Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Futbol Amerykański
Autor Wiadomość
dober 
American Football Player :)

Wysłany: Sob Mar 21, 2009 18:37   Futbol Amerykański

jeżeli ktoś chce trenować w drużynie bo bardzo ciężko to nazwać klubem Gniezno Eagles to niech pisze na gg 9517969 dla każdego znajdzie sie pozycja na boisku ;] teraz moze określe pozycje

ATAK
Zadaniem tej formacji jest zdobywanie jardów, a w konsekwencji punktów dla drużyny. Atak rozgrywa akcje opierając się na książce zagrywek (playbook). Każdy zespół posiada taki unikalny zbiór schematów, które mają na celu zmylenie obrony i uniemożliwienie jej powstrzymania zawodnika z piłką. Osobą decydującą o przebiegu kolejnej akcji ofensywnej jest rozgrywający (quarterback). W wyborze odpowiedniej akcji pomaga mu stojący przy linii trener.

to z pzfa.pl

POZYCJE

Rozgrywający (quarterback - QB) - jak nazwa wskazuje rozgrywa akcje jest odpowiedzialny za jedno podanie akcji może on podawać do przodu lub zdecydować sie na akcje biegową

Running back (RB: FB – fullback, HB – halfback bądź tailback) - są to biegający QB daje im piłke do ręki czasami podaje z krótkiej odległosci zaś oni biegną i próbują zdobyć jardy

Skrzydłowi (wide receiver - WR) - ustawiają sie po bokach boiska i są odpowiedzialni za łapanie piłek

LINIA OFENSYWNA (offensive line) - mocni silni umięsnieni tak wyglądają zawodnicy lini są pierwszą przeszkodą dla defensywy i oni tak na prawde dają czas QB na jedno podanie akcji ORAZ CAŁA LINIA TWORZY MIEJCE DO BIEGU SKRZYDŁOWYM I BIEGACZOM !!

Center (C) - on rozpoczyna gre oraz ustawia snapa ( ustawienie zawodników ) nalezy do lini i robi miejsce biegaczom

Lewy guard oraz prawy guard (LG, RG) - daje czas QB nalezy do lini i robie miejsce biegaczom

Lewy oraz prawy tackle (LT, RT) - skrajni zawodnicy lini robią to samo co guardy ale ustawiają sie obok nich ;]

Tight end (TE) - człowiek od wszystkiego ;] ;] może iść do lini i może iść łapać piłki ;]

USTAWIENIE ATAKU

OBRONA

Zadaniem obrony jest przewidywanie kierunku ruchu oraz typu akcji granej przez atak i zatrzymanie gracza z piłką jak najwcześniej po wznowieniu gry. Każda udana akcja obronna kończy się zatrzymaniem akcji poprzez przewrócenie przeciwnika biegnącego z piłką (tackle) albo przechwytem piłki lub jej zbiciem w powietrzu. Jeśli obrona zdobędzie piłkę zgubioną przez przeciwników lub ją przechwyci i wbiegnie w pole końcowe rywali także zdobywa punkty.

z pzfa.pl

LINIA DEFENSYWNA (defensive line) - walczą z linią ofensywną i próbują sie przedrzeć przez ich linie do QB ;]

Defensivie tackle (DT) - środkowi lini próbują naciskać a w efekcie przdrzeć się przez guarda i centra

Defensive end (DE) - ustawiają sie na końcu lini def. i zabezpieczają akcje biegowe

Linebacker (LB) - niszczyciele !! prawie zawsze to około 100kg żywych mięsni jak nie więcej ich zadanie to tacklowanie biegnących zawodników z piłką moga pomagać też w lini def.

