Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dotacja dla Tytana
Autor Wiadomość
biskup 

Wysłany: Sro Lut 04, 2009 21:47   Dotacja dla Tytana

Witam!
Zostały rozdysponowane fundusze na sport przez Urząd Miasta Gniezna i zauważyłem, ze dyscyplina sportu jaką jest Rugby w tabeli przyznanych środków dziwnym trafem w tabeli środków przeznaczonych na szkolenie dzieci i młodzieży jak i w tabeli środków na sport kwalifikowany jest na szarym końcu??? Ciekawe co??? A w naszym mieście jest już dość liczne grono uganiających się za owalna piłką. Nie oczekuję odpowiedzi na ten post, są to pytania retoryczne i tyle.... Może w przyszłości będzie lepiej???

Posty wydzielone z tematu Quo Vadis Tytanie/ Ukasz

Dawcio 

Wysłany: Sro Lut 04, 2009 22:07   

Może to dlatego, że rugby nie jest ogólnie zbyt popularną dyscypliną. Może zmieni się to po kilku meczach w Gnieźnie.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Lut 04, 2009 22:13   

Teraz mecze będą na Wrzesińskiej więc zainteresowanie z pewnością wzrośnie.. Ja przynajmniej na pewno (jeśli tylko będę wiedział - zadanie dla organizatorów) pojawię się na niejednym meczu Tytanów.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 17:39   

Biskup...

Sprawa jest o wiele bardziej złozona niż sie moze wydawać. Również jestem zdania ze na faktyczna działalnośc Tytan dostał mało siana, za mało na cokolwiek, zeby wszystkim kalosze kupic to bedzie za małoa, agdzie tu liga, turnieje i zdobywanie kolejnych medali. Jednak miasto po wielu bataliach przyznało Wam obiekt !! Obiekt, którym mozecie sie szczycic i byc z niego dumni bo jest na wypasie. Mało tego... obiekt bedzei zarzadzany przez GOSiR, który to bedzie utrzymywał boisko i nie tylko. Koszty małe nie będą. Macie możliwośc pozyskania sponorów bo o wiele latwiej jest powiesic baner reklamowy na bandzie stadionu zuzlowego anizeli na bramce na "planexie" prawda ?? Tym samym miasto dało nieco wiecej niz tylko gotówke... ;)

Choć nadal sercem jestem z Wami to uwazam ze nie ma dramatu ;*

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 18:10   

Jakoś dziwnie Ukasz, pomimo, że jesteś dobrze zorientowany pomijasz dwie kluczowe kwestie. Obie wynikają z jednego dokumentu - STRATEGII SPORTU.

Ukasz napisał/a:
Jednak miasto po wielu bataliach przyznało Wam obiekt !!

Tylko że w przeciwieństwie do innych klubów nie mogą z niego korzystać z symboliczną złotówkę... TO także wynika z faktu, ze rugby nie znajduje się w powyższym dokumencie. Powyższa sprawa dotacji także.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 19:34   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Tylko że w przeciwieństwie do innych klubów nie mogą z niego korzystać z symboliczną złotówkę...

To ja spytam tak
A wiesz Diable dlaczego ??
I nie jest to retoryczne pytanie.
Chcialbym wiedziec.
Bo uzywanie bylego boiska hokejowego nie moze byc chyba az tak drogie.
A poza tym,jezeli chodzi o prysznice itp to chyba klub musi sie dogadac z hotelem Orzeł.
Co do dotacji z UM...
Żenada na Maxa.
Nich mnie ktos wyjasni,jakie sukcesy mialo Mieszko w 2008 roku.
Chyba ze spadek jest sukcesem.
A pieniadze dostalo nieporownywalnie wieksze od Tytana. ;]
Ktos moze to bardziej szczegolowo wyjasnic dlaczego tak jest ??

kaszi 

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 20:14   

"20% kosztów realizacji projektu", czyli finansowania klubu, musi pochodzić z pieniędzy pozabudżetowych.

biskup 

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 22:16   

Witam!!!
No więc z dotacjami to jest tak, że ........... nie wiem według jakich kryteriów są przyznawane? Mamy coraz liczniejsze grono zawodników (35 z nich posiada już licencje Polskiego Związku Rugby) + 15 ludzi, którzy jeszcze nie spełnili wszystkich wymogów żeby dostać w/w dokument. Ja osobiście rozpocząłem studia trenerskie z zakresu rugby (które opłaciłem z prywatnych pieniędzy a nie z klubowych). Cała nasza drużyna robi wszystko, żeby wciąż podnosić własne umiejętności. Bardzo mocno staramy się o pozyskanie funduszy z innych źródeł niż dotacje państwowe i ze spokojem te 20% wkładu własnego pozyskamy z poza budżetu. Nowe boisko w Gnieźnie, które powstanie na zrębach stadionu hokejowego w środku toru żużlowego to dla nas wielka pomoc. Tak więc nie narzekam i nie wypominam władzom wysokości przyznanej dotacji, tylko uważam, że bardzo trudno będzie nam się rozwinąć sportowo, ponieważ nie mamy zaplecza i sprzętu treningowego a za dotację ledwie uda nam się pokryć koszty startów w rozgrywkach?! Kolejny sezon przed nami, dołożymy starań żeby zdobyć uznanie w oczach władz i być może w przyszłym roku będzie lepiej z pozyskiwaniem pieniędzy z funduszy publicznych?
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Lut 07, 2009 20:30   

Symptomatyczne. JEst kiepsko ale lepiej nie narzekać bo w przyszłym roku nie dostaniemy nic...

Podrawiam wszystkich miłośników rugby w Gnieźnie a szczególnie ekipę Tytana

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 09:13   

Starostwie Powiatowym w Gnieźnie rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych powiatu gnieźnieńskiego w dziedzinie kultury fizycznej i sportu w 2009 roku. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego przeznaczył 200.000 złotych na realizację zadania „Szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, w klubach biorących udział we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży” oraz 70.000 złotych na zadanie „Organizacja na terenie powiatu gnieźnieńskiego imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym”.

wiecej POD TYM LINKIEM

Odpowiedz do tematu