Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska vs Austria - 1:1 - 12 czerwiec (Wiedeń)
Autor Wiadomość
Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 23:30   

Andrzej napisał/a:
Sędzia, nie sędzia trza było strzelić drugą bramkę i nie byłoby lamentu.

No właśnie!
W zasadzie nic dodać i nic ująć.
Diabel-tasmanski napisał/a:
Proroctwa mądrali się nie sprawdziły. Zakład przegrany

Tak naprawdę to jeszcze nie, - ale że jestem z natury uczciwy, więc przyznam, że miałem na myśli reprezentację Polski i nie wnikam w realną narodowość strzelca bramki.
Zresztą cały mecz przegraliśmy niestety przez brak skuteczności. Tutaj Andrzej ma całkowitą rację.
Sędzia najprawdopodobniej nie zauważył pozycji spalonej przy strzale Rogera - więc może faktycznie chciał naprawić błąd? (choć oczywiście tak robić nie powinien!)
Przez pierwsze 25 minut - wstyd się przyznać - ale myślałem że nas rozniosą.

Szkoda, że nie mamy takiego zawodnika jak Podolski. Takie bramki w wykonaniu naszych napastników pewnie chcieli by oglądać wszyscy.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 23:31   

Tomasz Holka napisał/a:
miałem na myśli reprezentację Polski i nie wnikam w realną narodowość strzelca bramki.

Rasista !! Pomijając, że jak złapie się go za rękę to krzyczy, ze to nie jego ręka...

slamer 

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 23:32   

zofia Nałkowska napisał/a:
? Na tle innych drużyn wyglądamy słabo i nie łudźmy się, że niebo będzie wciąż nam pomagało.
Oglądąłam wszystkie mecze jakie dawali w tv i obiektywnie bez emocji patrzyłam jak nasza reprezentacja wygląda na tle innych. Blado. Brak prędkości, precyzji, środek do d...
a podawania piłki to szkoda gadać. Czasem fuksem coś się trafiło lepszego.

To samo można było napisać 4 lata temu o Miistrzach Europy-Grekach :)

lodolamacz 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 09:06   

Co tu dużo pisać. To co pokazali Chorwaci z Niemcami, to Szczytem dla naszych piłkarzy jest sam udział w Euro, ale zupełna pomyłka jest ten angielski sędzia Webb, poziom jego to dno. Oszukał tak samo naszych jak i Austriaków. Jak on tam trafił ?? ? :hmmm:

abraxas 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 09:22   

Sędzia oszukał naszych. Oszukał Autriaków. Czyli remis. Czyli sprawiedliwy wynik.

Ja nie cieszę się, ze Polska nie potrafi wygrać z dnem europejskiej piłki. Mi jest wstyd!! A że Autria jest słabym zespołem to chyba było widać na początku meczu - jedenestu piłkarzy nie potrafiło pokonać JEDNEGO Boruca. A nawet więcej niż jedenastu, bo np. Jop chyba też zapomniał, w którą stronę ma grać.

Ciekawe co jest tego stanu przyczyną. Eliminacje wygrane a w turnieju klapa ...

A w kwestii sędziego - piłka nożna to taka gra, gdzie sędziuje człowiek i czasami staje się głównym aktorem "widowiska". Jak się komuś to nie podoba, to musi zacząć oglądać inną dyscyplinę (mi własnie przestaje się podobać) ... Dobrej drużynie, mającej przewagę sędzia nie przeszkodzi. Strzelą 7 goli i już. Jak 5 z nich nie uzna to pozostają jeszcze dwa ...

lodolamacz 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 09:35   

abraxas napisał/a:

A w kwestii sędziego - piłka nożna to taka gra, gdzie sędziuje człowiek i czasami staje się głównym aktorem "widowiska". Jak się komuś to nie podoba, to musi zacząć oglądać inną dyscyplinę .
Ee! Tam! Był tak,i Molina mu było, robił tak czasami dziwne numery i to chyb apo to żeby też w meczu zaistnieć, ale nigdy czegos takiego jak ten angielski " Łeb", ten to pokazał w meczu poziom naszej IV ligi.. Choc swoja drogą Job, to też poziom naszego Mieszka.
A już Kołtoń, to chyba widział jakis inny mecz, kiedy zaczął wychwalać Krzynówka - jak ofensywny pomocnik może psuć tyle piłek i zamiast obsługiwać napastników, niemal notorycznie cofać piłkę do lini obrony.?

nansen 
nansen

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 10:54   

Niestety , póki reprezentacja opierać się będzie na zawodnikach którzy nie są postaciami pierszoplanowymi w swoich klubach- mam na myśli zagranice.O polskich klubach nie wypowiadam się bo wiadomo że to temat na inna bajke , nie mamy co marzyć o dobrym wyniku na jakimkolwiek turnieju.
Eliminacje , tu pomaga nam powstanie kilunastu nowych reprezentacji , po ZSRR , po Jugosławi , zawsze cos się uciuła. Ale w championacie dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo będziemy chłopcami do podawania piłek

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 11:01   

No i wszystko jasne...