Cornerback (CB) - szybki zwinny cwany ;] to właśnie CB jego zadanie to krycie WR czyli skrzydłowych

Strong Sefety - ostatnia deska ratunku dla obrony ;] ustawia sie 8-10 jardów za snapem jeżeli sie przedrą to on próbuje zatrzymać zawodnika biegnącego z piłką ;] nazwa strong wskazuje że warunkami fizycznymi nie odbiega od LB ;]

Free Safety - to samo co SS tylko że jest lżejży i może iść pomagac do LB ;]

USTAWIENIE OBRONY

jeżeli chcecie miec bardziej dokładnie wyjaśnione pozycje wbijajcie na http://pzfa.pl/?go=futbolamerykanski&nr=158 ;]

a tak wygląda cały snap ;]

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Mar 21, 2009 19:56   

A gdzie będziecie rozgrywać spotkania?

dober 

Wysłany: Sob Mar 21, 2009 20:49   

narazie nie ma mowy o spotkaniach ;] musimy sie przygotować wyrobić kondycje zagrania narazie mamy tylko 30 zagrań :ups: :ups: :ups:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Mar 21, 2009 23:17   

No ale docelowo myślicie chyba o graniu. Inaczej sensu nie widzę... Więc o jakiejś infrastrukturze też by trzeba...

dober 

Wysłany: Nie Mar 22, 2009 00:39   

Diabel-tasmanski napisał/a:
No ale docelowo myślicie chyba o graniu

no pewnie że tak !!

ja mówie o najbliżych 2 miesiącach albo miesiącu musimy się przygotować do meczu kondycyjnie i taktycznie puki co nie jesteśmy wstanie zagrać pełnego meczu było by dużo flag (przewinień) i kondycja by siadała przede wszystkim :whoeva: :whoeva:

jeździmy na mecze też do poznania na mecze kozłów i fireballs ich podpatywać

a jak ktoś chciałby grać niech pisze w poście ;]

onar1992 

Wysłany: Nie Mar 22, 2009 08:22   

dober: A czy wy macie trenera???? Bo przecież ty chyba nim nie jesteś?? a gdzie odbywacie treningi??

dober 

Wysłany: Nie Mar 22, 2009 10:47   

już mówie ;]
1.
narazie treningi prowadze ja bo mam troche pojęcia o futbolu byłem na meczach kozłów przy lini bocznej z zawodnikami i trenerami i ich podpatywałem baaaardzo długo
2.
przesyła nam materiały trener Bielawy Owls (pozdrawiam pawła =] =] ) i równierz zawodnik The Crew Wrocław (pozdro dla łukasza =] =] )
3.
trenujemy w różnych miejscach ale to ustalamy zawsze przed treningiem gdzie raz za polanexem na boisku gdzie też trenuje tytan =] raz na sp12 na sztucznej murawie a jak sie zbierzemy w kilka osób sobie pograć ( nie trening) to idziemy do parku na winiarach ;]

pozdrawiam =]

onar1992 

Wysłany: Nie Mar 22, 2009 16:42   

A czy we waszej drużynie są osoby pełnoletnie?? i czy macie jakieś plany na przyszłość związane z graniem jakiś meczy. Czy to tylko chwilowy zapał do tej gry ??

dober 

Wysłany: Nie Mar 22, 2009 19:40   

onar1992 napisał/a:
Czy to tylko chwilowy zapał do tej gry ??

ja chce to robić i grać z PLFA !! mój kumpel tez chce sie rozwijać narazie mamy tylko roczniki 95-96 no ale wkońcu jak chcemy w lidze wytartowac za rok moze dwa to musimy mieć ludzi powyzej 17 lat taka jest prawda :ups:

kuba-kosz 
Chill out

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 19:59   

Oj Dober jak to czytam to nie wiem czy podziwiać Cie czy płakać nad Twoim losem. Dobrze że masz marzenia ale grupa 12-latków... I gdzie tu mowa o jakimś graniu... Możesz wziasc kolegów z klasy, może kilku kolegów z MKK i sie troche ,,po przepychać" na trawie jak narazie.
Miłej zabawy :mruga:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 20:06   

Ne no dobre, ze chłopaki maja chęci i zapał. To bardzo dobrze. Martwi mnie coś innego... Jakie może mieć pojecie 12 - latek o metodyce sportu o fizjologi i anatomii nie wspominając. Przecież taki młodzian nawet najbystrzejszy i pełen najlepszych intencji może zrobić kolegom krzywdę nawet podczas rozgrzewki....

