Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest a co nie jest reklamą w internecie
Autor Wiadomość
Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 23:12   Co jest a co nie jest reklamą w internecie

Bo widzisz wbrew obiegowym opiniom (:d) nie uważam się za wyrocznię więc pytam.

Czyż baner (będacy i tak reklamą ale załóżmy, iż nią jednak nie jest) mający na celu poprawę pozycjonowania strony ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei czyli jest reklamą ??

Waldek

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 23:39   

A gdzie na mojej stronie jest jakiś baner?

A co do przytoczonej przeze mnie definicji. Ten link tekstowy nie jest reklamą w rozumieniu - wykupionej powierzchni reklamowej na mojej stronie w celu promowania jakiekolwiek produktu czy usługi.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 23:41   

Nieważne. Ważne, że nawet nie baner ale odpowiedni post potrafi być reklamą :hahaha:

Waldek napisał/a:
A co do przytoczonej przeze mnie definicji. Ten link tekstowy nie jest reklamą w odniesieniu do wykupionej powierzchni reklamowej na mojej stronie.

A gdzie Ty przytaczasz definicję ??

Waldek

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 23:43   

Z czego ha? Wiadomo, że wszystko może być reklamą, rzucasz frazesami, którymi sam prowadzisz do pyskówki.

Poczytaj moje posty, wielu ich nie ma tym forum, w jednym temacie przytaczam taką definicję.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 23:45   

Grzecznosć wymaga abyś sam wskazał gdzie ó fragment się znajduje a nie zmuszął innych do skkania po całym forum. Co do rzucania frazesami... Znowu zapomniałeś dodać "moim zdaniem"

Waldek

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 23:52   

Nie, tym razem to fakt, a nie moje zdanie. Po tym zdaniu, które napisałeś prowokujesz mnie do pyskówki, której nie podejmę.

Kogo temat interesuje to się postara. A Ty powinieneś wiedzieć co pisałem, w końcu to była rozmowa z między mną i Tobą, gdy o tym pisałem.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 23:54   

Pani szanowny forum nie jest moje i twoje i do kazdego kogo zaintresuje powinieneś przytoczyć lik lub ponowne zamieścic defiicję. Taka jest przyjazna prwkyka. Chyba że nie jesteś tutaj z przyjaznymi zamiarami to natychmiast wycofam swoje zarzuty !!

Waldek

Wysłany: Sro Cze 20, 2007 23:59   

Widzę, że ze wszystkiego robisz problemy. Sam sobie je stwarzasz. Oto proszę cytat mojej wypowiedzi - wklejony z myślą o osobach, które nie śledziły pewnego wątku. Ty Diable na pewno masz dobrą pamięć więc dla Ciebie jedynie dla odświeżenia pamięci:

Cytat:
reklama
1. «działanie mające na celu zachęcenie potencjalnych klientów do zakupu konkretnych towarów lub do skorzystania z określonych usług»
2. «plakat, napis, ogłoszenie, krótki film itp. służące temu celowi»

Źródło trochę nie pewne, to tylko PWN... W odniesieniu do tej definicji odniosłem się do słowa reklama.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 00:02   

Waldek napisał/a:
Źródło trochę nie pewne, to tylko PWN

Oj źle z moja pmiecią :D Źródło niepewne mówisz.. Hmmja tam wolę pewne... Ni epewne źródło = niepewny argument.

Nie czepiam się. Zasada dyskusji jest nbanlanie prosta. Kiedyś tłumaczyłem to na "starym forum" broniąc poniekad swoich przeciwników... Ale masz dobrą pamięć to pewnie pamiętasz :D

Waldek

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 00:07   

i tyle rzeczowej rozmowy.... dobranoc

Luis 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 12:24   

Atmosfera tutaj naprawde staje się bardzo niezdrowa...

Jak na początku z przyjemnością czytałem posty tutaj, teraz to wszystko idzie w drugą strone. Jesteście ironiczni do przesady. Ktoś chce sobie zamieścić linka na stronie to niech sobie zamieszcza. W innym temacie wielce się kłócicie (również odnośnie strony i linka) i przenosicie to na inny temat - paranoja. A później dziwić się, że taki kraj - jak wszyscy są do siebie tak życzliwie nastawieni to gratuluje. Brak słów...

Przez takie coś to chyba przestane wogóle wchodzic na te gnieźnieńskie fora bo niedobrze mi się robi. Był podział i ok. Każdy niech robi swoje, a nie ciągłe ataki jednych na drugich. Niech ktoś to wkońcu zakończy i wykarze się mądrością, a nie takie bezcelowe odbijanie piłeczki...

