Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze kluby świata

Kto według Ciebie zasługuje na miano drużyny wszechczasów?
1. Ac Milan
12%
 12%  [ 3 ]
2. Arsenal
4%
 4%  [ 1 ]
3. Barcelona
12%
 12%  [ 3 ]
4. Bayern Monachium
0%
 0%  [ 0 ]
5. Chelsea
8%
 8%  [ 2 ]
6. Inter Mediolan
12%
 12%  [ 3 ]
7. Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
8. Liverpool
4%
 4%  [ 1 ]
9. Manchester United
20%
 20%  [ 5 ]
10. Porto Fc
0%
 0%  [ 0 ]
11. Real Madryt
20%
 20%  [ 5 ]
12. Valencia
0%
 0%  [ 0 ]
13.As Roma
4%
 4%  [ 1 ]
14.Flamengo
0%
 0%  [ 0 ]
15.Boca Juniors
4%
 4%  [ 1 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Millanello 
rossonero

Wysłany: Pią Sie 08, 2008 00:52   

Nie wiem jakimi kryteriami posługują się szanowni statystycy, ale wg. mne trochę przekombinowali :ups: jednakże wojtasl jak na razie gratuluję :mruga:

emmure 

Wysłany: Pią Sie 08, 2008 06:57   

Mnie troche dziwi ,że MU nie jest pierwsze. W tym czasie 29 tytułów m.in. (5 międzynarodowych i 10x mistrzostwo Anglii). Generalnie rankigi IFFHS troche poranione ... rangers na 2 ,a real na 39 :D

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Sie 08, 2008 09:37   

emmure napisał/a:
Generalnie rankigi IFFHS troche poranione ... rangers na 2 ,a real na 39 :D

a regularni wygrywającego z Rangesami Celticu nie ma w ogóle... :ups:
Jednym słowem - BEZDUUURAAAAA....

Millanello 
rossonero

Wysłany: Pią Sie 08, 2008 12:47   

Marcineek napisał/a:

a regularni wygrywającego z Rangesami Celticu nie ma w ogóle... :ups:

Marcneek jest:
52. (50.) Glasgow Celtic FC Scotland/3 156,0
:jupi:

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Sie 08, 2008 13:11   

ale w pięćdziesiątce nie ma :P
Co jest dziwne gdyż Celtic wygrywa ligę szkocką, przechodzi grupę w LM... a Rangersi grają najbrzydszy futbol klubowy na świecie... bezdura i tyle.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sob Sie 09, 2008 09:55   

wojtasl napisał/a:
dzieciol napisał/a:
chodzi mi o to ze pare lat temu to hiszpanska byla na Topie...

Nie podam ci żadnego linka aby Tobie to udowodnić ponieważ ja czytałem dość obszerny artykuł w którejś z gazet było to tuż po ogłoszeniu rankingu czyli gdzieś po finale LM. Tam autor tego tekstu napisał cytuje " Po wieloletniej dominacji ligi hiszpańskiej przyszedł czas na Premier League" więc jeśli dobrze wywnioskowałem z tych słow to liga hiszpańska pare lat była najlepszą na świecie.

zle wywnioskowales, albo autor byl malo kompetentny. Po Finalach LM, gdzie sprawa byla wewnatrz wloska a w polfinalach graly 3 ekipy z Wloch dominowala liga Hiszpanska? no jaj sobie nie robmy, Liga hiszpanska na swiecie nie byla najlepsza nigdy, to raczej jest sprawa Angielsko Wloska.

Ranking tych smiesznych historykow, mozna wsadzic sobie miedzy bajki, najlepszym dowodem na to jest nie tak dwano liderujacy Inter, ktory od 17 lat nie trafial na mistrza Wloch...

wojtasl 

Wysłany: Sob Sie 09, 2008 11:33   

dzieciol napisał/a:
Liga hiszpanska na swiecie nie byla najlepsza nigdy, to raczej jest sprawa Angielsko Wloska.

Taa i co jeszcze a spójż chociaż na sezon 2006 LM zwycięża Barcelona w półfinale gra jeszcze Villareal tam grali jeszcze Milan i Arsenal czyli 2 hiszpańskie po jednym angielskim i włoskim.
Puchar UEFA wygrywa Sevilla w półfinale gra Steua, Middlesbrough FC (finalista) i Shalke żadnego klubu z Włoch. Powiedz mi na jakiej podstawie w tym sezonie najlepszą liga miała być Włoska czy Angielska ??