"Kim jest Howard Webb

37-letni Anglik z Rotherham jest najmłodszym sędzią na Euro. Z zawodu jest policjantem, ale ma też profesjonalny kontrakt sędziowski z Premier League. Nie ma dużego doświadczenia międzynarodowego - spotkania Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA prowadzi dopiero od 2005 r. Jedyną dużą imprezą, którą do tej pory sędziował były zeszłoroczne MŚ do lat 20 w Kanadzie."

:glupek2: :glupek2: :glupek2:

a tak dla rozładowania atmosfery ;)

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 11:23   

O kurcze, to pan Prezydent dopiero teraz z szalika uczy sie czytać Polska?

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 11:41   

Marcineek napisał/a:
No i wszystko jasne...
(...)

Z zawodu jest policjantem

Co jasne? To ma jakieś znaczenie, czy pogrubienie przypadkowe?

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 11:45   

Marcineek napisał/a:
a tak dla rozładowania atmosfery

Rewelacyjnie zauważone, drogi Marcinku! No i niech ktoś powie, że jedna fotografia nie zastępuje tysiąca słów.
Zawód policjant, tylko u nas kojarzy się z tępym krawężnikiem, więc lepiej nie przenosić fobii na Brytyjski i w ogóle Europejski grunt.

skorpione 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 11:45   

kilka dobrych akcji
bardzo ładnie Boruc
słabo Smolarek
ładny strzał Krzynowka lecz wybity

szkoda, że jak zwykle odpadnie Polska drużyna :papa:

slamer 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 11:59   

abraxas napisał/a:
Sędzia oszukał naszych. Oszukał Autriaków. Czyli remis. Czyli sprawiedliwy wynik.

Tylko w matematyce 2 minusy dają plus :) . W sporcie błąd+błąd= wielBłąd ;)
Cytat:

Dobrej drużynie, mającej przewagę sędzia nie przeszkodzi. Strzelą 7 goli i już. Jak 5 z nich nie uzna to pozostają jeszcze dwa ...

Dobry sędzia nie jest głównym aktorem widowiska.O dobrym sędzim nikt po meczu nie powie nic poza tym że dobrze sędziował.Dziś się okazało,że nie mówi się o tym, kto strzelił gole ,tylko kto i jak sędziował.Czyli coś jest nie tak...

W tym ,że Weeb jest z zawodu policjantem,dla mnie jasne jest to,że nie każdy policjant stoi na straży prawa/sprawiedliwości .Bez skojarzeń politycznych prosze :D

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 12:19   

abraxas napisał/a:

To dość przewrotny osąd, ale trudno nie przyznać mu racji.

Trzeba też zrozumieć sędziego, który w czasie przerwy stwierdził spalonego przy strzale Rogera.
Może faktycznie chciał naprawić błąd i w taki prymitywny sposób to uczynł? Człowiek jest tylko człowiekiem ostatecznie.

Choć wiadomo od lat, że przewinienia niezauważone przez sędziego uznawane są za nieistniejące.
Ot, choćby Maradona na MŚ też strzelił bramkę ręką - i mówi się trudno, wynik został zatwierdzony.

Na pocieszenie powiem tak.
Będę uważnie obserwował mecz z Chorwatami. Tam pokaże się cała wartość naszego zespołu!
Ostatecznie będzie to mecz o zachowanie twarzy.

Jak przerżną w marnym stylu, pozostanie nam czekać na nowego Szarmacha, Bońka i podobnych jak wymienieni zawodników światowej klasy.
Na razie mamy Boruca.

abraxas 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 12:31   

Tomasz Holka napisał/a:
Będę uważnie obserwował mecz z Chorwatami. Tam pokaże się cała wartość naszego zespołu!

Taaa .... oni pewnie ten mecz wygrają ... Bo Chorwaci wystawia rezerwy.

Ile razy można grać "o zachowanie twarzy"??

Ale ok, ok ... cieszmy się, że gramy regularnie (!) w mistrzowskich imprezach. Sorry - przegrywamy regularnie. Po tak długiej przerwie (1986) wypada się cieszyć.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 12:33   

abraxas napisał/a:
Bo Chorwaci wystawia rezerwy.
Ale będzie wstyd, jak przegramy z drugim garniturem.