Żeby nie było - ja nie jestem związany z żadnym forum i jest to moja osobista uwaga na ten temat ;]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 16:39   

Definicja definicją. TO nie ironia - pytam całkowicie poważnie. Mnie nie inrteresują definicję a techniczna strona reklamy. Tymczasem okazuje sie, że mogę reklamować towar przy użyciu "nie-reklamy", że Baner reklamowy nie jest reklamą ponieważ reklamowany nie zapłacił za nią... Dla mnie to dziwne i po prostu chcę wiedzieć. Po prostu dyskusja w innym dziale wywołaała we mnie takie odczucie. Nie ma w tym ani krzty złośliwości. Po prostu mnie to ciekawi.

Luis 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 18:20   

Wydaje mi się czy "ktoś" unusął mój post??

Waldek

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 18:56   

Jeśli dostałeś powiadomienie na maila?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 19:02   

Luis napisał/a:
Wydaje mi się czy "ktoś" unusął mój post??

Włąśnie mo post był odpowiedzia na twój. A potem go nie było... ale na razie nikt się nie przyznaje... ;]

Moi mili rekalma to reklama jeśli jest to jest. Zapłacona czy nie... Strzałka nie ma tu nic do rzeczy.

kaszi 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 19:09   

Posty nie zostały usunięte, a przeniesione do działu Książka skarg i wnioski, do tematu prywatne urazy z reklamą w tle nazwa tematu dokładnie obrazuje, dlaczego tak postąpiłem /moderator

Luis 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 19:19   

Ok, już wszystko jasne - został przeniesiony ;) Ale jeszcze tak na marginesie, to uważam, że takie pojedyńcze przenoszenie postów burzy trochę sens całego pisania, bo Diabeł odpowiedział na mojego posta, który został przeniesiony do innego tematu, a tam bedą takie pojedyńcze zlepki??

Wyraziłem swoje zdanie - chcecie to nadal obrzucajcie się błotkiem ;)

Pozdrawiam :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 19:24   

Luis to naprawde nie yło obrzucanie błotkiem... Powaznie po prostu mnie to zainteresowało pod wpływam tamtej dyskusji... I nadal nie jestem przekonanay.

kaszi 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 19:27   

Luis napisał/a:
Ok, już wszystko jasne - został przeniesiony ;) Ale jeszcze tak na marginesie, to uważam, że takie pojedyńcze przenoszenie postów burzy trochę sens całego pisania, bo Diabeł odpowiedział na mojego posta, który został przeniesiony do innego tematu, a tam bedą takie pojedyńcze zlepki??
Burzy trochę sens - owszem. Ale starałem się wyselekcjonować wszystkie posty nie odpowiadające w pełni obranemu tematowi. W tym samym momencie, co ja przenosiłem posty, Diabeł napisał wiadomość.

i przepraszam, że tak późno się dowiedzieliście, ponieważ dostawę prądu wyłączyli ;)

Wilhelm von Olaf 
martar

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 22:07   

Jakoś też mam wrażenie, że jest nie pewnie ?Q! Dużo postów jest wymuszanych i jakoś słuszoś zawsze jest po stronie wielkich tego forum, czy i po co to forum w koronie gniezno.com

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 23:52   

A dlaczegop są dwa idenyczne tematy?? :D

kaszi 

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 23:58   

proszę scalić, Panie Administratorze :)

Gladiator 
Maximus Decimus Meridius

Wysłany: Pią Cze 22, 2007 08:57   

nie wiem w czym rzecz... nawet nie chce mi się czytać tych postów. Jedno jest pewne przyznaję rację Louisowi.
To co się ostatnio dzieje przypomina naszą kochaną politykę. Niech ktoś w końcu zmądrzeje. Ja miałam zajac sie dzialem żuzlowym, by scalic ludzi, by nie było waśni, klótni, problemów, by dzial sie rozwijał... Ponioslam chyba klęske, bo najwiecej szumu jest wokól tego działu.
Dlatego szczerze wam radzę, Gniezno jest zbyt małe by tak się dzielić. Nikomu to nic dobrego nie przyniesie. Nie mogę pogodzić sie z tymi zaczepkami, dyskusjami itd...
Ludzie odpuścice sobie, szkoda zdrowia...
Bardzo was prosze :(

Odpowiedz do tematu