I jeszcz może być sezon 2004 LM co prawda wygrywa Porto ale w półfinale gra Deportivo żadnego klubu z Włoch i jest Chelsea jeszcze. W UEFA wygrywa Valencia w półfinale jest jeszcze Villareal oraz angielskie Newcastle oraz Marsylia bez klubu z Włoch i znowu pytanie na jakiej podstawie w roku 2004 liga hiszpańska ma być słabsza od Włoskiej czy angielskiej??

Sezon 2000 LM Wygrywa Real w finale z Valencią dodatkową w półfinale była jeszcze Barca i Bayern bez klubów z Anglii i Włoch UEFA wygrywa Galatasaray z Arsenalem znowu brak włoskiego klubu i czemu w tym sezonie ma być włoska i angielska lepsze od hiszpańskiej?

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sob Sie 09, 2008 13:51   

Bo tez nie finaly sa tylko wyznacznikami? ja podalem przyklad, z LM, ale masz tam jeszcze pojedynki miedzy poszczegolnymi zespolami... wierz mi ze gdyby nie raj podatkowy w hiszpanii, nisciagano by tam tyle gwiazd, a mimo wszystko jest ich mniej niz we Wloszech czy Anglii... wszelkiego rodzaju migracje z Wloch do Hiszpanii sa tym spowdowane...
To tez druga strona medalu..,chociaz nie jest juz tak rozowo, jak bylo kiedys, ale fajnym miernikiem sa kibice. W Hiszpanii budowane sa stadiony na 80 tys, w meczu na szczycie w LaLiga komentator w C+, podnieca sie iloscia kibicow, a trzy dni wczesniej we Wloszech na jednym ze stadionow zasiadlo 72 tys kibicow... szkoda ze w SerieC2, odpowiednik ligi w ktorym obecnie znajduje sie Mieszko Gniezno. Hiszpanska pod tym wzgledem wypada blado, bo nie ma tego ognia, wiem ze mozna nawiazac do przepychanek czy bojek, ale ten temperamet sie czuje, to nie derby na pokaz, to derby na smierc i zycie.
W Hiszpani to slowo, dawno przestalo miec znaczenie, takie jak do tej pory ma to we wloszech...a szkoda bo pamietam archiwalne mecze lat 80, 90 gdzie Hiszpanskie derby moza bylo porownac z Wloskimi.
to tez to ze w Hiszpani, masz malo meczy o "cos". we Wloskiej co chwile masz hity, ktorych polskim odpowiednikiem jest mecz Lecha z Legia... same podteksty, banery na stadionach, z Hitami "dziekujemy Ci Neronie" czy "Julia byla dz***a"
moze to wg niektrych nie ma znaczenia... wrecz przeciwnie, na atrakcyjnosc ligi ma, o to bardzo duze.

NIe tak ostro Dzieciol z tymi pańmi lekkich obyczajów ;) /Antek

wojtasl 

Wysłany: Sob Sie 09, 2008 16:39   

Dobrze ale ty piszesz o atrakcyjności ligi a nie o jej sile mi chodziło o to że w tych sezonach które wymieniłem kluby z Hiszpani prezentowały sie lepiej niż z Anglii czy Włoch. Czyli liga hiszpańska miała w tamtym okresie wyższy poziom od włoskiej czy angielskiej.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Sie 09, 2008 17:20   

Napisze tak.
Ile meczy srednio rozgrywa w tygodniu druzyna z Hiszpanii ??
2 ??
W Anglii jak dobrze idzie to graja 4 mecze razem z pucharem Uefa badz LM.
Wiec tylko i wylacznie dlatego Hiszpanskie zespoly dochodza czesto wyzej w pucharach europejskich. Gdyz rozgrywaja mniej meczy.A co za tym idzie sa mniej zmeczeni.
Wtedy taki Ronaldincho czy Eto mogli sobie pozwolic na relaks z panienkami itp w basenie.
Pilkarze z ligi angielskiej nie maja na to czasu.Bo jak nie Puchar Anglii to liga lub puchar Ligi Angielskiej i na koniec puchar LM lub Uefa. i tak w kolko.
Tylko i wylacznie intensywnosc meczy jest wyznacznikiem sily danej ligi czy zespolu.Oczywiscie meczy o jakas stawke. :)