kuba-kosz 
Chill out

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 20:30   

W pełnie się zgadzam. I na dodatek nawet niech ma pojęcie o tym sporcie(a inni by go mnie mieli) ale jak chyba każdy wie w grupie rówieśników w tym wieku każdy chce być najważniejszy. Wszyscy chcą się bawić a nie słuchać kolegi, który wydaje polecenia. Wiec moim zdaniem lepiej nawet żeby się spotykali, troche pobiegali za "jajem" poprzewracali się a nie jakieś akcje ustawiali. Na granie poważne bedzie jeszcze czas.

dober 

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 21:21   

nom i to chyba prawda ;/ nie damy rady narazie ;/
Diabel-tasmanski napisał/a:
nawet podczas rozgrzewki....

futbol flagowy narazie robimy jak są u nas tylko młodzi ;] czyli futbol ale bez kontaktowy ;]

dober 

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 21:37   

nie jakieś akcje ustawiali

............................................________........................
....................................,.-‘”...................``~.,..................
.............................,.-”...................................“-.,............
.........................,/...............................................”:,........
.....................,?......................................................\,.....
.................../...........................................................,}....
................./......................................................,:`^`..}....
.............../...................................................,:”........./.....
..............?.....__.........................................:`.........../.....
............./__.(.....“~-,_..............................,:`........../........
.........../(_....”~,_........“~,_....................,:`........_/...........
..........{.._$;_......”=,_.......“-,_.......,.-~-,},.~”;/....}...........
...........((.....*~_.......”=-._......“;,,./`..../”............../............
...,,,___.\`~,......“~.,....................`.....}............../.............
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-”...............
............/.`~,......`-...............................\....../\...................
.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__...........
,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,....
.....`=~-,_\_......`\,.................................\........................
...................`=~-,,.\,...............................\.......................
................................`:,,...........................`\..............__..
.....................................`=-,...................,%`>--==``.......
........................................_\..........._,-%.......`\...............
...................................,<`.._|_,-&``................`\..............

ten gest wszystko wyjaśnia ;]
kuba spoko koleś z ciebie i dobrze pykasz w basket'a :)
ale gdybyś znał sie na f.a byś wiedział ze muszą być akcje
to nie kosz ze gra sie spontanem
każda akcja jest szczegółowo zaplanowana
a jak nie jest to nikt nie wie co ma robić
i wtedy wychodzi
mix f.a rugby i wrestlingu ...

pozdro =]

kuba-kosz 
Chill out

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 21:55   

Dober miło by mi było gdybyś moje imię pisał z wilkiej litery. A co do koszykówki, jeżeli myślisz że gra się "manianą" to chyba oprócz statystyk i ogólnych informacji o NBA za dużo nie wiesz. Ale to temat o futbolu amerykańskim a nie koszu. Wracając do tematu jeżeli chcesz szkolić kolegów to ich "szkol" tylko uważaj żeby im się szybko nie znudziło. Mi osobiści w Twoim wieku obojętnie w co grałem chodziło o zabawe(i tak jest do teraz :mruga: ).

dober 

Wysłany: Pon Mar 23, 2009 23:40   

chodzi mi o streetball a nie o profesjonalnego kosza ;] gdzie gra się głównie spontanem ;]

sorry za off-topici ;]
kuba-kosz napisał/a:
chyba oprócz statystyk i ogólnych informacji o NBA za dużo nie wiesz.

moge cię Kuba zapewnić że o NBA wiem duuuuuuużo ;]

biskup 

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 15:07   

Witam i mam propozycję, może zagracie z rugbystami w waszym wieku??? Jak byście chciali to zapraszam na trening Tytana :-]

dober 

Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 22:10   

możemy zagrać we futbol flagowy co wy na to ?? to taki futbol amerykański ale bez kontaktowy poczytaj sobie http://pzfa.pl/?go=futbolflagowy i mozemy zagrać we futbol flagowy 6 osobowy szybszy i mnie fizyczny

