Niestety do tej pory z rozmów i zapewnien niewiele wynika. Pusta gaducha i na tym się kończy. Poklepywanie po plecach za dobry pomysł i wrzucanie go do szuflady. A potem sie dziwić, że Gniezno to wymarłe miasto. Dzisiaj przechadzając się przez centrum w okolicach połnocy co się stało ?? ok 70% lokali zamkniętych i w miescie pustka a był piątek wieczór, noc z piątku na sobote. DRAMAT.
Chcieli przyjechać zrobić pokaz, ale prosili o gwarant, że skorzystamy z telebimu... a nie wycofamy się po ich gratisowym show.
No i jak sprawa potoczyła się dalej ??
esli masz pomysł, cóż jeszcze mogę zrobić, to wal śmiało, bo ręce opadają;-(
Zrobić kosztorys wraz z zarysem zagospodarowania przestrzennego. Opracować plan pozyskania środków od ewentualnego sponsora i skopiować to kilkadziesiąt albo nawet kilkaset razy. Dać każdemu z (bez)radnych do reki (oczywiście czcionka minimum 16), zeby się zapoznali, rzucić prezydentowi i jego zastępcom na biurko. Przedstawić Jackowi Mańkowskiemu z GOSiRU i innym osobom odpowiedzialnym za kulture w tym mieście. Dodatkowo polecam się posłużyć wypowiedziami forumowiczów jako jednym z argumentów ze przekrojowo ten pomysł ma wzięcie. Niewiele czasu zostało, a jak już tutaj pisał Andrzej... może być tak, że wywieszą karteczkę "telebimów brak". I jak zwykle Gniezno zostanie z ręką w nocniku... tylko ze tym razem pełnym.

Mikołaju, poza rozmowami musi być ciągłe lobby i nawet ze sie tak wyrażę - trucie dupska, jeżeli gra jest warta świeczki.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 16:30   

Doszly mnie sluchy ze matka RM zablokowala projekt... ;]

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 16:36   

Antek napisał/a:
Doszly mnie sluchy ze matka RM zablokowala projekt...
Jeżeli faktycznie to by miało miejsce byloby to conajmniej głupie, że się tak delikatnie wyraże. Niestety, ale Arek Radomski nie pojedzie na Euro, oczywiście dla niego, ale byłby z pewnościa osobą, która sciągnęłaby tłumy na taką impreze nie wiem np pod hasłem "Oglądaj Euro 2008 z Radomskim". Jakieś autografy itd...

Cały czas licze ze RM jednak ruszy głowa.

szczypi 
SGIF-team

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 17:40   

jak nie RM to może jakaś prywatna typu producent piwa by coś takiego zorganizował np sponsor reprezentacji Tyskie albo telekomuna .... :whoeva:

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 17:43   

szczypi napisał/a:
jak nie RM to może jakaś prywatna typu producent piwa by coś takiego zorganizował np sponsor reprezentacji Tyskie albo telekomuna ....
Pewnie tak, ale... nie w Gnieźnie raczej. No chyba, żeby ktoś wystapił z taką propozycją do nich. Niestety, jak możemy przeczytać narazie na słownych zapewnieniach sie skończyło. Ktoś z góry, musi wyjśc z inicjatywą... bo jak narazie tam na górze śpią.

MikołajDorożała 
MikołajDorożała

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 22:24   

Ukasz! Kosztorys był gotowy z uwzględnieniem wynajmu lub zakupu telebimu. Zgłaszałem nawet projetk na sesji budżetowej, ale wygrał remont muru w kościele Św. Michała...
Rozmawiałem z Prezydentem, Zastepcą, radnymi... Nie ma dobrej woli Ukasz, po prostu zabrakło dobrej woli.
Mam tylko nadzieję, że temat wielkiej piłki w Gnieźnie na Euro 2012 nie padnie. Z przykrością muszę jednak stwierdzić, iż większe emocje na w twarzy temat ten wywołał u jednego z dyrektorów TP SA niż u naszych włodarzy...

emigrant 

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 22:44   

Ukasz! Kosztorys był gotowy z uwzględnieniem wynajmu lub zakupu telebimu. Zgłaszałem nawet projetk na sesji budżetowej, ale wygrał remont muru w kościele Św. Michała...

Może dlatego, że mur grozi zawaleniem a co za tym idzie może obsunąć się połowa kościoła? Widać dziś jaki spękany już jest.

Odpowiedz do tematu