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Sie 09, 2008 21:10   

Antek napisał/a:
Wtedy taki Ronaldincho czy Eto mogli sobie pozwolic na relaks z panienkami itp w basenie.
Pilkarze z ligi angielskiej nie maja na to czasu

Tiaaaaa... Zwłaszcza R7, Nani czy inne młode gwiazdki... :ups: :ups: =] =] =]

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Nie Sie 10, 2008 14:32   

Marcineek napisał/a:
Antek napisał/a:

Ja nie mowie ze wcale nie baluja.Bo jak kazdemu im tez nalezy sie urlop.
Ale sam powiedz Marcineek czy pilkarze w premierschip maja tyle wolnego co w innych ligach ??

wojtasl 

Wysłany: Nie Sie 10, 2008 15:18   

Przepraszam bardzo to w Hiszpani grają mniej ?? Nie sądze aby dużu się różniło od Anglii w Hiszpani jest 20 zespołów czyli też masz 38 kolejek dodatkowo dochodzi Puchar Króla i Puchar Hiszpani natępnie LM i UEFA to jest mało? w Anglii grają częściej ale nie znaczy że więcej. A Piłkarze są zawodowcami i powinni być przygotowani do sezonu bez względu na ilośc meczy tak samo więc nie rozumiem co to za tłumaczenie że w Angli grają częsciej.

Adigno 
Red Army

Wysłany: Pon Sie 11, 2008 11:23   

Marcineek napisał/a:
Antek napisał/a:

:D Ty na ich miejscu byś robił tak samo więc nie ma się co dziwić :P Antek piłkarze z Anglii na to czas też znajdują bez obaw... :D

Millanello 
rossonero

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 17:41   

W Anglii i Hiszpanii płacą zdecydowanie za dużo, przez co gwiazdki kapryszą aż "miło" :ups:
Kiedy gwiazdkom się noga powinie szukają szczęścia we Włoszech, niejednokrotnie odnajdując swą zagubioną formę : vide Seedorf Real / Milan , czekam teraz na wielki come back Ronaldinho :mruga:

piotrek92gno 

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 21:10   

no jesli chodzi o Milan to ofensywe maja calkiem przyzwoita.
Pato Kaka no i Roni.
Przydałoby sie jeszcze odmłodzić defensywe no i poszukać porządnego golkipera bo to jeden z największych kłopotów Milanu od 2 sezonów, wtedy mogliby powalczyc o scudetto,
patrząc na obecny skład to można liczyć na miejsca premiowane LM oraz co najmniej polfinal pucharu UEFA.
FORZA MILAN hyhy

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Wto Sie 12, 2008 21:57   

Millanello napisał/a:
W Anglii i Hiszpanii płacą zdecydowanie za dużo, przez co gwiazdki kapryszą aż "miło" :ups:
Kiedy gwiazdkom się noga powinie szukają szczęścia we Włoszech, niejednokrotnie odnajdując swą zagubioną formę : vide Seedorf Real / Milan , czekam teraz na wielki come back Ronaldinho :mruga:

jedna z wiekszych glupot jaka slyszalem ;]

czerwono-czarny 

Wysłany: Sro Sie 13, 2008 10:06   

[quote="Adigno"]
Marcineek napisał/a:
Antek napisał/a:

:D Ty na ich miejscu byś robił tak samo więc nie ma się co dziwić :P Antek piłkarze z Anglii na to czas też znajdują bez obaw... :D

najpierw Antek by porozmawiał potem bara bara :PPP poza tym oni muszą dostawać dużo siana ponieważ laski w Anglii nie są "zacne" :PPP a sprowadzenie kilku Portugalek w przypadku R7 trochę kosztuje ( do tego dochodzi wyżywienie a to brytyjskie również nie jest "zacne" hotel itp. te gwiazdy naprawdę mają ciężko ;] )

jak myślicie ile za nie by musiał zapłacić

Dzieciol atrakcyjność ligi nie powie Tobie która drużyna jest najlepsza na świecie... mimo że nie darze ich większą sympatią to będę się upierał że Barca jest najlepsza...