ZGADAJMY SIE NA PW :)) )))

eloOnora 
A!ula Reprezentant

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 18:16   

to ilu was jest? mysle ze troche trudno jest stworzyc druzyne gdzie trenerem jest "zajarany malolat" (bez obrazy :] ) jezeli naprawde chcesz grac to moze pomysl i wez kolegow na trening kozlow z poznania?? i wtedy jest szansa ze sie rozwiniecie, powidzenia

dober 

Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 21:17   

eloOnora napisał/a:
zajarany malolat

mówisz prawde ale f.a interesuje sie i poznaje sie od około 3 lat a u kozłów nie ma flagówki ! (futbol dla dzieciaków) we fireball wlkp którzy mają siedzibe w poznaniu tez nie ma ... najbliżej to chyba trójmiasto ...

aha jeszcze małe sprostowanie my ćwiczymy to co nam prześle paweł więc każdy ma w sobie troche z trenera bo poszuka coś na necie wymyśli drilla itp :)

Turysta234 

Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 16:26   

dober napisał/a:
onar1992 napisał/a:
Czy to tylko chwilowy zapał do tej gry ??

ja chce to robić i grać z PLFA !! mój kumpel tez chce sie rozwijać narazie mamy tylko roczniki 95-96 no ale wkońcu jak chcemy w lidze wytartowac za rok moze dwa to musimy mieć ludzi powyzej 17 lat taka jest prawda :ups:

Życzę powodzenia z tym futbolem bo i tak to będzie jeden wielki niewypał.

dober 

Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 22:05   

wiesz rugby jest bardziej znane od futbolu i ciężko ludzi zachęcić do trenowania ...

Turysta234 

Wysłany: Pią Maj 01, 2009 05:37   

pomijając popularność rugby od futbolu, jak 12-latek może zachęcić inne osoby do tej gry chociażby osoby dorosłe??

dober 

Wysłany: Nie Maj 03, 2009 01:04   

za nami draft NFL i transfery :)
Jay Cutler w Chicago Bears kibice niedźwiedzi ustawiają się do mnie w kolejce żeby sie zalożyć ze mną ze Cutler doprowadzi ich do Super Bowl a ja śmieje się im prosto w twarz ! dla mnie mogą maksywalnie powalczyć o play offy !! mam nadzieje ze juz w 1 meczu Packers sprowadzą ich na ziemie :D :D
ciekawi mnie szczególnie jeden gracz wybrany w drafcie a jest to Mark Sanchez będzie on prawdopodobnie 1st QB w NY Jets ... Jets nie mają dobrego QB ! Clemens , Ainge mógł bym sie chamsko zapytać teraz kto to jest ?? są to QB bez kariery w NFL Clemens rok temu zagrał dwa mecze ... a Ainge o ile mi wiadomo nie zagrał zadnego podczas dwuletniej "kariery" więc wychodzi na to że Sanchez będzie tu prawdziwą gwiazdą .

Pozdrawiam :)

Futbolista 
FUTBOLISTA

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 12:03   

Witam, widzę że w Gnieźnie są młodzi zapaleńcy chcący pograć w Futbol, fakt faktem post zauważyłem dość późno w stosunku do ostatniego wpisu. Gram od roku w Poznaniu w Czerwonych Bykach drużynie grającej w II lidze PLFA (jest to młody zespół teraz zaczynamy trzeci sezon w lidze) w której trochę w zeszłym roku zamieszaliśmy i pion drużyny zapowiada się obiecująco na najbliższy sezon. Jeśli chodzi o młodych, mamy sekcję juniorów uczestniczących w treningach razem z nami grają w meczach towarzyskich jeżdżą z nami na mecze. Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć spróbować swoich możliwości czy poprostu pogadać zapraszam na gg: 8980233. Chętnie pomogę doradzę gdyż jest to bardzo interesujący sport strategiczny rozwijający się z roku na rok w naszym kraju - a im więcej ludzi i drużyn tym lepsza zabawa ;)

Pozdrawiam =]

Daniel#93 

Wysłany: Pią Maj 01, 2015 20:46   

Czy nadal są osoby chętne do gry we futbol w Gnieznie? :)

Rysiek97 

Wysłany: Pon Gru 26, 2016 18:35   

Czy w Gnieźnie jest jeszcze jakąś drużyna futboll"u Amerykańskiego?

Odpowiedz do tematu