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 12:44   

Tomasz Holka napisał/a:

A ja nie chcę aby wygrywali w meczach o zachowanie twarzy. Chciałbym, żeby wygrywali w meczach o stawkę. A to, że w takich meczach wygrywają...? Cóż, moim zdaniem to nie świadczy o wartości zespołu.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 12:45   

abraxas napisał/a:

Nie sądzę! Uważam, że Chorwaci wystawią najsilniejszy skład nauczeni doświadczeniem, że gospodarzom znów może coś pomóc w meczu z Niemcami.
abraxas napisał/a:
Ile razy można grać "o zachowanie twarzy"??

A cóż pozostało? Jak nie mamy renomowanych zawodników, to choć walczmy z klasą.
Przegrywać też trzeba umieć a dobrze grających przegranych nawet zwycięzcy komplementują.
To podnosi im rangę zwycięstwa.

Żałować i wstydzić się nie ma potrzeby. To jest sport - z założenia honorowe współzawodnictwo a nie walka o być lub zginąć.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 13:20   

No proszę a Tusk chciał zabić

Okazuje się też, że ta fatalna decyzja sędziego może mieć wpływ nie tylko na polski sport i emocje kibiców ale także na gospodarkę. Więcej -> TUTAJ

No i wychodzi, ze to nie jego pierwszy zatarg z biało-czerwonymi

Cytat:
Wikipedia: Sędziował mecz Polska-Brazylia na mistrzostwach świata do lat 20. W 27. minucie meczu wyrzucił z boiska Krzysztofa Króla. Mecz zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych.

DaVe 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 14:39   

Marcineek napisał/a:
a tak dla rozładowania atmosfery ;)

Tutaj jest troszkę więcej, hehe >> http://wiadomosci.onet.pl/99835,21,0,pokaz.html

Dawcio 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 14:50   

A do znafców spalonego nie ma bo był rykoszet. Odbiło się od nogi austryjaka.

kaszi 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 15:16   

Andrzej napisał/a:
A ja nie chcę aby wygrywali w meczach o zachowanie twarzy. Chciałbym, żeby wygrywali w meczach o stawkę. A to, że w takich meczach wygrywają...? Cóż, moim zdaniem to nie świadczy o wartości zespołu.
To nie jest mecz o zachowanie twarzy. Wygrywamy wysoko (3 bramkami) z rezerwami Chorwacji (oni mają już zapewniony awans), Austriacy wygrywają jedną bramką z Niemcami i gramy dalej. :D

abraxas napisał/a:
Ja nie cieszę się, ze Polska nie potrafi wygrać z dnem europejskiej piłki. Mi jest wstyd!! A że Autria jest słabym zespołem to chyba było widać na początku meczu - jedenestu piłkarzy nie potrafiło pokonać JEDNEGO Boruca. A nawet więcej niż jedenastu, bo np. Jop chyba też zapomniał, w którą stronę ma grać.
Austria pokazała w takim razie, na jakim poziomie jest to dno piłki, w meczach z Polską i Chorwacją. Włosi w meczu z Holendrami też torpedowali bramkę niezawdodnego van der Saara i nie strzelili bramki, to to też ozacza, że są dnem piłki?

skorpione 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 15:19   

gdy mamtematyka wchodzi w grę to już nie jest sport :-(

lodolamacz 

Wysłany: Pią Cze 13, 2008 15:46   

zofia Nałkowska napisał/a:
abraxas napisał/a:
Ale będzie wstyd, jak przegramy z drugim garniturem.
Zoska ! Wstydu nie będzie bo w Chorwacji dzieci maja lepsza technike od naszych profesjonalistów, kto był to widział .
A i w stadion w Zagrzebiu jest jak marzenie.

Marcinek ! Czemu Mu nie podsunąłeś szalika dustronnie haftowanego. Nie męczył by sie tak biedak!

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 14:04   

lodolamacz napisał/a:
Marcinek ! Czemu Mu nie podsunąłeś szalika dustronnie haftowanego. Nie męczył by sie tak biedak!

Byłem zajęty szukaniem statystyk NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA meczu z Austrią (51sek.)

ps. Kogoś jeszcze lapsusy "najwyższej osoby w państwie" dziwią?

Riggs 

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 16:24   

Dawcio napisał/a:
A do znafców spalonego nie ma bo był rykoszet. Odbiło się od nogi austryjaka.

Tak w kwestii formalnej rykoszet nie ma nic do rzeczy. Austriak musiał by celowo podać do Rogera żeby spalonego nie było.

Odpowiedz do tematu