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sro Sie 13, 2008 15:50   

ale wg jakich wyznacznikow? to jest pytanie, Barca, bo co? bo ostatnio przegrala wszystko, a w swojej historii siegnela 2 razy po LM? Barca jest w czolowce, ale druzyn najbardziej medialnych, zrobili reklame masakryczna, co doporowdzilo do tego, ze nie maja wlasnych kibicow, tylko ludzi sympatyzujacych, turystow, i azjatow z 10 aparatami na szyi. Taka jest magia zespolu, ktory ma byc najlepszym zespolem na swiecie? podziekuje i wysiade. dla Katalonczykow jest najwazniejszy Espanyol, tak jak dla mieszkancow Manchesteru, City, dla Turynczykow, Toro, dla czy wreszcie dla Rzymian, Roma. Wiesz kto ma w seriea, najwiecej sympatykow za granicami Italii? Juventus...a wiesz kogo najbardziej procz Interu nienawidza Wlosi?..wlasnie Juventusu. Jest swego rodzaju moda na takie zespoly. One sa trendy, i cool. Barcelona, ManU, Juventus, Real...lecz zgola inne opinie maja mieszkancy owych miast. Zgodzi sie ze mna mysle Emmure, ze centrum Londynu jest blekitno biale.

Nie ma wyznacznika, ktorym jestesmy wstanie wylonic najlepsza druzyne. typow moze byc wiele, jak ludzi na forum. jedne mniej trafione, inne bardziej, lecz wszystkie drogi i tak prowadza do Rzymu ;) hehe, pozdrawiam. z zolto-czerwonym serduchem;]

czerwono-czarny 

Wysłany: Sro Sie 13, 2008 16:03   

dzieciol napisał/a:
ale wg jakich wyznacznikow? to jest pytanie, Barca, bo co? bo ostatnio przegrala wszystko, a w swojej historii siegnela 2 razy po LM? Barca jest w czolowce, ale druzyn najbardziej medialnych, zrobili reklame masakryczna, co doporowdzilo do tego, ze nie maja wlasnych kibicow, tylko ludzi sympatyzujacych, turystow, i azjatow z 10 aparatami na szyi. Taka jest magia zespolu, ktory ma byc najlepszym zespolem na swiecie? podziekuje i wysiade. dla Katalonczykow jest najwazniejszy Espanyol, tak jak dla mieszkancow Manchesteru, City, dla Turynczykow, Toro, dla czy wreszcie dla Rzymian, Roma. Wiesz kto ma w seriea, najwiecej sympatykow za granicami Italii? Juventus...a wiesz kogo najbardziej procz Interu nienawidza Wlosi?..wlasnie Juventusu. Jest swego rodzaju moda na takie zespoly. One sa trendy, i cool. Barcelona, ManU, Juventus, Real...lecz zgola inne opinie maja mieszkancy owych miast. Zgodzi sie ze mna mysle Emmure, ze centrum Londynu jest blekitno biale.

Nie ma wyznacznika, ktorym jestesmy wstanie wylonic najlepsza druzyne. typow moze byc wiele, jak ludzi na forum. jedne mniej trafione, inne bardziej, lecz wszystkie drogi i tak prowadza do Rzymu ;) hehe, pozdrawiam. z zolto-czerwonym serduchem;]

a ty znowu o kibicach ;]

napisałem że takim wyznacznikiem mogą być piłkarze jacy grali w danej drużynie a Barca ma ich chyba najwięcej i to najbardziej znanych lubianych/znienawidzonych czy w końcu najbardziej uznanych ...

mi się wydaje Rosi z całym szacunkiem do Ciebie ale jakikolwiek temat o atrakcyjności klubu, ligi ;reprezentacji też pewnie, sprawdzasz do płaszczyzny : "kibiców ogólnie"--->" kibiców w serie A"----> "kibiców AS Roma" ...

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sro Sie 13, 2008 16:26   

akurat, teraz tak nieswiadomie;]

jednak wracajac do tematu...nie wydaje mi sie ze przez Barce przwineli sie Ci najabrdziej uznani.. z reszta, to tez jest pojecie wzgledne;]
Jezeli mierzymy tym kryterium, to lepiej wypada Milan, badz Real. to Ci drudzy byli w koncu galaktyczni.. a Milan z latajacymi Holendrami (z trojka, konkternie), to tez historia... przy tym wszystkim Barca wypada blado.

czerwono-czarny 

Wysłany: Sro Sie 13, 2008 16:33   

być może masz racje ... :mruga:

tym razem z czerwono-czarnym pozdrowieniem :start_2:

Kaczy 

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 13:21   

a dla mnie najlepszym klubem w historii jest... tak, dobrze myślicie; Real Madryt.

nie ma sensu rozpisywać się o tytułach Pucharu Europy, UEFA, Mistrzostwach Hiszpanii i innych takich. to w Realu grali tacy zawodnicy jak Ronaldo, Zidane, Figo, Beckham, Roberto Carlos, Raul, Casillas, Suker, Mijatovic, Zamorano, Laudrup, Hugo Sanchez, Emilio Butragueno, Manuel Sanchís, di Stefano, Zamora, Ferenc Puskas czy Santillana.

