Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
troski Czytelnika
Autor Wiadomość
Ubik 

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 00:01   

Czytelnik napisał/a:
Wydaje mi się nadal, że komuś należą się przeprosiny.

Diabel-tasmanski napisał/a:
Zaraz, zaraz - proszę o wskazanie czyje dobra i w którym miejscu zostały naruszone.

Czytelnik napisał/a:
Proszę zasięgnąć opinii gdzie indziej.

A ja bym jednak był zobowiązany, gdyby Czytelnik zechciał wyjaśnić co miał na myśli?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 07:27   

Czytelnik napisał/a:
Krzysztof Gienas, prawnik napisał/a:

Z punktu widzenia przedsiębiorców szczególnie szkodliwe może być fałszywe oskarżanie ich o naruszanie zasad etyki zawodowej lub też łamanie prawa.

Powołując się na powyższe zwracam się do Czytelnika o wyjaśnienie:
1. W którym poście na forum padły fałszywe oskarżenia
2. Gdzie została naruszona etyka zawodowa forum?
3. Gdzie złamano prawo?
4. Co to jest słodka tajemnica?
Jeśli Zofia ma być winna, to zgodnie z polskim prawodawstwem winny musi być świadomy swojej winy, aby kara była skuteczna.
Zatem Panie Czytelniku powiedział Pan A, to proszę podać B , a nie robić tego w domyśle.
Zofia może stanąć przed sądem, ale zapewniam, że Zofia zastraszyć się nie da i wizerunek Pana Trojanowskiego na tej precedensowej rozprawie ( o co? O zniesławienie?) będzie bardziej nadwyrężony samą rozprawą niż wypowiedziami na forum.

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 17:48   

Pani Zofio - pisze Pani

zofia Nałkowska napisał/a:

Może trzeba wyluzować, czasami ugryźć sie w język i przemilczeć, bo nie zawsze prawda to my.

Może faktycznie trzeba?

Dlaczego padają tu z Państwa strony słowa o zastraszaniu? Wskazuje tylko na odpowiednie artykuły prawne regulujące zachowania się podczas dyskusji na Forum.

Cytat Pana Gienasa to wyjątek z jego całego tekstu i nie rozbieram zdania na jego części. Najważniejsze z tego cytatu jest to, że odnosi się on do przedsiębiorców a nie polityków.

Jeżeli chodzi o Pani pytania to wyjaśniam:

1. W którym poście na forum padły fałszywe oskarżenia

Niezastąpiony, najbardziej kreatywny prezes GARGU Pan Trojanowski przejmuje funkcję dyrektora wydziału promocji Starostwa Powiatowego.

Pan Prezes nie był, nie jest i jak mi wiadomo nie zamierza być dyrektorem Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego.

2. Gdzie została naruszona etyka zawodowa forum?

"…etyka…" - cytat z tekstu Pana Gienasa i raczej nie odnosi się do etyki zawodowej forum.

3. Gdzie złamano prawo?

Kodeks Cywilny napisał/a:

Art. 23.
Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Krzysztof Gienas, prawnik napisał/a:

"…art. 212 § 1 kodeksu karnego, kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności..."

4. Co to jest słodka tajemnica?

Na ile znam Pana Prezesa to ma tak łagodne usposobienie, że tajemnice, które ma - są "słodkie" i nie podejrzewam w nich ani krzty czegokolwiek złego.

Liczę, że zadość uczyniłem Pani prośbie i wolałbym rozmawiać z Panią na temat, który moderatorzy przesunęli do > Forum Ogólne > Hyde Park >

Uważam nadal, że Panu Prezesowi należą się przeprosiny, które zakończyłyby dyskusję o faktach, których nigdy nie było.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 11:59   

Czytelnik napisał/a:
Nie mam już przyjemności rozmowy z Panią.

Jest mi niezmiernie przykro, że nie ma Pan już przyjemności. Szybko sie Pan zniechęcił, a tylko konwersacje powodują rozwiązanie i wyjaśnienie problemu.
Czytelnik napisał/a:
Jest Pani uparta a nie dociekliwa.