Real był praktycznie zawsze w czubie, nieważne kto był trenerem i jacy zawodnicy grali w klubie. jedynie w Pucharze Króla Madristas czekają na triumf od 1993 roku.

nie ma drugiego takiego klubu. Owszem, Manu czy Milan mają podobne osiągnięcia, ale dla mnie to Real jest najlepszy

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 13:53   

i tu sie zgodze. To byl i jest klub galaktyczny. bez dowch zdan. kasa jaka sie tam przewijala, i przwija, mowi samo za siebie, szkoda ze od prau lat w LM dno, ale coz;) kasa sie czasem nie liczy, patrz ostatnia edycja;)
Klub z najwiekszymi sukcesami w historii pilki, z ktorym mozna rownac tylko Milan. Tylko i az. innych kandydatow nie widze;]

Bo np temu Milanowi z poczatkow wladzy Berlusconiego z van Bastenem, Rijkaardem i Gullitem, to naprawde cala Barcelona moze buty czyscic. poczatek lat 90, gdzie Milan zdobywal wszystko.

wojtasl 

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 15:50   

dzieciol napisał/a:

Bo np temu Milanowi z poczatkow wladzy Berlusconiego z van Bastenem, Rijkaardem i Gullitem, to naprawde cala Barcelona moze buty czyscic. poczatek lat 90, gdzie Milan zdobywal wszystko.

A czemu Barcelona a nie Roma ?? :mruga:

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 16:53   

wojtasl napisał/a:

A no temu bo ani Barca w ostatnich czasach nic nie osiąga ani Roma. ;)
Po chudych latach przyszly tluste w Manchesterze United. :peace: :okulary:

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 19:38   

wojtasl napisał/a:
dzieciol napisał/a:

No bo chodzilo Ci o Barce. Ja mam inne wyznaczniki najlepszego klubu na swiecie, o czym wiedza, ludzie ktorzy mnie znaja w jakims stopniu.

Dla mnie nie licza sie sukcesy, pieniadze, ani nazwiska. Klub to kibice , ludzie, i historia, ale nie budowana na ilosciach wygranych w LM. Klub to historia ludzi, ktorzy cale serce i zycie oddali jednemu herbowi, pokochali miasto, i zostali z nim na zawsze, zeby slawic jego imie.

Takim klubem, dla mnie, a co z tym idzie najlepszym klubem na swiecie, w mojej opinii, jest Wloska Roma. chocby w C2. bez sukcesow przez najblizsze 100lat.

Per sempre con Voi - Na zawsze z Wami. Jak glosi haslo na jednej z flag;]

Nicky 

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 20:08   

Cytat:
dzieciol:ktorzy cale serce i zycie oddali jednemu herbowi,

buhaha wiekszej głupoty już dawno nie czytałem
a ile to obecnie zawodników Romy " z wyjsciowej 11 " w swojej piłkarskiej karierze oddali się tylko jednemu klubowi?
rozumiem ze sami wychowankowie tam graja teraz ;] :ups:

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Czw Sie 14, 2008 22:51   

Nicky napisał/a:
Cytat:
dzieciol:ktorzy cale serce i zycie oddali jednemu herbowi,

buhaha wiekszej głupoty już dawno nie czytałem
a ile to obecnie zawodników Romy " z wyjsciowej 11 " w swojej piłkarskiej karierze oddali się tylko jednemu klubowi?
rozumiem ze sami wychowankowie tam graja teraz ;] :ups:

Cytat:
Dla mnie nie licza sie sukcesy, pieniadze, ani nazwiska. Klub to kibice

czytamy czytamy, nie ma mowy o pilkarzach, tylko o kibicach...

wiec porowkacja mode=off, i spac;]

Z reszta pilkarzy tez jest wielu, ale nie o nich mowa...

Odpowiedz do tematu