A tutaj podeprę się cytatem z niezaprzeczalnie wybitnej jednostki"
..."Albert Einstein

Bóg dał mi upór muła i dość dobry węch....."
Czytelnik napisał/a:
Żegnam
A ja pokojowo Dowidzenia!
Diabel-tasmanski napisał/a:
W sumie to nie wiadomo czy pan prezes życzyłby sobie takiego adwokata jak czytelnik.
Chyba Pan Czytelnik działał impulsywnie i Prezes GARG-u mu daruje emocje.
Tatiana G. napisał/a:
Czytelnik, jeśli się kreuje na PR-powiatu, to powinien zrozumieć, że z każdym postem całej tej instytucji jak i staroście robi jedynie obciach.
Niestety, to prawda. Choć do niektórych trudno takie stwierdzenie trafia.
Niemniej jednak, jeśli Pan Czytelnik nie chce już ze mną rozmawiać, to pragnę mu podziękować za twórczą dyskusję i niewielką iskierkę miłości, jaka sie zaczęła tlić :ups:
rozmowy z Panem Czytelnikiem były bardzo cenne i budujące. Dziękuję Czytelniku. Miło mi było i jeszcze więcej.

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 13:45   

Jest mi niezmiernie przykro, że nie ma Pan już przyjemności. Szybko sie Pan zniechęcił, a tylko konwersacje powodują rozwiązanie i wyjaśnienie problemu.

Pani Zofio, jeżeli zna Pani Pana Prezesa (jak Pani utrzymuje), jeżeli jest Pani życzliwa Panu Prezesowi (jak Pani utrzymuje) to dlaczego nie zada mu Pani tych wszystkich pytań wprost.
Moim zdaniem te wyznania to kłamstwo na użytek forum i chodzi Pani tylko o dyskredytację osoby Pana Prezesa.

Jeżeli brakuje Pani odwagi na zadanie takich pytań Panu Prezesowi, aby spojrzeć mu prosto w twarz a nie być „forumowym bohaterem” za internetową zasłoną to Pani zdjęcie pod nikiem jest zwykłą manipulacją. Wyciągnięta ręka jest kpiną z potencjalnych adwersarzy.

Jeżeli kreuje się Pani na Joannę d’Arc to proszę z podniesioną przyłbicą tak jak ona porozmawiać z Panem Prezesem, który również lubi czyste i przejrzyste sytuacje.

Zadam retoryczne, ale zapewne obce (bo najważniejsze jest dotarcie do „prawdy” przy „…uporze muła i dość dobrym węchu...") dla Pani pytanie – czy jeżeli insynuuje się różne fakty na tym forum, pewnym osobom (wydaje się znajomym Pani a może nawet ulubionym) w imię „prawdy” – to co Pani robi?

Powinna tak Pani zachować się w każdej sytuacji.

Dziękuję Czytelniku. Miło mi było i jeszcze więcej.

Mnie również było i jest miło, kiedy nie robi się „prywatnych wycieczek” w stosunku do kogokolwiek. Kiedy pierwszy raz zalogowałem się na forum prosiłem aby wyjaśniać wszystko u źródła i nie przyznaje sobie w tym zasługi (bo ktoś powie, że to ON spowodował) ale wówczas dopiero zostały zdane pytania Staroście, na które otrzymaliście Państwo wiele wyjaśnień. Zapewne nie wszystkie były satysfakcjonujące, ale były autorytatywne a nie „wyssane z palca” przez „domorosłych informatorów”

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:14   

Czytelnik napisał/a:
Pani Zofio, jeżeli zna Pani Pana Prezesa (jak Pani utrzymuje),
A gdzie ja napisałam, że znam Pana Prezesa? Jedynie z mediów i strony GARG-u i z Czytelnika wybitnej walki.
Czytelnik napisał/a:
jeżeli jest Pani życzliwa Panu Prezesowi (jak Pani utrzymuje) to dlaczego nie zada mu Pani tych wszystkich pytań wprost.
A czy Prezes poszedłby z Zofią na piwo? Nie , bo jest zajęty koordynacją. A wiele spraw tylko tak można omówić. :mruga:
Czytelnik napisał/a:
Jeżeli brakuje Pani odwagi na zadanie takich pytań Panu Prezesowi, aby spojrzeć mu prosto w twarz

Każdemu Zofia patrzy w twarz i nigdy w bok i pod nogi.
Czytelnik napisał/a:
Moim zdaniem te wyznania to kłamstwo na użytek forum i chodzi Pani tylko o dyskredytację osoby Pana Prezesa.

A to już pomówienie w myśl cytatów z prawa, które przytaczał Pan w postach powyżej.
Czytelnik napisał/a:
nie być „forumowym bohaterem” za internetową zasłoną to Pani zdjęcie pod nikiem jest zwykłą manipulacją.
A Czytelnik, to nie pracuje pod nickiem? Nie jest to też wygodna manipulacja?
Czytelnik napisał/a:
Wyciągnięta ręka jest kpiną z potencjalnych adwersarzy.
Wyciągnięta ręka , to wyciągnięta ręka do wszystkich adwersarzy. Jeżeli ktoś uważa,że to kpina, cóż ma takie prawo. Ale tylko ludzie niewierzący innym stosują takie skojarzenia.
Czytelnik napisał/a:
Jeżeli kreuje się Pani na Joannę d’Arc to proszę z podniesioną przyłbicą tak jak ona porozmawiać z Panem Prezesem, który również lubi czyste i przejrzyste sytuacje.

Nigdy nie zostałam zaproszona do takiej rozmowy i zapewne nie będę, więc przyłbica sama opadła.
Czytelnik napisał/a:
Zadam retoryczne, ale zapewne obce (bo najważniejsze jest dotarcie do „prawdy” przy „…uporze muła i dość dobrym węchu...") dla Pani pytanie – czy jeżeli insynuuje się różne fakty na tym forum, pewnym osobom (wydaje się znajomym Pani a może nawet ulubionym) w imię „prawdy” – to co Pani robi?
Pytanie jest tyle razy współrzędnie i podrzędnie złożone składniowo, że nie wiem o co Panu chodzi, więc proszę je rozłożyć na czynniki pierwsze. Cóż blondynka i nic z tego nie rozumiem!
Czytelnik napisał/a:
Powinna tak Pani zachować się w każdej sytuacji.

Drogi Czytelniku, zawsze postępuję zgodnie z własnym sumieniem i tym , co serce mi dyktuje. Mimo Twojego sprzeciwu, staram się rozsądnie analizować każdy temat i nie są to dywagacje, jak Pan to ujął.
Czytelnik napisał/a:
Mnie również było i jest miło, kiedy nie robi się „prywatnych wycieczek” w stosunku do kogokolwiek.

Prywatna wycieczka w stosunku do Pana Prezesa GARG-u byłaby wtedy, gdyby na forum padły słowa o jego życiu rodzinnym, nie wiem o czym jeszcze, numerze buta, kołnierzyka, o tym co robi w weekend, jakie trunki pije, ale wypowiedzi na temat jego publicznej działalności utrzymywanej ze środków publicznych i tworzących go jako osobę publiczną, nie są osobistą wycieczką, tylko analizą jego pracy i powiązań służbowych.
A więc Czytelniku, ile Polaków, tyle różnych spojrzeń na sprawę. Gorąco, zgłębi duszy pozdrawiam- i bez podtekstów kpiarskich :comk2: :comk2: :cmok1:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 15:01   

Przepraszam może z innej beczki od kiedy "pan prezes" pisze się z dużej litery ?? Jakaś megalomania czy coś ?? Mam nadzieję, ze tym pytaniem nikogo nie uraziłem :D

Czytelnik 
Czytelnik

Wysłany: Wto Lip 15, 2008 20:14   

revolta napisał/a:

17 lipca 2007 roku zalozylem TEN watek namawiajac tym samym do udzialu w tej ankiecie

Tego nie wiedziałem.
Ale proszę powiedzieć co Pan wywołał oprócz „potakiwań” Diabła
Nie warto było dla dobra Miasta iść na salę obrad i powiedzieć co o tym Pan myśli.
Wiele przemyśleń ma Pan trafnych ale Pana słowa trafiają na „biblijną skałę” i nie przynoszą owoców.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 15, 2008 21:35   

Biblijną skałą nazywa czytelnik forum z którego jak sam kiedyś przyznał czerpie się pomysły...

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Lip 15, 2008 22:14   

Drogi Czytelniku, pewnie zeszliśmy z tematu dość znacznie,bo wymoderowano nasze posty.
Ale proszę sie nie denerwować i obrażać innych, bo na forum nie o to nam chodzi,prawda?
Zofia ma dziwna przypadłość kobiecą, że naciąga facetów na tematy oboczne i wychodzą z tego "troski Czytelnika".Proszę zatem mnie upominać, jeśli niezamierzenie pójdę boczkiem.

Odpowiedz do tematu